איפה אתן?

ארצות הברית חוגגת דמוקרטיה בשיא תפארתה והספורטאיות האמריקניות הבכירות מפספסות גל מחאה היסטורי

וושינגטון בימים פחות צפופים. צילום: יואב דובינסקי
וושינגטון בימים פחות צפופים. צילום: יואב דובינסקי

למרות העקיצות, הקטנוניות, ההאשמות ההדדיות והמחלוקות, היומיים האחרונים היו חגיגה של הדמוקרטיה האמריקנית. ביום שישי הראתה ארצות הברית את חוזקה בהעברת השלטון בצורה חלקה ושלווה מנשיא אחר לבא אחריו. הקמפיין היה מכוער וירד נמוך והמנצח שהביס בנוק-אאוט בקול האלקטורלי קיבל פחות קולות. ועדיין, הנשיאים החיים והבריאים והמועמדת שהצליחה בכישרון רב להפסיד את הבחירות האלה, באו לחלוק כבוד למעמד. זה שלח מסר חזק מאוד של מדינה חזקה.

למחרת, בשבת, נשלח מסר חזק אפילו יותר, כשמאות אלפים נהרו לוושינגטון למחות. מחאה שהתפשטה לרוב הערים הגדולות בארצות הברית, כולל במדינות אדומות ולערים מרכזיות בעולם. התיקון הראשון במלוא תפארתו.

צפיתי בכמה נאומים של הנשיא ה45 דונאלד טראמפ בסוף השבוע. הוא כל כך מתפזר שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים, כי אתה לא יודע מתי יגיע הפאנץ'. בהשבעה, במקום לשלוח מסר מאחד, הוא גימד את הממשל שאותו החליף. אחר כך בנשפים הוא כמובן תקף את התקשורת והעלה שאלה רטורית אם להמשיך להשתמש בטוויטר או לא. בנאום בCIA הוא בכלל התפזר והתעסק בקטנוניות של מי הביא יותר אנשים ולמה אלה כתבו ככה ואלה כתבו ככה ואיכשהו הצליח להכניס רפרנס לטום בריידי והתעסק בלהיות בשער של טיים מגזין ואיפה היה הפסל של מרטין לותר קינג ומה לא. מסכים, לא מסכים, לא קשור, לא נכון, האיש מהפנט.

במקביל לנאום בCIA, נערכה אחת ההפגנות הכי גדולות שידעה אמריקה, בטח במילניום הנוכחי. מצפייה בראיונות, אני לא בטוח שיש מסר אחד ומאחד להפגנה הזו. כלומר, את ההפגנה מובילות נשים והיא למען מעמד האישה, אבל חלק יראו בה הפגנה נגד טראמפ וחלק על זכויות סוציאליות וחלק גם נגד הפלות מה שמדיר נשים שהיו רוצות לצעוד אבל הן פרו-לייף ולזה נוספו הצועדים נגד איסלמופוביה ונגד חומה ונגד שנאת זרים וכו'. גם אם פה ושם המסר התפזר, התוצאה היתה חזקה מאוד – מחאת נשים שהובילו אותה נשים, הוציאה מאות אלפים לרחובות בכל העולם והיתה במוקד מהדורות החדשות על חשבון היום הראשון המלא של הנשיא החדש בתפקיד. לכל הפחות, המסר שבו לאנשים עם כסף וכוח אין זכות לכפות את עצמם על נשים, עבר בצורה חזקה.

הרבה סלבריטאיות ומייקל מור הופיעו בהפגנות השונות: סקרלט ג'והנסון, מדונה, אלישה קיז ועוד, אבל כמעט כולן שם דיברו לקהל שמאלני. זה שהצליח בכישרון רב להפסיד בחירות שהיה צריך לנצח בלנדסלייד. יש דיסוננס עצום בין להפוך את הילרי קלינטון ל"אישה עם הניסיון שלא קיבלה את התפקיד מול הגבר העשיר הלבן והלא מנוסה למרות שזכתה ביותר קולות" לבין איך שנתפסה בבחירות, כסממן של קשר ההון-שלטון בוושינגטון, שלמעט באוזניים (ניו יורק וקליפורניה) הפסידה את מרכז המדינה ובעיקר מסמלת סטגנציה של מור-אוף-דה-סיים רק פחות טוב. הדמוקרטים לא היו צריכים להפסיד את הבחירות האלה, אבל צריך לעשות שם בדק בית רציני מאוד ואולי דווקא המחאה הזו תשפיע יותר על הדמוקרטים שמחפשים הנהגה חדשה.

מי שחסרו לי מאוד בהפגנות האלה היו ספורטאיות העלית. סרנה וויליאמס, ונוס וויליאמס, קייטי לדקי, סימון ביילס, אלי רייזמן, אליסון פליקס, קנדס פארקר, רונדה ראוזי, קרי וולש ג'נינגס, אלכס מורגן, קרלי לויד (שנבחרה על ידי פיפ"א לשחקנית השנה), יתר שחקניות נבחרות ארצות הברית בכדורגל ובכדורסל, איפה אתן? כלומר, חלק באליפות אוסטרליה הפתוחה וחלק במחנה אימון וחלק סטודנטיות וחלק משחקות בקבוצות בחו"ל וחלק הסתפקו בציוץ והכל טוב ויפה, אבל היציאה הפיזית מהבית והנאומים על הבמות של הספורטאיות האמריקניות הבכירות היו חסרים מאוד במהלך היום.

בין הספורטאיות שכן יצאו להפגין ושיתפו במדיה חברתית היתה הופ סולו, שצעדה בסיאטל. סולו שהיתה ממובילות המאבק לשוויון בין מינים בכדורגל האמריקני, נזרקה מהנבחרת אחרי אמירה לא ספורטיבית בעקבות הפסד בפנדלים. אחרי שאבי וומבאק פרשה (אגב, היא צייצה "היום אנחנו צועדות") וללא סולו וכשלנבחרת אין טורניר גדול באופק, יש לשחקניות הרבה פחות על מה להתמקח מול ההתאחדות כשהן מאיימות לשבות.

לESPN יש אתר שעוסק רק בספורט נשים ,ESPNW, שם הידיעה הראשית הובילה לחלק שעסק בידיעות שונות בהקשר לצעדה. גם שם קשה למצוא רפרפנסים לספורט ולספורטאיות. דווקא בספורט, עם טייטל 9, הרייטינג של נבחרת כדורגל הנשים באליפות העולם בכדורגל ב2015 וההצלחה המסחררת של הספורטאיות האמריקניות במשחקים האולימפיים, במקום להוביל את המאבק השוויוני, הן נדחקות לשוליים. אני לא מתכוון לבילי ג'ין קינג שאת שלה עשתה כבר וגם לא לוומבאק או לליסה לסלי (כולן הפגינו תמיכה בצעדה בצורה כזו או אחרת), אלא לדור הספורטאיות הנוכחי שלא יצא לרחובות. הדמוקרטיה האמריקנית היתה בשיאה בסוף השבוע האחרון והספורט הנשי פספס הזדמנות להיות חלק מהותי יותר בהיסטוריה האמריקנית.

