כבוד גדול

יום שהתחיל עם טעם ספורטיבי מר בג'ודו, הסתיים בהערכה הדדי, בין טדי ריינר ואורי ששון, שני ספורטאים ענקיים

הרבה מאוד הערכה הדדית בין טדי רינר לאורי ששון (צילום: יואב דובינסקי)
הרבה מאוד הערכה הדדית בין טדי רינר לאורי ששון (צילום: יואב דובינסקי)

יום שהתחיל במצרי שלא לוחץ יד, הסתיים בפודיום כמעט מושלם, עם טדי ריינר בראש, יפני שזכה בכסף ואורי ששון וברזילאי בארד. מייד בסיום טקס המדליות היתה אמורה להיערך מסיבת עיתונאים. היחיד שהופיע בזמן היה היפני שזכה בכסף. הוא חיכה, עשה פרצופים, בסוף מישהו שאל שאלה אחת, הוא ענה בקצרה והלך. חמש דקות אחר כך הופיעו שלושת הכוכבים הגדולים של הקהל, כשכמובן טדי ריינר קיבל את מלוא תשומת הלב ואחריו דווקא ששון ולא הברזילאי.

ריינר אישיות. בסיום כל קרב, אחרי שזורק, מרתק או סתם מנצח את היריב בעונשים, הוא קד קידה של כבוד למפסיד. הקרב שלו מול אורי ששון היה מורט עצבים. הצרפתי שלא הפסיד כבר שש שנים, הוביל בעונש, ספג עונש ורק במהלך עם הבאזר הצליח לקבל ניקוד שיעלה אותו לגמר. אולי הקרב הטוב ביותר של ששון בתחרות היה דווקא זה שהפסיד בו.

שאלתי את ריינר לגבי איך הוא מרגיש כשגריר של הענף שכל כך מכבד את הספורט ואת היריבים, בנוגע לתקרית המצרי עם ששון, כשספורטאי לא לוחץ יד לספורטאי אחר מסיבות פוליטיות. לא ברור אם הוא לא הבין את השאלה (למרות שחזרתי עליה) או העדיף שלא להיכנס לפינות האלה ובמקום לדון במיני תקרית דיפלומטית הוא העדיף להחמיא לששון כלוחם גדול ולדבר על הקרב הקשה שהיה להם.

ניכר שרינר מאוד מעריך את ששון. גם בסיום הקרב גם על הפודיום וכשששון ענה לשאלתי על ההכנות לקרב מול ריינר וכינה אותו "אגדה", ריינר הגיב בטפיחות חמות על השכם. גם לפני המסע"ת וגם בסיומה הם הצטלמו ביחד עם המדליות. כמה שריינר קטלני על המזרן, הוא חם ונעים מחוצה לו. בסיום מסיבת העיתונאים הוא היה סבלני מאוד וכל עיתונאי שרצה סלפי איתו ועם מדליית הזהב, קיבל את מבוקשו.

יום קרבות כמעט מושלם לששון. הוא היה יותר טוב מכל היריבים שלו, למעט נגד ריינר שכנראה שאין הרבה מה לעשות נגדו. אם יום קודם בהתעמלות סימון ביילס הראתה שהיא בספירה אחרת מהיתר ורק אלי רייזמן עומדת בין לבין, אז ריינר דומיננטי בצורה כמעט אבסולוטית בג'ודו. בוקר שהתחיל בטעם ספורטיבי מר מאוד לענף הג'ודו, הסתיים בחיבוקים בין שני ספורטאים ענקיים תרתי משמע שעושים הרבה מאוד כבוד לספורט.

מאבקי הפרמייר ליג: המדריך השלם
אורי ששון - ספורטאי ענק

45 Comments

דן דן 13 באוגוסט 2016

מדהים, אין מילים. הקרב שלו מול ריינר פשוט פנומנלי. זה כמו שטניסאי ישראלי יתן פייט לפדרר בחצי גמר ווימבלדון בתקופת השיא שלו (2004-2007). אין לזה אח ורע בשום אירוע ספורטיבי אחר שהשתתף בו ישראלי.

