ההבדלים הפיזיים בין גברים לנשים

אנגליה-נורבגיה

ההבדלים הפיזיים בין גברים ונשים בספורט ידועים היטב, והשפעתם על ההנאה מהמשחק משתנה מענף לענף. משוואה שנכללים בה הציוד ומימדי המגרש ועוד. בכדורסל למשל ההבדלים מונעים מנשים להטביע ולכן משחק הגברים מהנה יותר. ג׳ינו אוריימה מאמן קונטיקט הציע פעם להנמיך את הסל ל2.70 כדי לפתור את הבעיה הזו. אבל יש כאן בעיה: עשית את זה והפכת את מליוני מגרשי המשחקים בעולם ללא תקניים לכדורסל נשים. 

אבל לפעמים זה הפוך, בכדורעף למשל (הרשת לנשים מונמכת בעשרים סנטימטרים), האיזון בין הנחתות להצלות טוב בהרבה במשחק הנשים. ברמה האולימפית הגבוהה הוא עוצר נשימה. בטניס זה מעורב. אם אני ברולאן גארוס – תנו לי רק משחק גברים. העוצמות הנמוכות יותר בשילוב חימר הופכים את משחק הנשים לקצת מייגע. בווימבלדון זה הפוך. המשטח כל כך מהיר ובלתי צפוי שסרב ראשון טוב בין הגברים פירושו סוף הנקודה והרבה משחקים מזעזעים בלי שבירות הגשה כמעט. אצל הנשים זו ההזדמנות לטניס מגוון שיוצא מהקונבציה הנוכחית של משחק קו אחורי ברוב טניס הנשים. בכדוריד זה די מאוזן. חשוב לציין שבכדורעף, טניס וכדוריד משחק הנשים וותיק מאד וממוסד מאד ברמות הגבוהות. 

בכדורגל משחק הגברים מהנה יותר  כרגע – אבל אינני מרגיש שהעניין הפיזי במרכז. העניין הוא 100 שנות מקצוענות יתרון, עומק הרבה יותר גדול, ואלו מתבטאים במשחק טכני וגוון טקטי  יותר גדולים. מה לעשות – פער גדול במסורת. אבל כשהפערים האלו יצטמצמו אני חושב שנגלה שההבדלים הפיזיים בין גברים לנשים ייצרו הבדל שדווקא ייתן ייחוד למשחק הנשים ברמות הגבוהות. בגלל שאין ולא יהיו שוערות עם נוכחות פיזית דומיננטית בתוך הרחבה. וגם אין הרבה בלמיות כאלו – המשחק יהיה מוטה יותר לטובת ההתקפה. 

אנגליה של פיל נוויל מאד מבטאת את העניין הזה. נוויל, וזה קשור גם לעבודת קודמיו, יצר נבחרת עם הרבה מאד אופציות התקפיות, ואולי את הכדורגל ההתקפי היפה בטורניר. זו לא רק היכולת של המתקיפות ניקיטה פריס ואלן ווייט, אלא גם תמיכת המגינות – סטוקס וברונז – בהתקפה. ההגנה לעומת זאת זולגת. אסון שכבר אמור היה להתרחש. גם מול קמרון וגם מול נורבגיה, אנגליה הייתה צריכה לספוג כמה פעמים. היום היתרון בבעיטות לשער היה רק 12-15 ובבעיטות למסגרת 4-6 – ומשחק שתוצאתו הסופית משקרת קצת. המשחק הבא של אנגליה הוא מול פייבוריטית הטורניר שתצא מצרפת-ארה״ב. וקשה מאד לחזות אם התוצאה תוכתב מהתקפת אנגליה או הגנתה. מי היה מאמין: מכל כיתת 1992 – פיל נוויל במרחק 180 דקות מלהיות הראשון עם תואר סר. 

כשהכל היה גמור, ולאנגליה היה פנדל ל-0-4, אינגריד היילמסת׳ המהנדסת בשער נורבגיה רצתה עוד אקורד אחד לקריירה. בגיל 39 אלו היו דקות המונדיאל האחרונות שלה – היא מנעה את ה-0-4 בזינוק יפה. 

*

וגם – הקהל בפסטיבל גלסטנבורי צופה במשחק.

המסורת נותנת גז
האנשים שבוחרים להיות מנהיגים

תגובות

 • דובינסקי

  לאורך כל הטורניר הופ סולו מצייצת על זה שלא צריך להקטין את השער בכדורגל נשים. בשלב הזה שבו נמצא המשחק אני איתה. יכול להיות שעם עוד 20 שנה של התמקצעות טכנית זה ישתנה.

  הגב
  • דורפן

   לא רואה שום סיבה לכך - למה להפחית שערים? מלבד כמובן שבבת אחת ביטלת את כל המתקנים בעולם למשחקי נשים

   הגב
   • דובינסקי

    גם אני לא רואה סיבה לזה. אבל להבדיל מכדורסל שבאמת תלוי במתקן קבוע, אם שינית את גודל השער בכדורגל לנשים לא ביטלת את כל המתקנים בעולם. בבתי ספר השערים הם שערי כדוריד ובאקדמיות יש שערים בגדלים שונים בהתאם לגילאים ובים/בפארק/ברחוב כל חפץ יכול להיות קורה.
    הסיבה המרכזית למה לא זה שזה יפריד בין כדורגל גברים לכדורגל נשים ומראש יקבע כדורגל נשים כקטגוריה נחותה של כדורגל. מה שכן דורש בדיקה מעמיקה יותר זה השפעת קושי הכדור על זעזועי מוח לילדות שנוגחות.

    הגב
 • רמי

  לפני כמה ימים צפיתי בארה״ב ספרד נשים ואורוגווי צ׳ילה גברים. במשחק אחד היו התחזויות, בכי לשופט, בזבוז זמן, ובסך הכל רמה נמוכה. במשחק השני שיחקו נשות ארה״ב וספרד ברצינות, תשוקה, ויכולת, נהנתי יותר. מונדיאל הנשים זה מוצר די מעניין, שתופס את העולם.

  בלי קשר לנשים, כדורעף 6*6 תיכונים בארה״ב זה ספורט הכי פופלארי עם 430 אלף שחקניות. כ70 אלף יותר מכדורגל. שניהם בצמיחה ביחס לבייסבול וכדורסל. נתוני 2015.

  הגב
 • Matipool

  לדעתי, כדורעף הוא ענף הספורט הקבוצתי בו ההבדלים בין גברים ונשים הם הקטנים ביותר והוא באמת נראה מעולה ברמות הגבוהות.
  אגב, דורפן - אתה רואה גם את אליפות אפריקה והקופה או שמסתפק רק במונדיאל הנשים?