ההפסד לסוונסי
סוף עונת התפוזים

117 Comments

ר.בקצה 22 בינואר 2017

אולי הן לא רוצות להיות מזוהות עם המחאה נגד טראמפ?
הרי זו מטרת ההפגנה, לא?

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

יש הרבה מה להפסיד כשלוקחים צד. אפשר גם לקחת את זה לכיוון של זכויות נשים בלי להזדהות פוליטית.

ר.בקצה 22 בינואר 2017

יואב,
כשההפגנה נערכת יום אחרי ההשבעה,
כל פרשנות אחרת מלבד מחאה נגד טראמפ תיתפס כהתממות..

שמעון כסאח 22 בינואר 2017

מחאה נגד טראמפ? הפגנה בעד נושא כזה או אחר? לך ספר לסבתא, הכל זה זעם על סל הדחויים שגנבו לנאורים את השילטון.

עומרי (ירוק) 22 בינואר 2017

ונניח שאתה צודק, מה הבעיה? יצאו למחות ולהפגין ולשלוח מסר (תסכים איתי שהנשיא החדש לא בדיוק העביר מסר מכבד לנשים). בלי אלימות ובלי מסרים של חוסר לגיטימציה של הבחירה בטראמפ.
פעם אחרונה שבדקתי זו זכות יסוד, בכל העולם הדמוקרטי וגם בחוקה האמריקאית.

ר.בקצה 22 בינואר 2017

אין בעיה. האם עלה בדעתכם שייתכן שאינן מעוניינות להזדהות עם מחאה נגד טראמפ?

שמעון כסאח 22 בינואר 2017

היכן ציינתי שאסור למחות? שיפגינו כמה שבא להם אבל שיהיו אמיתיים שיהיו יצחק בן-אהרון.

יריב 22 בינואר 2017

כנראה האדם המצוטט שגוי באופן הנפוץ ביותר בישראל.
את מה שהוא באמת אמר אמרו רבים מהמתנגדים – יש לקבל את ההכרעה, אבל אין חובה לכבד אותה.

עומרי (ירוק) 23 בינואר 2017

נו באמת. הטון של המשפט שלך היה די ברור. לא הבנתי מה הבעיה ב"זעם" או בהרגשת "דחויים". ברור שזו הפגנה נגד מה שטראמפ מייצג (או לפחות מה שהוא ייצג במהלך הקמפיין שלו, בוא נראה מה הוא יעשה כשהוא בתפקיד) – אבל מכאלו שמקבלים לחלוטין את ההכרעה הדמוקרטית אבל חושבים שהיא היתה הכרעה רעה ומדאיגה. שוב, מה הבעיה?

ר.בקצה – מאד יכול להיות שאתה צודק. לא בא אליהן בטענות. פשוט צורם לי שרומזים שמשהו בהפגנה הזו לא לגיטימי (לא אתה).

yaron 24 בינואר 2017

לא רומזים, טוענים ומביאים הוכחות.
המארגנת של "הפגנת הנשים" היא Linda Sarsour חפש בגוגל ותראה במי מדובר.
לעצלנים שבינינו הנה קישור לכתבה עליה באתר מידה:
http://mida.org.il/2017/01/23/%D7%A6%D7%A2%D7%93%D7%AA-%D7%94%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91-%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%A1%D7%A8%D7%A1%D7%95%D7%A8/

דאגה לנשים זה הדבר האחרון שמעניין אותה.

אסף the kop 24 בינואר 2017

אני חוזר ואומר, הפלסטינאים הם עלוקות מוצצות דם על כל טרגדיה או מחאה עולמית.
אגב, זה טוב לנו כי הם ממאיסים את עצמם על כולם.
קצת מזכיר את הארכי-סמולנים אצלנו שהתלבשו על המחאה החברתית ומיסמסו אותה.

shadow 24 בינואר 2017

בחורה הזויה

NoOne 22 בינואר 2017

הופ סולו זאת הגיבורה שלך?
ריי רייס של ספורט הנשים
אולי היא לא באה להפגין כי היא הייתה עסוקה בלקיחת קודאין עם וודקה תוך כדי שהיא מרביצה למאהבת שלה

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

הופ סולו היתה דווקא מהיחידות שיצאו לצעוד.

אלון 23 בינואר 2017

Walk of shame

austaldo 22 בינואר 2017

אני אף פעם לא אבין למה מצפים שדווקא ספורטאים יצאו למחאות פוליטיות וישלמו את המחיר. לספורטאים קשה לעשות מחאה כשהם מתאמנים פעמיים ביום ויש להם המון מה להפסיד.
מזכיר לי את הקולות שנישמעו לפני אולימפיאדת בייג׳ינג למה ספורטאים לא מחרימים את המשחקים בגלל דיכוי טיבט והרדיפה של הפאלון-גונג ועוד אלף דברים אחרים שממשלת סין עושה. רבאק, הממשלות עושות עסקים עם הסינים, אז שהספורטאים יחרימו?

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

אני חושב שההשוואה לבייג'ין לא במקום, כי במחאות בצעדות האלה גם מדובר על מאבקים שהספורטאיות בעצמן נלחמות עליהם במדינה (שחקניות נבחרת ארה"ב למשל במאבק מול ההתאחדות על השוואת מענקים) וגם לא מבקשים מהן להחרים את התחרות הכי גדולה בחיים שלהן.

yaron 22 בינואר 2017

אני לא אבין למה מצפים מהן שיהיו נגד טראמפ באופן אוטומאטי, בגלל שהן ספורטאיות? נשים?
יותר ממחצית הנשים בארה"ב בחרו טראמפ.
אסור לקרלי לוידס או סרינה וויליאמס לדוגמא להיות רופבליקניות?

יואב דובינסקי 23 בינואר 2017

הן לא צריכות להיות נגד טראמפ, הן יכולות להיות בעדו ואפילו להצהיר את זה ועדיין להגיד שהדיבור שלו לא מקובל, שאין לגברים עם כסף ומעמד זכות לכפות את עצמם על נשים או שמגיע להן שכר הולם יותר ותנאים הוגנים יותר. לא צריך להיות בין הדרישות האלה שום קשר לאם להגיד טרור גי'הדיסטי או טרור איסלאמי או אם הן בעד או נגד אובמהקר או פרו-לייף/פרו-צ'ויס.

שמעון 22 בינואר 2017

חח איך כל השמאלנים, אנשי ה"רוח" והאמנים סובלים, בדיוק כמו בארץ.

מה שיהיה הכי הכי מצחיק בארץ שביבי יבחר גם בקדנציה הבאה :) ואני לא מתומכיו וכך גם טראמפ.

ביונסה, מדונה וכל חבריהם יכולים לדחוף את ההומניות שלהם לתחת והם מוזמנים לממן הכל מכספם לערבים, המקסיקנים סוחרי סמים וכו'.
גם פה ה"אליטה" שתומכת בסודנים וכו מוזמנים להזמינם לשהייה ממושכת בוילות הפרטיות שלהם בצפון תל אביב, הסודנים ישמחו מאד לשהות בצפון ת"א בוילה מפוארת מאשר בדרום ת"א יחד עם עוד 10 אנשים בדירת חדר.

