כדורסל מתחת לרדאר

באמריקה לא מעריכים את אירופה יותר מידי ובישראל גם ממציאים חוקים יחודיים וגם מצפים שהעולם יתיישר

אחרי שמוצו סיכומי משחק 7 ובדיחות צ'וקלהומה, התקשורת האמריקנית משווה ללא הרף בין סדרת הגמר הנוכחית לשנה שעברה. ההשוואה הראשונה היא כמובן לעומק ולבריאות הסגל של הקאבס ומחמאות לקליבלנד אחרת. אחר כך, באופן כמעט אוטומטי, כבר מגיעה עקיצה על מי שהיה המאמן בגמר הקודם ובתבוסה ב40 הפרש ביום מרטין לות'ר קינג. בריאן ווינדהורסט אפילו עלה בESPN וקיטר על עיתונאים ישראלים שהגיעו לסקר שנה שעברה את הגמר והביעו תסכול שהשחקנים לא נתנו יותר קרדיט לדייויד בלאט.

עד שהקאבס עלו לגמר, העקיצות בתקשורת לוו בהסתייגות על עבודה טובה שבלאט עשה במהלך הפלייאוף, שמגיע לו עוד צ'אנס בליגה ושלא תהיה לו בעיה למצוא עבודה כעוזר מאמן. מאז הניצחון של קליבלנד על טורונטו גם ההסתייגויות פסקו.

במשך הקדנציה של בלאט בקליבלנד (לפחות מאז הטריידים של שאמפרט-סמית'-מוזגוב ומהחזרה של לברון מהגימלים שרשם לעצמו), חשבתי שאני מזהה מהדרך שבה בלאט מנסה להעצים את לברון משהו מהדרך שבלאט העצים את קירילנקו ברוסיה. טעיתי בבסיס. אנדריי קירילנקו היה צריך את ההעצמה והמחמאות המוגזמות כדי לרצות לשחק בנבחרת במקום לעשות בטן גב בקיץ. לברון חזר לקליבלנד מרצונו החופשי להעצים את המורשת של עצמו. הוא מראש היה מחויב לניצחון ולא היה צריך מחמאות מוגזמות.

הכתבים בקליבלנד כנראה צדקו בדיווחים על איך היחס של בלאט ללברון משפיע על יתר הקבוצה. טיירון לו דורש יותר מג'ימס גם מול השחקנים. באחד מפסקי הזמן בפלייאוף, כשלברון ניסה להעביר הוראות, לו צעק עליו "שט דה פאק אפ". התקשורת האמריקנית לא היתה הוגנת עם בלאט, אבל כנראה שלא בדתה את חוסר ההערכה. לכן, בעקבות הדיווחים וההערכות בארצות הברית שבלאט לא המועמד המוביל למאמן ראשי בקבוצות אליהן התראיין אבל עם מבחר אופציות להיות עוזר, חשבתי שזה המצב.

אם בלאט בחר בדרושאפקה כי לא היו לו שום אופציות מארצות הברית, אז טוב שהוא חוזר לאמן ושיהיה לו בהצלחה. אם בחר בה כי העדיף להיות מאמן ראשי בטורקיה ולא עוזר בNBA, זה מובן, אבל לא בטוח שזה יקרב אותו למשרת מאמן ראשי באמריקה בעתיד. לפני כמה שנים כשהייתי בטורונטו במשחק מול הלייקרס, דיברתי עם אטורה מסינה שאז היה בצוות האימון של מייק בראון. מסינה אמר שאחרי 20 שנה כמאמן ראשי המעבר לNBA דורש התאקלמות והוא יעדיף לחזור לאמן באירופה, כפי שגם קרה. העונה הוא היה עוזר בכיר של גרג פופוביץ' ושם שנזרק פה ושם כמועמד למשחק מאמן ראשי.

מקצועית, לא מעריכים את אירופה יותר מידי והמעבר של בלאט מאלופת המזרח למזרח התיכון די מאששת את הסטיבן איי סמית'ים שטענו שהמקום שלו באירופה. כלומר, יש איזה מס שפתיים כדי להישמע פתוחים ויש סקאוטים שמחפשים כישרונות בכל מקום, אבל הישגים ביורוליג, ביורובאסקט או בליגות מקומיות לא מרשימים מידי. אם זה לא NBA או דיויז'ן 1 במכללות, זה כדורסל מתחת לרדאר.

אפרופו כדורסל מתחת לרדאר, בדרך כלל אני לא צופה בכדורסל ישראלי כדי שחס וחלילה לא אתרום רייטינג לענף שכל כך אהבתי ונהרס. היות והיה הייפ בטוויטר שלי מהובלה של הפועל תל אביב במשחק מס' 5 על הפועל ירושלים, החלטתי לתת לזה צ'אנס ולדחות הליכה לאקס-מן החדש.

כל מה שחששתי קרה. הישראלים היו גרועים מאוד. בדקות ההכרעה או שהישראלים בקושי שותפו בהתקפות או שהם היו אחראים לטעות ולנזק שנגרם לקבוצה שלהם או שבהגנה קלעו עליהם. השופטים גם כן היו חלשים ושרקו עבירות שלא נשרקות בכדורסל בינלאומי.

המיאוס שלי מהכדורסל הישראלי החל מניסיונות הגם-וגם-וגם. גם מיליון זרים וגם חוק רוסי שמגן על המיעוט הישראלי (אפילו מפני עצמו). גם מיליארד מחזורים, גם כמעט כולן עולות לפלייאוף, גם סדרות וגם פיינל פור. אחר כך עוד מתפלאים למה ביורוליג לא מתרשמים מכדורסל בחוקים האלה. טוב שלא דרשנו שאלופת הקט-סל תשחק שם. רוצים עוד קבוצה ביורוליג? שתזכה ביורוקאפ, בחוקים בינלאומיים. גם ממציאים חוקים ייחודיים שמגנים על שחקנים נמוכים, לא מספיק טובים ולא מספיק אתלטיים וגם מצפים שהעולם יתיישר.

החמצה היסטורית
סיכום עונת 2016/17 של מכבי ת"א

67 Comments

Duncan 2 ביוני 2016

לא תופסים מאירופה כי זה לא ממש מעניין.
תחשוב מאמן סיני שלקח אליפות בסין. זה יזיז למישהו בישראל?
יש אלפי אנשי מקצוע. העריכו את בלאט כי אחרת הוא בכלל לא היה בא. בלאט פישל..כעת אין לו מקום בליגה. יש עוד ערימות של מתחרים טובים איתו על התפקידים.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

אין ספק שיש המון מתחרים על כל תפקיד אימון. לצורך העניין, גם קני סמית', שכבר 20 שנה לא משחק כדורסל ומקסימום אימן את הקבוצה של הילדים שלו באיזה ליטל ליג, התראיין למשרת מאמן יוסטון.

duncan 2 ביוני 2016

פרשן מוביל זו אחת הדרכים הכי טובות לקבל משרה נחשקת. תשאל את מרק ג'קסון וסטיב קר

בר שושני 2 ביוני 2016

זה גם עוזר אם שיחקת תחת שני המאמנים הגדולים ביותר ב-20 השנים האחרונות ולקחת אליפות עם 20% מחמשת השחקנים הגודלים ביותר ששיחקו את המשחק אי פעם.

וקר היה בבק-אופיס כמה שנים לפני שהפך מאמן.

איציק 2 ביוני 2016

רק תיקון קטן, לימונד ותימור הגיעו לסדרה. שני ישראלים שבאמת יש להם מקום. אז בלאט נתן פה ושם דקות, אבל הוא צעיר ובסדר יחסית; הבכיין הקפטן של הפועל תל אביב גם נתן פה ושם הגנה טובה ולפעמים יצא לו פוקס בהתקפה; הצמד חמד הלפרין ואליהו גם התפוצצו בתום המשחק החמישי. שממה, ועם זה אדלשטיין צריך להביא מדליה בשנה הבאה.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

לימונד קלע סל אחד בדקות האחרונות. בר קלע שתיים מהקו. בזה הסתיימה תרומתם במאני טיים של משחק 5.

איציק 2 ביוני 2016

דברתי על הסדרה כולה ולימונד היה שותף מלא בהובלת הכדור וניהול המשחק, אם אפשר לקרוא למה שהיה בתל-אביב ניהול משחק. הוא יזם, מסר וקלע שתי נקודות מאד חשובות. כל הקבוצה בדקות האחרונות קלע משהו כמו 6-8 נקודות והוא קלע בין רבע לשליש, זה חלק יחסי לא מבוטל.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

הזרים נותנים לישראלים לכדרר עד החצי.

איציק 2 ביוני 2016

זה ממש לא נכון לגבי לימונד. מאז שרובינסון הגיע ההשפעה שלו ירדה באופן טיבעי אבל יש לו הרבה מניות בכך שהפועל תל-אביב השיגה את מה שהשיגה. לא אוהב את הפועל תל-אביב ושנים לא אהבתי את לימונד, וממש לא אוהב את הזקן שלו (שילמד מרותברט איך צריך לגדל אותו), אבל השנה היתה לו באופן אישי עונה טובה מאד ואם לא הוא אז עד להגעת רובינסון הקבוצה לא היתה מועמדת לירידה, כי אם היתה יורדת ודאית.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

לא צפיתי בכדורסל ישראלי העונה. לימונד שחקן סופר מוכשר שלא השאיר חותם במכבי.

אדם 2 ביוני 2016

מה זה אומר לא השאיר חותם במכבי? מה הקשר של מכבי לסיפור? לימונד הוא השחקן הישראלי הכי טוב בליגה השנה, ללא תחרות וגם בסדרה הזו היה נפלא וגם ניצח משחק אחד.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

מכבי זאת רמת יורוליג. לא צפיתי מספיק בליגה בארץ השנה כדי להשוות. גם גר בחו"ל וגם עקרונית.

ק. 2 ביוני 2016

לימונד קלע את סל הנצחון במשחק 2. במשחק של אתמול אפשר לסכם את המאניטיים ב"מסור לדונטה, כבר ידאגו שהוא יהיה על הקו"

משה 2 ביוני 2016

המילים שנכתבות על ההשוואה מגוחכות כל עוד אין תוצאה אחרת. בלאט הגיע לגמר הפלייאוף, גם טיירון לו, ניתוח שאומר שלו עשה יותר הוא לא עובדתי בלשון המעטה. אם ג"ס מנצחת בסוויפ מי ייחשב כמאמן מצליח יותר ? התקשורת תצלוב את לו ולברון בדיוק כמו שנהנים לעשות עכשיו לבלאט.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

אין ספק שעל סוויפ יצלבו. רוב ההימורים הם ג"ס 6-7.

yaron 2 ביוני 2016

גם על חמישה יצלבו ובצדק.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

זה כבר תלוי איך המשחקים יתנהלו ואם יהיו צמודים או לא.

איציק 2 ביוני 2016

לו יהי

MOBY 2 ביוני 2016

אכן הורסים את הכדורסל שלנו עם חוקים מיותרים.
3 זרים (אפשר 4) בטופס, 48 שעות לפני משחק.
תחתימו כמה זרים שאתם רוצים ותנהלו 4 קבוצות לכל מיני ליגות אחרות.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

גם אני בדעה הזאת

איציק 2 ביוני 2016

הפוך, 3 ישראלים (אפשר 4) בטופס, 48 שעות לפני המשחק.
תחתימו כמה ישראלים שאתם רוצים ותתנהלו איך שאתם רוצים.

MOBY 2 ביוני 2016

ניסו ביוקון , לא עבד, מקסימום ישראלי אחד וגם אז הוא צריך להיות דמות מספר ילדים.

Ljos 2 ביוני 2016

אני יודע שאתה צוחק, אבל למה זה נשמע כל כך הרבה יותר טוב?

איציק 2 ביוני 2016

כי זה באמת הרבה יותר טוב. היכן תמצא 36 כדורסלנים ישראלים ראוים, 3 לכל קבוצה. את בקושי יכול למצוא 36 כדורסלנים ישראלים רעועים.

MOBY 2 ביוני 2016

ולאימור היה את תפקיד הליפין הישראלי. דחוף שרוט שחק מלוכלך על מנת להוציא את שחקן היריבה בעברות או טכנית.
חס וחלילה לא לשמור עליו הכי טוב שאפשר.

MOBY 2 ביוני 2016

טימור

איציק 2 ביוני 2016

טימור קלע שלשות טוב, חודר ומסיים מתפרצות טוב, ומתפקד גם במאני טיים. לא היתי שם אותו על הקו בשניות האחרונות אם אני משחק נגדו. זה שהוא שורט זה בסדר גמור, ככה צריך, זה לא שחמט או פינג-פונג.

MOBY 2 ביוני 2016

שורט זה בסדר לנסות להוציא שחקן בטכנית (גם אם יעיפו את שניהם מאוד מזכיר לי את ארואסטי לארגי) קצת פחות.

איציק 2 ביוני 2016

אני מסכים, ועד היום לא סולח ללארגי (למרות שאהבתי את הג'נג'י הזה) איך התחיל תיגרה עם ארואסטי במטרה שיסלקו את שניהם.

MOBY 2 ביוני 2016

טוב הוא גם ג'ינג'י וגם אדום למה ציפית?

7even 2 ביוני 2016

יואב, לצערי אתה מבין כ"כ טוב במה שקורה אצל הדוד סם שאתה לא מפרש נכון מה שקורה בארץ.
להגיד על שחקן ' הוא טוב אבל נכשל במכבי' זה בערך כל ישראלי טוב שאי פעם הקפיץ כדור.
לימונד הוא הבחירה הראשונה של כל מאמן בישראל אם יגידו לו עכשיו להרכיב קבוצה, מבין הישראלים.
אם נוסיף גם את הזרים אז הוא בחירה 3-4.

לא ראית אותו מספיק. הבחור מרגש.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

לימונד שחקן מוערך מאוד מאז עלה לבוגרים. בעיני, רכז יותר טוב מאוחיון למשל. העניין שאת הכישרון הוא לא הצליח להביא לרמה כזאת שיהיה שחקן יורוליג.

אדם 2 ביוני 2016

תגדיר רמת יורוליג… היום הוא שחקן חמישיה גם בירושלים וגם במכבי.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

משחק קבוע בקבוצת יורוליג ולא בקבוצת תחתית בליגת כדורסל חלשה.

איציק 2 ביוני 2016

בספרד, צרפת, רוסיה יש קבוצות ושחקנים רמת יורוליג שלא מצאו הסכם שיכניס אותם פנימה, אז מה, הם לא שחקנים רמת יורוליג? לימונד היה שנה במכבי לא הצליח. בלאט היה שנה וחצי ב-NBA, לא הצליח (לפי הקריטריונים של ה-GM שלו). עברו כמה שנים, הוא הישתפר ואולי עכשיו יכל להיות שחקן רוטציה של 12-15 דקות אבל זה לא הסתדר. טני חושב שההגדרה שלך יש בה קצת מהדמגוגיה.

ערן קאלימי 2 ביוני 2016

לימונד מהמם.
אבל דווקא כשרון, זה אחד הדברים שבהם הוא נופל מרוב בני דורו. הוא פיזי, אתלט, חסר פחד, משקיען ומקצוען, אבל זה שחקן שרוב חייו היה נטול קליעה וחסר יכולת מסירה.
רק להצטער שהוא גדל פה ולא במדינה שיודעת לטפח שחקנים.
למה אני טוען שהוא אידיוט כל הזמן? לא כי הוא איש טיפש א משהו, אלא כי הוא גם היום אחרי 200 שנות קריירה לא יודע לעשות משהו שהוא לא האינסטינקט הראשוני שלו, אין לו פלאן B, כמו לכמעט כל שחקן ישראלי, ואצלו, בגלל הדומיננטיות שלו זה מוביל להמון נזק. הוא משחק כדורסל מטומטם, אך ורק בגלל המאמנים שלו.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

דווקא מאמנים במכון וינגייט היו אומרים עליו שהוא אחד הישראלים היחידים שיודע לקלוע מתוך כדרור.

ערן קאלימי 2 ביוני 2016

היום.

7even 2 ביוני 2016

אני חושב שהוא משחק נכון ולא הייתי מגדיר את הישראלי הכי סקורר שהיה לנו בשנים האחרונות כשחקן עם משחק מטומטם.

לימונד היה צריך להיות היום בקבוצע יורוליג בכירה. הוא הגיע לירושלים ומכבי שהן מסגרות מאד לחוצות וציפו ממנו למשהו שלא היה לו אז.
לשמחתי הוא נחת בדרייב אין.

ערן קאלימי 2 ביוני 2016

אני ממש הצטערתי כשהוא עזב את מלחה בזמנו.

אריאל גרייזס 2 ביוני 2016

בתקופות אחרות של הכדורסל הישראלי לימונד היה הופך למאיר טפירו או קרוב לזה. אבל עכשיו אין אף אחד שבאמת יאמן אותו או יתן לו את הכדור בידיים כשחשוב

רועי 2 ביוני 2016

ללימונד יש בעיה קשה מאוד, הוא חושב שהוא יותר טוב ממה שהוא באמת, הוא לא מכיר במוגבלויות שלו ומנסה לעשות דברים שהוא פשוט לא יודע.

אמיתי 2 ביוני 2016

כנראה הישראלי הכי משמעותי לקבוצה שלו בליגה אבל מילא..

רועי 2 ביוני 2016

איך זה קשור למה שכתבתי ?

7even 2 ביוני 2016

רועי, הוא כבר מדמן בהפועל, לא במכבי. התבלבלת. פה מותר לטעות.

רועי 2 ביוני 2016

ברור שמותר, זה רק עלה לכם בפיינלפור.

אלון 2 ביוני 2016

כואב הלב אבל באמת שלכדורסל הישראלי כבר לא נשאר יתרון על הכדורגל.
המחסור בשחקנים ישראלים מזעזע.
כל הדור הבכיר כספי מקל אוחיון הלפרין אליהו לימונד הם או מעל 30 או קרוב לזה. איזה כשרונות יש באופק? דאוסון? איתי שגב שלא מסוגל לקלוע ממטר?
עצם העובדה השני הכי טוב היום הוא מקל אומר הכל..
חוץ מכספי אין אף ישראלי היום שיכול להיות שחקן בכיר ביורוליג.

אנונימוס 2 ביוני 2016

אם היית עוקב היית יודע שלימונד נקע את הרגל לפני שבוע, פציעה שבמצב נורמלי הייתה משביתה אותו ל3 שבועות בחוץ. במקום זה העמיס על עצמו 20 זריקות ועלה לשחק פעמיים, ועדיין הצליח לתרום לא מעט משני צדי המגרש.
קצת כבוד למי שהוא כיום כנראה השחקן הישראלי הכי טוב בליגה. קצת.

MOBY 2 ביוני 2016

בלייזר, צוברוביץ, יפתח זיו (יחד עם דיברתלומאו וקולמן) הם סגל ישראלי לא רע (פחות מוכשר) אבל יכול להתמודד פיסית גם עם האירופאים הבאים עלינו לכלותינו ואפילו ב- US .
שוב נופלים בכישרון – כי רמת האימון בגילאים הצעירים לא משהו- מאמנים!!!
מפיקים מעצמם בייחוד בצד הממרפק הרבה מעבר ליכולות "על הנייר". אם רק היו שופטים אירופאים בישראל אז גם דקות המשחק שלהם (בייחוד של צוברוביץ) היו עולות.

גיל 2 ביוני 2016

לדעתי, אם בלאט יהפוך את הקבוצה הנוכחית שלו לאימפריה אירופאית אז בהחלט ישימו לב לזה בנבא. מספיק קבוצה אחת שתרצה אותו ותעריך מה שעשה. הוא עדיין די צעיר במונחים של מאמן ואני מאמין שעוד יחזור לנבא.

7even 2 ביוני 2016

הכדורסל הישראלי מעניין את מקבלי ה GMs ב NBA כשלג דאשתקד.
אם הוא כן היה מעניין אז אובראדוביץ כבר היה מאמן את גולדן סטייט 15 שנה

גיל 2 ביוני 2016

אבל הוא לא מאמן בקבוצה ישראלית ודיברתי על הצלחה אירופאית. בכל זאת, הרזומה שלו בנבא עדיין מרשים. מאוד יכול להיות שהוא גם יחזור בתור עוזר בכיר לאחת הקבוצות הבכירות.

איציק 2 ביוני 2016

אוברדוביץ' לא מעוניין לאמן ב-NBA. עד כמה שידוע לי היתה לו אפשרות והוא בחר שלא לאמן שם.

7even 2 ביוני 2016

התכוונתי האירופאי…

גיל 2 ביוני 2016

נכון, ועדיין GM מודעים למה שמאמנים בכירים עושים באירופה ועובדה שמציעים להם משרות, גם אם לא ראשיות. אני חושב שבלאט רוצה להוכיח עצמו שוב וכך יהיה קשה להתעלם ממנו אבל כמובן זה תלוי בקבוצה ובסיטואציה.

Lord Anthony 2 ביוני 2016

אין שום קשר לביצועים שלו, למה ד'אנטוני עשה משהו יוצא דופן בשנים האחרונות שהביא אותו ליוסטון?
בלאט ברשימה, אם יהיה GM שיחשוב שהוא מתאים לו הוא יקבל הצעה, בשלב הזה מבחן התוצאה הוא לא עד כדי כך קריטי. כמובן שאם הוא יהיה כישלון מהדהד זה עשוי לפגוע בו, אבל בכל מצב אחר הסיכוי שהחזרה שלו לאירופה תשפיע על אפשרויות ההעסקה שלו בעתיד ב NBA היא שולית.

גיל 2 ביוני 2016

אני מסכים, ואני חושב שדווקא בגלל שכבר היה בנבא אז השם שלו יעלה לעיתים קרובות יותר.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

בהחלט דרושאפקה יכולה להיות סוג של פרויקט בלאט, כפי שעשה עם נבחרת רוסיה. גם בלי הקשר לNBA, הצלחה שלו שם תהיה מיוחדת עבורם כי זו קבוצה נובורישית בלי מסורת. גם אין לו את הלחץ והקטנוניות שמגיעה עם מכבי ת"א והכדורסל הישראלי. במכבי הוא כבר זכה בהכל. מצד שני, טורקיה, דרושאפקה, לכו תדעו מה זה הדבר הזה, מי הבעלים, מי הקהל וכו'.

גיאקו 2 ביוני 2016

אתה טועה לגבי כדורסל ישראלי.
ראשית, הראו אתמול סטטיסטיקה מעניינת שבכל משחק בסדרה הקבוצה שהישראלים שלה קלעו יותר, היא זו שניצחה – ללמדך על חשיבות הישראלים.
זה גם לדעתי מה שהביא לירושלים את האליפות שנה שעברה – אליהו והלפרין (וגם מה שמכשיל אותנו באירופה – אליהו והלפרין הם שובר שוויון בליגה, או לפחות היו, ומקבלים משכורת בהתאם; ובאירופה הם מינוס רציני).

הליגה השנה מעניינת כמו שלא הייתה שנים (או לפחות הפלייאוף). לראשונה מאז שאני זוכר את הליגה (וזה כבר למעלה מ-20 שנה לצערי) יש 5-6 קבוצות שיכולות ביום נתון לקחת אליפות (ירושלים ומכבי כמובן אבל גם חיפה, ראשון, והפועל תל-אביב). זה כיף ומתח אדיר.

בהתאם גם הקהל והעניין – תנסה להשיג כרטיסים לפיינל פור – בהצלחה. גם הרייטינג לא רע לדעתי, וממוצע הקהל הוא למעלה מ-2,500 צופים למשחק – מכובד לכל הדעות.

אז נכון, יש המון רע (תנסה להיכנס לאתר שמוכר כרטיסים לפיינל פור בלי שיקרוס); ובעיקר – השחקנים הישראלים לא מספיק טובים ולא מספיק דומיננטיים. אבל אני חושב שהכיוון הוא נכון וכיפי, ומוכיח מה שטענו שנים – מכבי חירבה את הליגה, רק נקווה שלא מאוחר מידי לתקן.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

בוודאי ששני ישראלים שנבחרו בדראפט הם פקטור לזכייה כששומרים עליהם שני ישראלים שלא נבחרו בדראפט שמובטח להם מקום בהרכב. אני רק לא מתייחס לזה ברצינות ככדורסל, כי ממציאים כל מיני חוקי קט-סל כדי להקל על שחקנים נמוכים ולא מספיק טובים ואחר כך מצפים שעל פי זה המנצחת תשחק ביורוליג.

גיאקו 2 ביוני 2016

ובלי קשר – נראה לי שאפשר להפסיק לעבוד בדיוויד בלאט. הוא לא מעניין יותר.
הסיפור שלו שנה שעברה היה רומנטי ומדהים – ממש חלום. אבל כמו חלום, בבוקר התברר שזה "טו גוד טו בי טרו" והוא חזר למימדיו הטבעיים.
הסיפור של קליבלנד גולדן סטייט מספיק יפה ויש לו מספיק זויות – לא צריך להוסיף את בלאט לקלחת.

יואב דובינסקי 2 ביוני 2016

אתה צודק לגבי העיסוק בבלאט, אבל דווקא בגלל זה חשבתי שהחתימה בדרושאפקה דורשת קלוז'ר מבחינתי בפוסט כדי שבגמר הNBA אוכל לעסוק בסדרה עצמה.

רן 2 ביוני 2016

קיטורים ונהי מיותרים.

היה אתמול ערב ענק של כדורסל, גם אם הרמה נמוכה.

מעל 10,000 איש נהנו והתרגשו ורובם אפילו יצאו מרוצים…

תבדוק את הביקוש לכרטיסים לחצי הגמר בו לשתיים מהקבוצות בקושי יש אוהדים ותגלה שהמצב לא כזה רע.

תשתחרר ותלמד ליהנות גם ממוצר לא מושלם

AdamB 2 ביוני 2016

גם אני לא רואה כדורסל ישראלי הרבה שנים. אבל משהו בנחקק לי בזכרון. לפני כמה שנים- נדמה ב2013
אחרי הופעה לא מוצלחת של הנבחרות באליפות אירופה היה של סינק של אפי בירנבוים בערוץ הספורט. הוא אמר
בגדול – בישראל אין חינוך גופני, ואין תשתית של אתלטיקה. ולכן לא גדלים פה אתלטים. לדעתי מסכם יפה את הכדורסלן
הישראלי.
בקשר לבלאט- גם אני מנחש שהוא לא יחזור לאנביאיי- השאלה היא האם בעתיד נראה עוד מנג'רים לוקחים סיכון עם מאמן שהצליח באירופה.
לדעתי זה היה מקרה חד פעמי. אמריקאים יקחו מישהו שגדל במערכות אמריקאיות.

בר שושני 2 ביוני 2016

לא יודע לגבי חינוך גופני, הישראלים שגדלים היום הם אתלטים הרבה-הרבה יותר טובים מאלה שהיו פה לפני 20 שנה. הבעיה היא לא עם היכולת שלהם לקפוץ או לרוץ הבעיה היא שהם, ובכן, פשוט שחקני כדורסל לא טובים. הבעיה היא בעיה של יסודות כדורסל, לא של יסודות אתלטיקה. לימונד היה שחקן נהדר אם היה לו אשכרה כדורסל והוא לא היה קולע ב-65% מהקו ובאחוזי שלוש רעים. חצי מהישראלים בליגה (שזרקו לפחות 50 זריקות עונשין) קולעים אותן בפחות מ-65%. אין מה לדבר על התדרדרות הקליעה משלוש בקרב השחקן הישראלי – רק על כוח האש מקו החוץ הישראלי לפני 20 שנה, והיום.

מבחינה אתלטית אנחנו ברמה בינונית באירופה. לא טובים, לא איומים ונוראים. מבחינה טכנית – גם קליעה, גם יסודות – אנחנו הולכים ומתדרדרים.

duncan 2 ביוני 2016

מדוייק.
לפני שני עשורים היו לך שחקנים שלא קופצים סנטימטר. הנפלד. שטיינאור. גודס.
היום יש לך כספי, אוחיון ואחרים שהם אתלטים טובים מאד.
הבעיה היא יסודות. שליטה בכדור וכמובן קליעה.

המאמן 2 ביוני 2016

מה שאדם אמר.

Comments closed