איכשהו פתאום פייבוריטים

מהנעשה בשווקים: בסוף השבוע הזה, לראשונה מאז תחילת העונה, אומר שוק ההימורים שיונייטד היא הפייבוריטית לאליפות. הסיבה היא כזו: עד לפני כמה שבועות צ'לסי הייתה המועמדת העיקרית, בגלל שהיא שיחקה מצויין. יונייטד הייתה שניה בהפרש משמעותי, ארסנל בשביל הנימוס והשוק לא האמין בסיכויי הקבוצה בה משחק בניון. לאט לאט בשבועות האחרונים עברנו את צ'לסי שנמצאת במשבר יותר רציני משלנו. השוק מתייחס לסיכויי מרסיסייד ברצינות. ובמספרים: 2.5 לאלופת אנגליה, אלופת אירופה ואלופת העולם, 3.3 לקבוצה שתצטער שנים על שגירשה את מוריניו, 3.75 לקבוצה שגבריאל היינצה רצה לעבור אליה

השקר הנקרא סטטיסטיקה: 34 נסיונות הבקעה של יונייטד במשחק. נתון שלכאורה אומר שהייתה פה יכולת התקפית עילאית. יכולת כזו לא הייתה. רונירונאלדו היו יותר ישירים ואפקטיבים מאשר בשבת, אבל בטח לא ברמה שהם מסוגלים לשחק. אז נכון שיש תחושה "שאם רק היינו מבקיעים שער מוקדם", אבל חוסר האחריות של אותו שער מוקדם כבר הופך לתופעה. למעשה זה היה השער המוקדם ביותר שלנו בליגה בחודש האחרון. זהו הסטטיסטיקה היותר אמיתית שלנו.

במחצית החלטתי שאני מפסיק להיות כל כך ביקורתי ולוקח הכל בקלות. כדורגל הוא אסקפיזם מעולם שהוא גרוע בהרבה מהכדורגל של יונייטד כרגע. אבל בהחטאה של ג'י סונג פארק, למרות שכבר הובלנו, לא הצלחתי לצחוק.

דיון בשאלה האם אפשר לצפות במשחק בשידור חוזר בלי לדעת את התוצאה?*
תוצאות הבחירות: פלפס (בשיניים)

71 Comments

גיל 30 בדצמבר 2008

השווקים כנראה אימצו את עמדת הבלוג שאוטוטו יונייטד מתפוצצת. אני לא יודע מה לחשוב על המשחק של יונייטד. הייתה להם שליטה במגרש אבל הם שיחקו די ברישול. הם כמו פיל בחנות חרסינה ששכח שהוא פיל.

יואב 30 בדצמבר 2008

יונייטד כל כך רשלנית באיזור השער שזה כבר הפך למעיק.הציפיה להעברת הילוך מתחלפת בשאלה, האם זה באמת יקרה?
ועוד שאלות,
מתי רונאלדו יחזור לקבל החלטות נכונות ויחזור להיות מחוסן מרעשי רקע? אם בעבר הוא שיחק ברובוטיות מופלאה, אדיש ליריבים, קהל עוין, שיפוט, היום כל גרגיר מוציא אותו מהריכוז.
האם כמות המשחקים הרבה שפלטשר ופארק מקבלים, היא חלק מתכנון ארוך טווח של חלוקת כוחות(ואנדרסון ונאני יקבלו את שלהם בהמשך, רעננים ורעבים)או שהם הטובים ביותר שיש כרגע?
כמה ענק הוא פול סקולס?

הניצחונות הדחוקים שואבים הרבה אנרגיה. זה עלול להתנקם בנו בהמשך(צלסי ב-2007).
מסכים לגמרי על הטעות שבשחרור מוריניו.החלטה אומללה(ונהדרת לנו) ומנותקת מהמציאות.

YB 30 בדצמבר 2008

נהייתם הפועל, קבוצה של 1- 0 קטן.

Red Camel 30 בדצמבר 2008

כבר ינואר. מה גורם לכם לחשוב שמשהו מהותי הולך להשתנות.
אני חושב שגם אם יונייטד תזכה באליפות שוב (יכול מאוד להיות) זה יהיה באותה צורה שבה היא משחקת גם עכשיו. אולי פה ושם תהיה איזה התפוצצות של רביעיה או משהו כזה, אבל לא יותר מזה. אני יכול להבין אוהד של ביירן בתחילת העונה שאמר "חכו לחזרה של ריברי" או משהו כזה… אבל מה כבר יכול להשתנות ביונייטד?
ברבאטוב יתחיל לרוץ? סקולס וגיגס יפסיקו יהפכו צעירים יותר? יפסיקו לבעוט ברונאלדו? קאנטונה יחזור מהפרישה?
דווקא בליברפול יכולים לומר "חכו כשטורס יחזור"

הבהרה:למרות חיבה ליוסי בניון עוד מאותן ימים שבהם היה נוהג לבכות בגלל ירידות ליגה למיניהן. הגמל אינו מחשיב את עצמו כאוהד של אף קבוצה שאינה מבירת הנגב.

תומר 30 בדצמבר 2008

הבעיה של יונייטד היא שהיא קמה ונופלת על רונאלדו,בשנה שעברה זה עבד וסחף את כל משחק ההתקפה שלה בצורה נפלאה והשנה יש ירידה(גדולה יותר ממה שצופה) ביכולת שלו. אם הוא לא יתעורר ליונייטד תהיה בעיה לסחוב ככה.
אם כבר מוריניו הוזכר פה אז מה דעתכם לגבי מחליפו? האם סקולארי הוא אכן מאמן אוברייטד שלא מוציא מצ'לסי יותר מאשר הוציא ממנה קודמו?

old timer 30 בדצמבר 2008

הולך הבלוג ופוחת…
פעם היתה רק קבוצה אחת אשר את שמה אין מזכירין, אח"כ כבר היו שתיים (כאילו שסכסוך בנוגע לאיזה ילד מפגר שקול כנגד עשורים של טינה חסרת הגיון) – ועכשיו כבר שלוש?

על פחות מזה היה ראוי להוציא פשקוויל.

Red Camel 30 בדצמבר 2008

לעזאזל. בכל פעם שאני כותב בלילה יש לי שגיאות כתיב מביכות.
אז אני רוצה לומר לכולם, זה לא רק בגלל שאני אידיוט (ואני
אידיוט) אני גם קצת דיסלקט. אז אני מבקש סליחה על כל השגיאות שעשיתי ועל אלו שיבואו בעתיד. ותסמכו עליי שיהיו לא מעט…

Red Camel 30 בדצמבר 2008

OLD TIMER- סאראמגו כתב ספר שלם בלי שמות.

