יחידת ההגנה בפוטבול שהייתי רוצה לאמן

פלייאוף של הגנות. איזה כיף! והזדמנות מצויינת לחלק השני של פרוייקט הנבחרים שלנו. והפעם יחידת ההגנה שהייתי רוצה לאמן. אנחנו נשחק עם קו של שלושה ועם ארבעה ליינבקרים.

דפנסיב אנד: האווי לונג. במשחק הNFL הראשון בו הייתי הרדסקינס שיחקו נגד הריידרס. ובתכניית המשחק התבקשו שחקני שתי הקבוצות לציין אילו עוד ענפי ספורט הם אוהבים. והריידרס, בגלל שהם קשוחים, ציינו ענפים כמו קראטה ואגרוף וציד ודברים כאלו. והאווי לונג ענה "אני לא אוהב ספורט".

סנטר הגנתי: גילברט בראון מגרין ביי. מין שמן כזה שהופך להתעסקות העיקרית של האופנסיב ליין ומוריד את הפוקוס שלהם מהמשחק

דפנסיב אנד: מייקל סטרהאן. התלבטתי בינו לרג'י וויט ולמרק גסטינו. הנימוקים: קו ההתקפה גדל מאד בדור האחרון. מכאן נבעו בין היתר שיאי הטאצ'דאונים של מאנינג ובריידי. מספר הsacks ירד ב25% אחוזים בערך בשני העשורים האחרונים. לכן העובדה ששבר את השיא של גסטינו בדור הזה היא מאד מרשימה גם אם ההפלה ששברה את השיא הייתה קצת רכה.

ליינבקר: ג'סי טאגל מאטלנטה. אותו אני דווקא בוחר מסיבה סטטיסטית. יש לו את השיא ההיסטורי של החזרת פמבלים לטאצ'דאון. הוא מביא ראש גדול.

ליינבקר: ג'וניור סיאו. תמיד אני תוהה אם לשורשים שלו בסמואה, עם מסורת הראגבי, יש קשר לאנרגיות העצומות שלו. מי שרואה אותו בשנים האחרונות בניו אינגלנד רואה שחקן יוצא מהכלל. אבל בשנותיו בסן דיאגו הוא היה שמירה אזורית במצב צבירה של ליינבקר יחיד. סקוטי פיפן של הפוטבול

ליינבקר: לורנס טיילור. האיש ששינה את הפוטבול המודרני.

ליינבקר: ריי לואיס. תראו, יכול להיות שזו בושה שהוא משחק. אני שם את העניין הזה בצד. אני רואה את הבלטימור רייבנס בפלייאוף הנוכחי ואני עדיין רואה את חדוות ההגנה הזו שלואיס מוביל. קבוצה שלא מחפשת את התהילה האישית בהורדת קווטרבקים, אלא משחקת גם באותה התלהבות נגד הראנינגבקס. ולא מחפשת לעצור אותם – מחפשת לזרוק אותם עוד שני יארד לאחור.

סייפטי קדמי: גארי פנסיק. הוא מייצג פה את שיקגו 1985. בערך באותה שנה נערך משאל בליגה לגבי השחקן המלוכלך ביותר. גארי פנסיק נבחר למקום הראשון למרות שהיה בוגר הIVY LEAGUE היחיד בליגה באותה תקופה

הסייפטי האחורי: רוני לוט. עם כל הכבוד לג'ו מונטנה לוט הוא השחקן הראשון אותו ביל וולש בחר בדראפט. סיפור: איקי וודס מסינסינטי השיג יותר מ1000 יארד ו-15 טאצ'דאונים בעונת הרוקי שלו. הוא גם השתלט על הרבע הראשון של הסופרבול ב-1989 עם 50 יארד בערך. רוני לוט ביקש מקו ההגנה לתת לו לעבור דרכם ולצבור קצת מהירות. הניינרס הימרו ואיפשרו לוודס את הריצה הזו. התיקול של רוני לוט גמר אותו מבלי לפצוע אותו. פשוט לא התחשק לו לשחק פוטבול יותר. לא באותו משחק ולא בהמשך הקריירה.

