בריחת השחייה

דווקא במשחקים האולימפיים, כמעט כל השחיינים והשחייניות בנבחרת לא מאתגרים את שיאם האישי

הישגים חלשים לשחייה הישראלית בריו. כמעט כל ספורטאי במשלחת היה מתחת לשיאו וההישגים בהתאם. רק חצי גמר אחד של יעקב טומרקין, שגם הוא הושג על הקשקש מספורטאי שהיה פוטנציאל לגמר אולימפי ולא הציג יכולת שיא. התוצאה בחצי הגמר היתה אפילו איטית יותר מזו במוקדמות ורחוקה יותר משתי שניות משיאו האישי.

אפשר להסתכל על הכוס המלאה כשיעקב טומרקין עלה לחצי הגמר אולימפי, דבר שאינו מובן מאליו עבור שום ספורטאי בענף תחרותי כמו שחייה. מצד שני, אחרי המקום השביעי בלונדון והמדליות לאורך המחזור האולימפי הזה הוא היה פוטנציאל לגמר אולימפי. גם ב100 מ' גב וגם במקצה החזק שלו 200 מ' גב, הוא שחה במוקדמות לאט יותר משיאו האישי בצורה משמעותית. בזכות שלוש מאיות הוא הצליח לתפוס את המקום ה16 והאחרון שמקנה העפלה לחצי הגמר ב200 מ' גב, אבל למעט הכבוד שהיה לישראל ייצוג במקצי הערב, התחרות שלו לא היתה טובה.

לגל נבו דווקא היתה הופעה טובה יחסית, אבל שלוש מאיות הפרידו בינו לבין חצי הגמר. אפשר גם לציין את נבחרת השליחות שהתחרתה יפה, אחרי שנכנסה לתחרות בזכות פסילה של בלארוס. מעבר לזה, כמעט כל השחיינים במשלחת לא הגיעו לשיאם בריו וזה לא טוב. בין אם זה הלחץ, השנה שעברו, מחלה או יום לא טוב, שחייני ושחייניות המשלחת לא היו מספיק טובים וטובות ולא ניפצו שיאי ישראל או הגיעו לשיאם האישי.

כתבתי זאת כמה פעמים, ספורטאים גדולים נמדדים ביכולת שלהם למקסם את ההופעה בתחרות המטרה הכי חשובה וזו המשחקים האולימפיים. בספורט מדיד כמו שחייה או אתלטיקה, הספורטאי נמדד על תוצאה כמותית ולאו דווקא המיקום הסופי שתלוי יותר במתחרים. זה לא ספורטאי בודד, אלא כמעט נבחרת שלמה באחד הענפים הכי חשובים של המשחקים. הפוסט נכתב לאחר חצי הגמר של טומרקין, כשיש עוד כמה מקצים בבוקר למחרת, כך שאולי יש סיכוי לשנות קצת את הרושם.

המדליה של ירדן ג'רבי מורידה הרבה מאוד לחץ מראשי המשלחת, אבל רוב הענפים מתמקדים בעצמם. ג'רבי לא נמצאת בריק. יום לפניה שגיא מוקי הגיע לחצי הגמר ויום אחריה לינדה בונדר לרבע הגמר כשלפניהן שני ספורטאים שקיוו שיפתיעו, גילי כהן וגולן פולק, הפסידו בקרבות שעל הנייר היו אמורים לנצח ושירה ראשוני נפסלה. ככה שכדי להגיע למדליית ארד בודדת, צריך 4-5 ספורטאים עם פוטנציאל להיות תחרותיים.

לזכותם של השחיינים והשחייניות יאמר שמייד בסיום המקצה, הם עוצרים במיקס זון ומתראיינים ברהיטות ומדברים בכנות על האכזבה שלהם מהתוצאות של עצמם. בשביל הצלחות צריך עומק. ענף השחייה התברך לאורך השנים בעומק תחרותי ובמאמנים מצוינים. יחד עם זאת, ההופעות המאכזבות בריו 2016 מעלות סימני שאלה ודורשות בדק בית, איך קרה שכמעט נבחרת שלמה לא היתה קרובה לשיא.

גביע סינקפילד: מחצית ראשונה
השערות פרועות לקראת העונה של מכבי

58 Comments

גיא זהר 11 באוגוסט 2016

אחראי מקצועי ערמו גם עסקן לא צריך להיות משני סבבים אולימפיים. המסקנות ברורות. רק שנועם צבי לא יחזור בתירוץ של הכשלון

NoOne 11 באוגוסט 2016

לפטר את כולם ולהביא אנשים חדשים וכשהחדשים יכשלו מייד לפטר אותם ולהחזיר את הקודמים בתפקיד!!!

