פייטון בול 50

טנסי מאחורי דנבר והדינוזאור האחרון

סוג של השלמתי עם פיטורי בלאט, קצת מודאג מהתפשטות וירוס הזיקה חצי שנה לפני ריו, אבל בסופ"ש הזה הכל מתגמד. פייטון בול 50!

מאז הניצחון על טום בריידי ושות', אין יום שאין בפיד כזה או אחר של האוניברסיטה התייחסות לפייטון מנינג וכמובן שכל פעם כשפייטון מתייחס לתקופה באוניברסיטה, לקבוצה הנוכחית או למאמן אז מייד עולה וידאו בפייסבוק. כפי שציינתי בעבר, הרחוב שמוביל לאצטדיון הפוטבול של האוניברסיטה נקרא על שם פייטון ויש לא מעט אזכורים שלו בסביבת הקמפוס ובכלל הוא נהנה מסוג של מעמד של אל. בתכניות הטלויזיה המקומיות כמובן שמכסים את מנינג ומזכירים את התרומה שלו לקהילה כאן.

מצד שני, דווקא לפני המשחק מול ניו אינגלנד והמפגש ה200 בערך עם טום בריידי היה יותר מתח. אני מסביר את זה לעצמי בטינה שיש כאן לניו אינגלנד הצפונבונים (כותב הבלוגר מרמת אביב) ולקרבה הפיזית והתרבותית לצפון קרולינה. אין ספק שהרוב המוחלט כאן בעד מנינג, אבל יש גם חיבה גדולה לקרולינה ולקאם ניוטון ויש בוגרים בפנתרס ותחושה שגם אם מנינג יחזור למסור ליריבה, עדיין תזכה קבוצה שאוהבים כאן.

לא שזאת חכמה גדולה כשהקבוצה המקומית היא הטייטנס, אבל לפחות במזרח טנסי היריבות היא יותר על בסיס ספורט אוניברסיטאי ופחות מתבטאת בספורט המקצועני. מבין ששת שידורי הפוטבול השבועיים (חמישי בערב, ארבעה בשבת ומאנדיי נייט פוטבול), שלושה מהם תמיד יתמקדו בקבוצות הכי קרובות גיאוגרפית: בטייטנס שמשחקים בנאשוויל, בקרולינה שמשחקים בשארלוט (קצת פחות מארבע שעות נסיעה מנוקסוויל) ובאטלנטה פאלקונס (כשעתיים וחצי מנוקסוויל). אם מתאפשר אז גם ישדרו את דנבר. ככה שהיו הרבה הזדמנויות להתפעל מהפנתרס ומניוטון.

נסעתי לנאשוויל לראות את הטייטנס מול הקולטס בתחילת העונה ובעיקר זכורה לי האווירה הגנרית והאוהדים בחולצות של בן רות'ליסברגר. בשידורים זה לא נראה יותר טוב. כבר טענתי בעבר, אני חושב שבארץ די בכיינים בנוגע לחבילות הכבלים והלווין. משלמים פה הרבה יותר מאשר בישראל ומקבלים הרבה פחות ספורט שמעניין אותי. די מתסכל שמשדרים את הטייטנס ולא את גרין ביי או את הג'איינטס לדוגמא.

אפרופו נאשוויל, בסוף השבוע שעבר נערך שם אול-סטאר הNHL. הוקי קרח בדרום ארצות הברית זו אנומליה מוזרה, שכבר התייחסתי אליה בעבר כשגרתי בקנדה, אבל היה שם סיפור נחמד שמתכתב עם קמפיין התמיכה בכספי לאולסטאר (חבל שהוא לא בתחרות השלשות). הNHL החליטו שהשנה פורמט האולסטאר יהיה טורניר 3 על 3 בין קבוצות כוכבים מארבע המחוזות: אטלנטיק, מטרופולין, סנטרל ופסיפיק ושהקהל יהיה זה שיבחר את הקפטנים.

