0-1 קנדה

 survive and advance

1. מהללים לא פעם את הגנת הווריורס. אבל ההגנה הזו היא הסתעפות של ההתקפה שלה. היא נותנת קלאץ׳ שמשולב באגרוף ההתקפי. וטורונטו בקצב משחק מהיר עם קצב זריקות איטי גרמה להגנה הזו לעבוד הרבה יותר משהיא רגילה.

הרגע שלדעתי המחיש טוב מהכל את המשחק היה בצד השני. בערך שתי דקות לסיום הווריורס נזקקו לקאמבק, הם הניעו כדור מצויין, אבל טורונטו המשיכה לזוז. זה הסתיים בקליעת 2 של תומפסון. הוא קלע אותה אחרי התקפה של 22 שניות. 2 נקודות ב-22 שניות היא לא שלשה ב-7-8 שניות. 

סמלי כי מה שקרה במשחק הזה הוא לא שטורונטו ניצחה, אלא שהיא לא הפסידה. היא שרדה. מכת הנוקאאוט של הווריורסריצה של 17-4 או משהו כזה שאמורה להגיע בשלב מסוייםלא קרתה.

2. פסקל סיאקם.

בכל הריצה שלהם לעבר יתרון בסדרת הגמר הראפטורס לא הפכו בשום שלב לקבוצה מספיק אימתנית בכדי שמישהו יחשוב שהם פייבוריטים. ניצחון חוץ אחד גדול במילווקי וכמעט שום ניצחון ביתי קל. אבל הם יגלו שלשרוד יותר חשוב מלנצח בגדול.כי לקבוצה עם פחות נסיון כל הופעה טובה ויציבה היא שדרוג גדול. הם לא קיבלו משחק ענק של קוואי וגם לא משחק חלש של קארי. הם קיבלו את פסקל סיאקם. 

ג׳ימי וולוואנו, מאמן צפון קרוליינה סטייט האגדי, טבע מטבע לשון יפה בעניין הזה:

 survive and advance

Etiënne Reijnen
הגמר מהזווית של ליברפול (פודקאסט מאולץ עם בני תבורי)

26 Comments

שחר התל אביבי 31 במאי 2019

גולדן נראו היום מאד חלודים, אולי הסדרה עם פורטלנד והמנוחה הרדימו אותם. רק קרי הופיע למשחק (וקצת לוני).
היו הרבה איבודים שלומיאליים (16 סהכ) אחוזים נמוכים מהשדה, מסירות ליריב ובעיקר החטאות של לייאפים בטיבול איירבולים לשלוש. לא הופיעו למשחק.
טורונטו היו בסדר, אבל צריך להדאיג אותם שבמשחק כל כך לא מפוקס של גולדן (חוץ מקרי שהיה לא מעולה אבל טוב), הם לא פתחו פער משמעותי עד הדקה האחרונה
משחק הבא יהיה צמוד
נראה אם גולדן יתעשתו, לדעתי זה היה כל כך לא מתואם שיקח יותר ממשחק אחד להשתפר
נראה אם ישיגו משהו לפני שדוראנט חוזר

NoOne 31 במאי 2019

מה זה פער משמעותי ? הם הובילו 10-12 הפרש כל החצי השני

שחר התל אביבי 31 במאי 2019

הובילו לאורך המחצית השניה בדרך כלל 3-10 נקודות הפרש ולא ברחו למרות החולשה של גולדן

ק. 31 במאי 2019

לא רק זה, גם עם הפציעה של איגי, שגם ככה בכושר קליעה של האריסון ברנס גמר 2016, מקצרת להם את השמיכה. יותר קל להגן שרק 2 מ5 מהווים איום מבחוץ

yaron 31 במאי 2019

למה להדאיג אותם, כי ביכולת הזאת לא ינצחו 0-4 ?
לגולדן סטייט יש הרבה יותר כדורסל ממה שראינו אתמול אבל את זה כולנו יודעים.
העניין הוא שגם לטורונטו יש הרבה יותר ממה שהם הראו אתמול.
ניצחון משכנע במשחק בינוני של קוואי ומשחק חלש של לאורי, לא רע.