  הגב
  • רונן דורפן

   זה מעניין בכדורעף. נשים קופצות בהכללה בערך 18 אחוזים פחות גבוה. אבל הרשת מונמכת רק בעשרה אחוזים והן גם נמוכות יותר. זה מאפשר להן להנחית אבל נותן הרבה יותר סיכוי להגנה

   הגב
   • Matipool

    יש עוד משהו מעניין וסליחה על השוביניזם וההחפצה - אחוז גבוה במיוחד של שחקניות כדורעף שפשוט נראות מעולה. הרבה יותר מכל ספורט אחר.

    הגב
    • אמיתי

     באיזו שיטת מדידה השתמשת?

     הגב
     • איציק

      במקום למדוד, מציע לך פשוט להסתכל.

      הגב
      • Matipool

       לגמרי, איציק.

     • אמיתי

      בכייףףף. רק הקביעה ״הרבה יותר מכל ספורט אחר״ דורשת הבהרה ונימוק- בגל זאת אין לי את כל הזמן בעולם וצריך להטריל מידי פעם

      הגב
      • איציק

       בשביל זה, מציע לך לפנות את כל הזמן שבעולם, שאין לך ;)

      • אמיתי

       הנזקים של ביטול החידון ניכרים בשירשור הזה. צריך עצומה

      • איציק

       קח חידה, מה שמו של היפני, או מי שלא יהיה, שבגללו שינו את חוקי הקפיצה במוט?
       אני לא זוכר את שמו.

      • אמיתי

       לא רמזתי שהצטיינתי בחידונים. להיפך.
       השם נישמע פחות חשוב מהסיפור עצמו. תן תקציר!

      • איציק

       פעם לא היה חוק שחובה לעשות את הקפיצה בהרצה אחת. אז לזכרוני זה היו היפנים ששלחו לולין קרקס שנגש קרוב לרף, העמיד את המוט, טיפס על המוט ודילג מעל הרף. אחרי זה שינו את החוקה.
       אתה היתה לא חזק בחידונים... אני הייתי מאד חלש... כך שאנחנו בחברה, מקווה שדי טובה.

      • אמיתי

       תמיד חשבתי על ההתכחמות דומה עם זריקת עונשין- לקפוץ ולקלוע (או במקרה מייקל להטביע) ועד שאני נוחת הכדור כבר יעבור את הטבעת. זה חוקי?

      • יריב

       לא, צריך לזרוק עם הרגליים על הקרקע.

      • איציק

       אני לא מכיר חוק שמחייב להיות עם שתי רגלים על הקרקע.
       אני מכיר חוק שאסור לחצות את קו העונשין לפני שהכדור נכנס לסל או פוגע בטבעת.
       נדמה לי שגם חובה לזרוק מתוך חצי העיגול שמעל קו העונשין (אסור למשל לזרוק מהשלוש כזריקת עונשין, ללא קשר האם זה כדאי או לא).

    • קלופ

     אין בזה שום החפצה או שוביניזם. זה טבעי לגמרי.
     אפילו אני שמעדיף גברים אוהב להסתכל על נשים יפות.

     הגב
     • אשר

      מספרים שצ'מברליין, שכידוע היה קלע עונשין ידוע (ויעיד על כך 28 מ 32...), היה עושה כפי שכתבת - קופץ מהעונשין ומניח את הכדור בסל ובגללו בעצם הוכנס החוק נגד זה.

      באמת מעניין מה אומר החוק נגד זה..

      הגב
 • מתן גילור

  תודה רונן.
  ברשותך, חידוד קטן. דשא אכן מהיר יותר מחימר, אבל יש משטחים קשים לא פחות מהירים. ההבדל הגדול הוא זווית ההחזרה הנמוכה של דשא. הואיל ונשים משחקות פלט (אאל"ט, גלעד בלום כבר הסביר על המגבלה הפיזית שלהן לייצר ספין), המשחק עבורן משתנה בצורה ניכרת יותר על דשא.
  שים לב איך פדרר (שחקן הדשא האיכותי בכל הזמנים) עובר לשחק הרבה יותר סלייס. נשים לא צריכות לשנות את המשחק. מראש הוא מתאים יותר לדשא, ולכן מהנה יותר לראות אותן משחקות עליו.

  הגב
  • רונן דורפן

   רק לחדד. בפדרר אפשר לצפות בכל משטח. אני מדבר על הרבה משחקים שמדרדרים לבדיחת הגשות. לפעמים של שחקן אחד ולפעמים שניהם

   הגב
   • jhkj

    בגלל שהדירוג מבוסס על כל המגרשים זה לא קורה כל כך הרבה, לפחות בשלבים המתקדמים של הטורניר, כאשר השחקנים המרכזיים בסבב שבאמת ידועים בזה הם אנדרסון ואייזנר, כשגם לדל פורטו יש סרב ענק אבל יש לו גם הרבה מאוד יכולות אחרות שהוא מציג גם בדשא כשהוא בריא ומשחק.

    הגב
    • מתן גילור

     איבו! :-)

     הגב
     • jhkj

      הוא עוד משחק?

      הגב
      • מתן גילור

       בוודאי. האיש שמונע מפדרר להיות זקן השחקנים במאיה הראשונה. :)

      • איציק

       פדרר השחקן הכי מבוגר בין 79 המדורגים ראשונים.

      • jhkj

       הפתעה נעימה, כנראה כשיש לך סרב כזה חזק אתה לא שוחק את הברכיים יותר מדי

   • מתן גילור

    בהחלט וזה נובע מאותה זווית החזרה שטוחה.
    מה שכן, המצב היום הרבה יותר טוב. ההבדל בין ממוצע החבטות כבר לא כזה גדול לעומת משטחים אחרים. כשיש היום דיפנדרים כמו נולה ורפא, המשחק שונה. מישהו יכול לדמיין שהוא ינצח אותם בסרב-וולי? אין יצור כזה. אתה חייב לפוצץ להם את הפינות. ההבדל הוא שבדשא אתה יכול שזה לא ממש יהיה על הקו, אלא 10 ס"מ לתוך המגרש :-)

    הגב
 • רומן

  הענין הפיסי בכדורגל הוא קריטי דורפן.
  זה משחק מאוד פיסי, יש הרבה מאוד גוף לגוף, הרבה כח.
  בגלל זה לעולם אלופת העולם לנשים לא תהווה יריב שקול לקבוצת מרכז טבלה בליגה ג.
  כשברור ששחקנית צמרת בטניס תביס שחקן חובב ברמה של מדריך במרכז טניס( מקבילה לליגה ב נגיד בכדורגל).
  לכן כל ההתעסקות בכדורגל נשים מאולצת פלצנית ומגוחכת. זה לא ענף ספורט .
  או בקיצור .. תכתוב כבר על הקופה

  הגב
  • שי

   ולמתאגרף במשקל 60 ק"ג אין סיכוי מול מתאגרף במשקל 80 ק"ג. בסדר נו, אז מה. המשקלים הנמוכים זה לא אגרוף?

   הגב
   • רומן

    המממ זה לא נכון שאין סיכוי.. ממש לא נכון..
    אני לא חושב שג'ושוע ירסק את פלויד בקלילות, הוא כנראה ינצח אבל יהיה שם קרב..

