חודש לטקס הפתיחה

תמונת מצב

בעוד חודש בדיוק, ב5 באוגוסט, יצא לדרך טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בריו 2016. בזבוז כספים, הרחבת רכבת תחתית שלא בטוחים אם היא מוכנה או תעמוד בעומס, בעיות אבטחה, פשע, שביתות, שחיתות, הדחות, ריבים בלתי פוסקים בין הממשלה הפדרלית של ברזיל לממשלת מדינת ריו דה ז'ניירו לעיריית ריו דה ז'ניירו, מי מפרץ מזוהמים, צ'יטה מתה, חלקי גופה בקופקבנה, סימום וכמובן זיקה. לא הכל ייפתר עד המשחקים. השאלה היא עד כמה הוועדה המארגנת תצליח להכיל את האתגרים והבעיות ולארח את העולם לקרנבל.

בכל מקרה, אחרי כשבועיים בישראל בהם התאפסתי קצת על מה שקורה במשלחת (אם כי תמונה מדויקת יותר תתקבל אחרי הגיבושון הרשמי בשבוע הבא), אני חושב שחודש למשחקים זה זמן טוב לנסות להבין מה קורה בגזרתנו.

אני חושב שהוועד האולימפי הישראלי הראה הרבה בגרות בשלוש וחצי השנים האחרונות. אחרי האכזבה בלונדון, דווקא לא האשימו את הש"ג. גם לא הפילו הכל על שני השיוטים האחרונים של לי קורזיץ או על הגופים המקצועיים שבראשם היחידה לספורט הישגי. להפך, את הצוות ורשביאק-זיגי החליפו יגאל כרמי, יעל ארד וגילי לוסטיג. מצד אחד שינוי מהותי מאוד ומנגד השארת הידע הקיים. אמנם הבחירות לראשות הוועד האולימפי לא הוסיפו יותר מידי כבוד לספורט הישראלי, אבל מאז שהרוחות נרגעו, נעשו כמה צעדים מאוד יפים. יש יותר דגש עם מיתוג וספונסרים, יש יותר דגש על אולימפיזם, יש את הפרויקט המנטלי, ככה שמחזור ריו 2016 לא היה מור-אוף-דה-סיים.

בין אם זה הוגן או לא, הוועד האולימפי הישראלי והמשלחת הישראלית די נשפטים במשחקים האולימפיים עפ"י "מדליה חזות הכל". קרי, בסופו של דבר כל העבודה הקשה של הספורטאים, של המעטפת ושל המנהלים מאחורי הקלעים תתגמד לעומת הרוח הבוגדנית שבבייג'ין התאימה לשחר צוברי לזכות בארד ובלונדון הפריעה ללי קורזיץ לממש את חלום הפודיום האולימפי.

הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי לא נוקבים במספר מדליות צפויות, אבל מדברים על לפחות זכייה אחת ותקווה לבין 8 ל10 גמרים. בעבר היה איזה מפתח של 3-4 גמרים שווים מדליה, אבל אחרי בייג'ין ולונדון כנראה שזה לא מדד מספיק מדויק.

מי שהרשימו ביותר במחזור האולימפי מאז לונדון היו ירדן ג'רבי (אלופת עולם ב2013 וסגנית אלופת עולם ב2014) כמובן, חנה קנייזבה מיננקו (סגנית אלופת עולם ב2015) ונבחרת ההתעמלות האמנותית (אימפריה ומפלצות מדליות). דווקא בשנה האחרונה ג'רבי לא מגיעה להישגים של 2013-2015 וקנייזבה מתאוששת מפציעה ובאליפות ישראל פסלה ב5 מ6 הקפיצות שביצעה. כל המערכת תישפט אם באמת יהיו במיטבן בריו, כשחשוב. כי אם כן, אז שתיהן מועמדות לגיטימיות מאוד לפודיום. למה להיות נגטיבים לגבי אם לא?

נבחרת ההתעמלות האמנותית אימפריה. אין שום נבחרת ישראלית שמדגדגת את ההישגים שלהן או את המעמד שלהן בעולם. אני מת על ההתקדמות השיטתית וההדרגתית של הענף וכל מקום בין 2 ל5 ריאלי ולא תלוי בהפלות בלתי צפויות של הנבחרות האחרות. כמובן שזה אכזרי שיש מדליות רק על קרב-רב ולא על תרגילים בודדים, כמו בהתעמלות מכשירים למשל.