אריאל 30 בדצמבר 2008

red camel – ג'וזה פרק כתב ספר שלם בלי האות e (האות הכי נפוצה בצרפתית)..
נראה לי אבל מוצא חן בעיני הדרך הזאת. אפשר בהחלט להגיד כרגע שהקבוצה מהעיר של אואזיס תלויה לחלוטין ביכולת של השחקן שנקרא על שמו של נשיא אמריקאי והראש אצלו עדיין במעבר המתקרב שלו לקבוצה של פרנקו בקיץ הקרוב. מה שאומר שבקרוב הקבוצה מהעיר שבה צילמו את "המפצח" לא תהיה אלופת אנגליה, אלופת אירופה ואלופת העולם..

יוסי מזרחי 30 בדצמבר 2008

YB בלי קללות וליכלוכים.
זה אחד החוקים הבלתי כתובים של הבלוג הזה.

Spartan 30 בדצמבר 2008

אני חולק על כולכם!!!
ראינו אתמול קבוצה שמתקשה אבל מצליחה, כפי שהצליחה ביום שישי ובהרבה משחקים במהלך העונה.
אז העונה הזו לא תהיה כקודמתה, מה, חשבתם שכל עונה תקבלו את האליפות ע"י הפצצות של שלישיות, רביעיות, חמישיות וכו'.
עצם העובדה שאנו די מסורבלים ומגושמים ומנצחים משחקים ע"י לחימה חסרת פשרות ואמונה עצמית אדירה וזאת בקבוצה שבעה (כאמור: אלופת אנגליה, אירופה ועולם) מצביעה על יכולת אדירה של פרגוסון להוציא בשלב זה מים מהסלע.
אנחנו מובילים ב-2 נקודות על צ'לסקי ובפיגור נקודה ממרסיסייד וחצי עונה עוד לפנינו.

וואלה, אני מבין את סוכנויות ההימורים, רק אלופה אמיתית מצליחה להשיג 3 נקודות בכושרה הרע ביותר בשנתיים האחרונות.

פילוסוף רדום 30 בדצמבר 2008

מה היה יחס ההימורים, במחצית אותו משחק בלתי נשכח באיסטנבול, לטובת חבורת הלוחמים הבלתי מתפשרים מעיר הנמל האפרורית ?
אני מהמר שמשהו כמו 1:25 …
אז תמשיכו להתבסס על נתונים סטטיסטיים, אנחנו נמשיך להתבסס במקום הראשון.
(אה וחכו שטורס יחזור, וסקרטל יחזור ולא תאמינו אבל אולי אפילו אמיל האסקי)

ק.ה. רומינגה 30 בדצמבר 2008

(ז'ורז' פרק, לא ג'וזה, והספר נקרא 'ההיעלמות'- http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%27%D7%95%D7%A8%D7%96%27_%D7%A4%D7%A8%D7%A7)

אריאל 30 בדצמבר 2008

פילוסוף – רק זה חסר לנו באמת, אמיל האסקי. אני אסתפק בטורס בריא והכל יהיה בסדר

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 30 בדצמבר 2008

היו עונות שבהן יונייטד לא היתה טובה אבל אני לא זוכר עונה שבה יונייטד היתה כה משעמעמת.
גם אם פארק היה מבקיע שלישיה ויונייטד היתה מנצחת בגדול עדיין אי אפשר היה להסתיר את העובדה שהכדורגל שלה כה דל ולא מלהיב והרי יונייטד תמיד היתה קבוצה שמחפשת את השער ודוחפת את הכדור מהר לכיוון שער היריב ומשחקת דרך האגפים וכל זה נעלם ובמקומו אנחנו מקבלים הנעת כדור משעממת וחסרת תכלית.
שתי הסיבות לכך הן : פרגי כנראה זקוק לעוזר משמעותי לצידו. והעובדה שהיום משחקים בהרכב הראשון של יונייטד שחקנים שלפני חמש שש שנים לא היה יכולים להיות יותר מאשר שחקני ספסל שעולים לרבע שעה.

שחר 30 בדצמבר 2008

Spartan !
אנחנו לא מובילים ב-2 נקודות על צ'לסקי ובפיגור נקודה ממרסיסייד
יש לנו שני משחקים חסרים לנצח,ומשחק עם צלסי בקרוב.
נראה לי שירידת ערכם של טבז,אנדרסון,ונאני בקבוצה קשורה לעזיבת קירוש,
הקרנות שרוני מרים פשוט גרועות,ולא עוברות את השחקן הראשון.

אריאל 30 בדצמבר 2008

רומינגה, כמובן, טעות שלי, הרבה זמן עבר מאז שקראתי את "W או זכרון ילדות" הנפלא והזמן עושה את שלו..

Red Camel 30 בדצמבר 2008

רונן- אולי תחזור להתעלם רק מליברפול, כבר קשה לי לעקוב. כשאמרת "הקבוצה שהיינצה רצה לעזוב אליה" הבנתי מי זאת רק בגלל אלימינציה. זה קשה מדי למישהו כמוני, זה לא אמור להיות כמו מבחן פסיכוטכני. אם המגיבים ימשיכו באותו קו אני אבוד.

חבר'ה, אני פונה לכולם בפניה נרגשת… תתחשבו גם במי שהאיי קיו שלו לא עובר את ה80!

אור 30 בדצמבר 2008

בוואלה כתוב שברבטוב זכה בפרס השחקן הבולגרי של השנה.
יכלו באותה מידה לקרוא לו פרס ברבאטוב, אני לא מצליח לחשוב על עוד בולגרי שמשחק ברמות הגבוהות..

Spartan 30 בדצמבר 2008

שחר!!!
קצת הומור עצמי לא מזיק אף פעם…
ובלי קשר, אני באמת מאמין שננצח במשחקים החסרים ונסגור את הפער. תוסיף לזה את העובדה שמרסיסייד תאבד נקודות אז מצבנו לא כזה נורא.

אור הלוי 30 בדצמבר 2008

האם עכשיו, בסוף 2008, יכולה ההחמצה של פארק לזכות בתואר המפוקפק החמצת העונה?

