לא מריח טוב

תחושה של גועל ומיאוס משיח ירוד, ממועמד לא ראוי וממועמדת מזעזעת. התומכים המתוסכלים של המפלגה המפסידה יאכלו את הלב, כי כנראה שהיו מנצחים די בקלות אם רק היו עולים בהרכב איכותי יותר

שירותים ללא הפרדה באשוויל, צפון קרוליינה (צילום: יואב דובינסקי)
שירותים ללא הפרדה באשוויל, צפון קרוליינה (צילום: יואב דובינסקי)

תקופת בחירות בישראל זו תקופה מרגשת. היא מפלגת ויש התנצחויות ואין עימותים ומכים מתחת לחגורה, אבל זה יום חג, שבו הרבדים השונים של החברה באים לידי ביטוי. לפחות לכמה שעות יש תחושה של אופטימיות עד שב22:00 מתחיל הדיכאון.

זאת לא התחושה שאני חווה בטנסי או בארצות הברית. התחושה סביב הבחירות האלה מאוד לא נעימה. אין תחושה של מהפכה, שדונלד טראמפ מביא רוח חדשה או שבחירה של הילרי קלינטון תביא לניצחון מאבק מגדרי של למעלה ממאה. אלא בחירות בין שני מועמדים גרועים, שאחד מהם יותר מזעזע. אלה לא הצחוקים של הפריימריז, זה באמת קורה. הנשיאות על הפרק והתחושה שאמריקה תהיה בידיים לא בטוחות ושהעולם החופשי בסכנה. קרלוס סכנה.

זו הפעם הראשונה שאני בארצות הברית בזמן הכרעת בחירות, אז אני לא יודע אם זה תמיד ככה, אבל לפחות השנה התחושה היא של מיאוס וגועל. אפילו לא תחושה של רק-שיגמר-כבר, אלא פשוט גועל וסרחון ושל שיח שרק יורד יותר נמוך מידי שבוע. מועמד אחד, הגרוע ביותר שידעה אמריקה, שמעליב כל מגזר אפשרי ושהקשר בינו לבין שמרנות רופף ביותר מול מועמדת המייצגת את הממסד, שמחוברת לצינורות ההשפעה והכסף, שקיבלה סדרת החלטות מדיניות לא טובות כשהיתה בעמדת כוח, שיש השגות סביב חוקיות התנהלותה ושהיא מתחמקת מאחריות דרך ספינים והתנשאות. לפני חודש התחושה הרווחת היתה שאלו בחירות בין מועמדת לא מושלמת מול מועמד לא ראוי. מזל טוב, שכנעתם אותי ששניכם לא ראויים. כלומר, הוא המועמד הכי גרוע שמפלגה גדולה הריצה לבחירות והיא מועמדת מזעזעת בלי קשר למתחרים.

השיח התקשורתי גם מבאס. כשטראמפ מדבר על בחירות rigged, לזה הוא מתכוון, לא לזה ששבעה מתים מצביעים מידי קמפיין. אני בעד הדמוקרטים, אבל התקופה בטנסי די עזרה לי להבין את הטינה לממשל הפדרלי ואת הלך הרוח השמרני. בגלל הדתיות המופגנת, ההתנגדות להפלות ובעיקר בגלל התמיכה בחקיקה המגנה על נשיאת נשק, אני לא אזדהה איתם פוליטית, אבל עם חלק מהטענות שלהם על הבחירות הנוכחיות ובעיקר על העומדת בראש המפלגה שאני כן תומך בה, קשה לי שלא להסכים.

כבר חודשיים שכותשים את טראמפ כמעט מידי ערב בCNN וMSNBC ובקושי יש תחקירים על הקשרים העסקיים של הקלינטונים ואיך הם הובילו לשינוי קבלת ההחלטות או על השלכות ויקיליקס. זה לא שלא מתייחסים, אבל עושים את זה בצורה רכה יותר, בדרך כלל בצורה של פאנלים עם בעלי דעה משני הצדדים שבמילא ימחזרו סיסמאות ויחזרו על אותם ספינים. על התחושה הרווחת שלא לוחצים אותה בתכניות הבידור והאינפוטיינמנט, אלא מסתפקים בהערות היתוליות בזמן שבמקביל נכנסים בכל רובד בחיים של טראמפ, בעיקר על דברים שעשה או אמר כשלא היה נציג ציבור.

פה ושם אני מזפזפ גם לפוקס ניוז, לפחות מהם אני יודע למה לצפות. שון האניטי נכנס בקלינטון מידי ערב. כל חצי ויקיליק מוביל למסקנה או שהיא משבשת ראיות או לתיאוריית קונספירציה כזו או אחרת. אותם כמובן שאי אפשר לקחת יותר מידי ברצינות.

טנסי קצת דרום לייט, בהשוואה לאלבמה, למיסיסיפי ולדרום קרוליינה, אבל אני חושב שהתדמית של הדרום פשטנית מידי ולא משקפת את החיים כאן. מדובר בסך הכל באנשים חמים, שאוהבים את שגרת החיים שלהם ולא רוצים שיתערבו להם. אז נכון שבמאבק דו ראשי, הKKK והניאונאצים, ילכו עם המועמד הימני שלפחות על הנייר מייצג שמרנות. לא הם מייצגים את הדרום שאני מכיר.

כדי להתנתק קצת, נסעתי בסוף השבוע לעיר אשוויל, בצפון קרולינה. אמרו לי עיירה ציורית עם אווירה מיוחדת ומרכז עיר מלא באמנים. אז אחרי סיור קצר בדאונטאון התיישבתי באחד הברים שבאחת החצרות שהשלט שלהם על מימוזה קטלנית סקרן אותי. שמעתי את המילה הזו ב"בטר קול סול", אז החלטתי לנסות מה זה. בעודי לוגם קוקטייל מיץ תפוזים ושמפנייה, אני שם לב לגינה השקטה ולחברה הנעימה ולשלט על "תהיו נחמדים או תלכו" ולדגלון גאווה. ואחרי ששילמתי שמתי לב שהשירותים משותפים ואין הפרדה מגדרית. בטח לא הצפון קרוליינה עליה אני שומע וקורא בחדשות עם חוקי הHB2 המפלים, שהובילו להעברת משחק האולסטאר משרלוט לניו-אורלינס. זאת בטח לא צפון קרוליינה המשתקפת מהחדשות. רוצה לומר, אל תאמינו לכל דבר שאתם רואים בטלויזיה או קוראים באינטרנט.

הדבר הכי מבאס בבחירות האלה, זה ששני המחנות יודעים שהיו להם מועמדים טובים וראויים יותר. תומכי המפלגה המנצחת (אני עדיין לא רואה איך זו לא תהיה קלינטון), תבלע את גלולת הפילוג ותתנחם בנשיאות. המפסידה תאכל את הלב ותדע שכמעט בוודאות היתה מנצחת אם רק היתה עולה עם הרכב הגיוני יותר. כזה שמשקף חדשנות אבל גם צניעות, ערכים ובית. תחושה שיש לי בכל משחק בו לא ניצחנו כי פתחנו בלי דור מיכה.

האפס-אפס עם ברנלי
סוף עונה

152 Comments

איציק 30 באוקטובר 2016

לא סתם בפינת הסטירה ב-NRG היתה כותרת לגבי אורן חזן "מסתמנת פשרה: וזן יפרוש מהכנסת וירוץ לנשיאות ארה"ב." יכול מאד להתאים לסיטואציה שם.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

אני חושב שישראל לא העמידה שום מועמד לראשות המדינה שביזה את הפוליטיקה, את הדמוקרטיה ואת השיח הציבורי כמו טראמפ. אפילו לא קרוב. גם ארה"ב תתקשה להעמיד מישהו שיוריד את הדמוקרטיה האמריקנית לשפל נמוך יותר. אולי יו הפנר או וינס מקמהן.

קירקגור 30 באוקטובר 2016

הלו, עם כל הכבוד לרייטינג של הwwf יש לנו בכלא נשיא וראש ממשלה… ואיום מספר אחד על ראש הממשלה המכהן הוא החבר הכי טוב של רמי קליינשטיין…

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

נכון, ייצרנו כמה פושעים, אבל הם לא רידדו את השיח לרמה שטראמפ הוריד.
רמי קליינשטיין בוגר אליאנס, אז אני מנוע מלהגיב. את דעותיי על כל מי שמחפש קיצורי דרך, כמו לנסות לעשות דוקטורט בלי בגרות, כבר הבעתי בעבר.

