הדילמה של באך

לאפשר למשלחת הרוסית להתחרות בריו יטיל דופי במעמד של WADA ובניקיון הספורט. השעיה גורפת תוביל לדינמיקה בלתי ידועה של השלכות ואולי אף לפיצול התנועה האולימפית

הוועד האולימפי הבינלאומי ותומאס באך נמצאים בדילמה מאוד סבוכה בנוגע להחלטה אם להשעות או לא להשעות את כל המשלחת הרוסית מהמשחקים בריו. מאז פרסום הדו"ח של WADA, הארגון העולמי למלחמה בסימום בספורט, נראה שהIOC מחפש כל חבל אפשרי שיאפשר להם לרדת מהעץ ולהימנע מהרחקה כללית של רוסיה. ביום חמישי CAS לא סיפקו את החבל הזה, כשדחו עתירה של 68 אתלטים רוסים שדרשו להתחרות במשחקים האולימפיים.

הבעיה היא סימום שיטתי על ידי הממשל הרוסי וכיסוי עדויות, בין היתר בעזרת משרד הספורט והשירות החשאי. זה לא ספורטאי סורר או קבוצה סוררת. מצד אחד אם הIOC יחליט שלא להשעות באופן כולל את כל המשלחת הרוסית וינמק את זה בכך שהסימום השיטתי נעשה על ידי הממשל הרוסי ולא על ידי הוועד האולימפי הרוסי, זה יצור מצב בו הוא למעשה מפנה את הגב לWADA. קשה יהיה לקחת ברצינות את המאבק לסימום בספורט אם הIOC לא יקשיב לגוף העולמי שאחראי בדיוק על זה.

מצד שני, יש הרבה מאוד בעייתיות בהשעיה גורפת של רוסיה מהמשחקים האולימפיים. בראש ובראשונה כי לא כל הספורטאים מסוממים והשעיה גורפת תעשה עוול לספורטאים שבזיעת אפם העפילו למשחקים. גם אפשר לבוא לWADA בטענות על תזמון הדו"ח, שפורסם שבועיים לפני פתיחת המשחקים ולא כמה חודשים קודם, מה שהיה משאיר מספיק זמן לבחון לעומק את הממצאים וההשלכות. אולם מעבר לתחושת ההוגנות והתזמון, יש חשש שהשעיית רוסיה תוביל לאפקט דומינו אם ולדימיר פוטין יפעיל כוח פוליטי ויגרום לפרישת בנות ברית. הבעיה בהחרמות והשעיות שיודעים איפה זה מתחיל, אבל לא איפה זה יגמר.

למשל, ישראל החרימה את המשחקים האולימפיים במוסקבה 1980 כחלק מהחרם האמריקני. הספיק מכתב מג'ימי קארטר למנחם בגין כדי שכל ההכנות והתכניות יעצרו. ככה למשל הדרישה להנצחת י"א חללי מינכן נקטעה בעקבות החרם. אם במונטריאול עוד היו חילופי מכתבים בנושא ובטקס הפתיחה היו 11 סרטים שחורים סביב הדגל, במוסקבה לא רק שישראל לא השתתפה אלא שבטקס הפתיחה אורח הכבוד היה יאסר ערפת. רוצה לומר, אי אפשר להעריך מה תהיה הדינמיקה ומה יהיו ההשלכות של חרם והשעיות פוליטיות.

תומאס באך, שנחשב לאורך השנים לבן טיפוחיו של חואן אנטוניו סמראנש, נשיא הרבה יותר דינמי מקודמו, ד"ר ז'אק רוג. מאז כניסתו לתפקיד ב2013, הוא חילק את חברי הוועד האולימפי לקבוצות עבודה שחיברו את אג'נדה 2020 לבחינת עתיד התנועה האולימפית והתמודד בהצלחה עם הבעיות סביב המשחקים האולימפיים בסוצ'י, כשנראה שיש הבנה בינו לבין ולדימיר פוטין. גם בישראל יש קולות שהוא קשוב יותר מאשר קודמו. עם זאת, העם הגרמני עשה לו פעמיים זובור כשתושבי בוואריה הצביעו נגד התמודדות על אירוח משחקי החורף ב2022 במינכן ותושבי המבורג הצביעו נגד התמודדות על אירוח המשחקים בעיר ב2024. כמו כן, הפרישות של כמה ערים ממדינות דמוקרטיות מהתמודדות על אירוח המשחקים, מעיבה על הרוח החיובית של אג'נדה 2020.

