המקום הראשון. הפנים הרבות של אלכס פרגוסון

אולי המהנה ביותר באהדה למנצ'סטר יונייטד בעידן אלכס פרגוסון הוא לא התארים ואפילו לא הכדורגל. אלא הפנים הרבות של הקבוצה ושל המנג'ר.

בשנה שעברה בזמן הזה ישבנו עם הלשון בחוץ והתפעלנו מביצועיו של רונאלדו ומהכדורגל המרהיב שהנהיג קרלוס קירוש. הקרדיט של פרגוסון היה על גמישות, על פרגמטיות ועל היכולת שלו לתת למאמן שלידו חופש פעולה כל כך גורף.

שנה אחר כך ואנחנו רואים פנים אחרות של יונייטד. סדרה של שערי ניצחון מאוחרים. הגנה לוחמנית שבתוך מכת פציעות לא ספגה שער ליגה חודשיים וחצי. רחוק שנות אור מהכדורגל של שנה שעברה. אבל משדר ליריבות משהו לא פחות אימתני.

שלא תטעו. יונייטד מנצחת את המשחקים הללו לא רק כי היא נלחמת עד הדקה האחרונה בזמן פציעות. אלא גם כי אחרי הדקה ה-85 לוידיץ' יש בטחון לנסות הטעיה חצופה על סף רחבת היריב. לרונאלדו יש מנדט לנסות דריבל יפה. ולקבוצה יש בטחון להמשיך וליזום פעולות מנצחות. וזו שוב צלמו ודמותו של המנג'ר.

*

בשולי הדברים נספר פה ששני אנשים במדריד, רמון קלדרון וברנד שוסטר, ניסו להציק לפרגוסון בקיץ שעבר. בפעם האחרונה ששמענו מהם הפנה אותם פרגוסון בנימוס למר פרנציסקו פרנקו בכדי שיפנו אליו את דרישותיהם והשגותיהם. כרגע שתי הגופות שלהם צפות בנהר.

אני חושב שסופם של השניים דווקא מסמל סיכוי שרונאלדו יעבור בשנים הקרובות למדריד. אבל שוב זה המנג'ר. ששמר בעוצמה על האינטרסים שלנו.

לקראת וויגן. ועוד כמה הערות לסיכום המשחק
חידון 113 על טניס נשים

No Comments

Yair 17 בינואר 2009

מסכים, כרגיל, עם כל מילה.
פרגי גם הודה שהוא התכוון להכניס את וולבק על חשבון טבז, אז היה לנו, ולו, לא מעט מזל גם…

יש מעט מאוד דברים שמשתווים להרגשה אחרי גול בדקה 90 במשחק כזה, אבל אני לא יכול שלא לחשוש שאם לא נתחיל לשחק כדורגל, כל מה שהזכרת על האופי שלנו העונה לא יעזור בסוף.
יש לנו חודש וחצי עמוסים ביותר, עם אופצייה למכת פציעות…

לגבי רונאלדו, אני דווקא ראיתי שינוי אצלו במשחקים האחרונים, הוא עדיין לא האיש הנחמד ביותר במגרש, ואני זוכר לפחות צלילה אחת שלו היום, אבל נדמה לי שהגישה שלו השתנתה קצת, הוא נראה הרבה פחות זעוף היום.

גיל 17 בינואר 2009

איך גול אחד משנה הכל. ברבטוב נראה אפאטי כל המשחק וחסר סינכרון עם אחרים ואז בגול אחד הכל משתנה. גם רונאלדו לא היה חד ברחבה ומסר מסירות די תמוהות. לזכותו יאמר שהבעיטות החופשיות משתפרות. האמת היא שבמובנים מסוימים העונה הזו מתחילה להידמות לעונה ההיא ב99 עם כל הגולים המאוחרים. עכשיו נשאר רק פריצה גדולה של גיגס בגביע והכל יהיה בסדר.

יוסי מזרחי 17 בינואר 2009

ושבו בנים לגבולם.

shay 17 בינואר 2009

every time I see Paul Schols play, it reminds me why I love this game so much, don't know what I will do when he retires.
suggestions anyone?

Yair 17 בינואר 2009

שי – גם אני אובד עצות.
וככל שהזמן עובר, והוא מתקרב לפרישה, למרות הצהרות של פרגי מדי פעם שאולי אנדרסון או קאריק יהיו מחליפים לסקולס (או אולי לקין?) אני מתקרב למסקנה שלא יהיה לנו שוב שחקן כמו פול סקולס, שירה בתנועה.

דנידין 17 בינואר 2009

הקבוצה משדרת לאורך כל 90 הדקות ביטחון מוחלט בניצחון, זה מדהים. על כל תפקיד במגרש ליונייטד יש לפחות מחליף אחד ברמה עולמית אם לא שניים, סגל מוחץ. לחשוב ששנה שעברה 2 בלמי הרכב-וידיץ' ופרדיננד, שני בלמים על הספסל- אוונס ופיקה. העמדה היחידה שאין מחליף אחד ראוי היא העמדה של אברה, אושה לא מחליף ראוי לרמה של יונייטד. בהגנה הוא עוד סביר מינוס, בהתקפה ואן דר סאר תורם יותר ממנו.

יואב 17 בינואר 2009

הבישול הנהדר של קרליטו הראה את כל הדברים היפים שבשחקן הזה. הוא לא בכושר טוב,לא בטוח לגבי עתידו ועדיין, לא מוריד את הראש לשניה וממשיך להילחם, לרוץ ולנסות.את המסירה של גיגס אליו כשהוא מוקף בשני בלמים וכמעט נופל, תשעים אחוז מהשחקנים מאבדים.ולא רק שהוא מצליח להשתחרר, הוא גם מסר בתיזמון מושלם כאשר הוא מחכה שבארבטוב יצא מהנבדל(שם הוא היה בהשתחררות)וכל זאת שמגן צמוד אליו והשעון מתקתק.
זה היה משחק סביר ביחס ליום רביעי גם כי היריבה היתה חלשה יותר.רונאלדו היה קבוצתי מידי לטעמי אבל במגמת השתפרות.
ורק עכשיו.. הכל מתחיל..

למה לא טבס 17 בינואר 2009

לבנות תילי תילים של תאוריות על 2-3 גולים בדקות האחרונות לא הדבר האחראי ביותר… לסטטיסטיקה יש את החוקים שלה

הקבוצה ממשיכה להראות בהתקפה כמו כלום- לא משחק מסירות,אין משחק אגפים,אין כמעט חלופי מקום בהתקפה(משחק סטטאטי-טבז וברבאטוב בתפקיד ואן ניסטלרוי – מקבלים כדור עם הגב לשער), , אין משחק מעבר, תזמון לא נכון בבעיטות (וכשבועטים אז בועטים לתוך שחקן הגנה),אין בעיטות של רונאלדו בתנועה

המזל שיש הגנה שנותנת בטחון – לא יספיק בליגת האלופות
וכנראה שגם בליגה יהיה מאוד קשה

אביאל 17 בינואר 2009

שום מילה על המשחק של צ'לסי ?! אני חושב שהגול של לאמפרד השאיר אותם בתמונה.

