גלורי גלורי טוטנהאם הוטספור (פודקאסט עם ארז טיקולסקר)

הפילוסופיות של אוהדי טוטנהאם מדאיגה אותי

 

יש איזשהי נטיה להגיד שגביע האלופות הוא מפעל גביע ״והכוח האמיתי של קבוצות נמדד בליגה״. אבל אני אומר ככה: כל זה היה טוב ויפה אם בליגה היו 30 מחזורים והגבלת סגלים לגודל מסויים (אני לא מדבר אפילו על הגבלות כלכליות). כי כמו שהכדורגל ברמות הבכירות בנוי עכשיו – וקבוצות בכירות מתקרבות ל-60 משחקים – הזכיה בליגה בכירה היא עניין של עומק.

ולכן מנצ׳סטר סיטי קבוצה נפלאה בעיני, אבל שתי המשתתפות בגמר גביע אירופה נפלאות ואיכותיות לא פחות. הן פחות עמוקות כי הן פחות עשירות.

על כך ועוד כמה עניינים ניתחתי את גמר האלופות המתקרב מהצד הטוטנהאמי עם ארז טיקולסקר. האמת שהבחור הדאיג אותי. השקט הנפשי שלו לפני המשחק הגדול בהיסטוריה של טוטנהאם הוא מוזר.

ויש סאונדקלאוד

סיכום היום החמישי -אמיתי סיידל
Etiënne Reijnen

14 Comments

מתן 30 במאי 2019

שיהיה לנו בהצלחה, אבל אני לא אופטימי.
ניצלנו בליגה הודות לרצף נצחונות משוגע של סיטי, אבל לסמוך על טוטנהאם שתצא ווינרית? נראה לי שהם בזבזו את כל התחמושת שלהם לעשור הקרוב בשלבים הקודמים.

שמעון פנדלוביץ' 31 במאי 2019

תודה, היה מעניין.

קרסקי 31 במאי 2019

שלום רב רונן דורפן,

אני פונה אליך כבעל הבלוג. נראה שהינך מעביר את מרכז הכובד של תרומתך החשובה ושל עמיתך לשידורי פודקאסט. אני תוהה האם עלה בדעתך שציבור לא קטן של כבדי שמיעה ואנשים על סף חרשות מוחלטת (כמוני, הנעזר במכשיר שמיעה וקריאת שפתיים) מנועים מלהנות מן הפודקאסטים?

(אני קורא נאמן של הבלוג שלך על גלגוליו השונים לפחות 10 שנים.)

בברכה

תבורי 31 במאי 2019

תודה לך על התגובה הזאת!

רונן דורפן 31 במאי 2019

קרסקי- בהחלט ניקח זאת בחשבון. ראשית, בכך שלא נזניח את הכתיבה. שנית, אנסה לבחון אם הדבר הזה אפשרי, תמלול אוטומטי של הפודקאסטים.

Matipool 31 במאי 2019

פלוס מיליון לשלושתכם.

קרסקי 31 במאי 2019

תודה, ימים יגידו.
עד היום לא שונו פני הבלוג המאד לא נוח לקריאה למרות הבטחה לשנותו לאור קול זעקה של הרבה משתתפים. אין לי הסבר איך בלוג קריא ומסוגנן היטב לפני שנים (תאווה לעיניים) הדרדר לאותיות אפורות קשות לקריאה בתגובות והעדר יכולת למעקב אחר התגובות, למשל.
איכות הכותבים והמגיבים היא אשר מצילה אותו.

אין לי ספק לגבי הכוונות הטובות. שוב תודה.

עילאי 31 במאי 2019

קרסקי, האירו את עינינו לפני ימים ספורים שהטיית הטלפון על צידו וקריאה במצב הזה מאפשרת לראות את שרשור התגובות כפי שהיה ניתן בעבר.

Matipool 31 במאי 2019

אחלה וכיף לשמוע. תודה.
העונה קרה לי משהו קצת מוזר – כל משחק נגד בארנלי / האדרספילד וכו׳ היה הרבה יותר מותח ומטריף אותי מאשר המשחקים בליגת האלופות. גם למשחקים של סיטי בליגה הייתי מגיע בהרבה יותר מתח וטירוף מאשר במשחקים שלנו בליגת האלופות. הקוביות הסתדרו במקום בחזרה המטורפת מול ברצלונה (ברבע שעה האחרונה שם הידיים רעדו לי והדופק הלם ברמה כזו שלא יכולתי לכתוב הודעות בטלפון). כרגע יחסית אני די רגוע ומשתדל לא להיות יותר מדי ברשת ולקרוא כל נפיחה על המשחק. זה נותן לי קצת שלווה. חושב ומאמין שיהיה טוב מבחינתנו מחר. יש לי אמונה ושקט כשאני יודע שואן דייק נמצא שם.
מפחד בעיקר מסון (ממש רציתי שיגיע לליברפול לפני שנה וכמובן גם עכשיו אם זה היה אפשרי).