קירקגור 30 באוקטובר 2016

תראה, יש הרבה קווים מקבילים בין קצב לטראמפ… ומה שאולמרט עשה לא רחוק ממה שאתה מחזיק כנגד הילארי (לכאורה).

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

הקבלה טובה יותר בעיני תהיה בין קצב לביל קלינטון.

קירקגור 30 באוקטובר 2016

הממממ… זה מה שטראמפ היה אומר…

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

קשה לי למצוא מקביל ישראלי לטראמפ בגלל הפער הכספי. הכי קרוב שעולה לי זה דודו טופז.

קירקגור 30 באוקטובר 2016

אין מקבילה ישראלית באמת, כי בישראל בעלי הון לא שואפים להיות בעלי רייטינג

איציק 30 באוקטובר 2016

תמתין עד שרגב תרוץ לראשות הממשלה.

Lior NYC 30 באוקטובר 2016

בלי הכסף הוא רון קופמן

אדם בן דוד 30 באוקטובר 2016

פלאטו שרון

אלון 30 באוקטובר 2016

אשוויל כמו גם איזור המשולש (ראלי, דורהם וצאפל היל) זה לא יצוג אמיתי של צפון קרוליינה. זה לא אותם אנשים ולא אותם דעות.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

רוצה לומר, לא הכל ירי בקית' למונט סקוט ומהומות בשארלוט. לא שאני מזלזל בגזענות או בהומופוביה, אבל גם ליברליות מתקיימת בדרום.

אלון 30 באוקטובר 2016

זה בדיוק מה שכתבתי. אשוויל ואיזור המשולש מאוד מתקדמים אבל הרבה פחות מייצגים את המדינה. בגלל האיזורים האלה זו מדינה מתנדנדת לעומת טנסי ורוב מדינות הדרום שהם מאוד רפובליקניות
גרתי 7 שנים בצפון קרוליינה. הייתי מחליף את כל השכנים שלי בניו אינגלנד באלו שהיו לי בצפון קרוליינה

קירקגור 30 באוקטובר 2016

א. יואב כמה זמן לא היית בישראל? יום חג?

ב. לא יודע מה זה ״קרלוס סכנה״ (סוף פסקה שנייה) אבל אני לגמרי מתחיל להשתמש בזה.

ג. אשוויל ממש כיפית. אבל מסכים שהיא לא המייצגת בצפון קרוליינה. יש לך מעין בועות אשוויליות כאלו בכל מדינה בדרום. אני מת על הדרום, שלא תבין אותי לא נכון. ועדיין…

ד. מיהו הדור מיכה הדמוקרטי? ג׳ון קרי? (ומיהו הרפובליקאי?)

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

תעשה גוגל לCarlos Danger ותבין את ההקשר.

קירקגור 30 באוקטובר 2016

למדתי משהו חדש היום.

ר.בקצה 30 באוקטובר 2016

הסרט התיעודי על ווינר שודר ביס. היכולת שלו לבעוט לעצמו בתחת פשוט מדהימה.

Amir A 30 באוקטובר 2016

אלו הבחירות מספר 5 שאני חווה בארה"ב. האמת שלומר חווה זה קצת מטעה כי בקונטיקט הבחירות לא מורגשות בכלל. זיט. אפס. נאן ונייט. אולי איזה שלט קטן לפני איזה בית זה או אחר וזהו. מכיוון שהסיפור כאן סגור מראש המתמודדים לא משקיעים בקונטיקט אגורה וכך לא רואים פרסומות בטלוויזיה (לפחות בארבע המערכות הקודמות, כשעוד הייתי מחובר לכבלים. עכשיו אין לי מושג) ואין כמעט עצרות (חוץ מאשר כנסים לגיוס תרומות באזור של עשירי גריניץ').
האמת שהבחירות הנוכחיות באמת מסריחות. אם הייתי יכול להצביע (אני לא אזרח) אז הייתי מצביע לקלינטון לא בגלל שאני חושב שהיא נפלאה אלא בגלל שטראמפ זה באמת משהו לא ברור. שימו מולו את הסוס של ניירון והייתי מצביע לסוס. אבל גם אם היה מולה מישהו כמו ג'ב בוש הייתי מצביע לה, בגלל שאני לא רוצה לראות את עולם הערכים הרפובליקאי, כולל זה של ה- FREEDOM CAUCUS (הקצה הימני הקשה של המפלגה), משתלט על הממשל, החינוך ומערכת המשפט (דרך מינוי של שופטים לבית המשפט העליון).

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

גם טנסי הוכרעה והמועמדים לא מבזבזים פה זמן.

Amir A 30 באוקטובר 2016

הדבר העצוב פה הוא שהפוליטיקאים שכחו למה הם נבחרים. אצל הדמוקרטים היו הרבה שהתמרמרו על זה שקלינטון אמרה מספר פעמים שרוב המועמדים הרפובליקאים לסנאט הם לא כמו טראמפ, כי מה פתאום היא לא הולכת על ה- KILL. אצל הרפובליקאים יש הרבה שכבר מתכננים איך להפוך את הנשיאות שלה לגהינום. זה שבדרך מי שסובל מההתנהלות המפלגתית אלו האזרחים, את זה הפוליטיקאים כבר שכחו מזמן.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

אני מודה שחשבתי שהיא לא הולכת על הKILL כי חשבתי שהיא חוששת שהממסד הרפובליקני יפעיל כל כך הרבה לחץ שיגרום לטראמפ להתקפל ברגע האחרון ופתאום ירוץ פנס שעושה רושם די סביר ביחס לכל המטורללים שם או אפילו כזה מיט רומני אם זה בכלל אפשרי.

יריב 30 באוקטובר 2016

אני לא רואה על מה מתבסס הרעיון שיש לממסד הרפובליקאי יכולת לעשות משהו כזה.

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

אני באורגון ואם לא הייתי יודע שיש בחירות, בחיים לא הייתי מנחש. איזה שתי פרסומות של טראמפ בטלוויזיה (אלוהים יודע מה יש לו לבזבז כסף על המדינה הזאת) וזהו

ר.בקצה 30 באוקטובר 2016

לא ברור. באיזו סיטואציה לא היית מצביע לקלינטון?

Amir A 30 באוקטובר 2016

אם היא הייתה רצה בראשות המפלגה הרפובליקאית

צביקה 30 באוקטובר 2016

אז בגדול אתה כמו מצביעי טרמפ רק הפוך?

Amir A 30 באוקטובר 2016

לא, כי כמו שציינתי הייתי מצביע לדמוקרטים לא כי אני אוהב את הילרי אלא כי אני לא אוהב האג'נדה של המפלגה הרפובליקאית. לא רוצה יותר מעורבות של דת במרחב הציבורי, לא רוצה שמועמדים שמרניים יותר יכנסו לבית המשפט העליון ועוד. ביום יום בארה"ב אתה בקושי מרגיש את הנשיא (אלא אם הוא שולח אותך להילחם בקצה העולם) בזכות כל הבלמים שיש כאן במערכת הפוליטית אבל את המפלגה השלטת אתה מרגיש יופי. ולהיות בבית הלבן נותן למפלגה שלך יותר כוח, שליטה בתקציבים ועוד.

צביקה 30 באוקטובר 2016

טעיתי כשכתבתי מצביעי טרמפ התכוונתי מצביעי המפלגה הרפובליקאית (רפובליקנית?), שמוכנים לסבול 4 שנים העיקר שהמפלגה הדמוקרטית לא תשלוט. בסדר?

Amir A 30 באוקטובר 2016

אה, אם כך אז כן. העולם לא שחור ולבן כמובן והחרא שצפוי מכהונה של קלינטון הוא כאין וכאפס לעומת החרא הצפוי מכהונה של טראמפ. לעומת זאת, אם טראמפ היה המועמד של המפלגה הדמוקרטית אני יכול להבטיח לך שהם לא היו מקבלים את הקול שלי. במצב כזה סביר שהייתי מצביע לרפובליקאים או בוחר שלא להצביע. הנזק של האיש הזה חוצה מפלגות. זה נזק שלא קשור לשום דבר שמתקיים במציאות האנושית. זו מועמדות כל כך הזויה וטפשית שלא נותר לך אלא לתהות על סיכוייו של המין האנושי לשרוד עוד 100-200 שנה אם הטמטום שלו מוליך אותו לנסות ולהמליך את הקרדאשייאן הזה לאיש החזק בעולם.