בינתיים יש מי שתומכים ברוסים בפה מלא. פטריק היקי, נשיא הוועדים האולימפיים האירופאים, תקף את הדרישה של USADA, הסוכנות האמריקנית למלחמה בסימום בספורט, להשעות את המשלחת הרוסית, בטענה שמדובר באקט פוליטי. כמובן שאין לזה קשר סביב מפעל המשחקים האירופאים, אולי הבייבי של היקי שלא מצליח למצוא בית. רגע לפני טקס הפתיחה של המשחקים הראשונים בבאקו ב2015, הולנד הודיעה שהיא מוותרת על האירוח, מה שהוביל לזה שבטקס הסיום לא היתה העברת דגל מהעיר המארחת למאחרת הבאה. אחרי ביד לא ברור, נבחרה רוסיה לארח את המשחקים השניים ב2019 בסוצ'י או קאזאן, בתנאי שמשבר הסימום לא יחריף. כבר עכשיו הממצאים מעמידים בספק את אירוח המשחקים האירופאים ברוסיה וכמובן שהשעיה גורפת תגרום גם לפארסה הזאת להימשך. אבל כמובן שאין בין זה להתנגדות להשעיית רוסיה מריו כל קשר.

פיפ"א בכלל ממלאת פיה מים בכל הנוגע למונדיאל בעוד שנתיים. ג'יאני אינפנטינו בעצמו נחקר על ידי ועדת האתיקה של הארגון. משם בטח לא תבוא שום בשורה.

גם נשיא התאחדות הג'ודו הבינלאומית, מריוס ויצר, הביע תקווה שספורטאים רוסים נקיים יוכלו להשתתף במשחקים האולימפיים בריו, התנגד להשעיה גורפת והשווה את המצב הנוכחי למלחמה הקרה. יש לא מעט דם רע בין ויצר לוועד האולימפי הבינלאומי. ב2015 ויצר, אז כנשיא ספורטקאורד (ארגון גג של התאחדויות ספורט אולימפיות ולא אולימפיות), טען שמדיניות הוועד האולימפי הבינלאומי תחת באך מיושנת, לא הוגנת, לא נכונה ולא מספיק שקופה. התאחדויות הספורט נעמדו לצד נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, מה שהוביל להתפטרות ויצר מתפקידו בספורטאקורד. בהתאחדות הג'ודו הבינלאומית ויצר יודע איפה מרוחה החמאה ובזמן שהוא נמצא ביחסים טובים מאוד עם ישראל, גם ידע ללהטט ולנווט ככה שבתחרות גראנד סלאם באבו דאבי המשלחת הישראלית תתחרה תחת דגל האיגוד הבינלאומי. כמובן שלתמיכה של ויצר באי הרחקת רוסיה אין קשר לריב שלו מול באך או לכך שנשיא הכבוד של התאחדות הג'ודו הבינלאומית, הוא אחד, ולדימיר פוטין.

כשסמראנש התמודד עם ההחרמות של שנות ה70 וה80, היו לו שני קלפים ביד שאיתם הוא הציל את התנועה האולימפית: סיום בלוף החובבנות ופתיחתם הרשמית למקצוענים והכנסת ספונסרים פרטיים. לבאך אין את הקלפים האלה וההחלטה העומדת בפניו ובפני חבריו לא פשוטה בכלל. החלטה לא להשעות את כל המשלחת הרוסית מחשש לחרם וניסיון למנוע פגיעה בספורטאים נקיים, מובנת אבל תפגע מאוד במעמד של WADA. החלטה להשעיה גורפת, תפגע בספורטאים נקיים ועשויה להוביל לחרם גדול יותר שאת תוצאותיו אי אפשר יהיה לחזות. אפשר להתמקד בפוליטיקה הפנימית ובקנטרנות על דרך קבלת ההחלטות או להשוות למנהיגות הספורטיבית והחברתית של אדם סילבר, אבל לא משנה מה יחליטו בIOC, זה לא יהיה אידיאלי ויפגע בתדמית המשחקים.