ובקשר לריאל, אני חושב שעלייתו הצפויה של פרז שמבטיח וגם מקיים בכל מה שקשור להבאת שחקנים רק יחזק את ריאל, הוא יתעקש להביא שחקן ובסוף יביא אותו למרות הכל כמו שהוא עשה בקנדציה הקודמת שלו.

גיא אלון 17 בינואר 2009

גם בשנה שעברה היתה לנו תקופה של 1:0 קטן, שיצרה את הביטחון הנדרש בקבוצה והובילה בסופו של דבר לתקופה של רביעיות.
אני מקווה שזה יהיה הסיפור גם פה, מכיוון שאם הם ימשיכו לעבוד כל כך קשה על כל משחק בליגה, הם לא יגיעו רחוק בליגת האלופות.
יש להם משהו כמו חודש להתחיל לעשות לפחות חלק מהמשחקים ליותר קלים (למה לא כל יום צ'לסי ?) , אחרת מוריניו יהיה זה שיצחק.

רונן, מלבד השמחה לאיד (המוצדקת !!!) לאותן שתי פיגורות בריאל, אני לא מצליח לראות קשר ישיר בין הדברים.

birdman 18 בינואר 2009

"…כרגע שתי הגופות שלהם צפות בנהר." – נוצתך מושחזת כהלכה.

יבגני לבנזוב 18 בינואר 2009

רונן – כל מילה בול, מניסיון של 14 שנה כאוהד מנ' יונייטד.
עם זאת, עדיין אני מחכה לשיתוף פעולה גדול יותר בין רונאלדו לטבס.
לגבי ההגנה של היונייטד – לדעתי גם בעונה שעברה היא הייתה הטובה והמתואמת בעולם, למרות שרבים חשבו שההגנה של צ'לסי טובה יותר.
פרגוסון, בדומה לשלמה ארצי, פשוט ממציא את עצמו מחדש בכל פעם, ומציג אלמנטים חדשים.

יבגני לבנזוב 18 בינואר 2009

* התכוונתי ודאי לרונאלדו-ברבאטוב.

בני 18 בינואר 2009

אביאל, צ'לסי עשתה קאמבק נדיר אבל כל המשחק שלה העונה לא נראה טוב ולכן התחילו לספור אותם פחות. הם עוד צריכים להגיע למשחקי חוץ מול ארסנל וליברפול.

יונייטד מראה הרבה אופי העונה והשערים המאוחרים לא נובעים ממזל אלא מלחץ בלתי פוסק כמו מול סטוק וסנדרלנד. היום בולטון התגוננה וכמו מו לארסנל בשבוע שעבר, הגיע לה לחטוף בסופו של יום.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 18 בינואר 2009

מישהו צריך להתייחס פה לשיטי.
אם הם יצליחו לעשות את מה שהם מנסים לעשות, נפל דבר בכדורגל האירופי. גם אברמוביץ' ופלורנטינו פרז מעולם לא שילמו סכומים דומים לאלה שהאבו-דאבים מאיימים לשלם הפעם.

באדי רייאן ליום אחד 18 בינואר 2009

ידידי,
אתה חוזר קצת על מנטרה לא לגמרי נכונה. יצא לי לדבר לאחרונה עם איטלקים וגרמנים שכמו רוב האירופאים לא מבינים ממש מה קורה מחוץ לליגה שלהם. אצל כלם נצרב בתודעה בקיץ שהשחקן הכי טוב בעולם בעונה נהדרת ובלי שום סיבה ברורה רוצה לעבור לריאל. הווה אמר יש אימפריות ויש ריאל. מהבחינה הזאת אני חושב שקלדרון תרם לאתוס המדרידאי.

מאחר ואנונימי השתמש פה בביטוי שבדר"כ אנחנו מרשים רק כאלו עם תעודות לידה מסלפורד או שאמא שלהם עבדה ברחובות מקספילד אז אני בכ"ז מקשר את זה לקורה מחר:

בכל הדכאון קפיטל/ספורט שעבר עליינו השנה (חצי אנגליה, טרייל בלייזרס והשטויות שלהם, סופרסוניקס, ליונס ועוד) היה רק ספור אחד עם סוף קצת טוב- מש' רוני והסטילרס.

לכן תחזית מעודכנת אחר נפילת הגיאנטס:

בפעם השלישית (שאני זוכר, אולי שכחתי מישהו) דרבי תוך מדינתי (פנסילוניה) בטמפה.
כמו בפעמים הקודמות (גיאנטס מול בילס וניינרס מול צארגרס המעוטורים יקחו). סטילרס בשיניים!

גלן 18 בינואר 2009

באדי זה גלן

לון 18 בינואר 2009

בהחלט פנים רבות לפרגוסון. הקרדיט לכדורגל המבריק מגיע לו, כמו המשחק החזק והלוחמני. הקרדיט שלו ולא של עוזריו.
הכדורגל המרהיב שהנהיג קירוש ??????? אתה בטח מתכוון לכדורגל הצולע שפורטוגל מראה מאז מונה למאמנה. או אולי לכישלון לשחק עם חמישה קשרים בתקופתו הראשונה.

יונייטד שיחקה את הכדורגל הכי מרהיב שלה בתקופת פרגוסון לפני הגעת קירוש (בעיקר בשנים 1999-2001). אין לי ספק שהיא תמשיך בכך אחריו, גם אם כרגע היא לא מבריקה.

הגיע הזמן להפסיק עם הקרדיט המופרך לעוזריו של פרגוסון. ראינו מה קיד, מקלארן וקירוש שווים בלעדיו.

באבא ימים Old Timer 18 בינואר 2009

באדי אני חותם על התחזית שלך לגבי קבוצות הסופרבול מסיבה מאוד פשוטה. אני מפחד מהרייבנס יותר מאשר אני מפחד מהסטילרס. בין בן עדיין חבול מהמפגש האחרון עם האיגלס (נדמה לי תשעה סאקס).

בני תבורי 18 בינואר 2009

מדהים איך משחק קשה מול קבוצה קטנה שנגמר עם טונות מזל בשער אחד בזמן פציעות, הופך לשירת הלל ויצירת מופת כשמדובר בקבוצה הענייה של מנצ'סטר…

martzianno 18 בינואר 2009

עוף טופיק בשזיפים:
אתר לשידורי ספורט בסטרימינג, שגם חוסך מהגולש
הורדה של תוכנות סיניות מקרטעות:
http://p2ptube.net/
השידורים החיים בסייד-בר משמאל.
אתר צעיר ויש לקוות שגם מבטיח.
תבלו.