רועי 30 באוקטובר 2016

"ביום יום בארה"ב אתה בקושי מרגיש את הנשיא (אלא אם הוא שולח אותך להילחם בקצה העולם) בזכות כל הבלמים שיש כאן במערכת הפוליטית אבל את המפלגה השלטת אתה מרגיש יופי."
אולי זו אחת הסיבות שבכל זאת מצביעים טראמפ.. ?

Amir A 30 באוקטובר 2016

ברובם המצביעים של טראמפ הם שבויים של המפלגה הרפובליקאית, כי שמרבית מצביעי הילארי הם שבויי המפלגה הדמוקרטית. יש כאלו שיצביעו לו כי הם חושבים שהוא אאוטסיידר שיראה לוושינגטון מה זה, אבל הם מיעוט בטל בשישים. הטענה שלי היא שהרבה מהמצביעים של טראמפ יצביעו לו למרות מה שהוא ולא בגלל מה שהו.

אזי 30 באוקטובר 2016

אבל מה זה משנה למה מצביעים לו אם גם ככה אתה בקושי מרגיש את הבנאדם?
הם מצביעים למפלגה הרפובליקנית בדיוק כמה שאתה לא אוהב את הילרי אבל אוהב את המפלגה הדמוקרטית

צביקה 30 באוקטובר 2016

לבחור לא להצביע הוא כמו לבחור במפלגה היריבה, בטח כשיש רק שני מועמדים רציניים.
לי לא מובן מדוע אותם רפובליקאים שסולדים מטרמפ ודמוקרטים שסולדים מקלינטון לא מצביעים למועמדים העצמאיים, אלא אם גם הם כלכך גרועים ואני לא יודע זאת.
ראיתי פעם סרטון שכשמובילים כבשים לשחיטה אז תופסים אחד בעל כורחו וכל השאר הולכים אחריו, זה בערך ממצה את המצביעים האמריקאים לפחות בבחירות האלו.
לגביי היכולת של האנושות לשרוד למרות מנהיגים שפלים אני חושב שהדוגמא של היטלר וסטלין היא דוגמא טובה ליכולת ההישרדות הזאת.
ואני ממש לא בא לחנך אני פשוט מופתע אבל האותיות חית ריש ואלף ברצף לא מתאימות לך.

Amir A 30 באוקטובר 2016

המועמדים העצמאיים כאן הם בדיחה מהלכת. אין להם שום יכולת או ידע שאמור להכשיר אותם לתפקיד. היו מספר ראיונות עם ג'ונסון, המועמד של המפלגה הליברטאנית ושאלו אותו לגבי מה שקורה בחאלב, אתם יודעים, המקום הזה שבו המעצמות הגדולות מתנגשות כיום. הוא שאל מה בדיוק קורה שם.
לגבי ההליכה כמו עדר מבלי לחשוב, זה מאפיין לא רק את המצביע האמריקאי. תחשוב על הברקזיט בתור דוגמא מהזמן האחרון. בתור אבא תמיד אמרתי לילדים שלי שכאשר הם נמצאים במצב של קבלת החלטה חשובה (וגם לא חשובה) הם צריכים לחשוב טוב טוב על שני דברים לפני שהם מקבלים אותה. (א) מה המטרה שהם מנסים להשיג, ו-(ב) האם דרך הפעולה שהם הולכים לבחור אכן תשרת את אותה המטרה. נשמע טרוויאלי אבל זה רחוק מלהיות כך. אם תנתח התנהגות מצביעים תגלה שמרביתם לא עוצרים לרגע לחשוב על מה שהם רוצים להשיג ועוד פחות מזה מסוגלים לחשוב על השאלה האם ההצבעה שלהם תעזור להם להשיג זאת.
ולגבי השפה שהשתמשתי בה, יש כמה נושאים שמוציאים ממני את זה. פוליטיקאים זה אחד מהדברים. הטמטום האנושי זה הדבר השני.

yaron 30 באוקטובר 2016

אתה צריך גם ללמד את הילדים להבחין במצבים בהם שתי האופציות באות מאותו מקום.
קרא את תגובתי (באנגלית) למטה.

צביקה 30 באוקטובר 2016

אני חושב שתסכים איתי שג'ונסון עדיף על טרמפ, הרי לשיטתך אפילו בול עץ עדיף על פניו.
המגניב הוא שאפילו ג'ון מקיין שהסיר תמיכתו בטרמפ ואמר שהוא ואשתו לא יצביעו לטרמפ, עדיין לא הזכיר במי הוא כן יתמוך כך שלמעשה הוא לא ממש פגע בתמיכה בטרמפ.

צביקה 30 באוקטובר 2016

התגובה שלי היא לאמיר.

Uh 31 באוקטובר 2016

סליחה מראש על הטרחנות, הסוס היה של קאליגולה.

Amir A 31 באוקטובר 2016

לא טרחנות בכלל. תבוא עליך הברכה.

בוב השקט 30 באוקטובר 2016

יצא לי להיות בשבועות האחרונים ב3 מדינות מתנדנדות (פלורידה, נבאדה וקולרדו) ודיכאון היא אכן התחושה הרווחת. אף אחד לא מתלהב מהמעומד/ת שלו וכולם רק בלחץ שהמועמד/ת היריב חס וחלילה י/תנצח

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

זאת התחושה הכללית שלי, גם בטנסי ובכלל. במהלך השבוע אגיע לכנס בפלורידה.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

איזה ביזיון, הפסדנו לדרום קרוליינה. אחרי כל הניצחונות היפים בתחילת העונה, שלושה הפסדים רצופים. הלך הSEC מזרח. הלך משחק גמר הSEC. נו באמת. לפחות ניצחנו את פלורידה.

ד"ר רזי הופמן 30 באוקטובר 2016

אז מה אתם אומרים?
שוטא שוב יפתח בלי מיכה???

yaron 30 באוקטובר 2016

תלוי במצב של טב"ח.

רועי 30 באוקטובר 2016

שאלה רצינית לאנשים כאן שמעורים במה שקורה בארה"ב:
האם גם באמריקה נשמעות טענות כלפי אזרחי המדינות שהצבעתם ידועה מראש, לא משנה מה עשה הנשיא הדמוקרטי/רפובליקני, האם היה טוב להם או לא במשך 8-4 שנים, להחליף את העם ? או שזה רק פטנט ישראלי.

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

לא ראיתי טענות כאלו, כן שמעתי טענות על זה שרפובליקנים שמרנים דתיים מצביעים למישהו כמו טראמפ שמייצג ערכים הפוכים לגמרי ממה שהם מאמינים. הצבעה שבטית בסופו של דבר קיימת בכל מקום.
זה שהימין הישראלי אימץ את טראמפ, זה כבר ממש מגוחך. אין שום דבר שהוא חולק איתם

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

אני מסכים עם אריאל. גם השיטה בארה"ב שונה, רוב המדינות מראש מזוהות פוליטית, יש כולה 2 מפלגות, ככה שהבחירה די צפויה. אז לא ידברו על להחליף את העם (אלא אם אתה מחשיב את הדמגוגיה של טראמפ לגבי גירוש). יש כ5 מדינות מתנדנדות ועוד 2-3 שבקונסטלציה מסויימת יכולה להיות הפתעה. היתר באנקר.

יריב 30 באוקטובר 2016

אתה מגזים, יש יותר מדינות מתנדנדות. כנראה בין עשר לחמש עשרה, תלוי איך סופרים. עם זאת, בגלל העובדה שרוב המדינות מעבירות את התמיכה בגוש, אף אחד לא מתעניין בניו המפשייר (או בנבאדה, או במחוזות התחרותיים במיין ונברסקה).

ר.בקצה 30 באוקטובר 2016

מה קלינטון חולקת איתם?

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

מחויבות לישראל. טראמפ הביע כבר בעבר כמה פעמים את חוסר המחויבות שלו לבעלות הברית של אמריקה ולא היה מוכן להתחייב שהוא ימשיך עם סיוע החוץ.

ר.בקצה 30 באוקטובר 2016

מחויבות לישראל היא מטבע מאד גמיש. גם אובמה הכריז לפני שהוא נבחר שירושלים תשאר מאוחדת. לפני הבחירות כולם חברים שלנו, כולל טראמפ.

no propaganda 30 באוקטובר 2016

טראמפ הוא באמת חתול בשק.
אני חושב שזו גם הסיבה שביבי סגר עם אובאמה את עניין התמיכה בישראל, פשוט לא רצה לקחת את הסיכון.

