הדוב הרוסי (עם סיכום הקרב)

                                

אנחנו שעתיים לפני הקרב בין הוליפילד לניקולאי וולואב. וזה הזמן לדון במהות המושג הדוב הרוסי.

איפשהו ב-1982, בתקופה בה הוליווד הרגישה צורך להוביל את אמריקה במלחמה הקרה, נרתמו יוצרי הסדרה האלמותית "רוקי" לתרום את חלקם. הם יצרו לרוקי יריב סובייטי דמיוני – את איבן דרגו האיום. הם יצרו אותו בממדים דמיוניים למתאגרף – 195 סנטימטרים, 118 קילוגרם. רוקי הצליח כמובן להתגבר על דרגו, ולעולם החופשי שלום.

אבל לפעמים גם לדמיון המטופש של הוליווד יש גבולות

ניקולאי וולואב מתנשא לגובה 2.13 מ'. הוא שוקל 146 קילוגרם למרות שלפני קרבות הוא מרזה ל140 בערך. הוא אוכל שלושה קילו בשר מדי יום. קשה להאשים את הוליווד שלא יצרו דמות בגודל כזה. כי סרטים צריכים שחקנים וביום שיעשו סרט על וולואב מן הסתם הוא עצמו ייאלץ לגלם את דמותו. כי היכן ישנם עוד אנשים כאלו?

*

כמה דובים רוסים חביבים:

ולאדימיר טקצ'נקו: 2.20 מ' חסר טכניקה בסיסית בכדורסל.

אלכסנדר קרלין: שש שנים לא נתן אפילו נקודה אחת ביוונירומי.

יוליאנה סמיוניובה: אני זוכר תמונה שלה לצד קווין מגי ולי ג'ונסון והם נראו גמדים. ברית המועצות מעולם לא הפסידה משחק כשהיא שיחקה. היא הייתה בערך 2.15 מ' ובעצם לטבית.

לאוניד ז'בוטינסקי: בטקס הפתיחה של אולימפיאדת 1968, ז'בוטינסקי, שהיה מרים משקולות, החזיק את דגל האימפריה הסובייטית ביד אחת.

ואסילי אלכסייב: היה אוכל 30 ביצים לארוחת בוקר. ו-12 סטייקים בצהריים. את זה קראתי בפנדל. 

*

חשבתי לכתוב משהו על הקרב. אבל גם בלי ידע מיוחד באגרוף אני יכול לומר שהוא היה מחפיר. וולואב לא עשה דבר והוליפילד היה חלשלוש. אני לא מתכוון לצפות במשקל כבד עד שמישהו יראה לי סרטים של יו-טיוב שמישהו שם שווה משהו. מלבד האחים קליצ'קו.

אבל כמה שהקרב היה מחפיר ההחלטה של השופטים לתת אותו לוולואב הייתה מחפירה יותר. 

אוהד של הצלחות
Campeones del Mundo

58 Comments

יניב ג"מ 20 בדצמבר 2008

… אבל אף פעם לא אבטיח.

גיא 20 בדצמבר 2008

עוד כמה…
רנאט דסאייב – רק 1.86, אבל נראה הרבה יותר כשעמד בשער
אלכסנדר בלוב – 2:01 שהספיקו לקלוע את הסל הכי שערורייתי בתולדות הכדורסל
אלכסנדר דיטיאטין – 8 מדליות באולימפיאת מוסקווה
קספרוב וקרפוב – גם שייכים לכאן, לא ?

ד"ר א. 20 בדצמבר 2008

שנים טקצ'נקו היה דמות מאיימת. ואז הגיע סאבוניס.
אישית, הייתי בהלם. היו חסרים לו רק שני ס"מ מטקצ'נקו – אבל הוא גם הבין כדורסל כמו מעט מאד שׂחקנים בכל עמדה ובכל גובה. הנס ע"ש שארפ-שלף יזכר עוד שנים רבות, אבל מה שלא רבים זוכרים הוא שסאבוניס הקריב את החמישית שלו כדי לנעול את המשׂחק. כיון שההבנה שלו התמקדה יותר בכדורסל ופחות בתיאולוגיא, הוא עשׂה מבחינתו את הדבר הנכון. עד שיצא הוא פשוט רצח אותנו. אין לדעת איך היה מסתיים העסק לו שׂיחק סאבוניס בהארכה.