גלן 18 בינואר 2009

באבא: אין ספק. יש תחושת DESTINY בכל הנוגע לאיגלס והפליאוף הנוכחי. בסגנון הסטילרס לפני 3 שנים או הגיאנטס של שנה שעברה. אבל אני חש קצת אחרת לגבי הסיום…

יוסי מזרחי 18 בינואר 2009

בני תבורי יקירי: "הזהרו בבני עניים, שמהם תצא תורה…."

גלן 18 בינואר 2009

בני:
אם אתה מתייחס לעיר מנצסטר- אז יש שם רק קבוצה אחת.
אם אתה מתייחס לאזור מנצסטר רבתי אז בכ"ז אולדהם וכו' יותר עניות.
ואגב הגלייזרים פיטרו את גרודן אתמול מהבקנירז. לטעמי זה מראה שמדובר באנשי ספורט/עסקים חכמים שמיצו כל טוב ממאמן וכשנגמר הסוס מנסים להמשיך הלאה.

עמיחי שלו 18 בינואר 2009

הוא לא אמר שהוא פורש? יאללה שיילך כבר

gdana 18 בינואר 2009

אביאל –
האם זה מה שהכי חשוב לך בנשיא? שהוא יתעקש לגנוב למועדונים אחרים את השחקנים הכי טובים שלהם וגם יצליח?

לא יותר חשוב, למשל, שיהיה זה אחד שיבנה מדיניות בניה ראויה במקום להמשיך עם מדיניות יהירה והזויה (שגם תודה לאל נכשלה) של גלקטיקוס וזידאנים ופאבונים? או למשל שלא יפטר מאמן שהגיע להישגים גדולים רק בגלל שלא אהב את השפם שלו? (או שיש סיבה אחרת, עד היום לא ממש הבנתי מדוע דל בוסקה פוטר).

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 18 בינואר 2009

יתכן שראיתי משחק אחר אבל יונייטד גם אתמול שחקה חלש,ללא משחק התקפה משמעותי ועם קישור דל ביותר.לא ברור מדוע בהעדרו של אברה שהוא חלק חשוב מאוד ממשחק ההתקפה פרגי משאיר את פארק האנרגטי על הספסל.יונייטד משוועת ליצירתיות ואסרטיביות מהקישור.
אגב,לקירוש מייחסים דווקא את ייצוב משחק ההגנה.
ההשוואה ל-99 היא אומללה.יונייטד לא מתקרבת לגרד את איכות הכדורגל באותה שנה.
אם יונייטד תתמיד ביכולת הלא טובה ולמרות זאת תזכה באליפות זו תהיה לבטח האליפות הפחות איכותית מכל האליפויות של תקופת פרגי וזה גם יאמר משהו על הרמה הכללית שאליו נסוגה הליגה האנגלית.
אברם גרנט פותח פה על מוריניו ולא מאוחר לשוב ולהזכיר את העובדות הבאות :
גרנט קיבל את צ'לסי לאחר 6 מחזורי ליגה כאשר צ'לסי של מוריניו נמצאת במקום ה-5 עם 11 נקודות ,אותו מספר נקודות כמו יונייטד במקום ה-4 ובסך הכל 3 נקודות פחות מליברפול וארסנל שהיו בשני המקומות הראשונים.

טל 18 בינואר 2009

משתמש אנונימי

הכדורגל של יונייטד בעונה הזו,עד כה,רחוק מלהזכיר לא רק את עונת 99 או את 2 העונות האחרונות
אבל אתה מכיר עוד הרבה קבוצות שהיו ממשיכות להאבק על כל תואר אפשרי אחרי 2 עונות ממלאות כל-כך?
אז פחות כדורגל גדול אבל אופי שצריך להילמד בכל אוניברסיטה לכדורגל.
פרגוסון ביום שישי דווקא דיבר על התחזקות הליגה,טובה בהרבה מכל ליגה אחרת כיום לפי איך שהוא רואה את הדברים,
כדוגמא הוא הזכיר את הציפיפות בין קבוצות התחתית לאלה שמעליהן כרגע.
לדעתי,
איבוד הנקודות של הגדולות העונה מגיע בגלל התחזקות של שאר הקבוצות,הקושי להביס או לנצח אותן ביתר קלילות,כמו בעונות קודמות מעיד על ההתחזקות הזו גם כן.

ג'יאניקולו 18 בינואר 2009

רונאלדו אמנם נשאר ביונייטד, פרגוסון ניצח, אבל אף אחד לא יטען שמדובר באותו שחקן של העונה שעברה (גם כשלוקחים בחשבון ירידה טבעית אחרי עונת שיא הוא מאכזב למדי ושחצן יותר מתמיד), ככה שכנראה שפרגוסון בכל זאת הפסיד משהו. בכלל, לא הבנתי מדוע אסור "לגנוב" ליונייטד שחקנים בזמן שזה בדיוק מה שהיא עושה לאחרים

חוץ מזה אני לא מבין מה ההתפעלות מניצחונות 0-1 אימתניים על בולטון סנדרלנד וסטוק. בסך הכל מדובר בעונה אנגלית מאכזבת מאוד מבחינת איכות, למרות המתח המדומה בצמרת (יונייטד תזדחל בחוסר חן עד האליפות, הידד).

אם אני צודק, את זה נראה בשמינית הצ'מפיונס. אני מניח שלא נראה השנה 3 אנגליות בחצי הגמר

גמאני 18 בינואר 2009

כולם מדברים על הירידה בכושר של רונאלדו,אני לא בטוח שזה נכון.מה שבטוח נכון זה שהוא מקבל שמירה הרבה יותר צמודה השנה,שהוא מקבל יותר תיקולים-פחות קשים אבל יותר במספר ושהוא מצליח פחות לנצל את השמירה עליו כדי לשחרר את חבריו לקבוצה.
ברגע שנותנים לו קצת ספייס או שכל האגף שמשחק מולו מוצהב זה כבר ניראה אחרת.