העולם התפקח, נמאס מהפוליטקלי קורקט וההומניות המזוייפת שיענו הליברלים מנסים להשיג.
מדיניות זו הביאה לשקיעתה של אירופה וזה רק ילך ויחמיר, האירופאים עוד לא התחילו לחוות את הטעות של ההגירה הערבית לשטחם, הם חווים כעת רק את הניצנים של זה.

לא שטראפ או נשיא אחר ישנו משהו כי פוליטיקה תמיד היה משחק בשביל השרים וראשי המדינות, הם דואגים לאינטרסים שלהם ותמיד דאגו, פשוט בעבר לא הייתה תקשורת מפותחת כמו היום אז היה אפשר לדעת דברים פחות אני בטוח שגם ג'פרסון ובן גוריון לקחו סיגרים ושמפניות :).

אני תמיד הייתי בדעה שתנו למי שבשלטון לקחת הרי צריך להיות איזשהו פרס למי שמגיע לשלטון וכל הכיף בזה שאתה מעל האדם הרגיל ויכול לחיפש קומבינות וכו' וכל מנהיג בהיסטוריה עשה את זה וימשיך לעשות את זה ולא משנה מה הם אומרים לעיתונאים, אפשר לחשוב יאיר לפיד, בנט או בוזי לא מקבלים שמפניות וסיגרים :).
אבל ההבדל בין מנהיג טוב למנהיג רע זה שהוא עושה גם דברים לטובת העם ולטובת תשתיות וכו בנוסף לזה שהוא לוקח דברים לעצמו.
הרי זה שהמנהיג ידאג לקחת דברים לעצמו זה בילד אין ושיהיה לו לבריאות.
קחו למשל את לחיאני, האיש קידם את בת ים ברמה מטורפת או את צבי בר שקידם את רמת גן, הם עשו המון לעיר, אז ביג דיל קיבלו שוחד מקבלים, אפשר לחשוב איזה ראש עיר בעולם לא מקבל שוחד ומתנות מקבלנים, השאלה זה מי נתפס ומי לא.

תפסיקו לטמון את ראשכם בחול, אם הייתם בתפקידים בכירים כל אחד פה היה מקמבן קומבינות.

מה שאני בטוח שטארמפ יהיה הרבה יותר טוב מאובמה. אובמה הרס את העולם וכל המהפכות שהוא יזם בעולם הערבי קרסו, הבן אדם כמו ביבי הוא נואם על, רהוט וכריזמטי אבל הכל דיבורים, במעשים הוא שגה בכל מה שעשה כי הוא שם זין. אבל החיוך שלו והתכרבלות עם הסלבס הספיקו לו לקבל פרס נובל לשלום (זה הבדיחה הכי גדולה בהיסטוריה).

קיצר חברה תדאגו רק לעצמכם, אוי ואבוי למי ששם יהבו בפוליטיקאים או באנשים אחרים. פוליטיקאים משחקים משחק מהראשון ועד האחרון בכל מדינה בעולם ואנחנו לא נמצאים בשולחן של הגדולים.

Ljos 22 בינואר 2017

הו, סוף סוף מישהו שמדבר.
כן, למי אכפת מההומניות, מהדאגה לבני אדם. מי צריך בני אדם בכלל. בה בני האדם אי פעם עשו בשבילי? ואל תגידו אקוודוקטים. זה ברור.
האליטות האלה, שדואגים לסודנים, הישר מדירת החדר שלהם בדרום תל אביב (שעולה 10000 ש"ח לחודש השכרה, וכוללת את ההמצאה הגאונית של שירותים בתוך המקלחת). הכי גרועים. וצבועים. למה הם לא מזמינים אותם לגור ביחד באותה דירה? רק בגלל שהם גם ככה שכנים?
והפוליטיקאים? הכי צודק. רחוב על שם האיברים הפרטיים של המאהבת זה לא להשתין מהמקפצה. זה איבר אחר.
פוליטיקאי שלא מחפש קומבינות חוטא לתפקידו. ביג דיל, קיבלו שוחד כדי למכור את האזרחים שלהם (כן. ראש עיריית חיפה צריך להמשיך להסתובב חופשי. איפה השאלה בדיוק?) תמורת סיגרים. הם לא חייבים כלום לאזרחים שלהם שבחרו בהם. רק לעשירים שנתנו להם כסף. ידוע שלמי שאין כסף לא קיים.

שמעון 22 בינואר 2017

בדרך כלל למי שאין כסף לא קיים, זה תמיד היה ככה, זה החיים מראשית ההיסטוריה וזה לא ישתנה ולא משנה כמה תבכה על זה.
הכוחות בשלטון תמיד יותר חזקים והכסף תמיד קבע, קובע ויקבע בעתיד.
אם אתה מחפש צדק, הוא לא קיים בשום מקום, גם לא בבתי המשפט.
דבר שני בכלל כנראה לא קראת מה שכתבתי, אתה יכול לקרוא לרחוב על איזה שם שבא לך זה הדבר האחרון שמעניין אותי.
האזרחים בחרו בהם כי הם ברירת המחדל ומישהו חייב להיבחר, כדי להגיע למצב שאזרחים יבחרו בך אתה צריך לשחד המון המון אנשים בדרך, לוביסטים, חברי ועדות, קבלנים, עיתונאים, מובילי דעה, אנשי מפלגה והרבה הרבה אחרים. בלי שתתן טובות לאנשים איש לא יעזור לך להיבחר אדוני הנכבד ושנינו יודעים זאת.
פוליטיקה זה משחק כסאות בכל מקום בעולם. הכנסת, הקונגרס או הפרלמנט לא שונה מהסנאט הרומי.

בן גוריון וייצמן וכו פשוט היו חיים בשנים שהעיתונות ומודעות של אנשים לא הייתה כמו היום. אני בטוח שהקומבינות שהם עשו בזמנו עלו בהרבה על הקומבינות היום.

תאמין לי תדאג לעצמך, אף פוליטיקאי לא באמת יעזור לך או למישהו אחר אם אין לך כסף.

איתמר 22 בינואר 2017

הקומבינות של בן גוריון וויצמן נועדו לצרכי המפעל הציוני והקמת הבית הלאומי.
הקומבינות לא נועדו לשרת אורח חיים ראוותני של משפחותיהם.

שמעון 22 בינואר 2017

כן, בן גוריון וויצמן אכלו לחם וחמאה :)))

יריב 22 בינואר 2017

לוייצמן לא היה חסר כסף, ולא היה לזה קשר לפרויקט הציוני. בן-גוריון לא צבר רכוש של ממש, כמו רבים אחרים מדור המייסדים.

שמעון 22 בינואר 2017

היה להם המון כסף לזמנים של אז ואני מבטיח לך שהמשפחה שלו או צאצאי משפחתו היום הם לא אנשים עניים או במעמד בינוני.
תאמין לי הרבה מהכספים שהם עשו וההטבות שמהם נהנו היו קשורים להיותם מנהיגים ואין בזה שום פסול.