ק. 31 במאי 2019

ההגנה של טורונטו עם הידיים הארוכות ביטלה את הפיק'נרול בין קרי לגרין שיוצר משחק 4 על 3, יחד עם עזרה של גאסול שמנע מגרין חיים קלים בניהול ההתקפה ובחדירה, ולכן היה קשה לווריורס לייצר בהתקפה, יחד עם זה שכל פעם שהם התקרבו קוואי נתן שלשת קלאץ' או סיאקם נעץ בצד השני. ג"ס שמרו טוב על קוואי ואמרו ש'האחרים ינצחו'. אז סיאקם וגאסול.
לדעתי הייתה קצת חוסר אחידות השיפוט שנתן לראפטורס להרביץ יותר ובצד השני נתן כמה עבירות מאוד גבוליות. מניח שיתאזן באוקלנד.
הווריורס לא יכולים לבנות על תקדימי הקאמבקים מול פורטלנד, פשוט כי מולם יש קבוצת התאמות וחצי שני מצוינת.

S&M 31 במאי 2019

קאזינס תוקע להם את האמצע. לקח את המקום של גרין. עדיף שישב בצד.
זה ששניים שמרו על לנארד, פינה את סיאקם.
טורונטו קשוחים. בלי ששמנו לב, זו בעצם קבוצה של ווטראנים. סיאקם ילד, כל השאר לא פחות מנוסים מגולדן סטייט בכלל, ולא פחות קשוחים מאיגודלה וגרין בפרט.
תהיה אחלה סידרה.

ניק 31 במאי 2019

אני חייב לציין שהליגה הזאת מאוד צבועה – מצד אחד לשחקן אסור להראות שום הבעת תסכול (לצעוק, להתווכח עם שופטים, לזרוק כדור) אחרת תחטוף טכנית אבל מצד שני כשסלבריטאים סוג ז כמו דרייעק מקניטים שחקנים in their faces אז הכל בסדר.

דקל 31 במאי 2019

לגמרי. כל משחק של טורונטו רואים את דרייק על הפרקט בטראש טוק עם השחקנים של היריבה. מילא בעונה סדירה כי גם ככה רובה מתנהלת בתחושה של הילוך ראשון-שני רוב הזמן (והוא גם מכיר את רובם ככה שאני מאמין שהכל ברוח טובה) אבל לפחות בפלייאוף מישהו צריך להזכיר לו שהוא שם כאוהד בסך הכל ושיסתום ת'פה.

S&M 31 במאי 2019

זה האתוס האמריקאי: 1. חופש הדיבור. 2. הלקוח תמיד צודק.

יהודה ב״ד 31 במאי 2019

מחשבה על היסטוריוגרפיה:
״מה שקרה במשחק הזה הוא לא שטורונטו ניצחה, אלא שהיא לא הפסידה. היא שרדה. מכת הנוקאאוט של הווריורס – ריצה של 17-4 או משהו כזה שאמורה להגיע בשלב מסויים – לא קרתה״.
כאשר כותבים את ההיסטוריה לפי הגיון דטרמיניסטי של מה ש׳אמור לקרות׳ (בוודאי!) אז מה שלא קרה לא יחשב נצחון אלא שרידה של ׳מחויב המציאות׳. אם נמשיך את מהלך החשיבה הזה באופן עקבי הנצחונות ההירואים ביותר בספורט יהפכו ל׳שרידה׳ ולא ׳נצחון׳.
… במילים אחרות – טורונטו נצחה.

yaron 31 במאי 2019

זאת לא חכמה, דוראנט לא שיחק ;-)

איציק 31 במאי 2019

ברור, אם היה משחק טורונטו היתה מביסה את גולד סטייטס.
שלושה רבעים גארבג' ;)

yaron 31 במאי 2019

מוותר על התענוג, שימשיכו "לשרוד" ככה.

