שלום עכשיו

יש הרבה שאלות פתוחות לגבי מתווה הוועדה (שלב ראשון הצלת ריו בטווח הקצר, שלב שני בדיקה לעומק של הענף ושיפורו בטווח הארוך), אף אחד לא חושב שזה אידיאלי, אבל לפעמים עדיף להיות חכמים מצודקים

המתעמלות ברחבת הי"א בתל אביב (צילום: יואב דובינסקי)
המתעמלות ברחבת הי"א בתל אביב (צילום: יואב דובינסקי)

כאב לי בשבוע האחרון על נבחרת ההתעמלות האמנותית ועל אירה ויגדורצ'יק. יש לי הערכה מקצועית לספורטאיות ולמאמנת כפי שיש לי למעט מאוד אנשי ספורט במדינה. אני חושב שהיתה סחבת בימים הראשונים מאז פרוץ הפרשה שהובילה להחרפת המצב, אבל אני מברך על היכולת של ועדת הבדיקה שהקים איגוד ההתעמלות לגשר בין הצדדים ולהגיע לעקרונות שבתקווה יישמרו ויאפשרו להתחרות בריו.

אחרי שנראה שהסכסוך יוצא משליטה, מונתה ועדה עם מנדט כפול: שלב ראשון שהוא יותר גישור כיצד אפשר להציל את ריו ושלב שני שיקרה אחרי המשחקים בו יבדקו לעומק הרבדים השונים של ענף ההתעמלות האמנותית. צפיתי בסטרימינג במסיבת העיתונאים מהסלון בטנסי. בוועדה סרבו לדבר על אם היתה או לא היתה בעיטה ושהמטרה של הועדה היתה לבדוק כיצד אפשר לעבוד ביחד ולא מי צודק. כעיתונאי זה מתסכל כשיש פרטים שלא נחשפים ושאלות טובות שנשאלו שלא נענות, אבל כאוהד של הנבחרת שרוצה בהצלחתה אני מקבל את זה שיש תיבות פנדורה שלא יהיה נורא אם ייפתחו גם בספטמבר.

מעצם זה שהחליטו לנסות להעביר את החודש הקרוב ביחד, אני מסיק שמה שקרה בקאזאן לא מזעזע את אמות הסיפים של החברה הישראלית ברמה כזאת שהבירור לא סובל דיחוי. מצד שני, ההחלטה שאירה ויגדורצ'יק אמנם תמשיך להיות מאמנת העל והסמכות המקצועית הבכירה אבל המתעמלות יעבדו באופן ישיר ופיזי עם המאמנות האחרות, מראה שלא פתרו את הבעיה אלא מנסים למשוך חודש בלי שהעסק יתפרק עד לסיום המשחקים. גם הוועדה מודעת לזה שהעקרונות שבריריים והנפשות הפועלות הן אלו שייצקו תוכן פנימה.

אלכס אברבוך ילווה את הנבחרת מטעם הוועדה וינסה לשמור על שלום בית. אני חושב שהוא בחירה נכונה מאוד. לא רק שהוא ספורטאי על לשעבר, אלוף אירופה ומדליסט באליפויות עולם בענף הכי יוקרתי במשחקים האולימפיים, הוא גדל במערכת הספורט של ברית המועצות, מכיר את המנטליות, את השפה ועבד גם עם צעירים בישראל ומבין את הרגישויות.

אידיאלי זה לא, אבל זה אקמול, או פלסטר או סלוטייפ שבתקווה יחזיק את העסק ביחד עוד חודש. עולות הרבה שאלות לגבי איך זה יעבוד בפועל. איך אפשר לאמן עם מתווכים? האם עכשיו חודש שלם אברבוך עומד לשבת כל יום 10 שעות באימונים באולם ולהסתכל על אותו תרגיל מתורגל מיליארד פעם? ועוד הרבה מאוד שאלות שיקבעו כנראה בדינמיקה בשטח.

הפרשה הזו פתחה לחברה הישראלית צוהר לענף ההתעמלות האמנותית ומה צריך לעשות כדי להיות בטופ העולמי. אין ולא היתה שום נבחרת ישראלית בענף קבוצתי שבאופן כל כך יציב נמצאת ברמה עולמית כל כך גבוהה. ברוב ענפי הספורט הקבוצתיים ישראל אפילו לא מעפילה לאליפויות עולם ובאליפויות אירופה, גם כשמצליחים להעפיל, לא מאיימים על עמדת המדליות. אבל כשנכנסים למטבח, זה לא מראה יפה.

הדיון הציבורי לגבי מקום ההתעמלות האמנותית בספורט הישראלי, הוא דיון חשוב וראוי, אבל הוא צריך להיעשות בשקט ובלי לחץ אחרי המשחקים ועם ראייה לטווח ארוך. התעמלות אמנותית לא רק ענף לגיטימי בישראל, אלא ענף מועדף שמקבל תקציבים והשקעה מקצועית גבוהה כדי להגיע להישגים. יש לו גם חשיבות בהגדלת אחוז וכמות הנשים במשלחת האולימפית הישראלית ובפרויקטים לקידום נשים בספורט. מצד שני, יש הרבה בעייתיות, מדובר בילדות שמתחילות להתאמן בצורה מאוד אינטנסיבית בגיל מאוד צעיר, יש השלכות פיזיות ופסיכולוגיות, צריך לתת את הדעת לגבי חשיבות שילוב ההורים וכמובן שיש גם את הפוליטיקה הפנימית בענף. סביר בעיני שזה סובל דיחוי של חודש ואפשר להתמודד עם זה בשקט ובראייה קדימה עם חזון ובדיקה איזה תנאים וגבולות צריך להציב. אני מקווה שזה לא יתמסמס ויישכח, כי צריך שם בדק בית יסודי.

יש לי הערכה גדולה גם למתעמלות וגם למאמנות ואני מאוד רוצה בהצלחת הנבחרת. אם לפני שבועיים ראיתי בנבחרת מועמדת חזקה למדליה, עכשיו בוודאי שאין לי מושג מה הסיכויים לפודיום או מה יהיה עם הנפשות הפועלות ביום שאחרי טקס הסיום (הגמר יערך בבוקר אותו יום). אני לא חד ערכי בנושא הסכסוך שפרץ ויש הרבה סתירות פנימיות ודברים שגורמים לי אי נוחות, אבל לפעמים עדיף להיות חכמים מצודקים.

זיכרונות מקיץ 76' - ירון גרופמן
למה הספורט מנבא תהליכים כה רבים?

124 Comments

צור שפי 19 ביולי 2016

התגובה הראשונה שלי אחרי פרסום החלטת הוועדה היתה שזו עוד פשרה מחורבנת של אנשים שלא רוצים להחליט ובמידה ידועה מובילים להחלטה שהיא הרע שבכל העולמות: בפועל ויגדורצ'יק לא תאמן אבל המתעמלות יצטרכו לסבול את נוכחותה. הפוסט שלך גורם לי לחשוב על זה שוב ויתכן שבאמת בסיטואציה שנוצרה לא היתה ברירה אלא להמציא משהו מפאיניקי כזה שיסחוב איכשהו עד אחרי התחרות אלא שאני מתקשה להאמין שעם כל כך הרבה רעל ומטענים שליליים המתעמלות יוכלו להצליח.

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

לחלוטין פתרון ביניים שאמור להחזיק את העסק ביחד חודש. גם זה שברירי. אני הערכתי את המודעות העצמית של הוועדה, בלי אשליות ועם הרבה מאוד זהירות.

איציק 19 ביולי 2016

מה אני למד מהועדה:
1. המתעמלות, ההורים ושאר הצוות לא סובלים את אירה ויגדורצ'יק ללא קשר לאם היתה בעיטה ואם לא, ולכן לא תמשיך אחרי ריו.
2. כנראה לא היה משהו נורא שלא יכל להמתין חודש, וזה נותן הרגשת סבוטז' חזקה, ולא שאירה ויגדורצ'יק חפה מכל אשמה.
3. הועדה שמה פלסטר למשהו חמור, ולכן אולי יחזיק חודש אך לא יביא תוצאות. משהו כמו, אתה אולי יכול להופיע עם נקע, אבל לא יכול לזכות.
4. עד שהיה סיכוי למשהו חיובי, אצלנו חייב לצאת הגועל כדי להרוס ברגע הכי לא מתאים. תזמון זה הכל…
5. בסיפור הזה לא היו צודקים ולא היו חכמים. הועדה רק איכשהו הצליחה להסביר לטיפשים שהם לא צודקים. שום דבר מעבר לזה.
6. הלכה המדליה, אם בכלל היתה כזו…
7. חבל, חבל, חבל…
8. שוב הרסו למירי רגב את הסיכוי למעשה לימור… רגע… רגע אותנטי של שותפות גורל (או מדליה).

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

חכמים במובן הזה שהיה יכול להיות יותר גרוע. ראינו שכל יום שעובר עוד מקורבים מתבטאים והעסק נהיה הרבה יותר מכוער.
יש הרבה שאלות שלא נענו בשלב זה. אני חושב שלא יקרה משהו מהותי אם השאלות יישאלו ויענו גם בספטמבר.

כמובן שגם לפני שבועיים הסיכוי למדליה לא היה ודאי. בשנתיים האחרונות ישראל היתה באופן די קבוע בין מקומות 2-5 בעולם, כשלרוב היתה מסיימת כל תחרות עם מדליה (בין אם במכשיר בודד או בקרב רב), אבל הרבה חזו מקום רביעי בריו. עכשיו זה סיפור אחר. קודם נראה שהעסק מחזיק מעמד ביחד ואז שיעפילו לגמר ושם נראה מה קורה.