עור עבה ולב גמיש ועדיין כואב לי
אהדה - גלעד ניצן

49 Comments

אלי 22 ביולי 2016

אני חושב שלספורטאים הרוסים הנקיים יש אפשרות להתחרות תחת דגל בינלאומי.

איציק 22 ביולי 2016

אין להם אפשרות כזאת, כי לא יהיה להם איפה לחיות, לפחות לא על כדור הארץ.

יואב דובינסקי 22 ביולי 2016

זה לא עד כדי כך פשוט.

ד"ר רזי הופמן 23 ביולי 2016

איך תוכיח שהם נקיים? הרי הוועד של רוסיה השמיד ראיות!

איציק 23 ביולי 2016

צריך להוכיח שהם נקיים עכשיו כדי שיתחרו עכשיו. מה שלא ניתן להוכיח, לא ניתן.
השפיטה בדרך כלל אומרת שצריך להוכיח שאתה אשם ולא שאתה זכאי.

יואב דובינסקי 23 ביולי 2016

למיטב הבנתי צריך להוכיח יותר מזה שהם נקיים אלא שהם לא חלק מהשיטה וגם זה מאוד בעייתי.

איציק 23 ביולי 2016

הפוך, מי שמאשים אותם צריך להוכיח שהם חלק מהשיטה. אתה רוצה להיות כמו מדינות החושך בהן את אשם עד שאתה מוכיח שאתה זכאי? אוי לנו אם לזה הולכים.

איציק 23 ביולי 2016

לצערי הרשויות עושות את מה שאתה אומר, אבל זה מפחיד.

austaldo 23 ביולי 2016

איציק, "נקיים עכשיו" זה בולשיט. זה אומר שבמשך שנה הם התאמנו עם חומרים אסורים שמקצרים משמעותית את זמן ההתאוששות ומאפשרים לעשות יותר אימונים ולבנות מסת שריר הרבה יותר מהר. כמה שבועות לפני התחרות, כשממילא מורידים את עומס האימונים הם מפסיקים לצרוך את הסמים האלו ככה שאם תבדוק אותם הם יצאו נקיים, אבל הם מגיעים לתחרות עם יתרון לא הוגן על היריבים שלהם שלא השתמשו בסמים אסורים במהלך האימונים שלהם

איציק 23 ביולי 2016

austaldo,
ממש לא בולשיט. אתה לא יכול להאשים מישהו על זה שאנחנו לא מאמינים שהית נקי כל השנה. צריך ראיות, מישהו שמפליל אותך (עד מדינה), הרבה דברים. אני גם חושב שרבים השתמשו, אך כמו במקרה של ארמסטרונג, לא היתי מוכן לומר שהוא אשם עד אשר לא היו הוכחות חותכות. זו לא דרך השפיטה המקובלת "ליתר ביטחון אתה אשם." כשאומרים שהעלימו עדויות, אז זה כנראה נכון, אבל לגבי ספורטאי X, צריך להראות שדוקא את העדויות שלו העלימו ולא באופן כללי. מה לעשות, אבל עבור מישהו שעבר 4 שנים חוקי להיקבר בקבוצה כי ה-FSB עזר למשרד הספורט זה מאד בעייתי. אני מבין שאפשר לומר, שיבוא בתלונות ל-FSB ולמשרד הספורט שדפק אותם עם כולם, אבל קשה לי לקבל גישה כזו. זה בסופו של דבר חייב להיות פרטני פר ספורטאי.

austaldo 23 ביולי 2016

אתה שוכח כאן דבר מאוד חשוב – מה עם המיתחרים של אותם ספורטאים? מה עם הצדק כלפיהם? אלו שלא נעזרו בחומרים אסורים כדי לבנות יכולות של סופר ספורטאי, ועליהם אתה יכול להיות בטוח כי הבדיקות ש WADA עשו להם היו אמיתיות והאירגון שלהם לא עסק בזיופי דגימות ורמאות? למה הם צריכים להתחרות נגד ספורטאים שהמדינה שלהם זייפה בדיקות בצורה שיטתית (ואת זה אתה כן יודע)?

