בקשה לעיריית ת"א: מוניטורים ביציע העיתונות בבלומפילד


אצטדיון בלומפילד, שבבעלות עיריית תל אביב, הוא אצטדיון הכדורגל הטוב ביותר שהייתי בו בארץ. אני אוהב את הבניה שלו ובעיקר את האקוסטיקה והאווירה שהוא יוצר. אחרי שנה עם אוהדים קנדים, היה לי כיף לשמוע את מקהלת אוהדי מכבי תל אביב, גם אם האצטדיון לא היה מלא לגמרי. אבל יש לי בעיה עם יציע העיתונות.

 יציע העיתונות בבלומפילד גבוה, די רחוק מהמגרש, העמודים שמחזיקים את עמדת השידור מסתירים את הדשא ואין מוניטורים. כמעט ובלתי נמנע שדיווח שיסתמך רק על סמך צפייה במשחק מיציע העיתונות, יוביל לטעויות ולאי דיוקים.

 כשאני בארץ אני מנסה לבוא ליציע העיתונות בבלומפילד כדי לראות אם יש שינוי או אם עיריית תל אביב הרימה את הכפפה והפכה את בלומפילד לא רק לפנינה ביחס לאורווה ולקופסא, אלא לאצטדיון נעים גם ברמה בינלאומית. שוב, בהשוואה לכל אצטדיון שהייתי בו בארץ, בלומפילד בהחלט בולט לטובה. אבל איך יכול להיות שעיתונאי בתא התקשורת רואה את המשחק פחות טוב מאשר כל אוהד בבית?

במשך ארבע שנים עבדתי כעורך באתר ערוץ הספורט. אני לא יכול לספור את כמות הפעמים שהכתבים היו מתקשרים אליי מהמגרשים לשאול אם היה נבדל, פאול או האם פספסו משהו בהילוך החוזר.

בשער השלישי של מכבי תל אביב נגד לנקאראן אני לא הצלחתי להבחין אם היתה פגיעה בשוער לפני שישראלביץ' הבקיע. הייתי צריך לחזור הביתה ולראות 'חדשות הספורט' כדי להבין מה בדיוק קרה שם.

 נגיד ואני לא דוגמא, כי גם אם אני על הדשא אני לא מזהה חצי משחקני מכבי תל אביב. אבל מצב בו עיתונאי חשוף לפחות מידע מהצופים בבית הוא מצב מאוד בעייתי, כי הוא יוביל לטעויות בדיווח ולכתבות לא אמינות. ובלי עין הרע יש מספיק רעות חולות בעיתונות הספורט הישראלית גם ככה.

 בכל אצטדיון שהייתי בו בצפון אמריקה, הוקי, כדורסל, כדורגל או בייסבול, יש מוניטורים מפוזרים. חס וחלילה שלא תפסיד רגע מהמשחק ושתרגיש רגוע ללכת לשירותים ובעיקר ללכת לקנות משהו במזנון. ואני לא משווה ללאונג'ים של צ'לסי ולחדרי מסיבות העיתונאים באצטדיונים אחרים בפרמייר ליג או באירופה.

 מצד אחד, אני מבין שהטור הזה יכול להישמע קצת קטנוני. שהרי פלזמות זו הבעיה הלפני אחרונה של הכדורגל הישראלי. רוב האצטדיונים בארץ אינם ראויים למאכל אדם, במקרה הרע מסוכנים ובמקרה הטוב פשוט לא מאפשרים חוויה ספורטיבית מהנה. אבל אם אפשר לשפר משהו טוב, למה לא?

עיריית תל אביב, לטיפולכם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

שמאלני יפה נפש קנה את בית"ר
מגוב ריקבון ועפר

13 Comments

בני תבורי 15 ביולי 2011

אז עושה רושם שאנחנו עדיין לא איפה ששר התחבורה ישראל חושב: "הקוטג' עלה, המדינה ירדה והגשר תיכוננה…" (הנ"ל בטקס חנוכת מחלף אם המושבות השבוע.)

B. Goren 15 ביולי 2011

כרגע הליגה שלנו היא הששית בטיבה באירופה. עם יהיו מוניטורים ביציע העיתונות, נדורג כנראה במקום גבוה הרבה יותר.

B. Goren 15 ביולי 2011

אם כמובן ולא עם.

אריק 15 ביולי 2011

מוניטורים לעיתונאים?קודם שיהיה שעון ולוח תוצאות נורמלי!

דן 15 ביולי 2011

מה קרה אדון עיתונאי?
סוף סוף אתה מרגיש כמו אוהד מהשורה?
לפחות לא מרביצים לך שוטרים או דורכים עליך סוסים…
אתה עדיין לא תעמוד בתורים עדיין תקבל יחס של מלך פן חס ושלום תכתוב משהו נגד הקבוצה.
דובינסקי, תן לי לספר לך משהו, אני ישבתי אתמול בבלומפילד 5 מטרים ממקום ההתרחשות ועדיין לא יכולתי להגיד לך בreal time מה היה שם ורק בדיעבד.
אתה בעצם אומר שיחס מסוג זה יגרום לכתבות שקריות ולא אמיתיות?
בתור עורך לשעבר אני חושב שהיתה לך את האחריות לנהל מערכת אשר נובע משמה(מערכת) שהיא מורכבת מיותר מאדם אחד כך שטכנית הכתב אשר נשלח לשטח יכול להיתמך ע"י עשרות רבות של אנשים שמנתחים דרך הטלויזיה או דרך כל אמצעי אחר כל מהלך עד כדי הפרטים הקטנים ביותר, עבור התשלום ששאותם מדיות מקבלות זה אמור להספיק.
ואגב אם תשאל אותי ההתנהלות הבהמתית והגסה של התקשורת הישראלית שתפסה פה תאוצה מטורפת מאז עלייתה לאוויר של הגברת אופירה היא הרעה החולה של הכדורגל פה, אתה חושב שצריך לשפר את היחס לעיתונאים?
אני חושב שצריך לשפר את היחס לציבור אותו העיתונאים הפסיקו מזמן לייצג…
שיהיה שבת שלום!!!

יואב דובינסקי 15 ביולי 2011

דן,
אתה צודק בהרבה מהנקודות שאתה מעלה.
כתבתי שמוניטורים ביציע העיתונות זאת הבעיה הלפני אחרונה של הכדורגל הישראלי. ולגבי רמת המתקנים וחוויית הצפיה, אלא אם זה לצרכי עבודה או מחקר, לרוב המגרשים בארץ אני הפסקתי להתקרב.
ועדיין, קצת אבסורד שעיתונאים לא יכולים לראות הילוכים חוזרים ואפשר לשפר את זה.

אזי 15 ביולי 2011

משעשע… אחרי כל ספק נבדל או פנדל אני ישר שולף את הטלפון החכם שלי, פותח את אפליקציית one (לצערי ספורט 5 לא כתבו אפליקצייה לאנדרואיד) ובודק מה באמת קרה שם, בלי לחשוב על העבודה שהכתב יושב ממש לידי. אני מנוי בשער 2, ממש צמוד לתא העתונאים

ישראלי 15 ביולי 2011

גם ככה העיתונאים בארץ באים עם הטור כתוב מראש עם כל הקלישאות הכה נדושות.
עדיף שיישבו בבית ויפנו את המקום לאוהדים אמיתיים.

מנחם לס 15 ביולי 2011

I-PAD is what you need, and your problem is over!

אזי 15 ביולי 2011

ואתה מניח שתמצה באייפד איפה לראות את המשחק?
חוץ מזה שכמה מהר באמת אפשר לכתוב באייפד?

Kak 15 ביולי 2011

I guess u never have been in an NBA game as a reporter. U sit 100 meters above court, u can't see nothing, and yes u have monitors but u can watch it at home as well

ויכסלפיש 16 ביולי 2011

כיבוד לעיתונאים כבר יש או שזה רק לאוכלי החינם והמקורבים בשער 1?

matipool 17 ביולי 2011

יואב – כן מוניטור , לא מוניטור , העיקר זה השיר שצירפת .
שיר שאני מגדיר כאחד מ"שירי היסוד שלי" . שיר על זמני וקליפ בהתאם . אחד מאותם שירים שלא משנה כמה שומעים , הוא אף פעם לא נמאס .
הימים היפים והתמימים של האייטיז .

Comments closed