נשיא או ראש ממשלה לא אמור לחיות כמו מעמד בינוני והוא לא שווה ערך לאדם רגיל, זה החיים.
נשיא צריך ליהנות מאורח חיים עשיר וטוב וזה חלק מההטבות שלו כמו כל הטבה אחרת לעובד חברת חשמל, עירייה או כל דבר אחר.
זה תפקיד קשה להיות נשיא או ראש ממשלה ואם הוא רוצה סיגרים, שמפניות, פיסטוקים, אורגיות במטוס שיהיה לו לבריאות, אני לא צר עין.
פעם עבדתי ליד הבית של השגריר האיטלקי ברמת גן, המסיבות שהוא עושה שם כל יום יאללה….כל היום זמרים, בחורות בביקיני, מה אתם חושבים זה על חשבונו?
אלו ההטבות של להיות חבר בממשלה למי שאוהב את זה.

תומרג 22 בינואר 2017

שמעון, באמת סתם מתוך סקרנות, כשאתה כותב "תאמין לי" (נניח, שהמנהיגים בעבר זכו לטובות הנאה), אתה מבסס את זה על ידיעה או על הנחה מתוך היכרות כללית שיש לך עם דרכו של העולם?

שמעון 22 בינואר 2017

רק עם דרכו של פוליטיקה. וגם של עולם.

תומרג 22 בינואר 2017

אז תאמין לי שאתה טועה

shadow 23 בינואר 2017

לא הבנתי את הטענה שלך או שלא ירדתי עד סוף דעתך.

אתה נגד שיפור? נגד למידה? נגד התקדמות?

אם משהו קורה הוא תמיד ימשיך לקרות? או שצריך לתת לו להמשיך לקרות?

יריב 22 בינואר 2017

צר לי, אני לא מאמין לך, אבל זה לא אישי – אני פשוט יודע שאתה טועה.

שמעון 22 בינואר 2017

גם הקומבינות של אבו מאזן ועראפת נועדו לייסוד המדינה הפלסיטינית ולא לטובתם האישית :))

Lord Anthony 22 בינואר 2017

גם בור, גם גזען וגם משתמט, ועוד מתיימר להטיף מוסר לאנשים.
וזה עוד לפני שדיברנו על התפישת עולם שלישי בכל הנוגע לשילטון החוק.

שמעון 22 בינואר 2017

בור, גזען ומשתמט? אולי אתה.

לי אין בעיה עם אף אחד פשוט הצביעות של אנשים מגעילה אותי שמשחקנים אותה תמימים. כל העיתונאים באשר הם הגיעו בקומבינות לעמדות המפתח שלהם. אין פוליטיקאי אחד בהיסטוריה בשום מדינה שלא לקח שוחד ועשה לעצמו ואם אתה חושב שיש כזה אז הוא עבד עליך טוב.
משתמט? אם היית עושה רבע מהשירות שעשיתי היית יכול אולי לדבר, טיפש. אני גם מאד הומני רק לא צבוע.

אני פשוט לא צבוע כמוך, זה כל ההבדל ואני בכלל לא גר בדרום ת"א (עוד עדות לטיפשותך) ותאמין לי הטיפשות שלך מתגלמת בכך שאתה חושב שאיזשהו פוליטקאי יעמוד באמות המידה שמציבים העיתונאים הצבועים שהם הכי מושחתים ואינטרסנטים שיש.
אם יש דבר יותר גרוע מפוליטקאי זה עיתונאי כי הוא גם מושחת וגם צבוע וחושב שאנשים מקשיבים לדעותיו.
עובדה, טראפ נבחר, הניו יורק טיימס והוושינגטון פוסט יכולים להתפוצץ עד מחר ולהמציא מה שבא להם אבל טראמפ הוא הנשיא ולא יעזור לביונסה מדונה יונתן גפן או גרבוז.

אתה הראשון שהיית לוקח סיגרים אם היית בתפקיד של ביבי.

רן הנרגן 22 בינואר 2017

שמעון, אני אענה לך מכיון שאנשים שמשמעים את הטענות שלך הם הגרועים ביותר. הם יוצרים את האשליה בקרב המתלבטים / מפחדים אם לחטוא שאין בכך בעיה – כי כולם עושים כך.

אז לא כולם עשו כך. לא כולם עושים כך. יש פוליטיקאים ישרים. יש שרים שלא לקחו טובות הנאה. יש ראשי ערים שלא לקחו לכיסם למרות שקידמו מאד את עירם.

יתכן שאם התדמית של הפוליטיקאים היתה טובה יותר ואנשים כמוך לא היו מהללים את שחיתות המידות בראש גלי ובתרועות חצוצרה אז יותר אנשים טובים ובעלי יכולת היו נכנסים לפוליטיקה.

שמעון 22 בינואר 2017

בטח שיש אבל הם לא בפוליטיקה. אני בטוח שהם הגיעו להיות שרים כי הם חמודים וישרים והבטיחו להם מקום במפלגה בגלל שהם חמודים וישרים. אני בטוח שבוז'י זהבה גלון איציק שמולי איתן כבל יאיר לפיד הם כולם שיא היושר וטוהר המידות ומעולם לא קיבלו מתנות או עישנו סיגרים ואין להם שום קשר לאנשים עשירים, הם רק מסתובבים עם הסודנים וכל היום תורמים לעניים והם צחים כשלג.
גם מי שאתה חושב שהוא ישר אתה לא יודע איזה שלדים הוא מחביא ובפוליטיקה ובדרגים בכירים לכולם יש שלדים שבזכותם הם הגיעו למעמדם. העולם הפוליטי הוא עולם הרבה יותר אכזרי מהעולם העסקי.

צור שפי 23 בינואר 2017

שמעון, ההנחה הבסיסית שלך היא שכל הפוליטיקאים מושחתים. אתה טועה. חוץ מזה – צבי בר הרס את רמת גן.

פרילי 22 בינואר 2017

קראתי את מה שכתבת פעמיים ואין שום דבר שאני לא מסכים איתו, בימי הביניים למלכים היה הכי הרבה כסף, ככה העולם תמיד התנהל.

shadow 23 בינואר 2017

שקיעתה של אירופה?

נראה לי ש70 השנה האחרונות היו הטובות והרגועות שחוותה אירופה בהיסטוריה.

אז יש בעיית טרור, הכל יחסי. לפני 90 שנה היא נקרעה בין שתי מלחמות עולם.

עושה רושם שאתה שמח שהולכים לקראת שלישית.

איתמר 22 בינואר 2017

עברתי על אלפי תמונות באינסטגרם והתרשמתי במיוחד מהיצירתיות וההשקעה בשלטים ובכרזות שהניפו ונשאו המפגינות והמפגינים. בניגוד להפגנות רגילות שבהן גוף פוליטי אחד מחלק שלטים זהים לכל המשתתפים, הפעם השלטים והכרזות היו אישיים ולכן גם ייצגו שלל נושאים ועניינים. זה נראה כמו ניסיון לכונן סדר חברתי חדש ולא מפתיע שהרשתות האמריקניות נתפסו לא מוכנות ולא הבינו בשעות הראשונות את הגודל והעוצמה של האירוע.
בעוד 30-40 שנה איש לא יזכור מי היה דונלד טראמפ.
מבחינת הילדות והילדים, הנערות והנערים, והאנשים הצעירים שהשתתפו אתמול בהפגנות זה עשוי להיות האירוע המכונן והמעצב של חייהם.
בישראל, אגב, יש אנשים רבים שלא מבינים מדוע מאות אלפי נשים וגברים יצאו להפגין ברחבי ארצות הברית. הם רואים בכך פעולה שמערערת את יסודות הדמוקרטיה ואי קבלה של תוצאות הבחירות.
זו עדות לתפיסה המעוותת של הדמוקרטיה כפי שהיא קיימת בקרב ציבור רחב בישראל.