(חוץ מזה, בשורה השניה כתוב "את אמריקה" פעם אחת יותר מדי.)

רונן דורפן 20 בדצמבר 2008

יניב – מי לא אכל אבטיח?
גיא – אני לא חושב שאלו היו דובים… ברוסיה יש גם בבושקות, סוכני ק.ג.ב, שחמטאים ושחקניות טניס. לא רק דובים.
ד"ר א' – הסנטר-רכז הטוב אי פעם.

יובל 20 בדצמבר 2008

רונן – מג'יק ג'ונסון מבקש לחלוק על קביעתך שסאבוניס הוא הסנטר-רכז הטוב ביותר בהיסטוריה (נכון שהוא שיחק סנטר פעם אחת, אבל איזו פעם…)

בני תבורי 20 בדצמבר 2008

רונן – נראה קצת מיסמאצ', לא? יש לך הימור?

ד"ר א. – אני מקווה שוולייאב דומה יותר לטקצ'נקו ולא לסאבוניס. נצחון של הוליפילד יכול להציל לי את הסופשבוע אחרי הפועל פ"ת…

משה חצוצרה 21 בדצמבר 2008

עןד כמה דובים רוסיים וכאלה שבתוך תוכם הם דובים רוסיים:

אביגדור ליברמן (הפתעת הבחירות הקרובות)
איגור מסרטי המתיחות המונומנטליים של יהודה ברקן (מאסטר פיס של משחק בקטע בו איגור עובד על הירקן וטועם מכל הבא ליד -קלאסיקה).
רפול
אנה ניקול סמית'
יוגי ברה
דבל'ה גליקמן
רון מיברג

מיקי 21 בדצמבר 2008

רונן – כמה תיקונים קטנים ובעיקר השלמות:
– לשחקנית הכדורסל שהתנשאה לגובה 2.10 קוראים יוליאנה סמיונובה. לפי שמה והמחוז ממנו היא מגיעה (דאוגבפילס), ניתן לנחש שהיא בת למיעוט הרוסי בלטביה. היום היא אחת הבוסיות של הועד האולימפי הלטבי.
– גם לאוניד ז'בוטינסקי הוא לא רוסי אלא בכלל אוקראיני שמשתייך לקהילת הקוזאקים. לפני שהפך למרים משקולות, הוא היה פועל במפעל הטרקטורים של חארקוב.
– ואם זה לא די, גם ולדימיר טקצ'נקו הוא אוקראיני ולא רוסי…

אולי כדאי היה לקרוא למושג הדוב הסובייטי או הסלאבי….

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

מיקי – תודה על התיקונים ותיקנתי את שם הכדורסלנית. לגבי האחרים לא תקנתי. "הדב הרוסי" הוא מושג בעיתונות הישראלית שהיה בשימוש לגבי כל ספורטאי מברית המועצות. הם מעולם לא דיברו על הדב הסובייטי וגם לנבחרת ברית המועצות בכל ענף שהוא היו קוראים "רוסים". העצמאות לכל המדינות הללו לא שינתה את התמונה – ואפשר לראות ש"העלייה הרוסית" בפי התקשורת הישראלית הגיעה אלינו מכ-15 מדינות שונות שרק אחת מהן היא רוסיה.

זה כמובן לא בסדר הסטרואטיפים הללו. אבל נדמה לי שאפילו לעולים כבר נמאס לתקן. יצא לי כבר לשאול מי מהם מאיפה הם ברוסיה ולקבל תשובה כמו אודסה או ריגה או טיביליסי…..

מכיוון שהפוסט הוא סטראוטיפי לחלוטין נשארתי עם הסטראוטיפים.