קורנרבק: נייט אודום מהבפאלו בילס. טוב, הוא לא הכי טוב, למרות שהיה קורנרבק לא רע בכלל. משחק הפוטבול הראשון שראיתי, הוואי נגד וויסקונסין, הוא השיג ארבעה אינטרספשנס. החזיר אחד מהם לטאצ'דאון של יותר משבעים יארד במהלך שנמשך משהו כמו ששים שניות בו רץ את רוחב המגרש בערך פעמיים. הוא הוביל את וויסקונסין ליתרון 17-6 פחות משתי דקות בסיום. הוואי ניצחה – משחק לא רע בשביל משחק ראשון.

קורנרבק: דיון סנדרס. אפשר להתווכח אם היה טוב מרוד וודסון. אבל הוא נתן להגנה זוהר. 

צ'לסי. גליון הערכה
לקראת וויגן. ועוד כמה הערות לסיכום המשחק

No Comments

גיל בביקור מולדת 12 בינואר 2009

רונן, נדמה לי שהשמטת את הבחירה באופנסיב אנד. אני הייתי עולה עם אורלכר ורק בשביל העובדה הפשוטה שהוא כנראה הספורטאי הגדול ביותר שיצא מהאוניברסיטה והמדינה (לפחות עד שדני גריינג'ר יעבור אותו).

אריאל 12 בינואר 2009

קשה, קשה. כמו ביליצ'ק אני מתחיל את הקבוצה שלי מהליינבקרים. קודם כל אני בוחר את טדי ברוסקי. כמה נשמה יש לשחקן אחד, לחזור לשחק אחרי שבץ.
את לורנס טיילור אני מפתה מהקבוצה של רונן (אצלנו הבחורות נותנות).
דריק ברוקס ישחק מידל ויסגור כל דבר שיעבור באמצע
ישלים אותם מייק סינגלטרי מהברס המדהימים של 85

בליין (דפנסיב אנד, רונן, לא אופנסיב) כמובן את רג'י וויט ואולי את דוויט פריני. הייתי מוסיף להם את וורן סאפ, ולו בשביל הצחוקים.
בקורנר, צ'אמפ ביילי הנפלא. את סאנדרס אני משאיר לרונן, לא רוצה אנשים שהתהילה חשובה להם יותר מהקבוצה. וחוץ מזה, הוא לא ידע לתקל בגרוש (לא שהוא היה צריך). אני אוסיף לו את טיי לואו (כן, אני יודע, אני מוטה פטריוטס) ולו בשל החטיפות על פייטון באותו גמר AFC ב-2003
בסייפטי כמובן את רודני האריסון, השחקן הכי מלוכלך שראיתי אבל גם הכי בן זונה על המגרש. בשיאו הוא היה מפחיד רסיברים רק בנוכחות שלו. אני אוסיף לו את טרוי פולומולו. גם כי הוא תותח וגם כי יש לו את השיער הכי שווה בליגה.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

גיל – פשוט שכחתי לכתוב את שמו – מייקל סטרהאן. וגם קראתי לו בטעות אופנסיב ולא דפנסיב.

גיל בביקור מולדת 12 בינואר 2009

כן, זה מה שהתכוונתי. אגב, אתמול היה יום ספורט נדיר מה שאומר ש2009 משתדלת לא להשאר מאחורי 2008. אני רק מקווה שהסופרבול לא יאכזב השנה.

עמית 12 בינואר 2009

מה עם איזה נציג של הsteel curtain defense של פיטסבורג בשנות ה70

נדב 12 בינואר 2009

אריאל – אני לוקח את הקבוצה שלך, מכניס את ריצ'רד סימור במקום פריני, רונדה ברבר במקום טיי לואו, ולוואר ארינגטון במקום ברוסקי – ולוקח אליפות בהליכה…

נדב 12 בינואר 2009

רונן – אמנם שחקני קו ההתקפה גדלו, אבל היחס בין מהלכי מסירה לריצה גם השתנה בצורה *משמעותית* לטובת המסירה, כך שיש הרבה יותר הזמנויות לסאק מהדור הקודם. ואם תוסיף את העליה בק"ב מסוג רוצח הכלבים, אז לדעתי הרבה יותר קל היום מפעם לסאקק(?). וזה בלי להוריד מסטרהאן שהיה אומן.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

אבל נדב – סטטיסטית מספר הסאקס ירדו בערך בעשרים אחוזים. ערכתי בדיקה על כך בשנה שעברה.