איציק 19 ביולי 2016

הכל נכון, רק יש לי הרגשה שגם בספטמבר אף אחד לא יספר בצורה מסודרת וינסו לטייח. מה שיקרה זה שויגדורצ'יק וכל השאר מצד שני יורידו את הכפפות ויתחילו להתפלש ברפש. את האמת לא נדע. זה לא אומר שיולי זה הזמן הנכון, נהפוך הוא, רק שאני מפחד שגם אחר-כך זה לא יצא מסודר.

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

הסצנריו שתיארת לא בלתי סביר בעיני.

D! פה ועכשיו 19 ביולי 2016

תודה יואב. מפוכח. לא בטוח שנכון אבל לפעמים מפוכח עדיף על נכון

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

+1

זינק 19 ביולי 2016

לוועדה למעשה כבר לא היה כמעט מרחב תמרון, כששני הצדדים עלו על עץ גבוה ויצאו בהצהרות מפוצצות.
הפתרון באמת נראה כמו פלסטר על פציעה שמצריכה ניתוח.
אני מאוד אופתע אם במצב הנוכחי הן יצליחו להוציא מעצמן את המקסימום.

לא ברור לי איך בכירי הענף (אולי ניסו ואני לא מודע לכך…) לא הושיבו את כולן בחדר אחד סגור כשחזרו לארץ והעמידו להן קביעה – או שאתן עוזבות את כל הסיפור הזה לחודש הקרוב ומנסות להציל את התחרות, או שכל העסק מתפרק.
כרגע זה נראה שזה פשוט מצב בלתי אפשרי לניהול. איך בדיוק ויגדורצ'יק אמורה לעבוד מולן. בכל הערה היא תדבר עם מאמנת אחרת שתלך למתעמלת ותעביר את המסר. זה נשמע לא ישים ובטח לא תורם להצלחה.
הן שילמו מחיר כל כך כבד לאורך השנים (כפי שמצטייר לי גם המתעמלות וגם המאמנות) וחבל לראות אותן מגיעות לרגע הכי גדול שלהן במצב כזה.

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

אתה לא היחיד שתוהה לגבי התנהלות הבכירים במשבר הזה.

no propaganda 19 ביולי 2016

לבכירים באמת יש השפעה פה?
ההרגשה שלי היא שכל הענף בנוי על מספר מצומצם של מאמנות והכח הידן.

אודי 19 ביולי 2016

אז באמת פשוט משאירים אותה בתקווה שהנוכחות שלה תזכה את הנבחרת בעוד כמה נקודות אצל השופטים?

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

אפשר להסתכל על זה מהרבה זוויות.

אביאל 19 ביולי 2016

עם ההשעייה של נבחרת רוסיה, יש סיכוי למדליה ?

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

דבר ראשון מוקדם לקבוע שרוסיה תושעה. מצד שני, אם פוטין מחליט שגם כל בני בריתו לא יופיעו, אז גם בלארוס בחוץ ואז כמובן שהסיכוי עולה כש2 מועמדות לפודיום לא יתחרו.

אורן השני 19 ביולי 2016

אתה חושב שהמדינות האלו לא יופיעו אם פוטין "יבקש"?

נשמע לי דילמה רצינית. אם זה יקרה הן בטח לא ייצאו בידיים ריקות.

איציק 19 ביולי 2016

פוטין לא מבקש…

אורן השני 19 ביולי 2016

לכן המרכאות

ובכל זאת, לוותר על האולימפיאדה בגלל מדינה אחרת זה יריקה בפרצוף לכ"כ הרבה אנשים. אפילו למדינה שלמה.

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

גם ישראל החרימה משחקים (1980) בהוראת ג'ימי קארטר.
אחת הבעיות עם השעיות והחרמות זה שאתה לא יודע איך זה נגמר. כי אם פוטין מחליט שיהיה אפקט דומינו, אז יהיו לזה השלכות שלך תדע איפה יסתיימו. מצד שני, בעייתי להחליק את הסיפור של הסימום שם ועדיין לטעון לטוהר הספורט. אני נזהר מהשעייה גורפת. רק כמוצא אחרון.

אורן השני 20 ביולי 2016

מסכים עם מה שאתה אומר. אם הרוסים לא יושעו – מי יושעה בעתיד? הרי ברור לכולם שאי-השעייה זה כתם ענק על הספורט ושהכל פוליטיקה.

לגבי החרמות של המדינות האחרות, אני לא יודע בדיוק מה היה ב-1980 אבל העולם השתנה מימי המלחמה הקרה. דבר כזה יגרום שם לבלאגן שלם – אזרחי, תקשורתי ואולי אפילו פוליטי – שאי-אפשר לחזותו.

היסטוריון של ספורט 19 ביולי 2016

מסכים לחלוטין עם מה שכתבת.
חשבתי על כך הרבה אתמול הוועדה בעיני עשתה מה שהיא יכולה ( לא בטוח שזה יספיק ).
ההגעה של אברבוך הייתה הברקה.
ואני חושב ממש כמוך שלמרות חוסר ההבנה שלו בהתעמלות .
ספורטאי זה ספורטאי בטח במקצועי אולימפי תובעני .
הוא מכיר את המנטליות ( גם מהרקע ממנו בא ).
סיכוי הצלחה ?
לא ידוע זה יכול ללכת לכל כיוון ועד הסוף ( בטח במידה ורוסיה תודח מהמשחקים ).
אבל הוועדה עשתה מה שיכלה .
האנשים שבה מראים מתונים ומאוזנים.
על פי רוב וועדות נראות לי כאיזו דרך חמקמקה לקבור בעיה.
אתמול הרגשתי משהו קתת שונה.
והגב' נילי ארד ( כמדומני ).
השאירה עליי רושם עז של אדם מיושב ומתון .
לא אהבתי את פינס הפוליטיקאי ( בלשוו המעטה ).
אבל לדעתי בהקמת הוועדה ובאישים שהרכיבו אותה הוא הוכיח מנהיגות וחשיבה ישרה.
הלוואי וזה גם יצליח .

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

לגבי סיכוי הצלחה, יש כמוה מובנים. האם העסק יחזיק מעמד ולא יתפרק עד למשחקים? אם כן, אז מה סיכויי ההצלחה של הנבחרת? כשהצלחה הכוונה להיות תחרותיים במאבק על מדליה ולא רק להעפיל לגמר. לגבי שניהם, אין לי מושג.

אדם 19 ביולי 2016

אתה לא חושב שאם הנבחרת תצליח להעפיל לגמר כולן ישכחו למשך יומיים שלושה את כל המקרה הזה ואז הכל פתוח לגמרי?

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

יום לפני סיום המשחקים יערכו מוקדמות התחרות הקבוצתית ובבוקר היום האחרון יערך הגמר. אין יותר מידי מקום לנוח ולשכוח בין לבין. נקווה שלא יהיו פיצוצים נוספים עד אז ושיעשו תרגילים נקיים ברמה הגבוהה שהן הראו שהן יכולות.

Ljos 19 ביולי 2016

אפשר הבהרה לגבי המשפט ״הפרשה פתחה לחברה הישראלית צוהר לענף ההתעמלות האומנותית ומה צריך לעשות כדי להיות בטופ העולמי״? מה למדנו?

Ljos 19 ביולי 2016

ובקשר להחלטה- אם זה באמת מקובל על ידי כל הצדדים, אז אחלה ונקווה לטוב במשחקים.
רק שלא יטייחו אחר כך.

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

אני חושב שלמדנו או לפחות מי שלא עוקבים אחרי הענף באופן קבוע, קיבלו הצצה למשמעות המשמעת הדרושה כדי להיות בטופ העולמי, עם תיאורים מאוד ציוריים ולא נעימים של מה זה אומר. זה מעלה לגבינו את השאלה, האם אנחנו באמת רוצים לנצח? כי אם כן, אז יש לזה מחיר. לשם שינוי, להבדיל מענפי ספורט קבוצתיים אחרים, הן באמת מנצחות. אז זאת לא שאלה תיאורטית או משהו שאנחנו רואים בטלויזיה על נבחרות מחו"ל, אלא שאלה מאוד מעשית ודי נדירה בספורט הישראלי שלא רגיל לנבחרות מנצחות ברמה עולמית.

כולי תקווה שלא יטייחו אחר כך וגם אני זהיר באופטימיות שלי ויודע שהכל שברירי.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

יואב

עומד מאחורי כל מה שאמרת בפסקה הראשונה.
לדעתי, אם תהיה הצלחה, יטייחו, ואם כישלון חרוץ, כל האינפקציה תצא החוצה בזרם וכולם יאשימו את כולם.

Jonas 19 ביולי 2016

התזמון של פיצוץ הפרשה מריח לא טוב, לא טוב בכלל. ובכל זאת, מצליחים באיגוד לשמור את הסקופים ה'כה' חשובים לעיתונות הצהובה הישראלית בפנים. כל הכבוד על זה.
הסיקור התקשורתי והלחץ על הנבחרת גם ככה עלה עשרות מונים עם הזכייה הביתית באליפות אירופה. הפרשה הזאת בהחלט לא מועילה לנפשות הצעירות הללו. כמו כן, קיים תסריט שביום התחרות, כלומר יום התחרויות האחרון, נהיה עדיין ללא אף מדליה. במצב כזה מד הלחץ יהיה על סף פיצוץ. ושם, דווקא שם, נמדדים הספורטאים הגדולים באמת. נחכה ונראה.