רועי 30 באוקטובר 2016

מסכים שאימוץ של טראמפ הוא לא ברור, הסלידה מהילארי מובנת.
לי לא ברור זה האימוץ האוטומטי של הילארי ע"י השמאל בישראל, כאילו הם רוצים להרגיש את הרגשת הניצחון שלא הצליחו לחוות בארץ,
ברמות של כניסה לחרדה עם פרשת המיילים האחרונה ואז צפירת הרגעה ואנחת רווחה עקב פרסומים בתקשורת בארה"ב שלא מדובר במשהו רציני, וזה לעומת החגיגות שהם עושים כאן עם כל המלצה לפתיחה בחקירה נגד ביבי.

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

מאוד פשוט – טראמפ נראה לנו סכנה לעתיד העולם. דווקא חלק נכבד מהשמאל הישראלי אימץ בחום את ברני סאנדרס בזמנו ורק כשזה לא יצא לפועל הלך עם הילארי כי טראמפ פשוט מפחיד אותו. צריך להכיר את קורות החיים של הבחור, איך הוא הרס כל דבר שהוא נגע בו, כדי להבין על כמה המחשבה שלו בבית הלבן מפחידה.
דווקא הילארי, לראייתי, לא הולכת לייצר שום לחץ על המזרח התיכון לבוא עם פתרון, הראיה שלה היא מאוד פרו-ישראלית ולכן אני לא מבין את הצורך של חלקים בימין פה להזדהות עם טראמפ שיכול לפוצץ פה את הכל

רועי 30 באוקטובר 2016

אני לא דיברתי על היחס לישראל דווקא,
אבל אם כבר נכנסת לזה, הדבר האחרון שאפשר להגיד עליה זה שהיא מאוד פרו-ישראלית.

YG 30 באוקטובר 2016

אמרתי את זה כבר כמה פעמים, בכל מיני מקומות שונים- פאקינג מדינה של איזה 350 מיליון תושבים, ואשכרה אלו השניים האחרונים שנשארו במירוץ.

קילרי לא יותר טובה מהשני, בדיוק כמו שהשני לא יותר טוב ממנה. שניהם זה דרעק, כל אחד מסיבותיו.

no propaganda 30 באוקטובר 2016

1+

ד"ר רזי הופמן 30 באוקטובר 2016

מילים קצת בוטות ובכל זאת אני גם בדעה ששניהם לא מכבדים את ארה"ב וחבל.

אחד 30 באוקטובר 2016

האמריקאים עם מטומטם כמעט כמו הישראלים. אני לא מבין למה אתה מופתע

ניינר/ווריור 30 באוקטובר 2016

איזה מקום נפלא זה אשוויל. בארים מעולים, אנשים סופר נחמדים וטבע מהמם. תעשה איזה טיול קטן בהרים מסביב. אני פשוט מאוהב בעיר הזו.
ואני חוזר על המלצתי לך לקרוא את DEEP SOUTH של פול ת'רו. תבין הרבה דברים

yaron 30 באוקטובר 2016

Two of the greatest inventions in making propaganda easy to sell have been political parties and television. In the days of kings, it was common to hate the king and want his downfall, but, with political parties, it’s possible to get one half of the people hating one party and the other half hating the other party. Then, all that’s necessary is to assure that each party has roughly the same amount of apparent power and the people will focus all their attention on the hatred of the opposing party and fail to notice those who are pulling the strings equally for both parties. The kings thereby remain the kings forever, whilst remaining invisible. The idea is not to defeat the anger of the people, but to redirect it.

רינוס מיכלס 30 באוקטובר 2016

בקיצור , הפרד ומשול … – עוד מאז ימי התנ"ך

בגלל זה ארצות הברית של אמריקה היא הרעיון הכי גדול של האנושות מאז ימי הרנסאנס ( וגם מעבר )

בדיוק על זה הזהירו ודיברו אבות ומנהיגי האומה הענקית ( תרתי משמע ) הזאת , כשהציגו את החוקה הכל כך נדירה ומיוחדת במינה מבחינה מוסרית

החוקה והרעיונות האלו כל כך חזקים , עד כדי כך שלמעשה אזרחי האומה זנחו ורמסו אותה במשך כבר יותר מ – 100 שנים ( עד עצם היום הזה והלאה … ) עד לתהום , עד שממש אין מבחין בין טוב לרע , בין אמת לשקר , בין שמאל לימין …

ועדיין היא נשארת בחיים , תודות לעוצמות רעיונותיה , חוקיה ומוסריותה המיוחדים במינם

הלוואי והכיוון לתהום הנשייה ימשיך במלוא הקצב , כי רק כך חלק מאזרחיה של האומה הענקית הזאת יתעוררו ויביטו למציאות בעיניים

yaron 30 באוקטובר 2016

השאלה הגדולה היא אם טראמפ הוא אחת מהבובות בהפרד ומשול או שהוא באג במערכת.
אם הוא בובה אז כל מה שהוא אומר לא שווה את טלפרומפטר ממנו הוא מקריא את הדברים. אם הוא באג במערכת אז ברוב המקרים המערכת יודעת איך להיפטר מבאגים כאלה.

רינוס מיכלס 30 באוקטובר 2016

ירון זאת ממש לא השאלה הגדולה , וטראמפ הוא בסך הכל אפס וליצן שמשקף את המצב האובדני של הצד הימני בארצות הברית של אמריקה ( כתוצאה של אובדן דרך של הרבה מאוד שנים )

תנסה ללמוד מה זאת ארצות הברית של אמריקה , ולהשקיף על מאפייני הקמתה וייחודה ממעוף הציפור , ולא על מערכת בחירות מפלגתנות ( פוליטיקה בלשון מתייוונים ) כזאת או אחרת

yaron 30 באוקטובר 2016

חייתי בארה"ב 13 שנה וגם ניסיתי ללמוד ואפילו הצלחתי לא רע.
אם תומס ג'פרסון ניסה ונכשל אז מי בדיוק אמור להצליח?

רינוס מיכלס 30 באוקטובר 2016

ירון , יש אנשים שחיים בארצות הברית של אמריקה כל החיים שלהם ואין להם מושג הכי קטן על האומה שהם חיים בה ומאפייני זהותה

בגלל זה כתבתי שצריך ללמוד את הנושא הגדול הזה ממעוף הציפור , ( לבוא בגישה נקייה והוגנת , וללמוד מספרים , אך ורק מספרים ) כי זה לא משהו שאפשר להבין במלוא המשמעות מחיי היום יום וראייה קצרת ימים

yaron 30 באוקטובר 2016

ובכל זאת, אם המנהיגים הבאמת גדולים בהיסטוריה האמריקאית ובראשם ג'פרסון לא הצליחו לשמור על החזון והחוקה, מי כן?

yaron 30 באוקטובר 2016

רון פול, לדעתי הפוליטקאי היחידי ששוה יריקה והמועמד הראוי היחידי לנשיאות ניסה והם לעסו וירקו אותו…

אזי 30 באוקטובר 2016

אני לא רואה הרבה תקשורת אמריקאית, אבל ממה שכתבת פה, CNN ו MSNBC מוטים באופן ברור כלפי הדמוקרטים ו FOX news מוטים כלפים השמרנים.
אז למה רק על FOX כתבת דברים כמו "לפחות מהם אני יודע למה לצפות" ו "אותם כמובן שאי אפשר לקחת יותר מידי ברצינות" ?

כנ"ל בארץ, שישראל היום מוטה בבירור כלפי ביבי וידיעות מוטה בבירור נגדו (לפני הבחירות המצב היה הרבה יותר קיצוני בידיעות), כולם התיחסו לישראל היום כאל העיתון המוטה שאין טעם להתיחס אליו ואל ידיעות כעיתון שמוטה שמאלה וזה סבבה והכל טוב.

yaron 30 באוקטובר 2016

מי זה כולם? השמאל?
ערוץ 10, 2, ידיעות אחרונות בעצמו?
הציבור הכללי לא ממש אכל אכל את זה. סביר להניח שלרובו התמונה הזאת דיי ברורה.

yaron 30 באוקטובר 2016

הכוונה היא לכל הציבור.
השמאל יודע בעד מי ישראל היום והימין יודע בעד מי ידיעות.
ההבדלים הם רק ברמת הצביעות.

מקנאב 30 באוקטובר 2016

יש רוב עיתונאי גדול מוטה נגד טראמפ. וזה כולל גם עיתונאות עם נטייה רפובליקאית חד משמעית לאורך השנים. זאת אגב הטרגדיה האמיתית של הפוליטיקלי קורקט והפרדוקס שלו. לאיש יש רטוריקה נאצית, תומכים עם ספיריט נאצי לכל דבר ואגנדה שיוצאת נגד מרכיבי החוקה ורק הפוליטיקלי קורקט (שבעצם נגדו הוא יוצא ומניגוחו הוא מרוויח) מונע לאמר ולעשות איתו מה שראוי לקופי-נאצים. במקום זה רק תומכים בה או מתעסקים בענייני סקס וצורות דיבור.

