רגעים קטנים של נחת

לראות את קליבלנד מאבדת יתרון של 26 נק' ברבע הרביעי

לברון קולע מהקו (צילום: יואב דובינסקי)

לברון קולע מהקו (צילום: יואב דובינסקי)

אטלנטה העיר היחידה שאני יכול לעשות דיי-טריפ אליה כדי לראות משחק NBA ולחזור לנוקסוויל באותו יום. שלוש שעות נסיעה נטו (לא כולל הפסקות שירותים ותדלוק), מתאימים מצוין למשחק צהריים (3:30) ביום ראשון. פעם בחודשיים בערך יש משחק כזה ולרוב הוא לא כל כך מעניין. יצא הגורל שלא רק שקליבלנד שובצה למשחק צהריים בראשון, אלא שהתזמון היה כמעט מושלם: אחרי הפסד לאטלנטה כשטיי לו אומר שהכוכבים לא ינוחו עד שיבטיחו את המקום הראשון במזרח. הסיכוי לפלופ היה יחסית נמוך. היות ואני לא רואה את עצמי מגיע לאטלנטה בפלייאוף, זאת היתה הזדמנות טובה לתת כבוד להוקס כנראה בפעם האחרונה העונה.

שום דבר בשלושת הרבעים הראשונים לא סימן את ההתפרקות הצפויה של קליבלנד. בעצם כמעט שום דבר. השיפוט מפתיחת המשחק היה מאוד מחמיר עם הקאבס. לאו דווקא שריקות לא נכונות, אבל שריקות שבדרך כלל לא שורקים ללברון כמו עבירת תוקף על דניס שרודר או גולטנדינג כשהוא עושה גג. אטלנטה לא ממש הקשתה על קליבלנד. הבטחת המקום בפלייאוף בשילוב עם ראשון בצהריים השאירו הרבה קרחות בפיליפס ארנה. קליבלנד פתחה עם מטח שלשות, לברון דפק כמה הטבעות יפות ויתרון נחמד של 26 נקודות בסיום הרבע השלישי אמור היה לסדר לכוכבים רבע אחרון של מנוחה.

הקריסה של קליבלנד ברבע הרביעי היתה נפלאה. בהתחלה תשע נקודות רצופות של אטלנטה שחייבו את טיי לו לקחת פסקי זמן ולהחזיר את לברון וקיירי. בשלב הזה הייתי עם חצי עין על המשחק וחצי על הסטטיסטיקה של ראסל ווסטברוק. אז ההוקס צימקו קצת טו סמולר דה השפלה, לא ביג דיל.

רק שגם עם לברון וקיירי זה הפסיק לעבוד וכל השריקות הלכו הפוך. כדור השלג רק גדל ותאונת הדרכים הזאת היתה תענוג לעיניים. עבירות תוקף, 5 שניות, כדור גבולי ובסוף סל של אטלנטה עם הבאזר ששלח את המשחק להארכה. שם המשיך המופע הקסום, עם עבירה שישית ללברון, עבירות תוקף ללאב ולקיירי וקאמבק שהושלם ונחתם.

ניכר היה שלברון עצבני על כמה מההחלטות אבל לפחות מול התקשורת הוא שומר דברים בבטן ועונה בלברונית-פולנית. גם קיירי אמר שהוא לא בטוח מה מותר ומה אסור לו להגיד על השיפוט. טיי לו בכלל לא התייחס לשיפוט ודווקא נתן כבוד לאטלנטה. כולם שם מנסים שלא לשדר פאניקה, כולל דייויד גריפין שנכנס לחדר ההלבשה ונתן צ'אפחה ידידותית לקיירי, אבל בשורה התחתונה לא רק שהקאבס הפסידו, אלא שהם נראים הרבה פחות טוב ממה שהם נראו בתחילת העונה.

בשתי העונות הקודמות קליבלנד השתפרה ככל שהעונה התקדמה (בין היתר בגלל שינויים פרסונליים, הטריידים, שינוי שיטת משחק ופוטש) והגיעה לפלייאוף כשהיא בשיאה או לפחות יודעת מי היא ומה היא רוצה מעצמה. השנה קליבלנד נראית חסרת ביטחון, האווירה טעונה, שפת הגוף של לברון במגרש כלפי החברים לקבוצה לא בדיוק מפרגנת ויש פציעות של שחקנים משלימים. הניצחון על בוסטון נתן תחושה שחודש מרץ בעצם היה טעות סטטיסטית וכשמעצבנים את קליבלנד הלברונים באים לטרוף, אבל אז הגיעה תבוסה ביתית לקבוצת המילואים של אטלנטה ובמשחק הנקמה הם איבדו יתרון עצום והתפרקו. זה לא רק ההפסד והשבריריות, אלא זה משחק שבו שלושת הכוכבים שיחקו יותר מ40 דקות וגם זאת בעיה.

לא שיש לאיזה קבוצה במזרח סיכוי לנצח את הקאבס בסדרת הטוב משבעה משחקים, אבל לפחות הם קצת מזיעים.

