נאסקאר, פורמולה ופערי תרבות (על מרוץ מונטריאול)

NASCAR Dad:
"…refers to a demographic group of often white, usually middle-aged, working-class or lower-middle-class men in North America. The group received this nickname because they are men who are believed to typically enjoy watching NASCAR racing, or comparable high-impact sports or entertainment. The term was often used during the United States presidential election of 2004, particularly in describing the efforts of Democrats to regain the votes of white southern male…"
 (Wikipedia)
 

אני מאוד אוהב ללמוד ביטויים חדשים. לפני שנה בתכנית לקראת פתיחת עונת ה-NBA אחד הפרשנים נשאל אם אנדראה ברניאני יכול להיות ה-Poster Boy של טורונטו רפטורס. אחרי כמה שניות של בלבול הבנתי מהתשובה שכאן הכוונה לשחקן שעומד בפרונט של השלט, לפנים של הפרצ'ייז ולא לשחקן מהתמונה הקבוצתית של תחילת העונה שבקושי משחק.

 על ה-Soccer Moms, נשים במעמד סוציו-אקונומי בינוני-גבוה מהפרברים המבלות שעות ארוכות בהסעת הילדים לחוג, כמובן ששמעתי עוד קודם. הגרסא הקנדית הגברית היא אולי הביטויHockey Dad, למרות שפה יש גם קונוטציה של הורה מעורב וקשוח ולא רק תחנת מוניות. אבל את הביטוי NASCAR Dad הכרתי רק לאחרונה.

***

 בסוף השבוע נערך במונטריאול מרוץ הנאסקאר מסדרת  Nationwide, סדרת המשנה של ליגת הנאסקאר. הייתי אמור לצאת בסוף השבוע לניו יורק וכבר קניתי כרטיס למשחק פרה-סיזן בין ניו יורק ג'טס לסינסנטי בנגלז, אבל הטיול בוטל ובמקום החלטתי לחזור למונטריאול ולראות מרוצי מכוניות בתקווה לחוויה מתקנת מסופ"ש הפורמולה 1. ותודה לדובי מילר על התדרוך שהוא נתן לי לפני היציאה, כי ההבנה שלי בספורט מוטורי מביכה אפילו יותר מחוסר ההבנה של השדרים והפרשנים הקנדים בכדורגל.

 מסלול המרוצים ז'יל וילנייב (על שם נהג הפורמולה הקנדי שנהרג ב-82' בתאונה על המסלול) מארח מרוצי פורמולה 1 מאז 1978 (עד 82' הוא נקרא מסלול אי נוטרה-דאם). נכון ל-2011 זה המסלול היחיד בו מתקיימים מרוצי הפורמולה 1 בצפון אמריקה למרות שכרגע עובדים על בניית מסלול באוסטין, טקסס. נאסקאר לעומת זאת הגיע לקנדה רק בשנים האחרונות ועדיין סובל מבעיות כלכליות כי כל פעם צריך להקים את המתקן מחדש ולפרק אותו בסוף האירוע. אבל אחרי שנאסקאר התרחב מארצות הברית למקסיקו, היעד הבא היה צפונה.

למרות שהשבוע לא נערך מרוץ של הסדרה הבכירה, קרט בוש מטויוטה ומרבית הנהגים הבכירים ויתרו על ההגעה לקנדה. מי שכן כיבדו בנוכחותם היו אהוב הקהל ז'ק ויילנייב (הבן של ז'יל) שגם סיים עם הזמן הטוב ביותר באימונים והנהגת היפיפיה דניקה פטריק (שברולט), שגם כיכבה על שער מגזין 'מוטורגאזטה' שיצא יום לפני התחרויות.

דניקה פטריק ההורסת (התמונה הראשית של הכתבה היא של המכונית שלה אחרי המרוץ)

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

במונטריאול ובעיקר במסלול ז'יל וילנייב משפחת וילנייב מקבלת כבוד של מלכים. האב ז'יל נחשב לאחד הנהגים הטובים אי פעם ונכנס להיכל התהילה של הספורט המוטורי הקנדי, הדוד ז'ק התחרה גם הוא והבן ז'ק וילנייב (דודג'), תושב מונטריאול, התחרה כנהג פורמולה 1 במשך למעלה מעשור וכנהג בסבב הנאסקאר בשנים האחרונות. רק שבמסלול שנקרא על שם אביו ז'ק מעולם לא ניצח מרוץ פורמולה 1 או נאסקאר.

השנה היה לו סיכוי. ז'ק וילנייב השיג את הזמן הטוב ביותר במוקדמות, הוביל לאורך יותר ממחצית המרוץ ונהנה מדגלים צהובים שעזרו לו לשמור על היתרון. אבל כ-35 הקפות לסיום החלו להגיע תחזיות הגשם, מה שהפכו את המרוץ מצד אחד לאסטרטגי יותר, מצד שני יותר נהגים לקחו סיכונים ומצד שלישי גם למרוץ נגד הזמן כדי לא להצטרך להחליף לצמיגי גשם. לאכזבת הקהל המקומי, הנפגע הראשון היה וילנייב שכמה סיבובים אחר כך עבר תאונה שממנה כבר לא הצליח לחזור לאיים על ההובלה.

מבחינת המנטליות, מונטריאול מתאימה לנאסקאר. בטח לסטיגמה שדבקה בענף שנקשר לאוכלוסיה סוציו-אקונומית בינונית ומטה שמחפשת ריגושים מהירים וזולים. לא פלא שבשנים הראשונות מאז שהמרוץ הגיע לעיר בין 60 ל-70 אלף צופים הגיעו בכל סופ"ש למסלול. הקהל היה מגוון מאוד, מחבורות כרסתנים שלא הפסיקו לשתות, בחורות בביקיני, זוגות ומשפחות עם ילדים. לא היה חם באופן קיצוני, אבל בהערכה גסה עד שתחזיות הגשם החלו כ-20% מהגברים היו בלי חולצות. לא מחזה נאה במיוחד. מצד שני אירועים כאלה גם מפוצצים בספונסרים ובדיילות במיני, אז יש במה לשטוף את העיניים. היה גם מטס מרשים,  מזג אוויר נעים ובכלל אווירה נחמדה מאוד. ועדיין סופ"ש הפורמולה 1, גשום ככל יהיה, הופך את מונטריאול למסיבה אחת גדולה והנאסקאר זה רק עוד אירוע.

 הסיום היה מותח מאוד, כשכמעט כל הקפה המוביל התחלף. 23 הקפות לסיום גם דניקה פטריק היקרה איבדה את הסיכוי לניצחון אחרי שהבלמים נשחקו. היו כמה נהגים יוצאי קויבק שהגיעו למצבי הובלה, אבל המנצח היה מרקוס אמברוס (פורד).

***

 למרות ההילה סביב הפורמולה אני מבין למה אנשים מעדיפים נאסקאר. המרוץ יותר אגרסיבי, רואים יותר טוב, יש יותר עקיפות ולכן גם יותר סיכוי לתאונות. וזה הרי מה שקיוויתי לראות, מכוניות עפות לכל כיוון ואם אפשר גם כמה קללות או מכות, בכלל טוב.  גם החלפת הצמיגים על הפיט מגניבה.

 "אנשי הפורמולה 1 קוראים לעצמם הסימפוניה ואומרים שאנחנו הרוקנרול או הקאנטרי, ככה אני מנסה לחשוב על זה", מנסה להסביר לי אנדי וילה שעובד עם נאסקאר על פיתוח האסטרטגיה השיווקית והמיתוג. "הרבה יותר אנשים אוהבים רוקנרול מסימפוניות. נאסקאר הרבה יותר פופולרי בארצות הברית מאשר פורמולה 1, אבל הייתי אומר שיש הרבה מאוד כבוד בין השניים". אז אם הבנתי נכון, באנגלית צפון אמריקנית זה אומר שהם לא סובלים אחד את השני.

דה באזר בפייסבוק

פוסט סיכום שבת: ראש כחול
יניב קטן. עוד שחקן

9 Comments

ניינר 21 באוגוסט 2011

תיקון קטן-הבן זאק לא רק התחרה בפורמולה 1, הוא גם זכה באליפות העולם !

יואב דובינסקי 21 באוגוסט 2011

תודה ניינר, קיבלתי

זלטן 21 באוגוסט 2011

אחלה כתבה. סאות'פארק ירדו על נסקאר –
"only for poor and stupid people, i don't have what it takes"
http://www.youtube.com/watch?v=UDHToD3NmmA

יואב דובינסקי 21 באוגוסט 2011

:-)
חשבתי על הפרק הזה די הרבה במהלך היום

תום 21 באוגוסט 2011

הסיבה שבארה"ב לא אוהבים פורמולה 1 זה כי אינדי-קאר שלטה ביד רמה בשוק המירוצים האמריקאי עד אמצע שנות ה-90. רק בעשור האחרון נאסקאר פרץ מחוץ לדרום ארה"ב.

יואב דובינסקי 21 באוגוסט 2011

הסבירו לי שעכשיו בונים באוסטין מסלול פורמולה 1 כדי לנסות להכניס גם את הפורמולה לשוק האמריקאי

תום 21 באוגוסט 2011

צריך לעשות סרט על ההתעקשות הבלתי נגמרת של ראשי הפורמולה 1 לנסות לחדור לשוק האמריקאי. לאמריקאים פשוט לא אכפת. לא היה אכפת להם בזמן שאינדי-קאר שלט, ובמיוחד לא אכפת להם היום.

בני תבורי 23 באוגוסט 2011

דובינסקי,
כבר אמרתי לך שאתה חי נכון?

Canadian 25 באוגוסט 2011

Fifty rednecks driving in circles, everyone can do it !!!!!

Comments closed