אנונימוס 19 ביולי 2016

תרשה לי לקלקל את החגיגה – מריח כמו ישראבלוף שסופו שגם יהיה כישלון מקצועי, וגם יצאו אפרטציקים קטנים כי לא גיבו ילדה שהמאמנת שלה הרביצו לה. אה מנסה לנחם את עצמך שיש פה יותר ממה שזה נראה ובעצם לא קרה משהו רציני וכולם מגלים גדלות נפש…נו שויין. אשרי המאמין

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

לא נראה לי שהשתמשתי במילים גדלות נפש כלפי אף אחד בסיפור פה. אני יותר חושב בכיוון של צמצום נזקים. לפי מה שאני מסיק, מה שקרה או לא קרה בקאזאן, לא היה מספיק מזעזע כדי שאי אפשר יהיה לטפל בו גם אחרי המשחקים. מה קרה שם בדיוק? אני ניזון מהתקשורת כמוך.

אסף THE KOP 19 ביולי 2016

שלום אך שווא

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

האמת שדי ציפיתי לתגובה כזאת.

אסף the kop 20 ביולי 2016

אבל זה בדיוק הסיפור של המשלחת הזאת.
שלום לשווא.
נראה לך שלסיפור הזה לא יהיה השלכות על הביצועים ?

ניר לוי 19 ביולי 2016

החלטה קטנה ועלובה של עסקנים שלא מוכנים לוותר על סיכוי למדליה הכי גדולה שהייתה לנו, ומוכנים לכסת"ח התעללות בקטינות לשם כך.
אני כנראה חושב אחרת מרוב המגיבים פה, לדעתי במאה ה21 במשטרים לא קומוניסטים לא ככה צריך לאמן ספורטאים, בטח ובטח כשמדובר בקטינים, בין אם הייתה בעיטה ובין אם סתם מדובר בהשפלות מילוליות ועידוד אנורקסיה.
לדעתי אם זה המחיר שהענף הזה דורש- לא צריך, נסתפק בלא להעפיל ליורו ולמונדיאל (או להשתפר בענפים של בוגרים ולא קטינים).

ולגבי מה יהיה אחרי- כרגיל מבחן התוצאה יקבע. אם יכשלו ברור שהיא תעוף. אבל אם תהיה מדליה- ישכחו מהכל והיא תמשיך, בכל זאת מדליה בענף מאוד משמעותי.

ולכן אני מקווה שיעופו בבושת פנים בסיבוב הראשון

איציק 19 ביולי 2016

יש לך תקווה מאד החלטית וחד משמעית לגבי משהו שאין לך מושג מה היה. היתה בעיטה, היו קללות, היה עידוד לאנטרקסיה, אולי סבוטז' של המאמנות האחרות שהדיחו קטינות לסיפור. אין לך שמץ של מושג. אולי צריך להשאיר את המאמנת ולזרוק את האחרות, ולהתחיל לבנות נבחרת חדשה בלי דם רע? במקרה זה אין סיבה לעשות זאת עכשיו. וכמובן שיתכן שאתה צודק, רק אין לך מושג האם אתה צודק…

ניר לוי 19 ביולי 2016

איציק, אין לי מושג מה היה, אבל אני יודע שאין עשן בלי אש ואני לא מדבר רק על המאמנת הספציפית הזאת. זה ענף שבעיניי לא צריך להתקיים בתצורה הזאת, גם בלי הבעיטה.
שוב- אם הדרך לטופ העולמי בענף הזה הוא על ידי ויתור על כל ההתבגרות והילדות, עידוד לאנורקסיה ומסכת השפלות נפשיות- לא צריך.
ברור לי שספורטאי מקצועני זה דבר מאוד תובעני, רק שאני לא מכיר עוד ענף שבו זה מתחיל בגיל כל כך מוקדם ובצורה כל כך חריפה

איציק 19 ביולי 2016

האם אתה יודע שיש עידוד לאנורקסיה? אני יודע שיש הקפדה מאד חמורה על תזונה, אך אני לא חושב שזה מצב של אנורקסיה. אנורטית לא יכולה לעבוד ככה. הגוף לא מספיק חזק.
האם אתה באופן עקרוני נגד הענף של התעמלות אומנותית? אם ככה, אז זה דיון אחר לחלוטין, והוא יכול להיות ראוי, אך זה צריך להיות במנותק מהמקרה הנל.
האם יש אש, ודאי, רק אנחנו לא יודעים מי הצית אותה ולכן לא יכולים לבקר או להסכים עם החלטת הועדה, אך ניראה מהדרך שבה המתעמלות, ההורים והמאמנות האחרות נסוגו לאחור, כנראה לא היתה אש חזקה מצד ויגדורצ'יק ולהם היתה יד בשרפה שפשטה. זהו ניחוש אבל אני חושב שהוא די מושכל.

ניר לוי 19 ביולי 2016

ההתנגדות שלי היא לגישת האימון הנוקשה שאירה ויגדורצ'יק מייצגת.
ולדעתי אם לא היה פה סיכוי משמעותי למדליה לא הייהו מקבלים את הפשרה המוזרה הזאת, וגם זה מעצבן אותי- לא צריך לוותר על כל הערכים בשם ההישגיות והרצון במדליה. מפריע לי שכולם רק רוצים שקט תעשייתי כדי שחס וחלילה לא נפגע במדליה הקדושה.

ואי אפשר לנתק את הדיון הכללי מהתזמון והאולימפיאדה, אני גם לא חושב שהתזמון שהפרשיה התפוצצה הוא מקרי- הסיפור לא היה מקבל עשירית מהרייטינג בכל טיימינג אחר (כמו בתביעה הקודמת נגד ויגדןרצ'יק). החלטה להעיף אותה עכשיו למרות הכל היתה מעבירה מסר מאוד ברור לגבי מה אסור ומה מותר, וחבל לי שההזדמנות פוספסה. אם היא תעזוב אחרי האולימפיאדה אני ממש לא בטוח שגישת האימון תשתנה

איציק 19 ביולי 2016

התזמון הוא מגמתי. אם שיטות האימון שלה לא טובות, הן כאלו כבר מספר שנים, וזה ציני ליזרוק אותה לפני האולימפיאדה אחרי שהיא הובילה את הנבחרת לשם. יש בזה איזו כפיות טובה צינית. אם השיטה לא טובה, אל תתנו לה מראש. אפשר היה להפסיק זאת לפני שנתיים ושלוש, אבל לא. מה ניסו לעשות? אמרו (לשיטתך), השיטות שלה פסולות, אבל בואו ניתן לה להשתמש בהן כדי שהיא תביא אותנו הכי רחוק שאפשר. אבל, בגלל השיטות שלה, לא ניתן לה להינות מהפירות ורק אנחנו נהנה מהן. יש בזה משהו מאוד פסול. אם בידיעה הפקדתן את בנות הנבחרת בידה כל הזמן, אז זו חוצפה לזרוק אותה עכשיו. זה לא מעביר שום מסר, פרט למסר של ציניות קרה ומגעילה. אני גם ממש לא חושב שהמאמנות האחרות ינקתו בגישה יותר הומאנית. אני חושב שהן ישתמשו באותה דרך של עבודת פרך, תזונה ממויינת ומבוקרת, רק כנראה עם פחות כישרון להישגים.
צריך להחליט, אנחנו בעד פיתוח התעמלות אומנותית עם כל המשתמע מכך, או נגד, ואז נסתפק בדרג ז' אבל נהייה שלמים עם הגישה שלנו. בכל מקרה, ההחלטה לא אמורה להתקבל עכשיו, ולכן המעשה שניסו לעשות נראה כמעשה נבלה.

ניר לוי 19 ביולי 2016

את דעתי כבר אמרתי- מעדיף דרג ז' אם דרג א' בא על חשבון הילדות.
אני לא חושב שזה ציני כי אם היו מעיפים אותה אף אחד לא היה נהנה מהפירות במקומה פשוט כי לא היו שום פירות. הדחה שלה עכשיו אומרת ויתור על המדליה.
ואם זה היה תלוי בי היא מזמן הייתה עפה. ההבדל הגדול הוא שהסיפור התפוצץ ברעש גדול. להשאיר אותה עכשיו זה כבר לא להעלים עין ממשהו שאולי קורה ואולי לא, עכשיו זה להסכים עם זה ברייש גליי, על כל המשתמע מכך, ובעיניי זה מסר מאוד בעייתי

איציק 19 ביולי 2016

על הדרך שלה דובר מזמן, ואם אני שמעתי, באיגוד ומסביב כולם ידעו. לא היה צריך שום רעש ושום בטיח. הבעיה שלי זה שיש לי תחושה חזקה מאד של רעש מבויים של אנשים קטנים. זה מה שמאד מפריע לי. להעיף מישהי על משהו שלא קשור. יש והיו מספיק סיבות לעשות זאת מזמן.

ניר לוי 19 ביולי 2016

דובר בסביבת האיגוד ובעמוד 15 של מדורי הספורט. זה אף פעם לא היה אייטם קבוע בכל מהדורת חדשות במשך שבוע. זה בדיוק מה שהופך את המסר שבהחלטה לכל כך משמעותי

איציק 19 ביולי 2016

ממש לא נכון, בשנים האחרונות, עוד לפני אולימפיאדת לונדון, כמעט כל תחרות סוקרה. הנבחרת הזו בטופ העולמי כבר מספר שנים ובטופ שבטופ כשנתיים. אני שומע כל הזמן על הנבחרת (לא שמחפש במיוחד) כי התוצאות שלה גורמות להציב אותה בקידמת הבמה ולר בעמוד 15. אולי בגלל מירי נבו גם, אבל הרבה תחרויות של הנבחרת משודרות. כך זאני לא מסכים שהם לא אייטם קבוע. אני לא חובב התעמלות אומנותית, אבל אי אפשר היה לפספס אותו בשנים האחרונות.