אביעד 30 בדצמבר 2008

אור – דמיטאר מקרייב באשדוד. וברצינות – בימים כתיקונם מרטין פטרוב מהסיטי, סטיליאן פטרוב באסטון וילה. שניהם פחות טובים מברבאטוב אבל עונה טובה שלהם והכל יכול לקרות.
הכדורגל שאנחנו משחקים הוא חלש, אבל בוא נבדיל בין המשחק אתמול למשחק בסטוק. אמול היו לנו 6 מצבים מצוינים עוד לפני המחצית. אם אחד היה נכנס אז היינו מדברים עכשיו על כך שההתפוצצות אתמול היא רק סימן ראשון לבאות. יש לנו רביעייה קטלנית שכאשר תתחבר אנחנו נתפוצץ, השאלה היא האם זה יקרה עוד העונה והאם זו עדיין תהיה רביעייה בסוף העונה.
גם במשחק בסטוק וגם אתמול, דני וולבק ודארון גיבסון ישבו על הספסל. נאני ואנדרסון לא. לא ידוע לי על פציעה או הרחקה למי משניהם כך שיש משהו לא ברור בעניין הזה…

ק.ה. רומינגה 30 בדצמבר 2008

את W לא קראתי לצערי, אבל "דיסטופיה על אי שנקרא W ובו משטר טוטליטרי שמתבטא בתחרויות ספורט אינסופיות" (כך לפחות ע"פ ויקפדיה) בהחלט נשמע מעניין.

Giggs Fan 30 בדצמבר 2008

אני חוזר על משהו שכתבתי כאן בפוסט אחר, כי שוב, שוב נטרפה עלי דעתי אתמול במשחק.

מישהו יכול בבקשה להסביר לי למה לעזאזל פלטשר עולה בהרכב???

בכל משחק שהוא משחק אני מבלה את רוב המשחק בעצבים וקללות בכל פעם שהשחקן(?) הזה נוגע בכדור.
זו פשוט בושה שפרגוסון מעלה אותו בהרכב. זה מזכיר לי את ההתעקשות שלו על בראון כבלם(?) (אם היה לי שקל על כל שער שחטפנו באשמתו הישירה היה לי… בערך 40 שקל)
מישהו פה רואה את מר פלטשר משחק בהרכב של ברצלונה, ריאל, מילאן, וכל קבוצה גדולה באירופה?? מה לעזאזל הוא תורם??!!

דרך אגב, אחת הסיבות העיקריות למשחק חסר הדמיון של יונייטד השנה היא הקישור המרכזי. אין שחקן אחורי פיזי שבולם את היריב ופלטשר בתור קשר(?) לא הורס, לא בונה ולא מקשר אלא עסוק בלמסור מסירות של 4 מטר ולעשות את עצמו רץ(?)
שנה שעברה התקופה הטובה של יונייטד היתה כאשר סקולס היה פצוע ואנדרסון פתח בכל משחק, אמנם הוא לא כובש אבל הוא קשר נפלא שגם יודע לעשות הגנה.

אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיני

(ראוי לציין שאני אוהד את יונייטד מאז שנת 1989)

ניינר 30 בדצמבר 2008

שאלה לכל אוהדי היונייטד-האם פארק, פלטשר,אושיי, בראון הם באמת שחקנים לרמות הגבוהות ביותר? החבורה הזו נראית שייכת לקבוצה כמו בלקברן או מידלסבורו, לא ליונייטד. זה שבינתיים מצליחים לנצח איתם אחד אפס קטן כל פעם זה נחמד, אבל האם באמת אלו השחקנים שיונייטד ראוייה להם?
לאן נעלמו אנדרסון ונאני שבודאי יותר מוכשרים מחבורת הנגרים הזו?

בני 30 בדצמבר 2008

giggs fan – הבעיה שאתה מציין בקישור נובעת מהעובדה שאין חלוקה ברורה של התפקידים בין שני השחקנים באמצע. בעבר היה סדר: קין מאחורה וסקולס מקדימה. העונה במיוחד יש יותר רוטציה והשחקנים בעצמם מבולבלים.

במשך הרבה עונות יונייטד הסתמכה על גול יחסית מהיר ושיחקה רגוע. העונה זה לא שונה והגול הזה לא מגיע בינתיים.

moses 30 בדצמבר 2008

רומיניגה – לא רק שזה נשמע מעניין, אלא שזה אחד הספרים היותר משמעותיים שנכתבו על השואה. החיבור שנעשה בספר בין זכרון השואה וספורט כמטאפורה למשטר טוטליטרי הוא ייחודי והופך אותו לספר שראוי שלכל הפחות יסקרן את מרבית קוראי הבלוג, במיוחד לנוכח העובדה שבבלוג הנ"ל שמתיימר לעסוק בכדורגל, כדורגל אירופי וכדורגל אנגלי, הוזכרו ז'ורז' פרק וסאראמגו במרווח של מספר תגובות בלבד. רונן לתשומת ליבך, נדמה לי שאם תהיה מעוניין לפרסם באתר, דמורגפית לפחות you're on to a winner
גמל – נעים לפגוש מישהו שעוד אוהד את הקבוצה שמייצגת את הקהילה אליה הוא שייך/השתייך לעומת אוהדי יום ראשון שגדלו בפתח תקווה אבל יכולים להשבע שאביהם הוא מחלק חלב בן מעמד הפועלים מטוקסטת' או טראפורד… (-:

Spartan 30 בדצמבר 2008

moses- זה הופך אותו לאוהד טוב יותר? אמיתי יותר?
אבי וסבי בכלל ממולדובה אבל אני אוהד יונייטד ברמ"ח איבריי, האם לדעתך זה פחות ערך מהגמל האדום? את מי אתה אוהד? בכנות.

טל 30 בדצמבר 2008

ניינר

אתה שואל האם פארק,פלטצר,בראון ואושיי הם באמת שחקנים לרמות הללו…ובכן,קודם כל,כנראה שאלכס פרגוסון חושב "שהנגרים" הללו מספיק טובים,
יש מישהו שרוצה להתווכח איתו על זה?
דבר שני,תזכיר לי,האם יונייטד לא אלופה כבר שנתיים ברציפות וגם מחזיקת גביע אירופה לאלופות כשהשחקנים הללו לא היו קישוט אלא שיחקו כולל במשחקים הקשים והחשובים,גם מול הטובות באנגליה ואירופה?

