קרי ודוראנט במסע"ת בסיום משחק 3 בקליבלנד (צילום: יואב דובינסקי)

קרי ודוראנט במסע"ת בסיום משחק 3 בקליבלנד (צילום: יואב דובינסקי)

במהלך משחק מס' 2, ג'ף ואן גאנדי דיבר על סטף קרי וקווין דוראנט כאחד הצמדים הטובים בהיסטוריה, מה שהוביל לשאלה של דוריס בורק לשניים בסיום. יממה אחר כך, שאקיל אוניל פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא שואל את עוקביו מי הצמד הכי טוב: קרי ודוראנט, לברון ג'ימס ודווין וויד, שאק וקובי, סטוקטון ומלון, לארי בירד וקוין מקהייל, מג'יק וקארים, דאנקן ורובינסון או ג'ורדן ופיפן.

כששמעתי את השאלה של בורק הרגשתי לא בנוח. ממתי מתייחסים לקרי ודוראנט כצמד? עד לפני יומיים הפנים והDNA של גולדן סטייט היו הספלאש בראדרס. אז מילא שהוסיפו את דוראנט וחיזקו את הקבוצה, אבל עוד לפני שזכו באליפות לשים אותם באותה קטגוריה עם שחקנים ששיחקו שנים ביחד, הפריע לי. מה עוד שעד הפלייאוף, הם בכלל פרחו בנפרד. קרי פתח את העונה בהילוך שלישי כשדוראנט היה הדומיננטי. רק כשדוראנט נפצע קרי התחיל להאיץ וגולדן סטייט חזרה לשחק את הכדורסל המשפריץ והמפרק שהציגה בשלוש העונות האחרונות.

ההשוואה הזו מגמדת את ההישגיות של הספלאשים, שהוכיחו שג'אמפ שוטינג טים יכולה לזכות באליפות או לקבוע שיא של 73 ניצחונות בעונה.

יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהדרך שגולדן סטייט רומסת את הליגה בפלייאוף הזה ומהדומיננטיות של קרי ודוראנט בסדרת הגמר. היות וב2010 עשיתי קורס מדריכי כדורסל אני אחרוג ממנהגי ואתן פרשנות מקצועית: קווין דוראנט החתמה טובה של גולדן סטייט ווריורס. דוראנט מרשים מאוד בסדרה הזו. הוא לא רך, לא בורח מהכדור ולא חושש מזריקות גדולות.

אני נמצא עכשיו בקליבלנד לסדרת הגמר (אכתוב על הרוד טריפ לאוהיו בהמשך) ובמשחק השלישי (ממשחקי הכדורסל הטובים שהייתי בהם) הוא היה הקלוזר כשתפר את הקאבס בדקות האחרונות (למרות שהגג של איגי על לברון היה צדק פואטי). על פי שלושת המשחקים הראשונים בסדרה, דוראנט בדרך לקבל את הMVP של סדרת הגמר.

לאורך הפלייאוף אני שם לב שגולדן סטייט שולחת את קרי ודוראנט ביחד למסיבות העיתונאים. קליי תומפסון נשלח לבד או מוצמד למישהו אחר וקרי ודוראנט יושבים ביחד ועונים על שאלות ביחד. זה כמובן בלט עם השאלה על ריאנה כשקרי ניסה לרמוז לדוראנט לעקוף את המוקש, אבל שמתי לב לזה עוד מסדרת הפלייאוף מול יוטה וכמובן מול קליבלנד. שניהם מפרגנים מאוד לתומפסון, אבל הם לא יושבים שלושתם ביחד.

שנה שעברה באטלנטה אני זוכר שלברון, לאב וקיירי ישבו ביחד במסיבת עיתונאים. או שאפשר שכל אחד יבוא לדבר לחוד, כפי שעשו לברון וקיירי בסיום המשחק השלישי. ההחלטה שקרי ודוראנט ישבו ביחד במסיבות עיתונאים נראים כמו החלטה מודעת. על הפרקט בקליבלנד מודבקת הסיסמא של שלושת המוסקטרים: כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם. מה שקורה בגולדן סטייט מיוחד מאוד, אבל זה כבר לא הספלאש בראדרס ודוראנט, אלא קרי ודוראנט ואחריהם שחקנים איכותיים נוספים, ביניהם גם קליי תומפסון.

רודיאו
אלופת המדינה פה