חתיכת סקנדל

של מונדיאל

הדבר הזה מתחיל לעצבן אותי. אתה מסיים יומיים של כדורגל נוקאאוט, ארבעה משחקים, ומה ראית?

ראשית, איכשהו נראה שכל החלטות השיפוט הקטנות הולכות לכוון האירופאים. זה שידפקו את ניגריה מול הצוררות, חבל אפילו להתעכב. זה כתוב בתקנון. אבל זה במיוחד בלט אתמול יותר בנורבגיה ואוסטרליה. פנדל אוסטרלי ברור לא מקבל בדיקת Var. ברור, למי אכפת מאוסטרליה?אוסטרלית מורחקת בצדק אבל כמה דקות אחר כך נורבגית צריכה לעוף.  אבל פתאום היא מקבלת שיחה משופטת צוררת. דקה 110 בנוקאאוט מונדיאל ״שיחת הרגעה״??? שיפוט בדיחה. 

ואז ברזיל עכשיו. רבאק, דבניה, רבאק. נולדת אתמול? השער ניצחון היה שם. קצת יותר זעם בבעיטה. לא מקבלים מועד ב׳ מול נבחרת ביתית. איפה האחריות שלך? ועכשיו נשמע את הצרפתים השחצנים שבוע. אני באופן כללי שונא שנבחרות ביתיות מצליחות. אם הן זוכות זה משאיר אותך עם שאלות. 

ואני במיוחד שונא שצרפת מצליחה, או גרמניה, כי במיוחד נמאסו עלי הכתבות על המודלים של האקדמיות. וזה מה שיהיה עכשיו. אקדמיות, אקדמיות, אקדמיות. הרעלת כתבות אקדמיות.  כל האקדמיות האלו שוות לתחת אם דבניה בועטת נורמלי. 

גרוע מזה. אם ספרד לא תעשה טובה לאנושות – אני אאלץ להיות ברבע הגמר בעד צרפת. האמריקאיות שחצניות וחסרות רוח ספורטיבית ואין כל אפשרות לתמוך בהן. והפרשנים שלהם קוראים לפנדל PK. תניחו לנו לנפשנו עם הז׳רגון שלכם שרק ממחיש שאתם לא מדינת כדורגל.

והנבחרת האפריקאיות? יש בהן כמובן משהו שמח ומרגש אבל עד שאתה כבר בוחר לך אחת – היא מתפרקת במין נאיוויות כזו. כמו באנגליה-קמרון היום. וההתנהגות שלהן – עם כל הרצון הטוב והסימפטיה – הייתה בושה למפעל. סקנדל.  

יש פה יותר מדי נבחרות, לא נעים להגיד, אבל המושחתים בפיפ״א צריכים קולות אז הם בטח עוד יגדילו.

תאמינו לי. לא רציתי להשמיץ. דווקא רציתי לפרגן, באמת. אבל הדבר הזה מתחיל להזכיר לי מונדיאל. 

נובחים בירוק-פרק 127 לממריאים לצרפת
לואיס המילטון לא אשם

40 Comments

דובינסקי 24 ביוני 2019

דווקא המשחק הנהדר של ברזיל-צרפת ייזכר בגלל החלטת שיפוט אנטי-ביתית בעליל. בדיעבד, גם פרשנות מטופשת לVAR שלחה את סקוטלנד הביתה – קרי, החלטה אנטי-אירופאית. בעיני, אלה שתי ההחלטות המשמעותיות בטורניר. ההתנהגות הקמרונית היתה מבזה, אבל גם התגובה של פיל נוויל היתה מתנשאת מאוד ומתאימה לתרבות האימפריאליסטית והפטרונית במועדונים המקצוענים בהם שיחק.

רוני יובל 24 ביוני 2019

שוב אני מפרגן לאנגליות וזה לא מוצא חן בעיני – נוויל, שהוא די פוק בסה"כ, צודק לחלוטין. הקמרוניות היו שערוריה, אפריקאיות או לא, אימפריאליזם או לא. תגובתו ראויה וציפיותיו מקמרון כמו מכל נבחרת אחרת היא דווקא לא גזענית בעליל.

דובינסקי 24 ביוני 2019

בתוכן הוא צודק. אני לא חושב שזה מקרי שמתעסקים בעיקר בהתנהגות שחקניות בשני המשחקים הבולטים בין נבחרת מקצוענית לנבחרת חובבנית. ארה"ב-תאילנד בבתים ואנגליה-קמרון בשמינית.

רונן דורפן 24 ביוני 2019

מה הקשר לחובבנות?