קרסקי 31 במאי 2019

שמע, ברצינות, אני מודאג לגבי בריאותך. אינני יודע מה גילך אך משלב מסויים דפיקות לב חזקות לאורך תקופה הינן מסוכנות. באופן טבעי הינך מייחס זאת למתח טבעי, אך ישנן סיבות נוספות לדפיקות לב חזקות שיכולות להיות במסווה של מתח. בתחילת השנה הייתה לי תקופה של דפיקות לב חזקות שהתעוררו מסיבות מגוונות שקשה להניח את האצבע על העיקרית מהן וזה בקונטקסט של מחלת כלי דם קשה. זה היה מלווה בלחץ דם גבוה מאד על רקע לחץ דם תקין. כיום התופעה נעלמה ללא טיפול ולחץ הדם חזר לתקנו. עשיתי הולטר לב. אני ממליץ לפחות על הולטר לב, ומכשיר לחץ דם בבית כדי לבחון את עלייתו במקביל לדפיקות לב. לא צריך להיות קשר ביניהם מעבר לעלייה מתונה. אם אתה מגיע ל150 ומעלה חוש לרופא.

אני תומך בטוטנהאם, כמעט והייתי כותב שלמען בריאותך אני מוכן שספרס יפסידו. כנראה אינני ספורטיבי מספיק, אך אין זה צודק שקבוצה היחידה אשר תקעה לגודזילה (סיטי) אצבע בעין ויצאה ללא פגע תזכה באוזניים הגדולות? שהולכת במדבר יותר מחצי מאה אך זקופה?

טוטנהאם הייתה הקבוצה הראשונה במאה העשרים אשר עשתה דאבל (1961), ובמסורתה העדפה של המשחק הטכני האסטטי על היעיל. אם קיימת כזו, אך כך יצא. (פוציטינו לא יצק מים מניקולסון ואינני חושב שיסכים למוטו של טוטנהאם באותן שנים שלא משנה איכן הכדור העיקר שהוא ברגלינו. ) וכך ראינו שחקנים מרהיבים היודעים להתקרב לשוקת אך לא לשתות. מפיטרס, גילזין, הודל, (שהקדים את סקולס באמנות המסירה ארוכת הטווח אשר מכתיבה ומשנה את פני המשחק – רק נצר התקרב לשניים. ), ארדילס, וודל, בייל, ופאט ג'נינג'ס מגדולי השוערים שיצא לי לראות.

אגב, סקולס-הודל. ללא ספק הודל דיכא את סקולס כמאמן בעת אליפות העולם בצרפת. לחץ ציבורי הביא להכנסת סקולס, בקהאם ואואן להרכב לאחר המשחקים הכושלים הראשונים והביא למשחק המרהיב מול ארגנטינה – סימיאונה ובקהאם, אואן כחמקן שגא-קולי. ללא ספק הייתה כאן קנאת אבות. באימונים הוא אתגר את השחקנים מי מסוגל למסור במדוייק כמוהו לטווחים של עשרות מטרים. למזלם הוא לא ביקש מהם להשתתף בסיאנסים האהובים עליו.

Matipool 31 במאי 2019

חן חן על דאגתך. תודה.
ביום שלישי השבוע חגגתי 51 אביבים וככל הידוע לי אני בריא מאד לגילי למעט כאבי גב תחתון. משתדל שלא לראות רופאים אלא אם כן ממש נדרש. האמת שלוקח את זה קצת לקיצון מהיבט שלא עושה כמעט בדיקות נדרשות ותקופתיות.
לגבי המשחק מחר – מכל היבט ספורטיבי ואובייקטיבי זה מגיע לליברפול אחרי העונה שהיא נתנה ואחרי הטרגדיה של הגמר בעונה שעברה (קאריוס / ראמוס – סלאח). מזכיר שבעונה שעברה ליברפול תקעה כמה אצבעות בעין של גודזילה והעונה העיפה שתי אימפריות ענק בדרך לגמר.
לעולם לא אשכח את מה שאואן עשה ב-98'. ילד בן 18 שלא שיחק כמעט בבוגרים ועלה לשחק במונדיאל עם כל הלחץ על נבחרת אנגליה עם ביצים ענקיות וקרח בורידים.
הייתי מאחל לכם בהצלחה גדולה מחר מול כל קבוצה אחרת (חמי שהוא איש יקר ואני חייב לו רבות כולל איסטנבול ואנפילד, אוהד שרוף של טוטנהאם) אבל הנסיבות לא מאפשרות את זה.

יואלזיניו 1 ביוני 2019

אחד הפודקסטים הטובים אבר (בהנחה שטוטנהאם לא תעלה על שנתיים לגמר).
בחור רציני הטיקולסקר הזה

Yair N 1 ביוני 2019

Fantastic episode, Erez was brilliant.
You said Kane should start, you even gave a monologue about it, but who do you drop?

ארז טיקולסקר 3 ביוני 2019

גם בדעבד אני מגבה את ההחלטה של פוצ'טינו לפתוח עם קיין. אין לנו קבוצת ביקורת בדמות משחק מקביל שמתחיל עם מורה. לכן, עלינו להסתפק בכלים הרגילים. קיין חלוץ ראשון. מאמן עוקב אחריו באימונים. מתרשם. מדבר איתו. מתייעץ עם הצוות הרפואי. החלטה סבירה לחלוטין. הפעם לא הצליח.

Comments closed