איציק 23 ביולי 2016

מה עם כל השכונה שלך או שלי שמסתובב בה פורץ למאות שכולם יודעים זאת אך אין למשטרה ראיות. ככה זה… עד שאין ראיות לא ניתן להרדים. חוץ מזה, בין המתחרים כנראה יש רבים שמשתמשים אך לא יושבים להם על הזנב. למה,מסיבות שונות. אז מי שנתפס שיקבל פטיש בראש, מי שחשוד שישבו לו על הזנב. אי אפשר למנוע ממישהו של נתפס. לא מתקבל על הדעת. תשלול לו את כל התארים בדיעבד כמו לארמסטרונג אך אל תמנע תחרות.

austaldo 23 ביולי 2016

אתה צודק רק שזה לא המיקרה והדוגמא שלך לא רלוונטית, כי זה לא עיניין פלילי. אני אסביר:
כדי להשתתף בתחרות האירגונים שתחת הוועד האולימפי כמו IAAF, FINA וכו' דורשים מכל מדינה שתשתף פעולה עם WADA . מדינה מסויימת לא שיתפה פעולה אלא להפך. לכן היא לא יכולה לשלוח ספורטאים להשתתף בתחרות כי המדינה לא עמדה בקריטריונים. זה כמו בית ספר שהוכח שמזייפים שם בחינות אז בשום מקום לא יכירו בתעודה מהמוסד הזה גם אם היו שם סטונטים שלא זייפו.

אגב, באיגוד האתלטיקה התייחסו לטענה שלך ושם איפשרו לאתלטים להגיש בקשה להתחרות תחת הדגל האולימפי. מעשית, עד כמה שהבנתי, רק לאתלטים שלא שהו ברוסיה ולא התאמנו שם יש סיכוי שבקשה כזו תתקבל

איציק 23 ביולי 2016

אני מבין את הטענה הזו ויש בה הרבה. עדיין זה בעיתי מאד. לגבי ספורטאים בודדים להתחרות זה כמעט ולא מעשי במשטר הרוסי. כל ספורטאי שיתחרה תחת הדגל האולימפי יודע שיתכן וימיו ספורים. צריך להיות מאד נחוש להתחרות כדי לסכן את חייו כך.
לגבי ההשואה עם מוסד מושחט זה לא מדויק. אם לא פסלו את הבחינות אז כל תלמיד יכול להתקבל לכל מוסד אקדמי על בסיס התעודה ולא ממפים על פי בתי ספר. אם זה מוסד אקדמי סורר אז אין ביטול גורף של הבוגרים וכל חברה מחליטה באופן עצמאי האם לקבל אותם או לא ולאיזה תפקיד. כאן זה משהו מאורגן שזורקים את כולם בכל הענפים.

יואב דובינסקי 23 ביולי 2016

בוא נחכה להחלטה מחר. עדיין לא זרקו את כולם.

איציק 23 ביולי 2016

את איסנביבה כן, כבר זרקו חצי משלחת…
זה יכל להיות סיום קריירה מהסרטים.

ד"ר רזי הופמן 24 ביולי 2016

אני אלך בהפוכה, למי, למי אין, למי אין פו, למי אין פוטינופוביה? ברררררר.
הוועד האולימפי לא מפחד מ-אפ'חד!

א.ב 24 ביולי 2016

כמו שאמרת איציק, כאן מישהו הלשין
ויש בעיה עם הגישה שלך כמו שאמרו כבר, PED זה משהו שעוזר לאורך האימון ולא רק בזמן ,
וכמו שבמשפט אם שיבשבת ראיות אתה תחשב אשם, אפילו אם לא בהכרח הראיות היו מרשיעות אותך, גם כאן, ברגע שדאגו להסתיר ממצאים קודמים זה שיבוש ראיות. ואני חושב שיהיה מאד מאד קשה עד בלתי אפשרי לספורטאי בודד למהציא את הראיות שהוא היה נקי ועבר את כל הבדיקות הרלונטיות…

איציק 24 ביולי 2016

עם זה אני מסכים, השאלה היא האם שיבשו את הראיות הספציפיות של ספורטאי X או Y, או שיש אמירה ששיבשו ראיות של הרבה ספורטאים באופן כללי ועכשיו מאשימים את כולם בעיקבות זאת.