טדי ריינר הוא אגדה, מהספורטאים הגדולים בהיסטוריה, אם הענף שלו היה יותר פופולארי, היו כבר משווים אותו למייקל ג׳ורדן

יואב דובינסקי 13 באוגוסט 2016

באמת קרב אדיר. הוכרע על הקשקש מתרגיל בשניות הסיום.

red sox 13 באוגוסט 2016

בהילוכים החוזרים די ברור שששון יורד לברכיים כדי לגמור את השעון ולהגיע לניקוד זהב. משם לרינר נשארה שניה לגלגל אותו והוא עשה זאת מושלם. עם כל הכבוד העצום לקרב מדנים של ששון, זו דרך מאוד ישראלית להפסיד בה. קצת כמו הכדורסלן ההוא שזרק כדור לתקרה שניה מוקדם מדי, וחטף סל משוגע על הבאזר.

אור ב 14 באוגוסט 2016

וואו, זה היה נורא!
https://www.youtube.com/watch?v=s5bqF4VDSx4

בליקי 14 באוגוסט 2016

לא זכרתי את זה, ועדיין יכולתי להישבע שזה מישהו מוושינגטון…:>

ד"ר רזי הופמן 13 באוגוסט 2016

אכן

ולנו יש את ששון הקולה ששורף את יריביו ונכנס בצורה מעוררת הערצה לנעלים של אריק זאבי.
טדי אכן אגדה מהלכת. גודאי עם אופי אמיתי ופאסון. כנראה גם אדם חכם שמתחמק באלגנטיות משאלות מכשילות כמו זו על המצרי.
מקווה שבאליפויות העולם ובאולימפיאדות הבאות שהקולה ייפגש עם טדי זה יהיה רק בגמר כי הצרפתי רמה אחת מעל כולם.

Selby 13 באוגוסט 2016

לדעתי ואולי אני מגזים, מבחינה פיזית נטו מדובר בספורטאי הכי מרשים שצמח בישראל אי פעם ושימו לב לדגש על צמח בישראל, כי היו ספורטאים שייצגו את ישראל אבל לא צמחו בישראל. הגיע לו הארד ללא ספק בכלל אפילו שבסוף זכה רק בעונשים. עד כמה שהחגיגות של כל המירי רגבים מחליאות אותי שיש ספורטאי על ישראלי כזה צריך לפרגן.

ד"ר רזי הופמן 13 באוגוסט 2016

למה מחליא אותך שהיא גאה בהצלחות ספורטאינו?
לא רואה בעייה במעט פוליטיזציה כל עוד היא לא מטפסת על הפודיום ולא מנסה לגנוב את המדליה:)

ששון 13 באוגוסט 2016

למה? כי אם אין תגובה בלי איזו "ברכה" על מירי רגב אז זו כנראה לו תגובה תיקנית.

Selby 13 באוגוסט 2016

אם זכינו במדליה אבל לא השמיעו את ההימנון, כבוד הרב מקבל תשלום מלא?

שיהיה ברור, הסוג הזה של פוליטיזציה וניכוס של הצלחות של ספורטאים שלא שמים עליהם 4 שנים בין אולימפיאדות(אולי ספציפית בששון וג'רבי משקיעים, אבל תסתכלו על התנאים של רוב המשלחת) לא ייחודי לישראל, יש עוד מדינות כאלו שאני שונא את התרבות שלהם באופן כללי.

ששון 13 באוגוסט 2016

חרטטן לתפארת. מה עניין שמיטה להר סיני.

ב.י.ט.מ. 13 באוגוסט 2016

אידיוט

עומרי (ירוק) 13 באוגוסט 2016

פשוט הופעה מעוררת השראה של ששון.

ד"ר רזי הופמן 13 באוגוסט 2016

טוב, אף אחד לא מתייחס פה לשייט ולגלישת הרוח אז אני אתן תסקיר קטן לקראת יום א.

נתחיל מהפחות טוב, צוברי ונעבור להפתעה עם דוידוביץ

כשראיתי את התחזית לשבוע הבנתי שהסיכויים למדליה מהכיוון שלו קלושים וקיוויתי מאד שישתחל איכשהוא לשיוט הגמר. היו לו כמה צאנסים אבל כמו שהוא אמר מבחינה טקטית הכשלון שלו היה חרוץ. הוא הגולש הכי טוב שלנו ברוחות חלשות אבל כשהרוח מטפסת יש בעולם הרבה יותר טובים ממנו. מקווה שהוא יחלעט לפנות את הבמה כמו שעשה בסוף פרידמן. לא חושב שמשיח היה עושה יותר טוב מצוברי.

