הלכתי לטאטא קרח. היה סבבה

פוסט מאת יואב דובינסקי (אוטווה, קנדה) הפעם הראשונה שהייתי בחרמון בחורף היתה לפני שנתיים. עד אז מעולם לא שיחקתי בשלג. […]

פוסט מאת יואב דובינסקי (אוטווה, קנדה)

הפעם הראשונה שהייתי בחרמון בחורף היתה לפני שנתיים. עד אז מעולם לא שיחקתי בשלג. עוד לפני שהגעתי לקנדה שמעתי סיפורי זוועה על החורף, כמה קר, קפוא ומדכא, איך באוטווה מינוס שלושים, כמה זמן לוקח להתלבש ומה לא. מינוס שלושים לא אמר לי כלום. גדלתי וחייתי רוב החיים בתל אביב רבתי, מתחת לעשר מעלות היה קר, אז מה זה משנה אם מינוס שלוש או מינוס שלושים. משנה מאוד.

כך או כך, החלטתי שיהיה מה שיהיה, אני הולך להסתכל לחורף בעיניים וכל פעילות ספורטיבית סבירה אני מתכוון לנסות. למדתי להחליק על הקרח, עשיתי צעדה בנעלי שלג בפארק גטיניו בקוויבק, ואחרי לא מעט התרסקויות אני מאוד גאה להודיע שאני מסוגל לעשות סקי בלי להרוג את עצמי. הפעם זה היה קרלינג, עם עוד כמה סטודנטים מהפקולטה.

בהרבה מובנים קרלינג מזכיר כדורת דשא. המטרה די דומה, המתחרים מבוגרים יחסית והאווירה הכללית מאוד ג'נטלמנית. מעבר לזה, לא ידעתי הרבה על המשחק. בקרמן סיפר לי שהמקורות של הספורט הזה בסקוטלנד בימי הביניים. ואמנם כל הלובי של המקום נראה כמו מועדון חברים בריטי טוב, שבקלות יכול לארח ערבי וויסקי ופוקר.

המשחק לא קל כמו שהוא נראה. היציאה מעמידת המוצא דורשת גמישות וצריך הרבה רגש בהחלקת האבן. בשעה וחצי של משחק הצלחתי רק פעם אחת לשים את האבן במקום שבו אפשר לקבל נקודות, וגם זה לא עזר כי לקבוצה השניה היתה שחקנית עם סוויטשרט עם השם שלה ועליו סמלים של שתי אליפויות תיכון.

קרלינג קיבל את הכינוי "שח על הקרח". יש הרבה טקטיקה במשחק, אבל בשביל זה צריך להגיע לרמה מסוימת, שרוב הסטודנטים בפקולטה עדיין רחוקים ממנה. כן, בהתחלה אתה מרגיש קצת מטומטם לטאטא קרח, אבל גם בזה יש משהו נחמד.

אם באים באווירה טובה, קרלינג משחק מאוד חביב לאנשים שלא יכולים לרוץ. הבעיה שהוא לא עובר כל כך טוב בטלויזיה וגם לשחק אותו זה די משעמם. לפחות עכשיו אני יכול להגיד את זה מניסיון.

*

קרלינג – חוקים, ציוד וטקטיקה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מה יותר חשוב: הכי הרבה מדליות או הכי הרבה זהב?
קיק, אלון, קיק!

תגובות

 • dice

  ואני חשבתי שזה בלוג על ספורט...

 • בעז

  שאלת קרלינג למתקדמים!!

  למה השחקן שמחליק את האבן לעבר המטרה מחזיק בידו שניה את המטאטא?

  בין הפותרים נכונה יוגרלו כרטיסי כניסה לאליפות הדוק של מועצה אזורית מטה יהודה.

  • דובינסקי

   בעיקר בשביל שיווי משקל

 • ניר

  מכל משחקי החורף, דווקא זה נראה לי הענף שיש לנו סכוי להצליח בו - שלוב של הבסיס האיתן בשחמט שהביאה העליה הרוסית עם מסורת הספונג'ה העתיקה של מדינות הים התיכון יכול להצמיח פה אלופי קרלינג בינלאומיים.

  • דובינסקי

   מה עוד שזה משחק במתחם סגור ולא צריך שלג בשבילו. גם ככה בקושי נעשה שימוש במרכז קנדה במטולה.

  • בני תבורי

   ניר,
   מצויין!

 • אשך טמיר המקורי

  והכי חשוב -
  יש כוסיות

 • יוחנן הטבול

  אני דווקא נהנה מלראות את המשחק

  • יריב

   גם אני נהנה, ומשתדל לצפות בכל הזדמנות בזמן האליפויות הגדולות (שהן היחידות שמשודרות ביורוספורט, אליפות אירופה, אליפות העולם והאולימפיאדה)

 • דביר

  תשמע רק על האומץ בבחירת נושא הפוסט מגיע לך להתברג באוסקר של דה באזר

 • red sox

  במשך שנים התלבטתי בני ובני אם מדובר בספורט, אם לאו.
  אולימפיאדת החורף האחרונה פתרה לי את הסוגיה כשנוכחתי לדעת שקפטנית נבחרת קנדה היא אישה בחודש השישי להריונה.
  המסקנה- קרלינג אינו ספורט, וסוף פסוק בעניין הזה.

Comments are closed.