    הגב
    • Matipool

     קודם שג'ושוע יתאושש מהנוקאאוט שחטף מהשמנמן עם הכרס.. (-:)

     הגב
     • דורפן

      לבקשת הקהל לא נעסוק כאן יותר בכדורסל ישראלי.

      הגב
      • Dr.van nostrand

       זה באמת אחד הזכויות של הספורט הישראלי.
       אם מדברים עליו אז יש לגיטימציה לדון בכל דבר.

  • קלופ

   כל מילה רומן. כל מילה.
   בגלל שלעולם לא יקרה שקבוצת נשים תנצח אפילו קבוצת ילדים ממוצעת של בני 14, הכדורגל שלהן יישאר לעד נחות למרות שפלצנים ינסו להסביר לנו איך בעצם אנחנו חסרי הבנה ואיך כדורגל נשים זה בעצם טוב בצורה שונה מכדורגל אמיתי (בדיוק כמו התנועות ההזויות נגד "השמנופוביה", להגעל משמנות זה בטבע האנושי וטוב שכך).

   יהיה אפשרי "להנות" מה"כדורגל" הזה רק במקרה של הקטנה דרמטית של המגרש ושל השערים... ורק הנאה חלקית כי אין שום אלטרנטיבה גברית בסביבה.

   הגב
   • אדם

    כשאתה כותב שלהגעל משמנות זה טבע אנושי אתה מצהיר בראש חוצות שאתה טרול ובור.

    הגב
 • איציק

  סליחה, האם זה PC להתעסק בהבדלים הפיזיולוגים בין נשים לגברים, בין שחורים ללבנים?
  האם לא הינו יוצאים חוצץ אם הינו כותבים על ההבדלים הקוגנטיביים בין גברים לנשים או לבנים ושחורים. למה פיזיולוגיה סבבה, ויכולות קוגניטיביות זה ביזוי? רק אשים את הלינק הבא: https://www.kan.org.il/Radio/item.aspx?pid=100952
  אין כאן אמירה מי יותר טוב או פחות טוב, אין כאן שום מחקר, אלה רק הבאת דעה של אילנה דוד, מבחירות השחמטאיות בארץ (ובנוער כנראה גם בעולם) בעבר, מנהלת קבוצת השחמט של באר-שבע וקפטנית נבחרת הנשים. כנראה שרבים כאן לא יואהבו את מה שהיא אומרת. אני עם חלק לא מסכים, ולגבי החלק האחר לא בטוח, אבל סוף סוף יש אישה שמדברת על כך שיש הבדלים וזה בסדר.

  הגב
  • אמיתי

   יש כמה סיבות
   קשה למדוד ובטח להבין את הסיבות להבדלים קוגניטיביים.
   בהיסטוריה הקרובה תרבויות שהבליטו הבדלים כאלה הדרדרו דיי מהר למעשיי זוועה.
   הבדלים פיזים הם גם לרוב יותר בולטים וכמובן השפעתם (החברתית תרבותית וכו) שונה.
   אני כן מסכים שזה נושא שראוי למחקר ולא להתעלמות עם הרגישות המתבקשת

   הגב
   • דורפן

    כל הבחינה של הישגי שיא הוא מגוחך. העובדה שאוסאין בולט משיג בכמה מטרים את שלי אן פרייזר, או אפילו שקספרוב מנצח את יהודית פולגר בקרב קשה, מהווים הצדקה לכל השמנים והטפשים שבעולם לזכויות יתר.

    הגב
   • איציק

    זו בדיוק הנקודה. אף אחד לא מעז לדבר על החלק הקוגניטיבי וזה טאבו ברמה לא סבירה. אפשר לדבר על סיבות פיזיולוגיות, סוציולוגיות, סביבתיות. רק לא קוגניטיביות. וזו שטות. במיוחד שזה לא אומר טוב ורע כי אם שונה. ודאי שיש כאלו שיסובבו את זה לטוב ורע, כמו גם את הידע הגרעיני, שיבוט ושאר הדברים. אם נעצור כל פעם שנחשוב שיש סכנה שיילקח לכיוון שלילי, לא יהיה מדע.
    אני לא רואה כדורגל נשים, אך כדורסל נשים רואה מדי פעם ונהינה. מהצפייה לא קבועה נראה לי שיש שני הבדלים בולטים שאני לא חושב שהם מסיבות פיזיולוגיות. האחד, משחק יותר קבוצתי. גם ברמות אתלטיות נמוכות יותר עדיין יש כאלו שהרבה יותר מאחרות ועדיין לדעתי יש יותר נטייה לקבוצתיות. שנית, פחות רוע כלפי הקבוצה השנייה. רוצות מאד לנצח, וכנראה לא פחות מהגברים, אבל עם פחות רוע. זה גם לא מסיבות פיזיולוגיות. לא יודע מה הסיבות לכך, אבל מניח שמומחים ומומחים מטעם עצמם יתנו אלף ואחת סיבות, ואף אחת לא תרמוז על אפשרות קוגניטיבית. למה, כי זה אסור, כי זה פוגע. וזה בדיוק מה שמפריע לי. מוכנים לוותר על חקר האמת כדי להיות PC. זה הרבה יותר חשוב.

    הגב
    • אמיתי

     לוידע. אני מכיר לא מעט מחקרים ומניח שגם אתה אם תתאמץ..
     יש מחקרים שמראים שלחץ כלכלי (עוני) מוריד יכולות קוגניטיביות ויש גם מחקרים שמראים הבדלים סוציולוגיים- פסיכולוגיים בין נשים לגברים הבעיה היא בניצול של מחקרים כאלו כדי להנציח אפליה כמו גם בהבנה של הגורמים של ההבדלים עצמם. הרי עד לפני בערך מאה שנה רוב האוכלוסיות של רוב המדינות היו אנאלפביתים מה שנתן גושפנקא להמשך דיקטטורות ומלכויות. או במילים אחרות כאן צריכים לשדר את מונדיאל הנשים דווקא כי הוא סובל מרייטינג נמוך

     הגב
     • איציק

      כמו שאמרתי, אני נגד הפסקת מחקר ופרסומו כי מישהו יכול לעשות שימוש לרעה בזה. צריך להלחם בשימוש לרעה ולא לעצור את המחקר.
      לגבי שידור המונדיאל דווקא כי יש לו רייטינג נמוך, זה טיעון בעייתי. יש המון דברים שיש להם רייטינג נמוך ואינם ראויים לשידור. צריך לבחון מה ראוי ומה לא ולפעול בהתאם. שיקול הרייטינג בהחלט לא יכול להיות השיקול העיקרי בשידור ציבורי. השיקולים צריכים להיות איכות, וטובת הציבור.
      אני בעצמי בזמנו השתתפתי בעצומה נגד סגירת קול המוזיקה משיקולי רייטינג (גם לא תמכתי בסגירתו משיקולים אחרים ;) ).

