שנה טובה דה באזרים. להלן מצטייני התשע"ז של הבלוג בספורט הישראלי:

ספורטאי השנה
תומר חמד – הליגיונר הבכיר של ישראל שבשנה האחרונה שיחק וכבש בשתיים מהליגות הקשות בעולם. היה הכובש המצטיין של ברייטון בעליית הליגה ובכלל כבר כמה שנים בשקט ובלי צלצולים מעביר קריירה יפה באירופה. כנראה שלעולם לא נדע כמה טובה היתה יכולה להיות נבחרת ישראל אם תומר חמד היה פותח בחוד, כשלצידו ערן זהבי, מאחוריהם דור מיכה (החלמה מהירה) ומנהיג בהגנה הקפטן שרן ייני.
מועמדים נוספים: טל פליקר שזכה במדליית הארד באליפות העולם בג'ודו. אמנם שנה לא אולימפית ונכון שהתותחים הכבדים מריו לא ממש היו במיטבם, אבל גם להיות מדורג ראשון בעולם וגם לזכות במדליה באליפות העולם אלה הישגים מרשימים שהופכים את פליקר לספורטאי מעניין מאוד במחזור טוקיו. גם אלכס שטילוב מועמד ראוי, עם מדליית ארד באליפות אירופה באחד מענפי הספורט היוקרתיים ביותר. למרות האכזבה בריו, שטילוב שוב הראה מדוע הוא מגדולי הספורטאים שידעה ישראל. ראוי לציון גם יונתן קופלב שהעפיל לגמר אליפות העולם בשחייה ב50 מ' גב הלא אולימפי.

ספורטאית השנה
לינוי אשרם – המתעמלת הצעירה שבשנה שעברה היתה המתעמלת השלישית בטיבה בישראל, לא רק שניצלה את הפרישה של טורי פילנובסקי ונכנסה לנעליה הענקיות של נטע ריבקין, אלא שברה תקרת זכוכית לספורטאית ישראלית כשסיימה במקום השלישי בקרב-רב באליפות העולם כשבדרך היא מתגברת על פציעה וקוטפת מדליות בתחרויות יוקרתיות נוספות. רק שיפסיקו לריב כבר בענף הזה.
מועמדות נוספות: חנה קנייזבה מיננקו שסיימה במקום הרביעי באליפות העולם אמנם לא זכתה במדליה, אבל שוב מראה שיש לישראל אתלטית בטופ העולמי. אנדי מורז עלתה לחצי גמר אליפות העולם בשחייה ב100 מ' חופשי כשהיא שוברת שיא ישראלי נוסף.

מאמן/מאמנת השנה
ברק בכר – קמפיין מרשים בשלב הבתים של הליגה האירופית בסוף 2016, זכייה שניה ברציפות עם הפועל באר שבע עם סימן קריאה מי הקבוצה הטובה במדינה, הדחה על חודו של שער במוקדמות הצ'מפיונס וניצחון נוסף בשלב הבתים של הליגה האירופית.
מועמדים נוספים: אפשר לציין לשבח חלק המאמנים האישיים של הספורטאים שהזכרתי, אבל אף אחד שבאמת ראוי לבחירה כמו בכר.

עסקן/עסקנית השנה
אלונה ברקת – שנה שעברה נתתי למשה פונטי בגלל המשחקים האולימפיים. השנה לא נראה לי שיש ספק. ההישגים של הפועל באר שבע, השקט לבכר והקלאסה יוצאת הדופן בנוף ניהול הספורט הישראלי.
מועמדים נוספים: גם בשנה פוסט אולימפית הג'ודו ממשיך לתפקד תחת ניהולו של משה פונטי, עם זכייה במדליה באליפות העולם, אירוח אליפות אירופה עד גיל 23 ובשנה הבאה ישראל תארח את אליפות אירופה לבוגרים. אז נכון שיש ריבים ופרשת אריק זאבי, אבל בסך הכל הענף מראה עומק ומעמד בינלאומי ולא צריך לזלזל בזה במציאות של הספורט הישראלי.

קבוצת השנה:
הפועל באר שבוע – מכל הסיבות שהזכרתי לגבי ברק בכר ואלונה ברקת. הבנו, באמת שאין סיבה סתם לסובב את הסכין.
מועמדות נוספות: בשביל לצאת ידי חובה אכתוב הפועל ירושלים בכדורסל. לצערי הרב, אין שום נבחרת ישראלית שראויה להיות בדיון.

שתהיה שנה רוקי טופ!

בלאדי מרי
הנהגת הקהל הביתי