אגב,מה עם נאני???אני חושב שאתמול הוכיח שהתייבשות על הספסל לא עשתה טוב לאנדרסון,למרות שבהגנה הוא הדרק שארפ שלנו.מעניין איך נאני יחזור,אם בכלל…

יואב 18 בינואר 2009

יונייטד רצה לאליפות שלישית ברציפות(ולאחר דאבל).כמה טענות כבר יכולות להיות? קצת פרספקטיבה.אם ליונייטד יש יותר מכלי נשק אחד כדי לנצח משחקים- מצויין.אם יונייטד פחות זוהרת וקלילה-זה אנושי ומובן.
אולי הורגלנו לטוב מידי וזה קצת מטשטש את המציאות שבה משתלבים שחקני בית בסגל(בלם וחלוץ- מתי זה קרה לאחרונה?), שיש לנו חוד כל כך מגוון, שהמגן השמאלי והבלמים הטובים ביותר שהיה לפרגי מעולם משחקים יחד, שהותיקים מעבירים את הלפיד הלאה בצורה הכי מעוררת כבוד שיש, שפרגי לא מפסיק לחשוב על העתיד, שיש לנו את רוני ורונאלדו…
זאת פריבילגיה מטורפת להיות אוהד יונייטד בימים אלה כי אין הרבה תקופות כאלה(אם בכלל) בחייו של אוהד.רק לנצור ולהעריך…

גיל, מזימבבואה 18 בינואר 2009

חברה בואו נקרא לעונה זו עונת מעבר. ואם נזכה בתואר כלשהוא הרי זה בונוס. ככה לא נצטרך לבוא בטענות ליכולת, ונפסיק להשוות בין העונה לעונות קודמות, כי הרי בעונת מעבר הכל מותר שיקרה.
חוץ מזה פרגסון גאון (רונן צודק 100%) ואתמול ראו את זה פעם נוספת. כשגיגס נכנס (אגב להכניס אותו ואת סקולס ביחד זה גם גאוניות, לחץ פסיכולוגי אדיר על היריבה) הוא עדיין השאיר את רונאלדו בצד שמאל. הוא ידע שאושה כ"כ חלש שאם הוא יעביר את רונאלדו משם אז גם המגן הימני וגם הקשר הימני יפסיקו להתמקד ברונאלדו ויתחילו לחגוג על אושה.
פשוט גאון…

שודד 18 בינואר 2009

א. כיף לנשום שוב אויר פסגות
ב. בלי אברה ורוני אנחנו קבוצה איטית וחסרת מחץ
ג. אפילו בראון נראה נהדר לעומת אושיי המסכן
ד. למרות שרונאלדו מנסה לקלקל בכל דרך, הוא לא מצליח
ה. גם מול צ'לסי לא שיחקנו במטבינו, לכן אינני מקנא בקבוצה עליה נתפוצץ מתי'שהו בקרוב

ירון 18 בינואר 2009

יואב – תודה על התזכורת.

רונן דורפן 18 בינואר 2009

לון – אני נוטה להשתכנע. לאיש לא מגיע שום קרדיט מלבד לאלכס!
שודד – לא יודע איזה משחקים ראית לאחרונה. הכדורגל של רונאלדו קבוצתי למופת. בעיטות העונשין הולכות למסגרת. הכדורים פשוט לא נוחתים ברשת.
ג'יאנקולו – אתה בערך האיש המאתיים אלף שאני נאלץ להבהיר לו את הנקודה. אין פה עניין מוסרי. חוזר – אין פה עניין מוסרי. ושוב – עניין מוסרי אין פה. פרגוסון צריך למנוע גניבת שחקנים מיונייטד בכדי שמנצ'סטר יונייטד תהיה חזקה. זה הכל. לא בשם המוסר. ואזכיר בהזדמנות זו – אין פה עניין מוסרי. לגבי ניצחונות 0-1 אימתניים. הם עדיפים מסדרת תיקואים מתסכלים.

רונן דורפן 18 בינואר 2009

עמיחי – רפא בניטז קצת מחבל בתכניות הפרישה של פרגי. לדעתי דווקא העובדה שמרסיסייד היא עכשיו המתחרה העיקרית של יונייטד, היא בדיוק סוג האנרגיות שהוא צריך בכדי להמשיך עוד כמה שנים. החלום האישי שלי הוא לראות את פרגי חוגג לפחות שבעה מנג'רים במרסיסייד.

דביר 18 בינואר 2009

איפה רואים פוטבול הלילה באיזור ת"א? עדיף רמת החייל או הרצליה, אבל מקום טוב?

שודד 18 בינואר 2009

נו, רבותי…השווצתי לאח שלי שיש פה פריקים של פוטבול- כמוהו. מישהו יודע היכן ניתן לראות את שני המשחקים שיקבעו את העולות לסופרבול הלילה…?

ניינר 18 בינואר 2009

האם אני טועה כשאני אומר ששני המשחקים האחרונים של יונייטד הוכיחו שרוני הוא השחקן הכי חשוב של הקבוצה? בלעדיו ההתקפה נראית אנמית ובכלל הקבוצה קצת כבוייה. אני לא אוהד יונייטד אבל מאד חסרות לי האנרגיות של הג'ינג'י השמנמן

Spartan 18 בינואר 2009

22:00. גמר ה-NFC: אריזונה – פילדלפיה. ערוץ המזה"ת

1:30. גמר ה-AFC: פיטסבורג – בולטימור. ESPN

אביאל 18 בינואר 2009

gdana : אל תכניס לי מילים לפה, איך בדיוק ראית שכתבתי שזה מה שאני רוצה ?! נתתי את זה כעובדה די מוכחת מהקנדציה הקודמת שלו בלי קשר להצלחות או לדעה אישית.

הכוונה היותר מדויקת היתה שאם הוא יבטיח בבחירות להביא את רונאלדו למדריד הוא בשונה מקלדרון אכן יצליח לעשות את זה לדעתי.

ספיידרמן בקיבוץ 18 בינואר 2009

שאלה למומחים ביחס לרונאלדו – לא יוצא לי לראות הרבה משחקים השנה, אבל האם הירידה בשערים נובעת ממיעוט מצבים או אחוז ניצול נמוך ביחס לשנה שעברה? מצפיה בתקצירים נראה לי שהוא מגיע להרבה מצבים שבשנה שעברה היו נגמרים ברשת, אבל לא מוצא את המסגרת. האמנם? שמא שיוב של השניים?
יורדים פה הרבה על ברבטוב, אבל בארבעת המשחקים האחרונים הוא חתום על שני שערי נצחון ובישול אחד לשער ניצחון…

יואב 18 בינואר 2009

ניינר,
אני לא חושב שאתה טועה. שרוני טוב(מה שבדרך כלל קורה-בלי קשר להבקעת שערים)יונייטד נראית זורמת ומחוברת יותר התקפית גם בגלל שהוא השחקן היצירתי ביותר מבחינת דימיון ומחשבה שיש ליונייטד.וזה בלי להזכיר את בונוס האנרגיה והתשוקה הכרוכים בכך.