אזי 30 באוקטובר 2016

אני רואה בזה עונש ראוי לקיצוני ה PC שאדם כמו טראמפ צומח על הראש שלהם

קירקגור 30 באוקטובר 2016

ידיעות אחרונות מוטה לשמאל? אולי כשמחזיקים אותו לא נכון. ידיעות מוטה אך ורק לביזנס שלו, שכולל את הפוליטיקאים ובעלי ההון שיקדמו אותו. כל שאר הזמן הוא מכוון להיות בקונצנזוס של אמצע הרוח שנושבת.

אחד 30 באוקטובר 2016

ועדיין שניהם עדיפים על מי שמנהיג את המדינה שלנו.

מקנאב 30 באוקטובר 2016

בטופ 10 של הדברים הטיפשיים שנכתבו בדה באזר.

צביקה 30 באוקטובר 2016

מה הם התשעה האחרים? :-)

אחד 30 באוקטובר 2016

לא ידעתי שביבי מממן טוקבקיסטים גם בדה באזר

ר.בקצה 30 באוקטובר 2016

אל תשאל, הם גם ניצחו לו את הבחירות..

אמיתי 30 באוקטובר 2016

הטוקבקיסטים של ביבי נוהרים אל המקלדות..

נתי 30 באוקטובר 2016

לפני הדברים שאני רוצה לכתוב, הערה לאריאל: לא יודע איך הגעת למסקנה שהימין בישראל אימץ את טראמפ. כימני אני עומד נפעם מול התופעה ולא מכיר אף אחד שסבור שהוא מועמד ראוי. נכון, ישראל היום אימץ אותו (האהבה שלהם אליו מתחרה רק בזו של ביבי…) אבל זה בגלל אחד, שלדון שמו…

לעצם העניין:
בניגוד להרבה מגיבים כאן, למעשה הרוב, אני לא איש העולם הגדול. לא הייתי מעולם בארה"ב, לא התגוררתי בה תקופה ובוודאי שלא הפכתי אותה למשכני הקבוע. לא מתגאה או משהו כזה אלא מציין כי זה חשוב להמשך. עם זאת, אולי כמו רבים אחרים במיוחד בישראל, אבל כנראה גם בעולם כולו, תמיד הייתי אחוז הערצה כלפיהם. ההצלחה שלהם בכל תחום, היכולת כשמחליטים על תחום שהוא חשוב לבצע ולשנות את כללי המשחק, ערכי החירות, ועוד ועוד. ספורט, מדע (אשתי עוסקת במחקר, אז אני קצת מכיר ממנה, והתיאורים על הפער בין מה שקורה שם לאירופה נניח הוא בלתי נתפס), טלוויזיה ואיפה לא. תמיד ההרגשה שהם ימצאו לכל הפחות את השיטה הפחות גרועה. רבאק, אפילו את ההמנון שלהם אני אוהב. עכשיו, כמובן שלא הכל וורוד, (פערי העושר, ההומלסים, מערכת בתי הכלא, אם כי פה אולי אוז השפיעה עליי טו מאצ'…) אבל אף אחד לא מושלם…
מאז ומעולם השתוממתי לגבי העמדה השמרנית אך כנראה גם המרכזית (להבדיל מהליברלית) בנושא כלי נשק, אך כאמור תמיד הרגשתי שמשהו שם בכל זאת "נכון" באופן יחסי, במערכת, באיזונים ובלמים וכן הלאה.

לאחר כל ההקדמה הארוכה מדי הזו, אני חייב לומר שכל זה השתנה מאד עם ההכרעה על שני המועמדים הנוכחיים. זה מה שהמערכת הצליחה לספק? זה ממש נשגב מבינתי. נכון שזה מה שיואב מביע בדיוק בפוסט הזה, אבל אני מנסה לשאול, איך באמת דבר כזה קורה?
איך אחד כמו טראמפ מגיע למועמדות? איך המועמד הבולט מולו היה קרוז לעזאזל? איך כל מה שהדמוקראטים הצליחו להעמיד מול הילארי זה ברני הדינוזאור?
איך הרפובליקנים מרשים לעצמם בגלל אחד כמו טראמפ לאבד את ההיספאנים אולי לדורות למרות שעל פניו ממה שקצת אני מבין, דווקא בערכיהם הם יכולים להיות קרובים יותר לשם? איך סדר היום הליבראלי הפך לשבוי כולו בידי השמאל ה"מתקדם"?

היות ויש כאן המון חבר'ה שמכירים את המערכת מ"בפנים" אשמח למעט הסברים, אפילו שטחיים למצב הנוכחי ומה באמת יכול לשנות את זה…

ואולי בכלל צריך לדבר על זה בקונטקסט של משבר מנהיגות "עולמי", בדומה למה שקורה בבריטניה, בצרפת שלא מצליחות להעמיד מישהו ראוי משני הצדדים (אני נזהר מלהכניס גם אותנו לשם למרות שכרגע זה בהחלט המצב)? אבל למעט מה שקורה בכמה מדינות אירופיות מובילות וארה"ב אני לא יודע כמה מישהו מאיתנו כאן באמת מומחה למשהו רחב כל כך…

yaron 30 באוקטובר 2016

קח דוגמא קטנה מהסרט של מייקל מור שהוא פעיל שמאל מובהק.
הטקסט אמיתי אבל אין לי מושג אם הסרטון הוא מהסרט של מור או הלבשה.
תשאל את עצמך איך זה שפעילי שמאל וותיקים מרגישים כל כך נבגדים ע"י הדמוקרטים.
אני לא מדבר רק על מייקל מור, אתה יכול לחפש גם מה אומרת על הילארי סוזן סרנדון.
אני לא תומך של טראמפ או הילרי או מישהו ואין לי שום מושג אם טראמפ בכלל מתכוון למה שהוא אומר. מה שאני יודע זה שהדמוקרטים בכלל לא מדברים אל האנשים האלה והוא כן.
https://www.youtube.com/watch?v=lgyO3ra230s

Kirma der faux 30 באוקטובר 2016

מדהים שיש מירוץ בין שני מועמדים שרבים מבוחריהם חושבים שצריכים לשבת בכלא בעודם משלשלים את הפתק.

איך הפסדתם את המשחק הזה?

ואיזה שחקן למאר ג'קסון!
אין לי פרופורציות בקולג' פוטבול, אבל הוא נראה לי תופעה. ככה זה נראה גם עם פייטון למשל?
יכול להיות שנראה טנקינג מאסיבי באן אף אל שנה הבאה?

Amir A 30 באוקטובר 2016

ובישראל הצביעה היום ועדת השרים לענייני חקיקה פה אחד על אישור החוק שיחייב ספקיות אינטרנט לחסום "תכנים לא ראויים" באופן גורף, אלא אם הלקוח ביקש אחרת. במילים אחרות, לממשלה בישראל לא בא טוב בעין זה שאתם נהנים מצפיה בפורנו, אז הם ינסו לבייש אתכם כדי שלא תעשו את זה.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

אני לא מתבייש רק גונב מהשכנים לפעמים..
עכשיו אצטרך לבקש מהם שהם יבקשו?..

אמיתי 30 באוקטובר 2016

אמיר. אולי אתה תוכל להסביר לי מה היתרון בשיטת האלקטורים? בשיטה כזאת הרי הקול של מישהו כמוך לא משפיע בכלל..

אמיתי 30 באוקטובר 2016

ושל רוב המצביעים לדעתי..

אמיתי 30 באוקטובר 2016

קצת כמו הפיינלפור בכדורסל בארץ..