Ljos 19 ביולי 2016

עבודה קשה, משמעת ותזונה מתאימה לספורטאית נשמע טוב. אלימות (מכל סוג שהיא) כדי להשיג כל אחד מהדברים האלה היא בלתי נסבלת וסימן למאמנים איומים ונוראים (גם אם הם משיגים תוצאות). אם מדובר בסוג השני, יש להיפטר ממנה ומכל מייצגיה.
נתקלתי בדיוק בריאיון בימק"א עם אירה ויגורצ'יק מינואר בו היא אמרה את המשפט הבא: "בטח שאומרת דובי והיפופוטם. אולי לא זה בדיוק המילים, אבל דברים דומים" (למתעמלות שמעלות מעט משקל). כבר סימנים למה שמיותר מבחינתי והיא עוד גאה בזה (ובעוד דברים שהיא אומרת שבעיניי הם נוראיים).

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

נו באמת, זה ספורט תחרותי לא מתנ"ס. שמעתי פעם על מאמן בזוי שזרק נעל לפנים של שחקן מתועב ופתח לו את הגבה. המאמן נשאר עוד עשור בקבוצה ובנו לו פסל ואת השחקן הגלו לחו"ל והוא נאלץ למכור תחתונים.

Ljos 19 ביולי 2016

קודם כל, בקהאם היה בן 28 אז, לא 16. ואין לי שום בעיה אם הוא היה תובע אותו על כך.
דבר שני, אני פשוט לא מבין את זה. איך לעזאזל אלימות אמורה ללמד משהו מלבד כעס כלפי האדם שמתשמש בה?
זה ספורט תחרותי, לא באטל ראפ או אגרוף במעמד צד אחד.

יואב דובינסקי 19 ביולי 2016

בקהאם כמובן לא השוואה רצינית, אלא יותר קוריוז.
השוואה יותר טובה תהיה מאמני מכללות או מאמנים בבתי ספר, כשמעמד המאמן גדול ממעמד הספורטאי. נכון שבהתעמלות אמנותית זה בולט, כי הן ממש ילדות כשהן נכנסות למשטר תחרותי. אבל אני בא להגיד שאני לא מזדעזע בקלות אם מאמן קרא לספורטאי פדלאה או היפופוטם כדי לדרבן אותו.

shadow 19 ביולי 2016

1+

יש בארץ איזו שהיא סלחנות כשהדברים נוגעים לקטינים שלא ממש ברורה לי. אולי העובדה שמגייסים פה אנשים בכוח בגיל 18 מכהה את הרגישות.

בכל מקרה גישת החינוך ע"י ענישה היא גישה ישנה שלא הוכיחה את עצמה עד היום ועל אחת כמה וכמה ענישה פיזית. חינוך על ידי ענישה הוא בעיקר חינוך פרימיטיבי, שלא ראוי בכלל להקרא חינוך מלכתחילה.

הכוונה בלא הוכיחה את עצמה היא לא הוכיחה את עצמה כטובה יותר מגישה של חינוך על ידי הסברה.

Ljos 19 ביולי 2016

כן, הבנתי בדיעבד.
אז אני כן. כלומר, פחות מזדעזע, יותר לא מבין מה זה נותן ורואה רק מה זה לוקח.
מההכרה שלי עם הנושא (שלא מתקרבת לרמות האלו) בדרך כלל היחס היה טוב והיה כבוד הדדי בענפים שונים. בפעמיים היחידות שהתייחסו אליי בצורה כזו, פעם אחת פרשתי במקום כי הבנתי שלא כדאי לילד בן 11 לריב עם אדם שזכה במדליה אולימפית בענף ספורט לוחמני, בפעם השנייה זה היה בצבא, מהמפקדים, כשידעתי שאין אפשרות של פרישה או ריב פניתי לגיחוך טוטאלי ואיבוד כל כבוד לאותם אנשים. אז אני מתקשה לראות איך זה מדרבן בני אדם.

shadow 19 ביולי 2016

מסכים לחלוטין עם ניר במקרה הזה.

אורן השני 19 ביולי 2016

גם אני. אבל בואו רק נזכור שבועדה יודעים יותר מאיתנו.

shadow 19 ביולי 2016

לא נכנס בכלל לעניין הזה.

אני מדבר רק על נושא האלימות המילולית והפיזית ועוד שאר הסיפורים שמסתובבים סביב הענף הזה או יותר נכון סביב הנערות.

אם הענף הזה עומד על השפלות ואלימות אז מעבר לעובדה שבעיני זה לא מקובל, שיתכבדו קברניטי הענף לפרסם אותו ככזה כדי שילדות שבוחרות לעסוק בספורט כזה ידעו מראש שהתעללות זה חלק מהעניין ואז נראה כמה יעמדו בתור.

אורן השני 19 ביולי 2016

מסכים לגמרי. אני מקווה שמשהו טוב ייצא מהסיפור הזה, לפחות מהבחינה הזו

היסטוריון של ספורט 21 ביולי 2016

קראתי את כל השרשורים כאן.
1. יש כאן המון היתממות .
שהרי ככה מגיעות מתעמלות להישגים תאהבו או לא.
2. ניתן כמובן לנקוט בעמדה האומרת אם כך איני מעוניין כלל בענף הזה ( או לפחות שלנו לא תהיה נציגות בענף הזה ).
זו שאלה ערכית מעניינת אך בוודאי לא רלווונטית עכשיו .
3. בכל מקרה הבנות הנ"ל וההורים שלהם ידעו באופן כולל במה כרוך העיסוק בהתעמלות והם הבינו שהם לא יקבלו פיה טובה כמאמנת.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

הרבה זכרונות יש לי מילדות מרחבת הי"א. קודם, היה שם שדה בור בשנות השבעים שהיה חלק ממה שנקרא גבעת ההבטחה כשאיכילוב היה בניין אחד בלבד ששכן ברחוב דפנה. הייתי מטייל כמעט כל יום בדרכי הביתה מבית הספר, ואוסף בע"ח ששוטטו במקום.
עיריית תל אביב החליטו להנציח את חללי מינכן באמצע או סוף שנות השבעים והמקום נסגר לבנייה. הייתי עם חבריי לבית הספר היסודי בפתיחה החגיגית של הרחבה והאנדרטה. עוברים בחרדת קודש לידה אבל בפתיחה היתה לנו עוד מטרה, לאסוף חתימות של שחקני נבחרת ישראל ומכבי תל אביב שבאו לטקס. ככה קיבלתי חתימות של ויקי פרץ, עודד מכנס, ויסוקר ועוד רבים וטובים שחתמו על דף שנתלש ממחברת תנ"ך. אלו היו האוטוגרפים היחידים שאספתי אי פעם.

נתן 20 ביולי 2016

שלושה דברים 1. התחרות היא אך ורק על מדליית ארד. הזהב וכסף באולימפיאדה שמורות לרוסיה וביילורוסיה ,למי שלא מעורה בענף זאת לא בדיחה ,המדליות שמורות 2.ההתנהגות של אירה עפי מקורות הלכה והחריפה. ממש בושה שנותנים לה להמשיך ,האישה משוגעת. וכל זאת בשביל סיכוי קלוש לארד בזכות הקשרים שיש לה עם השופטים.3.אולי מקום שלישי .הזיקפה הלאומית תתרומם לכמה שניות . ילדה קטנה צעירה ותמה עמדה ושאלה למה

מירנדה 20 ביולי 2016

נכנסתי לדיווח המשחקים של נבחרת ישראל בכדורגל ב76 באתר FIFA. כתוב שם שהמאמן היה DAVID SHANI ואחד השחקנים MOSHE SHANI.
מה לכל הדרדוסים?… המאמן היה דוד שווייצר ומשה שני הוא כנראה משה שווייצר
היהפוך כריש שם משפחתו?!??…

http://www.fifa.com/tournaments/archive/mensolympic/montreal1976/matches/round=197128/match=32178/index.html

מירנדה 20 ביולי 2016

סליחה, תגובה בטור הלא נכון…

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

אני רואה את התמונה הזאת של הילדות האלו וכואב לי הלב שהן צריכות לעבור את הדבר הזה. לדבר על סיכויים למדליה במצב הזה זה בדיחה

איציק 20 ביולי 2016

למה? כי הן נראות לך סובלות, אנורקסיות, מקופחות בחייהן? או שזו ההשלמה שלך למה שבטח קורה להן וכמה רע להן, גם אם חלקן לא מבינות שרע להן. אני לא שופט את עצם טענתך (שגם איתה אני לא בטוח שאני מסכים) כי אם שואל איך הסקת זאת מתוך התמונה?