טל 18 בינואר 2009

יואב,
כל מילה בסלע!
זו בעיה ובמיוחד כזו ישראלית שהזיכרון של אנשים חי משבת לשבת,
משחק אחד לא טוב של פלטצר ושוכחים לו את כל ההתקדמות ולשחקן שהפך להיות,
מנצחים כמה משחקים על חודו של גול ופתאום
אם יונייטד תזכה באליפות אזי זו תהיה אליפות הכי פחות איכותית וגם הליגה חלשה,
מנצחים בדקה ה 90 ופתאום הכל עניין של מזל וגם היריבה היתה חלשה…מה יש לאוהדי היונייטד…אה,רגע,בעצם חלק מהם אלו הם גנבי מערכות הסטריאו שסוף סוף מרשים לעצמם לצאת מהחורים אחרי שחג המולד עבר והם עדיין בתמונת האליפות,
מה זה,הלחצים מסביב וחוסר הידע של איך להתמודד איתם של בניטז משפיע גם על אלה האוהדים העצלנים,המובטלים שחיים על כספי המדינה?

בעזרת כדורגל פחות טוב או יותר טוב,אם נזכה באליפות העונה זה יהיה בגלל אופי חסר תקדים בעידן הזה של הכדורגל,
אוהדי ליברפול בוודאי ינסו למצוא תירוצים ולהקטין מגודל ההישג אבל זה לא ישנה 2 עובדות,
האחת,בעזרת השם נשווה את מספר האליפויות שלנו לזה של ליברפול
והשנייה,שזכינו בגביע אירופה מבלי להרוג אף אחד.

אביעד 18 בינואר 2009

בואו ניכנס שניה לצד השני של 1:0 הקטנים – 10 משחקי ליגה בלי לספוג, שווה לשיא של צ'לסי.
למנצ'סטר שלישיית הגנה קבועה – וידיץ', אברה ופרדיננד, ואן דר סאר בשער, העמדה הרביעית פתוחה בעיקרון בפני 3 שחקנים – בראון/נוויל/רפאל. בסדרת 10 המשחקים הללו פרדיננד פספס 4 משחקים, אברה 4 וקצת. זה אומר הרבה על חוסנה של ההגנה שלנו, אבל זה אומר הכי הרבה על נמאניה וידיץ'. פשוט בלם ענק.
מבחינה התקפית, דמיטאר ברבאטוב מתחיל להראות תוצרת, ב-5 האחרונים בליגה פתח בהרכב ב-4 ונכנס כמחליף לבערך 25 דקות בעוד משחק. התוצרת הכללית – 3 שערים (2 מהם שערי ניצחון) ושני בישולים (אחד לשער ניצחון), דהיינו 7.5 נקודות רשומות על שמו. ב-5 המשחקים הללו רונאלדו לא כבש אבל בישל פעמיים, היה מאוד מעורב ברוב מהלכי ההתקפה של הקבוצה ונראה הרבה פחות זעוף מתמיד. נראה שתמיד תהיינה טענות נגד היונייטד, פעם זה שאנחנו לא מתרגמים שליטה בליגה לתארים באירופה, פעם זה שאנחנו "קונים" תארים, פעם זה שהשופטים איתנו, פעם זה שאנחנו קבוצה של איש אחד ועכשיו זו הטענה שאנחנו לא כובשים מספיק. תמיד יהיה משהו. אז אני נהנה ממה שיש – אלופת אנגליה, אירופה והעולם בעונה לא כ"כ טובה בסטנדרטים שלה מובילה את הטבלה וזה עוד אחרי 2 אליפויות ברצף. היום אני שם כל ביקורת בצד, כי לשחקן כמו נמאניה וידיץ' ולחברים שלו לא מגיעה הביקורת הזאת. אני מעדיף לשמוח במה שיש.

יואב 18 בינואר 2009

אביעד, לחיים. כל מילה מיותרת.

Danny 18 בינואר 2009

So here it is! The location is Nevada Smith on 3rd Ave between 11th and 12th Streets. The pub is packed with fans in reds shirts (and some crazy Newcastle fans.) It is actually a good game, we don’t score but we play well, until the sweet end. But the fans, (all with beer) many from Manchester, are all singing. It’s the atmosphere that makes this game so great.

אביאל 18 בינואר 2009

גמאני – שמרו על רונאלדו צמוד גם בעונה שעברה, יש כאן סיבות רבות לדעתי לכושרו הנוכחי של רונאלדו, אחרי עונת שיא שכזאת קשה לשחזר, בנוסף כל העניין עם ריאל, עוד נקודה היא שהוא יותר מוסר השנה לפחות במשחקים שאני ראיתי) ובנוסף אני חושב שגם קצת יותר למדו אותו השנה, סוגרים אותו הרבה יותר טוב כי פשוט כבר שיחקו מולו ואני מניח שגם ראו את התרגילים שלו עשרות ואפילו מאות פעם בטלווזיה והמאמנים מנסים ללמוד איך לעצור אותו, כל הסיבות מובילות אותו לכושר הנוכחי שלו לדעתי ולא סיבה אחת.

טל 18 בינואר 2009

רונאלדו אמר לפני שבוע שזה בלתי אפשרי להישאר בכושר גבוה כל עונה.
היו לו שנתיים וחצי נהדרות,החל מחצי העונה של 2006 והזכייה בגביע הליגה,שנתיים וחצי של מגמת שיפור עד הגעה לשיאים מדהימים,
הראש שלו הסתחרר מזה ולראייה מאורעות הקיץ כשהשתן עלה לו לראש,אבל זו רק סיבה אחת ולדעתי מינורית לכושר הפחות טוב שלו העונה עד כה,
אין קשר לשמירה האדוקה עליו,זה תמיד היה המצב,
הוא המשיך את העונה הארוכה בקיץ עם פורטוגל,משך פציעה גם בקיץ ועוד לפני זה בחלק האחרון של העונה,הוא עבר ניתוח בקיץ ופיספס את כל ההכנה הנכונה והמתאימה לליגה עם הקבוצה,
שלושת המשחקים האחרונים שלו מראים מגמת שיפור וחזרה לעניינים,גם בגלל שהוא רגוע יותר ולא מתעסק עם שטויות מהצד בזמן המשחק,הלוואי והוא מתחיל עכשיו לתת את הפוש שאנחנו צריכים ממנו לחלק הזה של העונה.

אמיר 18 בינואר 2009

רונן,
אתה רואה נכון דברים רבים הנוגעים ביונייטד וסביב לה וזה יפה וחשוב להבין אספקטים שונים
אותם אתה מאיר,אבל,יש העונה אבל גדול מאוד,היונייטד למעט שניים שלושה משחקים משחקת
כדורגל משעמםםםםםםםםםםם.
העונה היונייטד מזכירה לי את ברסה של שנה שעברה,ברסה של העונה מזכירה לי את
היונייטד של שנה שעברה!

old timer 18 בינואר 2009

Tal

Liverpool won the Euro Cup without killing anyone too. When we killed we lost.