גולן פולק זכה בארד באליפות העולם ב2015 וזה מאוד מעודד. יש עוד כמה ספורטאים שברמה אירופאית גבוהה, אבל לא הצליחו להשיג מדליות באליפויות עולם ולכן לדעתי צריך להתייחס לסיכויים שלהם יותר בזהירות. שגיא מוקי שמזכיר מאוד את הסגנון ההתקפי המהנה של מאמנו אורן סמדג'ה, אורי ששון שכל עוד יימנע מטדי רינר הוא יכול ללכת רחוק והמתאבקת אילנה קרטיש שבמחזור האולימפי הנוכחי מדליית הכסף באליפויות אירופה פחות או יותר נרשמה על שמה בטאבו.

אלה בעיני המועמדים הריאלים יותר למדליות. כמובן שיכולות להיות הפתעות. בטקוואנדו יש רק 16 מתחרים, ככה שביום טוב לרון אטיאס יש סיכוי (שלא לדבר על אם איזה איראני נקלע לדרך ופורש). לשייט היה מחזור אולימפי חלש ביחס לסטנדרטים ישראלים ואין אלופי עולם דומיננטים כמו גל פרידמן או לי קורזיץ או ארון מלא במדליות מאליפויות אירופה. מעיין דוידוביץ', שכבר חוותה משחקים אולימפיים בבייג'ין, זכתה בשתי מדליות ארד באליפויות העולם ב2013 ו2014. גם שחר צוברי, לא פראייר וכבר חווה שני משחקים אולימפיים. ככה שגם אם לא עברו מחזור אולימפי מצטיין, פוטנציאל עולמי יש שם.

יש גם אופניים וטריאטלון ובשחייה אפשר לקוות לעוד גמר של יעקב טומרקין, אבל הסיכוי שם למדליות לא ריאלי. גם לא בקליעה, בדמינטון, טניס, הרמת משקולות או במקצועות האתלטיקה שאינם קפיצה משולשת. נטע ריבקין, אלכס שטילוב ואנסטסיה גלושקוב (פעם רביעית במשחקים האולימפיים) אגדות ספורט ישראליות ובסיום המשחקים אפשר יהיה לדון על מקומם ההיסטורי בספורט הישראלי, אבל גם הם לא מהפייבוריטים לפודיום בריו.

המשחקים האירופאים שנערכו בקיץ שעבר בבאקו נתנו ללא מעט ספורטאים מהמשלחת הזדמנות לחוות אירוע רב ענפי בינלאומי. זה אולי יעזור עם השוק התרבותי שמקבלים במשחקים האולימפיים. אמנם זאת לא היתה הרמה של משחקים אולימפיים, אבל כמעט כל ספורטאי שהגיע שם לגמר גם עלה על הפודיום, ככה שמנטלית זה מעודד.

זאת תהיה המשלחת הכי גדולה שהיתה לישראל במשחקים האולימפיים, עם לפחות 45 ספורטאים. אין טעם להעמיס ציפיות לא ריאליות, אבל גם לבוא בלי ציפיות לא יעשה צדק עם הספורטאים ועם המערכת. הציפייה מכל ספורטאי וספורטאית שיהיו בשיאם בתחרות המטרה הכי חשובה – במשחקים האולימפיים וייתנו את ההופעה הכי טובה בקריירה שלהם. לא יותר ולא פחות.

תמונת הראי של קובי, ואתם כועסים - דוראנט
זיכרונות מקיץ 82 - ירון גרופמן

43 Comments

אריאל גרייזס 5 ביולי 2016

מה קרה לשטילוב שהיה גבוה למעלה ועכשיו אתה אומר שלא קרוב למדליה בכלל?

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

למעט במחזור לונדון, מרבית ההישגים של שטילוב היו באליפויות אירופה ולא באליפויות עולם. קרי בלי יפנים שיודעים לעוף. במחזור הזה הוא השיג את הקריטריון בהזדמנות האחרונה. גמר בקרקע יהיה הישג נהדר.

karim the dream 5 ביולי 2016

מה ההישגים של חנה בקפיצה משולשת מאז מדליית הכסף? לא שמעתי על תוצאות יוצאות דופן שלה השנה.

