"את יודעת מי הקוסם האהוב עליי?"

תרבות ההטרדות המיניות בכל מקום באמריקה, גם בספורט

בסוף השבוע, כפי שלצערי קורה מידי מספר שבועות קיבלתי אימייל כחלק מרשימת התפוצה של משטרת האוניברסיטה שבכותרתו "אונס במתחם המגורים בצד המזרחי של הקמפוס". במייל עצמו מצוין שהיתה תלונה על אונס ומפורטים הצעות לנקיטת זהירות ומה זאת הסכמה. לפני שמונה ימים התקבל מייל ממשטרת הקמפוס על תקיפה נוספת, הפעם "פונדלינג" בבניין בקמפוס שהמיקום שלו לא מפורט. זה קרה ארבעה ימים אחרי המייל הקודם, בו שוב הודיעו על אונס, שוב בבניין המזרחי. שלוש תלונות על תקיפה מינית תוך פחות משבועיים.

צוות מחקר שהוקם תחת ממשל אובמה, מצא שאחת ל4 או 5 סטודנטיות מותקפות מינית במהלך הלימודים. הפתרון הוא בטח לא לטמון את הראש בחול, להאשים את תרבות השתייה במעונות, לבטל את הנתונים על רגישות יתר או תרבות פוליטקלי קורקט, לטעון שגם גברים סובלים מהטרדות, ביריונות והייזינג כי מי מאיתנו לא חווה הורדות מכנסיים או שליקות ללא הסכמה בתיכון. שלא לדבר על חוויות ספורטיביות, שכפיבוט כושל בנוער של אס"א, כשהייתי נע סביב רחבת ה6 מטרים בין שחקני ההגנה, בירכיות קטנות או צביטות מיריבים היו דבר שבשגרה וכשהשופט לא רואה, גם גמר חפינה טובה. בצורה כזו או אחרת, אני מניח שזה קיים בכל ספורט בו יש מגע פיזי.

לגבי התעללויות, יש עכשיו פרשייה גדולה על מוות בעקבות הייזינג בפן סטייט, כשנגד מספר סטודנטים הוגשו כתבי אישום. אפרופו פן סטייט, אחת הסיבות שג'ו פטרנו פוטר בבושת פנים היתה כי דיווח על מה שידע על ג'רי סנדוסקי למשטרת הקמפוס ולא למשטרה העירונית כפי שהיה מחוייב.

פרשיות מין לא זרות לספורט המכללות. רק בשנה שעברה אוניברסיטת טנסי שילמה כמעט 2.5 מיליון דולר בעקבות תלונות על תרבות המאפשרת תקיפות מיניות והפרת טייטל 9. הסרט "האנטינג גראונד" עוסק בנושא האונס באוניברסיטאות ובאחד המקרים המדוברים סטודנטית ומעודדת לשעבר בפלורידה סטייט מתלוננת שנאנסה על ידי ג'מיס ווינסטון, אז הקווטרבאק של האוניברסיטה וכיום כוכב NFL. כמובן שגם יש את פרשיית ההטרדות המיניות בביילור שהושתקה במשך שנים ואת תכנית הכדורסל של לואיוויל (שכרגע נמצאת תחת פרשיית שחיתות אחרת) בה השתמשו בחשפניות כדי לגייס שחקנים והזרוע נטויה.

במהלך השבוע התפרסמו עדויות שבמהלך צילומים משותפים עם ג'ורג' בוש האב, הנשיא לשעבר נהג לספר בדיחות גסות לנשים שעמדו ליד כיסא הגלגלים שלו. על פי מספר מתלוננות, הוא שאל אותן "את יודעת מי הקוסם האהוב עליי? דייויד קופ-א-פיל" וחפן להן את התחת במהלך הצילום. יש המתייחסים לזה בביטול, היות ומדובר באיש מבוגר עם פרקינסון, אבל כשבבית הלבן יושב מי שהתפאר שבזכות מעמד הוא יכול טו גראב דם ביי דה פוסי ומולו התמודדה מועמדת שעמדה לצד נשיא שניצל מרות כדי לקבל מציצה ממזכירה, קיבלה מימון מהמטריד המרכזי בהוליווד והעוזרת שלה היתה נשואה עד לא מכבר לחבר הקונגרס לשעבר הידוע בכינויו "קרלוס דיינג'ר", אז בפראפרזה על ציטוט מריב מפורסם מדברי הימים של עסקנות הספורט הישראלי – משהו רקוב בראש.

בעקבות התלונות הגוברות נגד הארווי ווינשטיין החל קמפיין #MeToo הויראלי, בו בעיקר נשים מספרות על הטרדות מיניות, תקיפות מיניות ואונס שעברו. ב2012 מקיילה מרוני היתה אחת המתעמלות הטובות בעולם. היא זכתה עם נבחרת ארצות הברית בזהב הקבוצתי היוקרתי באולימפיאדת לונדון ובמדליית הכסף בסוס הקפיצות. הפרצוף הלא מרוצה שעשתה על הפודיום הפך לויראלי וכשביקרה בבית הלבן הצטלמה עם ברק אובמה כשהם עושים את ההבעה ביחד. מרוני עברה פציעות ופרשה בעקבות בעיות בריאותיות לפני אולימפיאדת ריו.