Amir A 30 באוקטובר 2016

הכל חוזר בסופו של דבר אל עניין המתח בין הממשל הפדרלי והמדינות בארה"ב. זה לא איזו סיסמא ריקה מתוכן. לדוגמא, בקולורדו חוקי להשתמש במריחואנה. אבל הממשל הפדרלי אוסר את זה ומנסה להשליט את דעתו באמצעות איסור על המערכת הבנקאית לאפשר לסוחרי מריחואנה לנהל את עסקיהם באמצעות הבנקים, מה שמאוד מקשה על הסוחרים. גם כל העניין של רפובליקאים ודמוקרטים סובב הרבה סביב זה, כאשר הרפובליקאים רוצים כמה שפחות מעורבות ממשלתית בחיי האזרחים (אני מניח שגם פדרלית וגם של המדינות, אבל בעיקר הפדרלית). אם ההצבעה היתה לפי מספר קולות אבסולוטי, למדינות קטנות לא היתה כל משמעות. לעומת זאת, בשיטה הנוכחית מדינות כמו נוואדה (קטנה יותר מקונטיקט) וקולורדו (קצת גדולה יותר) יש משמעות קריטית. אבל מעבר לשאלה של האם המדינה באמת משפיעה, הדבר העיקרי הוא העובדה שקולה של כל מדינה נשמע.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

אני מבין את האפלייה המתקנת הזאת אבל זה בחירות לנשיאות
לא לקונגרס שם הרכב הסנאט עושה את מה שדיברת עליו.
ומשהו טיפה לא קשור אם הרפובליקנים בעד חירות יותר גדולה
לכל מדינה כמו במקרה המריחואנה אבל רובם שמרנים שאני מאמין
מתנגד לליגליזציה ובטח גם להפלות איך זה מסתדר?

Amir A 30 באוקטובר 2016

תבחין בין בית הנבחרים לסנאט (שני הבתים של הקונגרס). בבית הנבחרים יש 435 נציגים ולכל מדינה מספר נציגים לפי גודל אוכלוסייתה. בעקרון חברי בית הנבחרים אמורים לעסוק בעניינים שרלוונטים לבוחרים ששלחו אותם, ומדיניותם צריכה להיות מבוססת על צרכים מקומיים של כל מדינה. בסנאט 100 חברים, 2 לכל מדינה, ותפקידם לעסוק בענייני חוץ ולייצג את הצרכים של ארה"ב כולה, לא אלו של מדינה זו או אחרת. בגלל זה כהונה של חברי בית הנבחרים היא של שנתיים ואילו של חברי סנאט היא 6 שנים. הנשיא אמור להוציא לפועל את המדיניות של שני הבתים ובשל כך יש לו רלוונטיות גדולה לנושא של המדינות.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

בגלל זה כתבתי סנאט..ובגלל שיש הבדל בין בחירות לנשיא, שלפי
מה שכתבת במקום אחר ואני לגמרי מסכים איתו, השפעתו על האזרח
בחיי היומיום קטנה לבין הבחירות לשני בתי הקונגראס שם לנציגי ונבחרי
המדינות יש יותר השפעה על מה שקורה בכל מדינה .
בפועל מי שבחרו בשביל כל ארהב את בוש על פני גור היו כמה פנסיונרים
בפלורידה..זה אבסורדי לדעתי

Amir A 30 באוקטובר 2016

אבל זה לא המצב. בפועל מי שבחרו בבוש היו כל המדינות שנתנו לו את האלקטורים שלהן. בלעדי מונטנה וטנסי ואוקלהומה וכל שאר המדינות בוש לא היה הופך להיות נשיא.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

אז למה לא מרגישים שיש בחירות "באמת" בקונטיקט
אורגון וטנסי? למה שנה מראש כבר ידוע איפה יהיה
הקרב האמיתי (אוהיו, צ. קרוליינה, פלורידה וכו)?
פולואו דה מאני – כל הכסף של הקמפיינים נישפך שם

Amir A 30 באוקטובר 2016

מאותה הסיבה שאם יהיו בחירות היום בישראל ורק הליכוד והעבודה יתמודדו גם לא תרגיש אותן. כי מרבית אוכלוסיית קונטיקט תומכת בדמוקרטים כמו שמרבית אוכלוסיית ישראל היתה תומכת בליכוד.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

כן. ברור. אבל לכל קול בישראל יש את אותה השפעה. וכמובן
במקרים שהמירוץ צמוד זה חשוב. לקול שלך אינהרטית אין השפעה.
אתה גר במדינה שבוחרת במועמד הדמוקרטי כבר איזה 100 שנה
רצוף לא?

Amir A 30 באוקטובר 2016

לא. בשנת 88 קונטיקט הצביעה לבוש על פני דוקאקיס. גם חשוב לציין ששני המושלים הלפני אחרונים של קונטיקט היו רפובליקאים.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

פסדר.. הבנת את הרעיון..88 (לפני 30 שנה..) זה היוצא מן הכלל

yaron 30 באוקטובר 2016

זה בדיוק איך שזה מסתדר.
אם תושבי קולורדו בעד ליגליזציה שיילכו על זה ואם תושבי מונטנה נגד הם ייתנגדו והממשלה הפדראלית לא תוכל להתערב.
הרעיון הוא לאפשר לכל מדינה להחליט על המדיניות שלה בעצמה.
הרעיון תקף גם בבחירות לנשיאות. אם שני שליש מתושבי מונטנה בעד מועמד מסויים הם רוצים שזאת תהיה עמדת המדינה שלהם.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

ירון התכוונתי מבחינת הרפובליקאים והאידיאולוגיה שלהם..
מצד אחד חירות ומצד שני שמרנות..

ר.בקצה 30 באוקטובר 2016

יש כמה גוונים בתוך המפלגה הרפובליקנית- שמרנים, ליברטיאנים וכו'. ניתן לטעון בדוחק שגם לעובר שלא נולד יש זכויות פרט, למרות שלדעתי ההתנגדות להפלות קשורה דווקא לפן הדתי.

Amir A 30 באוקטובר 2016

הרפובליקאים הפכו להיות מפלגה שהפנים שלה אלו ה- Freedom Caucus, החברים של שרה פיילין. הם אלו שהעיפו את ג'ון בונהר ממשרת הספיקר והם אלו שיעיפו עכשיו את פול ראיין. אם אתה לא מתיישר לפי הקו שלהם במפלגה אתה בצרות. היו למפלגה כמה נציגים לא רעים בכלל בפריימריס וכל אחד מהם היה מביס את קלינטון בהליכה על הידיים עם עיניים עצמות. ועדיין הם בחרו בטראמפ כי הם לא מסוגלים לראות מעבר לקצה האף של עצמם.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

צודק ר. בהכללה כמובן..במדינה כזו גדולה עם שתי
מפלגות מן הסתם יש הרבה גוונים

yaron 31 באוקטובר 2016

ניתן לטעון בדוחק שגם לעובר שלא נולד יש זכויות פרט???
עד איזה גיל? 24 שבועות (הגיל המקובל), חודש תשיעי?
האם צריך לאפשר הפלה כשניתן ליילד את התינוק בניתוח קיסרי ולשלוח לפגייה?
במס' מדינות בארה"ב מתבצעיות הפלות כאלה והעובר מוצא להורג מחוץ לבטן!!! האם ניתן לטעון "בדוחק" שיש לו זכויות?

ר.בקצה 1 בנובמבר 2016

זה לא ויכוח על הפלות. בסה״כ הצגתי עמדה אפשרית מתוכן המפלגה הרפובליקנית.

yaron 30 באוקטובר 2016

אמיתי,
זה בדיוק זה, "החירות להיות שמרן". זה כל הרעיון של ארה" ב, חירות אמיתית שבה אפשר להיות גם ליברל וגם שמרן.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

אבל זה לא אותם שמרנים שמנסים לשנות בביהמש העליון
את החוק על הפלות? ושוב האם הם תומכים בליגליזציה?

yaron 30 באוקטובר 2016

זה כן אותם שמרנים שמנסים לשנות בביה"מש העליון בגלל שהזכות להחליט נלקחת מהמדינות.
הנושא של ההפלות הוא נושא מאוד מורכב ועדיין רוב הציבור חושב שזה עניין של בעד או נגד.

צביקה 31 באוקטובר 2016

אתה יועץ נישואין במקרה?

Amir A 31 באוקטובר 2016

ממש, אבל ממש לא. כמו שאני מכיר את עצמי עדיף שאני לא אהיה יועץ לדבר.

צביקה 31 באוקטובר 2016

חשבתי שאתה חושש שמספר הלקוחות שלך יקטן בגלל החוק הזה. :-)

Amir A 31 באוקטובר 2016

הפוך, גוטה. הפוך. בגלל החוק הזה יגדל מספר הלקוחות של יועצי נישואין. אתה יודע כמה גברים החליפו את הבגידות בצפיה בפורנו?

yaron 31 באוקטובר 2016

סיפור אמיתי – באחת האוניברסיטאות בארץ ניסו לעשות מחקר על גברים שצופים בפורנו. המחקר לא יצא לפועל מכיוון שלא הצליחו לייצר קבוצת ביקורת :-)

Amir A 31 באוקטובר 2016

נראה שאפשר לחלק את הגברים לשתי קבוצות בנוגע לצפיה בפורנו. אלו שצופים ואלו שמשקרים.