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

קפצה 14.25 באליפות הבלקן לפני שבוע. לא להיט, אבל לא זאת התחרות החשובה.

גיאקו 5 ביולי 2016

יפה ומשכיל.
נחזור לימי הזוהר של 0 מדליות

אלון 5 ביולי 2016

מבחינתי כל הישג מרשים הוא בונוס.
הגעה של הספורטאים האלה לרמות האלה במדינה שכמעט ולא משקיעה בהם היא כבר הישג.

אני אצטרך איכשהו בקיץ לראות מלא אולימפיאדה ולעקוב אחרי ישראלים מצד אחד מצדשני להתחמק מהצליבות שלהם בתקשורת. להקיא מזה.

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

נכון שיש פה בעיות בתשתיות ומצב בטחוני ומרחק וכו', אבל אני לא מתחבר לנרטיב שספורטאים ישראלים הם קורבנות של סיבות. הם דווקא מקבלים מעטפת מאוד יפה.

יאיר אלון 5 ביולי 2016

תלוי ענף ומיקום גאוגרפי אני חושב

ברלה 5 ביולי 2016

וואלה יואב? יהיה נחמד אם תעשה על זה טור כי זה נוגד כל מה שחשבתי שאני יודע על ספורט אולימפי ישראלי (אין תמיכה, משלימים הכנסה המאבטחים, כולם מתעסקים רק בכדורגל וכו..)

אריאל גרייזס 5 ביולי 2016

זה כבר מזמן לא ככה. אלו שבסגלי הזהב וכו לאולימפיאדה מקבלים מעטפת מצוינת. אחרי האולימפיאדה האחרונה היו קולות שאמרו שאפילו מדי, שזה הפך אותם לשבעים מדי.

יאיר אלון 5 ביולי 2016

מקווה שלקראת המשחקים יעשו איזו כתבה ויתנו לאנסטסיה קצת כבוד. ספורטאית שמגיעה בפעם הרביעית למשחקים זה לא עניין של מה בכך, מה גם שבניגוד לספורטאים אחרים היא מגיל צעיר מתאמנת בישראל ומגיע להישגים בענף בפחות או יותר לא קיים פה.
כל הכבוד לה.

אישית אותי פחות מעסיק מדליה או לא מדליה, גמר בשחייה מרשים שבעתיים בעיניי אבל צדקת שאמרת שלפי זה המשלחת תישפט.
מדאיג במובן מסוים שהפייבוריטים שלנו למדליה נראה כי לא מגיעים בכושר, אך אין לדעת וניתן רק לאחל להם בהצלחה.

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

אנסטסיה גיבורה. מקווה שתקבל את הכבוד לשאת את דגל ישראל בטקס הפתיחה.

גיא זהר 7 ביולי 2016

באיחור מה, אחלה פוסט. אנסטסיה לא תקבל למרות שמגיע לה כי לא מספיק תקשורתית. תומרקין או שטילוב לדעתי.. אפרופו שטילוב, הוא במגמת עלייה, צפה להפתעות חיוביות.

איתמר 5 ביולי 2016

מבחינתי, ההישג הישראלי הגדול ביותר יהיה לעבור את הקיץ הקרוב ללא מלחמה.

ובאשר לבזבוז הכספים והשחיתויות :
הגיע הזמן להוריד את רף הדרישות ותנאי הסף ממדינות שמבקשות לארח אולימפיאדות.
אין לי ספק שאפשר לקיים משחקים אולימפיים (מהנים ומוצלחים) במתקנים שקיימים כיום בעשרות מדינות בעולם ללא צורך בבניית מתקנים חדשים ומפוארים שנותרים, לעיתים קרובות, ללא שימוש לאחר סיום האירוע.
את השחיתויות אפשר יהיה לצמצם בין השאר באמצעות מעבר להגרלה (מפוקחת כראוי) שבה תיקבע המדינה המארחת מבין אלה שיציגו מועמדות.

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

נעשות רפורמות להקל על האירוח, כמו אפשרות פיזור המתקנים על כמה ערים או איזורים כדי שלא יהיו פילים לבנות, הקלות בהגשת המועמדות ועוד. נראה איך הביד ל2024 ילך. כרגע גם שם יש לא מעט בעיות.

אלעד 5 ביולי 2016

אני אתרשם הרבה יותר מעיר שמארחת על בסיס מתקנים קיימים, מכזו שיוצאת מגדרה כדי להרים "טקס פתיחה שעוד לא נראה כמותו". איפשהו בעשורים האחרונים קצת נעלם שרוח אולימפית זה גם צניעות.

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

מבין המועמדות ל2024, הביד של בודפשט הולך לכיוון החסכוני וגם ללוס אנג'לס ולפאריז יש הרבה מתקנים קיימים.

היסטוריון של ספורט 5 ביולי 2016

יואב תודה על הטור.
לצערי אני פסימי לגבי מדליה …אולי של מיננקו במשולשת.
ג'רבי בכושר ירוד.
ובכלל בג'ודו ישנם הרבה מאד שיכולים ללכת לפודיום ביום נתון ככה שעל כל גולן או מוקי יש איזה עשרה מתחרים לגיטימיים למדליה.
שטילוב מעבר לשיא.
נבחרת ההתעמלות מרשימה אך תסיים להערכתי במקומות 4-5 לכל היותר…שכן יש כאן ניקוד שהוא בחלקו פוליטי …כמו כן עד כה נבחרת ההתעמלות טרם השיגה מדלייה בקרב רב ( תקן אותי עם אני טועה )
יש אמנם את המתאבקת קארביש ואת מיננקו …אבל האחרונה נפצעה והכנתה נפגמה והראשונה היא לא באנקר.
כל היתר בדיוק כפי שכתבת הם בחלקם ראויים ובחלקם ייכנסו ( וכבר נכנסו ) לדברי הימים של הספורט הישראלי….אבל מדליה לא ראלית.
התקווה היא שהסט' צריכה להתיישר.
ואם למיננקו יש נניח 30 אחוז ולמתאבקת 30 אחוז ולג'ודקות 20 אחוז ולנבחרת ההתעמלות 30 אחוז….הרי שבסוף נזכה במשהו ….זה בעצם מה שקרה למשלחת זה 20 שנה עד האולימפידה הקודמת.
לסיום מדליות חשובות מבחינתי .
1. מיננקו מכיוון שזה אתלטיקה ומכיוון שזו תהיה מדלייה נשית לראשונה מאז 92 …אם היא תהיה מזהב זו תהיה המדליה המזוהבת הנשית הראשונה.
2. נבחרת ההתעמלות ….שתהיה המדליה הקבוצתית הראשונבה…..ועוד בהתעמלות.

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

שום דבר לא באנקר. הכל קשה. לא יודע לתת אחוזים.
נבחרת ההתעמלות האמנותית השיגה בתחילת יוני ארד בקרב רב באליפות אירופה. עצם קיום אליפות אירופה בישראל מראה על הכוח הפוליטי שיש לנו. גם נבחרת רוסיה מגיעה להתאמן בישראל כל חורף. פוליטית אנחנו לא פראיירים במחזור הזה. להבדיל מענפים אחרים, אליפות אירופה היא ברמה של אליפות עולם. רק יפן וסין בעשירייה הראשונה ולרוב מאחורי ישראל. נכון שאם היו מחולקות מדליות בנפרד גם לתרגילי הסרט וגם לתרגיל החישוקים ואלות, אז היה סיכוי הרבה יותר גבוה. אם יעשו תרגילים חלקים ברמה שהן הוכיחו במחזור האולימפי הזה, הן בתמונת המדליות.
קצת מדאיגה ההתאוששות האיטית, אבל קנייזבה כבר התמודדה עם פציעות ועד היתה מאני והצטיינה בתחרויות גדולות. אני מאמין בה מאוד.
מסכים שהשנה האחרונה לא אידיאלית לגבי ג'רבי, אבל בגדול, היה לה מחזור אולימפי נהדר. נכון שלקחו לה את הג'רבי צ'וק ושהיא הפסידה בכמה טורנירי טאשקנט למיניהם, אבל אין סיבה לתת לה או לכל המעטפת שסביבה הנחות. פחות מגמר (קרי קרב על מדליה), תהיה אכזבה גדולה מאוד.

אריאל גרייזס 5 ביולי 2016

לגבי התעמלות אומנותית – יש הרי תרגילים של בודדות חוץ מרמת הנבחרת, איך אין לנו שם שום דבר עם נבחרת כל כך טובה?