      הגב
      • איציק

       נ.ב.: יתכן שבסוף יראו שההבדלים אינם קוגניטיביים וזה בסדר גמור. אני לא רוצה לסמן את המטרה וללכת אליה. אני רק לא רוצה לפסול אפשרות זו מראש.

      • אמיתי

       לא ירדת לסוף דעתי- הרייטינג נמוך כמו שפעם אנשים היו בורים כי לא ידעו לקרוא ולכתוב...
       ללא חשיפה ברמה מסויימת אין מודעות

      • איציק

       הבנתי אותך היטב. אני גם מסכים עם הטיעון הכללי שיש לחשוף אנשים למשהו כדי לבדוק האם הרייטינג יעלה. אני גם חושב שיש דברים שכדי לשדר למרוט שהרייטינג יישאר נמוך גם לאחר החשיפה. רק אמרתי שרייטינג נמוך הוא לא סיבה מספקת לשידור (בדיוק כמו שרייטינג גבוה אינו הסיבה לכך) אפילו זה השידור הציבורי.

 • צור שפי

  יתכן שהזמן והמסורת יגרמו לכך שגם נשים גדולות מימדים יגיעו לתפקידי שוער ובלם ותיווצר דומיננטיות הגנתית שהיום לא קיימת.
  ועניין שאולי נדון כבר באחד הפוסטים הקודמים - מבין שזכויות השידור בארץ הן בידי ״כאן״ שאינו מממש אותן. אם זה נכון זה מאוד מרגיז ולדעתי גם שגוי מבחינת מיצוב הערוץ.

  הגב
  • דורפן

   זו שערוריה. משום שכאן אינו מתפרנס מרייטינג - הוא מתפרנס מהאגרה. וככל שידוע לי נשים אינן פטורות מתשלום האגרה.

   לגבי השוערות, והבלמיות, עדיין המספר יהיה קטן מאד. הבלמית הצרפתית רנארד היא אתלטית על, 1.87 והיא בהחלט מקבילה נשית של ואן דייק. שולטת לחלוטין במשחק. אבל מספר הנשים בגודל הזה ובאתלטיות הזו, הוא קטן.

   הגב
   • Matipool

    כבר מזמן שלא משלמים אגרה והתקציב של ״כאן״ מגיע מהממשלה. הצעירים של היום לא יאמינו לאיך איימו עלינו פעם שאם לא נשלם אגרה יגיעו מעקלים הביתה או שיקחו לנו את הרישיון בבדיקת רישיונות שגרתית.
    חוץ מזה, לא ראיתי אישה אחת בסביבה שלי שמתעניינת במונדיאל הנשים. יש יותר גברים שמתעניינים מאשר נשים.
    כרגע אני נהנה מדי פעם לראות משחקים מאליפות אפריקה (במיוחד של מצרים שגיליתי לפתע שאני אוהד שלה בזכות המלך מאנפילד ואני עוקב אחרי המשחקים שלה באדיקות גם כדי לוודא שהוא לא נפצע ומשחק טוב) ומנצל את הזמן לראות את העונה החדשה של ״סיפורה של שפחה״ (אחלה עונה אחרי העונה הקודמת הבינונית) וסיימתי מרתון של העונה החדשה של ״בארי״ הנהדרת.
    אם היו שידורים בטלוויזיה של מונדיאל הנשים, יש מצב שהייתי מזפזפ ורואה קטעים מדי פעם אבל בטח לא לראות בשידור באתר שלהם.
    בפאראפזה על דברי המשורר ח. רודנר - הביאו את הפרמיירליג. נתרפק עליה.

    הגב
   • D! פה ועכשיו

    אתה יכול להסביר?
    1.87 זה אמנם גודל קצת חריג לנשים בהולנד, למשל - אבל לא משהו שלא רואים ברחוב כל יום, בכל הליכה. אם כדורגל יהיה ענף ספורט לגיטימי ומרוויח במקום לחתור ולשחק כדורעף הרבה יותר מהן יגיעו לכדורגל.

    הגב
   • צור שפי

    כמו שמתיפול כתב, אין אגרה אבל זה שידור ציבורי שאיננו מחוייב לרייטינג. אי שידור המונדיאל הוא פספוס מצער כי דווקא בתחומים אחרים לוח השידורים של ״כאן״ עולה בקנה אחד עם מה שניתן לצפות משידור ציבורי, כלומר, מחוייבות לעניין ולאיכות להבדיל ממה שמשודר בשני הערוצים המסחריים.

    הגב
   • צור שפי

    ולגבי הנשים האתלטיות הגדולות - כוונתי היתה שעם היווצרות מסורת ואטרקטיביות, ייתכן שנשים כאלה יעדיפו בעתיד את הכדורגל על פני ענפים כמו הטלת כידון או אולי זריקת דיסקוס, הדיפת כדור ברזל וכו׳

    הגב
    • jhkj

     זה עניין יחסי,אני חושב שחלק מזה נובע שכדורסל ואולימפידה יותר פופולרים ממונדיאל הנשים, ובמקרה של ה-wnba אולם גם יותר כלכליים, יחד עם זאת אני חושב שהתקרה גם די נמוכה, כי אם ניקח למשל את נבחרות הנשים והגברים שמשחקות היום, לא רק שלארהב וצרפת, אולי שתי הפייבוריטיות של הטורניר אין מי שיכול לעצור שחקן פיזי כמו רונדון מונצאולה,לדעתי גם בריטני גרינר לא יכולה לשמור על רונדון. אבל אין ספק שאם היו יותר בריטני גרינריות בכדורגל נשים ההגנות היו משתפרות ביחס להתקפות הנשים. מצד שני אולי כמו בצד ההתקפי לא צריך יותר פיזיות כדי להגן ביעילות.

     הגב
  • jhkj

   אתה יכול לצפות בכל המשחקים כולם באתר כאן, הסיבה שלא משדרים אותם היא כי אין בזה רייטינג. בפועל יוצא שאתה יכול לצפות ביותר משחקים בחינם מאשר במונדיאל שבו אתה חייב לפעמים ספורט 5 שקנה זכויות שידור למשחק מסוים. בנוגע לדורפן, מה זה משנה שהנשים משלמות אגרה? גם הן לא מביאות מספיק קהל לצפות במשחק, בגלל זה לאפשר למעטים והמעטות שרוצים לצפות באתר נראה לי הפתרון הכי סביר.

   הגב
   • אלעד כץ

    העניין הוא הנגשה לציבור הרחב.
    אני יודע בוודאות שאם המשחק היה בערוץ טלויזיה ללא תשלום, היינו יושבים המשפחה וצופים בחלק מהמשחקים והילדים היו נהנים מאוד. אני לא מחבר את המחשב לטלויזיה באופן תדיר ולכן לא צפיתי עד היום בשום משחק, לכן זה חבל.