גיא זהר 11 באוגוסט 2016

אפשר להיות ציני ואפשר לחשוב שאחרי 20 שנה בתפקיד הגיע הזמן לרענן כשהכשלון מהווה תרוץ טוב

איציק 11 באוגוסט 2016

ולמנות את ג'ורדי…
יביא מאמן מחול שלא יהיה מקושר לעיתונאים ונימני, ואז הכל יסתדר.

אריאל גרייזס 11 באוגוסט 2016

כל ההדלפות האלו הורגות את השחיה שלנו

קירקגור 11 באוגוסט 2016

אני לא מאמין שאתם עוד מתעסקים בשחיה בארץ. אחרי שנים של צפיה אדוקה בשחיה בריטית וספרדית, כל פעם שאני מסתכל על שחיה אצלנו זה נראה לי כאילו זה בהילוך איטי.

יאיר אלון 11 באוגוסט 2016

התוצאות בשחייה מאוד מאכזבות. במיוחד שהתוצאות לא היו אפילו לשחזר את השגי הגמרים וחצאי הגמר שהושגו בעבר אלא רק שיהיו בשיא ויקבעו תוצאה טובה (שיפור זמן כניסה נניח או קביעת שיא ישראלי) וגם זה לא קרה עד כה.

השאלה המטרידה היא האם זה פשוט כי השיא שלהם היה צריך להיות בזמן אחר בתחרות אחרת כדי בכלל לקבוע קריטריון או באופן מדאיג יותר יש בעיה אחרת.

יאיר אלון 11 באוגוסט 2016

במיוחד שהציפיות**

אלעד 11 באוגוסט 2016

מעניין באמת אם יש איזשהו הסבר שאפשר לשים עליו את האצבע.
אני יודע שהפוש לשחיה הישראלית היה הרבה בזכות ליאוניד קאופמן – הוא עדיין המאמן? הרי לפני 20 שנה לא חלמנו בכלל לשלוח כמות כזו של שחיינים. כנראה באמת צריך איזשהו ריענון.

עומרי (ירוק) 11 באוגוסט 2016

באמת מאכזב, בעיקר העובדה שרובם היו מאד רחוקים מהשיא שלהם.

אבל מחוץ להקשר הישראלי אני ממשיך להנות ממה שקורה בבריכה. היום עם הנצחון של הקזחי, הנער האוסטרלי, וכמובן לדקי. מה שהיא עשתה לאוסטרלית בסוף משחה השליחים היה פשוט טבח.

austaldo 11 באוגוסט 2016

אני אשים את זה על השולחן: התוצאות בשחייה זה כשלון גדול, וצריך לעשות בדק בית רציני. ואני לא מתכוון לפיטורים של כמה עסקנים ומינוי אחרים במקומם אלא לבדיקה רצינית ברמה המקצועית מה אנחנו עושים לא בסדר.
כל מי שקרא את הטור שכתבתי לפני האולימפיאדה יודע שמהשחייה לא ציפיתי ליותר משני חצאי גמר. אני גם לא מצפה שכולם ישפרו שיא אישי ביותר משנייה כמו קטלין בייקר שזכתה בכסף ב 100 גב, אבל אני כן מצפה שיעשו פחות או יותר את התוצאות שהם עשו השנה, ושמישהו אולי יתעלה וישפר שיא. אם מישהו שוחה פחות טוב ולא מצליח זה גם בסדר – קורה. אבל כשכמעט בכל משחה יוצאים עם 2 שניות יותר מהתוצאות שהם כבר עשו אז ברמה של כל הנבחרת אנחנו עושים משהו לא נכון

ניינר / ווריור 11 באוגוסט 2016

אולי הספורט הזה פשוט לא בשבילינו
שנים של השקעה ולא הוצאנו שחיין אחד ברמה עולמית
כדאי שנתרכז בדברים שאנחנו טובים בהם יחסית

austaldo 11 באוגוסט 2016

לא מסכים בכלל. בגילאים צעירים יש כשרונות שמשום מה נשארים מאחור ואני יכול להביא לך הרבה דוגמאות.

ניינר / ווריור 11 באוגוסט 2016

אבל אי אפשר להתווכח עם התוצאות המביכות לאורך השנים

אלון 11 באוגוסט 2016

מדהים אותי שטומרקין שהוא באמת טופ 10 עולמי במשחה הזה שחה 2 שניות לאט יותר מהגמר אליפות אירופה לפני חודשיים שהוא לקח כסף. בלתי נתפס.