Giggs Fan
אולי אם תהיה פחות עסוק בקללות ועצבים במשך המשחק
אתה תגלה פעולות טובות וחכמות של פלטצר גם כן,
יודע מה,אני מבטיח לך שאם תנסה לראות את המשחק ולהבין אותו,
גם אתה תראה זאת,גם במשחק פושר שלו כמו אתמול.

אלי 30 בדצמבר 2008

ניינר, בא נראה. בראון מבחינה הגנתית היה שנה שעברה המגן הכי טוב באנגליה, פארק ופלטשר הם לא שחקנים נוצצים אבל התרומה שלהם למשחק גבוהה. פרגוסון אמר לאחרונה שאין הרבה שחקנים שמפנים שטחים כמו פארק. הלחץ שפלטשר גורם במרכז המגרש מוסיף לנו 10 אחוז החזקה בכדור בממוצע ועל אף שבהתקפה הוא פחות אפקטיבי, הוא מספיק "סוליד". אושיי באמת מתחת לרמה אבל בעני הוא שחקן ספסל לגיטימי (במיוחד לאור העובדה שהוא "כלבוניק").

אביעד 30 בדצמבר 2008

ניינר, השחקנים שאתה מציין הם השלד, הרוח של היונייטד. אלו השחקנים שיעלו מהספסל מתי שתבקש מהם ויתנו 1368% מעצמם בשביל הקבוצה, הם הפועלים השחורים שבלעדיהם הכוכבים לא יכולים לנצוץ, הם הזהות של הקבוצה. בלעדיהם תקבל עדר שחקנים חסרי כל קשר למועדון כמו בצ'לסי. נכון שהם לא ברמה הגבוהה ביותר, נכון שניתן לרכוש שחקנים טובים מהם, אבל אי אפשר לרכוש שחקנים כמוהם.
Giggs Fan – בניית משחק היא לא רק מסירות עומק גאוניות על 40 מ', אלא גם מסירות של 4 מ', פעם ימינה, פעם שמאלה, עד שיש פרצה. סקולס הוא השחקן אולי הטוב בעולם בזה. דארן פלטשר לא זוהר, לא מבריק, אבל הוא שם. הוא תמיד שם לקבל מסירה כששחקן תחת לחץ, הוא תמיד שם בשביל ללחוץ על שחקן היריבה כשזה מקבל כדור. הוא לא מעמיד פנים שהוא רץ אלא כל הזמן רץ, פותח למסירה, לוחץ על היריבה. שחקנים כמוהו לא "עושים" את הקישור של היונייטד. הם סתם מחזיקים אותו. למילאן יש שחקן כמוהו – אמברוסיני, לא מבריק, לא נוצץ, אבל כשצריך – הוא שם. כל מי שאין לו שחקן כזה – הפסד שלו.

Z 30 בדצמבר 2008

ניינר & גיגס פן:
על אף העובדה שגם אני אף פעם לא הייתי ממעריצי פלטשר, העונה הוא נותן עונה פשוט מצויינת. המשחקים הלפני-אחרונים שלו (את זה של אתמול לא ראיתי) היו יחסית פושרים (אבל עדיין טובים למדי), אבל אם הוא יחזור לרמה של תחילת העונה הוא יכול בין המצטיינים בקבוצה. אני סבור אבל שהעונה הזו ואולי העונה הבאה יהוו את השיא היכולת שלו, כך שיש מצב שעוד שנתיים-שלוש הוא יעבור לאברטון או משהו כזה.
לגבי פארק, לדעתי הוא אחד השחקנים החשובים אצלנו. אם קצת יותר קור רוח מול השער הוא היה יכול להיות אחד השחקנים המושלמים, לא פחות.
את אנדרסון הייתי רוצה לראות הרבה יותר. ונאני בינתיים די מאכזב, למרות שאני חושב שבסופו של דבר הוא יהפוך לשחקן אדיר במין פתאומיות כזאת, מה שקרה כבר בעבר לכמה שחקנים שפרגסון הביא לקבוצה.

moses 30 בדצמבר 2008

ספרטן – חלילה לי מלנסות להכתיב למישהו את מי לאהוד. ואכן כל השאלות שלך נכונות ובמקומן, אולי כדאי באמת לעצור לרגע ולחשוב עליהן, על תקופה אחרת שמן הסתם לא תשוב, ובה אהדת הקבוצה הייתה חלק מהשיוך הקהילתי ולא חלק מעמודי הסטטיסטיקה וארונות הגביעים (ומן הסתם באנגליה המצב עדיין קרוב לכך, אחרת היכן מוצאות פלימות' ארגייל ולייטון אוריינט אוהדים?) או שאולי נחשוב על הנסיון להסביר לבני בן החמש שהמגרש הקרוב למקום מגוריו הוא זה שבשכונת התקווה, או אפילו על גבול יפו ולא קריית אליעזר או טדי ולמרות שמשפחתו מצד אמו אוהדי ספארס ובעלי מנוי, אין לכך כל משמעות אם הוא לא יכול לדבר על תוצאות הדרבי ביום שני עם חבריו בגן.
אני אוהד הפועל באר שבע בעוונותי ולמרות שכבר 15 שנה שאיני גר שם, זה עדיין טבוע בי, זכר ל23 שנה שבהן גרתי במרחק יריקה מוסרמיל. וגם חיבתי העמוקה לקבוצה מצפון לונדון, או מדרום ת"א לעולם לא יוכלו להחליף את האהבה/דה הראשונה. המציאות של היום על ה"גלובליות" שבה מכתיבה סדר אחר אמנם, אבל תודה שהיה הרבה יותר נחמד להכיר את השוער הראשון של קבוצתך האהובה כיוון שלמד אתך ביסודי, או לראות את החלוץ הפורה של עונות האליפות בחנות הספורט שהוא פתח בתחנה המרכזית.   בפרמיירשיפ ובליגת האלופות אני צופה בעניין, ותמיד, אבל תמיד, לוקח צד. אבל מה לי ולהם בתום תשעים הדקות?

שודד 30 בדצמבר 2008

פארק היה מצויין כמו תמיד, גם ברבטוב שניצח לנו את שני המשחקים האחרונים… מתחיל לפרוע שטרות.
הבעיות אתמול נבעו מרונאלדו חסר הריכוז ומאושיי חסר היכולת.
שוב, אני מתקשה להבין את פרגי שמושיב את טבז בדיוק כשהנ"ל מתחיל לחייך מחדש והצלקות שוב קורנות אור.
גם בעניין אנדרסון ונאני- אין ספק שמדובר בחידה לא פתורה

מי יתן ו 2009 תיפתח ברגל ימין, תוך כדי בעיטת ייעף לפנים הזחוחות של אדון מוריניו- העיקר למחוק לשחצן את החיוך מהפנים. אז שתיהיה שנה טובה לכולם ואינשאללה נדע לשחזר את הישגי העונה שעברה!!!