כחלק מהקמפיין נגד הטרדות מיניות, מרוני חשפה לפני שבועיים בפרטי פרטים איך ד"ר לארי נסאר, רופא הנבחרת במשך כ20 שנה, היה תוקף אותה מינית בטענה שמדובר בטיפולים שמקובלים כבר 30 שנה. על פי הפוסט שפרסמה מרוני בפייסבוק, נסאר היה מבצע בה את ה"הטיפולים" מאז שהיתה ילדה בת 13. בין היתר היא מספרת על המשחקים בלונדון 2012 בהן קיבלה טיפולים כשזכתה בזהב ובכסף ועל מקרה שקרה כשהיתה בת 15 כשנסיעה ליפן היא קיבלה ממנו כדורי שינה וכשהתעוררה מצאה את עצמה לבד איתו בחדר במלון כשהוא מבצע בה "טיפול". "חשבתי שאני הולכת למות באותו לילה", היא כותבת.

זה שמרוני מעלה לאינסטגרם תמונות שלה בחוטיני או שהיא הצטלמה בעירום והתמונות שלה דלפו לרשת, לא קשור לחלוטין לסיפור המזעזע או למהות הטיעונים. היא צודקת לחלוטין בכל מה שהיא טוענת על הצורך לשבור את השתיקה, על האחריות של המוסדות ועל צורך בשינוי לאפס סובלנות לא רק נגד המתקיפים אלא גם נגד מי שמגנים עליהם.

למעלה מ100 ילדות ונשים הגישו תלונה נגד ד"ר נסאר על תקיפות מיניות שעברו. חלקן היו קטינות בגיל יסודי, חלקן סטודנטיות, וחלק מתעמלות ומדליסטיות אולימפיות. על פי התלונות, נאסר היה מבצע במתעמלות טיפולים ואגינלים בטענה שזה עוזר לבעיות גב, לפעמים ללא כפפות. נסאר היה רופא בכיר בהתעמלות האמריקנית במשך כמעט 30 שנה. היתה לו קליניקה של התעמלות באוניברסיטת מישיגן סטייט שם גם היה חבר פקולטה והוא היה הרופא של נבחרת ההתעמלות האמריקנית במשחקים האולימפיים מאז משחקי אטלנטה הזכורים בזכות הקפיצה של קרי סטרונג הפצועה ועד למשחקים בלונדון. מאות בנות עברו תחת ידיו, למעלה מ100 התלוננו.

לא משנה מאיזה זווית אני מסתכל על זה, אני מתקשה להכיל את הפרשייה המבחילה הזאת. למעלה מ100 ילדות ונשים שמתלוננות על שהותקפו בתקופה של כ20 שנה. איפה היתה התאחדות ההתעמלות? איפה היה הוועד האולימפי האמריקני? איפה היו הבוסים שלו במישיגן סטייט? איפה היו הקארולים שאימנו את הנבחרת? זה לא מקרה בודד וזאת לא ספורטאית בודדת. למעלה מ100 ובמהלך כ20 שנה, כולל ילדות ביסודי. איפה היו ההורים? איך יכול להיות מצב שבו כל כך הרבה הורים לא יודעים איזה טיפולים הילדות שלהם עוברות? וכן, למרות שהאשמת הקרבן בעייתית מאוד, אם מתעמלות היו מדברות קודם, עשרות בנות היו ניצלות. בחודש יולי נסאר הודה בסעיף של פורנוגרפיית קטינים ואמור לשבת בכלא במשך למעלה מ20 שנה. גזר הדין אמור להינתן לקראת סוף נובמבר.

בארצות הברית יש תרבות של הטרדות מיניות, ממערכת החינוך ועד לבית הלבן, דרך המקומות הכי נוצצים בהוליווד ובספורט. עם כל הבעייתיות של הספורט הישראלי, אני לא רואה איך פרשיות כאלה יכולות לקרות בארץ. או מצב כמו בכדורגל האנגלי, בו מאות (אם לא למעלה מ1,000) תלונות הוגשו על הטרדות מיניות של ילדים. כלומר, יכול להיות מצב שבו פדופיל יקבל עבודה כמעסה, אבל לא משהו שיחזיק מעמד במשך עשורים ועם עשרות או מאות קורבנות. ההורים מעורבים מידי, למאמנים אין מעמד כה מורם מעם שאי אפשר לדרוש מהם הסברים או שקיפות וגיאוגרפית המדינה מאוד קטנה ומצריכה פחות זמן רחוק מהמשפחה. יש גם יתרונות בזה שכולם אחד בתחת של השני.

בלוגרנה (10) - חוזה ההגנה
שער שוויון - יוסי אוליבר

106 Comments

Amir A 29 באוקטובר 2017

אני הייתי נזהר עם הצהרות כמו "אצלנו זה לא היה קורה". להזכירך את יובל זמיר שהיה מורה לדרמה בעירוני ה' במשך 4 שנים ונשלח לכלא ל-4 שנים על מעשים מגונים בארבעה תלמידים.

יואב דובינסקי 29 באוקטובר 2017

הכוונה בספורט הישראלי. במערכות אחרות וסגורות יותר, ישראל פגיעה מאוד.

תומר הוותיק 29 באוקטובר 2017

ועדיין זה ״רק״ 4 שנים.

אסף the kop 29 באוקטובר 2017

"כולם בתחת של השני"…
אם כך, כולנו גם מטרידים מינית ☺

איציק 29 באוקטובר 2017

זה מה שעלה לי לראש אבל זה משני.
גלה איך הוספת סמיילי.

אסף the kop 30 באוקטובר 2017

לא יודע
יש לי במקלדת בנייד

מתן שטאובר 29 באוקטובר 2017

לצערנו זה לא פוסח על עולם הספורט, בו מגע הוא לעיתים הכרח מקצועי שמנוצל לרעה. וברור שאם זו התרבות מלמעלה, למה שהאזרח הקטן ירגיש רע כשהוא עושה את זה. הנורמות שלנו מעוצבות במידה רבה ממה שעושים הפוליטיקאים הנבחרים שלנו.

