יומן לונדון – למה להספיד מוקדם?


ביליתי שלשום בבריכות השונות בלונדון. בצהריים ראיתי את תום דיילי והפרטנר שלו פיטר ווטרפילד קופצים למים שלוש קפיצות אלגנטיות ומתואמת להפליא, מובילים את הגמר על הסינים ואז יורים לעצמם ברגל בשתי הקפיצות הבאות ומסיימים מחוץ לפודיום.לא יכולתי שלא לרחם על הילדות הקטנות צבועות דגל היוניון ג'ק והמילים "אני אוהבת אותך תום" או "תום אתה חמודי" על המצח והלחיים.

הקהל הבריטי פשוט נפלא. אחר כך הלכתי לבריכת הכדור-מים שם נשות בריטניה התמודדו מול רוסיה וכל שער הרגיש כמו גול בכדורגל שהרעיד את היציעים. במצב של שוויון במחצית נאלצתי לעזוב לטובת הגמרים של השחייה, אבל מאוחר יותר קראתי שהבריטיות הפסידו בשער בשניות הסיום. שוב כאב לי עליהם.

בבריכה לסלו צה הכה את פלפס שוק על ירך במשך150 מטרים, אבל התעייף ב-50 המטרים האחרונים ובזמן שהאמריקני סיים עם הזמן הטוב ביותר בחצי הגמר, צה פספס את משחה המדליות. גם ראיין לוכטה שהיה אמור להשאיר כל טיפת דם ויזע בבריכה ולתת לאנייל ולסון קרב צמוד, סיים גם הוא רק במקום הרביעי אחרי שהוביל את רוב המשחה.

הבריטים הציבו לעצמם מטרה להשוות את המקום הרביעי בטבלת המדליות מבייג'ין, אבל בינתיים לא רק שהם במקום ה-21, אפילו מדליית זהב אחת אין להם והלחץ מתחיל לחלחל. אבל האווירה ביציעים נפלאה, בעיקר במשחקים של נבחרת בריטניה, אבל ממש לא רק. גם הצרפתים, הסקנדינבים, הארגנטינאים, היפנים, הישראלים  ומי בעצם לא. לאט לאט הוועדה המארגנת מתקנת את הליקויים, מצליחה למכור לציבור את הכרטיסים שניתנו לספונסרים ולמלא את האצטדיונים. נושא התחבורה נשאר מעיק אבל נסבל ובחלק מהאצטדיונים אפילו התחילו לחלק לי מים.

רוצה לומר, סיכומים עושים בסוף. האכזבה מהיום שנגמר די גדולה כי אליס שלזינגר היתה המועמדות הכבדה הראשונה למדליה ישראלית. היא עברה אוטומטית לשמינית הגמר, קיבלה רק מתחרות אירופאיות אותן היא מכירה מצוין וזה לא הספיק. אין מילה של ביקורת או טענות לשלזינגר, שנתנה כל מה שיש לה והתחרתה פצועה מול אלופת עולם, אבל זה לא מקל על האכזבה.

אחרי יום גשום ונסיעה מיותרת לווימבלדון רק כדי לגלות בדרך שהמשחק של רם וארליך נגד הפדררים נדחה, סיימתי את הערב באולם הכדורסל עם ניצחון דחוק של פארקר וצרפת על ארגנטינה המרגשת של ג'ינובילי הבלתי נגמר והלוחם סקולה. ומייד אחר כך עוד משחק אולסטאר של לברון ג'ימס וקובי בראיינט, הפעם מול תוניסיה שלפחות במשך רבע אחד היוותה יריב קשה מהצפוי.

קובי, לברון ושות' נראו בחימום שהם מתכוננים לתחרות הטבעות, אבל התוניסאים באו לשחק כדורסל, קלעו משלוש, חטפו ועם כל מהלך מוצלח זכו לשאגות תמיכה מהקהל. 2:39 לסיום הרבע, בפיגור 13:12 לששבסקי נמאס וכל החמישייה הראשונה ירדה לספסל. ושהאמריקנים רציניים אין באמת לתוניסיה מה לעשות.

למרות חריקות פה ושם, אני מאוד נהנה באולימפיאדה הזאת. אבל איך שלא מסובבים את זה, אני עדיין חושב על הילדה הליטאית בת ה-15 שראיתי לוקחת זהב בבריכה וחושב, למה לנו אף פעם אין כאלה?

אני עומד מאחורי תחזית 3 המדליות שלי – אלכס שטילוב בקרקע ושני זוגות השייטים. שיהיה לשטילוב בהצלחה אחר הצהריים בגמר הקרב רב. קשה להאמין שיגיע לפודיום, אבל למה להספיד מוקדם מידי?

לונדון (5) - הגברים בוכים בלילה
הרסו לנו ת'אולימפיאדה

8 Comments

MG 1 באוגוסט 2012

יואב, הבנתי שבימים הקרובים צפויות רוחות חזקות – אתה לא צופה מדליה ללי קורזיץ?

יואב דובינסקי 1 באוגוסט 2012

לי תותחית ומגיעה כבק-טו-בק אלופת עולם, כמובן שהלוואי שהיא תזכה ושגם אריק זאבי. אבל לפני האולימפיאדה כתבתי שאני מהמר על 3 מדליות משני צמדי השייטים ומשלזיגר או שטילוב.

red sox 1 באוגוסט 2012

הנה הגיע הזהב הבריטי הראשון בתחרות החתירה לזוגות נשים. החגיגה שלהן בסיום נראית כמו הקלה יותר מכל דבר אחר. והחגיגה של האלפים בטריבונות העצומות שבנו לאורך המסלול – פרייסלס.

יואב דובינסקי 1 באוגוסט 2012

ראיתי בביביסי! איזה יופי. באמת יש תחושה של הקלה יותר מהכל. ואחר כך גאווה בבנות

קורא 1 באוגוסט 2012

אפשר להחליף את המשפט האחרון ב'למה לנחס מוקדם מדי?'.
אני גם הייתי שם את הכסף על קורזיץ מבחינת הסיכויים, שטילוב והאחרים יותר תלויים במזל עם ההופעות של יריביהם, ביחס אליה.
Red sox – אולי תכתוב פוסטים, כמות האינפורמציה שאתה מביא עולה על כל מה שנמצא בתקשורת הכתובה והמשודרת בעברית.

יואב דובינסקי 1 באוגוסט 2012

הכוונה שלי היא שאני מאמין ששטילוב יזכה במדליה בתרגיל הקרקע ביום ראשון. היום בגמר הקרב רב, באמת צריך לקרות משהו יוצא דופן כדי שהוא יפתיע. כמובן שנחזיק אצבעות!

red sox 1 באוגוסט 2012

הזהב הבריטי השני בדרך – בראדלי וויגינס נראה נפלא במירוץ נגד השעון ומוביל בל מדידות הביניים. זה נראה כמו זהב+ארד לבריטניה (וויגו+כריס פרום) וכסף לטוני מרטין, אבל כלום עוד לא גמור.

רני 9 בדצמבר 2012

מחפשת כתבה/ות שפירסמת על המשחקים האולימפיים ביון העתיקה, היכן ניתן למצוא?
תודה
רב"ן

Comments closed