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

הן נראות לי בנות 12-15. לא גיל שבו צריכה כזאת מהומת אלוהים להיות סביבם, גיל שבו הן צריכות להתמודד עם מאמנת שיכורה, מקללת ומרביצה, עם הורים לוחצים, עם עסקנים ועם הלחץ שמדינה שלמה יושבת עליהן. הן נראות לי ילדות קטנות שצריכות לשחק עם החברות שלהן

austaldo 20 ביולי 2016

אריאל, אני לא מבין את הגישה הזו. כאילו, למה אתה חושב שהן כל כך סובלות או שרע להן? אתה באמת חושב שאם הן לא היו רוצות לעשות את זה הן היו ממשיכות? לי הן דווקא ניראות די שמחות בתמונה הזו, ולדעתי זה די מעורר השראה לראות שגם נערות צעירות מסוגלות לעבור אימונים מפרכים ולהגיע לרמה כזו שהן עושות דברים שמעט מאוד אנשים בעולם מסוגלים.
קריירה של ספורטאי זה לא דבר קל, בין אם זה אתלט, כדורסלן, טניסאי או מתעמלת.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

אתלט, כדורסל, טניסאי לא עומדים בפני לחץ מהסוג הזה בגיל כל כך צעיר, זה כל ההבדל. השאיפות של מדינה שלמה נמצאות על כתפיים של ילדות בנות 15. אפילו לברון עמד בפני לחצים מהסוג הזה רק בגיל 18

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

הבנות נולדו ב1997 ו1998. כלומר רובן בנות 18-19, כשאחת מהן תחגוג 18 בדצמבר.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

אף אחד בתמונה הזאת לא נראית דקה מעל 15, מה שמעלה בעיה מסוג אחר לגמרי

היסטוריון של ספורט 21 ביולי 2016

רק בשביל הפרופורציה .
הבנות בכל הנבחרות ובכל ענפי ההתעמלות הם באותה גיל.
מתעמלת שעברה את גיל העשרה היא ספורטאית עבר.
יש יותר כדורגלנים בני 38 + מעשר מתעמלות 20 +
אז שוב אפשר לסגור את הענף אם רוצים.
אבל הם נשארים איתו אלה הגילאים שתקבל.

austaldo 20 ביולי 2016

יותר לחץ מלברון ג׳יימס? זה שרשתות טלוויזיה התחילו לשדר שידורים ארציים ממשחקי ליגות תיכונים בגללו? זה שסומן בתור היורש של ג׳ורדן כשהוא היה בקושי בן 16? לא הגזמנו בכלל …
משום מה יש לי הרגשה אתה מתייחס אליהן אחרת כי הן בנות, כאילו צריך להגן עליהן יותר. אני חושב שמגיע להן שיתייחסו אליהן כמו לכל ספורטאי ברמה שלהן. הן עבדו מאוד קשה בשביל זה

איציק 20 ביולי 2016

הן נראות לך ככה, אך הן בוגרות יותר. נדמה לי שכבר לפני כמה אולימפיאדות אסרו על השתתפות בגילאים אלו.
חוץ מזה, אם אתה חושב שלשחיין, או אתלט רציני יש הרבה חיי חברה בגילאים 14 פלוס, אז אתה טועה. הם כבר מגיעים לפנימיות או לקבוצות שמתאמנות כמעט כמו בפנימיות (יודע את זה דרך בן של חבר שהיה מסומן כאפשרות ל-2016 ופרוספקט ל-2020 בשחיה). חיי החברה שלו הם פחות או יותא החברה איתם הוא מתאמן, וכך זה אצל המתאמלות. לגבי המאמנת, שוב חוזרים לאותו סיפור, מאיפה אתה יודע שהיא שיכורה? כי ההורים אמרו? אולי זה לא נכון? אם זה נכון, אז הבעיה התחילה לא היום, וצריך היה לטפל מזמן, ולא 30 יום לפני האולימפיאדה. אני ממש לא מרחם עליהן בגלל העומס, או חיי חברה, אני לא חושב שהן מפסידות יותר מאשר מרויחות. אם היו דברים לא תקינים הם לא שייכים לנושא איבוד הנעורים. מוזיקאים עילואים שמתאמנים 8 שעות ביום, האם יש להם חיי חברה עשירים יותר במובן אליו אתה מכוון? ממש לא, הם גם נראים מוזרים בעייני בני גילם. אבל עליהם לא מדברים כי הם לא קופצים על קורה. תאמין לי, גם להם יכול להיות מורה שתיין ומקלל, רק שזה לא קשור. אם המורה בעייתי, אז צריך לטפל בו, אבל גם עם מורה אחר הם ימשיכו לנגן 8 שעות ביום.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

איפה ראית שכתבתי על חיי חברה? דיברתי על הלחץ שיושב עליהן, על זה שהן צריכות לחוות דברים שנערה לא אמורה לחוות בגיל הזה.
וזה נכון, הן בוגרות יותר. כי המקצוע שלהן הכריח אותן להיות כאלו. למה זה דבר חיובי? אני זוכר שתמיד התגאנו שנערים ישראלים הם הרבה יותר בוגרים מחבריהם בעולם כי הם הולכים לצבא בגיל 18 – למה זה דבר טוב?

איציק 20 ביולי 2016

זה לא טוב ולא רע זה עיניין של התאמה אישית. להן זה מתאים. למה אתה קובע שזה לא טוב להן. מה עם פסנתרן, כנר, שחמטאי, מתמטיקאי שוסוגר דוקטורט בגיל 21-23? לכולם אותו סיפור, אך זה הסיפור שלהם לרוב כי לא מתאים להם אחרת. זו המסגרת שעושה להם סדר בחיים ומביאה אותם לאיזור הנוחות. אז נכון שיש גם את עיניין ההורים והמאמנים/מורים, אבל אם לילד אין את זה, הוא אולי יוכל לנגן 8 שעות ביום, כנר לא יצא ממנו וכנראה יפסיק מוקדם, כנ"ל לגבי המתעמלות.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

אני מסתכל על ילד שחמטאי או פסנתרן שמנגן 8 שעות ביום וליבי יוצא אליו בדיוק כמו לבנות האלו.
אני לא קובע אם זה טוב להן או לא, אני אומר שאין להן בכלל יכולת בחירה. ויותר מזה – מתייחסים אליהן כמו שבחיים לא היית מסכים שיתנהגו אל הילדים שלך.
אם היתה מורה בבית ספר שהיתה מרביצה לילדה שלך בת 15 אתה היית יושב במשרד המנהל עד שהיא היתה נשלחת הביתה אחר כבוד (וטוב שכך). אפילו אם המורה הזאת סתם היתה מקללת את הילד שלך היית דואג שהיא לא תלמד אותו יותר. אבל איכשהו בגלל שזה ספורט אז אנחנו הרבה יותר סלחניים.

איציק 20 ביולי 2016

שייט, כתבתי תגובה ארוכה ומנומקת ואיזה תקלה באינטרנט מחקה את הכל. תצטרך להאמין לי שהיא ארוכה, ואולי להאמין לי שהיא מנומקת.
בקיצור, אתה רוצה לסגור את כל השפיצים בתחומי הספורט, המוזיקה והמדעים כיוון שלבך יוצא אליהם. תבין, שלרובם מה שאתה חושב כחיי הנוער המתאימים גורמים להם אי-נוחות או לפחות אין להם צורך בכך כמו הצורך לעשות את מה שהם עושים. זה תחום הנוחות, הביטחון והרצון שלהם להיות שם. אם תנסה למנוע מהם את זה ולגרום להם לעשות מה שרוב המנוער עושה, תגרום להם עוול גדול יותר.
לגבי מאמן/מורה מכה. כמובן שזה לא שייך לדיון שאליו ליבך יוצא. יש מאמנים כאלו בכדורסל, כדורגל, אתלטיקה, מוזיקה והתעמלות אומנותית. כולם צריכים להיות במקום אחר. בטח לא בעבודה עם נוער, וכנראה רצוי לא מול אנשים. אבל גם פה לא הכל שחור לבן. יש דברים שהם במסגרת המותר כמו דחלה על הישבן או לומר למישהו שהוא טמבל כאשר ברור למה הכוונה, ויש את מה שרואים במקומות רבים והכל מצתמרר. אז יש עיניין של מידה. רק ללטף גם לא יעשה טוב. אם המאמן הוא אישיות, ונותן תמיכה לנער והנער מרגיש ביטחון איתו, אז גם מילה קצת קשה (לא ניבול פה) תתקבל בהבנה.

איציק 20 ביולי 2016

קיצרתי במקסימום.

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

יש משהו קצת לא נוח לי בנבחרת ההתעמלות האמנותית שיודעים מי המאמנת אבל לא מי המתעמלות. הרי רוב מי שקראו את הפוסט הזה לא מכירים את השמות של כל המתעמלות בנבחרת. אני מכיר את השמות אבל לא יודע להתאים שם לפנים. בנבחרת של 2008 הכרתי כל אחת. לגבי הנבחרות של 2012 ו2016 למדתי חלק מהשמות לקראת המשחקים, אבל אני לא מזהה מי זאת מי. זה גם לא בריא, שיש כזה פער עצום בין האנונימיות של הספורטאיות להכרה הלאומית והבינלאומית של המאמנת שבפרונט.

איציק 20 ביולי 2016

חלק מזה זו הדומיננטיות של המאמנת. חלק אחר זה שהשמות מתחלפים. את נטע ריבקין אתה מזהה בלי בעיות כי היא מופיע בתרגיל האישי ולא בקבוצתי. גם את נבחרת ארה"ב בכדורסל לאולימפיאדה אתה לא מזה אבל מכיר את המאמן מייק ששבסקי ועוזרו פופוביץ'. ככה זה עם מאמנים דומיננטיים.

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

דווקא בנבחרת הכדורסל האמריקנית השחקנים הם הכוכבים הכי מוכרים בעולם. הדוגמא של ששבסקי טובה לגבי כדורסל באוניברסיטת דיוק.