Gil - Zimbabwe 11 באוגוסט 2016

שמעו סיפור, לפני שנתיים נבחרת הנוער / נערים הקזחסטאנית (דמיטרי בלנדין גם היה שם) עשתה מחנה אימון בבית – אייל ובחלק מהאימונים הם התאמנו במשותף יחד עם נערי עמק – הירדן. מכיוון שבאותה תקופה הבת שלי עוד שחתה הייתי נוכח בחלק מהאימונים, חוויה מאלפת.
את הנבחרת הקזאחסטנית מאמן יהודי שעשה עלייה התגורר בנהרייה וכל מה שהוא רצה זה לאמן, מכיוון שאיגוד השחייה (לצערי גם ליאוניד קאופמן כבר נגוע בישראליות…) זה הכל פוליטיקה לא נתנו לו להשתלב.
הוא חזר לקזחסטן וקיבל לאמן את ניבחרת הנוער / נערים. הוא והעוזרים שלו מקבלים משכורות חודשיות שכאן בשנה הוא לא היה מקבל.
דיברתי איתו די הרבה אבל הקטע המעניין של השיחה היה ששאלתי אותו למה ניראה כאילו לישראל יש תיקרת זכוכית בשחייה הוא ענה שהמאמנים של השחייה הישראלית עסוקים בלהסתכל לצדדים (עסקנים, פוליטיקה וכ"ו…) ולא למים.

צור שפי 11 באוגוסט 2016

אולי צריך להחליף את המים. סתאאם. התחכמות בשקל. האנקדוטה שלך היא הסבר טוב בקליפת אגוז.

אריאל גרייזס 11 באוגוסט 2016

הנתון המדהים שראיתי הבוקר – השחיין שסיים שמיני בלונדון, אחרי טומרקין במשחה הגמר, הוא זה שלקח את הזהב אתמול. בהתפתחות טבעית של שחיין, טומרקין היה אמור להתמודד השנה על מדליה. במקום, הוא רק הלך אחורה. וכמו שנאמר, זה לא רק הוא, כל נבחרת השחיה נותנת תוצאות יפות בהתחלה ומאותו רגע אין שיפור.
בהחלט בדק בית, כמו שאוסטלדו אמר. באופן עקרוני, בן אדם שנמצא בראש מערכת במשך 20 שנה זה לא בריא

אלון 11 באוגוסט 2016

אז זהו שהוא לא הלך אחורה
הוא שיפר את השיא שלו ל155 וחצי שזה באמת מקום 5-6 בעולם. ורק בגמר אליפות אירופה הוא שחה 1.56 נמוך ולקח תכסף. ופתאום שחה 2 כמעט 2.5 שניות לאט יותר.
הזייה.
כאב לי הלב על גל נבו. מופת של ספורטאי שבאמת נתן הכל.

אריאל גרייזס 11 באוגוסט 2016

זה חלק ממה שצריך לבדוק, איך מגיעים לתחרות השיא ולא מוציאים את המיטב. ומכיוון שזה לא רק אצל טומרקין אלא נראה כמו מוטיב חוזר בבריכה, משהו פה בעייתי כנראה

אלון 11 באוגוסט 2016

אני לא אומר שלא צריך בדק. אבל המדגם לא גדול מספיק.

נבו עמד בציפיות. זה היה עניין של מאיות.
עברי מי שציפה ממנה למשהו אז סתם חי בסרט כי הוא לא בתמונה כבר שנה וחצי
מורז חלתה
וטומרקין פישל.

עמית 11 באוגוסט 2016

איזו אכזבה בשביל גל נבו.
שחיין, ספורטאי ואדם בקלאסה עליונה.