אם אוכל לנצל את הבמה לפרסום קטן אך רלוונטי:
יחד עם מספר חברים, הקמתי סטארטאפ חברתי בשם Cassiopeia שמטרתו פתרון (או לפחות קידום הטיפול ב-) הבעיה של הטרדות מיניות, בדגש על מקומות עבודה.
כתבו עלינו גם בוואלה לאחרונה מי שמעוניין לקבל פרטים/לעזור לנו להשפיע על מקום העבודה שלו, מוזמן לכתוב לנו.

עד כאן פרסומת. סליחה יואב ותודה על הכתיבה.

בני תבורי 30 באוקטובר 2017

מתן,
שלח לי את הקישור ל contact@debuzzer.com

איציק 29 באוקטובר 2017

אז אני מבין מהשבועות האחרונים שארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות היא בעצם מדינה גזענית, אלימה, מפלה, שוביניסטית, מיזוגנית, מטרידה ואונסת. חלומו של כל אחד. איך לא הבנו למה רוצים להגיע לשם. אני לא בא להגן עליהם, אבל כנראה שככול שעולים בסולם הדרגות בכול מקום יש שיכרון כח אם זה מפיק, רופא בכיר, מנהל בנק, רוה"מ או נשיא.
לגבי בייל קלינטון והמרות. עד כמה שאני זוכר, זה לא היה ככה. הוא לא ניצל אותה. היא דרשה לשכב איתו, הוא התנגד בכל כוח, אך נאלץ להתפשר על מציצה כי חשב שאין זה נחשב ליחסי מין. עד כמה שזכור לי, אשתו לבסוף תמכה בטענתו. כעובדה, לא היה אימפיצ'מנט, הוא נשאר אחד הנשיאים האהובים, חייו האישיים המשיכו כסדרם, וגם הילרי השתמשה בשירותיו בדרך לכס הנשיאות שלא הצליח לבסוף.

אביאל 29 באוקטובר 2017

איציק – אם אני לא טועה תהליך ההדחה היה בשל שקר בשבועה (לא קיימתי יחסים עם האישה הזו), בכל מקרה, זה תמיד דיי בדיחה לצפות מקונגרס שנשלט ע״י אותה מפלגה ממנה מגיע המנהיג להדיח אותו, אבל זו השיטה.

איציק 29 באוקטובר 2017

הנקודה קצת אחרת. אני חיבבתי את קלינטון ולא הכי מסמפט את טראמפ, אך לראות איך אוהבים את קלינטון עד היום, אחד שהודה בקיום ייחסי מין בייחסי מרות, ואיך שונאים את המיזוגן והמתריד נשים טראמפ. קצת מוזר לי הסיפור. אני מבין שלטראמפ יש עוד כמה איכויות שגורמות לאנטגוניזם. ועדיין, ההבדל המהותי והסלחנות לקלינטון לא מובנת לי מצד כל אלו שנלחמים בהתרדות ואונס. קצת צבוע בעיניי.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

אני לא חושב שכל כך אוהבים את ביל קלינטון היום. אני חושב שיש טינה גדולה לקלינטונים והאנטי הזה בין היתר התבטא בביקורת בתוך המפלגה הדמוקרטית ובאלטרנטיבה שקמה דרך ברני סנדרס וכמובן בבחירות הארציות.

איציק 30 באוקטובר 2017

אם יש טינה אז היא לא קשורה לפרשת לוינסקי כלל וכלל אלה לעניינים אחרים.

אביאל 30 באוקטובר 2017

איציק – הכל זה המסגור בסופו של דבר, בימנו התקשורת היא הקובעת הראשית בנושא למרות שהשינויים הטכנולוגיים מפחיתים מכוחה.

shadow 29 באוקטובר 2017

אני דווקא הגעתי לכמה מסקנות אחרות.
אחת מהן היא ששם פשוט התחילו לטפל בזה בכל הכוח או שאנשים חרא יש בכל מקום אבל כשהם מגיעים לעמדות כוח פוטנציאל הפגיעה הוא הרבה יותר גדול.

בובו 29 באוקטובר 2017

אימפריה בשקיעה

איציק 29 באוקטובר 2017

ועדיין המקום הכי מבוקש.

בובו 29 באוקטובר 2017

זה כי עדיין חושבים שהם אימפריה. והם באת עדיין כאלו רק שלדעתי זה ישתנה דרמטית ב 15 שנים הקרובות.

shadow 29 באוקטובר 2017

בהקשר של אמפריה בשקיעה מומלץ לראות את ההרצאה של סיימון סינק בטד.
הסבר מתורת המשחקים. 9 דקות עם הרבה תובנות.

ttps://youtu.be/0bFs6ZiynSU

בכללי ממליץ על ההרצאות שלו.