גיל בביקור מולדת 12 בינואר 2009

עכשיו נשאלת השאלה, מה תהיה תוצאת המשחק בין ההתקפה הכי טובה להגנה הכי טובה. כשכל שאר הדברים שווים, למי יש יתרון? אני חושב שלהתקפה ורק בגלל שהם אלו שמתכננים את המהלכים וההגנה מגיבה אליהם.

גיל בביקור מולדת 12 בינואר 2009

חשוב גם לזכור שהאוריינטציה היום התקפית ויש את החוקים שמגינים על הקווטרבק. היה מעניין לראות איך לורנס טיילור ושות' היו מסתדרים עם החוקים היום.

יובל 12 בינואר 2009

הבחירה בריי לואיס מוזרה בעיני. במיוחד כשאתה מודע לכל ההיסטוריה הבעיתית שלו. שלא תבין לא נכון – מדובר בליינבקר ענק, אבל חשבתי שהדגש כאן הוא על שחקנים שהיית רוצה לאמן. אני לא הייתי מרגיש בנוח לאמן אדם כזה.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

גיל – אני חושב שבימינו ההתקפה. הדיינסטיז המודרנים – מהניינרס והלאה – נבנו רובן על התקפה. בדיינסטיז המוקדמים יותר הייתה יותר דומיננטיות של ההגנות.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

יובל – ציינתי בפוסט את ההיסטוריה שלו. בפוסט הזה אנחנו מדברים פוטבול.

נדב 12 בינואר 2009

רונן – יש לך במקרה קישור שיאפשר לי לראות את המספרים?

ליאונידס 12 בינואר 2009

בדיפנסיב ליין חסרים לי:

1. ג'ו גרין(המרושע…},שיחד עם אלן פייג' מהויקיגס היו שני שחקני ההגנה הדומיננטים בשנות ה-70 והביאו את קבוצותיהם ל-8 הופעות בסופרבול.

2. ברוס סמית ורג'י וייט(מיניסטר אוף דיפנס)שהנהיג את ההגנה המפלצתית באיגלס יחד עם סת' ג'ויינר וקלייד סימונס.

בקורנר בק בולט מאד חסרונו של דרל גרין מהרדסקינס אשר היה מהיר יותר מקרל לואיס בריצה ל-40 מ' וייצב את ההגנה שלהם במשך כ-15 שנה.

ליאונידס 12 בינואר 2009

גיל/רונן.
לעניות דעתי קבוצת ההגנה שלי היתה רומסת כל קבוצת התקפה ומנצחת 6-0 שהיה מושג במספר סייפטיז!

נ.ב.
כדי לא להרגיז את רונן לא כללתי שחקנים נוספים מהקאבויס של שנות ה-90 בתוספות שלי לקבוצה של רונן.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

לאונידס – מכיוון שכללי חצי-קאובוי אחד, את דיון, הרי שהמחווה מיותרת. או ג'ו גרין לצערי לא ראיתי משחק בשידור ישיר.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

נדב
http://www.pro-football-reference.com/
סטרהאן קבע את השיא ב2001 בה ממוצע הסאקס היה 2.4 למשחק. השיא הקודם, של מרק גסטינו, נקבע ב-1984 כשהממוצע 2.9 למשחק. השנה הממוצע היה 2.0.

עומרי 12 בינואר 2009

טוב אנחנו כמובן נלך על 4-3 מודרני כדי להתמודד עם הפייטון מאנינגים של העולם.

ליינבקר- ווילי מקגיניסט. כי הבלימה של הקולטס על קו היארד האחרון לנצח תיזכר כאחת התמונות הזכורות מהקריירה של מאנינג הבכור, וכי הוא נשמה ויכול לשחק גם דפנסיב אנד במקרה הצורך.