צביקה 31 באוקטובר 2016

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3989999,00.html
אז אחוז הצופים בפורנו הוא 15? לא נראה לי.
אנשים ממשיכים לבגוד למרות צפייה בפורנו.
השאלה היא אם אלו שאינם בוגדים (לפי הסקר אין הרבה כאלה) ימנעו מבגידה בגלל הצפייה בפורנו, וא"כ האם הם היו מתוודים על כך בפני בנות זוגם כי אחרת זה גם סוג של בגידה.
ושים לב שלא הזכרתי את היחס המזלזל לנשים.

צביקה 31 באוקטובר 2016

במקום אחר קראתי שהגיל הממוצע בו גברים מתחילים לצפות בפורנו הוא גיל 10, והרוב רווקים עדיין בגיל הזה.

Amir A 31 באוקטובר 2016

אפשר להעביר את הדיון כאן לפסים רציניים יותר. אני לא חושב שיש מחקר שיכול לתת תמונה מהיימנה על הנושא, היות וכפי שציין ירון קשה למצוא קבוצת ביקורת. ובקבוצת ביקורת הכוונה היא לקבוצה שתהיה זהה בכל המאפיינים עד כמה שניתן חוץ מאשר הצפיה בפורנו. לקחת חילונים שצופים בפורנו אל מול חרדים שלו, לדוגמא, זו לא אפשרות כי כל תוצאה שתתקבל חשופה ל"זיהום" היות ושתי הקבוצות שונות במספר רב של מאפיינים קריטיים מלבד הצפיה בפורנו.
השאלה האמיתית היא האם ניתן לעשות משהו בנוגע לקיום תעשיה האמורה, ולהערכתי התשובה תהיה לא. יחד עם זאת, אני לא חושב שניתן להתכחש לנזק שנגרם לצופים, ובנזק אני מדבר על שלושה דברים: 1. העלאת סף הגירוי; 2. הצגה לא מציאותית של חיי מין; 3. פגיעה בערך העצמי עקב, איך נאמר זאת, הסלקטיביות בבחירת הגברים אשר מופיעים בסרטים הללו. הנקודה הראשונה רלוונטית לכל דבר בחיים, ומערכות יחסים שיהרסו עקב זה הן כמו מערכות יחסים שיהרסו עקב שימוש מופרז באלכוהול, הצורך של צד אחד בחיי חברה סוערים יותר, הצורך של צד אחד ביותר יחסי מין ועוד ועוד. הנקודה השניה היא לדעתי הבעייתית ביותר וזו שיכולה להשפיע על היכולת של צעירים לפתח מערכות יחסים בריאות ברגע שהעולם האמיתי יתנגש עם הציפיות הלא מציאותיות שלהם. זו, דרך אגב, הנקודה שאני טורח להסביר לבנים שלי כבר זמן רב. אני מנסה לגרום להם להבין שסרטי פורנו אמורים להיות ממוקמים על המדף ליד סרטי המדע הבדיוני. אתה יכול לשאוב הנאה מלצפות בשניהם אבל בדיוק כמו שאתה לא מצפה למצוא את E.T במחסן ולעוף איתו כך אין סיבה שתצפה למצוא בחיים האמיתיים מישהי שחיי המין איתה יהיו מה שאתה רואה בסרטים. ולגבי הנקודה השלישית, למערכת בריאות הנפש כבר יש נסיון רב עם הפרעות שנוצרו עקב דימויים לא מציאותיים של הגוף (עיין ברבי, אנורקסייה, בולימיה ועוד) כך שלהוסיף גורם נוסף זה משהו שאפשר יהיה להתמודד איתו (או שלא).

אמיתי 31 באוקטובר 2016

אז אתה בעד החוק?..וואלה כל מילה אמיר אכן נושא לא פשוט.
הכי פשוט לדעתי זה להכנס לתעשייה ולעבוד בה. פותר
את כל הבעיות שציינת

Amir A 31 באוקטובר 2016

אני נגד החוק כי מדובר בגזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה. חוקים פופוליסטיים שברור שהציבור לא יקיימם הם נזק למערכת המשפט והשלטון. אין בהם שום תועלת חוץ מאשר לפוליטיקאים שמאשרים אותם (במידה ו-15 שניות בחדשות נחשב כתועלת)

אמיתי 31 באוקטובר 2016

אני יודע שאתה נגד.. יחסוך גם לנו איזה 15 שניות. לפחות פעמיים ביום

צביקה 31 באוקטובר 2016

למה אי אפשר לעשות משהו לקיום תעשיית הפורנו, היא חוקית לא? א"א לבטל את החוקיות שלה.
אני כן חושב שזה גזרה שרוב הציבור יכול לעמוד בה כמו שרוב הצבור יכול לעמוד באסור לעשן סמים ועוד.

Amir A 31 באוקטובר 2016

בהצלחה.

yaron 31 באוקטובר 2016

רוב הציבור לא יכול ולא עומד באישור לעשן סמים…

צביקה 31 באוקטובר 2016

ועדיין פחות מעשנים סמים מאשר צופים בפורנו, אם הכמות תהיה זהה או לפחות באזור אני חושב שכולנו נרוויח.
אגב הרבה יותר פשוט לצפות בפורנו מאשר לעשן סמים ואפילו מאשר לצרוך אלכוהול ופה לדעתי עיקר הבעייה.

yaron 31 באוקטובר 2016

בהרצאה על חינוך מיני עם היועצת של בי"ס גם היא אמרה שהגיל בו בנים מתחילים הוא עשר. זה מתגבר מאוד ב- 12-13 שם גם הבנות מצטרפות והפורנו בו צופים הופך לפורנו קשה.

צביקה 31 באוקטובר 2016

השאלה היא אם אפשר למנוע את זה? לדעתי כן.
יש לי חבר שהוריו חזרו בתשובה כשהוא היה בן 15, הוא ספר לי שהוא התוודע למושג הזה פורנו בגיל 10 בערך כשאחד התלמידים בכיתה שלו הביא חומר והראה לכולם, לדעתי באדיבות החוק החדש היה אפשר למנוע מצב כזה.

Amir A 31 באוקטובר 2016

המחשבה שתוכל לחסום משהו באינטרנט היא תמימה במקרה הטוב.

yaron 31 באוקטובר 2016

תמיד זה מתחיל כשאחד החברים מביא חומר (או שולח בוואטסאפ) לכיתה. זה גם מה שקרה אצלנו ולדעתי אין דרך למנוע את זה ואני גם לא בטוח שזה רצוי.
אז לנו לא היה אינטרנט אבל כמעט כל מי שאני מדבר איתו (בנים ובנות) זוכר שמצא את הסטאש של אבא או שחבר הביא והראה לכולם.

yaron 31 באוקטובר 2016

דרך אגב, תמיד זה מתחיל עם ילד שמביא לכיתה ונדמר עם ילד שמספר להורים :-)
אין חדש תחת השמש (גם אם וירטואלית).

צביקה 31 באוקטובר 2016

לחסום לגמרי לא, אבל למנוע מאלו שאין להם את הרצון לגשת לזה את הרצון לגשת לזה (לאחר שהם כבר צפו).
אני למשל אף פעם לא ראיתי סרטון הוצאה להורג של דעאש, אבל יכול להיות שאם היה לי מול העיניים סרטון כזה אולי כן הייתי צופה בו.

אמיתי 31 באוקטובר 2016

צביקה זה התפוח מעץ הדעת..אי אפשר ולא כדאי למנוע.
צריך כמו שאמיר כתב לחנך לפרופורציות

צביקה 31 באוקטובר 2016

א. לא כולם מסכימים שזה היה תפוח.
ב. אם זה כדאי או לא אני חושב שכדאי להסתכל על הרווחים לעומת ההפסדים שיש בצפייה בפורנו, אני בטוח שההפסדים רבים יותר.
ג. אם זה אפשרי או לא אני מעדיף להיות אופטימי.