יאיר אלון 11 באוגוסט 2016

על פניו מה שאתה אומר נשמע נכון אבל חייב בדיקה כדי שנוכל להתייחס ברצינות…
צריכים לבדוק שחיינים שהגיעו לגמר אולימפי ראשון, כמה מהם התקדמו לעבר פייט על מדליה ולכמה מהם הייתה זו הופעה חד פעמית אותה לא שחזרו.
אולי נגלה שטומרקין דווקא נמצא פשוט בצד של הרוב…

(כמובן לא סותר את מה שאמרתי בתגובה למעלה הופעה מאכזבת מהנבחרת כולה)

יניר 11 באוגוסט 2016

השחיינים עשו מבחינתם את שלהם וזה להגיע לאולימפיאדה.
הפתרון הוא פשוט. את הקריטריון יש לקבוע חודשיים-שלושה -ארבעה לפני האולימפיאדה ואז הם גם יגיעו בכושר שיא לאולימפיאדה.
היום הם קובעים את הקריטריון הרבה זמן מראש ומנטלית יש להם ירידת מתח שמביאה אותם בכושר ירוד למשחקים עצמם

ד"ר רזי הופמן 11 באוגוסט 2016

בדיוק

אחרי שהשיגו קריטריון יש ירידת מתח במקום הגברה

שימי 11 באוגוסט 2016

מקום שיודע להתנהל כמו שצריך יכול וצריך לדעת איך להביא את הספורטאים שלו לשיא בזמן הנכון. הסתפקות בהשגת הקריטריון משולה לכך שקבוצת כדורגל מציבה לעצמה מטרה להגיע לליגת האלופות, אבל מעלה את קבוצת הנוער לשחק שם.

austaldo 11 באוגוסט 2016

בארה״ב עושים תחרות חודש לפני האולימפיאדה ומי שמנצח נוסע. שמעתי הרבה תלונות על השיטה הזו שלכאורה הם מגיעים לשיא לפני הזמן, רק שבפועל הרבה מהם לא רק חוזרים על התוצאות שקבעו במיבחנים אלא משפרים אותם.
אז נכון, אנחנו זה לא אמריקה אבל עובדה שזה בהחלט אפשרי לעשות תוצאות טובות ולחזור עליהן אחרי חודש

באבא ימים 11 באוגוסט 2016

אני מסכים שהמדגם לא מספיק גדול אבל יש מספיק אינפורמציה כדי לעשות את הבדיקה. הבדיקה צריכה להשוות בין מספיק שחיינים ומספיק נבחרות ולשאול את השאלה כמה התוצאות של השחיינים באולימפיאדה רחוקות משיאם האישי.

אם ישראל נמצאת הצד הנמוך של הספקטרום בהשוואה לנבחרות אחרות, ההסבר הסביר שזו בעיה מערכתית.

איציק 11 באוגוסט 2016

נבחרת השחייה לא עמדה בציפיות וזה מאד חבל ודורש בדק בית. מה שקרה עם תומרקין מאד מפתיע כיוון שהוא אחד שמגיע לאירועים גדולים ואני מאמין שאצלו זה חד פעמי וזה קורה. לרוב הוא חוזר על התוצאות של המוקדמות או משפר. גם ברור שהיתה לו היכולת לפחות לי תוצאת המוקדמות. הבעיה היא אם השאר (פרט לאנדי מורוז). גם גיא ברנע לא שחה כל-כך טוב למרות הסופרלטיבים והוא כבר בצד היורד של הקריירה. עמית עיברי מאד איכזבה אותי לא רק בהופעה שלה כי אם בתגובות שלה של הכל סבבה ושימחת החיים שלה, כאילו היא במסיבה והשחייה היא על הדרך. זו גישה פסולה, עדיף כבר שהשקפת תקרע אבל להיות מאוכזבים. יש גם בעייה גדולה שדם חדש כמעט ולא נכנס למערכת עד שהישן לא פורש. זה מצביע על מאגר קטן. יש הרבה אגודות ומאגר קטן, כלומר באגודות לא עובדים טוב, ואקדמיה לא מספיקה.
מילה לגבי לאוניד קאופמן. הוא הביא תוצאות ואני לא בטוח שצריך להחליף אותו למרות שהוא 20 שנה באותו תפקיד (בארץ מחליפים מאמן נבחרת כדורגל כל 3-4 שנים ואין תוצאות ובארה"ב כדורסל יש אותו מאמן הרבה שנים והם לא מפסיקים לנצח). הופעה לא מוצלחת אחת היא לא סיבה להחלפה אבל כן סיבה לבדק בית שבסופו צריכות להתקבל החלטות, כולל לגבי המאמן.

אריאל גרייזס 11 באוגוסט 2016

גיא ברנע באמת שחה חלש מאוד, אבל הוא פירשן מעולה באולפן של ערוץ הספורט.. :-)
אני מניח שהתכוונת לגל נבו

איציק 11 באוגוסט 2016

:-) אכן כן

יאיר אלון 11 באוגוסט 2016

אם היה 50 גב במשחקים האולימפיים ולא רק 50 חופשי, ברנע היה שם

איציק 11 באוגוסט 2016

נכון.
אם היה 50 חזה אז מלול היה יכול לקחת מדליה בלונדון (או בביג'ין, אך שהזמן טס), אבל אין.