גמאני 18 בינואר 2009

מי ציפה שהוא יבקיע שוב 42 שערים?או 35 לצורך העניין?רוב הקבוצה בכושר פחות טוב-גם זה בגלל ריאללמדו אותםלמדו את התרגילים?
אני לא חושב שבשנה שעברה הוא קיבל שמירה כזאת מהסיבה הפשוטה שהיינו יותר מסוכנים מקדימה ולא היה לקבוצות מספיק כוח אדם לשמור עליו בלי להפקיר אחרים!!!
ולגבי מוסר יותר-זה קשה לעבור אחד ולבעוט מול השני ששומר עליך כששומרים עליך שלושה.
בקיצור-תפוקה פחותה משנה שעברה-מסכים,כושר ויכולת-לא בטוח.
שלא נשכח שהשוער של בולטון נתן הצגה לא רעה בכלל-כולל שתי עצירות גדולות מול רונאלדו באחת הבעיטות החופשיות ובנגיחה.אולי אם הוא היה כובש צמד…

רונן דורפן 18 בינואר 2009

אמיר – ופה ההבדל. כשדברים לא התחברו לבארסה במגרש, הכל התמוטט, התייחסות מכוערת לרונאלדיניו ומקום שלישי. אם בארסה של העונה שעברה הייתה נלחמת ואיכשהו רצה לאליפות, הייתה פה הקבלה.

Gilad Bloom 18 בינואר 2009

לכל אוהדי יונייטד-

1)אני לא חושב שהליגה חלשה,כל עונה והייחוד שלה.השנה קבוצות הצמרת(כולל יונייטד) איבדו יותר נקודות לקטנות,יש מאבק די צמוד בין 3-4 ואפילו 5 קבוצות,זה דווקא סימן טוב לליגה,תארו לכם סיומת שבה כל חמשת הגדולות עדיין בתמונה,ארסנל בהתעוררות,וילה ממשיכים להפתיע וגם את צ'לסי אסור להספיד,בלי דרוגבה הם יהיו יותר טובים

2)יונייטד פתחה את העונה ללא רונלדו וזה שינה את ההיררכיה קצת,רוני יותר מנהיג,רונלדו יותר מייצר מצבים ופחות דומיננטי בכיבושים,שאר השחקנים לוקחים יותר אחריות ובאים לידי ביטוי,הקבוצה יותר בריאה במובן הזה.

3)בגלל המיעוט בגולים חשיבות ההגנה עלתה והשער הנקי שוואן דר סאאר ושות' שומרים עליו בחדשיים האחרונים מראה על גדולה של קבוצה,כשלא סופגים אז כל שער שווה 3 נקודות וזה נותן לשחקנים למעלה 90 דקות להבקיע שער אחד,בד'כ זה מספיק אפילו עם זה עושה לכם דפיקות לב,כשזה בא זה מתוק,הרי ברור שבשלב מסוים הגולים יגיעו בצרורות.

4) מסכים עם רונן,פרגי הוא אגדה,היכולת שלו לנפק קבוצות מנצחות מכל מיני סוגי שחקנים וההמשכיות של הרוח המנצ'סטרית מעוררים קנאה אצל אוהד טוטנהאם כמוני שאוכל קש מהנהלת ה"יידס" שמחליפה בעלים,מאמנים ושחקנים כמו גרביים.רוח של מועדון זה דבר שתלוי בעיקר במאמן.למרות הסגנון השונה,הפתיחה הצולעת והפיאסקו עם רונלדו בקיץ שעבר הנה אנחנו בסוף ינואר ואתם שוב במקום הראשון עם אופציה ל-5 תארים,נדמה לי שלא הודחתם מאף מפעל עדיין.

5)לכל אלה שעדיין לא מבינים את הגדולה של ברבאטוב-אתם מתחילים להבין? הוא לא שחקן שמשתלט על משחק ועושה 30 פעולות טובות אלא שחקן של גולים מכריעים ויכולת לשנות משחק במהלך גאוני אחד,בין אם זה בישול או כיבוש,בלעדיו אתם לא במקום הראשון,נקודה.

gdana 18 בינואר 2009

@אביאל –
סליחה, פשוט קיבלתי את הרושם שאתה מציין את עניין גניבות השחקנים ה"מוצלחות" כנקודת זכות של פלורנטינו (ואגב, אני מכניסה לך מלים לפה, לא מכניס – שמי דנה, ג'י דנה).

ניינר 18 בינואר 2009

גלעד, איזו הקלה לראות שאני לא האומלל היחיד כאן שאוהד את היידס. כל אוהדי היונייטד כאן מתפלפלים איזו קבוצה שלהם היתה הכי גדולה, לא מרוצים מנצחונות של אחד אפס, באים בטענות לברבאטוב הגאון (לא מרוצים ממנו???תנו לנו אותו חזרה עכשיו!!!) בעוד אתה ואני מרוצים עד הגג מתיקו אומלל שהשגנו בשיניים בבית מול פאקינג פומפי!!!
לפחות האהבה הגדולה שלי היא בארסה, מה שמאזן את ההשפלה שאני מקבל מהתרנגולים. אני קצת מאוכזב שהבלוג המכובד הזה מתעלם בעקביות מקבוצה שמציגה כבר חצי שנה כדורגל עילאי, מפרקת כל דבר שזז בסטייל, מחזיקה בשחקן הכי מדהים בעולם ובדרך להצטרף למועדון הקבוצות החלומיות אי פעם (לצד איאקס של קרוייף, יונייטד של 67, מילאן של ואן באסטן וחוליט, ליברפול של פייזלי). עוד הרבה שנים ידברו על הקבוצה הנוכחית של בארסה, אז מה עם איזה פירגון כאן בבלוג?

בני תבורי 18 בינואר 2009

OT
ההערה הנבזית של טל לא שווה תגובה.

סימנטוב 18 בינואר 2009

ניינר: זה בלוג פרטי מנצסטרי שכזה, מותר לבעל הבלוג לכתוב על מה שבא לו…

אמיר 18 בינואר 2009

רונן – צודק,אבל הדוגמה לא הייתה למען ההקבלה אלא להבעת געגוע לכדורגל יצירתי ומלהיב.
מעניין אותי לשמוע את דעתך הכנה האם אתה באמת מאמין שזה יכול להספיק לשלבים הסופיים
של הצמפיונ'ס?