איציק 20 ביולי 2016

זו היתה בדיחה… תאמין לי גם אני אזהה את דוראנט בקושי לא רב יותר מאשר את ששבסקי.. אבל לפופ עדיין יש יתרון קל ;)

גיאקו 20 ביולי 2016

כל הדיון פה ממחיש לי כמה הגישה של "מדליה זה חזות הכל" שכךל כך מאפיינת אותנו מטומטמת.
תרבות הספורט הבסיסית לא קיימת פה ולכן השאלה כן מדליה לא מדליה לא מעניינת בכלל.
מבחינתי, הנבחרת כן תטוס לא תטוס זה אותו דבר -ולא מעניין בכלל.

להבדיל, ראיתי אתמול את הסרט "הילדה והים" על לי קורזיץ בשידור חוזר.
ראשית, מומלץ בחום.
שנית, נראה לי ששיט זה המקום היחיד שבו יש לנו באמת מסורת ותרבות ספורטיבית. שיפנו את המשאבים לשם.
אגב, מה קורה עם הגברת קורזיץ היום? היא לא פרשה נכון? יש מצב לקאמבק אחרון ומדליה אולימפית ב- 2020?
זה יהיה צדק פואטי.
בכל מקרה, גם אם כן וגם אם לא, בטופ 3 של ספורטאי ישראל בכל הזמנים (גברים ונשים)

איציק 20 ביולי 2016

דווקא את נבחרת התעמלות האומנותית אתה לוקח כמשהו ללא תרבות ספורט. היא הכי תרבות ספורט שיש ברמה העולמית הכי גבוהה. אפשר לטעון שזו תרבות ספורט קלוקלת שאתה יוצא נגדה, וזה לגיטימי, אך זו בטח תרבות הספורט המושרשת בענף זה בכול העולם שמצליח בענף. אי אפשר ליצור מסורת אם לא מרימים את הרף, וענף זה יוצר מסורת עם הרף הכי גבוה שיש. אפשר לשאול האם אנחנו רוצים את התרבות הזו? האם בכלל צריך לפתח ענף זה בארץ (בגלל התרבות שבו)? אבל הטענות שלך מופנות לענף הלא נכון, הם יוצרים מסורת, ויוצרים ברמה הכי גבוהה שיש ולא עושים פרטץ' או קיצורי דרך.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

לעשות איזושהיא השוואה בין התעמלות אמנותית לשייט ולגלישת רוח בפרט זה לעשות צחוק מהעבודה. כגולש רוח כבר כמעט 20 שנה שמכיר את התחום התחרותי אני יודע שהאימונים בגלישה לא מתקרבים בכלל לאינטנסיביות של האימונים יומיומיים של מתעמלות אמנותיות למשל. אי אפשר להשוות.
כדי להגיע לארד כפי שאמר נתן (תגובה 14) צריך להתקרב לרמה של הרוסיות. והדרך היחידה היא שתהיה מאמנת מאותה האסכולה כמו ברוסייה על כל מה שמשתמע מכך. אנחנו בצמרת בשנתיים האחרונות בגלל כישרון וגם בגלל המאמנת הראשית.
ידעו את שיטות האימון שלה וכפי שאיציק אמר זה לא מהיום. העובדה שהשיטה עם כל הבעייתיות שלה עבדו ובזכותה אנחנו בצמרת.
מי שלא מתאים לה מאמנת ששותה מידי פעם, מגדפת ודוחפת (כמו ברוסיה) שתלך להתאמן במתנס. מי שרוצה להגיע להישגים אולימפיים תתכבד להוריד את האגו כי האגו הכי גדול הוא של המאמנת הראשית.

גיאקו 20 ביולי 2016

בהמשך לתגובה לתגובה למטה – הכוונה הייתה שבלי קורזיץ יש משהו טהור ויפה. ילדה שאוהבת ים, גדלה בים, מצטיינת בים ומשם צמחה להיות אלופת עולם. אבל, גם אם היא הייתה מסיימת אחרונה בכל שיוט, אני בטוח שהיא עדיין הייתה ממשיכה לגלוש – כי זה מה שהיא עושה ואוהבת.
הנקודה שלי היא שאנחנו לא רוסיים. אנחנו ישראליים -לחיוב ולשליילה. זה לא בא לידי ביטוי רק בחפיפניקיות, כמו שאנחנו אוהבים לבקר את עצמנו, אלא בכל תחומי החיים. החינוך הסובייטי פשוט לא מתאים לנו, כחברה, כי אנחנו מחנכים את הילדים שלנו אחרת (נכון, לא נכון זה לא משנה כרגע. זה המצב).
בשים לב לכך, מאמנת ששותה מגדפת ודוחפת לא מתאימה לנבחרת ישראל. לרוסיה כן. ברוסיה גם לא היה מתקיים הדיון שמתקיים עכשיו. בישראל לא.
מה שמחזיר אותי לנקודה שלי שאולי הלכה לאיבוד – כתרבות ספורט אנחנו צריכים להתמקד במה שאנחנו אוהבים ועוסקים בו, לא בהכרח במה שאנחנו במקרה טובים בו. היה לנו קופץ מוט אגדי ברמה עולמית – אז מה? לאן זה קידם אותנו?? יש היום יותר ילדים שקופצים במוט או באופן כללי עוסקים בספורט בזכותו?!
להבדיל, ג'ודו, שכן מתאים לנו – השתרש. היום כל ילד שני הולך בשלב זה או אחר לחוג ג'ודו.
קיאקים גם, כי זה מתאים לנו.
התעמלות אומנותית לא – כי גם אם אפשר להביר בזה מדליה זה פשוט לא "שלנו".

איציק 20 ביולי 2016

קיאקים? אחרי קולגנוב שממה, ועכשיו יש עוד אחד שמצליח פחות או יותר, אבל אין אגודות ראויות, אין מתקנים או ציוד וקלגנוב מובטל. איזה תרבות קייקים יש לנו?
לגבי ההתעמלות האומנותית אתה טועה, כעובדה יש די הרבה אגודות, המתעמלות מצליחות כי יש תחלופת דורות ואנחנו ממשיכים בצמרת, והמשטר הרוסי כנראה מתאים לקבותה כולשהי כי ההורים מביאים את הילדות לספורט זה והן מצליחות וממשיכות. לגבי השתיינות, שוב אתה ניזון כנראה מרכילות (זה לא אומר שהיא לא נכונה, רק שצריך להזהר בכתיבה זו כדי להצדיק משהו). אם היא כזו, אז זו בעייה ללא שום קשר למשטר רוסי, פרסי, או אתיופי.

גיאקו 20 ביולי 2016

לא הסברתי את עצמי מספיק טוב.
אין ספק שנבחרת ההתעמלות האומנותית עושה פלאים, מגיעה לרמות הכי גבוהות, שומרת על רמה גבוהה לאורך זמן – ועל כך שאפו.
לצד זאת אני חושב שאפשר להסכים גם על כך שכמעט לאיש בארץ לא אכפת מהתעמלות אומנותית; ורוב – אם לא כל – הכותבים והמגיבים פה באתר לא היו רוצים שהבת שלהם תעסוק בתחום זה בצורה מקצועית (וזאת להבדיל מכל יתר תחומי הספורט, למרות שנכון שגם בהם עלולים להיפצע).
וזו הביקורת שלי – מדינה עם תרבות ומסורת ספורט אמיתית צומחת ממה שהיא טובה בו – בשיט יש היגיון כי יש לנו ים כל השנה; גם בג'ודו יש היגיון כי אנחנו עם עם חיבה לאומנויות לחימה (מעניים למה); בכדורגל ובכדורסל בטח שיש היגיון כי זה מה שאנחנו משחקים בהפסקה בבית השפר ואחה"צ.
לחפש איפה אפשר לעבוד על כולם ולהשיג מדליה (לדוגמא הכדוריד, שאיזה גאון החליט שאנחנו יכולים להתברג שם לאולימפיאדה והחליט לתקצב את זה בסכומים לא נורמאליים) זה צחוק מהעבודה.
במקרה זה לא רק שהמדליה אינה מהווה תעודת הצטיינות, אלא היא הופכת לתעודת עניות – פרס על קיצור דרך, במקום פרס על הצטיינות בספורט.
גזרה שווה – לדעתי – ניתן לעשות לגבי ההתעמלות האומנותית. כולם עוצמים עיניים ומתעלמנים ממה שהוא כנראה (ולכאורה כמובן) התעללות בילדות. אין לנו עניין בהתעמלות אומנותית; אנחנו לא סובייטיים שהחינוך הספרטני הוא נר לרגליהם; אלא ישראלים עדינים ושבריריים. לכן, המדליה אינה מצדיקה הכל וגם במקרה של ההתעמלות האומנותית היא לא הישג מרשים, אלא אות קין על תרבות הספורט הרדודה שלנו וקדושת המדליה שלה כחזות הכל.
מקווה שעכשיו הסברתי את עצמי יותר

גיאקו 20 ביולי 2016

הכי חשוב – מישהו יודע מה עם לי קורזיץ? מאז שראיתי את הסרט הפכתי למעריץ מספר אחד שלה

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

ראיתי תמונה שלה עם אילן אליהו, האגדה, מהזמן האחרון בפייס. תמונה מלפני שבועיים בבת גלים לפני או אחרי כניסה למים והשנה BG נתנה בראש ובלי הרבה מדוזות. נראה לי שהיא עדיין מסתלבטת בים בשביל ההנאה. אני לא רואה אותה חוזרת להתחרות אבל מקווה מאד שכן. הסיכויים שלה לדעתי גדולים מאלו של דווידוביץ. יש עכשיו דם חדש מאילת בנוער אז אם לי תחליט לחזור תהיה לה כנראה תחרות אמיתית.
כמה מילים על גלישת רוח תחרותית, צריך להיות טוב וצריך מזל. מי שיש לו את שני הדברים מצליח. לצוברי היה מזל באולימפיאדה בסין כי הרוח היתה בדרך כלל חלשה ואז בחור לא גבוה עם משקל תרנגול יכול לנצח בחור כבד יותר. ברוחות חזקות יש ייתרון לגולש גבוה ששוקל יותר כי קל לו יותר לייצב את הגלשן ולהקטין חיכוך. בלונדון היתה רוח בינונית- נגיד מהירה שלא עשתה חסד עם שחר אבל היתה רוב הזמן טובה ל-לי. בשיוטים מסויימים וגם בגמר לפי מייטב זכרוני הרוח ירדה והתנאים לא היו אופטימליים ל-לי ולכן הפסידה מדלייה.
מקווה שבריו דווידוביץ וצוברי יפתיעו ויעלו לגמרים ואולי אפילו ייקחו מדליות אבל מעדיף להנמיך ציפיות.