יואב דובינסקי 11 באוגוסט 2016

אני גם הופתעתי מהתוצאות של טומרקין. הוא ספורטאי שבדרך כלל מגיע לתחרויות גדולות. באמת בחור נחמד שעומד ומתראיין שניה וחצי אחרי המשחה כשכולו נוטף מים. הוא כמובן מאוכזב יותר מכולם.

גם בשחייה וגם בהתעמלות, שניים מהענפים הכי חשובים במשחקים, המשלחת הישראלית בלשון המעטה לא הרשימה. זה לא מעודד במיוחד.

איציק 11 באוגוסט 2016

טוב, בהתעמלות אתה מחשב סטטיסטיקה על מדגם כמעט הכי קטן שאפשר. לא פייר.

ישראל 11 באוגוסט 2016

כמות המדליות שהשגנו בהיסטוריה לא כזו נמוכה

צריך להוריד מהחישוב של האולימפיאדה, את החרדים שלא מתאמנים בספורט. והערבים שאותם אני לא מחשיב, כי אני מחשב כרגע רק את היהודים. וגם את רוב הדתיים. שרובם לא מתאמנים בספורט. ואז יוצא שאנחנו בקושי 5 מיליון. גם ה5 מליון זה המספר עכשיו, המספר האמיתי הוא נמוך בהרבה. כי צריך לעשות ממוצע של האוכלוסייה בהיסטוריה של המדינה.

וגם צריך לזכור שיש לנו הרבה מאוד מלחמות . שזה אומר הרבה פחות כסף לספורט. וגם לוקח 3 שנים חשובות במיוחד בהתפתחות של ספורטאי. וגם יש ספורטאים שמתים במלחמות

איציק 11 באוגוסט 2016

אתה מציג בכול פוסט עמדה זו כאינדיוידואל או כמדינה?

אלעד כ 11 באוגוסט 2016

זה תרגיל בי"ס למחשבים שיעור ראשון: העתק + הדבק

איציק 11 באוגוסט 2016

אי אפשר בפעם הבאה להסתפר רק בהעתק, בלי הדבק?

אדם 11 באוגוסט 2016

עדיף גזור בלי הדבק

יאיר אלון 11 באוגוסט 2016

וגם יש פה מלא ימים חמים לאללה ואי אפשר להתאמן בכלל. ולא נשכח שלירושלמים יש שלג לפחות פעם בשנתיים וזה תמיד מפתיע ומשתק את כל העיר וגם אז אי אפשר להתאמן, כבר אנחנו במינוס רציני.
ויש פה אוכל ממש טעים אולי הכי טעים בעולם וזה בעייתי משתי בחינות גם כי הספורטאים שלנו משמינים כי האוכל הוא טעים אבל מלא בשמן וגם אין להם כסף כי האוכל פה יקר ואם אין להם כסף אז הראש לא שקט בריו והמאמן עצבני או סתם פחות מוכשר

ועוד ועד המגירה מלאה…

אריאל גרייזס 11 באוגוסט 2016

לא להאכיל את הטרול, בבקשה. הוא יהיה שמן ולא יהיה לו כח להתאמן לאולימפיאדה

יאיר אלון 11 באוגוסט 2016

חחחחח סגור

בורחה באסטון 11 באוגוסט 2016

1. התגובות של השחיינים אחרי משחים כאילו הם מרוצים מעצם הן פשוט מביכות. במיוחד עמית עברי. שיבינו שהם ממומנים מכספי ציבור וזה לא חוג מהכסף של ההורים. הם צריכים להתייחס קצת יותר בהישגיות לאולימפיאדה.
2. חייבים לעשות בדק בית בנושא המאמנים, בדגש על ליאוניד קאופמן. לא ייתכן שטומרקין בארבע השנים האחרונות לא משתפר בכלל. על עברי ונבו בכלל אין מה לדבר. מביכים.
3. ברמה מערכתית, חייבים לנסות להשקיע תקציבים בהבאת מאמנים מארה״ב תמורת סכומים יפים, לנסות לעשות מהפכה בענף.
4. אני יודע שסעיף 2-3 לא יקרו גם עוד 300 שנה.

איציק 11 באוגוסט 2016

2. טומרקין השתפר מאד ב 4 שנים. אם היה עושה את התוצאה שלו היה בגמר ובמקום מכובד. זה שהוא לא שחזר את התוצאות שלו זו בעיה אך זו בעיה אחרת.