ממעיין לא היו לי, כמו גם לאנשי הוועד האולימפי (לפחות לחלקם) ציפיות גבוהות. קיוויתי שתגמור טוב בסמוך לעשירייה הפותחת אבל היא הפתיעה לטובה כבר באימונים בריו. שם התברגה טוב בעשירייה. מסתבר שהיא התקדמה מאז בייגין. כמו כן תנאי הרוח בתחרות בריו היו מצויינים עבורה. כרגע היא בטווח מדליית ארד ואולי אפילו כסף. הסיכוי לא כל כך גדול אבל גם לא קטן. שיוט המדליות בו תשתתף ביום ראשון יהיה מאד טקטי כי המרחק בניקוד בין הראשונה לשישית הוא לא יותר משש נקודות. ל 3 הבנות במקום השלישי, כולל מעיין, אותו מספר נקודות שליליות והן מרוחקות 5 נקודות בלבד מהמקום הראשון. לפי התחזית (עדיין יכול להשתנות), ביום ראשון הרוח יורדת ואני מקווה שזה לא ישפיע עליה לרעה.

אני בדרך כלל אופטימיסט אבל הפעם, לא יודע למה, ההרגשה שלי היא שיהיה פספוס כלשהו, הלוואי ואתבדה. בכל מקרה מכבד מאד את ההצלחה שלה וכן אני חושב שהאולימפיאדה הזו מבחינתה היא הצלחה גדולה גם אם לא תהיה בפודיום, על אחת כמה וכמה, אם תהיה שם.

קצת על גולשים אחרים

גברים: הסיפור נאה דיי גמור. 21 נקודות בין ההולנדי לדמפסי זה זהב להולנדי חד וחלק. בלתי מחיק בעליל. גם הכסף כבר של דמפסי כי הוא מרוחק 26 נקודות מפיוטר הפולני כך שהמאבק עובר להארד ויהיה בין היווני, הצרפתי והפולני.

נשים: פה יש הרבה יותר מתח. הגולשות הכי טובות בעולם, טרטליני, אלבאו, פיקוני ובריוני שואו בתמונה אבל מי שהכי חזק במרוץ עלהזהב הן טרטליני, והרוסייה אלפוטינה. לשתיהן 55 נקודות שליליות. הקרב הטקטי יהיה בינהן שהן יכולות לסיים בשלילייה הראשונה וכל אחת מהן צריכה לנצח את השנייה כדי לקחת את הזהב. אני מהמר על טרטליני. יש מצב שגם השתיים האלו לא ייקחו כלום בסופו של יום ראשון. על הארד והכסף תהיה תחרות גדולה בעיקר בין המקום השלישי לתשיעי. אני רואה את כל הבנות מפמפמות בטירוף ביום ראשון כי כולן רוצות לחזור עם מדלייה.

לסיום, יש לי הרגשה שזו האולימפיאדה הכי טובה של ישראל עד כה, למרות שטילוב והשחיינים. אם מעיין תצליח להביא בסוף את הארד או אפילו כסף בתרחיש מטורף זה יהיה פנטסטי ואל תשכחו שיש לנו עוד את מיננקו והמתעמלות. ביום רע מיננקו לא פוסלת את כל הקפיצות אבל ביום טוב היא עשוייה לא לפסול ולהביא מדלייה. התעמלות אומנותית יכולה לתת לישראל עוד ארד בהנחה שהבלרוסיות יקחו כסף ורוסיה את הזהב. תחשבו שאם הוועד האולימפי לא היה משתפן מול פוטין היינו יכולים לפנטז על זהב או כסף:)

ד"ר רזי הופמן 13 באוגוסט 2016

ביום רע מיננקו פוסלת את כל הקפיצות כמובן
בשלילייה=בשלישייה

red sox 13 באוגוסט 2016

לא יכול להיות שיוט טקטי כשלכל אחת יש לפחות 3 שמאיימות על המקום שלה. אי אפשר לחסום או לשמור על 3-4 גולשות במקביל וחכן יהיה שיוט פתוח והמהירה ביותר תרוויח.

ד"ר רזי הופמן 13 באוגוסט 2016

התרחיש שלך לשיוט פתוח אפשרי ובכל זאת למרות שכל אחת תפתח בשביל לסיים ראשונה השיוט יימשך לפי איך שהמצב יסתדר בשטח כשמעיין יודעת שהיא חייבת לסיים לפני הצרפתייה והסינית בשביל סיכוי לשים יד על הארד. כמו כן אלבאו נקודה אחת בלבד מאחוריה כך שחישובים כן ילקחו בחשבון בזמן השיוט. הגברת או האטת קצב ושמירת כח אלו פרמטרים שיילקחו בחשבון. בגלל שהרוח ככל הנראה לא תהיה חזקה צפויה תחרות מותחת ומי שכנראה תפמפם יותר נכון תנצח

משה 13 באוגוסט 2016

אם דווידוביץ׳ מסיימת ראשונה את שיטוט המדליות התסריט של מדליית זהב או כסף הוא די ריאלי (במקרה כזה היא תזכה בארד בלי חישוב מסובך ). היא צריכה שהראשונה והשנייה יסיימו במקום רביעי ומטה. צריך להחזיק אצבעות.

אמיתי 13 באוגוסט 2016

כן. ולדעתי אין ככ הרבה טאקטיקה. המצב שם ככ צמוד עם ככ הרבה מתחרות וזה שיוט מדליות. מלחמת כולן בכולן. כרגיל בשייט הזינוק הכי חשוב.
שיהיה לה בהצלחה

roei034 13 באוגוסט 2016

אם היא מסימת בין שלוש הראשונות היא זוכה במדליה בוודאות. עם סיכוי לא רע לכסף. התחזית לרוח לא אופטימית כמו שציינת,.

משה 13 באוגוסט 2016

יואב,
אני מצפה שאחרי שאתה מהלל את תרבות הספורט האמריקאית באופן תדיר תתן איזה מילה על אחת הספורטאיות העלובות שראיתי, הגברת סולו, שמעבר לניסיון המכוער להוציא את הבועטת האחרונה מריכוז עם החלפת הכפפות (חייב להיות חוק נגד כזה דבר ) גם מעיזה לבקר את השבדיות. פאתטית.

יואב דובינסקי 13 באוגוסט 2016

אתה צודק. אקדיש פוסט לכדורגל נשים בהמשך. לא ראיתי את המשחק של האמריקניות כי הייתי עסוק עם אורי ששון לאורך כל היום, אז ספציפית על המשחק אני לא יכול לכתוב. זאת הפתעה מרעישה שארה"ב מודחת ברבע הגמר. תמיד אפשר למצוא סימנים מקדימים (החלפת דור, לא מביסות אירופאיות), אבל זאת אכזבה גדולה עבורן. לא מהרגעים הגדולים של סולו. לא מבחינת הכפפות ובטח לא מבחינת ההתבטאות.

איציק 13 באוגוסט 2016

זה נראה לי מתאים יותר לדורפן בפוסט על הנשים האולימפיות.

יואב דובינסקי 13 באוגוסט 2016

דורפן הקדים אותי בפוסט על אלי רייזמן. לכתוב מול דורפן זה בערך כמו לעלות מול טדי ריינר.

איציק 13 באוגוסט 2016

או מול ארמסטרונג, אני חושד בו שהוא משתמש במרק צבים להאצת ושיפור הפוסטים.

austaldo 13 באוגוסט 2016

אתה מתרגש משטויות של הופ סולו? כולם יודעים שלבחורה הזו יש שריטה רצינית.
תכלס הגיע הזמן שנבחרת אחרת תיזכה, עם כל הכבוד לקרלי לויד ואלכס מורגן ומייגן רפינו זה התחיל להרגיש לי קצת כמו מכבי ת"א כדורסל (של פעם)

איציק 13 באוגוסט 2016

מה היה לא בסדר במכבי כדורסל של פעם?

משה 13 באוגוסט 2016

אני לא מתרגש, שונא חוסר ספורטיביות וכאן זה ברמות הנמוכות ביותר.

רומן 13 באוגוסט 2016

שילוב המילים כדורגל ונשים זה פאטתי.
לא מבין איך אתם בכלל מדברים על זה..
זה רמה של ליגה ב'(או גימל אם כל החבר'ה הגיעו לא שיכורים ולא אכלו שעתיים לפני המשחק)

פה איתמר 13 באוגוסט 2016

גם גלעד בלום טען דבר דומה לגבי טניסאיות.
ובקטע שדורפן מציין שכל ההבדל האתלטי הוא 11%-12% כנראה שזה הבדל מספיק גדול בין פריימיר ליג לליגה ג.

רומן 13 באוגוסט 2016

שמע.. זה באמת עניין מעניין, אתה מדבר איתי על 11% הבדל האתלטיקה, אבל בכדורגל זה הרבה הרבה הרבה יותר משמעותי..
אני משוכנע לחלוטין שקבוצת ליגה ב שבאה לשחק ברצינות תתן 6,7-0 לארהב בהליכה קלה, זה בכלל לא באותה פלנטה.
אני מאוד נהנה לראות טניס נשים, כדורעף נשים, אתלטיקה כמובן אבל כדורגל זה פשוט מביך.. אין להן מושג קלוש, לא מכיר שכונות בהן היו בוחרים אותן לשחק בקטרגל של שישי לפני בחירה אחרונה.

Guss 14 באוגוסט 2016

מה רע לך? מה מציק לך?
לא אוהב או מעריך כדורגל נשים? אל תצפה. חושב שהרמה נמוכה? אל תצפה.
מה הקטע לקטול ספורטאיות טובות שמקדישות את חייהן לספורט בו הן משחקות, אני לא מבין. יש הבדלים בכל מיני רמות בין ספורט נשים לספורט גברים, והוא לא רק תלוי ביכולת אתלטית, אלא בהרבה דברים אחרים כגון כסף, התעניינות עולמית וכו'. ובוא נניח שאתה צודק, אז מה? לא הבנתי את הפואנטה מלבד לרדת על נבחרות וקבוצות הנשים ודרך אגב להאדיר את עצמך על זה שאתה כל כך מומחה.

שמעון כסאח 13 באוגוסט 2016

מישהו יכול להסביר את הטריינינגים של המשלחת שלנו? מי עיצב את הדבר הזה????????

הספורטאים שלנו עולים לדוכן המנצחים עם פיג'מה!!!

זינק 13 באוגוסט 2016

כל עוד הם עולים לדוכן המנצחים מצידי שיעלו עם טוגה

שמעון כסאח 13 באוגוסט 2016

אם כבר שתהיה פיג'מת פסים (עם כיסים בצד).

ד"ר רזי הופמן 13 באוגוסט 2016

הוא היה ע'רקי
איך אתה יודע?
היה לו סחוג פה…)
וגם נעליים עם שפיץ
בשביל להרוג את הגוקים בפ'נות

יהויכין פנדלוביץ' 14 באוגוסט 2016

אני מזועזע!

יואב דובינסקי 13 באוגוסט 2016

אתה לא היחיד שתוהה על העיצוב

גיאקו 14 באוגוסט 2016

דעו לכם ש- usa today דירג את התלבושות של כל המשלחות בטקס הפתיחה – ואנחנו לקחנו מקום שני (מדלית כסף).
החברה המעצבת היא קסטרו.

איציק 13 באוגוסט 2016

שאלה של אחד שלא מבין הרבה בג'ודו. אריק זאבי ציין מספר פעמים שהיתרונות הגדולים של אורי ששון ושגיא מוקי, פרט למהירות המתפרצת זו העובדה שהם תוקפים גם לימין וגם לשמאל. אני לא מבין את היתרון הזה. נראה לי שברמות האלו כולם צריכים לדעת להתקיף גם לימין וגם לשמאל. מה לא בסדר בהיגיון שלי?
נ.ב.: הופעה נפלאה של אורי ששון, וגם בחור משכמו ומלע. בכלל כל נבחרת הג'ודו נתנה הופעה מאד מכובדת, גם אם יש הפסדים כואבים.

שחר דמרי 14 באוגוסט 2016

האם לדעתך כל בכדורגלנים בליגות הבכירות שולטים ברגל שמאל באותה המידה שהם שולטים ברגל ימין?

איציק 14 באוגוסט 2016

אני חושב שזה לא זהה. ראשית, 16 הבכירים בעולם כנראה כן, גם אם לא באותה מידה. שנית, יש במגרש 11 שחקנים וחלקם שולטים בימין וחלקם בשמאל. אם יהיו רק שמאליים זו תיהייה כנראה בעייה. בג'ודו הוא הקבוצה כולה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 13 באוגוסט 2016

האם יש מקבילה לג'ודו מבחינת כמות המדליות ביחס לכמות הספורטאים?

יואב דובינסקי 14 באוגוסט 2016

למה אתה מתכוון? גם בטקוואנדו יש רפסאז' ומחלקים 4 מדליות ושם יש 16 בכל תחרות.

Yavor 14 באוגוסט 2016

תודה. לדעתי שמו רינר ולא ריינר – זה בצרפתית ולא באנגלית (Riner)

Comments closed