Amir A 31 באוקטובר 2016

צביקה, בנושא של צפיה בפורנו הסוסים כבר מזמן ברחו מהאורווה. אם הגישה היא לא דרך אתרי אינטרנט אזי הגישה תהיה דרך סרטונים שמעבירים בווטסאפ או לא יודע מה. תחשוב על תחומים אחרים באותו התוכן. לדוגמא, הזנות. היא אסורה על פי החוק אבל האם זה הביא להעלמותה? כמובן שלא. כל מה שהאיסור הזה הביא זו פגיעה בזונות עצמן שלא זוכות להגנה והכרה מהממסד ונאלצות לחיות בעולם שנשלט על ידי אנשים שלא היית רוצה להיפגש איתם בסמטה אפלה. אם במקום לראות בהן עברייניות המדינה היתה רואה בהן עובדות לגיטימיות אשר זכאיות לכל הגנה שניתנת לכל אזרח (וכמובן גם חייבות בכל חוב שמוטל על עובדים אחרים כמו מס הכנסה) מצבן היה טוב בהרבה. רק שהמדינה לא מעוניינת לעזור להן כי מי חבר הכנסת שירצה להיתפס כאילו הוא תומך בפריצות שכזו רחמנא לצלן.

Amir A 30 באוקטובר 2016

ורק שנשאר בעולם הספורט, 538 הרגע פרסמו שהסיכוי של הקאבס לזכות בוורלד סרייס נמוך יותר מאשר הסיכוי של טראמפ לזכות בבחירות.

אמיתי 30 באוקטובר 2016

מת על העידכונים שלך..למרות שהם מאד פסימיים לאחרונה (-;

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

CNN שדרו אתמול בלילה שני סרטים על המועמדים. ביוגרפיה, איפה גדלו, מה עשו, מה הוביל אותם להיות מי שהם, איך התקדמו בחיים, כניסה לפוליטיקה, זכייה במועמדות וכו'. את הילרי קלינטון הם מציגים כמוח האסטרטגי שמאחורי הקריירה הפוליטית של בעלה וכפעילה פוליטית בערך מילדות ומקדישים מעט זמן לשערוריות ביחס לעשייה שלה. עם טראמפ (שלא הסכים להתראיין לתכנית) הם מתעכבים על כל כישלון שלו. עכשיו זה לא שלא צריך לחשוף את הפגמים בטראמפ, בוודאי שצריך, אבל אני מקבל את הטענות לסיקור מוטה של המועמדים.

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

רק מה שאנשים לא מבינים לגבי סיקור הבחירות זה שטראמפ בחיים לא היה נהיה מועמד בלי כל הסיקור התקשורתי שהוא זכה לו. בתקופה של הפריימריז הוא קיבל סיקור תקשורתי פי עשר יותר מכל מועמד אחר, מה ששווה ערך לאלפי פרסומות. הוא מביא רייטינג (cnn יוצאת מאוד מורווחת מהבחירות האלו) והם מאוד נהנו לתת לו חשיפה בשלבים מאוד קריטיים של המירוץ.
בנוסף, אני שומע לא מעט טענות לגבי התקשורת שלא מראה כמה טראמפ שקרן וכמה התוכניות שלו מופרכות. זה מקרה נורא יחודי שמדובר בבן אדם שזורק עשרה שקרים במשפט אז התקשורת לא יכולה להציף כל דבר שקרי שהוא אומר (קצת כמו קבוצה שעושה המון עבירות אז השופטים ישימו את הקו הרבה יותר גבוה).

Amir A 30 באוקטובר 2016

זה משהו במשפחה הזו. הבן הבכור שלו צייץ שהמומנטום לצידם והם הולכים לניצחון ברור והתלונן שהתקשורת לא מדווחת על זה. הוא גם שם מפה שמראה איך הרבה מדינות בארה"ב הופכות לאדומות, בתור הוכחה לכך. הבעיה היא שאת המפה הוא לקח מכתבה של 538 שעסקה בשאלה איך מפת האלקטורים היתה נראית אם רק גברים היו מצביעים או רק נשים היו מצביעות. כמובן שאם רק גברים היו מצביעים טראמפ היה מנצח. אז הילד ראה מפה שאומרת שהם מנצחים ולא טרח לקרוא, להבין או לבדוק את העובדות. זו לא אסטרטגיה כלשהי. זה דפוס המחשבה(?) של המשפחה הזו. כמו טראמפ עצמו שאמר שהוא בחיים לא נכשל בדבר, כי הוא ידע להפוך כל כשלון להצלחה. כן, אין ספק שבכל אחת מפשיטות הרגל שלו כל הספקים/עובדים/נושים מרגישים שבעצם מדובר בהצלחה ולא כשלון.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

כל מה שנכתוב על המגרעות של טראמפ מוצדקות. אם בוחרים שחקן עבר לאמן את הנבחרת כי לפחות יהיה מצחיק, זה לא טוב אבל במקרה הכי גרוע לא נעלה למונדיאל. יש השלכות גרועות יותר אם בוחרים ככה נשיא. אבל הטענה לסיקור מוטה זה שלא נכנסים מספיק לעומק במגרעות של קלינטון ויש לה לא מעט. יש לה גם הרבה הישגים, כן? היא אישה מאוד מרשימה עם רזומה ציבורי מאוד מכובד.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 30 באוקטובר 2016

העובדה שלקבוצה שורקים על הרבה עבירות (אחלה שימוש באנלוגיה), לא אומרת שהשופטים דופקים אותה. טראמפ ליצן בספרה אחרת מהילארי. העיסוק האובססיבי בכמה היא לא מתאימה הוא חלק גדול מהצורך של אנשים לעשות בינה לבינו הקבלה. קצת כמו קבוצה ישראלית שמשחקת מול יריבה מאנדורה, היא פתאום נראית כמו קבוצה מליכטנשטיין ופערי הרמות לא ברורים כל כך.

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2016

מסכים, יש איזה מין צורך באיזון לאנשים אבל לפעמים אין איזון. עם כל הבעיות של קלינטון, זה לא מגיע לבוהן של הבעיות של טראמפ. אם מציגים את טראמפ כבדיחה זה כי הוא באמת כזה. זה כמו שבארץ בשם האיזון משווים בין "הקיצונים בשני הצדדים" ושוכחים שקיצוניים בצד אחד הרבה יותר מסוכנים מאלו מהצד השני ואין באמת מקום להכליל אותם באותו משפט

אמיתי 30 באוקטובר 2016

אנשים פשוט מתבלבלים בין איזון ואובייקטיביות שאף פעם לא
קיימים ואין מה לצפות להם לבין הוגנות אינטגרטי ומקצוענות
שעליהן נשענת תקשורת טובה

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

זאת לא הטענה לגבי קיצוניים משני הצדדים. אלה טענות לגבי היעדר הבלטת תחקירי עומק לתוכן של ויקיליקס ולהשלכות בין הקשרים הכלכליים של הקלינטונים לקבלת ההחלטות שלהם. אני לא אומר שהתקשורת בכללותה מסתפקת בנרטיב של "הרוסים פרצו לנו בגלל הרפובליקנים אז לא נתייחס", אבל אלה דברים ענייניים על המועמדת המובילה שמקבלים פחות בולטות, בין היתר בגלל גראב דם ביי דה פוסי.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2016

חבל, דווקא שיחק טוב הפשוש. חוסר מזל.

פישמן דוד 31 באוקטובר 2016

איזה מזל שאין עוד מפלגה מתחרה הם היו מגיעים לארז חזן (הוא כבר הספיק להודיע שהוא רוצה להיות ראש ממשלה )
באמת,זה מה שהמפלגות שם ב ח ר ו.
לכן רבותי המועמד העדיף ( עלי בכל אופן ) הוא טראמפ.
הוא ישר והיא נוכלת שהעדיפה את עצמה והקריבהחיילים אמריקאים (בנגזי שעוד ידעו מה מידת הנזק שהיא עשתה וגרמה),סודות מדינה שגם פה בעתיד ידעו כמהנזק היא גרמה הנוכלת.
כל אמצעי התקשורת שתוקפים את טראמפ ללא הרף עוד יאכלו כובע לפחות בגודל של סומבררו. ים החתיכות שבוכות
עכשיו בתקשורת עבורכסף טוב לא שוות אגורה כיאף אחת מהם לא התלוננה באיזשהו מקום
הלוואי שהאמריקאים היו עושים עסקים כמוהו לא היה להם גרעון מפלצתי כמו שיש להם עכשיו. גם אם אובמה היה
עומד מולו הייתי מעדיף את מר טראמפ.
מה לעשות העם האמריקאי לא אוהב את האמת בפנים.
אין סוף כמה נמוך וצבועים אפשר לרדת.
המציאות עולה על כל דימיון.

Trailblazer 31 באוקטובר 2016

מה רע בארז חזן? חסרים לנו קלעים נהדרים כמוהו.

Comments closed