    הגב
    • jhkj

     אני מצד אחד מקבל מה שאתה אומר, מצד שני זה לא מודל כלכלי מוצלח לערוץ טלוויזיה, אני גם היית יותר משחקי כדורגל נשים אם הוא היה משודר בטלוויזיה ולא מול המחשב, אבל עדיין קהל הספורט כולל אני מעדיף ברובו המוחלט לראות את אליפות אפריקה או את הקופה בערוצים בתשלום או באינטרנט מאשר את מונדיאל הנשים. לדוגמה צרפת ארהב היה משחק שרציתי מאוד לראות בנשים, אבל הוא מתרחש במקביל למשחק של ארגנטינה בקופה.

     הגב
     • אלעד כץ

      אחד היתרונות ואחת הסיבות לקיומו של שידור ציבורי הוא שהמודל הכלכלי שלו אינו תלוי רייטינג.

      הגב
      • jhkj

       אוקי, מה לדעתך צריך לספק שידור ציבורי?

      • אלעד כץ

       להרחיב את הדעת.
       לספק תכניות מתחומי עניין שונים שלא יזכו לחשיפה במקומות אחרים. בעיקר. אני מניח שאפשר במידה מסויימת לפזול לקצת רייטינג כל עוד זה נעשה במידה ולא הדבר העיקרי.

      • jhkj

       אני די מסכים. לצד השני, גם אם תעשה תוכנית מרתקת מאוד על נושא שחשוב ליידע את הציבור, לא צריך שיהיו מספיק אנשים שיצפו בה כדי שיהיה לה משמעות?

   • D! פה ועכשיו

    כמה רייטינג יש לתוכנית "בין השמשות"?

    הגב
    • jhkj

     דב אלבוים שם הרבה יותר מוכר בארץ מקרלי לויד או אלכס מורגן, עם כל זה שאני חושב שהתוכנית הזו משעממת נורא, וחיבתי לאלכס מורגן וקרלי לויד.

     הגב
 • היסטוריון של ספורט

  טור מצוין ומסובך ומבלי משים ניטרלת היטב חבית חומר נפץ
  וחבל שבצבא הישראלי מתקשים להבין זאת.
  ואני מדבר על כך שצבא בשם שוויון מזויף לא תמיד מבין שלא בכל יחידה מתאים שתהיה אישה ( ומן הסתם גם גבר).
  צריך להבין שאין לדעתי מחלוקת בזכות הבסיסית לשוויון. לא ייתכן למשל שעל אותה עבודה גבר יקבל איקס ואישה 1/2 איקס או אפילו 0.99 איקס .

  אבל מצד שני התכונות ,הכישורים והפיזיות היא שונה ולכן היא מצליחה שינויים וכמו שמתוך 100 חברות הובלות 99 ( לפחות ) יהיו של גברים ככה זה נכון גם בצבא למשל .
  בשורה התחתונה זה שאני מאמין בשוויון זכויות ושוויון בסיסי בין גבר לאישה לא אומר שאני אמור לתקוע אישה בכל מקום שלא מתאים לה או לרוב המוחלט של הנשים וכמובן גם הפוך .
  הכדורגל והספורט מוכיחים זאת היטב .
  יש ענפים נשיים בעיקרם שאין לגברים סיכוי להתמודד איתם ( בעיקר בתחומי האסטטיקה של ההתעמלות האומנותית וגם תרגילי התעמלות מסוימים הדורשים דיוק אסטטי ושווי משקל עדין כמו למשל הקורה).

  ומאידך שום אישה לא תעבור סיבוב אולימפי בריצת 100 מטר בין הגברים וכמובן במקצועות האחרים כי אין מה לעשות הפיזיות משחקת תפקיד ולכן גם ביחידות לוחמה מסוימות אין לנשים בטח ככלל מה לחפש .
  ( ייתכן ויש יוצאות מן הכלל כאמור ).

  חבל שאמירות כגון אלו עשויות להתפרש או לפחות התפרשו בעבר כזלזול בנשים .

  הגב
  • קלופ

   כיום לצערי בגלל הפימינזם הקיצוני והמטורף כבר אי אפשר לדון בשום דבר.

   הגב
   • דורפן

    קלופ - כבר עמדנו באתגרים גדולים. השואה, הקמת המדינה. הכל רק הכין אותנו למאבק בפמיניזם הקיצוני.

    הגב
    • קלופ

     דורפן, אל תזלזל בפימינזם הקיצוני. ואין צורך לשליפה מיידית של חוק גודווין.

     אנחנו מדברים על פימינזם שתומך באויב שלו, האיסלאם, רק כדי להתנגח במערב.

     הגב
    • D! פה ועכשיו

     חחחחחחחחחחחחחחחחחחח

     קלופ, אתה מעליב את קלופ

     הגב
  • דורפן

   היסטוריון: הצבא הוא נושא מסובך כי אתה מדבר במספרים הגדולים. כמה מהגברים המתגייסים במצב גופני יותר טוב מהמדריכת כושר קרבי שלהם. במקרה שלי - חייל השריון - מעטים. ככל שהמערכה הופכת טכנולוגית יותר - יותר ויותר תפקידים פתוחים לנשים.

   הנושא העיקרי הוא כזה: יש מניעה כנראה שנשים ישרתו בשייטת 13. אבל שאיש לא ישתמש בטיעון הזה לגבי האפשרות שאישה תהיה אלוף פיקוד מרכז. גם אם פה ושם כמה תפקידים פיזיים אינם אפשריים לבנות - אסור שייווצר מצב שזו הסיבה שנחסמת מהן אפשרות לקידום לתפקידים שהן כן יכולות לבצע. ואישה יכולה להיות רמטכלית או אלוף הפיקוד.

   הגב
   • איציק

    מצבה הגופנית של המדריכה לא קשור כלל לדיון. אולי היא יכולה לרוץ מרחק גדול ממך או לעשות יותר מתח. בסוף כאשר צריך לשים ציוד ולנוע רוב הגברים יעשו זאת טוב מהמדריכה, וכמה כבר יש נשים שהן בכושר של המדריכה.
    לא סתם ביחידות המעורבות הנשים מתאמנות עם פחות מחסניות עליהן, פחות משקל, דרישות מעבר יותר נמוכות וכולם מתגאים שהינה גם נשים מסוגלות לעשות את האימון. רק מה, כשמסיימים הכשרה ומתחיל השרות האמיתי וצריך לשים את אותו העומס כמו הבנים רוב הבנות נושרות בגל שברי הליכה, בעיות בירכיים ועוד. כל זה מוסתר מהקהל הרחב בשם בשוויון והפמיניזם.
    תראה את הפמיניסטיות שיוצאות נגד הנשים שטוענות שבשם חופש הבחירה שלהם הן מעדיפות לבוא הביתה ושהגבר יביא להן פרח, ויזמין אותן לארוחה רומנטית. אני עובד עם כאלו שאומרות שזה בושה וזה אסור. רוצים ארוחה, מחליטים ביחד, ומי הוא שיזמין אותי. אז זכותה, וזכותה של אחרת לחשוב אחרת ושזה יהיה מבחירה שככה מתאים לה וזה הפמיניזם שלה.
    אז לא, אישה לא יכולה להיות רמטכ"ל כי היא פיזית לא יכולה לעבור את המסלול שצריך לעבור כדי שזה יכשיר אותה להיות רמטכ"ל. היא כן יכולה להיות שר ביטחון נהדר וגם ראש ממשלה. ושכל הפמיניסטיות הרדיאליות וכל הגברים התומכים בהם יצעקו שאני פרימיטיבי. אני מעדיף להיות כזה מאשר שבנות יהרגו סתם, או שמשימה תיכשל בשם ערך שוויון שלא קיים.