שמעון כסאח 11 באוגוסט 2016

קבל תשובה משמעון פרס: כן ולא.

תומרקין אכן שיפר את התוצאה שלו ב 4 שנים האלו, אך העובדה שהוא לא מצליח לייצר מקבץ של משחים סביב השיא האישי שלו היא הבעיה, ז"א ששיאו הוא התעלות מיוחדת ולא השתפרות בסיסית משמעותית.

יואב דובינסקי 11 באוגוסט 2016

התגובות של השחיינים בפרופורציות. במובן הזה הם דווקא בסדר גמור.

NoONE 11 באוגוסט 2016

למה אתה כל כך מתלהב מזה שהם מגיעים להתראיין אחרי כל משחה?
זה משהו די סטנדרטי שספורטאי מגיע למסיבת עיתונאים אחרי משחק , נצחון או הפסד ובליגות בארה"ב זה מעוגן בהסכם בין השחקנים לליגה ומי שלא מגיע מקבל קנס.

אלעד כ 11 באוגוסט 2016

אתה יודע מי מתראיין מעולה? דריו סאריץ'!!!

NoONE 11 באוגוסט 2016

פחחחחחחחחחח
עוד לא ראית את ג'ארד בייליס מתראיין

אלעד כ 11 באוגוסט 2016

בייליס הוא גם חלק מהפרוסס? נראה לי שהוא סתם שם כי צריך להגיע למינימום תקרת שכר.

יואב דובינסקי 11 באוגוסט 2016

אני לא מתלהב, אבל מציין את זה כעובדה. לא כל הספורטאים במשלחת מגיעים מייד בסיום התחרות. חלק צריכים לאסוף את עצמם, חלק צריכים להתאושש. אז מרגיש צורך לציין את זה.

בורחה באסטון 11 באוגוסט 2016

דובינסקי, לדעתי אין מה לשבח את השחיינים על הראיונות. הראיונות שלהם רק מעצימים את הבעיה. אתה רואה שחיינים עם תוצאות פשוט רעות על אף שניתנים להם כל התנאים והם מתראיינים כאילו שהם מרוצים והכל בסדר.
בנוסף,לגבי השיפור של טומרקין – חד וחלק, אם הוא לא השתפר במאומה מאולימפיאדת לונדון, זה לא נקרא שיפור. להשתפר בתחרויות גראנד פרי קיקיוניות לא עוזר בכלום, המטרה להביא תוצאות באולימפיאדה. לא יכול להיות שכל השחיינים משתפרים בהמון ורק הישראלים לא. לראיה, מיץ' לארקין האוסטרלי, סיים אחרי טומרקין בלונדון כאשר לא הצליח להעפיל לגמר ה200 גב (סיים 10) עקב תוצאה של 1:57.53. ובכן, אתמול הוא כבר עשה 1:54.73. כלומר שיפר בשלוש שניות. זו התקדמות של שחיין, ככה זה צריך להראות.

חובב 11 באוגוסט 2016

תודה על התובנות. אני בטוח שהשחיינים שמתאמנים שעות רבות ביום, שנים רבות, פשוט לא ידעו כמה חשובה האולמפידה.
טומרקין פשוט לא היה מודע שצריך לשפר את התוצאה.

בורחה באסטון 12 באוגוסט 2016

אוי תפסיק להתחכם. הכוונה היא לצורה שבה הם מתבטאים אחכ, כלומר הם גונבים דעת שהכל בסדר, וזו גישה של חוג במתנס. שיגידו את האמת, הם היו חרא ובזבזו משאבים על פארש.

Shadow 16 באוגוסט 2016

ואז היית מרגיש יותר טוב?

כמה ישרא-יהודי מצידך.

לא מבין את הקטע הזה שאנשים צריכים לראות אנשים אחרים עצובים או סובלים אחרי כישלון.

מה הקטע?

Al Bundy 12 באוגוסט 2016

אם זה קרה לשיאנית העולם ואחותה אלופת העולם בגמר ה 100 חופשי , אפשר להרגיע קצת בביקורת על השחיינים שלנו.
מי שראה את הראיון עם האחיות קמפבל מיד אחרי המשחה קיבל מושג מה זה ראיון עם אופטימיות מאולצת

Miranda Veracruz de la Hoya cardinal 12 באוגוסט 2016

והנה הספורטאי הגדול בהיסטוריה מזיל דמעות עם עוד זהב

Comments closed