שמעון 22 בינואר 2017

30-40 שנה אנשים פה לא יודעים מי זה בן גוריון בקרב הנוער. ספק אם אתה יודע למנות את הסדר של כל ראשי ממשלות ישראל.
בטוח שאת אובמה איש לא יזכור למעט זה שהיה הנשיא השחור הראשון, עוד הישג מדהים.
האנשים והנערים שתיארת מומנו בחסות הצד המפסיד בדיוק כמו פה.
הכי אני אצחק שביבי יבחר שוב להיות ראש ממשלה לעוד קדנציה, מה השמאל יעשה אז?

דור 22 בינואר 2017

"אירוע מכונן".. שוב התפיסה האידאולוגית שלך מעוותת את תפיסת המציאות שלך. מדובר בהפגנה של אלה שהתאכזבו מבחירת טראמפ, ביג דיל, זה אלה שהפסידו בבחירות. לגבי הטיעון הלעוס לעילא לפיו הילארי ניצחה בספירה הפופולארית ולכן יש משהו רקוב בשיטה, שווה הטענה לטענה לפיה מכבי הייתה צריכה לקחת את האליפות שנה שעברה משום שהפרש השערים שלה היה גבוה יותר – משחקים על נקודות, לא על הפרש שערים, כמו שנבחרים על אלקטורים, לא על הצבעה פופולארית. שינוי "כללי המשחק" היה משנה את המשחק עצמו ומוביל למשחק אחר שאנחנו לא יודעים מה יהיו תוצאותיו.

העליה של טראמפ, מנגד, היא האירוע המכונן האמתי. מעולם לא הותקף מועמד לנשיאות בארה"ב כפי שהותקף טראמפ, הוא ניצח את כולם נגד הסיכויים תוך יצירת תקשורת אישית עם בוחריו, שדילגו מעל לתקשורת הממוסדת המושחתת, יקירת הגלובליזציה ומחיקת הגבולות והלאומים. וכן, זו אותה תנועה שהביאה לברקזיט (היי, לא היו גם שם הפגנות של המתנגדים לאחר ההפסד?) ותשפיע רבות על מערכות הבחירות באירופה בשנתיים הקרובות. "מחאת הנשים", שהיה בה הכל מלבד מחאה על מצב הנשים בעולם, לא רק נשכחה בדפי ההיסטוריה, היא כלל לא הופיעה שם.

Harry hole 22 בינואר 2017

דור, טראמפ ניצח בבחירות והוא בבית הלבן בזכות, זאת עובדה. זאת גם עובדה שהוא לא קיבל את מרבית קולות הבוחרים. התקשורת אכן שמאלנית והתקשורת אכן טעתה בחיזוי המנצח. רק שהמפגינים מייצגים את הרוב בציבור האמריקאי ולכן לא הייתי מזלזל בהם ויוצא בהצהרות על מהפכה אידאולוגית.

Ljos 22 בינואר 2017

מחאה של נשים יש והייתה, כי זו ספציפית מחאה שמתרחשת כל שנה.
ומה יותר מחאה על מצב הנשים בעולם מאשר מחאה על שמטרידן, מיזוגן ותוקף נשים סדרתי נבחר להיות נשיא?

ווילי בימן 22 בינואר 2017

אני לא מבין מאיפה ברה ההתנשאות על הציבור בישראל. הדמוקרטיה הישראלית צלחה מבחנים שמעט מאד מדינות במערב עמדו בהם. גם בתקופה האחרונה, אפשר להסתכל על היקף מחאת רוטשילד וההשפעה שלה מול הכשלון המוחלט של תנועת Occupy.

אריאל גרייזס 22 בינואר 2017

איזה השפעה היתה למחאת רוטשילד?

ווילי בימן 22 בינואר 2017

מעבר לעניינים ספציפים כמו ועדת ששינסקי השניה, שאריות טרכטנברג (לימודים חינם מגיל 3) ועוד כמה, השינוי הגדול באמת הוא השיח במדינת ישראל. אני גדלתי בישראל עד 2006 וחזרתי ב 2012 למדינה אחרת, עם ציבור מעורב בצורה הרבה יותר מודעת ומעמיקה במה שקורה סביבו. נושא כמו שקיפות שכמעט לא התייחסו אליו קודם נמצא היום במרכז באופן כזה שאפילו פוליטיקאים שמתנגדים לו מרגישים צורך לפחות לשלם מס שפתיים. שים לב לדו"ח על קק"ל – אנחנו מדברים על השחיתות העצומה שמתגלית שם, אבל עצם העובדה שהארגון הזה לראשונה בתולדותיו עומד לביקורת היא היסטורית.

Occupy Wall Street קרה 200 מטר מהמשרד שלי בניו יורק. זו היתה תנועה מאד לא מרשימה, ובלומברג טאטא את המפגינים די בקלות כשנמאס לו מהם. וזה כשלאמריקאים היתה סיבה באמת טובה לכעוס. משבר 2008, שהיה כולו תוצאה של התנהלות הבנקים, פגע שם הרבה יותר מאשר כאן.

עסק שחור 22 בינואר 2017

בעוד 30-40 שנה טראמפ יזכר כמי שגרם לנפילתה של האימפריה האמריקאית. יזכרו אותו יותר מרוב הנשיאים.

אביאל 22 בינואר 2017

איתמר – נסכם את זה ככה, כל מי שעבר על האינסטגרם והפייסבוק היה בטוח שהרצוג מנצח את נתניהו ובגדול.

לפי התזה שלך, ההיפים של שנות ה70 היו צריכים להטות את הכף כבר לפני שני עשורים, כי שם המחאה, העוצמה, הרגש והאוונגרדיות היתה אמיתית.

בקיצור תחסוך לעצמך את התחזיות למה יהיה עוד 30-40 שנה.

אמוץ כהן-פז 22 בינואר 2017

אולי נזכה שוב למוזיקה נהדרת.

באבא ימים 22 בינואר 2017

נראה לי שהמחאה של אמנים היא מחאה דה לוקס. הם לא באמת משלמים מחיר עבור המחאה הזו הכסף הגדול ממילא נמצא במה שכינית האוזניים.

ורונדה ראוזי דווקא כן דיברה בענייני נשים. מה שהיא אמרה זה שצריכה להיות קורלציה בין הכסף שאתה עושה עבור הארגון למה שמשלמים לך.היא גם טענה ש ה mma הוא הארגון הכי שיוויוני בכל מה שנוגע לשילוב נשים. לא צשהו שיעשה אותה לפופלארית במיוחדת בגל המחאה הנוכחי.

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

לא חייב להיות מסר אחד ולא חובה להסכים עם הכל. רונדה ראוזי דיברה יפה גם על דימוי גוף האישה ועל זה שלכל שריר בגוף שלה יש חשיבות. העניין, שכמעט אף ספורטאית בכירה לא צעדה. עם כל הכבוד למחנה אימונים של נבחרת כדורגל הנשים שנערך בימים אלה קליפורניה לקראת טורניר ידידות במרץ, אתמול היה יום היסטורי שהספורט הנשי קצת פספס.