דובינסקי 24 ביוני 2019

כי תוצאות של 0-13 קורות בעיקר בין מקצוענים לחובבנים ובדרך כלל במוקדמות (בטח באוקיאניה אפשר למצוא כל מיני כאלה כשאוסטרליה שיחקה שם) ואז פתאום זה קורה במונדיאל ושחקניות לא יודעות איך להתנהג. כנ"ל גם שחקניות שמעולם לא שיחקו בכאלה אצטדיונים מול כזה קהל ומול נבחרת שבה כולן משחקות בקבוצות מסודרות עם משכורת ופתאום לתוך זה אתה מכניס את אלמנט הVAR שהמפעילים שלו עדיין לא סגורים על איך להתמודד איתו כמו שצריך וזה שם אותן בסיטואציה לא מוכרת.

jhkj 24 ביוני 2019

עדיין לא מסביר למה התגובה מתנשאת או לאבסדר, ההתנהגות של הקמרוניות הייתה דוחה ואלימה ואם מישהו מכל לאום היה מכה ככה את הקבוצה שלי לא הייתי שומר על האיפוק שפיל נוויל שמר עליו.

דובינסקי 24 ביוני 2019

אני לא מצדיק את ההתנהגות הקמרונית והשחקניות והצוות המקצועי בהחלט ביזו את הטורניר ואת עצמם בהתנהגות שלהם. אני רק חושב שצריך להסתכל על הסיטואציה של שחקניות חובבניות שבקושי היו במשחקים שקרובים לאווירה מקצוענית משחקות נגד מקום שלישי בעולם ומול שחקניות שמשחקות במועדונים מסודרים ברייטינג של מיליונים, נמצאות בפיגור ועד שהן כבר מצליחות הן מרגישות שדופקים אותן פעם אחר פעם בהחלטות מלמעלה. ושזה קורה כמה פעמים בכמה משחקים. השיפוט באמת היה רע. אלה חלק מחבלי לידה של כדורגל נשים מחוץ לעולם המפותח. ככל שהנבחרות יהיו מורכבות מיותר שחקניות מקצועניות וההתאחדויות ישקיעו יותר, גם ההתנהגויות האלה יעלמו. פיל נוויל דיבר על התמונה הגדולה, אבל התעלם מהפער הכלכלי המשמעותי בין הנבחרות, מההכנה השונה, מהתנאים, מהליגה, מכל המסביב שבסופו של דבר הביאו את השחקניות לרגעים האלה. כל זה חלק מהתמונה הגדולה.

jhkj 24 ביוני 2019

הן דפקו מכות לשחקניות שלו, אין לזה שום תירוץ, והוא לא התרעם על רמת הכדורגל שלהם, שדרך אגב הספיקה להם לעלות מהמבתים , אלא על האלימות והחוסר ספורטיביות. פיל נוויל לא היה צריך להתייחס להבדל התנאים בין הנבחרות, כי זה לא קשור לרמת כדורגל או לקריסה מנטלית, אלא להתנהגות אלימה ומנוגדת לערכי הספורט שגם אם הילדים שאימנתי היו מפגינים היית מעיף אותם מכל המדרגות.
דרך אגב החלטות השיפוט בואר היו נכונות, והם בכייניות, כמו סרינה שכעסה על השופט למרות שהמאמן שלה הודה שהעברה. אתה לא רואה את החברה מבורונדי, מדגסקר סן מרינו או תאילנד נשים מתנהגים ככה כי זה לא קשור לרמת אימון, מצב כלכלי או החלטת שיפוט, זה קשור לדרך ארץ בסיסית והבנה של המסגרת שאתה נמצא בה, וכמו שפיל נוויל אמר זה ספורט ואלו חוקי המשחק.