אחרי בדיחה בפודקאסט בין שני פרשני הוקי, בלוגרים וגולשים החלו בקמפיין שהפך לויראלי כהצבעת מחאה ובחרו כקפטן של הפסיפיק את ג'ון סקוט, אנפורסר מאריזונה קויוטיז שבקושי משחק, בקושי מבקיע, בקושי מבשל, לא ממש מצטיין בהחלקה ובעיקר הולך מכות. שחקן שאין שום קשר בינו לבין אול-סטאר. שבועיים אחר כך סקוט הועבר בטרייד מהקויוטיז למונטריאול שמייד הורידה אותו לשחק בקבוצת הבת בניופאונדלנד, שזה כמה מאות קילומטרים אחרי החור הכי נידח בקנדה.

סקוט בתגובה פרסם בפליירז טריביון כתבה שמספרת איך התגלגל לליגה והאשים את הNHL שהם עומדים מאחורי הטרייד כי הם לא רוצים אותו ואת מה שהוא מייצג (הצבעת מחאה של אוהדים ואנפורסר). בסוף לא רק שסקוט שיחק, הוא גם היה ממש אחלה כשהבקיע שני שערים בחצי הגמר ואחרי שהפסיפיק זכו בטורניר הוא נבחר על ידי הקהל לMVP.

נקווה שמצפה עוד סיום הוליוודי בראשון בערב, למרות שכבר התרגלתי שהאוראנג' מפסידים בגמר.

*
בינתיים, שבת שלום לכולם.

לקראת הדרבי - ניתוח ספרותי של שנים רבות
גם כבירי "חי בבאסה"

54 Comments

אורן השני 6 בפברואר 2016

ה-NHL ליגה מאוד דינמית מבחינת שינויי חוקים (לטובה, בניגוד לרוב המקרים ב-NFL) אך תמיד מצליחה לירות לעצמה ברגל מבחינה תדמיתית.

ג'ון סקוט בעיקר (וגם שינוי הפורמט) עשה את האולסטאר להצלחה מסחררת שידברו עליו רבות. חבל שמנהלי הליגה עשו מעצמם צחוק כשביקשו ממנו לוותר על המשחק והוכיחו כמה שהם לא מחוברים, עכשיו הדבר היחיד כמעט שיזכרו מזה זה ג'ון סקוט והיחס של הליגה אליו. כך למרות שהאולסטאר היה מעולה גם עקב שינוי הפורמט ובלט במיוחד על רקע הבדיחות שהן האולסטאר ב-NFL וב-NBA, שוב הליגה הצליחה לגרום לעצמה פרסום שלילי עם כל הסיפור של סקוט. ובאמת הוא קיבל סיפור הוליוודי וחוויה לכל החיים, וכך גם האוהדים.

יואב דובינסקי 6 בפברואר 2016

הטורניר 3 על 3 היה ממש מגניב. גם היה פרס של מיליון דולר לקבוצה הזוכה, ככה שכל אחד לקח איזה 90 אלף דולר והגמר היה מאוד תחרותי.

אורן השני 6 בפברואר 2016

היה אדיר כי הפעם השחקנים באמת שיחקו, שזה כל מה שצריך באולסטאר בשביל להיות ראוי לצפייה, בעיקר בגלל "גאוות יחידה" של כל דיויז'ן ובגלל שככה זה 3 על 3.
אני אישית לא אוהב פרסים כאלה לשחקנים מיליונרים, פעם שעברה הייתה מכונית לנבחר אחרון בדראפט לקבוצות לאולסטאר וזה הפך למגוחך, שיתרמו את זה לצדקה או משהו. זה לא מה שעשה את האולסטאר לתחרותי לדעתי.

אריאל גרייזס 6 בפברואר 2016

לגבי חבילות הצפיה אתה צודק ולא צודק. לגבי ה-nfl, אין בכלל ספק שמצב האוהד הישראלי טוב עשרות מונים מזה של עמיתו האמריקאי שמקבל רק פיד מקומי בעוד בארץ אנחנו מקבלים ארבעה-חמישה משחקים מוקדמים שנבחרים לפי אטרקטיביות ובקושי מפסידים משחקים מעניינים (שלא לדבר על הגיים פאס שיוצא לנו זול הרבה יותר מאשר להתחבר לדיירקטיוי האמריקאי).
אבל בכל סוג ספורט אחר זה רחוק מלהיות המצב. ESPN ו-tnt משדרים כדורסל כמעט כל יום, כדורסל ופוטבול מכללות יש בכמויות בערוצים פתוחים בעוד בארץ אין כמעט כלום. באופן כללי, מצבו של האוהד האמריקאי אם הוא לא רוצה לשלם כסף מעבר לחבילת כבלים הבסיסית (שכוללת את espn) טוב הרבה יותר ממצבו של האוהד הישראלי שמקבל את ערוץ חמש הזניח בבסיס וזהו בערך. אפילו כדורגל התחילו לשדר בערוצים פתוחים בארהב

יואב דובינסקי 6 בפברואר 2016

5 לבד זה לא רציני. חוץ מזה, איזה אוהד ספורט יסתפק רק בספורט5? אני מתייחס להשוואה עבור מי שיש לו 5, 5+ ואת הצ'רלטונים (בלי הלייב והגולד) לעומת כבלים + חבילת ספורט די משודרגת כאן. יש כאן יותר ערוצים מאשר בארץ והרבה יותר ספורט לייב, אבל התוכן שמשודר בישראל יותר מעניין אותי (אני מתכוון לאיזה משחק משודר, בלי קשר לפרשן וכו'). אין פה ליגה הולנדית, אין ליגה ישראלית, אין כמעט ספורט אולימפי, אין כדורסל יורוליג. יש הרבה NBA שזה נחמד, אבל גם כן, זה לא שכל המשחקים משודרים ואפשר לבחור. יש 2-3 בערב והאמת שלא מספיק אכפת לי מרוב הקבוצות כדי לראות משחק שלם. אני מניח שבפלייאוף זה יהיה יותר מעניין. פוטבול זה כיף, אבל העונה מאוד קצרה. בייסבול לא מעניין אותי בכלל. לכדורסל מכללות אני מזפזפ רק אם יש משחק צמוד וכמה דקות אחרונות. ככה סתם לראות משחק לפני המארץ' מאדנס לא מספיק מושך אותי. אולי כשיתחילו הטורנירים המחוזיים.

אריאל גרייזס 6 בפברואר 2016

באמת לא בסדר שהם לא משדרים ליגה ישראלית..
אתה נורא מצחיק עם התלונות שלך. לחובב ספורט, אמריקה היא גן עדן. אין ערב שאתה לא יכול למצוא ספורט איפשהו. למעשה, עונת הפוטבול יכולה להיות גם סוג של גיהנום, אם אתה לא שם לב אתה מסוגל לבזבז את כל סופי השבוע שלך מול הטלוויזיה

יואב דובינסקי 6 בפברואר 2016

גם בארץ כל ערב יש לך ספורט. בישראל יש יופי של מגוון שידורים של כדורגל אירופאי. חוץ מפוטבול מכללות שיש פחות (אם בכלל) מאז שESPN אירופה הפסיקו וחלק ממארץ' מאדנס, כמעט ואין ספורט שמעניין אותי ולא משודר. כאן יש המון ספורט, המון, אבל מאוד אמריקני למעט כדורגל אנגלי שמשודר בNBCSN בשבת וספרדי ואיטלקי אם מרחיבים עוד יותר את חבילת הספורט (מה שכמובן עשיתי). את איאקס ומכבי אני בכלל לא יכול לראות. והחבילה הזאת של כבלים+חבילת ספורט+אינטרנט בערך ב50% עד 100% יותר יקרה מכבלים+חבילת ספורט+אינטרנט בארץ.

Kirma Der Faux 6 בפברואר 2016

במוקדם או במאוחר תגיע נטפליקסיזציה של שידורי הספורט, ונוכל פשוט לבחור באיזה משחק לצפות מתי ובאיזה פלטפורמה.

אהבתי את הוידאו על רקע ההתגברות על פיטורי בלאט. ובכלל כאוהד סלטיקס אהבתי את הוידאו.

גיל 6 בפברואר 2016

זה עוד רחוק וגרוע מזה, מה שקורה היום זה שסדרות למשל משדרים ב5 פלטפורמות שונות שכל אחת מהן רוצה ממך כסף. המצב ממש לא אידיאלי היום למרות שנראה לי שבסוף יצטמצם לכמה פחות.

גיל 6 בפברואר 2016

ואפשר גם תמיד ללכת לפאב מקומי ולראות כל משחק.

אחד 6 בפברואר 2016

"נקווה שמצפה עוד סיום הוליוודי בראשון בערב, למרות שכבר התרגלתי שהאוראנג' מפסידים בגמר."

לא הבנתי את המשפט.
קרולינה הם האנדרדוג באופן מובהק, לכן סיום הוליוודי = הפסד של הכתומים

כוכבית 6 בפברואר 2016

???
קרולינה פייבוריטים ב-5.5 נק' (כבר היה 6), ואין כמעט פרשן ספורט אחד שבחר בברונקוס.

יואב דובינסקי 6 בפברואר 2016

מתייחס לאהדה שלי להולנד.

גיל 6 בפברואר 2016

הNHL ביזה את עצמו כשלא כיבד את הבחירה של האוהדים והאוהדים שלחו לו אצבע משולשת כשבחרו בסקוט כMVP למרות שלא היה בין שלושת המועמדים.

לגבי פוטבול, אם אתה לא מרוצה מהמבחר תמיד אתה יכול לעשות מנוי ולראות כל משחק שתרצה.

אני מהמר 30-24 לדנבר אגב.

יואב דובינסקי 6 בפברואר 2016

כן, הNHL יצאו מאוד קטנים מכל הסיפור.

NO1 6 בפברואר 2016

הי לכולם,
אשמח אם אוכל לקבל מכם המלצות לפאבים באזור חיפה/צפון שבהם ניתן לראות את הסופרבול.
תודה לממליצים.

תומר ש 6 בפברואר 2016

לדעתי משדרים בדאנק ובצ׳ארלי

תומר ש 6 בפברואר 2016

הצ׳ארלי במרכז הכרמל משדרים בטוח.

תומר 6 בפברואר 2016

אם נהריה נחשב מספיק צפוני, מנדלס בר זה אחלה מקום

Amir A 6 בפברואר 2016

אני מאוד מקווה שדנבר ינצחו מחר. לשחקן בקליבר של פייטון מגיע לא לרדת מבמת ההיסטוריה בתור "ההוא שנכשל בפלייאוף", או בתור "האח של ההוא שלקח שתי טבעות".

יואב דובינסקי 6 בפברואר 2016

גם אני מאוד מקווה שפייטון ייקח, למרות שגם קאם ניוטון סיפור יפה.

גיל 6 בפברואר 2016

נכון, זה מה שיזכר ממנו אם הוא יפסיד. כמה אפשר להיות מגוחך בשנאה אליו?

Amir A 6 בפברואר 2016

לא קשור לשנאה. כולם יודעים שג'ים קלי היה QB גדול והוא נכנס להיכל בנסיון הראשון. עדיין, כשאומרים ג'ים קלי מיד חושבים על ארבעה הפסדים רצופים בסופרבול.

גיל 6 בפברואר 2016

אה, ברור, מאנינג הוא כמו קלי, כי העובדה שלמאנינג יש פי שניים יארדים ואינסוף שיאים היא בכלל לא רלוונטית לדיון. שום דבר לא חשוב חוץ מהעובדה שיש לו זכייה פחות מאיליי שמוכיח שאיליי היה ק"ב ענק ממנו.

Amir A 6 בפברואר 2016

תגיד לי, מה נשך אותך? כל מה שאני אמרתי זה שאני מקווה שהוא יזכה כדי שבעתיד הדיון בעניינו לא יתמקד בעובדה הפחות חשובה, והיא שההישגים שלו בפלייאוף נופלים ממה שהיית מצפה מק"ב ברמתו (בין אם זה באשמתו ובין אם לא). תראה את דן מרינו ותחשוב איך היו מדברים עליו אם היו לו גם 2-3 טבעות.

גיל 6 בפברואר 2016

אם לא הבנת מה שאתה חושב לא ממש רלוונטי. זה שאתה המצאת לו איזו תווית לא אומר שכולם חושבים ככה. מארינו נחשב לאחד הק"ב הגדולים בכל הזמנים ואף אחד כמעט לא דן בכישלונות שלו בפלייאוף כי מכירים בזה ששיחק בקבוצות מחורבנות. אז הנה, רוב מוחלט של האנשים מבינים שיש קצת יותר למשחק פוטבול מאשר דיון בכמה זכיות יש לכל אחד מהאחים מאנינג.

Amir A 6 בפברואר 2016

שמע, אתה עסוק בלצעוק במקום להקשיב. ברור שמארינו נחשב לאחד הק"ב הגדולים בכל הזמנים. אבל תקח לדוגמא את אלווי ומרינו. באותו מספר משחקים פחות או יותר יש למרינו 10,000 יארדס יותר ו-120 יותר ט"ד. לכאורה אין בכלל מה להשוות. עכשיו תגיד לי שלא מזכירים אותם על אותה מדרגה בגלל שתי הטבעות שאלווי השיג בשלהי הקריירה.

גיל 6 בפברואר 2016

אתה זה שעסוק בלא להבין את המציאות ולהמציא דברים. מי בדיוק חוץ משונאים שלו מדברים עליו כההוא שנכשל בפלייאוף או שיש לו פחות טבעות מאחיו? אתה בכלל קורא מה שאתה כותב? אף אחד שקצת מבין בפוטבול לא אומר את השטות הזו למי שזכה באליפות והגיע ל4 סופרבולים. זה שאולי היה יכל להזכר גדול יותר או לא זה משהו אחר לגמרי וזה לא מה שאמרת. זה ששינית פתאום את הטיעון ואתה לא מתייחס למה שאמרת בהתחלה זו בעייה שלך.

Amir A 6 בפברואר 2016

"זה שאולי היה יכל להזכר גדול יותר" משמעו זה שלא הצליח לתרגם את מידת הכישרון שלו לטבעות או במילים אחרות "זה שנכשל בפלייאוף" (נכשל לתרגם את מה שהוא יכל לעשות למה שעשה בפועל). זה מה שאמרתי. אם אתה רוצה לקרוא את זה אחרת אז בבקשה, אבל לא זאת היתה כוונת המשורר.

גיל 6 בפברואר 2016

אני לא קורא אחרת אלא התייחסתי לאמירה מאוד ברורה שלך. ולא. הפרשנות שלך היא סובייקטיבית ומעוותת. זה שאנשים שופטים בצורה שטחית שחקנים לא אומר שום דבר על היכולת בפועל. מידת הכישרון האישית שלו לא נמצאת במתאם מושלם עם היכולת והישגי הקבוצה. עובדה שטרי בדרשאו לא נחשב לאחד מגדולי הק"ב הגדולים בכל הזמנים (אם כי אם היה חי היום זה אולי היה משתנה). אם מאנינג זורק 5 אינטרספשנס והם מנצחים מחר זה יעלה את המורשת שלו? רק בעיניי חסרי מושג במשחק.

Amir A 6 בפברואר 2016

תאהב את זה או לא, אבל המקום בהיסטוריה של המשחק לא נקבעת רק על ידי אלו שיש להם מושג במשחק… כמו שבבייסבול אם יתבקש לציין שחקן אחד שעומד מעל כולם, רוב הסיכויים יהיו שזה יהיה הבייב, למרות שבעיני הרבה מ"מביני העניין" טיי קוב צריך להיות שם.

גיל 6 בפברואר 2016

באמת? מי קובע? אנשים שרק ראו ספורט ב15 השנה האחרונות וחושבים שלברון הכי טוב אי פעם או לפחות טוב מבירד?

Amir A 6 בפברואר 2016

לא ברור לי איך זה מתיישב עם הטענה שלי לגבי הבייב וקוב אבל ניחא

גיל 6 בפברואר 2016

אני זה שצריך ליישב כל טענה? אתה זה שטענת משהו והראיתי לך את המופרכות שבה.

מיקיג' 6 בפברואר 2016

גיל צודק עקרונית, ואמיר צודק גם. מרינו אוכל את אלווי לארוחת בוקר, אבל הפלבאים תמיד יגידו שלו אין לומברדי ולאלווי יש שניים

Amir A 6 בפברואר 2016

בדיוק. ואם מארינו היה זוכה גם הוא בשתי טבעות אז אף אחד לא היה חולם להזכיר אותם באותו המשפט.

גיל 6 בפברואר 2016

מארינו לא אוכל אותו לארוחת בוקר למרות שאני חושב שהיה טוב יותר. לדנבר גם היו קבוצות גרועות למרות שהגיע איתםלסופרבול. יש לו גם כמה קאמבקים אייקונים ומהלכים שזוכרים עד היום שמוסיפים למורשת.

אלון3131 6 בפברואר 2016

שמע גיל, אני אוהד קולטס כבר 12 שנה, ואין שחקן שאני מעריץ יותר מפייטון, ואין בושה להגיד, פייטון לא היה חיית פלייאוף,
הרבה מההפסדים לא באשמתו אבל היו לו משחקים גרועים ממש(כמו מול הפאטס ב2003 או הצארג'רס ב2008) ומשחקים שסתם הוא לא שיחק ברמה הרגילה שלו כמו מול הג'טס ב2010 או אפילו בסופרבול ב2009

גיל 6 בפברואר 2016

יש מישהו שהוא כן חיית פלייאוף חוץ אולי מרוג'רס? נכון, היו לו משחקים גרועים אבל היו לו גם משחקים אדירים שאתה בוודאי מכיר שמשום מה אנשים עם זיכרון סלקטיבי שוכחים. כשבוחנים אותו מול בריידי שנחשב לווינר האולטמטיבי קורה בדיוק להפך. לבריידי זוכרים רק את הניצחונות ומשחקים מסריחים נשכחים לגמרי. מה עם המשחק נגד אינדי שבו פייטון היה אדיר ובריידי גרוע? או שני משחקים נגד בולטימור כולל זה שהעלה אותם לסופרבול האחרון עם הג'יאנטס שרק בגלל השמטה באנדזון והחטאה שער שדה שערורייתית הם לא הפסידו? מבחינה סטטיסטית הם בדיוק אותו הדבר בפלייאוף. ולמה כל זה קורה? רק בגלל שהפטס זכו באליפויות מוקדם בקריירה שלו שהפכה את בריידי לחסין לביקורת בעוד שלפייטון לקח זמן יחסית עד הזכייה הראשונה.

אלון3131 6 בפברואר 2016

אין מה לעשות, בסוף סופרים טבעות, אני אישית חושב שאם אתה מסתכל מקצועית גרידא, פייטון הוא הגדול מכולם בעמדה, והמורשת האמיתית שלו זה שהוא שינה את המשחק(הרבה יותר משחקים עכשיו משוט גאן ומשנים מהלכים על הקו, ומשחקים נו האדל), לא היה מישהו ששיחק את המשחק מושלם ממנו.
היה חסר לו קילינג אינסטינקט בפלייאוף בהרבה משחקים, שנדרש ממנו כי היו לו הרבה שנים של קבוצות עם חרא הגנה.

גיל 6 בפברואר 2016

מה זה אין מה לעשות? כן יש מה לעשות. ספירת טבעות בלבד היא הדבר הכי עצלני שיש. ואם זה כך למה ברדשאו גם לא נחשב? לפחות שתהיה עקביות בטיעונים. אני מסכים איתך שפייטון הרבה יותר משפיע מכל אחד אחר על העמדה והוא השחקן שידע להתכונן למשחק ולקרוא אותו הכי טוב מכולם אבל למה להחזיק לגנותו שהוא לא עשה עוד יותר כשהיו לו חרא הגנות?

Amir A 6 בפברואר 2016

כי זה מה שיקרה בין אם תאהב את זה ובין אם לא.

גיל 6 בפברואר 2016

נכון, יזכרו אותו כאח של ההוא שלקח שתי טבעות, ואחרי זה אתה טוען שאתה לא מבין למה אני אומר שזה נובע משנאה כלפיו.

Amir A 6 בפברואר 2016

וואו, אתה שומע רק את מה שאתה רוצה לשמוע.

Amir A 6 בפברואר 2016

בוא נעשה סדר:
א. פייטון הוא אחד הק"ב הגדולים בהיסטוריה
ב. הוא תמיד ייזכר ככזה
ג. מיעוט הטבעות יהיה לו לרועץ כי תמיד יהיה מי שיזכיר שאחיו זכה ביותר טבעות (שלא לדבר על בריידי), בין אם זה צריך להיות כך ובין אם לא
ד. מה זה משנה לעזאזל?

גיל 6 בפברואר 2016

לא שומע כלום, רק ציטטתי מה שאמרת. אתה רוצה שיגיבו לדברים אחרים אז תכתוב אותם ולא את השטות שכתבת בהתחלה. מה שכתבת בהתחלה די ברור. לדעתך מאנינג יזכר רק כהוא שנכשל בפלייאוף או האח של איליי. מה יותר ברור מזה?

Amir A 6 בפברואר 2016

אוקיי, אז הסברתי לך את מה שהתכוונתי.

גיל 6 בפברואר 2016

אוקיי, עם זה אין בעייה אבל אתה לא יכול להתנהג בתמימות כאילו אתה לא מבין מאיפה הביקורת עליך.

דמוסתנס 6 בפברואר 2016

להתווכח עם גיל זה הספורט הכי מתיש בעולם. הוא מקשיב בכדי לענות ולא בכדי להבין.

Amir A 6 בפברואר 2016

לא בתמימות. ואני חושב שאתה הבנת את כוונתי כבר בהתחלה….

גיל 6 בפברואר 2016

אולי במקום להעיר מהצד תגיד לי דמוסתנס מה לא הבנתי באמירה שלו ומה לא נכון בכל אחד מהדברים שכתבתי? כמה קל לזרוק סתם משפטים לא קשורים בלי לטרוח לעמוד מאחוריהם.

ולאמיר, מה יש בדיוק להבין מעבר למה שכתבת? כתבת דברים מאוד ברורים. זה שאתה אחרי זה מסתייג מהם ומפיל עליי שאני הוא זה שצריך להבין איזו כוונה נסתרת זו בעייה שלך, באמת. אני יכול להגיב רק למה שנכתב.

דמוסתנס 6 בפברואר 2016

אמיר אמר שזה שפייטון לא זכה בטבעות רבות יפגע ברזומה שלו. זו קביעה נכונה ביותר- לכל האחרים בראש הפירמידה יותר.

מכאן הכנסת מילים לפיו ונכנסת למונולוג הזוי שבו קבעת טענות שהיה לך קל להתמודד עימם. אף אחד לא חולק על זה שפייטון אגדה, אף אחד לא חולק על זה שמיעוט הטבעות הינו דבר שיציינו במורשת שלו, מעטים ימקמו אותו כמוסר הגדול בכל הזמנים, מסיבות טובות.

אגב ההערה לא הייתה מכוונת רק לוויכוח זה אלא מניסיון אישי של וויכוחים קודמים. אתה לא באמת מוכן לבחון את דעותיך מחדש, וזה חבל כי יש לך ידע רב ועושה רושם שאינטליגנציה לא חסר. אך אי אפשר לנהל דיון איתך משום שאתה דמגוג.

גיל 6 בפברואר 2016

באמת, אני דמגוג. עוד אחד שלא מסוגל להתמודד עם הטענות ומעוות אותם? אני הכנסתי לו מילים לפה? אולי תקרא מה שהוא אמר ולמה הגבתי לפני שאתה מבקר סתם. ציטטתי כבר לפחות פעמיים את מה שהוא אמר בהודעה הראשונה. הוא לא אמר משהו שמתקרב למה שאתה מייחס לו. הוא אמר שאם יפסיד מחר הוא יחשב כ "ההוא שנכשל בפלייאוף", או בתור "האח של ההוא שלקח שתי טבעות". אז במקום לנסות להתנגח איתי על כלום, למה שלא תבקר אותו על השטות הזו שאמר שהתחילה את הכל?

7even 6 בפברואר 2016

damn….ניופאונדלנד?
אפילו הבחור מ into the wild לא הגיע לכזה חור

Comments closed