אביאל 30 באוקטובר 2017

בובו – יש ספר, שקיעת המערב משנות השישים שטען בדיוק אותו דבר, הוא אמנם צדק לגבי אירופה (למרות שפרויקט האיחוד האירופי שומר על כוחה שח היבשת) אבל להגיד שארה״ב תשקע תוך 15 שנה זה יותר משאלת לב מאשר חיזוי (אגב, כל מי שחוזה מה יקרה מעל לעשור הוא בעיקר שרלטן). בכל מקרה, כל עוד איגרת החוב האמריקאית היא הבסיס לכלכלה העולמית וכל עוד הדולר הוא המטבע השולט (אגב, אני זוכר תחזית משנת 2000 שאמרה שב2020 הדולר כבר לא יהיה כזה) אז אין לארה״ב מה לדאוג, באקדמיה (מדעים) אין לה בכלל מתחרים, מבחינה צבאית היא מוציאה כמו יתר העולם ביחד, היא צמחה בעשור האחרון בצורה יפה (בטח ביחס למערב), אין כמעט אבטלה וכמו שאמר השבוע הכלכלן הראשי של UBS, ארה״ב היא עדיין המקום שמושך הכי הרבה עסקים בעולם משלוש סיבות מרכזיות, יש בה את היציבות הפוליטית הארוכה בהיסטוריה, יש לה את החוקים המשפטיים המהימנים ביותר ויש לה את מרכז העצבים הפיננסי של העולם.
גם אם תבחן את המתחרות, באירופה חא מביאים ילדים ופרויקט האיחוד תקוע ונחלש (ברקזיט), לסין יש צרות צרורות, בועות על בועות, צמיחה שנחלשת, ברוסיה אורך החיים ורמת החיים בירידה מתמדת, אז במשחק סכום אפס, של כוח פוליטי בינלאומי אני לא רואה אף מדינה שתיכנס לואקום גם ככה.

אמיתי 30 באוקטובר 2017

תחפש את הפני מתחת לפנס אביאל! הקיסרות שלנו רק מתחזקת והמנהיג הדגול שלנו מוביל אותנו להצלחות בינלאומיות. אמריקה תפחדי ישראל מאחורייך

אביאל 30 באוקטובר 2017

אמיתי – לא הבנתי. בכל מקרה אם עוסקים בישראל, עקפנו השנה את צרפת בתל״ג לנפש, אבל הכותרות בעיתונים זה על עובדת שהחליפה עשרות פעמים ביום ושטפה את הידיים לפחות מאה פעמים. אם היית אומר לפני עשור שנעקוף את צרפת בתל״ג לנפש היו חושבים שאתה משוגע.

אלון 29 באוקטובר 2017

הייתי נזהר עם משפטים כמו "בארצות הברית יש תרבות של הטרדות מיניות". ארה"ב זו מדינה שכל מי שגר בשכונה של פדופיל מקבל ביקור מהמשטרה בו מספרים לו מי הפדופיל. כל הורה שמתנדב בבית ספר עובר בדיקת רקע. בישראל למשל פדופיל מורשע קיבל עבודה בבית ספר.
הטרדות מיניות יש בכל מקום בעולם זה לא עניין תרבותי. אתה שומע יותר על מה שקורה בארה"ב כי זו מדינה גדולה עם המונים שעוסקים בספורט. מספר הנשים בישראל שעוסק בספורט שווה למספר העוסקות בספורט בשכונה ממוצעת בעיר בינונית בארה"ב.

יואב דובינסקי 29 באוקטובר 2017

נכון שכמותית יש יותר נשים שעוסקות בספורט בארה"ב. לכן גם נתתי את הדוגמא של התקיפות המיניות בקבוצות ילדים ונוער בכדורגל האנגלי. יש מאות מתלוננים. ישראל לא במקומות האלה. לא בספורט בכל מקרה.

NoOne 30 באוקטובר 2017

יש לי חדשות בשבילך , בישראל יש גברים חרמנים או פדופילים סוטי מין בדיוק כמו בכל מקום בעולם ביחס לכמות האוכלוסיה .
אני לא מבין איך אתה מצפה שבישראל יהיו יותר או אותו מספר של הטרדות כמו מדינה של כמעט 300 מליון איש.

לך תראה מה קורה במדינות גדולות אחרות כמו רוסיה,סין,הודו,אינדוניזיה ובמדינות האלה בניגוד לארה"ב אין שקיפות , אין תקשורת שתוציא את זה החוצה ויש הרבה יותר נשים או ילדות\ילדים שפוחדים להתלונן ואף אחד לא שומע על זה.

אם הייתי ה INS הייתי שולל לך את הגרין קארד , אישור עבודה או מה שנתנו לך , כל היום אתה רק מתלונן כמה לא טוב בארה"ב וכמה רע לך , אז תחזור מאיפה שבאת, אף אחד לא מכריח אותך להישאר כאן.
אפילו הייתי ממליץ למסוע לשנת שבתון ברוסיה ואז לכתוב כל מיני בלוגים או טורים נגד המדינה,הממשלה או בעד שוויון זכויות , ואל תשכח למסור ד"ש לחברה מהגולאג בסיביר

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

אני לא טוען שאין בישראל, אני טוען שבספורט הישראלי לא יכול לקרות מקרה לארי נסאר, של מישהו שעובד 20 שנה בתפקיד ותוקף מינית מאות ועוד במספר מוסדות. זה התאפשר באמריקה בגלל תנאים מאוד מיוחדים, מעמד מאוד מיוחד למאמן, מרחק רב מההורים, תרבות ועוד שלא קיימים בישראל.

אלון 30 באוקטובר 2017

תחליף מוסדות ספורט בישיבה ותקבל מעמד הרב מול מעמד המאמן. סוטים, מטרידים ואנסים יש בכל מקום בעולם.
בישראל מעל גיל 14 יש אולי 15 מתעמלות שזה פחות מעיר שולית בטנסי. איך אתה מצפה למצוא אותם סיפורים?
כמו ש no one כתב לך, אתה נמצא במדינה ש 90 אחוז מהאנשים בעולם מוכנים לעשות הכל בשביל להגיע לכאן ועדיין אתה מתלונן. שאתה מדבר על תרבות של הטרדות מיניות זה נשמע כאילו הבן שלי בתיכון עובר שיעורים של איך להטריד מינית נשים.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

לא כתבתי על ישיבות, כתבתי על ספורט.