דובינסקי 24 ביוני 2019

רמת הכדורגל של קמרון הפתיעה לטובה. שיחקו כדורגל תחרותי בכל אחד מהמשחקים כולל בהפסד לאנגליה. המקום שלהן בשמינית הושג בזכות. אני דווקא כן חושב שזה קשור לקריסה מנטלית, לתסכול מצטבר ולחוסר ניסיון. שחקניות התפרקו בבכי תוך כדי המשחק. אין בזה כדי להצדיק, אלא כדי להסביר שיש במונדיאל נבחרות שעדיין לא שם מבחינת בשלות. פיל נוויל התכוון לדרך שבה שחקניות נבחרת קמרון (ואולי כל הצוות המקצועי של הנבחרת) התנהגו, כולל היריקות, הכניסות הגסות, האגרסיביות, התלונות, הבכי וכו'. לא לרמת הכדורגל. אני טוען שזה כן קשור לקריסה מנטלית. שלהבדיל מהאנגליות שמשחקות מול 20,000 צופים כל שנה בטורנירים באמריקה ומשחקות מול הנבחרות הטובות בעולם ורגילות לנצח ולהפסיד ולדבר עם תקשורת ומקבלות מעטפת בקבוצות ככה שמשחק עם מתח ואמוציות זאת סיטואציה מוכרת, עבור שחקניות קמרון זאת חוויה אחרת. הVAR בתצורתו הנוכחית מוסיף עוד מימד של חוסר ודאות. ככל שהתאחדויות ישקיעו יותר בכדורגל נשים, בתנאים, בהכנה, בצוות מקצועי, רפואי, פסיכולוגי, ככה הרגעים המביכים האלה יעלמו או ייקטנו. וכן, היו צריכים להעיף את השחקניות היורקות והאלימות מכל המדרגות. השופטת לא ניהלה את המשחק כמו שצריך.

רונן דורפן 24 ביוני 2019

דובנסקי -למה אתה חושב שרוב שחקניות קמרון חובבניות? הן משחקות בא אירופה וצפון אמריקה וזה מונדיאל שני ברציפות שהן בנוקאאוט

דובינסקי 24 ביוני 2019

הרוב משחקות בקמרון. יש כמה שמשחקות בליגה הצרפתית בכל מיני קבוצות קטנות. לא ליון או פאריס סן ז'רמן או בכמה קבוצות קטנות באירופה ואחת בNWSL. אוקיי, הרוב חובבניות, חלק חצי מקצועניות ואולי 2-3 באמת מתפרנסות מכדורגל. וגם בזה לדעתי אני לארג'.

no propaganda 24 ביוני 2019

אתמול בעבודה הזמינו אותי לישיבה עם ההנהלה הבכירה. ניסיתי לקדם משהו אבל קירקסו אותי בפוליטיקה אירגונית שאני לא רגיל אליה אז ירקתי על המנכ"ל. נו באמת?!

רונן דורפן 24 ביוני 2019

הרוב מחוץ לקמרון ואולי חלק הן צרפתיות. אבל אתה טוען שבקמרון ככה מתנהגים במשחק כדורגל? זו טענה מכפישה מאין כמוה

jhkj 24 ביוני 2019

דובינסקי, זה בדיוק מה שאני אומר, אין לזה קשר לרמת כדורגל, זה ערכים ודרכים ארץ בסיסים, התנהגות כזו לא צריכה להיות מקובלות בשום מקום, והיותך חובבן, בין אם זה נכון או לא, לא מהווה הצדקה לכלום, או הסבר לכלום.

כמו שדורפן אומר, לעשות להן הנחה מכל סיבה שהיא מקטין מהן ומכל שאר הטורניר, הטענה שזה הספורט ואלו חוקי המשחק של פיל נוויל היא דרך ההתחייסות היחידה האפשרית, כי עובדה שבכדורגל גברים לא תשמע טענות כאלה גם כלפי סן מרינו שהם חובבנים

דובינסקי 24 ביוני 2019

לא, אני לא טוען שככה מתנהגים בקמרון. אני טוען שמקצוענים מקבלים מעטפת ועוברים הכנה וטיפולים פסיכולוגים ומה לא וחובבנים לא. אז במקרי קיצון זה יכול לבוא לידי ביטוי בהתנהגות שונה.

יריב 24 ביוני 2019

ב 11 שפתחו בקמרון, היחידה שלא משחקת באירופה או בצפון אמריקה היא השוערת. אני מניח שכל השחקניות שמשחקות באירופה או בצפון אמריקה הן מקצועניות.

רוני יובל 24 ביוני 2019

וכן, פסילת השער לצרפת לא בדיוק הייתה החלטה "לטובת האירופאיות", אבל זה כמובן לא מסתדר עם ה"אכלו לי שתו לי" של חובבי אפריקה למיניהם

רוני יובל 24 ביוני 2019

1. לא חושב שהצרפתיות שחצניות, או הצרפתים.
2. כתבות ה"מודל" לא נעשות בדר"כ על צרפת, למרות שאכן יש שם אקדמיות. וזה כי אתה יודע בדיוק מי כותב את אותן כתבות – זה בדיוק מי שאתה חושב. והוא לא מבין כמעט כלום בכדורגל צרפתי, לא גברים וודאי לא נשים. בקושי יודע לאיית קלרפונטן.
3. האמריקאיות באמת בלתי נסבלות. ואני חייב להודות, ואתה יודע שזה כואב לי – האנגליות בנתיים ראויות, ראויות מאוד. נתנו משחקים מושלמים.
4. צרפת הייתה בסה"כ יותר טובה מברזיל, כולל בהארכה. לא חושב שדחיקה ברזיליאית כזו או אחרת עם השפיץ של הנעל הייתה עושה היום צדק.