7even 22 בינואר 2017

נתקלתי היום בוידאו אדיר, פשוט אדיר! של כל אנשי הטלוויזיה בארה"ב (ולא רק) שצחקו בכל פעם שמישהו הזכיר אפשרות שטראמפ ינצח…תוך זלזול בוטה ומופגן.
לראות את המשפטים שם ופשוט להתמוגג מצחוק…הוידאו הכי טוב של 2017 כבר בינואר 17.

https://www.facebook.com/trumpwhiteblue/videos/564375377096792/

שמעון 22 בינואר 2017

ענק ענק זה רק מראה כמה הם אידיוטים הפרשנים האלו חח. כל הפרשנים האלו הם חברים של אובמה.
אני עוד שהוא הודיע שהוא רץ למועמדות הרפובליקנית הימרתי שיהיה נשיא והתערבתי עם 2 חברים עוד אז וגם הם צחקו.
אירופה תחליף את פניה בקרוב ומי שלא יחליף יקבל הרבה פיצוצים בערים שלו והרבה הרבה מוחמד.

Trailblazer 23 בינואר 2017

אשכרה אידיוטים! כמו אלה שטענו שגולדן סטייט "תשלשל" על קליבלנד וחיזקו את הטענה בהרבה "חחחח".

Amir A 22 בינואר 2017

אני אשכרה לא מצליח להבין את טראמפ. ניצחת. אתה נשיא ארצות הברית. האיש הכי חזק בעולם. ועדיין הדבר העיקרי שמעסיק אותך זה שהתקשורת והעם יישרו קו עם המסר שהנאום שלך היה הכי טוב אי פעם, שלהשבעה שלך הגיעו הכי הרבה אנשים אי פעם, שכולם יודו שהקבינט שלך הוא הכי טוב אי פעם? בתור המפגש הרשמי עם התקשורת הבנאדם שולח את דובר הבית הלבן להתלונן שהצילומים שמראים שהמול בוושינגטון היה מלא יותר אצל אובמה מאשר אצלו היו מוטים. זה פשוט לא יאומן הדבר הזה.

אמיתי 22 בינואר 2017

אתנחתא קומית או קן הקוקייה?..

אריאל גרייזס 22 בינואר 2017

אבל זה בדיוק האיש. מה אנשים חשבו, שאחרי הבחירות הוא יתיישב להיות נשיא אמיתי ולהתמודד עם הבעיות באמת? שיקשיב לתדרוכים ויחליט על מדיניות? זה דונלד טראמפ, בן אדם מתוסבך עם רגשי נחיתות שכל היום צריך להוכיח למי יש יותר גדול ועסוק בלריב עם כל העולם. מספיק לראות את הדוקומנטרי על איך הוא הרס עם האגו שלו את ליגת הusfl כדי להבין שאין פה רובדים של בן אדם. זה הוא ואין בלתו.

Amir A 22 בינואר 2017

הוא המתנה הגדולה ביותר שהרפובליקאים יכלו לקוות לה. כל העולם ואישתו עסוקים בשטויות של טראמפ ובזמן הזה הם יכולים לגנוב סוסים מהיום ועד מחר ולאף אחד לא יהיה איכפת.

אריאל גרייזס 22 בינואר 2017

נירון מצייץ בטוויטר בזמן שרומא נשרפת

אמוץ כהן-פז 22 בינואר 2017

יפה!

שמעון 22 בינואר 2017

נירון היה אובמה והוא ניסה הכל בשביל להחריב את מעמדה של ארהב ודי הצליח. עכשיו מגיע התיקון.

מתי 22 בינואר 2017

במה יתבטא התיקון? כולם יחזיקו ידיים וישירו במעגל?

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

לפעמים הוא מזכיר לי בנרגנות ובקטנוניות שלו את ואן חאל.

אמיתי 22 בינואר 2017

חח..יש דמיון.. שניהם הגיעו בטעות לאן שהגיעו

עסק שחור 22 בינואר 2017

מה יש להבין? הבן אדם נרקסיסט. זאת התנהגות קלאסית של נרקסיסט. לא משנה כמה הוא יצליח הוא עדיין ישאר חסר בטחון. זה היה ידוע לפני הבחירות ושום דבר לא השתנה אחרי.

yaron 22 בינואר 2017

מצד שני, הוא אחד הבודדים שאומר מה הוא חושב על התקשורת בלי לפחד.
לא מדובר כאן על תקשורת שטעתה בבחירות אלא בתקשורת שבחרה צד והפסידה. הם לא מתכוונים לשנות את דרכם וכל עוד טראמפ ירגיש שהתקשורת לא הוגנת הוא ימשיך לדבר לאמריקאים באופן ישיר דרך טוויטר.

Amir A 22 בינואר 2017

אין לי בעיה שימשיך לדבר דרך טוויטר או באמצעות יוני דואר שישלח לכל בית באמריקה. הנקודה היא התוכן.

yaron 22 בינואר 2017

התוכן יחסית עקבי והסגנון אפילו התמתן.
הוא כבר ניצח בבחירות ולא צריך (ולא אמור) "להשתגע" אבל הוא ממשיך להגיד מה שהרבה לא היו מעזים.

אביאל 22 בינואר 2017

אמיר – מה לא ברור בזה, הוא עושה בדיוק את מה שהמצביעים שלו רוצים שהוא יעשה שם למעלה, יכתוש עד דק את הרמאים הגדולים של העשורים האחרונים, התקשורת. הסביר את ירון היטב, הם בחרו צד, תקפו, השפילו ואגב עשו את זה גם לרומני ולכל מי שהלך להיות מועמד רפובליקני, הם צריכים גם כן לשלם מחיר וטראמפ בה לגבות אותו.

מספיק לקרוא את הציוצים הבכיינים של פול קרוגמן, מזכיר בדיוק את השמאל בארץ שבוכה שגנבו לו את המדינה, מה לאלה ולדמוקרטיה ?

Amir A 22 בינואר 2017

המצביעים שלו רוצים שהוא יביא להם פרנסה. אתה חושב שלמישהו מהמצביעים שלו איכפת אם בוויקיפידיה יכתבו שבהשבעה של טראמפ היו 354 אנשים יותר מאשר אצל אובמה? ראבאק, אתה נשיא ארה"ב. זה מה שמעסיק אותך? באמת?

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

אני גם מתפחלץ מהדברים שהוא מתעסק בהם. נבחרת, די, נגמר. תתעסק בניהול המדינה, לא בריבים קטנוניים.

אביאל 22 בינואר 2017

אמיר – אני לא מבין מה לא ברור בדברים שאמרתי, זה חלק מהקמפיין נגד ההתנהגות של התקשורת, שהיא חלק מהבחירה בו, כדי שיכנס בתקשורת ולא יהפוך כמו כל פוליטיקאי לכלכלב שלה.

שמעון 22 בינואר 2017

זה טוב שהוא נכנס בתקשורת, מישהו צריך לעשות את זה וכך הוא גם שומר על בוחריו לקדנציה הבאה שלא יושפעו ע"י התקשורת, מהלך מבריק.