לא יודע על מה אתם מדברים, אני מאוד מרוצה כאן. פורח אישית ומקצועית כפי שלא פרחתי שנים בישראל ועושה כל שביכולתי כדי שהמסע הזה באמריקה ימשיך כמה שיותר. מה לעשות שהמציאות מורכבת.

בפוסט הקודם שכתבתי על המשחק של ג"ס בממפיס ולא עסק בשום פן של הטרדה מינית, התחיל דיון עם עשרות תגובות על אונס. היות וכתבתי על כך בעבר והיות וזה רלוונטי, הקדשתי פוסט נוסף בנושא שכואב לי מאוד. דווקא כי אני אוהב את המקום הזה ואת האוניברסיטה ואת הסטודנטים שלי, כל פעם שאני מקבל מייל ממשטרת הקמפוס הבטן שלי מתהפכת. דווקא כי אונ' טנסי כל כך אקוטית להתפתחות טייטל 9 דרך פאט סאמיט וכדורסל נשים, כואב לי שהמצב פה לא שונה מיתר אמריקה. בנוסף, אני מאוד אוהב את אלי רייזמן ונבחרת ההתעמלות, אז עצוב לי שמאחורי ההצלחה יש סוטה מין.

כמו כן, אף אחד לא מכריח אתכם לקרוא.

Srtest - ארטסט 30 באוקטובר 2017

פחחחחחחח סבבה הייתי רוצה יחד עם עזיבתו של יואב לפתוח בחקירה כיצד האלמנטים האלה של איתנו/נגדנו, בצד שלנו או של האויב שפעם לפחות על פני הדברים לא היו חלק מהאלמנט ההצהרתי המחבק של המדינה (הביאו לנו את הזקנים, החולים) הפך להיות כאלה. אולי ישנם ישראלים בעלי קשר לעניין? מה שנקרא גם וגם.

אלון 30 באוקטובר 2017

בטנסי שולחים מייל כל פעם שקורה משהו כזה, שהייתי בדיוק יצא מייל כל פעם שהיתה תקיפה של סטודנט. ניחוש שלי שבאוניברסיטאות ישראליות לא מודיעים כל פעם שיש מכות או תקיפה בהר הצופים אז נדמה שהכל בסדר. אני מרגיש בטוח לשלוח את הבת שלי לאוניברסיטת טנסי (אם היא תחליט ללכת לאוניברסיטה בינונית) כמו שההורים שלי הרגישו נוח לשלוח את אחותי לאוניברסיטת ת"א.

לגבי לא רוצים אל תקראו, זה לא לעניין. בתור מי שגר בארה"ב והעביר 5 שנים בתוך קמפוס של אוניברסיטה אמריקאית הפוסטים די מעניינים אותי.

Srtest - ארטסט 30 באוקטובר 2017

לא חושב שהעבירו ביקורת על ה״כתיבה״ אלא דווקא על ה״קריאה״ וה״בכיינות״. מצחיק איך אנשים ישראלים שאמריקאים ליברליים היו מקיאים עליהם הם המגינים הגדולים במקרה כזה של אמריקה מפני היואב דובינסקי של העולם תוך שימוש במילים וערכים שחלק לא קטן מהאמריקאים דוחה אותם ודווקא מאמץ את אלה של יואב. במילים אחרות יש כל מיני ישראלים קורבנות מערכת החינוך שלא רק קופצים להגן על הציבור מעצמו כאן אלא אפילו מייצאים זאת לאמריקה. צריך להגיד להם שישבו בשקט- האמריקאים המציאו את הסיפור של הקבוצות האלה ויש כמויות שגדלות והולכות ששואפות להשאיר זאת בגדר היסטוריה אפלה. לפחות בקטע המדובר הם מקדימים אותנו היות שאצלנו שואפים כל הזמן לכונן היסטוריה אפלה. יש כאלה שעושים זאת עם ילדי תימן, יש כאלה עם גירוש פלסטינים ויש כאלה עם השתקת הטרדות מיניות.

האם יכול להיות שבאמריקה מבחינה ממסדית יש יותר מקום לביטויים של הטרדה מינית? ייתכן מבחינת מוסדות גדולים. אצלנו לדוג׳ יש איזה חיבור לא ממש מוחשי בין מקומות כמו מערכת עיתון הארץ שהוותה חממה למטרידנים ועדיין תומכת באחד כזה לבין רמה עממית שתוקפת מתלוננות כמו אורנה בנאי.

Srtest - ארטסט 30 באוקטובר 2017

התחלף לי היה צריך להיות: לא חושב שהעבירו ביקורת על ה״קריאה״ אלא דווקא על ה״כתיבה״ וה״בכיינות״.

Handsome Dick Manitoba 30 באוקטובר 2017

אתם נשמעים כמו אלו ששולחים כל ערבי שמבקר את המצב בישראל לגור בסוריה. מותר לגור בארה"ב ומדי פעם גם להעיר שלא הכל שם מושלם.

רן מפעם 30 באוקטובר 2017

אתה רציני??? אתה בטח גם חושב שכל שדרות השלטון בארה"ב מלאות קומוניסטים/חייזרים/הומואים וכו'.
America, love it or leave it

רן מפעם 30 באוקטובר 2017

תגובה לNoOne

NoOne 30 באוקטובר 2017

אני לא חושב כלום.
אני כן רואה שכל שבוע מר דובינסקי היקר מספר כמה לא נעים לו ולא טוב לו ומתלונן נונ סטופ על החיים שלו באמריקה .
קשה לי לראות בן אדם שסובל כל כך , אולי שינוי באוירה ובמיקום יעזור לו

יוסי מהאבטיחים 30 באוקטובר 2017

אז תפסיק עם הג'טס, תשנה אווירה ותעבור לעגלה של הפאטס.