רונן דורפן 24 ביוני 2019

היא לא הייתה עושה צדק, אבל הייתה עושה שקט

רוני יובל 24 ביוני 2019

חחח
אגב, האיחוד בינינו מרגש אותך כמו שהוא מרגש אותי? 3>
ואם מדברים על שאלות שנשאלות בעקבות זכיה במונדיאל של נבחרת ביתית – אתה יודע בדיוק איזו נבחרת זכתה במונדיאל היחיד שלה עד כה, אותו היא אירחה…

ברק 24 ביוני 2019

אורוגוואי 30?

no propaganda 24 ביוני 2019

אורוגוואי זכתה בעוד אחד כרגע, יש רק נבחרת אחת כזו

אדם 24 ביוני 2019

אנגליה

No one 24 ביוני 2019

בחורות אמריקאיות בגילאי 20 פלוס הן שחצניות?
אני בשוק , זה משהו חדש שדורפן עלה עליו?

jhkj 24 ביוני 2019

איך השיפוט היה מוטה לטובת האירופאיות תמיד עם אף אחת מקמרון לא קיבלה אדום?

Jason 24 ביוני 2019

מקווה שאמריקה תיקח.
PK זה קיצור. מה הבעיה? אמריקנים יעילים ממך כנראה

משה 24 ביוני 2019

אין בעיה, נתחיל לקרוא להם UA ונראה איך היעילים האלה יגיבו.

רומן 24 ביוני 2019

אולי תכתוב משהו קטן על הקופה אמריקה?

מתן 24 ביוני 2019

היו עד עכשיו שערוריות שיפוט, התנהגויות מוזרות ומביכות ועוד כמה פארסות לא ברורות. אבל בגלל זה קוראים לזה מונדיאל, בגברים זה לא שונה בהרבה.
אני דווקא בוחר ליהנות מהרמה הגבוהה ומהמשחקים שיותר איכותיים מהקופה שכולם רואים עכשיו משום מה. אחלה טורניר בסה"כ. רחוק משלמות, אבל אחלה.

משה 24 ביוני 2019

במונדיאל הנשים היציעים מלאים והאווירה הרבה יותר טובה (למעט המשחקים של ברזיל שמארחת בקופה). לגבי הרמה והאיכות זה כנראה סובייקטיבי.

אמוץ כהן-פז 24 ביוני 2019

ראיתי את נורבגיה – אוסטרליה ׳על קוצים׳.
ראיתי את צרפת – ברזיל, כנ׳׳ל.
כמעט ואין רגע דל.

שחר אלוני 24 ביוני 2019

תודה רבה
טוב שיש מונדיאל נשים ואפשר בכיף לכתוב כמה דברים כאלה כפי שמופיעים בפוסט. העניין הוא שזה ככה גם במונדיאל הגברים שלחלק מהציבור מהווה פרה קדושה.
רוסיה מסתדרת על הגרלה נוחה בבתים, מותר לה להשתמש בחומרים ממריצים ולרוץ 2 קמ לשחקן יותר מהשאר, המושחתים מפיפא מגדילים גם שם את הטורניר בדומה למה שקורה ביורו, הגמר הופך למשחק פלייסטיישן בעקבות שני שערי ואר וכדומה מוקדמים, ומלך השערים זה מישהו שמצטיין בפנדלים וחוץ מזה לא עשה כמעט כלום בטורניר

רומן 24 ביוני 2019

אני רחוק מלאהוד את רוסיה, אבל למה סתם להשמיץ?
רוסיה מסתדרת עם הגרלה נוחה בבתים? רוסיה דורגה ראשונה מתוקף היותה מארחת, ומהדרג השני קיבלה את אורוגוואי אז בוא.. ואף אחד לא חשב מראש שמצקים יהיו כל כך חלשים..
ולגבי הממריצים? באמת אתה חושב ככה? מה אשכרה כל הנבחרת עברה סימום ואף אחד לא ידע על זה? כאילו כן כולם משחקים בליגה המקומית וכו וזה רוסיה והכל, אבל עדיין זו טענה מאוד מאוד בעייתית.