הצטערתי לשמוע שז'בונטינסקי היה קוזאק. הייתה לי תקווה מסויימת שהוא יהודי…

מיקי 21 בדצמבר 2008

רונן – אני מצטער על אכזבתך… אגב, הוא לא "היה" אלא "הווה" שכן הוא עדיין בן החיים (בן 70).
תראה, אין ספק שרוסיה מבחינת שטח, אוכלוסיה ושפה הייתה המרכיב המרכזי בברה"מ. עם זאת, אין לשכוח שרבים וטובים מהאישים הבולטים בברה"מ מכל התחומים כלל לא השתייכו על הלאום הרוסי ולא היו מרוסיה מהבחינה הטכנית. אין ספק שהסטראוטים נדבק ולי אישית מפריע ההגדרה "רוסי". אין לי בעיה שיגידו "בלארוסי" או "ליטאי" או "פולני" (יש בי חלק שמקורו בכל אחת מהארצות הללו).
בכלל, לפעמים זה מגיע לאבסורד. ביורו האחרון היללו ברוסיה את הנבחרת שהגיעה לראשונה אחרי 20 שנה לחצי גמר אירופי… זה קצת הצחיק אותי כי נבחרת ברה"מ של 1988 הייתה למעשה נבחרת אוקראינה עם 2 רוסים בלבד בהרכב (דאסאייב וחידיאטולין) וגם הם טטארים מבחינה אתנית. אין ספק שרוסיה עשתה עבודה טובה בלנכס לעצמה את כל מה שקרה בברה"מ.

ד"ר א. 21 בדצמבר 2008

ואולי היה קוזאק יהודי?
אני לא רוצה להשוות כמובן (אסור להשוות, אסור להשוות), אבל אם נהגה את שמו של בעלי בית"ר ירושלם באופן כפרי יותר, נקבל שם הזכור דוקא מן הצד הפורע של המהומה.

לא ברור איזו עמדה היה ז'בוטינסקי נוקט כלפי הקרב הלילה, אבל אילו הוא בקהל היה יכול לשאוג "יא ברעכען!" (אבל אני לא אוהב אגרוף, ומבין מדעתי שהיה מעדיף ללכת למשׂחק יורוליג, או אולי כדורעף נשים).

ד"ר א. 21 בדצמבר 2008

מיקי –
מאד מעניין הניתוח שלך. אני מניח שכמו שרונן כתב, נוצר זיהוי חזק ביותר בין "רוסי" ו"סובייטי".

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

מיקי – אני מקווה שלפחות הדב בתמונה הוא רוסי

עזי 21 בדצמבר 2008

הוא לא, הוא גריזלי ולכן מצפון אמריקה

YB 21 בדצמבר 2008

מסכים אתך לגבי המסקנה באשר לקרב. לא מסכים באשר למסקנה שהפסיקה לטובת וולאייב הייתה מחפירה. גם אני חשבתי שמגיע לו לזכות (בהפרש קטנטן) וכך גם סבר הפרשן (שאמר עוד לפני הפסיקה שאם יתנו את זה להוליפילד זו תהיה החלטה לא נכונה).

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

YB- אולי אני מוטה. אני ראיתי עם פרשנים אמריקאים שבסיום כמה מהסיבובים שאלו איך אפשר בכלל לתת פה סיבוב למישהו… אולי עדיף היה להכניס את הפרשנים לזירה.

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

אגב, מיקי – וויקיפדיה מציין שולדימיר קליצ'קו יודע יידיש. ידוע לך מדוע?

גיל 21 בדצמבר 2008

אני חושב שקרלין היה יותר נמר מדוב כי הוא אכל את היריבים שלו בלי מלח. בובקה גם היה דוב אבל מאוד גמיש.

דב קואלה 21 בדצמבר 2008

אם כבר מגי וג'ונסון, אני זוכר שהראו קטעים ממשחק עבר של מכבי נגד ז'לגיריס בעונת הפיינל פור בתל אביב לפני כמה שנים, עם סבוניס הצעיר בשיאו לפני הפציעות. הוא התעלל בהם ללא רחם והם ממש נראו כמו שני ילדים לידו.
מה שמיקי כותב לגבי ניכוס הרפובליקות לרוסיה עצמה הוא כמובן נכון גם לכדורסל הנבחרות, בעיקר מאז אמצע-סוף שנות ה-80. בנבחרת שזכתה בזהב בסיאול נגד היוגוסלבים היו אולי שלושה-ארבעה רוסים, הטוב שבהם היה הפורוורד המחליף טרקנוב שהיום מנהל את הנבחרת הרוסית, וזה בעצם אומר הכל.