    הגב
    • שחר ש

     איציק, מה דן חלןץ עבר שאשה לא יכולה לעבור (פיזית)?

     הגב
     • איציק

      אולי הוא לא מתאים? אפשרות אחת.
      אפשרות שנייה, באימוני הטייס בזמן ההכשה הפיזית נשים מקבלות הנחות בדיוק כמו בהנדסה קרבית או בתותחנים, ולכן ההכשרה הפיזית של הנשים בטייס נמוכה יותר.

      הגב
    • Matipool

     איציק - מדויק לחלוטין ומנוסח מעולה. התחלתי לכתוב תגובה דומה לדורפן והחלטתי לוותר באמצע.
     אם הקלפים היו מסתדרים קצת אחרת, אחי הצעיר ממני בשנה והתגייס לאותה יחידה בה אני שירתתי שנה אחריי, היה היום אלוף פיקוד או על סף אלוף פיקוד. אני יודע איזה דברים עבר בדרך (שתי דוגמאות למשל - מפקד הבופור כשהיה מ״פ חה״ן גבעתי ומפקד החטיבה הצפונית בעזה בזמן עופרת יצוקה. שני תפקידים עם אחריות מטורפת ודרישות לא נורמליות שבהם במשך חודשים לא ראה בית) ולא רואה אישה שהייתה מוכנה לעשות את הדברים הללו. אין קיצורי דרך בישראל בדרך להיות אלוף פיקוד.

     הגב
     • פאןפאן

      מי זה אחיך שהיה המפקד של החהן בבופור?

      הגב
      • Matipool

       ר. א.
       אם אתה מכיר, אל תכתוב את השם המלא כאן בבקשה.

      • פאןפאן

       מכיר אבל לא אישית. אני קצת יותר ותיק :-)

    • D! פה ועכשיו

     אצלי ביחידה השירות עצמו היה קל יותר פיזית מהמסלול. אז בוא נתחיל מזה.
     שנית, גם רוב הגברים לא שרדו את ההכשרה ואלו שכן, פצועים עד היום, אז למה לא לתת לאישה לנסות אם בא לה? וגם במסלול שפכנו את המים כשהיה אפשר, הוצאנו ב כשהיה נכון וכיסתחנו בפקל כדי לשרוד

     אולי אם הייתה שייטת שם ב-13 כל השטות הזו של העלייה על המטענים ומה שקרה בעקבותיהם לא היו קורים? קצת פחות מאצ'ואיזם היה עוזר בכל יחידה.

     לא מבין חמה הרמטכל או אלוף הצפון צריכים לעבור מסלול כואב ומאתגר פיזית בשביל איזושהי סיבה? איך זה רלוונטי לתפקיד שלהם? מילא לפני 30-40 שנה כשהם עוד היו צעירים, היום ממילא הם שנות אור מימי הכח שלהם, איך זה עוזר להם במשהו חוץ מזה שלרובנו כגברים פחות נח לקבל הוראות מאישה, בנושאי מלחמה

     הגב
     • איציק

      D! פה ועכשיו,
      זה דיון אחר לחלוטין. אם אתה טוען שהעומס על הגברים מיותר וצריך להוריד אותו. סבבה, יתכן ואתה צודק. כל עוד לא הוחלט אחרת, הדרישות צריכות להיות שוות. אלה מה, אם מורידים את הדרישות באימון אז צריך גם להוריד דרישות השוטף, למשל, 2 מחסניות במקום 5 או 7 או 10. לא יתכן שבאימון יתאמנו עם קילו על הגב ולשטח יצאו עם 3. הפוך עוד יכול להתקבל (להתאמן עם 3 ולצאת עם 1). אם יוחלט שאימון הנשים הוא המספק לכולם, שיעשו את ההתאמות. עד אז, מבחינתי הנשים לא יכולות להיות במקומות אלו.
      הרמטכ"ל לא צריך את הכושר בזה, אבל הוא צריך את הידע והניסיון שהוא רכש כשהיה צריך את הכושר.

      הגב
      • D! פה ועכשיו

       אני לא טוען שהוא מיותר. אני טוען שלא כל הגברים עומדים בו, זה שונה.
       אני אומר שכל הגברים אצלנו הורידו לעצמם את הדרישות, לרוב אימונים. בפועל כבר היו יחידות אפילו יותר מיוחדות שהחליטו על דעת עצמן להוריד את הדרישות כי לא התאים להם.

       אני מסיק מזה
       א. אם לא כל הגברים מצליחים לעמוד בדרישות, יכול להיות (לא בדקנו) שגם לא כל הנשים יעמדו בזה
       ב. שיש גברים שעומדים בכל הדרישות ויכול להיות (לא בדקנו) שיש גם נשים שיעמדו בזה
       ג. שגם גברים וגם נשים עשויים להגמיש את הדרישות בפועל כדי לעמוד בדרישות (כאמור, לא בדקנו נשים)

       לא צריך אימון שונה לגברים. בדיעבד, תהרוג אותי מי רוצה או רוצה לעמוד בדרישות הללו אבל אם הדרישות הן הסיבה היחידה להפרדה אז שיעשו מיונים ויראו מי כן או לא עומד בזה. אין אף אחד שסיים איתי שירות שהגיע לגיל 40 בלי בעיות גב כאלו או אחרות, אז אולי צריך לבטל את כל שירות הגברים ביחידות כאלו כי מסתבר שבבדיקה לארוך זמן גברים לא עומדים במעמסה הזו ומהווים בהמשך נטל על החברה שצריכה לטפל בהם

      • איציק

       זה דיון אחר לחלוטין.
       אני טוען שני דברים בלבד:
       1. הדרישות לגברים ונשים צריך להיות זהה גם באימון וגם בשטח,
       2. הדרישות בשטח לא יכולות להיות גבוהות בהרבה מהדרישות באימון.
       עכשיו שמי שצריך לבדוק מהן הדרישות בפועל שיבדוק. לאחר שייבדק, הדרישות צריכות להיות זהות לגברים ונשים כאחד. ממה שאני רואה ושומע מהן שלי, החברים שלו, ומחברים שלי שהבנות שלהם שרתו. לבנות יש דרישות נמוכות בהרבה בזמן האימון, ורובן באופן כמעט מוחלט נוטשות בזמן הפעילות המבצעית בגלל פגיות גופניות שלא עמדו בעומס. אם יש כמה בחורות בודדות שמסוגלות לעמוד בעומס (אלה אם יוכח שיש רבות), אני לא רואה הצדקה בשם "השוויון הקדוש" לבזבז משאבים כדי להכשיר אותן. יומרו שזו אפליה, נכון. לפעמים האפליה מוצדקת (לפחות כלכלית). לצערנו מפלים חולים בבתי-חולים בגלל יוקר הטיפול, מפלים נזקקים בביטוח הלאומי. קודם שיפתרו את חוסר השוויון שם.