ZORK 23 ביולי 2016

חזקת החפות היא חזקה שקשורה לדין הפלילי. ההיגיון שלה הוא שלמדינה, כתובעת בדין הפלילי המדינתי, יש יתרון משאבים (למשל מונופול על אלימות) עצום למול הנאשם והן כך שמאסר מהווה שלילת חירות מוחלטת. במקרה הזה מדובר במקרה שעוסק ברשת מחתרתית שהפעילה המדינה, הצד "החזק" בסיפור.מעבר לזה שמדובר בהליך מנהלי ולא פלילי, ככה שספי הראיות שונים לגמריי.

איציק 23 ביולי 2016

עזוב ספי ראיות, שיעברו את הסף שלהם נדבר.
אספר סיפור… אח של אישתי בסמסטר האחרון בלימודים בבר אילן הואשם שהעתיק בבחינה, ועד היום, כ-20 שנה אחרי טוען שלא העתיק. בדיון הוחלט שאין מספיק ראיות שהוא העתיק ולכן במקום לפסול את המבחן או להשאות אותו מלימודים נתנו לו עוד 4 קורסים ביהדות (הוא בכלל למד מתמטיקה) בטענה שלימודי יהדות זה לא עונש. נראה לך הגיוני? או שתחליטו שהוא אשם ותענישו אותו או תזכו אותו. אותו דבר עם הספורטאים… אין אמצע.

יואב דובינסקי 23 ביולי 2016

בוודאי שאתה צודק מבחינה עקרונית על חזקת החפות. אני לא משפטן, אבל למיטב הבנתי במקרה הספציפי הזה של השעיית האתלטיקה הרוסית ואולי גם כל המשלחת, כדי להראות שספורטאים אינדיבידואלים לא חלק מתכנית הסימום המערכתית ברוסיה, הספורטאים צריכים להוכיח שאין להם אחות וגם זה ברוב המקרים כנראה שלא יספיק.

איציק 23 ביולי 2016

ובדיוק נגד זה אני יוצא. אני מבין את הבעיה גם בכיוון השני, אבל זה מאד מפריע.

ד"ר רזי הופמן 24 ביולי 2016

הוא קיבל כנראה עונש של 2 קורסים ביהדות כי 2 הם בכל מקרה חובה לכל סטודנט שם.

ד"ר רזי הופמן 24 ביולי 2016

מצד שני, לא יודע מה היה שם המצב לפני 20 שנה כשהמכללה היתה יותר דתית מהיום.

ד"ר רזי הופמן 24 ביולי 2016

התכוונתי האוניברסיטה

איציק 24 ביולי 2016

לא, הוא קיבל 4, כי את 2 החובה הוא כבר עשה.

Amir A 22 ביולי 2016

אני לא מכיר את הדו"ח או הסיפורים. האם ספורטאים אולימפיים מרוסיה חוייבו להשתתף בתוכנית הסימום?

אלכס דוקורסקי 22 ביולי 2016

אני לא מכיר גם אבל קשה לי להאמין שחוייבו, אלא כנראה הובטח להם שאין להם מה לדאוג (לפחות לא מהרשויות השונות בארצם).

יואב דובינסקי 22 ביולי 2016

אני בעיקר מכיר את הטענות על איך הרוסים היו מרמים בבדיקות הסמים, מחליפים דגימות שתן, מעלימים דגימות וכו'. אני לא יודע כמה הספורטאים עצמם היו מעורבים בטיוח.

ניתאי 23 ביולי 2016

לא חייבים להשעות את כל המשלחת הרוסית, אפשר להשעות רק את את הבנות של ההתעמלות אומנתית. הנישה הישראלית.

Amir A 23 ביולי 2016

[אזהרת ספויילר לסרט] —- בדיוק ראיתי בסוף השבוע את הסרט שיצא על ג'סי אוונס, והקטע המעניין היה הקשר החוזה בין אברי ברונדג', נשיא הועד האולימפי האמריקאי, והגרמנים בנוגע לחלקה של חברת הבניה שלו בהקמת השגרירות הגרמנית בוושינגטון. בסרט מוצגת ההתקשרות הזו כגורם שאיפשר לגרמנים למנוע מהרצים היהודים של נבחרת השליחים האמריקאית להשתתף במשחקים בסופו של דבר. זה מעלה כמובן מיד את השאלה מה עומד מאחורי ההחרמה של הרוסים שבועיים לפני המשחקים? האם מדובר באמת, כמו שפוטין רוצה להציג את זה, בחיסול חשבונות פוליטי? חלק מהחניקה השקטה והאיטית שהאמריקאים מורידים על הרוסים?