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

דוב קואלה – אכן תגובה דובית ראויה!

גיל – קרלין עצמו אמר שייתכן ודוב הכניס את אימו להריון.

גיל 21 בדצמבר 2008

רונן, אני אפילו לא רוצה לחשוב על זה.

לון 21 בדצמבר 2008

אין ספק שזה הפוסט הכי דובי שנכתב כאן.

ואין ספק שקשה מאוד לשנות סטריאוטיפים.

הבעיה עם וולואב שהוא מחזק את הסטריאוטיפ ודווקא בימים ש"הדוב הרוסי שוב מאיים".

מיקי 21 בדצמבר 2008

רונן – ע"פ ההלכה, האחים קליצ'קו הם יהודים לכל דבר ועניין.
סבתם מצד אימם הייתה יהודייה שנישאה לאוקראיני שהציל אותה בזמן הכיבוש הנאצי. הבת של הזוג, נדז'דה, נישאה לקצין בחיל האוויר הסובייטי ואלה הם ההורים של האחים. אגב, בשל שירותו של האב, המשפחה נסעה הרבה והאחים נולדו במקומות אקזוטיים – ויטאלי בקירגיזסטן וולדימיר בקזחסטן.
ידיעת היידיש מגיעה כנראה מהקרבה של שני האחים לסבתא היהודייה שלהם והעבודה שהעניין רק קיבל חיזוק מהשהייה הממושכת שלהם בגרמניה.
אגב, משוטטות בכמה אתרי אינטרנט אוקראיניים אני רואה שהם סופגים מדי פעם בטוקבקים הערות אנטישמיות.

נועם 21 בדצמבר 2008

"הדב הרוסי", איזו נוסטלגיה. אני עד היום זוכר את הפעם הראשונה שבה ראיתי את טקצ'נקו משחק. זכור לי שהייתי פשוט המום לראות אותו מרים כדור שהתגלגל על הרצפה ביד אחד, בלי להתכופף, כמו דב שמרים חתיכת אגוז שמצא ביער :)

לגבי סאבוניס, יצא לי לראות אותו בלייב פעם אחת ביד אליהו, במדי ריאל מדריד. זה היה במשחק שבו מכבי ניצחה בתצוגת שיא של מוטי דניאל, אבל הזכרון האמיתי שנשאר לי מאותו משחק היא הקלילות שבה הבחור הענק הזה התנועע, והיכולת הקטלנית שלו באזור הצבע. היה לי ברור כבר אז שאני רואה שחקן שגדל פעם בדור, ורק הנצחון של מכבי קצת קלקל לי..

ואגב, רונן, מי זה הואדים אלכסייב שאכל כאלו כמויות? אם אני לא טועה, אלכסייב היה אלוף ושיאן ישראל ב-100 ו-200 חזה. אם הוא היה אוכל כמויות כאלו הוא אולי היה יכול לזכות באליפות ישראל בקפיצת בומבה לבריכה…

ויכסלפיש 21 בדצמבר 2008

ואדים אלכסיב היה שחיין חזה מצטיין מהפועל ירושלים, ואסילי אלכסייב היה מרים משקולות מיתולוגי בשנות ה-70.

מרקפוצ'ינו 21 בדצמבר 2008

בנוגע לקרלין – אם אני לא טועה הוא גם היה חבר פרלמנט רוסי ובעל דוקטורט. וגם זה שההפסד שלו לאמריקאי ההוא שניצח אותו בגמר האולימפיאדה (אחרי שהעיף את הגאורגי שלנו לפני זה, אם אני לא טועה)הייתה אולי הסנסציה הכי גדולה של אותה אולימפיאדה.

עומר ח. 21 בדצמבר 2008

דב קואלה אגב, הוא בכל לא דב. הוא בעצם סוג של קנגורו.

אסף 21 בדצמבר 2008

עומר , הרגת אותי עכשיו.
כל השנים עבדו עלינו! אנחנו חיים בשקר!
מה הבא בתור?
דב נמלים הוא סוג של נמלה?
סנטה קלאוס לא קיים?