Red Camel 30 בדצמבר 2008

מוזס(משה?)- לקחת לי את המילים מהפה.
ספרטן- בוודאי שכל אחד רשאי לאהוב את מי שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה. אבל זה מצחיק שאנשים מעבירים ביקורת על איך הכדורגל מאבד את הנשמה והאותנטיות אבל לא מבינים את החשיבות של האוהדים המקומיים. דווקא רוי קין העביר ביקורת על הקהל של מנצ'סטר, ואפילו פרגוסון העיר איזו הערה לפני לא יותר מדי זמן. כי הם מבינים שכשבחור מהרצליה הולך לאולד טראפורד פעם בשנה (נניח) הוא לא רואה את המשחק בתור אוהד, הוא רואה אותו בתור תייר. אוהד זה משהו הרבה יותר עמוק. מה שמצחיק זה שדווקא עונת הירידה עם בניון שהייתה די טראומתית הייתה אחת העונות שאני אזכור לטובה, מין טראומה שמחזקת את הקשר. משהו שבחיים לא יהיה לי עם קבוצה אחרת.
פעם מישהו שלא אוהב כדורגל שאל אותי, למה אני מבזבז את הזמן והולך למשחק בוסרמיל, הרי לא מדובר בברצלונה. אז שאלתי אותו למה הוא חוזר בסוף כל יום לאשתו, הרי היא לא אנג'לינה ג'ולי.

ולסיום, בתשובה לשאלתך (ואני בטוח שאני מתיר את דמי ברגע זה)
זה לא הופך אותו לאוהד "טוב" או "אמיתי" יותר. זה הופך אותו לפשוט אוהד. וכל השאר תיירים.

Spartan 30 בדצמבר 2008

דברים נכונים בחלקם ידידי.
אין נפלא מלהכיר אישית שחקן בקבוצה ואפילו את האחראי על הדשא, ואין נפלא מכך שההתחברות לקבוצה נובעת ממיקום גיאוגרפי או מהשפעה איזורית.יחד עם זאת, ואני אגע בכמה דברים, בעולם כיום שבו ניתן לבחון את ההבדלים באיכות על ידי צפייה בטלויזיה (ולא במונדיאלים או ביורו) קשה לאהוד אנטיתזה לכדורגל העונה לשם הכדורגל הישראלי. אני נולדתי בשעריים ברחובות מה שדורש ממני לאהוד את מכבי שעריים או הפועל מרמורק, שתי קבוצות בעלות מסורת ארוכה וקהל אוהדים קטן אך נאמן ועם זאת, מעולם לא משכו אותי חבריי לשכונה לראות משחק או לעודד מישהי מהקבוצות (חשוב לציין שאף אחת מהקבוצות לא עשתה דבר וחצי דבר על מנת לרכוש את אמוני ואהדתי) ולכן, כמו כל בן אנוש צעיר בגילו, נמשכתי להצלחה: חיפה בישראל, מנצ'סטר בעולם. למרות שמנצ'סטר לא הייתה בשיאה כשהתחלנו לצאת, הזוגיות שלנו עמדה יפה במבחן ומאז שאני אוהד אותה היא מצליחה בצורה יוצאת מהכלל ואני חושב ששנינו מרוצים מהקשר הזה. לחיפה היו גם כמה עונות יפות אבל התדרדרות רמת הכדורגל בארץ גרמה לי להפסיק לאהוד משהו שקשור לכדורגל ישראלי, לפחות עד שתבוא בשורה חדשה.
לסיכום, כל העולם הופך לגלובלי ומכיוון שאין בארץ אלטרנטיבה ספורטיבית ראויה זה לגיטימי ומובן שיש לא מעט אוהדי קבוצות כדורגל זרות, מכיוון שאהדה זה סוג של רגש אני יכול להבטיח לך שכאוהד מנצ'סטר קשה לי עם העובדה שעוד לא התמזל מזלי לראות משחק לייב ולדעתי זה הרבה יותר קשה לאהוד כך מאשר קבוצה שמתאמנת מול הבית שלך, שאתה רואה את כל משחקיה במגרשה הביתי ואף מכיר את האפסנאי.

Red Camel 30 בדצמבר 2008

ספרטן- מסכים לגמרי. אבל שורה קטנה מציקה לי "בעולם כיום שבו ניתן לבחון את ההבדלים באיכות על ידי צפייה בטלויזיה" אני לא יכול להסביר איך זה כואב לי בעיניים. זה כמו שחבר טוב יגיד לי "אני מתחתן איתה כי אבא שלה ממש עשיר".
אני מבין לגמרי מה שאתה אומר. אני לא מסוגל לראות כדורגל ישראלי. לא מסוגל לראות תקצירים. בוא נשים את הקלפים על השולחן, אני לא מסוגל לראות פרסומת לכדורגל ישראלי. 90 אחוזים מהכדורגל שאני רואה זה מהעולם,9 אחוזים נוספים אני רואה בבטון במגרש כשאני מפסיד בסופ"ש בכדורגל של החבר'ה ומחכה להיכנס שוב. ואחוז אחד זה הפועל ב"ש. אי אפשר להסביר את זה רק בהיגיון כי זה יותר רגשי משכלי.
אני זוכר איך אבא שלי כל הזמן היה אומר שנמאס לו מב"ש והוא רוצה שהיא תפסיד ותרד ליגה, אבל במשחק עצמו (גם אם זה בטלוויזיה) בכל החמצה הוא קופץ מהכיסא או מסנן איזה קללה כשסופגים שער. כשנגמר המשחק הוא מנסה לשדר עסקים כרגיל..