אסף the kop 22 בינואר 2017

את ההסתה השמאלנית צריך להשמיד שהיא עוד קטנה

Duncan 22 בינואר 2017

האינטרנט גמרה את השליטה הבלעדית שלהם. נכון שעדיין פייסבוק למשל יכולה למחוק מה שבא לה ולדחוף אג'נדה שמאלנית. אבל בגדול השטיפת מח שאלברט שפיר היה חולם עליה, נגמרה.

אמוץ כהן-פז 22 בינואר 2017

goo.gl/6jc7bj

אביאל 22 בינואר 2017

היה מצחיק לראות נשים בחיג׳אב עם שלטים לשחרור נשים ועוד יותר היה מצחיק לראות שלטים עם הכיתוב של לשחרר את האישה, לשחרר את פלסטין.

מה היה כאן, נשים פריבלגיות שהפגינו נגד מנהיג שאין לו שום יכולת ממשית להעביר חוקים נגד נשים, במקום שיתאמצו וישחררו את המדוכאות האמיתיות של העולם, את הנשים במדינות העולם השלישי שסובלות יום יום מהדיכוי האמיתי של נשים בעולם.

Duncan 22 בינואר 2017

מה מצחיק? השמאל הוא תמיד בעל מוסר כפול.תמיד היה ותמיד יהיה. קלינטון לקחה מלא כסף מסעודיה אבל טרמפ אמר פוסי לפני מאה שנים.

שמעון כסאח 22 בינואר 2017

פשוט חרטא http://bit.ly/2jPUxh4

Duncan 23 בינואר 2017

ששש מה אתה עכשיו מתעסק בעובדות. תן להם לחיות באשליות. אשליות אוסלו. אשליות שלום. אשליות כעת.

אסף the kop 23 בינואר 2017

אביאל
הפלסטינאיים הם עלוקות המחאה הגדולות בתולדות האנושות.
אין מחאה, הפגנה ותהלוכה שהם לא מתעלקים עליה.
העובדות הן שהדבר היחידי שהם מצליחים לייצר שהם מקבלים ריבונות זה משטר הרצח שבעזה.

אסף the kop 23 בינואר 2017

אגב, משעשע לצפות בזאת האמורה להיות עסוקה בימים אלו בקיום הבטחתה למצוץ זרגי דמוקרטים, במסע אוראלי מחוף לחוף, מספרת שחשבה לפוצץ את הבית הלבן (עם מה בדיוק, עם מה שרוקנו לה מצביעי הילרי בתוך הפה ?) ובמשפט שני אומרת בכלל ש"היא בוחרת באהבה" (ולא מדונה, אל תבלבלי בין אקט של מציצה לאהבה).

Shadow 23 בינואר 2017

עם זה אני מסכים לגמרי וכשראיתי את האישה בחיג'אב עולה לנאום, שמעתי קצת מהאירוניה וסגרתי את הטלוויזיה בעצבים.

אפילו מחאה כמו שצריך כבר לא מסוגלים לארגן היום.

Duncan 22 בינואר 2017

פייק ניוז.
ערימה של שמאלנים אלימים יוצאים נגד בחירות דמוקרטיות שהם הפסידו. מה חדש בזה?
פייק ניוז. אפשר להרגע.

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

מעט מאוד אלימות היתה במחאות האלה, אבל אני מסכים שיכולת הכלת ההפסד מתבטאת בתסכול שלאו דווקא מופנה כלפי המקומות הנכונים.

Duncan 22 בינואר 2017

מעט זה בעיני המתבונן. הרי הבטיחו לנו ואף הזהירו שהימנים יתפרעו אחרי שקלינטון תנצח יקרה בדיוק הפוך.
פייק ניוז אחרי פייק ניוז. זה לא ייגמר כי לשמאל נשאר רק לשקר.

אביאל 22 בינואר 2017

יואב – ביום ההשבעה 200 עצורים, אחרי שהמשטרה נתנה רישיונות ל100 הפגנות חוקיות באזור וושינגטון DC בלבד. זה לא מעט ואיזה תקדימים יש לזה ? לא זכור לי שבהשבעות של אובמה, בוש (הבן) או קלינטון היו הפגנות אלימות שכאלה.

אתה מדמיין בכלל את מהומת האלוהים שהתקשורת האמריקאית (וגם הישראלית) היתה עושה אם היו אלה תומכי טראמפ בהשבעה של הילארי ? אתה יודע טוב מאוד שהיתה שם אלימות לשם אלימות ושהיא היתה זוכה להתייחסות חרדתית ומוגזמת אם היא היתה מגיעה מהצד השני ובכלל כל ההיסטריה של האמריקאים, מוכיחה שגם הכביכול ליברלים, משכילים ומתקדמים דיי דבילים, נשיא ארה״ב הוא אולי האיש החזק בעולם, אבל ההשפעה שלו על חיי היום יום האמריקאיים פחותה בהרבה, הוא כבול ע״י החוקה, בתי המחוקקים, בית המשפט העליון, הFBI ואינספור הכלים שעומדים בליבה של מערכת האיזונים והבלמים האמריקאית.

Amir A 22 בינואר 2017

האלימות בהפגנות כנגד טראמפ אכן מוכיחה שאין קושאן בטאבו על הטמטום לאחד הצדדים במפה הפוליטית.

צביקה 23 בינואר 2017

אין קשר בין ההפגנות לצד פוליטי, הרי אף לא אחד ממאות אלפי המפגינים היה יוציא להפגין אם לנשיא הנבחר היו קוראים מיט רומני ג'ון מקיין או אפילו ג'ורג' וו בוש.
טרמפ מקבל את הכבוד הראוי לו, הרי כאדם שמעיד על עצמו שאין מי שאוהב נשים יותר ממנו היה מצופה ממנו שיתנגד לבחירתו האישית לנשיאות.

יואב דובינסקי 22 בינואר 2017

אני מסכים שיש פחות דגש של התקשורת על האלימות והמעצרים בהפגנה הזאת מאשר על נושאים שוליים שבהם כן מתעסקים היום. אני גם מסכים שטמטום חוצה מגזרים פוליטיים.

Harry hole 23 בינואר 2017

התקשורת שמאלנית, בהחלט.
רק שבניגוד לישראל גם חצי מהעם שמאלני.

אסף the kop 23 בינואר 2017

העם שם בחציו ואולי אף יותר דמוקרטי.
אל תבלבל את זה עם שמאלנות.
התקשורת שם היא אכן שמאלנית, סנדרס סטייל (ומטופשת כמוהו).

צור שפי 23 בינואר 2017

רק הערה אחת – מבחינת שקרים, טראמפ מביס בקלות את כולם כולל כולם. רק שעכשיו נושאי כליו קוראים לזה "עובדות אלטרנטיביות". מינוח גאוני ומגוחך באותה מידה שאורוול היה ודאי שמח לאמץ לתוך הניוספיק של 1984.

Amir A 23 בינואר 2017

כן, ראיתי את זה גם. לא ברור לי למה בדיוק הכוונה בעובדות אלטרנטיביות, אבל מי שהגה את זה גאון.