ליינבקר- ריי לואיס. כי הוא מנהיג ההגנה הגדול של דורו וחתום על אליפות מרשימה של הגנה נטו.

ליינבקר- לורנס טיילור. נכון לא ראיתי אותו משחק בשידור ישיר, מצד שני גם את קארים לא ראיתי למשל.

דפנסיב אנד- התלבטות בין סטראהן( מקום 4 בספורטאי השנה החולפת שלי למי שמצמץ) לבין וורן סאפ. נלך על סאפ כי יש לי תחושה שהקריירה שלו תיזכר כמרשימה יותר. שניהם מנהיגים חיוביים מהמעלה הראשונה ויאזנו את ריי-ריי.

סייפטי קדמי- אד ריד. הבנאדם הוא ההצגה הכי טובה בספורט. פנומן היסטרי שעוד יישא את הרייבנס לאליפות.

סייפטי אחורי- רודני הריסון. כי הדעיכה שלו היא אחת הסיבות המרכזיות לעובדה שהפאטס סוגרים עונה רביעית בלי אליפות.

קורנרבק- טיי לואו. כי באנו להתעלל קצת בפייטון.

קורנרבק- דיון סאנדרס. כי הוא שיחק בתפקידי מפתח בשני מועדוני הספורט החשובים והעשירים באמריקה ואולי בעולם כולו(מבחינת עשירים), וקינח גם בלהיות חלק מהניינרס המלבבים של אמצע שנות ה90. וכי אני מת על הכינוי שלו.

אריה 12 בינואר 2009

רונן, אני חולק על דעתך. כמעט כל אחת מהאלופות של השנים האחרונות זכו בזכות ההגנה. השושלת של הפאטס היא קודם כל ההגנה של בליצ'ק וקרנל ורק אחר כך בריידי והחברה. הג'יינטס בשנה שעברה, הקולטס ב2006 והסטילרס לפני זה כולן קבוצות שרכבו על ההגנה שלהן כל הדרך אל הסופרבול. ואל תשכח את בולטימור וטמפה ביי, שתים מההגנות הגדולות בהיסטוריה. אפילו הקוובויס והניינרס היו קבוצות הגנה מאוד בלתי מוערכות, שכל אחת מהן הציגה הול אוף פיימרים. דווקא הקבוצות שמוטות לכיוון ההתקפי בצורה בלתי מאוזנת – הפאטס בעונה שעברה, הקולטס ב2004 והוויקינגס ב98 נכשלות בפלייאוף.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

אריה – קודם כל ברוך הבא… ואחר כך,,, לחלוטין לא מקבל. ברור שכל אלופה יש לה הגנה טובה. אבל אתה מדבר על קבוצות ששברו שיאי התקפה. לא שיאי הגנה. בלטימור וטמפה הן לא שושלות.
שושלת זו קבוצה של מספר אליפויות.

עמרי – אד ריד היה השחקן שהכי כאב לי להשאיר בחוץ. כשהעדפתי את רוני לוט. אגב, מאנינג הבכור הוא קופר מאנינג שמחלת סרטן קטעה את הקריירה שלו. הוא דווקא היה רסיבר.

איתי נ. 12 בינואר 2009

את ריי לואיס הייתי מאמן רק אם ג'ייסון ווילאמס מהנטס ואו.ג'יי סימפסון היו מאבטחים אותי. או במילים אחרות (ואני יודע שרונן התייחס לנושא), ריי לואיס לא צריך להיות ברשימה

בני תבורי 12 בינואר 2009

רונן,
אם אתה מסדר לבריג'יט נילסן להיות אחראית על המוראל של גסטינו, אני בא להיות עוזר שלך בחינם.

גיל בביקור מולדת 12 בינואר 2009

אד ריד הוא השחקן האהוב עליי השנה (וכזה שהביא לי ים נקודות בפנטזי). בכלל בולטימור יכולה לעשות מה שפיטסבורג עשתה לפני 3 שנים ולנצח את המדורגות 3,2,1. רק סמלי שהקבוצה שעומדת מולה מההשג היא אותה פיטסבורג.