Red Camel 30 בדצמבר 2008

ובארוחת שישי פעם בכמה זמן, כשכול המשפחה נמצאת.
כל הדודים, כולל אלו שהמשחק האחרון שהם היו בו היה בשחור-לבן, מדברים על הפועל. תעלה ליגה השנה? (כן), האוהדים צודקים במחאה? (לא) יבנו מגרש חדש?(גלגול עיניים)

ובסוף משחק ביתי כשכולם מתפזרים לבתיהם, תמיד, אבל ת מ י ד ישאלו אותך בדרך כל מיני אנשים "אז כמה נגמר?" או "שיחקנו טוב?" כולל חרדים או מבוגרים שלא בטוח שהיו במשחק אי פעם

אביעד 30 בדצמבר 2008

red camel, moses – נגעתם באספקט אחד של האהדה. אבל ישנם עוד אספקטים שאל לכם לשכוח. אני אוהד מנצ'סטר יונייטד בגלל אבא שלי, לאורך השנים זה התברר כמשהו שמקרב אותנו, האם קשר כזה פחות חזק מאהדה ע"ב מיקום פיזי? כשאני באולד טראפורד אני לא פחות "אותנטי" מאוהד ממנצ'סטר. הביקורת של קין הייתה ע"כ שהקהל הוא של תיירים שבאים לראות הצגה ולא קשורים לקבוצה. תן לרוי קין 50,000 אנשים ביציע שקשורים לקבוצה כל משחק בלי קשר למנין באו והוא יהיה מרוצה. אהדה היא עניין של רגש ולא של מקום פיזי. המיקום הפיזי רק מגביר הסתברות לאהדה.
שודד, טבז לא סתם ישב בחוץ, הוא טס לארגנטינה בשל "נושא משפחתי" ולכן לא שיחק.

moses 30 בדצמבר 2008

אביעד – יש המון פנים לאהדה וכולם נכונים באותה מידה אבל יש רק צד אחד לגעגוע… ומה זו אהדה בגיל בגרות אם לא סוג של געגוע?
(לא כל כך ברור לי מה הכוונה אבל זה נשמע טוב)

לון 30 בדצמבר 2008

נו, אז כמה כסף שמת עלינו ?

והאמת, זה נהיה מביך. בצורת הכדורגל אנחנו מזכירים את המתמודדת על האליפות שמעולם לא זכתה בפרמייר ליג.

Spartan 30 בדצמבר 2008

גמל אדום – לא התכוונתי להכאיב :)
הכוונה שלי היא בכך שאתה רואה את חוסר הרצינות וההשקעה במהלך משחק בליגה הישראלית. חוסר המחוייבות, התגובות הבהמיות של השחקנים והשופטים והמאמנים כמובן.
לראות את חוסר הטכניקה או חמור מכך לראות הרבה כישרון טכני וללא טיפה של הבנה טקטית.
דרך אגב, אני חושב שרק בטלויזיה אתה יכול באמת להבין טקטיקות ולהסיק מסקנות על משחק למרות שאסור לי לומר מילה כאחד שלא היה במשחק כדורגל אמיתי (יענו לא בארץ).
כשאתה במגרש תמיד מסתירים לך או שהזווית כזו שאינך רואה מהלכים מסויימים או שהמרחק גדול. ולא לשכוח שבTV יש הילוכים חוזרים שאתה יכול ללמוד מהם המון. זו כוונתי ידידי.
משה – הכל בסדר?

יואב 30 בדצמבר 2008

ברוב המקרים שאני מכיר, אהדה לקבוצה מחול, לא באה על חשבון הקבוצה המקומית ולא נועדה להחליף אותה כלל.הסיבות שונות ןמגוונות ולא מתחרות בכלל באהבת הילדות הראשונה.אם הפוסט היה עוסק בכדורגל ישראלי, אופי התגובות היה שונה לגמרי.אין שום התיימרות בלהחליף דיעות שקשורות ליונייטד או באחרות.מכבי, "דואגת" לבאס לי הרבה שבתות מושלמות של יונייטד וזה בהחלט לא ניתן לתיקון(אלא אם כן הקבוצה תתפרק ותיעלם).

כסיפוביץ 30 בדצמבר 2008

בתור אחד שהתאמן בצורה מקצועית במשך 12 שנה, אני יכול להגיד שכשאתה מתחיל ללמוד כדורגל, וזה נכון לכל העולם, מלמדים אותך קודם כל שני דברים:
א. הכדור הרבה יותר מהיר מבן אדם ולכן יש צורך בתנועה בלתי פוסקת. מה שנקרא תנועה לשטח ריק. בכדורגל הישראלי חוסר תנועה זוהי מחלה חשוכה מרפא, והחיסרון הכי גדול של הכדורגלן הישראלי מול כדורגל נורמלי.
ב. כושר גופני. למה?? כי צריך לזוז במשך 90 דקות וכדי לבצע פעולות נכונות תוך כדי תנועה כמו מסירה מדויקת או לראות את המגרש בנועה צריך כושר גופני.
אח"כ מגיעים אלמנטים כמו טכניקה וטקטיקה ויעיד על כך טל בן חיים שהוא השחקן הכי פחות כשרוני שמצליח בחו"ל כי הוא לא סובל מאותה מחלה שנזכרת לעיל.
אני מאותם אנשים שנשוי לספורט בכלל וכדורגל בפרט, וגם לאישה בנוסף.בשבילי לראות כדורגל ישראלי זה כמו לראות חדשות בארץ.
אתה לא יודע אם זה פיגוע, מקרה פלילי או שפשוט אלוהי הכדורגל הוא אנטישמי.

כסיפוביץ 30 בדצמבר 2008

מול כדורגלן…
חוסר בנועה…

Spartan 30 בדצמבר 2008

כסיפוביץ' – כל מילה בסלע!!!

כסיפוביץ 30 בדצמבר 2008

חוסר בתנועה…
מה יהיה עם ה-ת' הזאת.
ספרטן- תודה

אביאל 30 בדצמבר 2008

בקשר למוריניו וצ'לסי – בתור אוהד צ'לסי, בזמנו זה היה הדבר הנכון לעשות, היו סכסוכים בינו לבין אברמוביץ' שרק הורסים, תיקו מול היריבה החלשה בבית במשחק הראשון של ליגת האלופות, יכולת לא משכנעת בכלל של הקבוצה ותחושה של מיצוי, כמובן שבראייה לאחור אמנם הייתי משאיר את מורינין בעיקר בגלל שאני מתגעגע למסיבות העיתונאים וליחס שהוא וצ'לסי היו מקבלים מהתקשורת, בכל מקרה בזמנו זאת היתה החלטה נכונה.

בקשר לסקולארי – בהתחלה הוא היה נראה מבטיח, אבל היום הוא נראה לי באמת יותר מאמן של נבחרות מאשר של קבוצה שצריכה לרוץ על התארים, במשחקים הגדולים (ליברפול, ארסנל, יונייטד ורומא) הקבוצה מפשלת וצריך לעשות עם זה משהו.

נקודת אור – דרוגבה בדרך לחזור לכושר, מ2 המשחקים האחרונים אני בהחלט רואה סימנים של דרוגבה של לפני שנתיים.

אביאל 30 בדצמבר 2008

אלי (תגובה 30) : בראון המגן הטוב באנגליה בשנה שעברה ? על מה ולמה ?!

ובכלל יונייטד במצבה הנוכחי צריכה לדאוג לקראת אינטר, מזלה שיש לה חודש וחצי בשביל זה.

בני תבורי 30 בדצמבר 2008

גמל,
דיסלקט או לא, אתה כותב נפלא ומעניין! וגם קצת בשגיאות (רק בחלק מהפוסטים) וממש לא נורא.
לעניין אהדה: כמו באהבה, אין קשר לאיכות. אני אוהד בארץ קבוצה קטנה עם עבר גדול והווה מטושטש, שלא לדבר על העתיד שנמצא מעבר להרי החושך. זה לא דבר שנמצא בשליטה ולא נתון לגחמות. אני אוהד את אותה קבוצה למרות שאינני שייך לאותה קהילה כבר שלושים שנה. הצריבה נשארת לעד, גם כשאני מסנן מידי פעם שנמאס לי, ושתרד כבר ושאני לא אתן לעצמי להתרגז יותר. הצהרות כאלה אגב, מחזיקות מעמד בערך שבוע, עד למשחק הבא.

Red Camel 30 בדצמבר 2008

ספרטן-קודם כל אני חושב שכל הכבוד לנו. עוד לא הגענו לקללות ועלבונות אישיים.. (;
כל מה שאמרת על כדורגל ישראלי, אמן ואמן. הכי טוב לראות בטלויזיה, יש שידורים חוזרים, הרבה זויות, שירותים נורמליים. ועדיין עדיף לראות בחי, בגלל האוירה..
מצטער שאני מתווכח איתך על כל דבר, אתה רשאי לעלבון אישי אחד על חשבון הבית.

יואב 30 בדצמבר 2008

אביאל, לפטר את מוריניו לאחר שתי אליפויות רצופות(לאחר חמישים שנה) ושלל גביעים, כי הוא לא ניצח את החלשה בבית או חילוקי דיעות עם הבוס(שבוודאי יודע פחות מה טוב לו מיקצועית) זאת בדיוק הטעות. הסינכרון שהתקיים בין צלסי למוריניו היה נדיר. צלסי היתה מפלצת. הדחף להראות לאליטות הישנות(כל שלושת האדומות)בצירוף הכריזמה והחוכמה הטקטית, תפס את כולן, לא מוכנות(ובעיני, זה לא היה רק עניין של יש כסף).חבר טוב אוהד צלסי, מאמין שכל מה שקורה עכשיו(ולא שהמצב קשה עכשיו)זה עונש על לכתו והוא היה שבור בזמן אמת.
מצטרף למחמאות של בני(ולשאר הדברים שהוא כתב)על כתיבתו הנהדרת של גמל אדום..

אמיר 30 בדצמבר 2008

רונן,
ממש לא מעניין מה חושב שוק ההימורים,כל אוהד שפוי של יונייטד יומר לך "שאנחנו" משחקים
כדורגל משעמם/מגעיל!
מלבד המאמץ והלחימה(למרות שאתמול זה לא נראה עד המחצית)זה הכדורגל הגרוע ביותר
אותו שיחקה היונייטד בשלוש העונות האחרונות,אין…פשוט אין מצב שברמת משחק שכזו
נתמודד על הצמפיונ'ס,אם ניקח את הפרמייר זה יעיד על חולשתה הגדולה העונה.
אשמח עם מישהו יודע היכן "קבורים" האדונים נאני ואנדרסון,הקישור שלנו ללא קשר לחסרונם
או נכוחותם הוא שערוריה,טוב שסקולסי עוד בשטח פה ושם..

אביאל 31 בדצמבר 2008

יואב – מנצ'סטר זכתה באליפות בשנה לפני לכתו של מוריניו ובכלל אם אני לא יודע אם אתה זוכר, אבל באותה תחילת עונה היתה תחושה רעה מאוד בצ'לסי ולא משנה אם אברמוביץ' רצה אותו או לא פשוט היתה אווירה רעה סביב הקבוצה ושינוי מאמן היתה בזמנו צעד די הכרחי, אני חושב שמוריניו עם כל זה שהוא מאמן גדול והכל (ובאמת שאני מעריץ אותו) לא יכל להישאר בצ'לסי באותה העונה וזאת הסיבה שהוא הלך, בקיץ שלפני תחילת הליגה הוא "השלים" עם אברמוביץ' אבל במשבר הראשון הקרע פרץ החוצה ומוריניו עזב.

בתקווה שהוא ישוב יום אחד לאמן שם.

Red Camel 31 בדצמבר 2008

בני- אני יכול לנחש?
אני אומר הפועל חיפה או הפועל פ"ת. קלעתי?

רונן כתב באחד הפוסטים על דברים שרואים בחי ולא רואים בטלויזיה. והרבה פעמים אני רואה דברים בחי ואח"כ לא מבין איך לא דיברו על זה בשידור בטלויזיה או שהבינו לא נכון. אז אני אומר שזה הגורם השלישי בחשיבותו. השני זה כמובן האוירה. והגורם הכי חשוב, זה כמובן… האפשרות להשוויץ בפני אנשים אחרים שהיית שם. מניסיון השיטה הכי טובה זה לומר את זה בדרך אגב "כן, הUFC הקודם היה יותר טוב לדעתי,בסוף הסיבוב הראשון עשינו כזה רעש… אם הייתי בקרב בוגאס? הייתי בטוח שסיפרתי לך…"

זאת הגירסא המוסרית של לספר לחבר'ה על בחורות שהיית איתן. שזה דבר מגעיל ביותר (אבל לגמרי בסדר אם זאת בחורה שהם לא מכירים).