עמית הלבבי 31 במאי 2019

יש מעט שחקנים ש(כמעט) אין להם משחק רע. בטורונטו יש רק אחד כזה (קוואי).

דרג אחד מטה, הם שחקנים שלפעמים יש להם משחקים מעולים אבל לפעמים יש להם ימים לא טובים. בקבוצה הזאת יש כאלה שבמשחקים רעים הם מושכים את הקבוצה למטה והופכים לliability וכאלה שמבינים מהר שזה פשוט לא היום שלהם ולא כופים את עצמם על המשחק.

ללאורי היה היום יום חלש. הוא כוכב. חמש פעמים אול-סטאר אם הוא היה מין לילארד כזה, הוא היה מחרב את המשחק בשביל למצוא את המוג'ו שלו. אבל הוא לאנעשה את זה. Plyed within himself לקח את מה שהמשחק נתן לו. וכשהכוכב מספר 2 מתנהל ככה, זה בדיוק מה שמשאיר מספיק זריקות לכוכב מספר 3 ו-4.

אני חושב שזה מה שתרם לנצחון דומיננטי באופן מפתיע.

יאיר אלון 31 במאי 2019

אם כולם באים ונותנים את היכולת הרגילה שלהם כאילו זה משחק מחשב אז הכל ידוע מראש.. מזל שיש את המציאות ובה אנשים או במקרה הזה שחקנים מגיבים באופן שונה לסיטואציות שונות.
דיברו קוואי בסוף בא סיאקם.

אם זה ימשיך ככה שהצוות המסייע בראפטורס נותן הרבה יותר משציפו פה אז יש לנו סדרה ואפילו סיכוי לאלופה חדשה.
אבל זה רק משחק אחד וכבר ראינו את הווריורס מפסידים משחקים פלייאוף וראינו איך הם מגיבים ועדיין קשה להיות אופטימי לגבי ההמשך.

אורי 31 במאי 2019

זה היה משחק הסרת החולדה. משחק הבא יבוא עם התאמות ואז 3 המשחקים הבאים של ג"ס, משחק 5 אולי של טורונטו ואז נגמר

איציק 31 במאי 2019

איזה גרין היה טוב יותר?
היתה שלשה משוגעות שאפילו בכושר רגיל לא מתאים לו לקלוע.

דנידין 31 במאי 2019

שאומרים קאווי לא היה כל כך טוב קצת שוכחים שמי ששלח כדורים טובים לשחקנים הנכונים כדי שאלו יקלעו כל פעם שעשו עליו שמירה כפולה. משהו שהגריק פריק לא הצליח לעשות בסדרה הקודמת.

דיזידין 31 במאי 2019

תגידו, מה הסיפור של אהבת חיי קוואי?
אני לא יודע לפענח אותו. הוא על הספקטרום?

דנידין 31 במאי 2019

אני בטוח שכן, אתמול בהצגת שחקנים כולם נכנסו עם השואו שלהם ורק קאואי עד שהכרוז אמר את השם שלו הוא כבר היה במגרש אחרי שאמר שלום לכולם. הוא עובד בעולם מקביל.

דיזידין 31 במאי 2019

זה מרתק

yaron 1 ביוני 2019

יש טענות ושמועות כאלה ברשת.
אם כן, אז הוא בתפקוד גבוה וככל הידוע מעולם לא אובחן.
כל עוד זה המצב כנראה שלעולם לא נדע.

ששון 31 במאי 2019

הבלוג הזה מת.

שחר התל אביבי 31 במאי 2019

יש פה פוסטים סבבה על האנ.בי.איי, אבל בגדול דהבאזר המיין סטרים שלו זה ליגה אנגלית. תראה איך נראה פוסט של משחק בדצמבר של מנצ'סטר או ליברפול מול פולהאם. לאחר מכן יש את הנושאים של ליגת האלופות, ליגות אירופיות, מונדיאל ויורו, וכדורגל ישראלי, ורק אז כדורסל וכו'
ועדיין יש דברים טובים

איציק 31 במאי 2019

נהפכו, עכשיו סוף סוף יש דברים טובים.

Comments closed