אגב, עוד כמה שנים גם בוב סאנדרס יכנס לרשימה. הסייפטי של הקולטס פשוט לא יאמן ויש לקוות שיתאושש מכל הפציעות.

האם אגב יהיה פוסט לספיישל טים? אני קצת חלש בסטטיסטיקות של ה-Long snapper.

רונן דורפן 12 בינואר 2009

גיל – לא יהיה פוסט של קבוצות מיוחדות. אבל ייתכן שתהיה סדרת כתבות, או אולי בלוג נפרד, ליחידות הפאנט הטובות.

old timer 12 בינואר 2009

אכן כיף!
אני מניח רונן שמינית את עצמך למאמן ראשי ולא למתאם הגנה. ההנחה הזאת נובעת מדחף לאו בר כיבוש שלי למנות את ג'ים ג'ונסון למתאם ההגנה שלך.

אני לא הייתי לוקח בסייפטי אף אחד שאינו עונה לשם בריאן דוקינס. הדבר הכי קרוב לריי לואיס בעמדת הסייפטי וללא עבר פלילי.

אריאל 12 בינואר 2009

כל קבוצת ספיישל טימס שהקיקר שלה הוא לא אדם וינטארי צריכה להפסל על הסף

גיל בביקור מולדת 12 בינואר 2009

ודווין הסטר כמחזיר בעיטות.

יובל 12 בינואר 2009

מכיוון שאין פוסט על ספיישל טימס, אני אציין כאן (פעם נוספת) את סטיב טסקר. ה-"אקדוחן" (Gunner) הגדול לדעתי בכל הזמנים ואחד השחקנים האהובים עלי אישית, ששיחק כמובן בבפאלו הגדולה של תחילת שנות ה-90'.
בחיפוש קטעי היילייט שלו ברשת כדי להדביק כאן, הדבר הכי טוב שמצאתי היה את הסרטון הבא: http://www.youtube.com/watch?v=ZPJcknnjdTA

ignorant 12 בינואר 2009

what's the story with ray Louis?

גלן 13 בינואר 2009

הקבוצה שלי תעלה בהמשך. לפני זה רואים שהפשע משתלם לפעמים. מזל טוב לריקי הנדרסון. מר מקוייר ממשיך להיות בחוץ כיאה.

רונן דורפן 13 בינואר 2009

לאיגנורנט – הוא היה נאשם ברצח ולבסוף זוכה מחוסר ראיות כשהרבה עדים חוזרים בהם בבית המשפט מעדויות קודמות. בנוסף הוא מגיע להסדר פיצוים עם משפחות שני הקרבנו הקרבנות.

גלן בניגוד להתקדמות הגדולה בשתי אלפיות האחוז בשנה שעברה, הפעם מקגוויאר כבר יורד בשלושה אחוזים. פיט רוז יהיה בהיכל לפניו.

Yair 13 בינואר 2009

ומה עם איזה מזל טוב לארי פולמן על הזכייה של ואלס עם באשיר? אם אני זוכר נכון (ואחרי בדיקה קצרה, אני זוכר נכון), יש לך קשר די גדול אליו רונן…

שיהיה בהצלחה באוסקר.

רונן דורפן 13 בינואר 2009

יאיר – אכן מזל טוב לארי פולמן …. ראוי ביותר ומרגש ביותר.

לון 13 בינואר 2009

ברכות רבות לארי פולמן ובהצלחה באוסקר.
זו הזדמנות מצויינת להמליץ על "ואלס עם באשיר", למי שעוד לא ראה. סרט ייחודי, חוויה קולנועית ואנושית. מסע עמוק אל השכחה והזכרון והצגת הנורא והמגוחך שבמלחמה. סרט שנשאר זמן רב לאחר הצפייה. לדעתי, יש בו את אחד הסופים החזקים ביותר והאיכותיים ביותר שנעשו בקולנוע אי פעם (ושוב, מבחינה קולנועית ואנושית כאחד).

באדי רייאן ליום אחד 13 בינואר 2009

מחר אני חוזר להיות גלן. לא נדבקתי אחד לאחד למערך של רונן.