צווארון כחול
8 מסקנות מהפלייאוף

תגובות כמו עכשיו

 • אריק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  אנשים כותבים שקאבס לא יטיילו. אז טרחתי וראיתי שידור חוזר של המשחק מול בוסטון. וחזרתי לנמנם.

  • יואב דובינסקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   מבחינת כישרון אין ספק שהם הכי טובים במזרח וגם אין מי יודע מה יריבות. זאת לא העונה הראשונה של בלאט כשאטלנטה (עד שנפצעה בפלייאוף) ושיקגו היו קבוצות עם פוטנציאל. בוסטון נחמדה אבל לא יריבה אמיתית והיתר בינוניות/חלשות להחריד.

   • אריאל גרייזס הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    להרגשתי טורונטו יכולים לתת להם פייט יפה

    • יואב דובינסקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     בהוקי

     • שמעון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      חחח :)

 • שמעון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  עזבו אתכם מהקאבס ראסל פאקן ווסטברוק!!! וואו מה שהיה הלילה מול דנבר. אם הבן אדם לא מקבל אמויפי פה אחד זה בזיון וצריך להיות סופר הייטר שלו בשביל לא לתת לו אמויפי. אם בעונה שהוא ניפץ המון שיאים ועשה עונה שאני לא רואה אותה חוזרת ב-50 שנה הבאות (טריפל מעל 30 נק בממוצע לא יהיה לדעתי ב-50 שנה הקרובות) ובעונה שהוא סטטיסטית שחקן הקלאץ הכי טוב בליגה ומוביל נגרי על לפלייאוף הוא לא יקבל אמויפי אז לא יודע מה ההגדרה של אמויפי. אם כל הכבוד להארדן איזייה וקאווי הם אפילו לא קרובים לתת תחרות על האמויפי. אני מהמר גם שאוק תדיח את יוסטון בסיבוב הראשון והולך להיות סידרה מפלצתית עם קצב מטורף שיש לי הרגשה שראס ישבור עוד כמה שיאים בסידרה הזאת, זו ה-סידרה של הסיבוב הראשון.

  • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   הוא,לדעתי, יקבל השחקן המשתפר. לא פה אחד

   • שמעון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    המשתפר זה איזייה תומאס גם פה אחד!! :)

    • שניר שלמד עם פנחס בעממי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     דווקא את המשתפר הייתי נותן לטימי הארדוויי ג'וניור

  • לירן הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   זה כמעט מפחיד לרשום משהו אחר ממך אחרי שרשמת את זה בצורה כזאת אבל רק תשים לב שהארדן מוביל נגרים יותר גדולים למקום הרבה יותר גבוה. דרך אגב - ראיין אנדרסון ונגיד בברלי זה נשמע לי קצת פחות מגיבסון, אודילפו וקאנטר. הקטע הוא שבאוקלוהומה החליטו שכל הקבוצה עושה מה שצריך כדי שאדון ווסטברוק ישבור שיאים, נראה לי שזה ההפך מאמ וי פי

   • שמעון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    חח יש לו את לואיס וויליאמס שחקן קטלני, אריק גורדון קלעי קטלני, ראיין אנרסון היה שחקן מעולה בנ"א וקלעי אדיר, אתה משווה אותו לאולדיפו שדי נגר ושומר טוב וכנ"ל גם גיבסון, להארדן גם יש נגרים סביבו אבל הם שחקנים יותר טובים ממה שיש לאוק שם אין קלעים. יוסטון גם לא שמעו על המושג הגנה והם משחקים בקצב מסחרר אז זה מאפשר להם לצבור יותר נק ולהארדן לנפח סטט. הארדן גם לא שומר בכלל בעצמו, אין תחרות עם ווסטבררוק. להארדן יש קבוצה יותר ויותר מותאמת אבל גם סביבו זה הרבה נגרים. לו וייל היה טרייד גאוני שהם עשו, הואר גם יראה את זה בפלייאוף. אוק לא עושה כלום ווסטברוק שובר שיאים ומנצח וזה הרבה יותר מרק לנצח ובינינו הפערים בין יוסטון לאוק לא כאלו גדולים, כמו כן אוק כמעט כל העונה סבלה מפציעות, קאנטר אולדיפו החמיצו משחקים רבים. רואים שאתה הייטר, כי כמה שהראדן לא ניסה לנפל סטט לעצמו הוא לא הגיע לטריפל דאבל עם מעל 30 נ'!! לברון 10 שנים ניסה לסיים עונה עם טריפל דאבל ולא הצליח. הרבה שחקנים בהיסטוריה התקרבו לעונה של 28, 8, 8 או באזור אבל איש חוץ מ-2 לא עשה טריפל דאבל!!! כולם מנסים לעשות אבל רק מעטים מצליחים. הארדן מוזמן לנסות שנה הבאה וגם לא יצליח.

    • ילדיסקו הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     מיותר לאמר שחשבתי שכדורסל זה משחק קבוצתי ?