שחר אלוני 24 ביוני 2019

מה שפורסם זה שהם שאפו אמוניה שזה מותר או משהו. רצו פתאום במונדיאל 15 קמ למשחק כשהאחרים גג 12-13.
משחק פתיחה עם ערב הסעודית כשהם על המרצה זה סבבה.
אגב, במונדיאל 14 ארגנטינה קיבלה מסלול פנוי משלב הבתים עד חצי הגמר…הגרלות זה משהו שאפשר לסדר בקלות לצערינו. אחכ מסי גם קיבל את תואר מצטיין המונדיאל משום מה….ואני מתומכיו אבל כל זה לא היה ממש קשור לפייר פליי

jhkj 24 ביוני 2019

מה מסלול פנוי בבלגיה בדיוק? גם שוויץ הרבה יותר חזקה מאלג'יריה שקיבלה גרמניה בשמינית לשם השוואה.

שחר התל אביבי 24 ביוני 2019

אלג'יריה היתה נבחרת מצוינת, צרפת ב', עשתה עם גרמניה 2-1 במשחק די שקול, צרפת עשתה 1-0
שוייץ אני מסכים שדי איכותית, אבל לא מאריות המפעל
בלגיה של אז ברבע גמר זה בהחלט נוח
דיברו על זה הרבה עוד לפני שהטורניר התחיל

jhkj 25 ביוני 2019

אלג'ריה לא כזו טובה של אז הייתה בטוח פחות טובה מאלג'יריה של היום לאחר הפריצה של מאחרז, ושוויץ הייתה טובה מאלגיריה בכל נקודה בעשור האחרון. (צרפת 2? נו באמת לא היה שם שחקן אחד שנכנס לנבחרת צרפת).

בלגיה פירקה את הבית שלה, דורגה ראשונה ולא הייתה שונה כמעט מבלגיה של היום, אתה מוזמן להסתכל מי היו השחקנים, הולנד עברה את מקסיקו וקוסטה ריקה שזו דרך יותר קלה. אתה סתם מחפש להגיד שעושים הנחות למסי, ב-2018, היא קיבלה את קרואטיה בבית, והוגרלה כך שאם תצא מקום ראשון תפגוש את ספרד של לופטגי אם הכל ילך כשורה ברבע (ספרד שפירקה את העולם) ואם תפסיד תפגוש את צרפת, כפי שקרה וצרפת המשיכה לזכייה בתחרות.

שחר אלוני 25 ביוני 2019

אלג'יריה היתה מצוינת ב 14 ראיתי אותם
גרמניה קיבלה שם את צרפת ברזיל וארגנטינה אחרי רונאלדו בבתים, תשווה לבית המוקדם של ארגנטינה…. (בוסניה, איראן ו…)
בלגיה היתה מאד צעירה ובוסרית, לא היו ממנה ציפיות
הולנד ניצחה 5-1 את ספרד, המסלול הקל היה מיועד לספרד ולא אליהם
ארגנטינה ב 18 קיבלה מסלול רגיל, לא היו הנחות, דיברתי על 14
**
הנקודה היא פשוטה, מי שמאמין שעסק של מיליארדים בנוי על הגרלה אקראית, שימשיך להאמין, זה בסדר גמור. אני אישית לא מאמין שההגרלות כאן או בליגת האלופות הן אקראיות לפחות לו לגבי פצצות הרייטינג

jhkj 25 ביוני 2019

אתה כל כך רוצה לחזק את הנראטיב ששכחת שהסיבה שהולנד קיבלה את קוסטה ריקה ברבע זה כי היא סיימה ראשונה בבית עם אורוגוואי, אנגליה ואיטליה.לאף אחד לא היה נתיב קל לגמר, אתה אומר שגרמניה קיבלה את ארגנטינה וברזיל אבל זה היה בחצי. לאף אחד לא היה מסלול קל במיוחד, ולגרמניה היה רבע גמר קשה במיוחד, ושמינית קל שבו הם הסתבכו, כי הם לא היו נבחרת מאוד יציבה. מה שאני אומר זה שדברים פשוט קורים, אף אחד לא תכנן שצרפת תקבל את ארגנטינה, אורוגוואי, בלגיה וקרואטיה שנה שעברה זה פשוט קרה. אני מסכים שהרבה שלפעמים נוקטים מאמצים כדי שלמשל ארגנטינה וברזיל יוכלו להיפגש רק בגמר, אבל זו בדיחה להגיד שסללו למסי בריו מבכל המקומות את הדרך לגמר.

אמוץ כהן-פז 24 ביוני 2019

דורפן, לשלוח לך דגלון?

Comments closed