ג'יאניקולו 18 בינואר 2009

דורפן, תודה על ההבהרה המשולשת (או המרובעת?) בנוגע לעניין המוסרי. צר לי שלא עקבתי אחרי מאתיים אלף המגיבים שקדמו לי, בעתיד אשתדל לא לחמם איטריות ישנות. בכל מקרה, פרגוסון הוא זה שמציג את הפניות לשחקניו כמו עניין בלתי מוסרי, זה מה שמפריע. לא זכור לי שטענתי שמדובר בטענה שלך. ערב פוטבול נעים לכולנו

ניינר 18 בינואר 2009

סימנטוב, זה ברור אבל יש חיים גם מחוץ למנצ'סטר והשנה החיים האלו מאד יפים בברצלונה :)

סבוראי 18 בינואר 2009

ניינר: זה בלוג פרטי מנצסטרי שכזה, מבחינתם ברצלונה של העונה דומה ליונייטד של העונה שעברה, גם כאשר ברצלונה של העונה כובשת 50% יותר שערים, אוספת הרבה יותר נקודות ושוברת שיאים מתקופת די סטפנו…

אוהד 18 בינואר 2009

רונן
אני חושב שיש לך טעות קונצפטואלית לגבי היחס לרונאלדיניו בבארסה של השנה שעברה.אבחן את זה יפה חורחה ואלדנו במונדיאל שבו רונאלדיניו לא הצטיין כשאמר כי יותר משבארסה זקוקה לרונאלדיניו הוא זקוק לבארסה. הירידה בכושרו למרבה הצער לא היתה רק באשמת גורמים במועדון אלא הרבה גם באשמתו ובאשמת אחיו המנהל את רונאלדיניו הפקות. ההשוואה בין מנצסטר לבארסה היא אף פעם לא במקומה בגלל ההבדל האדיר בסגנון ובשיטת הניהול כמו גם במנטאליות, ולכן גם כל כך מעניינת, מכיוון שניתן ללמוד ממנה המון. לפרגוסון זה לא היה קורה עם רונאלדיניו, אבל למאמן בבארצלונה אין שמינית מהסמכות ומהמעמד של הסיר. מערכת הלחצים היא כזו שאם השחקן לא התעקש בעצמו, ורונאלדיניו הוא ילד מפונק, הוא הלך לאיבוד. בינתיים במילאן הוא מוכר חולצות מצויין. וגם דקו לא מבריק.

איש 19 בינואר 2009

סבוראי- ואולי זו חולשת הליגה הספרדית יותר מחוזקה של ברצלונה?! אם הם באמת כ"כ טובים כמו שכולם טוענים (ויכול להיות שכך) הם יצטרכו להוכיח את זה בליגת האלופות, מול קבוצות מליגות אחרות ועם סגנון שונה.

טל 19 בינואר 2009

old timer
כן,ידוע,ב 85 הפסדתם ליובנטוס במחיר של 39 אוהדי יובנטוס ועונה קודם לכן,נגד רומא ניצחתם תודות לרגלי הספאגטי של ברוס גורבלאר אבל דקרו אתכם בתחת מאחורה לא מעט,
אבל אני בטוח שהבנת את הכוונה,העוקצנות והציניות,
חלק בלתי נפרד מאהדת הכדורגל האנגלי,
מה שכל הנראה,בני תבורי עדיין לא מבין ויודע.

ניינר 19 בינואר 2009

איש אני חושב ששתי הליגות די חלשות השנה אבל זה לא גורע מההשגים של ברצלונה שמושגים תוך כדי הפגנת כדורגל מזהיר. נצחונות מרהיבים על קבוצות כמו ריאל, ולנסיה, אתלטיקו,סביליה,ויאריאל ולה קורוניה הם לא דבר מובן מאילו. אני לא רואה קבוצה אנגלית (או שום קבוצה בכלל) שהיתה עושה תוצאות כאלו ועוד בכזה סטייל.
ובינתיים אני מתענג על התצוגה המדהימה של וורנר את פיצג'רלד. איזה ביצועים. תענוג לראות אותם מורטים את הנוצות של האיגלס עם הפצצות שלא יאומנו. אני מרגיש שהסיפור של השנה בספורט האמריקאי הולך ומתבשל לנו כאן. אריזונה בסופרבול??? אלוהים, מי היה מאמין??? איזה סיפור מדהים שלהם בכלל וקורט וורנר בפרט.

סבוראי 19 בינואר 2009

לאיש:
תודה על השאלה המזמינה…

ברצלונה העונה שיחקה מול כמה וכמה קבוצות ברמה של שלב נוק-אאוט בצ'מפיונס ליג. התוצאות היו כדלקמן:
אתלטיקו מדריד – 6:1 (ליגה), 3:0 2:1 (גביע). סביליה – 3:0. ולנסיה – 4:0. ריאל – 2:0. ויאריאל – 2:1. דפורטיבו – 5:0. ספורטינג ליסבון – 3:1, 5:2.
סה"כ – 10 משחקים, 10 נצחונות, יחס שערים 35:6. אם תרצה לסנן את המשחקים הקלים יותר (דפור, ליסבון, משחקי גביע) אתה יכול.

אגב, אני לא חושב שליברפול, צ'לסי וארסנל של העונה מתעלות על קבוצות העילית בספרד.

יואב 19 בינואר 2009

האם רק אני זוכר את הזילזול המופגן של קרוייף כלפי מילאן לפני הגמר של ברסה הגדולה מול האיטלקים המסכנים("מי משלם סכומים מטורפים כאלה על דסאי הבינוני?"). את מה שקרה שם, מלמדים עד היום בבתי הספר של הכדורגל, כי לחץ, מעולם לא בוצע טוב יותר מאשר שם.ברסה הגדולה, לא ראתה את "הסל" כמו שאומרים ו"נשחטה" מול הרכב חסר של מילאן(חסרת הבלמים הראשונים שלה).
ברסה הנוכחית, אדירה(גם ברזיל של 82)ופיבוריטית.אם תיקח את המצופה ממנה, היא תשים את החותמת.חובת ההוכחה עליה בעוד ארבעה חודשים(שתשמור משהו מהתחמושת).

סבוראי 19 בינואר 2009

ליואב – שלא יהיו אי הבנות, עם הדברים שאתה אומר כל אוהד ברצלונה יסכים בעיניים עצומות. כבר תקופה ארוכה המטרה של ברצלונה היא פשוט לשמור את הרגליים על הקרקע. בינתיים הם מצליחים לעשות את זה בצניעות בהשראתו של פפ, ונראה מה יהיה בהמשך.

איש 19 בינואר 2009

סבוראי- לא קבוצות ספרדיות ברמה של ליגת האלופות. קבוצות זרות- ליון קודם כל, אם וכאשר יעברו אותם אז מי שתזמן להם ההגרלה. למקרה שלא הובנתי- אני לא טוען שברצלונה של השנה לא ענקית. אני טוען, כמו שכתב יואב, שחובת ההוכחה עדיין עליהם.

לון 19 בינואר 2009

ברצלונה של הסיבוב הראשון היא קבוצת הכדורגל הטובה ביותר שראיתי מאז מילאן של ואן באסטן, חוליט ורייקארד.
נכון, היא עדיין לא זכתה בתואר, אבל כדורגל מרהיב עם ממוצע של יותר משלושה שערים למשחק, הוא הישג נפלא. כך גם שיא הנקודות לסיבוב הראשון.