      • D! פה ועכשיו

       יש מספיק מיונים מוקדמים ועדיין מעל לחצי מהגברים, שכבר עברו אותם, נופלים בדרך, חלק לא קטן מהם בגלל עומס פיזי. למה לא לפתוח את האפשרות?

      • איציק

       לא מבין את הטענה. אם יש הרבה נשים, לפתוח. אם הכמות זעומה ביחס למה שנשאר מהגברים, במידה והמסלול זהה, אז לדעתי אין טעם. צריך השקעה תקציבית מאד גדולה שעדיף לנצל לדברים אחרים. צריך למיין, לקבל, לבנות מגורים נפרדים (כולל כמובן שרותים ומקלחות), לנפות, המון תקציב על טיפול רפואי כפי שכתבתי בגלל כמות הפציעות שגדולה בהרבה מאשר אצל הגברים. למה צריך את כל זה. יש דברים טובים יותר לעשות עם כל מה שמתפנה.

      • no propaganda

       D, אתה צודק לחלוטין. אין שום סיבה לא לתת לאשה לנסות לעבור את הרף שנקבע.
       בנוסף חייבים לקבוע רף שמתאים לתפקיד ולא סתם משהו שיש מספיק אנשים שיכולים לעמוד בו. טיס זו דוגמא מצויינת, ברור שהרף שיש כרגע לנשים הוא מספיק לטיס אבל עדין משאירים לגברים רף גבוה יותר.

       במקרה של רמטכל זה בכלל נראה הזוי, נראה שהמסלול לרמטכל בכלל לא מבטיח את הדברים החשובים ביותר לרמטכל וכך גם נראים כל הרמטכלים שלנו מאז אהוד ברק בערך.

     • Matipool

      D - הייתי מוותר על השורה בנוגע למטענים או לפחות מנסח אותו אחרת.

      הגב
      • D! פה ועכשיו

       גם אני. אבל קראתי את התחקיר.
       (ואי אפשר לנסח פה כלום אחרת, המערכת לא מאפשרת)

      • Matipool

       או.קי. כנראה שאתה יודע דברים שאני ומרבית האוכלוסיה לא יודעים.

    • צור שפי

     מסכים עם איציק בכל תגובותיו כאן. השאלה נשים לוחמות כן/לא צריכה לקבל תשובה המבוססת על קריטריון יחיד - האם הן יכולות למלא את המשימה בלי ״הנחות״.

     הגב
     • Matipool

      לגמרי, צור ואני אומר את זה כאב לבת ששירתה 3 שנים ביחידה קרבית מעורבת.

      הגב
   • תום

    בתור שריונר לשעבר, אתה באמת חושב שנשים יכולות להיות בטנק? כי לי מספיק היה להסתכל מהצד על פריסת זחל כדי להבין מיד שהן לא יכולות.

    הגב
    • רומן

     חח 4 נשים מסדרות פריסת זחל זה יכול להיות מצחיק.
     העולם הזה מדרדר מיום ליום..

     הגב
   • רומן

    תגיד אתה רציני או משטתה? אישה מפקדת פיקוד מרכז? זה הדבר ההכי מגוחך ששמעתי כבר הרבה הרבה זמן

    הגב
 • סימנטוב

  לא פעם אני נעצר בספורט קבצתי נשי ונהנה יותר בגלל החסרון הפיזי כי המשחק בנוי על שיטה \ עבודת צוות וזה כמו תמיד ברמות הגבוהות מתוזמר נפלא.

  הגב
 • no propaganda

  דורפן, בסופו של דבר יש כאן ענין של טעם ברב המקרים. אני אישית התחלתי להשתעמם מטניס נשים מאז שהנין פרשה כי משחק מבוסס כול אפשר לראות אצל הגברים וברמה גבוהה יותר. זה נכון לכל המשטחים.
  כדורסל נשים דווקא סבבה כי הטבעות זה לא משהו שמעניין אותי יוצר מדי, אם כבר מבאס שאין שם שחקניות שזורקות שלשות כמו קארי או עם סט יכולות של דוראנט.

  לגבי כדורגל המצב לפחו ת כרגע הוא שונה. הטכניקה הבסיסית של עצירת כגור ובעיטה היא ברמה מאוד נמוכה, זה נראה פחות טוב ממשחק בשכונה. תיאורתית זה אמור להשתנות עם הזמן אבל כרגע בניגוד לענפי ספורט אחרים, הרמה על כך נמוכה שלדעתי קשה מאוד לצפות בזה אלא אם כן מה שמענין אותך זה דרמה ולא כדורגל ואז זה לא באמת משנה.

  הגב
  • דורפן

   ברור שזה טעם. יש אנשים שמעדיפים את הנשים ברולאן גארוס והגברים בווימבלדון. אני רק מצביע על כך שהמשחק (שצריך עוד עשרים שנות מסורת) יותר מוטה להתקפה וזה ישחק לטובתו

   הגב
   • no propaganda

    חשבתי על ה קצת ונרא הלי שאם רמת הטכניקה תעלה לרמה מקצוענית, בעיטות חופשיות יהיו יחק מאוד משמעותי במשחק. כל עוד השער הוא באותו הגודל, לסובב כדור לשוערת נמוכה(יחסית) יהיה קל יחסית

    הגב
 • קלופ

  אין בזה שום החפצה או שוביניזם. זה טבעי לגמרי.
  אפילו אני שמעדיף גברים אוהב להסתכל על נשים יפות.

  הגב
 • רומן

  תגידו אתם פאקינג רציניים? אתם בכלל אוהבים כדורגל?!
  פראגוואי נועלת את השער במשחק הרואי מול אחת מהנבחרת ברזיל הענקיות שאני זוכר.. 11 פנומנים שנעים בהרמוניה מושלמת, לא מצליחים לפצח את הבונקר, ואז דרמת פנדלים, ובסוף יש אלהים וברזיל בחצי, הלוואי מול ארחנטינה, וכל זה קורה כאן ועכשיו, והיום בערב מסי והחבורה מול הנבחרת הלוהטת של ונצואלה המתפוררת ואתם מקשקשים פה על בנות חמודות שבועטות בכדור?
  רגע אם יש הארכה אז הן עוברות לסרט? ופנדלים זה חישוק?
  זה לא בלוג של אוהדי כדורגל?!?
  תוציאו את המטאטא מהתחת.

