הצדדים היפים של ישראל

שימוש מושכל בספורטאים אולימפיים ופאראלימפיים לשיפור תדמית המדינה

במשך שנים הלנתי שבתנועה האולימפית ישראל מזוהה בעיקר עם הסכסוך. שבמקום להשתמש בספורט כדי להראות צדדים יפים של המדינה ולהיות חלק מהחגיגה הבינלאומית, ישראל משתמשת במשחקים כחלק מההסברה בסכסוך, בעיקר בהקשרים של החרמות וטרור. בשבועות האחרונים אני מאוד שמח לראות, איך ספורטאים ישראלים משמשים כשגרירים ובניסיונות של גופים שונים במדינה להשתמש בספורט בפלטפורמות שונות כדי להראות צדדים יפים של ישראל.

הנה סרטונים מהחודשים האחרונים של ספורטאים אולימפיים המייצגים רבדים שונים בחברה הישראלית: נבחרת ההתעמלות האמנותית, משלחת השחייה, דונלד סנפורד, מעיין דוידוביץ' וירדן ג'רבי.

אמנם מלפני שנתיים, אני גם מאוד אוהב את הסרטון הזה עם מורן סמואל הנהדרת, כחלק מתדמית ישראל כמדינה קריאטיבית שממציאה את עצמה מחדש.

זה לא אגריסיבי, זה נעים. זה לא דוחף את הסכסוך לגרון של הצופים ומכניס אותם לשיח בלתי נגמר על על טרור וכיבוש אלא מאפשר להתחבר לצדדים יפים ומגוונים במדינה. גם לא מתחכם ומנסה להצחיק בכוח. גם הסרטון שרץ ביורוספורט משחק יפה על הרבדים השונים של תל אביב וירושלים. אני חושב שזה מראה על התקדמות.

כלל 40 לשיפוטכם...
מגרש פתוח 3

18 Comments

אביאל 28 ביולי 2016

אחת מהאסטרטגיות שהציע משרד גדול למשרד החוץ בזמנו היה להפסיק להראות לאמריקאים ולאירופים אנשים שנראים כמוהם, כלומר בהירים וללכת על מגוון הקשת עם דגש מיוחד על אתיופים וערבים. בעיקר בגלל שהסכסוך נתפס (בייחוד באירופה) כסוג של קולוניזאליזם (הפלסטינים הילידים והישראלים המתיישבים), לצערנו לא השכילו כל כך להטמיע את זה ודווקא הסרטונים האלה עושים את העבודה, יפה לראות.

יואב דובינסקי 28 ביולי 2016

אני מסכים שיש רבדים שונים מהחברה. מה שכן, מאז ג'ימי טורק ב76' לא היה ספורטאי ערבי שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים. היתה תקווה שאולי מארק חינאווי שזכה במדליות בפסטיבל האירופאי לנוער ובמשחקים האירופאים וייצג את ישראל באולימפיאדת הנוער, יעשה את הקריטריון, אבל לצערנו הוא פספס במעט. הוא כישרון צעיר ותקווה גדולה לטוקיו. בסגל הפאראלימפי דווקא יש.

איתן 28 ביולי 2016

אני בטוח שיש כמה מהנערים של ערביי ישראל שיכולים לעשות הסבה בין זריקת בקבוקי תבערה ואבנים לזריקת דיסקוס, בהצלחה מרובה. ואז לתת ייצוג למגזר…עכשיו יש תוכנית של האוצר לפתח מגרשי כדורגל בגדה במקום שהילדים יעסקו בטרור…, לפחות אם ישראל לא תגיע למונדיאל אולי בקרוב פלסטין.

במחשבה שנייה
What is palestine?

איתן 28 ביולי 2016

נקווה שסנפורד יחשוב טוב בבית על תירוץ יותר טוב ,באולימפיאדה הזו לאי הצלחה מאשר גנבו לי את הנעליים…בכל זאת עברו 4 שנים וזה מספיק זמן כדי להיות מקוריים.

כמו כן יוחזר משה גרטל ופינתו האהובה של העלאת צופים עם שמות מוזרים לשידור.

אור גזמה
נגסת בגמבה
סמי סביב
ציפי ליס(סיפיליס)

נחשון שוחט 28 ביולי 2016

אי אפשר כבר "לסלוח" לו אחרי מדליית ארד באליפות אירופה? ואחרי שיא ישראלי נהדר של 45.05שנ' השנה?

יואב דובינסקי 28 ביולי 2016

אני מסכים, אפשר להתקדם מסיפור הנעליים.

גיא זהר 30 ביולי 2016

סנפורד פישל באליפות אירופה, אז אולי יפצה באולימפידה. ירידה מ45 וחצי גמר יהיה הישג מצוין

Ivan Pedroso 28 ביולי 2016

+1 (רק זה לא 45.04?)

מאוד אוהב את דונלד. אני לא מאמין שגמר זה ריאלי, אבל חצי גמר – לגמרי כן. הלוואי ויצליח גם לרדת מ-45 שניות! (ואז גם אולי אולי גמר)

יואב דובינסקי 28 ביולי 2016

גמר לא ריאלי.

austaldo 29 ביולי 2016

אם הוא ירד מ 45 שניות זה יהיה ניפלא, אבל הוא יצטרך נס בשביל גמר

Ivan Pedroso 29 ביולי 2016

תכל'ס :(

wishful thinking

shohat 29 ביולי 2016

מקצוע ה400 בתקופה מאוד חזקה. באליפות העולם בשנה שעברה התוצאה האיטית ביותר שעלתה לגמר היתה 44.67.
אני מעריך שלא יהיה קל יותר בריו.

נחשון שוחט 28 ביולי 2016

כיף של פוסט.

איציק 28 ביולי 2016

נחשון, סטנפורד בתשדיר מספר שהוא ספרינטר. האם הוא באמת ספרינטר? הרי הוא לא נותן 100% כל הזמן כמו רצי 100 ו-200. הוא לא רץ מרחקים בינוניים?

shohat 28 ביולי 2016

עד 400 נחשב ספרינט בז'רגון המקצועי. נכון שריצת 400 מטר מחייבת חלוקת כח מסוימת וגם רכיב אירובי (שאיננו העיקרי).

austaldo 29 ביולי 2016

בהצלחה ענקית לכולם, הם עובדים כל כך קשה בשביל זה.
אלו לגמרי הפנים היפות של ישראל, וחבל שעל הגב שלהם יש הרבה פוליטיקה מגעילה, עיתונות צהובה, עסקנות תככנית ושאר קופצי פודיומים

7even 29 ביולי 2016

יפה. שאפו. רק מילים טובות.
(מסביר אולי את מיעוט התגובות)

ברלה 29 ביולי 2016

נחמד מאוד, אבל מי צופה בסרטונים האלה? באיזה מסגרת?

Comments closed