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

לגבי היחידות, נטע ריבקין בטופ העולמי מחזור אולימפי שלישי. היא לא באיזור המדליות בקרב רב, אבל יכולה להגיע לגמר אולימפי שני ברציפות. מעבר לזה עשו כל מיני שינויים בקריטריונים ככה שהיתה לישראל רק קואטה אחת. אחרי שנטע תפרוש, יש עוד שתי מתעמלות, טורי פילנובסקי ולינוי אשרם, שגם נמצאות ברמה בינלאומית די גבוהה.

אריאל גרייזס 5 ביולי 2016

גם ביחידות אין מדליות בענפים בודדים?

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

לצערינו לא, במשחקים האולימפיים רק קרב רב.

דני 5 ביולי 2016

אני מעריך שנסיים עם מדליה אחת של מישהו מהג'ודו. נבחרת ההתעמלות לצערנו תסיים במקום הרביעי.
אני לא יודע מה לצפות מקנייזבה.
ואני באמת מאמין שנזכה לראות שתי גמרים בשחיה (יעקב ב200 גב וגל נבו ישתחל לגמר 400 מעורב אחרי שאין את צה ולוכטה). לדעתי גמר שחיה אולימפי שווה מדליה בענפי קרב ושיט.

אדם 5 ביולי 2016

מדוע שלוכטה לא יהיה זה משנה, אין לאמריקאים איזה עשרה שחיינים שיכולים להתברג בגמר המעורב?

דני 6 ביולי 2016

מפני ש400 מעורב זה מקצה טקטי ודורש ניסיון. אמריקני צעיר ומבטיח יכול ליפול במוקדמות, לעומת לוכטה שמכיר את מספר התנועות שלו בע"פ.

גיל 5 ביולי 2016

תמיד יש תלונות על הארגון וחששות ובסוף זה מסתדר. אני זוכר לפני יוון שאמרו שיהיה קטסטרופה ובסוף הכל היה בסדר. רק באטלנטה היה באמת בלאגן מהמשחקים היחסית אחרונים.

cookie-monster 5 ביולי 2016

חלקי גופות?

ומה קרה לצ'יטה?

יואב דובינסקי 5 ביולי 2016

לפני כמה ימים נמצאו חלקי גופה לא רחוק מאיפה שיהיה מתקן כדורעף החופים בקופקבנה.

יגוארית מסוממת שליוותה חלק ממסע הלפיד נורתה למוות לאחר שהשתחררה מהשלשלאות.

יוסי מהאבטיחים 5 ביולי 2016

מה לעזאזל למשחקים האולימפיים ולצ'יטה מסוממת?
הכניסו ענף אתלטיקה שאמור להיטיב עם נבחרות אפריקאיות?

יואב דובינסקי 6 ביולי 2016

הוועדה המארגנת רוצה להדגיש את מגוון הזנים המיוחדים של חיות וצמחים בברזיל. בראש ובראשונה זה בא לידי ביטוי בקמעות למשחקים האולימפיים והפאראלימפיים, אבל גם בקטע ממסע הלפיד כשהשתמשו ביגוארית (לא צ'יטה, טעות שלי בזיהוי) לצילומים לצד הלפיד האולימפי.

ירושלמי 6 ביולי 2016

אכן מדובר ביגואר, טורף ממשפחת החתולים המצוי במרכז ודרום אמריקה באזואר האמזונס המיוער.
צ'יטה (בעברית ברדלס) נפוץ בסוואנה באפריקה וקצת באסיה.
הבלבול בעיקר נפוץ בין היגואר לנמר עקב הדמיון הרב בין השניים.

אלכס דוקורסקי 6 ביולי 2016

חבל שלא הספיקה לטרוף, או לכל הפחות לנגוס מעט, את שהחליט לסמם ולהרוג אותה.

אלכס דוקורסקי 6 ביולי 2016

* את מי

יוסי מהאבטיחים 5 ביולי 2016

תודה על הפוסט, יואב. מכניס התרגשות קלה בלב לקראת החודש הזה שיש מה לראות כל דקה בו.

אני לא מספיד את צוברי כל כך מהר.
הרבה נסיון יש לו, ובענף שבו יש הרבה אספקטים מנטלים זה יעזור לא מעט.

בשבילי קורזיץ תמיד תהיה אלופה, גם אם התפספס לה בפיינל בלונדון.

ק. 6 ביולי 2016

אחלה סקירה.
אם רוצים להבטיח מדליה צריך לשלוח את דור מיכה לאולימפיאדה

אלעד כץ 6 ביולי 2016

אאל"ט קזנייבה פסלה ב 4 מתוך 6 קפיצות באליפות העולם.
חוץ מזה תודה רבה שחזרת לכתוב. מעניין מאוד.

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

הוויכוח לגבי ההשקעה של המדינה בספורט לגיטימי לגמרי.
מצד אחד המדינה כן משקיעה ויש יגידו מעט מדיי ואליה מצטרף מפעל הפייס. השקעה בעיקר במתקנים וגם קצת בספורטאים באמצעות מלגות ומענקים.
מצד שני אין לנו את מה שקורה במכללות בארה"ב בהם יש מסלולים מיוחדים לספורט הישגי שממומנים באמצעות הקולג' עצמו.
מצד שלישי קיימות מדינות שלא משקיעות כמעט כלום בספורטאים ואלו מתקיימים בעיקר מחסויות.
המקרה של גל פרידמן מעניין ומראה שיש דרך אחרת, ספורטאי יכול לקבל מענקים על מצויינות וגם לקבל מלגות מספונסרים (אני חושב שזה פטור ממס).
בשנים בהם ייצג את ישראל בתחרויות אני מעריך שהיו לו מספר ספונסרים כולל ספונסר ראשי אחד ובעלים של קבוצה.
האם הספורט האולימפי בארהב גם כן נשען על ספונסרים או שהממשלה הקציבה כספים???
המדינה יכולה לבנות מערך של תורמים פוטנציאליים שיספנסרו חלק מן הספורטאים האולימפיים והעניין צריך להתפתח כמו במקומות המפותחים בעולם.

יואב דובינסקי 6 ביולי 2016

אני חושב שצריך להפריד בין השקעת המדינה בספורט, שהיא שערורייתית בעיני (היעדר מתקנים, חוגי ספורט יקרים מאוד וכו') לבין השקעת המדינה בספורטאים אולימפיים, שמקבלים מעטפת מקצועית ורפואית, מלגות עפ"י הסגל שהם נמצאים בו ומענקים על הישגים. עשירים גדולים לא יוצאים מזה, אבל אני גם לא רואה אותם כקורבנות ביחס למדינות אחרות.

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

יואב, האם גם בארה"ב המדינה משקיעה כסף בספורטאים האולימפיים או שהם מתקיימים מהחסויות?

ד"ר רזי הופמן 6 ביולי 2016

קח לדוגמא את פלפס, ממה הוא מתקיים? חסויות? פרסומות? כסף ממשלתי? הרצאות? לדעתי, ואולי אני טועה, ממשלת ארצות הברית כלל לא מתקצבת אותו.

יואב דובינסקי 6 ביולי 2016

פלפס מקרה קיצון. הוא מרוויח מיליונים מחסויות.
נכון שכביכול גם כסף פדרלי מממן מכללות (יחד עם תרומות וחסויות) ושם יש תנאים מצוינים לספורטאים צעירים להתפתח. מצד שני, אלה שמקבלים מלגה מלאה מקבלים מחייה בסיסית, אימונים ולימודים וגם זה די בא על הגב של שחקני הפוטבול שבעצם מכניסים את רוב הכסף לספורט המכללות דרך זכויות שידור, כרטיסים ומרצ'נדייס בלי להיות מתוגמלים בהתאם.

אגב, פתיחה מאכזבת לישראלים באליפות אירופה באתלטיקה. גם מעיין שחף וגם אולגה לנסקי לא התקרבו לקריטריון לריו. זו היתה התחרות האחרונה עבורן.

ד"ר רזי הופמן 7 ביולי 2016

אולי המדינה יכולה לעזור גם במקרה של חסויות?
במקום להגדיל את התקציב לספורטאים. לשמר את מה שקיים היום אבל להוסיף מחלקה שדואגת לעזרה במציאת חסויות עבור הספורטאים. לא חסרים תורמים יהודים ועסקים, בארץ ובחו"ל, שמוכנים להשקיע. אבל צריך למצוא אותם ולשכנע אותם. כך בהשקעה קטנה יחסית אפשר לעזור לאותם אתלטים שמיצגים את המדינה. חורה לי שאנשים כמו קלגנוב מסיימים כשומרים במקום להיות המאמנים של דור העתיד.

Comments closed