James 30 באוקטובר 2017

לא בישראל זה לא קורה….בססססדר

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

מהראש המקרה היחיד שעולה לי מהספורט הישראלי זה מה שקרה בנוער של הפועל פ"ת. זה גם נמשך מעט זמן, גם טופל מהר יחסית מהרגע שנחשף וגם לא היה ברמה של נבחרת לאומית.
הספורט האולימפי רעש וגעש על אם היתה או לא היתה בעיטה באיזה תחרות שולית בהתעמלות אמנותית ברוסיה. כל הספורט הישראלי עמד על הרגליים, שופטת לשעבר מונתה לעשות בירורים, הסיכוי למדליה במשחקים אולימפיים הוקרב. אין את ההילה הזאת שיש סביב מאמנים בכירים בארה"ב. לא רואה משהו בסדר גודל של לארי נסאר קורה בישראל.

בני תבורי 30 באוקטובר 2017

במקרה של הפועל פתח תקווה זו לא הייתה הטרדה מינית, זו הייתה מערכת יחסים הומוסקסואליים של בעל מרות מצד אחד וקטינים מהצד השני.

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

בכוונה לא פרטתי בדיוק במה הודה ועל מה הורשע, אבל ההקשר בדוגמא של הפועל פ"ת זה עבירות מין בקטינים.

aaa 31 באוקטובר 2017

זה אולי המקרה היחיד שאתה יודע

יואב דובינסקי 31 באוקטובר 2017

אני בטח לא מתיימר לדעת הכל, אבל אני לא מאמין שיכול לקרות בעלית של הספורט הישראלי מה שקרה בהתעמלות האמריקנית.

משה 30 באוקטובר 2017

אני חושב שמאותה סיבה שהספורט הישראלי לעולם לא יצליח גם האירועים האלה פחות ריאליים. בכל אימון כדורגל מאפרוחים ג׳ ועד לבוגרים יש יותר הורים מספסלים. ההורים מרשים לעצמם להסתובב בתוך המועדון בלי כל בושה. נראה לי שזו קרקע בעייתית למטריד סדרתי.

שמעון 30 באוקטובר 2017

הצחקת אותי :)

אין פה סמיילי של אגודל למעלה אז אני כותב לך אחד כזה

יוסי מהאבטיחים 30 באוקטובר 2017

יש לקחת בחשבון את השוני התהומי במעמדו של גוף הסמכות. עם כח באה אחריות, וזה בדיוק מה שמנצלים אותם נבזים בעולם הספורט האמריקאי. יש להם עוצמה מפאת היותם בעמדת כח, ויש יראת כבוד מהם.

לעומת זאת, בישראל זה לא קיים כמעט. מעטים הענפים (אם בכלל) שבהם לבעל תפקיד יש השפעה כה גדולה על ספורטאי בארגון שלהם.
יש הורים, יש עסקנים, יש סוכנים, ואף אחד מהם לא מכבד את המרחב הסטרילי שבין איש המקצוע לספורטאי.

לכן ההשוואה שלך מפספסת לדעתי, שכן זוהי השוואה בין תפוחים ותפוזים.

הפוסט עצמו, כמו שאר הכתיבה שלך, מצוינים כרגיל.
אפשר ואף רצוי להעביר ביקורת על החברה בה אתה חי, ואתה לא אמור לשתוק רקק כי "עושים לך טובה ומצרפים אותך לקהילה".

Guss 30 באוקטובר 2017

אני חושב שהשוני הזה הוא בדיוק הכיוון שאליו מכוון הפוסט, כשהוא אומר שבארה"ב יש תרבות של הטרדות. תרבות כזו לא אומרת שמישהו בהכרח מעודד הטרדות, אלא שיש תרבות של הקטנה ו/או השתקה, במיוחד כשמדובר בגיבורי תרבות (בין אם בבידור, בעסקים, בעבודה, או בספורט).

איציק 30 באוקטובר 2017

אם להשוות את הספורט הישראלי לאמריקאי אז הסיבה שבארץ הסיכוי לכמות כזו של התרדות נמוך בהרבה (כנראה) זו אותה הסיבה למה אנחנו לא מצליחים בספורט. רק מישהו ינסה להתריד, ישגעו אותו עם עצות חינם. יותר מידי מעורבים ומערבבים בכול מקום. מפריעים להתריד ומפריעים להצליח. לכל מטבע שני צדדים. זה לא עיניין של מוסר או של פיקוח אלה של השכונה.

איציק 30 באוקטובר 2017

עוד דבר, הצד השני של המטבע, זה ההטרדה (לא המינית, סתם הטרדה) של שרת הספורט שלנו את נבחרת הג'ודו בשדה. היה מביך.

austaldo 30 באוקטובר 2017

אני אגלה לך סוד: בכל העולם יש תרבות של הטרדה מינית, לא רק בארה״ב. משוודיה ועד מיצרים, מיפן ועד הודו. בכל מקום. גם בישראל.

שמעון 30 באוקטובר 2017

לפי מה שקראתי בוואלה היום ג'ואי טריביאני כל היום הטריד מינית במשך כמה שנים…

ראיתי גם שתפסו טרמפ על אדם סנדלר

מעניין מטעם מי ממומנים הקמפיינים האלו?