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

דבר ראשון אני חושב שכולנו מאחלים ללי בריאות מלאה.

לגבי שייט וג'ודו. אחרי אולימפיאדת לוס אנג'לס 1984 הוחלט בספורט הישראלי שלא מספיק להשתתף במשחקים האולימפיים אלא רוצים הישגים. בשביל זה רשות הספורט, התאחדות הספורט והוועד האולימפי הקימו את היחידה לספורט הישגי. תומאס למפרט, מומחה יהודי שעבד בספורט הפולני והגרמני, מיפה את היתרונות היחסיים של ישראל והוחלט להשקיע את המשאבים במקצועות הים ומקצועות הקרב. עברו לשיטת עבודה הרבה יותר מקצועית (קרי פחות שולחים על פי לאיזה מרכז הספורטאי שייך אלא עפ"י ההישגים) ובעיקר חלוקת משאבים פחות שוויונית אלא יותר על פי עקרון של 20-80, שזה אומר 80% מהמשאבים ל20% מהספורטאים/ענפים עם הפוטנציאל ההישגי. לאורך השנים היו כמובן התאמות, סגלי זהב-יהלום, ענפים מועדפים נוספו וכו', אבל התפיסה של הרבה למעט נשארה. זו הסיבה למה ישראל מצליחה בשייט ובג'ודו.

austaldo 20 ביולי 2016

אם אנחנו כאלה עדינים ושבריריים אז אולי עדיף שנקבל קצת חינוך ספרטני כדי שנהפוך לחזקים וקשוחים :)

איציק 20 ביולי 2016

אני חושב שההכללה שאתה עושה "אין לנו עניין בהתעמלות אומנותית" ממש אין לה אחיזה. אני היתי שולח את הבת שלי (את הבן כנראה לא, סוג של שוביניזם) אבל היא לא רצתה, אז לא הכרחתי, בדיוק כמו שלא רצתה שחמט ולא הכרחתי. אבל אני בטוח שיש עוד רבים שכן היו מוכנים לשלוח. מה שכן, גם היתי מקפיד לראות מי האדם מאחורי המאמנת. אם המאמנת בן-אדם, והילדה רוצה לעבוד קשה ולהצליח (שזה המצב כרגע, הבנות רוצות לעבוד ולהצליח והבעיות הן ספציפיות עם המאמנת) אז אני לא מבין את הפירוטכניקה בעזרתה אתה רוצה לפסול את הענף. אם כבר היתי פוסל ענפים כמו איגרוף, שאותו אני אישית לא מחשיב כספורט (כדעה פרטית כמובן).

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

איציק

רוב המתעמלות והמאמנות הם בנות של ועולות מרוסייה או ברית המועצות לשעבר בהתאמה. המתעמלות יודעות למה הכניסו את עצמן וגם ההורים שחלקם עולי רוסייה. כמו שאמרתי, מי שמתאים לה ולהוריה סבבה ומי שלא, גם סבבה.

איציק 20 ביולי 2016

אני מסכים, אבל גם הם לא היו מסכימים ששיכורה תעביר אימון, אך בכייף היו שותים איתה מהלילה עד הבוקר. אבל לפי מה שהבנתי, התחיל זרזיף של בנות מצתרפות אשר אינם מילדי ברה"מ לשעבר, וזה מאד מדאיג…

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

כאילו דא?

איציק 20 ביולי 2016

הסבר, נמק, ופרט

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

+1

איציק 20 ביולי 2016

;)

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

ההתעמלות האמנותית בישראל צמחה דרך מאמנות שעלו מברית המועצות ורוב המתעמלות שייצגו את ישראל או שנולדו בברית המועצות ועלו לישראל בגיל ממש צעיר או שנולדו בישראל להורים שעלו מברית המועצות. במובן הזה, היא מאוד ישראלית ומשקפת את תרבות ספורט שעליה התחנכה העלייה הרוסית. תרבות ספורט הרבה יותר קשוחה ולא מתפשרת, יותר פרפקציוניסטית, משטר אימונים קשה יותר וגם הרבה יותר הישגית. לכתוב שהענף לא משקף את החברה בישראל או איזה קיצור דרך למדליה, עושה עוול גדול לענף ולעלייה הרוסית.

Ljos 20 ביולי 2016

אתה יוצר קביעה כאילו יש דרך אחת בלבד להיות ישראלי. ויוצא שאתה מוציא ממנה את העלייה מרוסיה ואתיופיה או כל אדם שחונך אחרת (גם ג'ודו הוא בעיקר טירוף של אדם אחד שנתפס משום מה) ומשאיר רק את המיינסטרים בכללותו.

גיאקו 20 ביולי 2016

הדיון בעיניי מעט יותר מורכב מכן קיאקים לא קיאקים – ולמעשה בבסיסו השאלה מה תפקיד הספורט בחברה.
הרי המדינה מממנת את זה (לפחות את הרוב), בייחוד במקצועות הספורט האולימפיים, ולכן חזקה על הספורט שיש לו ערך חברתי מסוים (אחרת לא היו מקצים לו תקציבים).
ג'ודו – מבין, הילדים ילמדו אומנות לחימה במקום ללכת לשדוד זקנות; גוף בריא; נפש בריאה בגוף בריא וכו'.
כנ"ל קיאקים וכל יתר מקצועות הספורט.

בהתעמלות אומנותית – בעיניי – זה לא המצב. מלבד המדליה – שכבודה במקומה מונח אבל בעיניי היא ממש לא חזות הכל – מה אנחנו כחברה מרויחים מכך שבנות 8 הולכות לעסוק בהתעמלות אומנותית?
נורמות וערכים שאנחנו לא מוכנים לקבל כחברה ולכן צריך לטאטא אותן שאיש לא ישים אליהם לב מאחורי המדליה הנוצצת?!
זה בעיניי לא תרבות ובטח שלא תרבות ספורט.

איציק 20 ביולי 2016

אתה יוצא מתוך סטיגמות שזה או ג'ודו או לשדוד זקנות.
אתה יוצא מתוך סטיגמות שהתעמלות אומנותית זו מאמנת שיכורה שמרביצה לבנות.
אין לזה שחר. ילד שמאד מוכשר בג'ודו ישקיע המון בג'ודו כמו המתעמלות, כל אחד עם הניואנסים שלו. והערך של ג'ודו במה יותר טוב מזה שלבנות יש ביטחון עצמי, הגשמה עצמית, ללמוד שאם אתה אוהב משהו, תתמיד בו, נסה לעשות את הכי טוב ואז אולי גם תהייה הכי טוב. במה הערכים הללו שונים מאלו של ג'ודו? כאן גם לומדים לעבוד בצוות למען אותה מטרה, מה שאין בג'ודו (ולא צריך כי זה ספורט אחר). אז אתה מצייר לך סטריאוטיפים ואחר-כך יוצא נגדם. במקום זה, אל תצייר סטריאוטיפים. הזבל שהיה באיגוד הג'ודו לפני זמן לא רב פרנס הרבה עיתונאים. מישהו אמר לסגור את הג'ודו. לכלוך שלזינגר עד היום צורב את הידים והעיניים. אז צריך לבדוק את מה שצריך, וצריך לנקות את מה שצריך, אך אין לכך כל קשר לענף ספורט זה או אחר.

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

גיאקו, עם כל אהבתי אליך, אתה מפספס לחלוטין לגבי ההתעמלות האמנותית. הנסיקה של הענף נולדה מתוך צורך חברתי של עולים מברית המועצות ומרצון של המערכת בישראל להביא יותר נשים לספורט ולספורט תחרותי. אלפי ילדות עוסקות בזה ברמת החוג ומעטות ממשיכות גם לרמה תחרותית, שלא מתאימה לכולם ולכולן ויש לה השלכות. ההשקעה בהתעמלות אמנותית ממש לא נולדה מתוך קיצור דרך למדליה, אלא מצרכים חברתיים.

הנסיקה המהירה של הענף הפתיעה את כולם. תוך עשור הפכנו להיות מעצמה עולמית ברמה ששום נבחרת ישראלית אפילו לא התקרבה אליה. הנבחרת הנוכחית שמה לנו מראה מול הפנים, מה המשמעות של להיות בטופ העולמי ולהתחרות על מדליות. אלה כבר לא כתבות ב"60 דקות" על שיטות אימון בסין או ברוסיה, אלא סוגיות שמעסיקות את הספורט הישראלי שלא רגיל להתמודד עם ההשלכות של נבחרות בטופ העולמי. זה לא אומר שלא צריך לבדוק את המשמעויות וההשלכות של הענף ולשים גבולות או להחליט שזה לא מתאים לנו ברמה תחרותית עד כדי כך גבוהה. משמעת, פרפקציוניזם, עבודת צוות, תרגול סזיפי בלתי פוסק, אלה כולם ערכים חינוכיים שיש בענף.

איציק 20 ביולי 2016

אני אוסיף, יש הרבה תלונות שפספסנו בגדול את העליה ממדינות ברה"ם לשעבר מבחינת הספורטאים ובמיוחד המאמנים, אם באתלטיקה, כדורגל, האבקות, וכמעט כל ענף שנבחר. הינה יש ניצול של הפוטנציאל שהעליה הביאה, ואז מתחילים להתלונן מה לנו לזה, זה לא באופי שלנו, לנו תרבות אחרת ועוד ועוד. מה שלא עושים לא מתאים.

גיאקו 20 ביולי 2016

אחת הפעמים היחידות שזה קורה לי – אבל די שכנעתם אותי.
התעמלות אומנותית זה ממש לא כוס התה שלי, אבל כנראה שזה באמת עניין של טעם וריח ויש בה תועלת לעוסקים בה.
אפשר להעלות עוד שאלות (בידוד העולים במקום שילובם בחברה וכו') אבל זה פחות חשוב.
רק למען הסדר הטוב – הסטיגמה של מאמנת שיכורה שמרביצה לבנות שאיציק הפנה אליה כמה פעמים היא לא שלי אלא לקוחה מתוך התגובה של ד"ר הופמן (מאמנת ששותה מידי פעם מגדפת ודוחפת).

איציק 20 ביולי 2016

אבל גם אם זה נכון (וכנראה שזה לא נאמר בחלל ריק), זה נאמר על מאמנת מסויימת מאד, ולא ניתן להכליל מכך על כל מאמנות התעמלות אומנותית. זו לא יכולה להיות סטיגמה אלה כלי להוקיע את ההתנהלוד של המאמנת הזו.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

אין עשן בלי אש אחרת לא היו שם האשמות לדעתי.
בכל מקרה אני בגישה שככה מאמנים בטופ העולמי. כשאין משמעת אבסולוטית אין הישגים. זה לא נעים ורחוק מלהיות מושלם אבל זה מביא לתוצאות. נערות שמגיעות לקדר האולימפי צריכות לדעת שאלה שמחפפות יחטפו מנה. מי שלא מתאים לה או להוריה שתלך להתאמן במתנס

איציק 20 ביולי 2016

לא בכול מקום יש מתנ"ס בסביבה.
אני חושב שיש דברים במה שאתה אומר, אך יש גבול למוסג לחטוף. אם היו בעיטות, במובן בעיטות ולא הגזמה של המתלוננים, אז זה לא יכול להיות מקובל.

דן 20 ביולי 2016

סליחה שאני מגיב על המגיבים ולא על הדברים אבל פשוט הייתי חייב…
שוב ושוב אני חוזר ומתפעל מרמת הדיון שמופגנת באתר הזה ועל איך אנשים עם דעות כל כך מנוגדות מנהלים דיון לעומקם של דברים ולא לפניהם של אנשים. אפילו כשאמוציות ותפיסות עולם שלמות משתתפות בדיון, כמו שקורה בנושא הזה.
כואב הלב עד כמה זה יוצא דופן בישראל של היום.
"חוח צחוק בין שושני הבכי…"
תודה לכולכם.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2016

זו הסיבה שאני פה ולא בפורומים האחרים.
הרבגוניות בדעות היא דבר טוב. חילוקי דעות זה טוב כשמתייחסים בסובלנות אחד כלפי השני ולא מגדפים או קוראים אחד לשני בשמות. את זה אני משאיר למאמנים מכל הסוגים:)

Ivan Pedroso 22 ביולי 2016

+1

austaldo 20 ביולי 2016

גם לי ניראה שכל הליכלוך טוטא מתחת לשטיח.
אני גם לא חושב שיש לסיפור הזו יותר מדי השפעה על הסיכויים למדליה – כשעולים למגרש הכל זז הצידה וריאלית הפוטנציאל שלהן הוא מקום 3-5 ואני די בטוח שהן יסיימו באחד המקומות האלו.
אני מאוד מקווה שאחרי ריו העיניינים יסתדר ככה שהרמה של הענף לא תיפגע.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

ממה שאני קורא פה, ממילא נראה שהסיכוי למדליה מושפע בכלל מההיכרות של המאמנת עם השופטים או מהמוצא של של הנבחרת (הרי לרוסיות והבילרוסיות מובטחים שני המקומות הראשונים, ממה שאני מבין) מאשר הביצועים על המזרון, אז מה זה משנה בכלל?

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

יש פוליטיקה בענף ואנחנו משחקים את המשחק. לא רואה בזה פסול שמורידים את הכפפות.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2016

אין בזה שום פסול, רק זה הופך את המשחק לחסר ספורטיביות לחלוטין בעיניי (וכן, אתה יודע את דעתי בנושא)

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

יש פוליטיקה בענף, אבל כדי להיות בדיון הספורטאיות צריכות להיות ברמה ספורטיבית סופר גבוהה והשיפוט הרבה יותר מדיד מאשר בעבר (שופטים תחת ביקורת, מורידים תוצאות קיצון בציונים ועוד). אני לא מקבל את זה שזה לא ספורטיבי, אבל כן שיש פוליטיקות שיכולות להשפיע על שבריר אחוזון מהציון.

יותר מפריע לי שבכדורגל למשל קבוצות הדרגים הגבוהים תמיד יישארו במקומות האלה כי מבחינה מערכתית דואגים שהם יתמודדו במוקדמות מול קבוצות בדרגים נמוכים ולא מול קבוצות בדרגים שלהם. אז אמנם תגיד שזה לא השופט שקובע מי ינצח את המשחק (וגם על זה יש ויכוח/תיאוריות קונספירציה), אבל השיטה שנשענת על פוליטיקה של הענף, מראש מבטיחה לברצלונה או לנבחרת גרמניה עליה קלה לשלבים גבוהים ושמירה על מעמדן של החזקות והעשירות והמשפיעות.

זיו 20 ביולי 2016

אחרי ששמעתי את אופיר פינס (שאני חייב לומר שיחסית לפוליטקאי לשעבר דווקא די מדבר לעניין ולא רק סיסמאות) כבר די ברור מה בדיוק היה שם.
מדובר בחימום די פיזי שעושים לפני האימון (חימום אמריקאי ? לי אין מושג מה זה בדיוק) שבמסגרתו יש תרגיל שכנראה אמורים לשכב ולהרים את הגב והמאמנת מכניסה רגל למטה ואז כנראה עלה למאמנת הדם לראש והיא "עזרה" כנראה קצת יותר מדי עם הרגל.
לזכותה של אירה עומד פסק דין של עשרות עמודים שניתן לא מזמן בתביעת דיבה שהיא הגישה (למרות שכמו שאורן חזן יודע אסור להגיש תביעות דיבה לעולם) על האשמות דומות ושם כל הסיפורים נמצאו שקריים לחלוטין. חומר קריאה די מרתק.

יואב דובינסקי 20 ביולי 2016

שמעתי את הראיון. למרות שיש כמה גרסאות, אנחנו מקבלים סוג של תמונה על מה הויכוח. לא יודע מה היה או לא היה, אבל כבר ברור שלא מדובר במקרה הארטסון למשל.

איציק 20 ביולי 2016

ברקוביץ' לא נפגע… נרגעתי

ד"ר רזי הופמן 21 ביולי 2016

פעם ראשונה שאני שומע מה היה שם וזה נשמע רע בעיקר מהצד של המתעמלת הספציפית והוריה.
אם הבנתי נכון, אירה הכניסה את הרגל במקום בו היתה צריכה באמת להכניס אותה כחלק מהתרגיל. לא היתה מרוצה מהגישה ואיכות הכיפוף אז הרימה את הרגל ובעטה קצת בשביל שהכיפוף יהיה יותר מושלם. זו סערה בכוס מים. על זה עשו פה טררם שלם? אם התיאור שלי קרוב למציאות אז זה פאתטי. אם היתה סתם בועטת במתעמלת הייתי מבין את העליהום אבל בשביל שטות כזו הורסים עבודה של 4 שנים? אתם רציניים?
פייייייי ארץ אוכלת מאמניה:)

איציק 21 ביולי 2016

אם זה נכון, אז כמו שכתבתי כבר מספר פעמים, מאד מריח סבוטז'.

ד"ר רזי הופמן 21 ביולי 2016

זה באמת מריח ככה. כמו שגם אמר הפרוד של אירה ואני מניח שידע בדיוק על מה המהומה.

גיאקו 21 ביולי 2016

אבל איזה אידיוט עושה סבוטז' דווקא עכשיו?
למה לא לחכות חודש?!
לא מבין את זה. באמת טמטום

ד"ר רזי הופמן 21 ביולי 2016

אולי, כי את האשמה בכישלון יפילו על המאמנת הראשית?
אז יש תירוץ מוכן לכישלון אם אכן יגיע.

ד"ר רזי הופמן 21 ביולי 2016

רגע רגע

קבלו את זה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4831476,00.html

מעניין מה הצר פוטין הראשון הולך לעשות.

מחכים לעוד מישקה? אבל אין ברית המועצות……

יואב דובינסקי 21 ביולי 2016

זה כמובן הרבה יותר גדול מהתעמלות אומנותית. אקדיש לזה פוסט נפרד בימים הקרובים. זה עדיין מתגבש אצלי.

ד"ר רזי הופמן 21 ביולי 2016

מקווה שהרוסים ילמדו את הלקח אחרי שרימו במשך כל כך הרבה שנים!
בסוף כולם עושים סמים?

Comments closed