השלט בחדר ההלבשה של קבוצת הפוטבול (צילום: יואב דובינסקי)

השלט בחדר ההלבשה של קבוצת הפוטבול (צילום: יואב דובינסקי)

בשנים האחרונות אוניברסיטת טנסי נמצאת קצת בצילן של אוניברסיטאות אחרות בSEC, הקונפרנס הדרום-מזרחי במכללות. ברמת הNCAA אנחנו עוד הרבה פחות תחרותיים. אלאבמה שולטת בפוטבול, הכדורסל של קנטאקי, באליפות כדורסל הנשים – ענף שמזוהה עם פאט סאמיט – בכלל זכתה דרום קרוליינה אחרי שקונטיקט הופתעה על ידי מיסיסיפי סטייט ובשחייה יש את צ'ייס קאליש מג'ורג'יה ואת כיילב דרסל מפלורידה גייטורס השנואים. גמר ה100 מ' באליפות העולם באתלטיקה בא לוולז כמו בהזמנה.

לא סתם ג'אסטין גאטלין זכה באליפות העולם באתלטיקה, לא סתם הוא ניצח את יוסיין בולט במאבק האחרון מבין מי-יודע-כמה ביניהם, אלא שבין לבין נמצא הכישרון הצעיר כריסטיאן קולמן, עוד סטודנט שלנו. כשהגעתי לטנסי מסלול האתלטיקה בדיוק היה בשיפוצים ובאותה עונת אתלטיקה לא התחרינו בבית. שנה שעברה לא יצא לי ללכת לתחרויות אתלטיקה, אבל ראיתי את הספורטאים מתאמנים. ידעתי שיש לנו כישרון ברמת הSEC ושמחתי לראות שהוא זכה במדליית זהב במכללות ושעשה קריטריון לאליפות העולם. בכלל לא חשבתי שהוא ברמה של לדגדג את בולט.

שידורי אליפות העולם באתלטיקה לאו דווקא מועברים בשידור ישיר בטלוויזיה כאן. בסופי שבוע יש לרשתות NBC השונות אג'נדות אחרות, כך שאת חצאי הגמר ראיתי רק בשידור מוקלט כשכבר ידעתי את התוצאות. את הגמר לפחות הם שידרו בשידור חי, אבל מייד אחריו הם חתכו לשידור הבא – תחרויות סוסים. רשת ברודקאסט אמריקנית עם אלוף עולם וסגן אלוף עולם אמריקני ובולט פורש, והסתפקו שם בראיון קצרצר עם גאטלין וזהו.

יש לי הרבה מאוד תלונות לשידורי הספורט בארצות הברית. בכל מה שקשור לספורט שהוא לא ליגה אמריקנית, השידורים לא מספיק מגוונים. גם ככה חברת הכבלים עצבנה אותי השבוע כשהעלתה את מחיר המנוי ביותר מ30$ לחודש. פניתי אליהם בתקיפות על חוסר ההגינות במהלך והם טענו שחוזה ההיכרות לשנתיים נגמר, אז הם מעלים תעריפים. המשכתי לזעוק "אכלו לי, שתו לי" וידה, ידה, ידה כבר אין לי HBO.

בכלל, הקרובים אליי יודעים שאני במצוקה קשה מאוד בתקופה האחרונה. אחרי שחיכיתי שנים לראות את הקרנבריז בהופעה חיה, סופסוף קניתי כרטיס להופעה שלהם בנאשוויל בספטמבר. רק שלפני כמה שבועות הלהקה הודיעה על ביטול כל סיבוב ההופעות בצפון אמריקה כי לדולורס כואב הגב. אתם עסוקים לכם בבעיות הקטנוניות שלכם ובריבים הבלתי נגמרים שלכם על בסיס עדתי/דתי/מגדרי/לאומני בלי בכלל לשים לב שיש אנשים עם צרות אמיתיות. קיבלתי את הכסף חזרה מטיקטמאסטר בלי בעיה, אבל מאיפה אני יודע מתי תהיה הפעם הבאה שתהיה לי הזדמנות לראות את הקרנבריז לייב?

אז כואב לה קצת הגב, מה קרה? למי לא כואב הגב בימים אלה? אפשר לחשוב שאת סטיב קר. זאת סיבה לבטל הופעה? ואתה חושב, מה היית יכול לעשות אחרת? האם זה היה משנה אם לא היית קונה ביום שפתחו את המכירה אלא מחכה עוד שבוע? או אולי להופעה באטלנטה יומיים אחר כך? האם זה היה מקל על כאבי הגב של דולורס? ראיתי ראיון איתה באיזה תכנית בוקר בריטית עוד לפני שסיבוב ההופעות בוטל שהיא סובלת מכאבים בגב בגלל איך שהחזיקה את הגיטרה לאורך שנים.

כדי בכל זאת לצרוך קצת מוזיקה בטנסי, נסעתי השבוע לנאשוויל להופעה של קווין ואדם לאמברט בברידג'סטון ארנה, האולם הביתי של נאשוויל פרדטורס מהNHL. המושבים באולם מאוד צרים. למעט מתופף מנאשוויל, זו לא בדיוק הלהקה שטנסי מזוהה עימה במיוחד. לפני ההופעה עשיתי סיבוב ברחוב ברודוואי המרכזי, המלא בברים ומסעדות עם להקות חיות שמנגנות חומרים מקוריים וקאברים. הייתי בנאשוויל 4-5 פעמים, בעיקר סביב אירועי ספורט או מוזיקה, אבל אני לא מכיר אותה טוב. נחמדה נאשוויל, אבל לא היא ולא ממפיס המקומות האהובים עליי בטנסי.

היות ומעט מאוד אנשים הביעו אמפטיה למשבר הקרנבריז שפקד אותי, שמחתי מאוד לראות את הפידים השונים שלי משתתקים כשהוולז שלי השאירו לבולט אבק. שלא יובן לא נכון, אני מאוד אוהב את בולט. ראיתי אותו זוכה לפחות ב7 מדליות זהב אולימפיות בבייג'ין, לונדון וריו. החוויות האולימפיות שלי לא היו מושלמות בלעדיו. אבל עד טנסי.

ריצת ה100 מ' האחרונה של בולט היא סיום קסום בעיני. הוא עוזב כשהוא בטופ, אבל לא הכי טוב בעולם. הוא נתפס על ידי הגיבור הרע שגם מעריצי מראדונה ובריידי הנקיים כל כך אוהבים לשנוא וגם על ידי ספורטאי צעיר שניצח אותו פעמיים באותו היום. עבור טנסי, זה הישג נפלא שמוסיף עוד מדליות ועוד תהילה למורשת ספורטיבית מפוארת של האוניברסיטה.

האימפריות פגיעות
עולם קטן מאוד