יואב דובינסקי 23 ביולי 2016

ברנדג' היה חתיכת מנוול מהרבה סיבות.
דווקא באך ופוטין ביחסים טובים. אני חושב שהוא מאוד לא רוצה להשעות את רוסיה. יש באמת לחץ מהאמריקנים, מהקנדים ומהבריטים והתזמון של WADA גרוע מאוד ומעלה שאלות. ועדיין, זה לא מנקה בשום אופן את רוסיה.

ויכסלפיש 23 ביולי 2016

תודה על הפוסט. ישראל לא העפילה למוסקבה 1980 בכדורסל אלא נכשלה בטורניר המוקדם בז'נבה. לי אין עמדה ברורה בעניין רוסיה, אותי יותר מעניין הלו"ז, שמבהיר היטב שהמשחקים מיועדים בעיקר לצופים בארה"ב ובמזרח הרחוק.

יואב דובינסקי 23 ביולי 2016

תודה על התיקון. משום מה זכרתי שהעפלנו למשחקים דרך טורניר הקדם.
בוודאי שהלו"ז מכוון לקהל אמריקני (רוב ההכנסת של התנועה האולימפית מזכויות שידור בצפון אמריקה ומפרטנרים אמריקנים), אבל הפעם זה גם משתלב עם שעות הפריים טיים בברזיל. בבייג'ין זה היה יותר בולט כשהגמרים של השחייה נערכו בבוקר כדי שהאמריקנים יצפו בפלפס. בריו דאגו לזרוק פירורים לאירופאים עם כמה גמרים בבוקר.

יריב 23 ביולי 2016

אולי הסיבה שזכרת כך היא שלולא הצטרפה ישראל לחרם היא כנראה היתה משתתפת בטורניר.
ישראל סיימה חמישית בטורניר בז'נבה, מה שלא הספיק להעפלה – רק 3 העפילו. עם זאת, בעקבות החרם 5 נבחרות (ארה"ב, פורטו ריקו, קנדה, ארגנטינה וסין) משכו את השתתפותן, ו5 הנבחרות שהחליפו אותן כללו שתי אירופאיות – שבדיה ופולין שסיימו במקומות 7 ו8 בטורניר המוקדם (במקומות 4 ו6 היו צרפת ומערב גרמניה, שהיו גם הן במחרימות, אם כי צרפת החרימה רק את טקס הפתיחה).

יג 23 ביולי 2016

יאסר עראפאת היה אורח הכבוד במשחקי האוניברסיאדה במוסקווה ב1973, ממש לא במשחקים האולימפים ב1980..
אחד החיבורים הטובים שקראתי היה תזה של חגי חריף על התקופה בה הועד האולימפי הישראלי ניסה לשכנע את בגין לא להחרים את המשחקים והתהליך עד ההחלטה..להגיד שזה היה ככ בקלות בעקבות טלפון של קרטר זה ממש סטרייק 3 (כולל זה של יואב שהיה די ברור..)

יואב דובינסקי 23 ביולי 2016

לגבי האוניברסיאדה, נכון היה גם שם. למיטב ידיעתי על פי מספר פרסומים, ספרים ושיחות שערכתי, ערפאת היה אורח כבוד גם במשחקים האולימפיים.

יואב דובינסקי 24 ביולי 2016

גרמת לי לבדוק את זה שוב.
היות ונולדתי קצת יותר משנה אחרי מוסקבה, אני מסתמך על פרסומים, ראיונות שערכתי לאורך השנים וספרים. אלן גוטמן, היסטוריון, עיתונאי וחוקר אמריקני שהתמקד בהיסטוריה של ארה"ב בתנועה האולימפית כתב כמה ספרים בנושא. הוא כתב הרבה על אייברי בראנדג' בהיבטים שונים, אבל בספרו The Olympics, הוא כותב כמובן גם על ההחרמות של שנות ה80 ומתייחס גם לטקס הפתיחה במוסקבה ולכבוד שערפאת קיבל במשחקים.