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

עומר ח. – זה נכון מאד.
ויכסלפיש ונועם – תודה
מרקפוצ'ינו – אני לא סגור על הדוקטורט. אבל בהחלט חבר פרלמנט ומשורר. לא ההפתעה הגדולה באותה אולימפיאדה. ההפתעה הגדולה ביותר בכל הזמנים.
מיקי – האחים קליצ'קו הם כנראה הספורטאים המרשימים של תקופתנו.
לו, ואחרים – אולי צריך להוסיף לפוסט את דיק בטקוס, מגדולי שחקני הפוטבול ההגנתיים, במיוחד בטמפרטורות של מינוס חמישים, שהיה ממוצא ליטאי. ועליו נאמר "יש אנשים שהולכים כמו דובים. הוא היה דב שהלך כמו אדם". הוא שיחק כמובן בשיקגו ברס.

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

אסף – משפחת חיות הכיס האוסטרלית – שהקנגורו הוא מייצגה הבולט – מכסה מגוון גדול. למעשה לפני הנזק האקולוגי שגרם האדם הלבן היה גם עכבר קנגרו וחתול קנגורו – אבל אינני בטוח שהיה פיל קנגורו.

ד"ר א. 21 בדצמבר 2008

הרגע קראתי ב-ynet שאמורה לקום בשנה הבאה ליגת כדורסל מזרח-אירופית. מישהו יודע להוסיף פרטים?

Red Camel 21 בדצמבר 2008

אין איזה גמל קנגרו?

ערן קאלימי 21 בדצמבר 2008

לא, אבל יש קנגורו קנגורו.
הוא מכיל את עצמו בכיס שלו.
זו חיה מאד מתמטית.

אור הלוי 21 בדצמבר 2008

גול של היונייטד בדקה ה74 -רוני
וכנראה שהיא הקבוצה הטובה בעולם… רשמית

Red Camel 21 בדצמבר 2008

האמת שנראה לי שכל הקנגורואים האלה הם המצאה של האוסטרלים.
תחשבו על זה, חיות עם פאוצ'ים. מה הם תיירים יפנים?

אביעד 21 בדצמבר 2008

מישהו יודע האם לאדום של נמניה יש משמעות כלפי המפגש מול אינטר?

Spartan 21 בדצמבר 2008

מנצ'סטר אלופת העולם.
למישהו היה ספק!?

יגאל 21 בדצמבר 2008

אביעד, אם אני זוכר את חוקי פיפ"א העונש חל על השחקן בליגה המקומית שלו. מה שאומר סטוק.

יואב 21 בדצמבר 2008

אביעד, כנראה שהוא יחמיץ את המשחק הראשון בסאן סירו(זה מה שהשדר אמר) או יכנס לכלא היפני לשישה חודשים בהוראתו של פלאטיני…

אביעד 21 בדצמבר 2008

בקיצור, אין עדיין תשובה ברורה :)

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

אביעד – הליגה האנגלית תקפוץ על העניין כמוצאת שלל רב.

אביעד 21 בדצמבר 2008

רונן, מה אתה אומר על התרחיש הבא? העמדה לדין בפני ועדת משמעת, ברור שדיוני הוועדה יתארכו על פני יומיים היות והתקרית תרחשה במדינה זרה ואין לסמוך על מצלמות הטלוויזיה היפניות, הדיון ייקבע לעוד מס' חודשים היות וחברי הוועדה לא יכולים להטריח את עצמם אלא אם ניתנת התראה בת חמישה חודשים לפחות, וידיץ' יביא להגנתו את רנה מולנסטין כעד אשר יעיד כי ראה את וידיץ' מנסה להשתחרר מביילר ואילו זה האחרון עשה הצגה גדולה לסחוט אדום. הוועדה תפסוק עונש הרחקה מ-4 משחקים כי מדובר בעבירה ללא כדור שהיא פגיעה חמורה במוסר הכדורגל האנגלי ועוד 3 משחקים בגלל שהעבירה הייתה על אדמה זרה. במסקנותיה הוועדה תציין כי מולנסטין אינו עד אמין היות וידוע כי שחקנים דרום אמריקאיים הם בעלי מוסר עבודה, קשיחות ואינם מתחזים או מביימים פציעות (ביילר עצמו אינו נתון למרות ההתאחדות האנגלית ולכן לא יוזמן להעיד כלל).
כמובן ששכחתי לציין – העונש יינתן רק בסוף אפריל ויותיר את וידיץ' מחוץ לסגל של היונייטד במחזורי ההכרעה.
במיטב המסורת האנגלית…