אני הכי רוצה להיות מתאם הגנה. אם לא אז מאמן קווטרבקים אבל זאת בעיה אחרת. כאן אני הולך על ניצחון ולא על מו"פ כמו עם ריקי ויליאמס. לכן רוב השמות הם מהקאנון חוץ אולי מאחד עליו אולי אוסיף יותר. אנחנו מחסלים את כלם כמו בהתחלה של 86 . על האפס!

ד.אנד- הווי לונג. אין להכביר במילים.
נוז גארד- דן המפטון. איזה גבר.
ד.אנד – רגי וייט זצ"ל (דווקא לא האונגליסט האהוב עליי). האמת רונן שכנע אותי שטעיתי לא לקחת את סטרהאן שהיה אצלי גם אחרי ברוס סמית אבל הבחירה שלי הייתה עוד בשבוע שעבר אז זה מה שיש.
ליינבקר: ל.ט , סינגלטרי (עוזר מאמן כבר בתור שחקן), ריי לואיס. אבל בכלל אחרי ל.ט אני בוחר בביל רומנובסקי. יש לי את הדיעה החתרנית שהקבוצה שלי צריכה להשתתף וגם לנצח בסופר-בולים. את המדורות שהוא הדליק בחדר ההלבשה (שהיו בקורולציה לטבעות) והסטרואידים אני משאיר למאמן הראשי. מי שיקרא לו היעקב הלל של הליגה מראה שהוא לא מבין כלום (עם כל הכבוד ליעקב הלל) כי הוא הדבר האמיתי. מצידי שאח"כ כל העיתונאים יפי הנפש והמגיבים המלוקקים והצבועים כמו גלן יקטלו אותו ויחסמו את ההיכל אבל אצלי הוא בפנים.
אם היה לי אינטגריטי אולי הייתי שוקל את מט מילאן אבל אין לי. כשזה נוגע למחבלים.
סייפטי – רוני לוט כמובן. רודני הריסון (אינטליגנטי כמו שצריך).
קורנרבקים: דארל גרין (מה השאלה בכלל. רונן קרס בסוף הבחירה מעומס המעמד. לא רק רגליים. גם ראש) וסנדרס. היה פיתוי גדול לשים את צ'רלס וודסון שהוא לא רע בכלל ולתפוס 2 ציפורים: שחקן ההגנה הכי טוב בקולג'ים שראיתי ובוגר אוניברסיטה ידועה ומכובדת ממישיגן.

נדב 13 בינואר 2009

רונן – תודה רבה.

רונן דורפן 13 בינואר 2009

באדי – אני אוהב את הבחירה ברומנובסקי. כל הגנה צריכה פסיכופת אחד. אצלי זה היה פנסיק. בגלל זה ויתרתי על אד ריד שזה השחקן שהכי חבל לי שהוא לא בפנים. וגם על סטיב אטווטר שמאד אהבתי.
וגם על נמניה וידיץ'. למרות שלפי ההכנה שלו לשער השלישי אולי הוא אופנסיב-תאקל

Glen 13 בינואר 2009

The drug worked. Buddy is dead and I am Glen again. We should not have Romanovsky in the team! Steroids comes from the devil…..

Glen 13 בינואר 2009

come…

גיל בביקור מולדת 13 בינואר 2009

רונן, אפשר לחשוב שריי לואיס הוא חסיד אומות העולם (וזה בלי קשר לאירועים מחוץ למגרש).

ניינר 13 בינואר 2009

מה עם צ'רלס היילי? אמנם בנאדם חרא ופסיכופט לא קטן אבל בכל זאת, 5 טבעות ושחקן הגנה רוצח. כששיחק בניינרס הם היו דומיננטיים על דאלאס וכשעבר לקאובויס, הם קברו את הניינרס. זה אומר עליו משהו, לא?

ליאונדס 13 בינואר 2009

ניינר-היילי היה שחקן מצויין אך אני לא רואה אותו מחליף את לורנס טיילור ,רג'י וייט,האווי לונג או ברוס סמית וזה לפני שרונן יחשיב אותו בתור חצי קאובוי…

Comments closed