אמיתי 30 באוקטובר 2017

הקרן החדשה.. הרי לא הגיוני שיש ״קמפיין״ כי נשים באמת נפגעות. תנסה משו חדש שמעון. לא הכל קונספירציה

שמעון 30 באוקטובר 2017

יש נשים שבהחלט נפגעות אבל מה שאני קורא ברכילויות גורם לי רק לצחוק בקול רם. בין זה למקרי אונס אמיתיים אין שום קשר.
אם זה נראה כמו קמפיין, מריח כמו קמפיין ונשמע כמו קמפיין זה קמפיין.

שמעון 30 באוקטובר 2017

זה כמו שאורית פוקס תתלונן שנועצים בה מבטים במרפסת, הבנת אותי אמיתי?

אמיתי 30 באוקטובר 2017

צר לי שמעון. לא הבנת. מה שמתואר שווינשטיין עשה לדוגמא זה ניצול והטרדה קלאסיים. עכשיו אתה מודה שיש נשים שנפגעות, אז לא צריך וכדאי לעשות כל מה שאפשר כדי שזה לא יקרה לנשים אחרות?.. הטרדה מינית זה לא איזה פנצ׳ר בגלגל שגורם לך לאחר לפגישה. אלו שריטות וטראומות לכל החיים. מקווה שאף אחד ואף אחת מהקרובים אלייך לא יחוו כזה דבר

שמעון 30 באוקטובר 2017

פה אני נאלץ לא להסכים איתך. ויינשטיין לא ניצל אף אחת. שהן עלו אליו לחדר הן ידעו מה הן נותנות ומה הן מקבלות, הוא לא גרר אותן עם השערות לחדר שלו..הן יכלו לומר לו לא אבל המיליונים קרצו…
זה שהוא דושבאג זה כן אבל לדעתי כל הוליווד כמוהו, אף אחד לא מקדם אחרים בחינם להרוויח מיליונים ללא תמורה כלשהי.

אמיתי 30 באוקטובר 2017

אז קודם כל אתה לא מבין מה זה יחסי מרות ושהם בניגוד לחוק ושנית אתה באמת לא מבין מה זה להיות חלש. לא כולם ולא כולן מסוגלות להתנגד לסחיטה כזו. הגישה שלך בקשר לנשים ולבני אדם בכלל היא לפעמים מיתממת ומנותקת מהמציאות. מה לעשות שלא כולן וונדרוומן

שמעון 30 באוקטובר 2017

לא וונדוומן אבל לא טיפשות כמו שהן משחקות אותה. בזמן אמת אף אחת לא התלוננה, נזכרו אחרי 30 שנה שקריירת המשחק נגמרה והמיליונים בבנק. אין קשר פה לוונדוומן, על איזה סחיטה אתה מדבר? הלוואי אותי היו סוחטים והייתי מקבל מיליוני דולרים מהסוחט. הבחורות האלו הן האמא של הפרחות שעובדות בדיינר ועוברות דרך מיטות של במאים לקבל תפקידים ואח"כ מרוויחות מיליונים, על מה אתה מדבר? היא צריכה לומר תודה לווינשטיין.
יחסי מרות זה חרטא, זה לא באמת מעניין או מרתיע שום אדם. סתם חוק כזה אתה יודע..

אמיתי 30 באוקטובר 2017

טובבב. נראה לי שיהיה לי קשה לשכנע אותך ושדיון יהיה גם עקר. זה פשוט מדהים היכולת להאשים את הקורבן בהכל ועוד לצפות ממנו להגיד תודה. אין מילים שמעון. כשתגלה מי עומד מאחורי הקאמפיין הזה תשתף אותנו

שמעון 30 באוקטובר 2017

אמיתי מילת המפתח שהשתמשת בה היא קרבן. זה כל ההבדל אני פשוט לא רואה אותן קורבנות של כלום. תופסות טרמפ על ההגלה בשביל עוד כמה דקות תהילה.

צור שפי 30 באוקטובר 2017

אני מצטט כאן את אישתי (באמת): אחרי שאמרנו אלף פעמים שבחלק הארי של האשמה והאחריות נושאים הגברים המטרידים (לא מדברים כרגע על אונס) צריך לדבר גם על מקומן של הנשים בסיפורים דוגמת ויינשטיין או מאמן ההתעמלות או דומים: הרי הנשים היו יכולות להמנע מהסיטואציה אבל ממול עמדו שיקולים כבדי משקל – תפקיד בסרט, מדליה אולימפית וכו׳ וכו׳. הן החליטו להבליג בידיעה שאם יעשו סקנדל ישלמו מחיר כבד. ניתן מאוד להבין את זה ואפילו לא להיות שיפוטי לגבי זה אבל אי אפשר לנקות לחלוטין את הנשים מאחריותן.

איציק 30 באוקטובר 2017

צור, אשתך גבר גבר ;)

יואב דובינסקי 31 באוקטובר 2017

צור, לחלוטין לא מתחבר. ילדה בגיל העשרה שמקבלת הזדמנות להיות מאומנת תחת אגדות כמו הקארולים ולייצג את ארה"ב צריכה להתמקד אך ורק בהתעמלות. מה בין זה לבין רופא שתוקף אותן מינית ומספר להן סיפורי סבתא על טיפולי גב? אין פה שום עסקת חבילה.

הדבר היחיד שבמובן מסוים אפשר לבקר בצורה מסוימת את הקורבנות זה על זה שלא התלוננו. כי גם אם היו מתלוננות אחרי שפרשו או כשהבינו שמה שעברו היה תקיפה מינית, הן היו יכולות להציל עשרות בנות נוספות.