אריאל 21 בדצמבר 2008

אני רואה שרונאלדו הצליח ללמד את אוהדי מנצ'סטר דבר או שניים בהלכות בכיינות

מיקי 21 בדצמבר 2008

מרקפוצ'ינו, רונן – קרלין הוא אכן חבר ה"דומה" הרוסית ויש לו דוקטורט למדעי החינוך הגופני מאוניברסיטת נובוסיבירסק.

אביעד 21 בדצמבר 2008

אריאל – אתה יכול לקרוא לזה בכיינות עד מחר. זה לא משנה את העובדה שההתאחדות האנגלית מתנהלת בצורה מחפירה מבחינה משמעתית, לא רק כלפי היונייטד.
1. ריו פרדיננד נמצא אשם בהיעדרות מבדיקת סמים, עונשו 8 חודשי הרחקה. אדריאן מוטו נמצא אשם בשימוש בסמים ועונשו 6 חודשי הרחקה. לפי ההתאחדות האנגלית עדיף להשתמש בסמים מלפספס בדיקה.
2. פטריס אברה זוכה ל-4 משחקים בחוץ כי החליף דחיפות עם סדרן של צ'לסי אחרי המשחק לאחר שזכה לקללות על רקע גזעני. לשם השוואה, בסטנדרטים של ההתאחדות האנגלית פגיעה בלי כדור במהלך משחק שווה הרחקה ל-3 משחקים. הנושא הגזעני לא נבדק לעומק בוועדה כי הסדרן של צ'לסי לא כפוף להתאחדות. זה נשמע הגיוני?
3. ג'ו קול ביצע עבירה (שאיני זוכר מהי) במדי ווסטהאם, הוא נמצא אשם בידי וועדת משמעת וריצה עונש הרחקה בהיותו שחקן צ'לסי בעונה שלאחר מכן. בדיוק כמו במקרה אברה, ההעמדה לדין הייתה חודשים אחרי האירוע, כשצ'לסי רכשה את קול היא לא ידעה שהוא יועמד לדין.
4. ג'ון טרי מורחק על עבירת בושידו במשחק מול מנצ'סטר סיטי. וועדת המשמעת השתמשה בסמכותה וביטלה את האדום. הבעיה היא שבכדי לעשות זאת היה על הוועדה לקבוע כי העבירה שביצע טרי אינה ראויה אף לצהוב. זו הייתה עבירה של ספק אדום, אך צהוב וודאי והוועדה כופפה את החוקים בכדי לבטל את האדום.
5. וויין רוני ופול סקולס לא התחילו את עונת 2006/7. שניהם זכו להרחקה בת 3 משחקים ממשחקי הליגה בגלל אדום שספגו במשחק ידידות(!) נגד אייאקס בטורניר אמסטרדם.

יואב 21 בדצמבר 2008

אביעד,ניתן להוסיף שב-2008 , ריסה וגאררד הורחקו מטורניר אמסרדם.מיותר לציין שההתאחדות לא עשתה כלום ושום הרחקה לא התבצעה.תמוה מאד, אבל כנראה שזה בגלל שאנחנו הבכיינים.

תומר 22 בדצמבר 2008

יואב-טורניר אמסטרדם הוא ידידותי ולא רשמי. לא שאני חושב שההרחקה של וידיץ' במסגרת המטופשת של גביע העולם לקבוצות צריכה להיגרר לתחרות אחרת אבל כדאי לציין את זה.בכל מקרה אם אתם חוגגים את היותכם אלופי העולם אז תתמודדו עם הנסיבות שהביאו לכם את התואר הזה. אין לי שום צד בין מרסיסייד לאולד טראפורד אבל אריאל צודק,זה נשמע בכייני מעט גם אם זה במסווה של ביקורת לגיטימית כלפי ההתאחדות.
ובנימה זו אני אמשיך להסביר לך וליובנטינים שבינינו את מה שהתחלתי לדבר עליו בשבוע שעבר….כשהיום אישרו ליובה שער שבושל מעמדת נבדל ברורה(והקוון היה סמוך למארקיוני שבישל)אני,בתור אוהד יובה,פיקפקתי לרגע בתום הלב שבה בוצעה הטעות של הקוון.כמעט כל שער מעורר מחלוקת של יובה יעורר בי את ההרגשה הזו…..יש למישהו פיתרון?

אביעד 22 בדצמבר 2008

תומר, כשזה קורה, פשוט תיזכר ברגעים בהם יובה קופחה העונה ובעבר לא הייתה מקופחת…
לגבי טורניר אמסטרדם – עלית על הנקודה בדיוק, זהו טורניר ידידותי ולא רשמי. אז מדוע סקולס ורוני שהורחקו בו ב 2006, הורחקו ל-3 משחקי ליגה ואילו ריסה וג'רארד שהורחקו באמסטרדם 2007, לא נעשה דבר? זה לא עניין של צד בין ליברפול למנצ'סטר, אני מותח כאן ביקורת על מעללי ההתאחדות האנגלית כבר לא מעט זמן.
דרך אגב, אפשר להוסיף לרשימה עוד סעיף – באנגליה ניתן להרחיק שחקן שביצע עבירה גסה במיוחד ליותר משלושה משחקים. כך בן תאצ'ר הורחק לשישה משחקים בשל תיקול ראגבי שביצע על פדרו מנדס. הסנקציה הזו לא הופעלה מאז, לא על מרטין טיילור מבירמינגהאם ששבר את אדוארדו, לא על מייקל בול שהשאיר לרונאלדו חורים דמויי פקקים בירך. הסיבה אינה ידועה. למעשה לפי ההתאחדות, אברה שהחליף דחיפות עם סדרן אחרי המשחק, ביצע עבירה גרועה יותר מטיילור.

דב קואלה 22 בדצמבר 2008

ד"ר א'-מבלי לקרוא את הידיעה בווינט אני מניח שמדובר בפיתוח של טורניר שנערך במוסקבה (ВТБ ליגה הוא השם המסחרי) שנערך בימים אלו (היום צסקא נגד חימקי בגמר). כל מה שיעזור לנפץ את השיריונים והיורוליג המושחת של ימינו-יבורך.

ד"ר א. 22 בדצמבר 2008

דב קואלה –

רוב תודות! זו לא היתה ידיעה בנושׂא, אלא איזכור אגב אורחא (שתפס אותי לא מוכן).
אני מצטרף למחאה נגד השיריונים של היורוליג, אלא אם כן יחול מעבר לליגה סגורה לגמרי – כאן אני דוקא בעד.
ליגה מזרח אירופית יכולה להיות שוס אדיר. יש כשרונות, יש כסף, האריות הבודדים מהסביבה יתמודדו מול הליגה הרוסית במקום בליגות האיזוריות הקיקיוניות. רעיון מצוין.

עד לפני שנתיים הייתי אומר – להוציא את מכבי מליגת ווינר ולשלוח אותה לשם. אבל בשנה וחצי האחרונות ליגת ווינר מכה בנו ללא רחם, כך שאולי כבר לא צריך.

דב קואלה 22 בדצמבר 2008

שיריונים וליגה סגורה זה היינו הך, שניהם מקומם בפח הזבל של ההיסטוריה.
האמת שגם אני בעד להוציא את מכבי מהליגה המקומית-בעיקר בגלל שזה ימנע ממנה לשחק במפעלי יול"ב…תמיד אפשר להצטרף לאדריאטית.
אולי סוף סוף נוכל באמת לבחון מי פה מפריע למי אחרי כל השנים.

ד"ר א. 22 בדצמבר 2008

רגע, גם מקום ה-NBA בפח הזבל של ההיסטוריא?
אני רוצה לראות את הכדורסל האירופי נע לעבר ה-NBA ומתמזג בסופו של דבר. אתה כנראה חושב על דברים אחרים.

בשאלה מי מפריע למי – מספיק להביט במצב הכדוריד והכדורעף בארץ כדי לראות מה גורל הכדורסל ללא מכבי.

אבל היופי בעניין הוא שכבר לא כל כך מפריעים. בשנה שעברה נקטו הבלוג וחלק מקוראיו עמדה משועשעת לנוכח ההתעקשות שלי על כך שליגת ווינר היא אחת ההצגות הטובות ביותר בעיר. החדשות הטובות הן שאני ממשיך להחזיק באותה עמדה, כך שכולם יכולים להמשיך להיות משועשעים. להערכתי תמו ימי השלטון ללא מיצרים של מכבי, אפילו אם נגנוב אליפות השנה.

דב קואלה 22 בדצמבר 2008

לא, ממש לא מעניין אותי להפוך את אירופה לעוד ליגת פיתוח של ה-NBA. רק רע יצא (וכבר יוצא) מזה.

ד"ר א. 22 בדצמבר 2008

דב קואלה –
לא לך ולא לי יש בחירה בעניין. בהתחשב בגלובליזציא וכו', נראה לי הטוב ביותר להבדיל באופן ברור בין רמות שונות של התנהלות בספורט. בפיסגה, היכן שגם נמצא הכסף הגדול, שיטת הפעולה של ה-NBA היא יעילה מוכחת. אשׂמח מאד לראות קבוצת INBA במגוון ערים גדולות ברחבי העולם.
במקביל תוכלנה הליגות המקומיות לחזור למתכונת דומה בהרבה למה שהכרנו לפני מהפכת בוסמן-יול"ב.

דב קואלה 22 בדצמבר 2008

טוב, אז אם אין לנו בחירה או אמירה שתזיז למישהו בעניין בוא נתנתק מהאינטרנט, נעטה על עצמנו אוהל ונעבור לגור במדבר או משהו. הא?
האמת אני בעד, רק בתנאי שאם במקרה כל המשוריינות הרואות עצמן מורמות מעם ירצו לחזור (אחרי שנה שנתיים של תבוסות ב-30 הפרש, טיסות בלתי פוסקות מפה לשם ואפס ישראלים בקבוצה-זה גם יקרה) הן יצטרכו לעשות זאת מהליגה הנמוכה ביותר בארצן. זה יהיה מראה לעיניים.
אגב מעניין אותי לדעת על איזה כסף והכנסות גדולות בדיוק בכדורסל אירופי אתה מדבר (או "רמה שונה" של התנהלות בספורט, לצורך העניין).

רונן דורפן 22 בדצמבר 2008

דוקטור א'. אני מקבל בהכנעה את העובדה שליגת ווינר היא הצגה מצויינת. למרות שלצערי יותר בצד הקומי – או מי שאוהב עכברים מעצבנים את הפיל עד שהוא יוצא מדעתו.

ד"ר א. 22 בדצמבר 2008

קואלה –
יש כמה דברים שבהם ההתבטאות ברשת יכולה להזיז ולשנות דברים. אני אפילו מחזיק בלוג משלי, רחמנא ליצלן, למטרה זו ממש.
אבל בעניין היורוליג יש לי, לשׂמחתך, מעט מאד השפעה. פלטיני אמנם קורא קבוע כאן, אבל דיוויד סטרן לא.

רונן –
האם אתה צופה במשׂחקי ליגת ווינר?
"יוצא מדעתו" מתאר היטב את המצב, ביחוד אם ב"דעתו" אתה כולל את גישת "אנחנו ננצח כי אנחנו מכבי". לגישה הזו אין זכר לאחרונה. ולא בגלל הפיל, אלא בגלל העכברים דוקא. סוג של "מעטים מול רבים" אם תרצה, לפחות במונחי תקציב.

ד"ר א. 22 בדצמבר 2008

יצאתי פארש לגמרי. האקשן האמיתי לא בליגת ווינר אלא דוקא בגביע המדינה. 99:85 לנהריה.
אנחנו עם 0:2 תארים השנה, 1:6 כולל שנה שעברה. מתי לקחנו גביע בפעם האחרונה? צריך להתייעץ בטבלאות.
מסתבר ששכללתי את השיטה של מאיר אריאל ע"ה לא רע.

Comments closed