"
The 1980 Games were proclaimed to be the most glorious ever. In the opening ceremony, sixteen teams marched behind the Olympic rings or the ensign of their national Olympic committee, but none of these banners was shown on Soviet television. Despite the claims of unprecedented success, it was obvious to almost everyone that the games were seriously diminished by the absence of American, Canadian, German, Japanese and Kenyan teams. Whether they were much enhanced by the red-carpet treatment given to Yasir Arafat of the Palestinian Liberation Organization is doubtful”
(Guttmann, 2002, p.155)

יג 23 ביולי 2016

הכוונה יואב ויכסלפיש..
תודה על הפוסט

יג 23 ביולי 2016

אבל בגדול אני די מסכים שבאך מנסה לרדת מהעץ..

רומן 23 ביולי 2016

האמריקאים הם הרמאים הגדולים בהיסטוריה.
יש מליון דוגמאות, אבל הנה אחת מודרנית.
מאריה שראפובה מושעת על שימוש בתרופה חוקית בזמן שסרינה וויליאמס ממשיכה לדרוס כשלכל בר דעת ברור שצריך טונות של סטרואידים בשביל להזיז את ה 100 קג שלה.

NoOne 24 ביולי 2016

אתה מודע לזה שיש לך שנאה בלתי רציונלית לכל מה שקשור לארה"ב , אני מקווה שאתה מקבל עזרה נפשית.
אתה מוכן לשתף אותנו מהי מהות השנאה הזאת?
איזי E הדביק אותך ב HIV ?
דרק ג'יטר נתן בראש לאחותך?
אולי זה קשור להתמוטטות האימפריה הסובייטית ונצחון ארה"ב ונאטו
מתגעגע לברז'נייב ?

רומן 24 ביולי 2016

בכל מה שיש לי הדבקתי את אמא שלך, חתיכת אפס.

גיאקו 24 ביולי 2016

למה ככה? בדיוק לפני כמה ימים מישהו החמיא על השיח הנעים והאינטיליגנטי פה.
תתנצלו ותשלימו.
noone אתה ראשון, כי אתה התחלת.

ולגופם של דברים – כהרגלך כתבת מאוד יפה יואב.
רק שאלה אחת – נניח שלא משעים את כל הרוסים, אלא רק את האתלטים (העוסקים במקצועות האתלטיקה הכוונה). האם פוטין לא הצהיר שבכל מקרה רוסיה לא תשתתף?

ושאלה שניה – מה אתה אומר על נבחרת ההתעמלות האומנותית שחזרה עם עוד מדליית כסף? אגב, יש בהתעמלות אומנותית מתמודדות חזקות לא מאירופה? (ארה"ב??) מרוב שזה לא מעניין אותי, אני כבר מייחל למדליה ברמות

רומן 24 ביולי 2016

נראה לי שאין (אולי סין אין לי מושג) בכל אופן התעמלות אומנותית זה לא באמת ענף ספורט.
היחיד שיחליט אם רוסיה (כולל האתלטים שלה) ישתתפו זה פוטין, טיפשי לחשוב שלוועד האולימפי יש יכולת להשעות את אחת האימפריות הגדולות בעולם.
פוטין יעשה מה שמסתדר לו טוב עם האג'נדה, לצערי איך שזה נראה בשנים האחרונות הוא עושה הכל כדי לבנות חומה חדשה בין רוסיה לשאר העולם.

יואב דובינסקי 24 ביולי 2016

לא ידוע לי על חרם רוסי אם רק האתלטיקה תושעה.
לגבי ההתעמלות, יפן, סין, ברזיל וארה"ב גם בתחרותיות, אבל עברנו אותן.
העשירייה היא בערך: רוסיה, בלארוס, ישראל, ספרד, בולגריה, איטליה, יפן, אוקראינה, פינלנד וברזיל כשבעשירייה השניה יש גם את סין וארה"ב. בעקרון רוסיה הכי טובה ובין בלארוס, ישראל, ספרד, בולגריה ואיטליה ההבדלים קטנים מאוד ותלויים ביום נתון (אם כי יש הטוענים שיש יתרון לבלארוסיות). יפן לפעמים מגרדת שאריות מדליות. היתר יפתיעו אם יגיעו לפודיום.

Comments closed