לירן שבתאי 19 בינואר 2009

1.ספורט בכלל וכדורגל בפרט זה עולם של אמונות תפלות.
קרוב ל10 שנים ג'ון אושה ביוניטד וזה עדין נדמה שהוא הרגע עלה מהנוער, ולכל הרוחות בלי לשים לב הילד בן 30!(וכך גם לגבי בראון,ופלצר). אתה מחכה לפריצה שלא תגיע, וגם פרגי יודע שהוא לא קשור לענף בעליל!. אז מדוע הוא בכל זאת משחק? אני חושב שזה פשוט בשביל המזל! וכן אם כל הפרגמטיות, והיכולת להתחדש לפרגי תמיד היו ויהיו אמונות תפלות(מישהו אמר לעיסת מסטיק?). אז נכון מדובר בשחקן ולא במסטיק, אבל היי, אם כל הכבוד, כשחקן אושה לא שווה יותר ממסטיק.

2.לפני שנתיים שיחקנו שוטף ויפה. אשתקד מלכת מחשבת. השנה 1-0 קטן, אבל אם וכאשר נזכה באליפות עבורי, זו תיהיה מתוקה לא פחות אם לא יותר מקודמותיה מפני שדווקא היא מסמלת יותר מכל את מה האלמנט החשוב ביותר שפרגי השריש בקבוצה וזה ווינריות ווינריות ושוב פעם ווינריות, שלא סותמת לשחקנים מאותרים ומבוגרים כמו גיגס ונוויל את התאבון, ומי שרעב בסוף אוכל.

3.להערכתי הבוס יפרוש ברגע שהוא יחלוף אם יוניטד על פני ליברפול במספר תארי האליפות, עבורו זו הגושפנקה שתציב אותו כמאמן הגדול ביותר, ואת מנצסטר יוניטד כמועדון הגדול ביותר. ואין דרך יפה יותר מאשר לחלוף על פני היריבה השנואה.

בני תבורי 19 בינואר 2009

טל,
מה שאתה לא מבין גרוע יותר מהציניות שלך. בינתיים לך להסתפר ולצחצח שיניים, ב- 15 באפריל מצפה לך חגיגה לטעמך.

Spartan 19 בינואר 2009

לירן שבתאי – כל מילה בסלע.

בני טבורי – בקטנה ידידי, זה נאמר בהומור.
גם אני צריך ללמוד מהו בבלוגים אחרים… :)

סבוראי – אני אחזור על המנטרה של כולם ואולי אז תשתכנע:
אתה יכול לשחק כדורגל יפיפה ולא לזכות בתארים ואז מי זוכר אותך… טוב, אולי זוכרים אבל לא מקעקעים את שמכם על דפי ההיסטוריה. דוגמא נפלא לכך היא ארסנל שמשחקת כל תחילת עונה את הכדורגל הטוב באנגליה שמספיק לה בדיוק ל8 מחזורים במקרה הטוב. ברצלונה אדירה העונה, אבל אם לא תזכה אז מה הכל שווה?

טל 19 בינואר 2009

בני תבורי

בוקר טוב,הסתפרתי שלשום וציחצחתי שיניים לפני שעה,
בוא תסביר לי מה אני לא מבין ומה גרוע יותר מהציניות שלי?

סימנטוב 19 בינואר 2009

ניינר: טוב ויפה בברצלונה אבל לא בהכרח נוגע לליבת האנרגיה כאן (להתרשם כן אך לא לדרוש)

בני תבורי 19 בינואר 2009

טל,
"…זכינו בלי להרוג אף אחד"…"הפסדתם ליובנטוס במחיר של 39 אוהדי יובנטוס"
הבנת?
סליחה על שלא זיהיתי את ההומור הדק העוקצנות והציניות, בעייה שלי. אל תחמיר איתי.

טל 19 בינואר 2009

בני תבורי

אני רואה בבלוג הזה כמו פורומים אחרים על כדורגל כמעין יציע של כדורגל,
הייתי כבר ביציעי אנפילד והאולד-טראפורד במשחקים של יונייטד נגד ליברפול,
קריאות המינכן מצד אחד ורוצחים מצד שני לא נעלמו ולא נעלמים,
את השיר הזה של אוהדי יונייטד,שזכינו בגביע אירופה מבלי להרוג אף אחד ממשיכים לשיר בכל משחק גם בימים אלה,
שירי השנאה של אוהדי ליברפול כלפי יונייטד לא נעלמו גם כן,
כן,זה הומור שחור,ציני ברמות שאולי אתה לא רגיל או לא אוהב
אבל אל תיקח את זה באופן אישי…אלא אם כן הייתי שם בהייזל
וכיום אתה מובטל :)

באבא ימים Old Timer 19 בינואר 2009

טל אין ספק ששירי מינכן, הילסבורו או הייזל הם חלק מן הכדורגל האנגלי. החלק המתועב שבו. קיומה של תופעה לא הופך אותה ללגיטימית.

זה שדווקא את החלק הזה אתה בוחר לאמץ מעיד עליך ולא על אף אחד אחר. אני מניח שיש לא מעט כמוך בקרב אוהדי מנצ'סטר אבל בשביל אוהדי מנצ'סטר אני מקווה שהם קומץ.

טל 19 בינואר 2009

באבא ימים Old Timer

או אה,גם אתה לוקח את זה קשה מדי,
זה כנראה טיפוסי לאוהדי ליברפול אחרי כל-כך הרבה שנים
של לחיות בצל של המועדון הגדול באנגליה,
המצליח ביותר באנגליה כבר 2 עשורים,
רגישות יתר או אולי אתם נשים בתחפושת ואתן בתקופת המחזור?לא נורא,
אני אשמח לשמוע ניתוחי אופי שלך לגבי אחרי הודעות נוספות שלי,במיוחד כאלה המגיעות אחרי 1-0 מתוק בדקה ה 90 שהעלה אותנו למקום הראשון,לפחות עד היום בערב.

גיל 19 בינואר 2009

טל, ההערה שלך לא רק חצופה אלא דמגוגית. אם אתה לא מבין מה בעייתי בה אז זה אפילו עוד יותר חמור בעיניי (ולהסתתר מאחורי "ציניות" ולהאשים את הקוראים כאילו הבעייה בהם שהם לא מבינים שזו בדיחה זה פשוט עצוב).

טל 19 בינואר 2009

גיל

בסדר,אני חצוף,אני דמגוג וגם אתה החלטת להטיף לי מוסר,
אתה רוצה להמשיך להתחסד?בהצלחה.
76,000 אוהדים באולד-טראפורד שרים את זה
אבל כנראה שכולם נבלות ורק אתה ביחד עם בני תבורי ובאבא ימים Old Timer צדיקים גמורים.

אגב,יש לי כמה בדיחות שואה לספר,מה דעתך?

אביאל 19 בינואר 2009

gdana : מתנצל על אי ההבנה :)

Comments closed