     • שמעון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      קבוצתי שנשלט ע"י הכוכבים, באן בי איי מאז הקמתה יש 1-2 כוכבים בקבוצה והיתר נגרים שעובדים בשבילם, מידי פעם יש קבוצות עם 2-3 כוכבים ואז זה יותר "קבוצתי". גם מייקל הגדול, מג'יק בירד לברון וכו' לא היו לוקחים אליפות עם אולדיפו אדמס וקנטר, אל דאגה.

      • יוסי מהאבטיחים הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       נוביצקי לקח...

    • לירן הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     הייטר זה גדול כאילו זה משנה מי ייקח אמ וי פי שניהם לא יגיעו לגמר האזורי אפילו. לברון יכול להגיע לזה בכל עונה נתונה, אבל מה ייצא לו מלהפוך את כל אלה מסביבו לעציצים? ג'ורדן לא יכל לעשות את זה אם רצה? זאת סטטיסטיקה מיותרת שמקדשת את היכולת האישית על חשבון הקבוצתית

     • שמעון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      לברון יכול לעשות את זה במזרח!! אם ראסל היה במזרח גם הוא כל שנה היה בגמר.

     • שמעון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      ג'ורדן לא יכל, כי תאמין לי שהוא בטוח היה עושה אם היה יכול נראה לך שהוא היה מוותר על משהו? האגו של מייקל היה פי 2 משל ראסל. בסוף יש מי שעושים ומי שלא עושים ומייקל לא הגיע בשום עונה לעונת טריל דאבל כי הוא וקובי היו יותר סקוררים רצחניים מראסל והם עשו יותר נק' וממוצעים מטורפים, ראסל לא סקורר ברמה של מייקל וקובי. מי שלא מעריך 42+ טריל דאבלים בעונה לא מבין כדורסל ולא מבין באיזה הישג פסיכופתי מדובר וזה לא הטריפלים של קיד ומג'יק עם 10-15 נק, זה עונת טריפל עם 30+ נק!! זו ליגה אחרת.

      • אדם הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       שמעון, העונה הרגילה בליגה הזו זה לא כדורסל ובספק אם זה ספורט.

   • אייל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    אפשר לתת לאוקלהומה MVT most valuable team

 • ניינר / ווריור הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ואו זה היה חתיכת עונג צרוף. השיפוט היה כל כך מחריד לשני הצדדים שאי אפשר להאשים את הזברות בהפסד. יש לי תחושה שמשהו בקאבס הולך להתפוצץ ולא באופן חיובי. בכל מקרה, תודה לך אטלנטה!

 • מאשקה הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  יואב, בחיי שהיה בתוך תוכי הספורטיבי געגוע לשוב לקרוא טורים שלך. נפלא. תודה לך וחג שמח לך גם בניכר

 • רן הנרגן הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  אח אילו סדרות הסתדרו לנו בסיבוב הראשון. בראש ובראשונה יוסטון נגד אוקלהומה. גם ספרס נגד ממפיס ויוטה נגד קליפרס צפויות להקיז דם. במזרח, הקבוצות שוות פחות או יותר וכל אחת מאלו שאין להן יתרון ביתיות עשויה להפתיע.

 • ניינר / ווריור הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ספרס ממפיס ויוטה קליפרס סדרות מעניינות אך חסרות כל סקס אפיל. יוסטון אוקייסי הולך להיות חגיגה של שבעה משחקים

  • יואב דובינסקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   אני נוסע לסן פרנסיסקו בתחילת מאי. אני צריך או שג"ס-פורטלנד או שיוטה-קליפרס ילכו ל6 משחקים או יותר כדי לתפוס משחק אחד לפחות באוקלנד בסדרת חצי גמר המערב.

 • אלעד כץ הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ראיתי עכשיו את 5 דקות ההארכה. כמה טעויות שיפוט לא יאומן. כמעט כל התקפה שריקה שגויה.

  • יואב דובינסקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   במהלך המשחק היתה לי תחושה ששורקים נגד לברון שריקות שבדרך כלל לא שורקים נגדו. הקאבס לא ממש מחו, כי הם הובילו ב20+. ברבע האחרון, לשופטים היה חלק בהתפרקות של הקאבס. לא שקליבלנד לא עשו שטויות, אבל היו לפחות 3-4 החלטות מאוד גבוליות בלשון המעטה, כולל כדור הביניים שנשרק בסוף לגבי קיירי כשאחד משחקני אטלנטה בכלל דרך בחוץ. היו גם כמה שריקות בעייתיות שהלכו נגד אטלנטה. בהארכה כמעט על כל פוזשן של קליבלנד אפשר לבוא בטענות לשיפוט. ועם כל זה, הקאבס הצליחו בכישרון רב להחריב את המשחק הזה. ולמען ההגינות, צריך גם לתת קרדיט לאטלנטה שהראתה אופי ובארבעה ימים ניצחה את בוסטון ופעמיים את קליבלנד, שזה די מרשים.

   • אלעד כץ הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    ראיתי רק את ההארכה והשיפוט היה מזויע לשני הכיוונים.

 • אלעד כץ הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ומדהים. אטלנטה בחצי הראשון של ההארכה בלי אף נקודה, ובחצי השני שמו 15 נק'.

Comments are closed.