  הגב
  • jhkj

   תכתוב משהו אתה, מבטיח שאקרא, דרך אגב למה ונצאולה המתפוררת? היא מעולם לא יציבה אבל היא תמיד קשוחה, ואני מאוד חושש מהמשחק היום.

   הגב
   • רומן

    מתפוררת כמדינה

    הגב
    • jhkj

     מקבל. לפחות יש להם את רונדון ומרטינז שלא ברור לי למה לא פותח.

     הגב
 • שחר אלוני

  ראיתי קצת תקצירי מונדיאל נשים
  האמת, היה חמוד
  לא בקטע שלילי, זה הזכיר קצת משחק של גילאי 12-14, הכל הולך לאט, כל מצב 20 מטר מהשער יכול להפוך פתאום למסוכן, השוערות חמודות אבל לא יכולות לזנק לפינות, כדורים סטנדרטיים סחוטים מהשוערת הצלה מרהיבה, וכל זה לא מפריע למשחק להתנהל. זה קצת יקום מקביל. אפשר בהחלט להנות, יש משהו נקי באווירה.
  לא קריטי שזה לא תחרותי לכדורגל גברים, נחמד לראות את התקצירים, קצת כמו לראות ליגה ישראלית בכדורסל אחרי משחק NBA, אבל על אותו מגרש ואותם מימדים

  הגב
 • Shohat

  ולסיכום,
  בישראל כל דיון שמתחיל בספורט נשים יהפוך לדיון על צבא, ולדיון על מושגי הצבא של אי שם בשנות השבעים או השמונים.
  מי שילווה ספורטאית אמיתית במסע המקצועי שלה, ירגיש מבוכה גדולה מאד מהזלזול.
  הגיבורים שמזלזלים מרחוק מפחדים להתקרב, כי אז באמת הם יתרשמו ויפרגנו.
  זה נכון גם לגבי טייסות וקצינות. עוד לא פגשתי במישהו שהכיר מצטיינת כזו וזלזל בה.

  הגב
  • Matipool

   נחשון - אם נסתכל על המאקרו ולא על הדוגמה הספציפית שכתבת, אחד הדברים הנהדרים בדה באזר הוא פוסט ודיון שמתחיל בנושא א׳ ופתאום מסתעף לתתי דיונים ומסתיים בכלל ב- ת׳.

   הגב
   • shohat

    גלישת נושאים זה נהדר. אופי הגלישה כאן הוא מגמתי. כלומר הגלישה מעידה על קושי גדול מאד לקבל מצוינות נשית בתחומים שרבים הורגלו לראותם כאקסקלוסיביים לגברים.
    אני כותב מנקודת מבט של מי שעבד משך שנים ביחידת שדה עם קצינות מצטיינות שתרומתן חיונית (כן, באותו נגמ"ש אפילו), ומי שהתאמן וגם התחרה לצדן של אלופות. ללא מעט נשים ישנן תכונות ויכולות רלוונטיות, פיזיות ו/או מנטליות, שמשאירה את רוב המזלזלים בהן הרחק מאחור.
    לא המעבר בין נושאים מפריע לי אלא הקשר ביניהם שרק מחדד את הניתוק מכל היתרונות, והצורך, בפריצת חסמי הכניסה הישנים.
    תרדו לשטח, תכירו הנשים המצוינות וההישגים שלהן. ואז מובטח שתחשבו אחרת.

    הגב
    • איציק

     נחשון, אני מדבר מהשטח.
     כשחבר של הבן שלי מהנדסה קרבית מספר על דרישות אימון שונות בינו לבין הבנות, ואיך שמתחיל המבצעי מעל 90% נושרות בגלל פציעות, זה לא סיפורי סבתא זה המציאות אצלו.
     כשהבן שלי מספר מה קורה בסוללה השכנה שהיא מעורבת (הוא לא היה במעורבת) זה לא סיפורים, אלו עובדות מהשטח.
     כשהבת של הידידים שלנו נשרה וסוחבת בעיות בריאות כבר כמה שנים, וכך רוב הבנות שהיו איתה ברגע שסיימו הכשרה והגיעו לשטח, אלו לא סיפורים זו בעיה אמתית.
     אז יש כאלו שמסוגלות, ואומר יותר, גם אלו שנשרו מבחינתי מצטיינות, ורצו לעשות את המיטב, אבל המציאות היא שבהמון מקומות זה לא עובד. ויש רק שתי אפשרויות נכונות, או להפסיק או לתקן. להשאיר את המצב כמו שהוא זה לא נכון. זה עושה אבל לצבא, אבל במיוחד אבל לבנות שרבות מהן סוחבות פגיעות לשנים.
     גם בנים נושרים וסוחבים פציעות, אבל אין מה לדבר על היחסים של פציעות בשני המינים.

     הגב
     • shohat

      חייב להגיד שאני לא מוטרד.
      הצבא של היום איננו רק הסתערות עם מאג. בהדרגה נפתחים יותר תפקידי השפעה בצבא לנשים מצוינות.
      הצבא מן הסתם עוסק ויעסוק בבחינה המקצועית של תפקידים בהם השילוב אפשרי ומוצלח.
      מכיוון שפיקדתי יותר מעשרים שנה בגדוד צנחנים במילואים, ומן הסתם הכושר של חלק מהאנשים הוא לא מה שהיה בגיל 20, אני יכול גם לומר שהכושר היחסי - בשום אופן מבלי לבטל החשיבות שלו - הוא לא המדד היחיד לאיכות של לוחמים ושל יחידה.
      אגב, גם אני ממש לא הייתי לוחם דגול בשלבים הראשונים, יותר כמו שבר כלי.

      הגב
      • איציק

       אתה לא מוטרד, ואני כן, כי הבחורות שנפלטו פצועות ועדיין סובלות 3 שנים אחרי השחרור מטריד אותי. אם כושר זה לא הפרמטר החשוב אז שיורידו את הדרישות (אבל כעובדה אפילו בהנדסה קרבית, ששם כנראה צריך פחות כושר מצנחנים, 90% מהבנות נפצעו ונפלטו, אז אולי לא כושר אלה עומס אחר חשוב). כפי שכתבתי, שיתקנו, יגדירו מה צריך ומה לא, אבל להגדיר את זה כמו עכשיו לא עובד. בחורה בתותחנים זה פשע, כי כל אחד למקרה חרום צריך לדעת הכל, ובחורה לא יכולה להיות טען (אומר בידיעה לגבי כל הבחורות שהבן שלי הכיר ללא יוצא מין הכלל). לקוות שאם יהיה מקרה חרום זה לא יהיה בצוות של הבחורה או אפשר יהיה להסתדר, הסמוך לא מתאים. אז היכן שאפשר, סבבה. אבל לאנוס את התפקיד כדי לומר שוויון, וזו המגמה היום, זה מטריד.

 • א.ב

  i like the NBA and i like the WNBA
  one is a sport the other is a joke
  i like sports and i like jokes.

  הגב
 • רועי מ

  אןלי בכדורעף כףגברים צריך להגביה את הרשת ?

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *