הניצחון על לסטר

הרכב שלפחות נתן מה שיש לו

לפני המשחק עסקנו בעיקר במה שאין ליונייטד ואז הגיע המשחק והשחקנים צברו את שלושת הנקודות בגלל שהם שיחקו במוראל גבוה ונתנו את מה שיש בהם.

מה שיש בהם זו מנה מאד מגוונת.

שלושה שחקנים שיחקו לטעמי כדורגל טוב מאד: סקוט מקטומיני שבהעדרו של פוגבה היה יותר סמכותי, הוציא את יונייטד קדימה, ולדקות מועטות אפילו סידר את ההתקפה. הארי מגוויאר, שלא התרגש מהלחץ המיוחד של המשחק הזה עבורו. וארון ואן ביסאקה שהוא פשוט אושר גדול. הוא כבר כל כך טוב כשהוא כל כך בוסר שאתה מבין שהאיש הזה בדרך לקריירה גדולה ממש. אחרי כמה התקפות קבוצות כבר לא רוצות לשחק נגדו, הנוכחות שלו מקטינה להם מאד את המגרש והאמת שלסטר החזיקו הרבה בכדור והניעו אותו יפה, אבל לא ייצרו כמעט דבר. זה קורה כשאתה מבטל להם אגף.

הופעה לא רעה בכלל לאשלי יאנג. אני מעדיף על לוק שואו, כי הוא הרבה יותר חכם ממנו. לינדלוף לקח את עצמו בידיים ולא טעה. ראשפורד קיבל מעט מאד שירות אבל סחט פנדל והבקיע אותו ובעט עוד כדור לקורה. דן ג׳יימס לא הפיק זיקוקים אבל הפתיחה הטובה שלו נותנת ליונייטד עוד שחקן שהיריב צריך לכבד.

ואז היה הקישור. גם פריירה, מאטיץ ומאטה נתנו את מה שיש להם אבל זה היה מעט. מאטיץ היה סמכותי לכשעה אבל האוויר נגמר לו. מאטה נתן פעולה או שתיים חכמות אבל מלבד אלו הוא כבר לא מתאים פיזית. פריירה השתפר בפיזיות שלו ומתאמץ אבל כשרון עצום אין שם. כך שלעומתם בלטו מהספסל שניים מושמצים: צ׳ונג שהכניס תנופה ופרד בכמה פעולות טובות.

וזה נכתב לפני המשחק:
התמונה הגדולה מתבהרת חלקית. המטרה העיקרית בעונה הזו הייתה לחסוך כסף. אני אומר חלקית כי לא ברור מה המטרה. האם בכדי להבריא את מבנה השכר או האם בכדי לרוקן את המועדון מנכסים לפני מכירה? נראה שזה משהו באמצע. הבעלים חסמו תקציבים, ההנהלה החלה בקיצוצים חדים בכדי שבעתיד יהיה.

אין פה שום אסון. השחקנים עשירים. הבעלים עשירים. המנהלים עשירים. המועדון עשיר. אינטר מילאנו מרוצה. האוהדים… מה זה קשור?

אז מעשית היום אין על הספסל חלוץ עם שער בוגרים, לא בגלל מכת פציעות קיצונית אלא בגלל פציעה של חלוץ אחד. זה המצב גם בעמדת הפליימייקר. לא יהיה היום במגרש קשר עם כדור עומק או קשר שמסכן את השער, כי אין כזה במועדון. סליחה, יש אחד ולפעמים הוא פצוע.

אין טעם להתלונן על המצב אלא פשוט לחיות איתו. להשתדל לקחת תוצאות גרועות בקונטקסט הזה ולקוות ששומרי הגחלת – הצוות המקצועי – יצליחו לעשות עם המצב הזה את המקסימום. שלושת השחקנים שהם קנו נראים מתאימים וייתכן שדניאל ג׳יימס הוא הברקה. אם איכשהו ישרדו את המבול ייתכן שיהיה להם ביד שלד קשוח שטבל בגופרית.

ובינתיים נפרק את לסטר עם מי שיש.

*

.

הייתה פגרת נבחרות נהדרת למי שאולי הספורטאי היחיד שהם תומכים בו ברמת התמיכה ביונייטד הוא רפאל נדאל. שזה למשל אני. בגיל 33 נדאל זכה ביו.אס אופן. והדבר הזה כן מתקשר בעקיפין ליונייטד ומצבה כרגע.

למה? כי פעם המשפט הזה ״בגיל 33 זכה ביו.אס.אופן״ היה גורם ללסתות להשמט. אבל כיום איש לא המום בגלל גילו של נדאל, כי זה קורה כל הזמן. והספורטאים הטובים בעולם – בטניס, בכדורסל, בכדורגל, באופניים, אפילו במרתון ואגרוף – הם מעבר לגיל 30. הרבה פעמים הרבה מעבר לגיל שלושים.

והקשר ליונייטד הוא שהמחשבה שישחקו הרבה בני 18 באופן קבוע בעידן הזה היא הזויה. היא לא קשורה בשום אופן להיסטוריה של יונייטד. שני מחזורי הצעירים האגדיים של הקבוצה – הבייבז והכיתה של 92 – הועלו בעידן רחוק הרבה יותר, אל תוך קבוצות אלופות, ואפילו הם היו מבוגרים יותר. לא סקולס ולא בקהאם שיחקו חמישה משחקי ליגה בעונה אחת לפני שהיו בני עשרים. והם עשו זאת בליגה אנגלית חלשה בהרבה.

הציפיה שגרינווד (17, בגילו מסי הבקיע שלושה שערים בעונה), גומז (19 וחלש גופנית), גארנר (18, נהדר, רוצה לראות אותו קצת באירופה-ליג), וצ׳ונג (19 ולא עושה רושם של שחקן טוב במיוחד) מוכנים היא הזייה. יונייטד כן צריכה לעסוק השנה בקידום צעירים. הצעירים הללו הם מקטומיני, ג׳יימס, ביסאקה, מרשיאל, דאלוט, טואנזבה וראשפורד. השחקנים הלו צעירים מאד מאד במושגי התקופה הנוכחית. לכולם סיכוי להפוך לכוכבי כדורגל. לא צריך להתייאש משום משחק רע שלהם בגילם. אולי אפילו פריירה. מושגי הגיל בעולם הספורט השתנו. יש עילויים בני עשרה כמו דה ליכט ואמבפה. אבל באופן רגיל צריך להסתכל על גילאי 23-24 כסבירים להשתלבות בהרכב.

יונייטד לא צריכה לשתף יותר מדי שחקני נוער במשחקי בוגרים בליגה הכי פיסית בהיסטוריה של הכדורגל.

במחנה מומחה החימר (פודקאסט עם ציפי שמילוביץ׳)
הניצחון על אסטנה

תגובות

 • יאיר אלון

  זה הספורטאים מצליחים למשוך בטופ עד גילאים מאוחרים יותר לא בהכרח אומר שההצלחה תגיע בגילאים מבוגרים יותר.
  כלומר זה שפעם שחקן היה בשיא בד"כ עד גיל 28-30 והיום 28-33 (סתם לדוגמא) לא אומר שאם פעם גיל הפריצה היה נניח 18 אז היום הוא 24.
  אפשר לפרוץ מוקדם ופשוט להחזיק בשיא לאורך הרבה יותר זמן כמו שעושה למשל אמממ... נדאל.

  כל זה לא ממש רלוונטי למצבה של מנצ'סטר יונייטד מרגע שנסגר חלון העברות ונותרו עם סגל מאוד צר וקצר.
  אם אין מספיק חלוצים מנוסים בסגל צריך לתת את הדקות לגרינווד הצעיר ולא לעשות כל מיני ניסויים עם שחקנים ותיקים יותר, למשל כפי שהיה עם פלאיני שקיבל דקות כחלוץ במקום רשפורד או מרסיאל.
  אם לינגארד ומאטה לא מספיק טובים, וצ'ונג או גומז כן מגלים יכולת טובה באימונים אז שיקבלו את הדקות. לא צריך לעצור אותם כי הם "צעירים מדי" ואני לא חושב שכרגע מישהו מצפה ליותר מדי.

  שאר השחקנים שציינת כמו טאוזנבה או מקטומיניי בשלב הזה אם הם כיום לא מספיק טובים אנחנו בברוך רציני משום שאלה שסביבם בינוניים להחריד.

  ניצחון דחוק על לסטר, יותר מזה אנחנו לא צריכים.

  הגב
 • אמיר המקורי

  רונן,
  "אין טעם להתלונן על המצב אלא פשוט לחיות איתו " - אם אני סופר נכון התחלנו את השנה השביעית מאז פרישתו של הסר,גם עכשיו אסור לנו להתלונן? למתיי לחכות? לשנה ה 15? מישהו יכול להבטיח לנו האוהדים שבשנת 203 0וודרוד והגלייזרים לא יהיו בטראפורד קשישא? לפני כ 5 עונות כתבתי כאן אצלך בבלוג "אם היונייטד לא ייזהרו הם ילכו בדרכה של היריבה מהצד השני של הנהר ", בתגובה כתבת לי, "זה לא יקרה, היונייטד מועדון יותר מידי עשיר" ! ואני הקטן מה מבין, רק יודע לספור...

  הגב
 • אמיתי

  בקשר לחלק השני על התארכות הקריירות של ספורטאים- זה איננו חוק טבע. יש כאלה שמצליחים להאריך את הקריירה שלהם אבל עדיין רבים שלא שורדים את השחיקה והפציעות של המקצוענים. בכדורגל אבל גם בטניס. נדאל הוא יוצא הדופן גם במובן זה.
  ועם כל הכבוד וההתקדמות ברפואה אינני רואה את מרסיאל מעלה את רמתו בצורה ניכרת. זה מה יש. ולא, אין ולא יהיה לו מקום בנבחרת ארצו.
  יונייטד נבנתה לא מספיק טוב לעונה הזו גם בהנחה שזו עונה פיננסית/ צעירים. אז יש טעם להתלונן ולבקר- או בפשוט לתאם ציפיות

  הגב
  • דורפן

   זה לא משנה מי פרץ מוקדם ומי מאוחר. זה אומר שהתחרות על מקומות הרכב הולכת וגדלה - לא רק בגלל הבינלאומית אלא כי 15 שנתונים מתחרים על מקומות ולא 8-9

   הגב
   • אמיתי

    זה כשלעצמו מצויין. אבל אין מה לעשות אם הפריצה לא קורית עד גיל מסויים (22-23) היא כבר לא תקרה. יש לנו בקבוצה לא מעט שחקנים שהם בדיוק שם- מראים ניצוצות אבל זה לא ממש זה ולהרגשתי אין ככ מקום לשיפור יותר. זה מה יש.
    סתם נטפלתי למרסיאל אבל לינגארד פוגבה שואו כולם סוג של הגיעו לתיקרה שלהם. והיא לא דלילה בחמצן.

    הגב
    • עילאי

     האם סולשיאר פרץ עד 22-23? קאריק? פלטשר? וארדי? מאחרז? אנגולו קאנטה? מתי דרוגבה הגיע לצ'לסי?
     מאיפה הבטחון הזה שכלל שרירותי מנבא את העתיד בכזה דיוק?

     אפילו בקשר לפוגבה - קיים הסיכוי שהקבוצה תתקשח ותתבגר סביבו והוא יאלץ, עקב לחץ חברתי כמובן, לבחור בנתיב הנורא של להתבגר בעצמו

     הגב
     • אמיתי

      לכל כלל יש יוצא מן הכלל. אם אתה באמת מאמין שלפוגבה יש עוד הילוך שניים ושמרסיאל יבקיע קרוב ל20 שערים העונה אשרייך. לא רואה את זה קורה. לא ביונייטד הזאת

      הגב
      • דורפן

       אם מרשיאל היה מגיע בגילו - 24 - למספר שערים דומה בליגה הצרפתית קבוצות היו עומדות בתור להחתים אותו

      • אמיתי

       תראה. אני מת שהוא יצליח. גם בשבילו. ומעבר למספרים. אבל אני מתקשה לראות אותו נותן רצף של משחקים אפקטיביים. יש לו יותר רגעים מתים מחיים.
       בליגה האנגלית השנה יש לו צאנס לא רע להצדיק את החוזה (הנדיב) שיש לו. מי ייתן

 • סימנטוב

  בין אלה שלא אוהבים את הרכש מחשש שלא נתחרה לאלה שלא אוהבים את הנטל והמעמסה על שחקני האקדמיה אני עם קבוצת המטורדים השנייה. כל מהלך שלהם מנותח לגורמים בלי מקום לשכר לימוד. חבל.

  הגב
 • אבי התל אביבי

  תמונת אילוסטרציה נהדרת!
  ודברים נכונים.

  הגב
 • שחר ע.

  לא מסתדר בהגיון, אם המטרה למכור את הקבוצה, אתה צריך להעלות את ערכה,לפחות על המגרש,אבל יכול להיות שזה לא הפקטור החשוב ביותר כיום.

  הגב
 • Gil - Zimbabwe

  איזה הרגשת פסימיות (לכיוון תיקו) מחורבנת....הלוואי וזה ישתפר.

  הגב
 • Danny - Long Island

  יש רצון, יש לחימה...רק כדורגל אין: ממש לא

  הגב
 • טל המנצ'סטרי

  היינו חייבים 3 נקודות, מעודד שלא ספגנו ות'כלס, להוציא את המצב ממש בהתחלה עוד בעיטה מ 20 מטר לסטר לא באמת הטרידו את דה וזה קרדיט למשחק ההגנה.
  כמובן שיש עוד לא מעט עבודה אבל כמו במחזורים הקודמים היו גם כמה וכמה נקודות חיוביות וזה חלק משלם שמתחיל להיבנות ובהתחשב בכמות הנעדרים היום, חלקם שחקני מפתח, ניצחון מאוד מעודד.
  הנה למה סולשיאר לא בחר להשאיל את צ'ונג, כמות הכישרון שיש שם ברגליים היא כזו שצריך לשמור ולטפח קרוב לחזה.
  אחלה יאנג, אחלה פלטצ'ר (מקטומיניי) ואחלה ג'יימס.

  הגב
 • סימנטוב

  משחק סביר, לא התעלנו לרמה מיוחדת אבל משמח אותי מאוד שיצאו ממשחק מוקש אחרי פגרה (למשחק אחרי פגרה תמיד יש פוטנציאל להיות בעייתי). התגוננו לא רע, לא יזמנו מספיק אבל צעד צעד נתקדם, יהיה בסדר.
  לדעתי פרד הציל לנו את המשחק, היינו נרפים בדקות לפני שנכנס. אהבתי את ההופעה שלו, מקווה שישחק ביום חמישי.
  מקטומיני הופך להיות שחקן יקר ערך לקבוצה, יש לו אופי נהדר והוא מראה ניצוצות של מנהיג וזה די מדהים לחשוב שהוא נחשב לשחקן נחמד כשעלה לקבוצה הראשונה.

  הגב
 • אמיר המקורי

  לא יכול להיות שהיונייטד גומרת משחק מול קבוצת 7-10 בנחיתות באחוזי החזקת הכדור ועוד בבית,סביבות 56 מול 44,מלמד על כמות הכישרון הטכני המועט,מלמד כי חוליית הקישור שלנו מהנחותות בליגה.
  בינואר או בקייץ,חובה 2 שחקנים לקישור,גרזן פלוס פליימיקר שיודע לתת פס לעומק לחלוצים המהירים שלנו,ובנוסף,כנראה בקיץ,לשים את כל הכסף על הילד האנגלי של דורטמונד ועל בלם קדמי ראוי במקום השבדי.
  אין מה לרחם על היהודים העשירים מארה"ב,שיפתחו את הארנק התפוח שלהם!

  הגב
  • ארז

   בלם קדמי?...

   הגב
  • סימנטוב

   הכי טבעי שבעולם.
   הקבוצה שבפיגור ללחץ ותנסה יותר

   הגב
  • ניינר / ווריור

   הילד הזה של דורטמונד, ג'יידן סנצ'ו, הולך להיות חלוץ ברמה עולמית. או שהוא בעצם כבר כזה. רק לחשוב על ההתקפה של נבחרת אנגליה איתו ועם קיין וסטרלינג. לא אתפלא אם סיטי ישברו את השוק עבורו.

   הגב
   • Matipool

    הילד הזה היה של סיטי אם אני לא טועה והחליט שהוא רוצה לשחק אז הוא עבר לגרמניה ומאז - וואו!
    אם היה נשאר בסיטי הוא לא היה רואה דשא עד היום. מעניין מה חושב פודן (שהוא באמת כישרון אדיר) על זה.
    אין היום נבחרת אירופית עם שלישיית התקפה כזו מוכשרת כמו של אנגליה.

    הגב
    • no propaganda

     צרפת?

     הגב
     • matipool

      במחשבה שנייה אתה צודק (בעיקר בגלל אמבפה), במיוחד אם לאקזט ישחק במקום ז'ירו.

      הגב
 • ארז

  דר איז אונלי וואן ביסקה :)

  הגב
 • יאיר אלון

  אז השגנו ניצחון דחוק וכפי שכתבתי למעלה לא ציפיתי או שטפתי ליותר.

  משחק התקפי חלש מאוד, כמעט ולא היו מצבים או בעצם למעטה חופשית של רשפורד מ25 מטר לא היו מצבים בכלל וגם הפנדל הגיע מתאקל נורא גבולי, לדעתי מרבית השופטים לא היו שורקים.
  המשחק ההגנתי היה די טוב וזה הספיק לניצחון ו3 נקודות חשובות מאוד.

  הגב
  • Matipool

   פנדל ברור של מאה אחוז לליברפול לא נשרק היום.
   פנדל ברור של מאה אחוז לנוריץ׳ לא נשרק היום.
   פנדל גבולי מאד שלכם כן נשרק.
   למה צריך את ה-VAR אם לא משתמשים בו?

   הגב
   • אמיתי

    משמרים את המסורת שלכם וגם על זה אתם מתלוננים?

    הגב
   • יוסי מזרחי

    לא ראיתי את ליברפול,אבל הפנדל שלנו לא היה גבולי.
    הוא היה פנדל.
    מין סטנדרטי כזה.

    הגב
 • אייב

  לינדלוף טעה ועוד איך. דה חאה עם הצלה גדולה לבעיטה של מדיסון, שהצליח להגיע למצב רק בגלל רכות בלתי נסבלת של לינדלוף שאיכשהו נמרח על הרצפה כמו נוטלה על טוסט.

  הגב
 • יעקב

  קבוצה הכי פחות מוכשרת שנראתה מאז שאני רואה אותה 1990.
  שישה שחקני קישור התקפה עזבו -
  פלאיני..הררה..סנצס..לוקאקו..מאטה ..ומאטיץ.
  במקומם קיבלנו את ג'ימס.
  אי אפשר לשחק עם מאטה ומאטיץ יחד בטח לא 90 דק.
  אבל רשפורד זו אכזבה גדולה מאוד.
  תראו את תמי אברהם.ותראו את רשפורד.
  תנועה אין
  החלטות נכונות אין
  יכולת מסירה אין
  משחק גובה אין
  רגל שמאל אין
  טכניקה בינונית.ראו את הכדור שהוא קיבל בסוף מול השוער.געגועי ללוקאקו.

  הגב
  • יואב

   ואם זה אתה מנפנף יעקב? יש כאלה שראו אותה לפחות עשור לפני. תעמוד בתור.

   הגב
  • טל המנצ'סטרי

   לפני כמה מחזורים תמי אברהם היה באולד טראפורד ולא עשה דבר לעומת ראשפורד שכבש שם גול איכותי ביותר.
   מה ההבדל בין הפריצה של ראשפורד בימים הראשונים שלו באולד טראפורד כאשר כבש בסיטונות לעומת אברהם? אה כן, שראשפורד כבר מנפק שערים, יכולת וסחורה כבר כמה עונות בפרמייר ליג ולאברהם אלו הם הצעדים הראשונים, הבדל "קטן" אבל כמובן שיש כאלה, כמוך, שמנתחים רק לפי מה שמנוח להם קרוב לעיניים ומתקשים להסתכל על תמונה רחבה ונכונה יותר.
   אגב, אחלה כישרון אברהם, אבל לעולם לא הבנתי את אלה שעבור לשבח אחד מחפשים להנמיך את השני כשאין צורך.
   תנועה אין? לראשפורד? ראית את המשחק אתמול, איך לדעתך הוא הרוויח את הפנדל?
   שישה שחקני קישור התקפה עזבו וביניהם אתה מציין את מאטה ומאטיץ'? עד כמה שידוע לי אתמול הם עוד שיחקו על הדשא באולד טראפורד...
   וכן, איזה מסכנים אנחנו שקיבלנו רק את ג'יימס, יחי עגלי הזהב שעולים הון תועפות אבל מביאים סחורה פגומה.

   הגב
  • יוסי מזרחי

   ראשפורד הוא פתרון ולא בעיה.
   גם אם יש בטן מלאה כלפי דברים שקורים, צריך מינימום של פרופורציה.

   הגב
 • שימחה ריף

  אף מילה על ההפסד המשפיל של סיטי לנוריץ העולה החדשה? ניצחון קטן והפסד משפיל לסיטי זה מרגיש כמו שיונייטד כבשה חמישיה לברצלונה של מסי

  הגב
 • שמעון פנדלוביץ

  בקשר לחלק האחרון על שילוב צעירים - אז צ'לסי. מציגה לה-מסיה בריטית.

  הגב
 • Amir A

  במשחק של צ'לסי נגד וולבס היום מתוך 22 שחקני ההרכבים הפותחים 4 היו בריטים. אחד בוולבס ושלושה בצ'לסי. לא קצת צורם משהו?

  הגב
 • ניק

  בסוף המשחק הזה לא היה שונה בהרבה מה3 משחקים האחרונים - היריבות שלנו הגיעו לגג 6 מצבים במשחקים האלה וכבשו 4 שערים ואנחנו עוד החטנו 2 פנדלים.
  עם כל נהרות השחור שנשפכו על הקבוצה הזאת, לא היינו רחוקים מלהיות שניים מעל סיטי כרגע.

  הגב
  • טל המנצ'סטרי

   +1

   הגב
 • no propaganda

  עד המשחק הזה חשבתי שלסטר יכולה לאתגר את הטופ 6 אבל נראה שזה עדין מוקדם בשבילם

  הגב
  • אמיתי

   ויונייטד?...

   הגב
   • no propaganda

    לדעתי יונייטד תהיה בודאות בטופ 6, אבל בשביל קבוצה כמו יונייטד טופ 6 זו מטרה קצת חלשה. יש בטופ 4 2 מקומות ל3.5 קבוצות, כשלצ'לסי סיכויים נמוכים יחסית.

    הגב
    • אמיתי

     זה היה חצי בציניות. אני לא ככ בטוח עד כמה צלסי נופלת מאיתנו. יש שם קבוצה

     הגב
  • matipool

   אני חושב שאברטון היא האיום הריאלי יותר להיכנס לטופ 6.
   בצ'לסי לגמרי יש קבוצה והיא משתפרת משבוע לשבוע.

   הגב
   • no propaganda

    עדין חושב ככה?

    הגב
    • matipool

     לא ראיתי את המשחק אז לא יודע אם התוצאה משקפת אבל היא בטח לא תומכת בהנחה שלי.
     מצד שני, אם נסתמך רק על תוצאות המחזור אז סיטי לא תהיה בטופ 4..

     הגב
 • אבו צ'יצ'ריטה

  שאלה אמיתית - מתי צ'ונג הספיק להפוך ל"מושמץ"?

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *