סגל מאכזב

ארבעה שחקנים מחמישיית העונה בNBA בחרו לא לייצג את ארה"ב בריו. חבל שאין מי שילמדו אותם לקח

לברון ג'ימס, סטף קארי, ראסל ווסטברוק, קוואי לנארד, ג'ימס הארדן, אנטוני דייויס, אנדרה איגואדלה, דמיאן לילארד, כריס פול ולמרקוס אלדרידג' לא ייצגו את ארצות הברית בריו. איש איש מסיבותיו הוא. בין אם מדובר בעייפות החומר, בפציעה, בחוסר חשק שמתורץ על ידי הצורך או הרצון לנוח ולהתאושש מהעונה או בתירוץ עוקף זיקה, הסגל האמריקני למשחקים האולימפיים מאכזב ביותר.

לא שלמייק ששבסקי חסר עומק לעבוד איתו. הסגל לריו יכלול את קיירי איירוינג, קייל לאורי, ג'ימי באטלר, דאמאר דרוזן, קליי תומפסון, כרמלו אנתוני, האריסון בארנס, קווין דוראנט, פול ג'ורג', דריימונד גרין, דמרקוס קאזינס ודיאנדרה ג'ורדן. האחרון הוא גם היחיד מחמישיית העונה שישחק במשחקים האולימפיים.

בהיעדרו של לברון, מלו כנראה יהפוך לשחקן הראשון שיזכה בשלוש מדליות זהב בנוסף לארד מאתונה (ליסה לסלי זכתה בארבע מדליות זהב). אפרופו אתונה 2004, ההיענות או יותר נכון חוסר ההיענות לייצג את ארצות הברית, מזכירה את היחס למשחקים בבירה היוונית כשקובי בראיינט, שאקיל אוניל, קווין גארנט וכוכבים נוספים ויתרו על הטרראם. הרי היו את אייברסון ואת דאנקן ואת שלישיית לברון-כרמלו-ווייד שתוביל את עתיד הליגה ועוד סוללת כוכבים, אז יהיה בסדר. התוצאה היתה תבוסה לפורטו ריקו של ארויו, הפסד לליטא של שאראס והדחה בחצי הגמר לדור הזהב של ארגנטינה.

אחרי המבוכה, תם עידן נבחרות החלומות. מייק ששבסקי נקרא לדגל ולמרות הפסד ליוון בחצי גמר המונדובאסקט הראשון שלו כמאמן לאומי, החזיר את הכדורסל האמריקני הבינלאומי למקומו הטבעי עם שתי מדליות זהב רצופות גם במשחקים האולימפיים עם ניצחונות על ספרד החזקה בגמרים מצוינים בבייג'ין ובלונדון וגם בטיולים קלילים לזהב בשתי אליפויות העולם הבאות, כשאת האחרונה הוא משיג עם סגל די זוטר.

הקלות שבה זכו האמריקנים באליפות העולם האחרונה קצת מתסכלת. הספרדים לקחו את הטורניר שארחו מאוד ברצינות, אבל הפסד מפתיע ברבע הגמר לצרפת (שהפסידה בחצי הגמר), מנע את מה שאמור היה להיות גמר מעניין בין ספרד הבכירה לארצות הברית ב', שניצחה את כל המשחקים ביותר מ20 הפרש.

חבל, נבחרת ארצות הברית אטרקציה במשחקים האולימפיים. הסגל המסתמן אפור מהפנטזיה של לברון והספלאשים ביחד. אני חושב שגם הזדרזו מידי עם ההחלטה של קובי בראיינט לפרוש מהנבחרת. אמנם זה הגיע מבראיינט בתקופה בה היה זורק איירבולים מידי ערב, אבל דווקא המשחקים בריו היו יכולים להיות טורניר פרישה נהדר עבורו, עבור הקהל ועבור הכדורסל הבינלאומי. גם מקצועית אני חושב שהוא יכול לתרום לא פחות מאשר האריסון בארנס לדוגמא.

גם אם לברון נתן את שלו ולכל שחקן יש סיבה לגיטימית למה הוא צריך לנוח, בראייה רחבה, אין את הנואשות לייצג את המדינה כפי שהיה עם ה"רדים טים" ב2008. גם אם לארצות הברית מגיע שיעור בצניעות, קשה לראות מי תהיה זו שתוכל להעביר אותו. פאו ושיקגו אחרי עונה קטסטרופלית, גם מארק וממפיס לא הבריקו, אוקלהומה הראתה לאיבקה מה היא חושבת עליו כששלחה אותו לדיסניוורלד ובכלל ספרד חלשה יותר מאשר בשני המשחקים האולימפיים הקודמים. ארגנטינה כבר בקושי סוחבת, לברזיל ולאוסטרליה יש כמה שחקני NBA, אבל לא מספיק כישרון וצרפת עדיין לא הבטיחה את העלייה וצריכה לעבור טורניר מוקדמות בו ישתתפו בין היתר גם טורקיה וקנדה, אולי הנבחרת היחידה שיכולה איכשהו להתמודד עם ארצות הברית באתלטיות אבל ספק אם בכלל תעלה.

לצערי, לא נראה שיש נבחרת עם מספיק כוח סוס לתת בראש להרכב המילואים של ארצות הברית ולסיים את הקריירה של ששבסקי כמאמן לאומי בדיוק בנקודה בה התחיל.

כוונו שעונים - רובי גלודאן
בחינת הנעשה במכבי עד לשניה זו

69 Comments

שניר שלמד עם פנחס בעממי 27 ביוני 2016

אי אפשר להשוות ל 2004.
שלישיית לברון-כרמלו-ווייד סיימו את שנתם הראשונה בליגה.
למעט אייברסון ודאנקן לא היו שם סופרסטארים מוכחים.
קרלוס בוזר (!), אמאקה אוקאפור (!!), סטפון מרבורי (!!!)
למעשה האלוף היחיד בסגל היה טימי.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

משווה בעיקר בכמות ואיכות המבריזים. כולם שחקנים טובים, אבל הקצפת לא בנבחרת.

גיל 27 ביוני 2016

צריך לתת פטור למי שמגיע לגמר איזורי וגמר הפלייאוף. לא רואה בעייה לתת הזדמנות לשחקנים מהשורה השנייה או השלישית להתבלט. זה יותר מעניין ככה.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

שכוכבים משניים ישתפשפו ויבלטו במונדובאסקט. נבחרת הכדורסל של ארה"ב במשחקים האולימפיים היא אטרקציה. רוצה אותה הכי חזקה ונוצצת שאפשר. זה שאפשר להקים מהNBA לפחות 5 נבחרות שיזכו בזהב בפערים דו ספרתיים, זה סיפור אחר.

גיל 27 ביוני 2016

המטרה היא להביא את הזהב, לא להרשים את העולם. עם זאת, הם יכולים להשיג את שניהם אם יגבילו למשל את הגיל של השחקנים לעד 25. ככה הם יפרסמו את השחקנים הצעירים.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

זה לא מדוייק, כי הנבחרת של 1992 היתה הרבה יותר מנבחרת כדורסל שזכתה בזהב. היא עזרה מאוד לשווק את הכדורסל ואת הNBA לקהל גלובלי.
לא להגביל ולא נעליים. לא רוצה שום טובות ולא מגיע לאף אחד הנחות. צריך לשאוף שהספורטאים הכי טובים בעולם יתחרו במשחקים האולימפיים.

Amir A 27 ביוני 2016

האולימפידה לא היתה מיועדת פעם לחובבנים?

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

וטוב ששמו לבלוף הזה סוף

גיל 27 ביוני 2016

אבל עכשיו אנחנו כבר לא ב92 והנבחרת ההיא לא תחזור לעולם. הנבא מגיע לכל מקום בעולם בלי קשר לאולימפיאדה. ואני רוצה שהספורטאים הכי טובים בעולם יתחרו זה נגד זה בתחרות רלוונטית. במקרה של כדורסל מדובר בנבא. האולימפיאדה היא יותר תחרות ראווה. אני כאן עם רונן שחושב שכל ספורט שהתחרות העיקרית שלו היא לא באולימפיאדה לא צריך להיות שם.

אלעד 27 ביוני 2016

יש בזה משהו. אולימפיאדה זו הפיסגה של אתלטיקה, שחייה והתעמלות, וכמובן הרבה ענפים זוטרים יותר (עבורי). כדורגל, כדורסל וטניס מרגישים שם כמו עוף זר.
אגב, בכדורסל ייתכן וזו עדיין הפיסגה הבינ"ל, כי גם המונדובאסקט לא מצית הרבה עניין. אבל האמת שבכדורסל כל העניין מצוי היום בתוך כותלי ה-נ.ב.א.

גל ד 27 ביוני 2016

אויויויויוי

אלון 27 ביוני 2016

השחקנים בנבחרת מספיק טובים לזהב קליל ומספיק מפורסמים בשביל לשווק את הנבא. אין מה לבוא בטענות לשחקן תשוש אחרי עונה ארוכה שבא לו לנוח ולא להשתתף באולימפיאדה הרביעית שלו.
חוץ מזה אם כל הכוכבים יבואו אז איך ששבסקי הצדיק יעשה קירוב לבבות ויפנק את אחד מהשחקנים החלשים של צפון קרוליינה במדליית זהב.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

מאכזב שלברון החליט לוותר, אבל הוא באמת נתן שלושה משחקים אולימפיים אז קשה לבוא אליו בטענות. קארי שפרירית שלא בא. לצערי גם אם אתה לא לוקח אף אחד מהשחקנים שהוזכרו בפוסט הזה, עדיין אפשר להרכיב נבחרת שתהיה פייבוריטית ברורה לזהב. אולי אפילו שתיים.

אלון 27 ביוני 2016

אל תשכח שיכול להיות שהפציעה של ג'ורג פעם שעברה הלחיצה חלק מהשחקנים. שהחוזה הבא שלך הוא יותר ממאה מליון לא בא לך להסתכן בפציעות.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

יכול להיות. גם קשה לי לבוא בטענות לשחקן ספציפי כזה או אחר, אבל כתמונה רחבה זאת נבחרת בינונית ביחס למה שהיו יכולים להעמיד (וחלשה מנבחרת הפורשים). אין תחושת דחיפות כמו אלא אפילו זלזול או יהירות שלא צריך להתעקש על השחקנים הכי טובים.

אלון 27 ביוני 2016

אין שום דרך להכריח שחקנים להשתתף. אי אפשר להגיד להם שהם צריכים לייצג את המדינה כי הם היו ספורטאים מצטיינים ובני גילם נלחמו בלבנון. זה לא עובד ככה בארה"ב.
אני מאמין שאפילו אירווינג היה מעדיף לנוח אבל בא רק בשביל ששבסקי, וול לדוגמה מחרים את הנבחרת כי לא לקחו אותו פעם קודמת. מדובר בכוכבי על מיליונרים שאי אפשר להוכיח אותם לעשות מה שהם לא רוצים.

אתה מצד אחד רוצה את הנבחרת הכי חזקה ומצד,שני רוצה את ברייאנט שהוא לא טופל 100 וגם לא שחקן פעיל.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

אני מיליונר ולא אסכן את החופש והחוזה הבא כדי לתת עוד איזה דאנק מול איזה שומר מאנגולה שעשוי לפצוע אותי, זה בדיוק היה הלך הרוח לפני אתונה.

אני לא חושב שזימונים צריכים להיות על פי אסמסים או מכירת גופיות, אבל לגבי השחקנים ה11 או ה12 בסגל, כן אפשר לחשוב איך אפשר לעשות את הנבחרת יותר אטרקטיבית. אני לא חושב שבראיינט במקום בארנס לא היה בהכרח מזיק מקצועית אבל יביא יותר הילה לנבחרת צנונית.

אלון 27 ביוני 2016

יש מספיק כוכבים. אירווינג, דוראנט, תומפסון, ג'ורג ועוד. שום נבחרת צנונית. ב 2004 לא היה מאמן, הפעם יש. הרעיון הוא לקחת זהב ולא לבדר אותנו כאילו שעכשיו 92.

צביקה 27 ביוני 2016

חבל.

Zak 27 ביוני 2016

יואב, איך בדיוק היית משנה את הסגל? סטף כנראה עדיין קצת פצוע. להעדיף את לאורי ודרוזן לפני לילארד או הארדן זה הגיוני, גם מפני שהגיעו לגמר המזרח וגם כדי שלאוהדים מקנדה תהיה סיבה לעקוב. קיירי נציג של האלופה, יש לו מקום לפני כריס פול שגם צריך להתאושש מפציעה. פול ג'ורג' נפצע בשעתו במשחק של הנבחרת, אם הוא רוצה לשחק מגיע לו לפני קוואי. האמת? נראה לי שרק לברון וראסל במקום האריסון בארנס וכרמלו היה יכול להיות השינוי היחיד שהייתי מבצע.

הסגל האמריקאי נראה מאוזן, מייצג את כל הקבוצות הבכירות ומלא בשחקנים מלהיבים. הוא ממש לא נראה לי אפור ומעריך שיהיה תענוג לראות אותו בריו.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

האכזבה היא לא מששבסקי אלא מהשחקנים שבחרו לא להגיע. זה גם לא שחקן אחד, אלא הכמות ובתכל'ס, זה הפנטזיה של לברון והספלאשים ביחד. כמו שכתבתי, נראה לי שתוסיף לסגל הנוכחי את קובי בראיינט במקום בארנס ויש לך נבחרת עם הרבה יותר סטאר פאואר.

אלעד 27 ביוני 2016

זאת נבחרת מוכחת ברמה הבינלאומית. לא כל שחקן אמריקאי מתאים גם למשחק הבינלאומי שהוא קצת אחר. דוראנט, תומפסון ואירווינג חרכו את ההגנות בפעם הקודמת שניתנה להם ההזדמנות. אין סיבה שזה לא יחזור.

א.ב 27 ביוני 2016

מסכים לחלוטין,
הנבחרת מורכבת באמת מהטופ של ה NBA בסדר אז המלך הבלתי מעורער ועוד כמה לא באו, עדיין יש לך את דורנט,
יש את איירוינג שהיה מצטיין ה מונדובאסקט ( באופן אישי לא מבין למה הוא מסתכן בפציעה בשביל אליפות קיקונית מול נבחרות דרג ז')
פול ג'ורג ?! דריימונד גרין!?!? דיאנדרה 2000?!?!? תראו לי נבחרת אחרת שיש אפילו אחד שמתקרב לרמה של שחקן אחד בנבחרת..
לא כל כך ברור לי למה השחקנים הכי בכירים מסתכנים מעבר לחוויה של האולימפאדה…

NoOne 27 ביוני 2016

אני לא בטוח שלהריסון בארנס יהיה זמן להגיע , הוא יהיה עסוק בלספור את הכסף הדימיוני שהוא חולם שהוא יקבל בחוזה המקס הדימיוני

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

הזימון הזה זה חבל הצלה עבורו אחרי הצ'וק של סדרת הגמר.

מתן גילור 27 ביוני 2016

יואב, מצד אחד את קובל על כך שלא באו טובי השחקנים ומקווה שארה"ב תשלם על כך, ומצד שני רוצה את קובי בראיינט… לא ממש מסתדר אחד עם השני. באותה מידה יכולת לקוות שישלמו על היהירות לארגן טורניר פרישה לשחקן (גדול ככל שיהיה), במקום להביא את הסגל החזק ביותר.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

תגובה דמגוגית

מתן גילור 27 ביוני 2016

יואב, טול קורה מבין עינייך. אתה אחרון הכותבים פה שיכול לכנות מישהו דמגוג. תגובה עניינית אני מבין שלא אקבל ממך (על שום נושא שלא באזור הנוחות שלך כמובן). יום טוב.

היסטוריון של ספורט 27 ביוני 2016

למה דמגוגית ?

דורון (אחר) 27 ביוני 2016

דווקא בעיני יש לו מה לתרום כזקן השבט לנבחרת.
אמנם בלוס אנג'לס הוא חירב ללייקרס את העונות האחרונות, אבל אין דין קבוצה כדין נבחרת, ובנבחרת די ברור שהוא בא לתת זריקת מוטיבציה ולתרום קצת דקות בזמן הגרבז' כדי שהשחקנים שהקריירה שלהם עוד בעיצומה ינוחו קצת. זה בנוסף לערך הבחוץ מקצועי שהנוכחות שלו תביא לטורניר.
אבל שלא כמו יואב, לי לא יפריע אם יבטלו את טורניר הכדורסל באולימפיאדה בכלל.

אלון 27 ביוני 2016

מכיוון שבכל עמדה לקחו שחקן אחד לפחות מהטופ 3 של העמדה ויותר(אולי חוץ מרכז, אבל קשה לי להאמין שמישהו מתלונן על קיירי) קשה לי לראות את הסגל כמאכזב.

קיירי תומפסון דוראנט דריימונד וגורדן זאת חמישייה שתדרוס בקלות.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

שוב, זה מאכזב ביחס לכמות הכישרון שיש לארצות הברית ולשחקנים שלא רצו להגיע. זה סגל מצוין, אבל 4 שחקנים מחמישיית השנה לא יהיו, הMVP בשנתיים האחרונות ושני המועמדים אחריו שנה שעברה לא היו, הMVP של סדרת הגמר בשנתיים האחרונות לא יהיו, הMVP של משחק האולסטאר בשנתיים האחרונות לא יהיה וכו'.

זה לא שמישהו שזומן הוא טעות או שלא מגיע לו וכו'. אני גם לא חושב שהיה הבדל סופר משמעותי אם במקום באטלר או קאזינס היו מזמנים את דווייט הווארד, ווייטסייד או את איזיה תומאס. תלוי איך ששבסקי רוצה לשחק וכמה עומק הוא רוצה בכל עמדה. בארנס בכלל נמצא שם כסוגר סגל וכשחקן לאימונים. שים כזה שאמפרט במקומו ואין הבדל. האכזבה שלי היא לא מהמאמן, הזימונים שלו בסדר. האכזבה שלי מסוללת השחקנים שהבריזו.

תומר 27 ביוני 2016

הדומיננטיות של ארצות הברית בכדורסל העולמי עצומה, וחזרה למה שהייתה טרם ה"פלישה האירופית". אני חושב שפערי הרמות בין שחקנים אמריקאים לאחרים הם הגדולים ביותר בעשרים און שלושים השנים האחרונות. קשה לי לחשוב על שחקן אחד לא אמריקאי שיכול להשתחל לרשימת עשרת השחקנים הטובים לעמדה מסוימת, אולי אחד הגאסולים אולי וויגינס עוד שנה שנתיים אבל בגדול השליטה האמריקאית משמעותית מאוד.
בתנאים כאלה מה זה משנה אם הם שולחים את ההרכב הראשון או השני שלהם, הציפיה משחקנים להגיע אחרי עונה של מאה משחקים (ובאמת כל הכבוד לגרין, תומפסון ואירווינג) לטורניר, לא כדי לנצח אלא כדי שלצופה יואב יהיה כיף לראות, זו דרישה בעייתית מעט.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

יואב רוצה שבמשחקים האולימפיים יתחרו הספורטאים הכי טובים בעולם. שחקני הכדורסל הכי טובים בארצות הברית החליטו לוותר. גם הסגל שזומן חזק מאוד אבל היעדר הדחיפות של השמנת לשחק בנבחרת והיעדר הדחיפות של המערכת לגרום להם לשחק בנבחרת, יוצרת מצב שהסגל פחות טוב ממה שיכול היה להיות עם ספורטאים פחות טובים. לכן מגיע להם שיחוו את אתונה שוב.

למרות שאני מסכים איתך שהפער מהכדורסל האירופאי גדל מלפני 5-10 שנים.

תומר 27 ביוני 2016

את הקטע שבא אחרי ה"לכן" לא הבנתי.

אין היום ויכוח על כך שהעונה ב NBA ארוכה ומתישה, יש המשתמשים במונח "על-אנושית", לברון ג'יימס וסטפן קרי שיחקו בסביבות מאה משחקים כל אחד, מעל שלושים דקות כל אחד (תשווה את זה לנניח איזה רודריגז כזה ששיחק בערך חצי מהמשחקים ופחות דקות למשחק, כלומר בערך שליש מהם) אבל אותך זה לא מרשים, אתה רוצה שהכי טובים ישחקו. כמובן שחשוב גם שהכי טובים ישחקו גם באליפות העולם ואליפות האמריקה ואולי עוד אליפות המשהו שאיכשהו משוחקת כל קיץ.
יש לך את זה ביותר לחם ושעשועים? מישהו אמר גלדיאטורים?

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

לא, הקצפת רק במשחקים אולימפיים. קיץ אחד בארבע שנים. שכוכבים צעירים ומשניים ישחקו בפאן אמריקה ואליפויות עולם.

יוסי מהאבטיחים 27 ביוני 2016

זה בכלל לא קשור לכל כמה שנים האולימפיאדה נערכת.
בנקודת זמן נתונה לברון צריך להחליט אם הוא משתתף, והעונה הזו היתה יותר מדי בשבילו. הוא את המילואים שלו עשה בשלושה קמפיינים קודמים.
גם קארי בנקודת הזמן הזו סוחב פציעה ואין לו סיבה לסכן את עצמו בשביל אולימפיאדה כשהמחליף שלו בעמדה הוא אלוף nba (ושיחק טוב ממנו בגמר).

חוץ משני אלו כל השאר הם בהחלט ראויים ונמצאים בטופ.

לגבי קובי, אעשה לך טובה ואשכח לך שאמרת את זה…
סבלנו מהפסטיבל כל העונה, שלא יטנף לנו גם את הקיץ.

גיל 27 ביוני 2016

הבעייה שזה לא קיץ אחד. מאז הכישלון באתונה יוצרים קבוצה לאורך זמן וזה כולל אליפויות עולם ואימונים בשנה שלפני. זו מחויבות גדולה למדי שלא לכולם יש חשק לתת ובצדק.

dmc 27 ביוני 2016

מסכים איתך תומר, אני חושב שצריך לתת קרדיט למי שכן בוחר להגיע ולא לבקר את מי שלא, בסה"כ מדובר על מיליונרים שהפוקוס שלהם על הליגה המקומית וכל השתתפות שלהם בתחרות חיצונית ולא מתגמלת כזו תסכן את עתידם הכלכלי והמקצועי

אלעד 27 ביוני 2016

אין מה לעשות, הכדורסל ברמה הבינלאומית זה one man show. יגיעו עם כל התותחים ואז מה?
אני זוכר שכשהתחילו עם עניין הדרים-טים, לפני יותר מ-20 שנה, אני אהבתי יותר את ה"דרים-טים" השניה ששלחו, לאליפות העולם. עם שחקנים כמו סטיב סמית, מארק פרייס, דרק קולמן, שון קמפ לפני השיא ועוד. מצד אחד זה נתן יותר סיכוי לתחרות שקולה, מצד שני זה עדיין היה מהנה בטירוף וכדורסל ברמה גבוהה שכיף לראות. האמריקאים יכולים לשלוח את הנבחרת העשירית שלהם ועדיין להיות פייבוריטים.

אודי 27 ביוני 2016

לברון עוד מעט בן 32. הוא הגיע לגמר נ.ב.א במשך שש שנים רצוף. זה 567 משחקים, לא כולל האולמפיאדה ב-2012. למה צריך להכריח אותו לשחק? למה שיבער לו לשחק?

Yavor 27 ביוני 2016

יואב

למה אתה לא יוצא בקצף נגד הכדורגלנים שמעדיפים את אליפות העולם, ושולחים נבחרות צעירות? אתה הרי רוצה את הכי טובים באולימפיאדה, לא?

אז זהו, שבכל ספורט כמעט האולימפיאדה היא השיא, ובאמת לא ניתן להבין מישהו ש"מוותר על מדלית זהב אולימפית".
יש מספר ענפים בהם זה לא כך, והטופ הוא במקום אחר – כדורגל וכדורסל הם הבולטים, אבל גם טניס (וכמובן בייסבול ופוטבול, ובטח עוד אחרים).
בקיצור – הכמיהה שלך לטובים ביותר לא עולה בקנה אחד עם המיקום של המשחקים האולימפיים במדד היוקרה שלהם בענפים מסוימים. אתה (ולמעשה כולנו) צריכים להתרגל לזה.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

כדורגל במשחקים האולימפיים זה פשרה בין הוועד האולימפי לפיפ"א שיצרו ייצור כלאיים שלא יאיים על אליפות העולם. אין לי שום בעיה לדון בזה, אבל זה לא דומה לטורניר הכדורסל האולימפי שזה הטורניר הבינלאומי הכי חשוב בענף.
פוטבול לא ענף אולימפי, בייסבול משחק שלא מעניין אותי. כדורסל אני אוהב.

גיל 27 ביוני 2016

הבעייה שהטורניר הבינלאומי הכי חשוב הוא די חסר ערך ביחס לטורניר הכי חשוב בענף.

יריב 27 ביוני 2016

קצת כמו לבוא בטענות לטניסאים שמעדיפים את טורנירי הגראנד סלאם על גביע דייויס – הטורניר הבינלאומי הכי חשוב בענף.

אריאל גרייזס 27 ביוני 2016

ב-92 להתלהב מנבחרת החלומות היה לגיטימי. גם כי ראינו מעט מאוד NBA בארץ וגם כי היה מדובר באמת באוסף של שחקני כדורסל מופלאים. 11 הול אוף פיימרים (וכריסטיאן לייטנר אחד). אבל גדלנו מאז והתבגרנו, אנחנו מקבלים NBA לוריד כל היום ולראות את לברון משתף פעולה עם כרמלו זה באמת כבר לא כזאת אטרקציה. מה עוד שיש מספיק דברים מעניינים באולימפידה חוץ מלראות את האמריקאים מנצחים ב-40 הפרש במשחק שנראה כמו האול סטאר ביום רע. בקיצור, למי אכפת?

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

רציתי לברון עם הספלשים, עם כרמלו כבר ראיתי. מקבל את מה שאתה כותב, אבל השלבים המאוחרים כן מעניינים ולפחות במשחקים האולימפיים בבייג'ין ובלונדון הגמרים מול ספרד היו תחרותיים.

אריאל גרייזס 27 ביוני 2016

לדעתי לברון עם הספלאשים היה קורה בערך כמו ג'ורדן עם איזייה. הוא לא אוהב את קארי, זה די ברור מההתבטאויות שלו

גיל 27 ביוני 2016

בשביל הטבעות והיילייט במשחק ראווה יש לך את האולסטאר. וכן, לברון לא ישחק עם קארי באולסטאר אבל תחשוב שהמשחק הזה די מאוס על אנשים אז לראות עוד מזה באולימפיאדה?

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

אל תשווה. היריב מתאמץ. הוא לא מספיק טוב, אבל מתאמץ.

גיל 27 ביוני 2016

אבל מבחינת האמריקאים זה יותר ראווה. לא ממש משחק תחרותי.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

עוד סיבה למה מגיע להם לקבל בראש

Zak 27 ביוני 2016

אז לא נקבל את לברון עם הספלאשים לטורניר קצר. אני מניח שנתנחם בדוראנט עם הספלאשים לכמה עונות שלמות

טיפה סרוחה 27 ביוני 2016

לא חושב שדוראנט עוזב את אוקלוהומה

היסטוריון של ספורט 27 ביוני 2016

לדעתי הכל נכון וטבעי.
כנראה שנבחרת ארצות הברית צריכה לקבל סטירה מצלצלת בדמות אבדן הזהב האולימפי בכדי לייצר את הסיטואציה הנכונה להביא את הכוכבים.
לאחר שזה הופך לשגרה כולם מוותרים עד הסטירה הבאה.
הנה סקירה קצרה.
ארצות הברית לקחה תמיד זהב עד השוד במינכן 72
אחרך כך ארצות חזרה וזכתה בכל הטורנירים …עד שבא הענק סאבוניס והוביל את ברית המועצות של לפני הפירוק לזהב בסיאול.
אז באמריקה הבינו שתם עידן שחקני המכללות וייצרו נבחרת על שלקחה בהליכה וריחופים את הזהב בברצלונה 92.
אחר כך באה דעיכה טבעית גם אם הדרגתית .
את סידני 00 לקחו האמריקיאים בקושי כששרדו מותכן מול ליטא ושאראס במשחק חייו.
לאחר מכן איבדו את הזהב באתונה 04 ( כשלפני הושפלו באליפות עולם 02 ).
ולאחר שאיבדו אותו באליפות העולם 06 בנו נבחרת שהתבססה אגב על שחקני הכישלונות הקודמים כולל לברון אנתוני ווילימאס פול והווארד.
והנבחרת הזו זכתה באולימפידות 08 פלוס 12.
בתוספת הזכיות באליפות העולם הכל נראה שוב קליל ולא מאתגר וכשמצרפים לכך את העובדות הנ"ל.
1. את עייפות השחקנים הבכירים כתוצאה מפליאוף עמיס במיוחד בסדרות הגמרים האזוריים והגמר הכללי.
2. את העובדה שלרוב הכוכבים יש כבר תואר אולימפי ( אני בטוח שלפחות לגבי חלקם העובדה שיש להם כבר על הצוואר זהב אולימפי השפיעה על קבלת ההחלטה ).
בקיצור עם העובדות הנ"ל מתקבלת התוצאה הצפוייה.
ובכן מה היה צריך לעשות ?
לבנות נבחרת חדשה על סמך דור העתיד ולא העבר זה הפתרון גם במחיר אבדן הזהב.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

אני מסכים עם הרוב, אבל אין דבר כזה אבדן הזהב. אפשר להקים עוד 2 נבחרות לפחות שעדיין יהיו פייבוריטיות לזכות. אבדן זהב בכל קונסטלציה תהיה מבוכה גדולה. לצערי אין מי שיאתגרו את האמריקנים בריו.

קשקשן בקומקום 27 ביוני 2016

עם כל הצער והכאב – כלכך חסר חשיבות…
גם אני הייתי מוותר במקומם על מסע משחקי ראווה שעוד יפצע אותי בטעות, אם היתה לי אופציה

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

לא מסכים. משחקים אולימפיים הם חוויה מאוד מיוחדת. מה עוד שזאת אליפות די קלה להוסיף לרזומה ביחס לזכייה בNBA ובדרך כלל השתייכות לסגל אולימפי מנצח גם משדרגת את מעמד השחקנים. אני יכול להבין שחקנים שעברו 2-3 משחקים ומיצו, זה כן.

קשקשן בקומקום 27 ביוני 2016

אם אני סטף נניח – זה הדבר האחרון שמעניין אותי. מעניין אותי להתחזק, לשפר אלמנטים שחסרים לי במשחק, ולקחת אליפות שנה הבאה. אין השוואה בחשיבות בכלל. ניחא – אם היו אומרים שצריך אותו בשביל המדליה, אבל אם זה רק בשביל פרסטיז' וחוויה? לא מצדיק

אלעד 27 ביוני 2016

הוא גם היה די שולי באליפות הקודמת, ותפס מקום משני ביחס לקליי, קיירי ואחרים

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

אני דווקא חושב שזה יכול לשדרג את המעמד הבינלאומי של קארי. בטח כשהמניות שלא בשיא. מה עוד שאני בטוח שיש המון אוהדים שיגיעו לריו והיו שמחים לראות אותו אפילו רק מתחמם. הוא היה יכול להיות אחד הכוכבים הגדולים של המשחקים וזה לא דבר רע במיוחד להיות הבייבי פייס של התנועה האולימפית. למיטב ידיעתי יש בתנועה גם לא מעט כסף.

יוסי מהאבטיחים 27 ביוני 2016

יואב, הדבר האחרון שסטף צריך זה חיבוק של התנועה האולימפית. מה זה מעניין אותו? הוא לא צריך את הכסף ואת האהדה, יש לו מספיק מזה.
מה שאין לו זה זמן לנוח כי עוד מעט יש עוד עונה שבה הם ה team to beat.

סטף מוותר, ובצדק גמור מצידו, על סלפי עם עוד כמה יפנים, ועל מדליה שהוא לא יוציא מהמגירה, עבור חודש מנוחה.

קשקשן בקומקום 27 ביוני 2016

למה אתה חושב שלסטף אכפת מהמעמד הבינלאומי שלו, ועוד יותר – למה אתה באמת חושב שיש משהו חוץ מעוד טבעת שבאמת יכול לשדרג אותו? תקשיב – אני שרוף NBA ואין לי מושג מי שיחק באיזה dream team, חוץ מבהוא המקורי. זה כלכך, אבל כלכך, לא חשוב

ניק 27 ביוני 2016

אני מניח שהרבה יותר קל להם לוותר כשהם יודעים ששחקנים כמו דורנט וארווינג מחליפים אותם.
אם לברון היה ישראלי (מצחיק אותי לכתוב את זה אפילו) והיה השחקן היחידי הגדול של הנבחרת כנראה שהוא היה מגיע.
פה איתו או בלעדיו הסיכויים של ארה"ב די זהים (קרוב ל100%) אז אין באמת פגיעה בנבחרת. ואלה שחקנים שבטח לא צריכים להוכיח משהוא למשהוא

7even 27 ביוני 2016

ב 2008 זו היתה ממש שליחות עבורם . גם ב 2012. אבל הרבה יותר ב 2008.
לעזאזל…ווייד וכריס פול עלו שם מהספסל….!

ווייד וקובי הביאו מאץ הזהב. הם היו היחידים פחות או יותר שסיפקו נקודות במאני טיים נגד הספרדים.
ב 2012 זה היה לברון

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

כן, 2008 זה היה ממש פרויקט לאומי. מסכים לגבי 2012, שעוד נהנתה בעיקר מהמחוייבות של 2008. עכשיו הם שוב בקמפרט זון של יהיה בסדר ולא צריך להתעקש על העילית.

אלון 27 ביוני 2016

אתה כזה עקשן. איפה אין פה עלית? חוץ מקרי לברון וראסל כל שחקן שמנית ברשימה מעל יש שחקן יותר טוב ממנו או באותה רמה בסגל.

יוסי מהאבטיחים 27 ביוני 2016

בגדול זה פוסט נגד שני האנשים שיש להם את הסיבה ההגיונית ביותר לוותר על האירוע.

אפשר היה להבין את התסכול לולא היה מציע כותב הפוסט את קובי והווארד במקום.

יואב דובינסקי 27 ביוני 2016

בין שליש לחצי סגל בכיר החליט שלא בא לו להופיע. כחובב ספורט שרוצה את הטוב ביותר זה מאכזב. אני בטוח שגם עשרות אלפי אוהדים ביציעים היו מעדיפים לראות את הנבחרת הכי טובה.
האוווארד כדוגמה למישהו שלא ישנה אם יוזמן או לא במקום קאזינס. על קובי טענתי שזו היתה החלטה פזיזה לפרוש או להיות מופרש כי כשחקן 12 הוא עדיף על בארנס כי ישדרג משמעותית את הסטאר פאואר של הנבחרת ולא יפגע מקצועית. די בטוח שאוהדים בריו היו מעדיפים לראות אותו משחק בפעם האחרונה ולא את בארנס.

Comments closed