שמעון כסאח 23 בינואר 2017

לקחו את נשק ה"נראטיב" של השמאל, שיכללו אותו ומפנים אותו בחזרה, גדול.

אריאל גרייזס 23 בינואר 2017

זה כאילו שאין משהו שהאידיוט הזה יכול לעשות שיגרום לימין בארץ לפנות נגדו, הא?
הדבר הכי מצחיק שהדברים שהוא עושה עכשיו מרגע שהוא נכנס לנשיאות זה הדברים הכי שמאלניים שיש. ביטול הסכמי סחר בינלאומיים, מניעה מחברות אמריקאיות להעסיק בחו"ל כדי להוריד עלות – כל אלו דברים שברני סאנדרס היה גאה בהם. הם אנטי-קפיטליזם במיטבו. מעניין מתי לרפובליקנים המסורתיים בבית הנבחרים יימאס

yaron 23 בינואר 2017

מעניין מתי הדמוקרטים יתחילו לתמוך בו אם הוא כזה שמאלני…

אביאל 23 בינואר 2017

אריאל – בדיוק, זה נאום שסנדרס היה חותם אליו בהיבט הכלכלי שלו, גם בניסוח וזו האירוניה הגדולה של התקשורת, את סנדרס היא חיבקה, אם השנאה הזו בתקשורת לטראמפ מתבססת רק על הסגנון היא מוכיחה כמה היא ריקה.

לגבי התהייה שלך, על טראמפ והימין, הימין (כימין באופן כללי) דואג יותר לעניין הלאומי-מקומי (הוא פחות מחובר לרמה האוניברסלית) ולכן יש שמחה ותמיכה בטראמפ, הציפיה הזו שמגיע נשיא שיתן לה לממש את מה שהיא לא יכלה לממש ב8 השנים האחרונות, חוצמזה למה שיהיה אכפת לימינים אם הוא משקר, מקלל או מדבר לא יפה לנשים אמריקאיות, הימין מלא בתקווה לגבי טראמפ בנוגע לאינטרסים הצרים שלו. זאת בניגוד לשמאל וראינו את היטב בפניהם של שדרני הטלווזיה בארץ, שם החיבור הגלובלי חזק יותר והם רואים עצמם כאזרחי העולם בצורה חזקה יותר מהימין.

yaron 23 בינואר 2017

טראמפ חתם על צו נשיאותי לפיו ארה"ב תיסוג מהסכם הסחר הטרנס-פסיפי.
מהצד זה נראה כמו מישהו שמקיים הבטחת בחירות.
הסנאטור ברני סנדרס דווקא הביע תמיכה במהלך. "אני שמח שההסכם נמחק", אמר. "ב-30 השנים האחרונות היו לנו כמה הסכמי סחר שעלו לנו במיליוני מקומות עבודה ראויים. עכשיו הגיע הזמן לפתח מדיניות סחר חדשה שתתמוך במשפחות העובדות, לא רק בתאגידים הבינלאומיים. אם טראמפ רציני לגבי מדיניות שכזו, אשמח לעבוד איתו".
http://news.walla.co.il/item/3034090

Duncan 23 בינואר 2017

לעיתים אני חושב לעצמי שהעולם זה בדיחה.
השמאל בעולם יודע רק לשקר ואז בוכה שהיריב עושה אותו דבר.

Amir A 23 בינואר 2017

בחיי שאני לא מבין אתכם. נניח שאתם צודקים והשמאל בעולם יודע רק לשקר ולא מסוגל לעשות משהו אחד בלי לתחמן, לרמות, לעקוף או לא יודע מה. אז עכשיו כשסופסוף יש לכם בבית הלבן מישהו שאמור להיות קונטרה לשמאל מה שגורם לכם לחכך ידיים בהנאה זה שהוא עושה את אותו הדבר? לא הייתם רוצים שהוא יהיה אחר? שלא יהיה גירסא משופרת של השמאל?

צור שפי 23 בינואר 2017

הדיון כאן הוא על השקרים השיטתיים של טראמפ ואנשיו. אגב, מי שהמציא את השיטה לחזור על שקר אלפי פעמים כי בסוף יאמינו בו היה אחד, יוזף גבלס, לא בדיוק איש שמאל.

אסף the kop 23 בינואר 2017

דווקא כן

צור שפי 23 בינואר 2017

"שיכללו"? לפרמיטיביות הזו אתה קורא "שיכלול"?

שמעון כסאח 23 בינואר 2017

ה"נראטיב" זה זבל, ועובדות אלטרנטיביות זה זבל יותר גדול לכן זה שיכלול.

לא מכוון אליך אישית, כל אנשי הנראטיב שזרקו את העובדות לעזאזל לא יכולים לצאת בשום צורה נגד ה"עובדות האלטרנטיביות".

צור שפי 23 בינואר 2017

שמעון, לא נתווכח מה זבל גדול יותר (ולכן גם לא מה מהווה שיכלול). אני אכן מתעב את ה"נאראטיב" כתחליף לדיון בעובדות ומסכים שהשמאל הרדיקלי הוא האשם העיקרי בכך. עדיין, אני מגדיר את עצמי כאיש שמאל ועף לי הפיוז על ההכללות דוגמת שמאל=שקרים.

yaron 23 בינואר 2017

welcome to the club – אתה יודע לכמה ימנים עף הפיוז מהכללות כמו ימין = גזענות ?

צור שפי 23 בינואר 2017

ועף בצדק, מה שלא עושה את הכללת שמאל=שקרים לנכונה.

צור שפי 23 בינואר 2017

ועוד דבר, בינתיים, לפחות בישראל, המילה "שמאל" ונגזרותיה/שיבושיה (סמול/סמולן) הפכו לכינויי גנאי, שלא כמו "ימין".

שמעון כסאח 23 בינואר 2017

טוב, נתקן: … שקר ה"נראטיב" משמאל …

צור שפי 23 בינואר 2017

1. "הגשם הפסיק לרדת כשהתחלתי לדבר".
2. "היו אצלי בהשבעה הכי הרבה אנשים".
וואללה, משוכלל. אבל כל מיני חסרי בינה יהיו מוכנים לאכול כל טמטום אם הוא נגד השמאל.

שמעון כסאח 23 בינואר 2017

קבלו מחאה נגד השקרים של טראמפ http://bit.ly/2jUfGqE

אמוץ כהן-פז 23 בינואר 2017

היום בו פלסטין תהיה עצמאית יהיה יום אבל לשלושת הנשים האלה.

אסף the kop 23 בינואר 2017

כמו שרשמתי
עלוקי הטרגדיות מס 1 בהסטוריה האנושית

אביאל 23 בינואר 2017

צור – מילת השנה שבחר מילון אוקספורד ל2016 היא פוסט-אמת, זה הגיע בהקשר של טראמפ, אבל המקורות ישנים יותר ונמצאים בצד השני של המפה, אצל הפוסט-מודרניים שפשוט טוענים שאין דבר כזה אמת, ככה שהם קיבלו את התהליך שהם ייצרו לתוך הפנים ובשיא העוצמה (טראמפ).

צור שפי 23 בינואר 2017

אביאל, אין לנו ויכוח על מקור תועבת הפוסט-מודרניזם.

Comments closed