בני תבורי 31 בדצמבר 2008

גמל אדום,

אין יותר מידי אפשרויות…אבל אם הדגשתי עבר מ פ ו א ר, הרי שמדובר בהפועל פ"ת. בכל זאת, שש אליפויות, חמש מתוכן רצופות, שיא שעדיין לא נשבר למרות מאמציו של מאיר שמיר…

נכון שבחי רואים ושומעים דברים שנעלמים בשידור וצריך להודות שלפעמים הסטריליות הטלביזיונית, ברוכה במידת מה. בגילי המופלג כבר נמאס לי מקללות, מביטויים גזעניים, מהקולה במחירי מיג 23 ומהשתנה על קיר פנימי של המגרש. נמאס מהסדרנים שאינם כשצריך אותם, מהבהמיות של חלק מהקהל, ממערכת הקריזה שאינה מתפקדת, ממגרשי החנייה החוליים/בוציים ומזה שהדרך מה "אורווה" לקיבוץ נהיית נורא ארוכה אחרי הפסדים…

מצד שני, רק ביציע אני פוגש את החבר'ה שגדלתי איתם, את אלה שבלוריתם מקלישה אם קיימת בכלל ופניהם כבר חרושות קמטים, שעברו איתי שנים ארוכות של נוכחות מסיבית בכל משחק ליגה וגביע בית וחוץ, בכל אימון בכל מזג אוויר, גם בליגה השנייה. רק שם אני יכול לשמוע אנחות יגון הדומות לאלה שלי, רק שם אפשר לפגוש לפעמים את בועז קופמן ואיציק ויסוקר ולנוד בראש, מי במבוכה על מה שאנחנו רואים היום, ומי מפרקינסון…
רק ביציע אפשר לשמוע רכילות מהתנור שמפיחה רוח קרב לקראת הבאות, כמו למשל "ראית את הנכד של חלדי? משחק בנוער. אומרים שיהיה תותח", וסתם רכילות מקומית שאינה מגיעה אלי בכל דרך אחרת.
רק ביציע אני יכול לחיות למשך תשעים דקות את הילדות והנערות. רק ביציע אני יכול לפלוט את ה "יאללה הפועל" בשאגה רמה מבלי שאשתי תחשוש לשפיותי או לשכנים ורק ביציע, אבל באמת רק שם, אני יכול להרגיש אוהב בלי תנאי ומבוכה.

Spartan 31 בדצמבר 2008

גמל – אין לי אף מילה רעה לומר, ברשותך אשמור את הזכות לדיון אחר… :)

בני – מה שכתבת פשוט מקסים. ונראה שזה יצא לך בטבעיות מה שהופך את זה למקסים עוד יותר. עוד לא חשתי לצערי את התחושות האלו ואני מאמין שזה יכה בי במשחק הראשון באולד טראפורד. אויש, כמה אני רוצה לאולד טראפורד.

רועי 31 בדצמבר 2008

SPARTAN אתה יוצא מנקודת הנחה שהורודים לא יפסידו נקודות.
ואומר באותה נשימה שאתם תיקחו את כל הנקודות, מאיפה הביטחון המופרז שתגברו על צ'ילסקי? זה בכלל לא בטוח המשחק הזה. ועדיין יש לכם מזל גדול שצריך מתישהו להגמר בעונה הזאת.
תיקו דווקא יהיה דבר מצויין ואני חוזה רק לא ניצחון מול הכחולים מלונדון.

גיא אלון 31 בדצמבר 2008

אולי מישהו יוכל להאיר את עיני לאן נעלמו מחזורי חג המולד ?
אני די בטוח שעד לפני כמה שנים היו משחקים לא פחות מארבעה משחקים במה שנקרא מחזורי חג המולד, שהתפרסו על משהו כמו 9 ימים.
בשנים האחרונות זה הפך לשני מחזורי ליגה ומחזור גביע, והשנה – אם הבנתי נכון, שני מחזורים וזהו.
המחזור הבא הוא ביום שבת הבא, ובאמצע יש חצי גמר גביע הליגה (שרלוונטי רק למעט קבוצות)

יוני 31 בדצמבר 2008

בני, כ"חבר לנשק", אני מזדהה בהחלט. יפה כתבת. אני מוכן להסתפק בימי גרנט, לא רק ימי סטלמך…

ויכסלפיש 31 בדצמבר 2008

Possible ins Zoran Tosic (Partizan Belgrade), Adem Ljajic
(Partizan Belgrade)

Possible outs Carlos Tevez, Ben Foster, Manucho, Danny Welbeck (loan)

ככה הגארדיאן כותב לקראת חלון ההעברות על יונייטד, נראה למישהו שטבז יעזוב?

איציק אלפסי 31 בדצמבר 2008

רונן,
שאפו עצום על הטור בעיתון בעניינו של סטיבי ג'י (ולא בגלל שאני אוהד ליברפול).

Rachman on the Road 31 בדצמבר 2008

בוודאי שמבינים את המשחק טוב יותר כשרואים אותו מהמגרש. בטלויזיה רואים בכל פעם חלק מהמגרש. אם הקבוצה מתקיפה אי אשפר לראות את התנועה של שחקני ההגנה ואפילו לא את כל התנועה של הקישור. אפילו את העמידה והמוכנות של ההגנה בזמן כדורי עונשין וקרנות אי אפשר לראות

אלי 31 בדצמבר 2008

אביאל, כתבתי שמבחינה הגנתית הוא היה לדעתי עונה שעברה המגן (הימני) הטוב באנגליה.

בני תבורי 31 בדצמבר 2008

ספרטן – תודה. עוד תגיע לאולדטרפורד.

יוני – תודה גם לך. "יום יבוא ונשחזר את העבר", "פנתרים", "שער ארבע אריות". שכחתי משהו?

רונן – אפשר בבקשה קישור לכתבה?

ירון 31 בדצמבר 2008

בני: לרגע חשבתי שאני כתבתי(יש סריטה קטנה לפועל פ"ת) אך הכשרון אצלך
זה פשוט נפלא שרבים כ"כ חוגגים היום את יום הולדתו של פרגי

רונן דורפן 31 בדצמבר 2008

איציק – תודה. זה בטח לא בגלל שאני אוהד אותם…

בני תבורי 31 בדצמבר 2008

רונן,

הצלחתי להגיע לכתבה. מרגש. אתה לא אוהד את ליברפול, אבל אתה שולט בחומר.

Rachman on the Road 31 בדצמבר 2008

benny – can you post a link?

בני תבורי 1 בינואר 2009

רחמנא,

הכנס ללינק הבא:
http://www.liverpool-il.com/site/

שם לפוסט הנוגע לסיפור, ובו לעמוד מס' 2, שם ציטוט של הכתבה.

Comments closed