שמעון 30 באוקטובר 2017

אגב אני בכלל מופתע איך עוד לא סידרו לביבי איזה הטרדה מינית, כנראה הוא ממש ממש נזהר או ששרה לובשת את המכנסיים בבית.

שמעון 30 באוקטובר 2017

לא משנה כמה הפמיניסטיות ינסו לרכב על הגל העולם ימשיכו כטבעו, נראה לי בקרוב הלביאה תתלונן שהאריה הטריד אותה מינית בגן החיות

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

אין ספק שהכל קונספירציה פמיניסטית. זה לא שבמשך 20 שנה הרופא הפדופיל של הנבחרת דחף אצבעות לילדות בטענה שהוא מטפל בבעיות גב של המתעמלות.

שמעון 30 באוקטובר 2017

לא קשור. הרופא אכן היה פדופיל ומקומו במקרה הטוב בקלבוש.
ציינתי מה שקראתי בוואלה, זה גרם לנו פה לצחוקים בעבודה.

אשכרה נשים הגישו תלונות על הטרדות מיניות באוניברסיטה על מבטים!!! על זה שהגבר לדעתן הביט בהן ואשכרה מישהו התייחס לזה שם באוניברסיטה. אני בדעה שגבר או אישה יכולים להביט כמה שהוא רוצה לאיפה שהוא רוצה…

חשבתי על מקרה מצחיק במוחי שאם 2 סטודנטים יושבים בשיעור מה יקרה אם סטודנט אחד כל השיעור ינעץ בו מבט?? בלי לזוז, קטע בהחלט מצחיק.

ותראה מה רוצים מאדם סנדלר חח מסכן..

זינק 30 באוקטובר 2017

כשהמנהל או המפקד או וואטאבר של הבת שלך, יתקע את עיניו כל היום על הישבן או החזה שלה והיא תבוא לספר לך על המבוכה, תסביר לה שגבר יכול להביט כמה שהוא רוצה לאיפה שהוא רוצה…

איציק 30 באוקטובר 2017

הרי לא על זה מדובר. אם מישהו יעשה זאת, מספיק שתעיר לו שזה מפריע לה, ואם ימשיך, הוא בבעיה. מדובר על אלו שמסובבים ת'ראש כשהיא עוברת ברחוב או בקמפוס.

שמעון 30 באוקטובר 2017

נו אז סיבבו את הראש אז מה קרה היא ממשיכה בדרכה והראש שלהם יכול להסתובב 180 מעלות אז מה איזה בעיה יש עם זה? יודע כמה אנשים סיבבו את ראשם אליי? אז? איך זה קשור להטרדה?

איציק 30 באוקטובר 2017

זה מה שאני אומר. לא ניתן להגיד לכל אחד, אתה תסובב ת'ראש, אתה לא, ואתה תסובב רק בין שתיים לארבע. לי יש בת, והיא חושבת שכל בלבולי הביצים האלו זה בולשיט וסתם מוציא שם רע לחלטורה. יש הטרדה, יש הצקה שצריך לטפל בהן, ויש הגזמה פראית.

שמעון 30 באוקטובר 2017

אין לי בת ואם תהיה היא בטוח לא תובך מדטויות כאלו כי זה לא מה שנכניס לה לראש ואם יעירו לה איסה משהו היא תלמד לומר לו חתיכת אידיוט סתום הבנת? אני טרם נתקלתי באישה שלא אוהבת שמסתכלים עליה. נשים אוהבות שמסתכלים עליהן זה למה הן מתאפרות וכו כדי שיסתכלו עליהן

שמעון 30 באוקטובר 2017

זה אכן מה שאגיד לה זה עולם חופשי כל עוד הוא לא עשה כלום למה שאגיד לה משהו? גם היא יכולה להסתכל יש בזנ משהו לא בסדר? גברים אמורים להסתכל על נשים ככה הם נולדו ולהיפך

שמעון 30 באוקטובר 2017

זינק עוד דבר תסביר לי למה נשים מתלבשות יפה?למה הן שמות מיני ומחשופים? כדי להיראות טוב ולמשוך את המין השני הן לא עושות את זה בשביל עצמן הרי בבית הן לא מסתובבות עם מיני ועקבים נכון? כנל גבר למה הוא עושה קוביות בבטן מתלבש יפה שם בושם? כדי למשוך את המין השני. מי שלא רוצה שיסתכלו עליה מתלבשת כמו אצל הטאליבן אבל גם אז יסתכלו עליה יותר אפילו אז מה הפתרון שתשים כיסוי ראש או פאה ובגדים מאד רחבים ובלי בשמים ושערות בידיים ואז מבטיח לך כנראה שלא יסתכלו

שמעון 30 באוקטובר 2017

לא דיברתי על הטור שלך, לא הבנת אותי, פשוט אני רואה בכל מקום פתאום קופצים עם זה, אין לי ספק שזה קמפיין ממומן (לא דיברתי על דה באזר).

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

בראינה סטוארט, מהכוכבות הגדולות בהיסטוריה של קונטיקט, שחקנית WNBA ונבחרת ארה"ב, כותבת בפליירז טריביון היום על תקיפות מיניות שעברה במשך שנתיים כילדה.

https://www.theplayerstribune.com/breanna-stewart-me-too/

נתי 30 באוקטובר 2017

כרגיל אני אוהב את הפוסטים האלה. באמת לא נתפס המאסות שמתגלות כשזה יוצא, ולפחות בעיניים גבריות גם תמיד תישאר תעלומה בעיניי איך זה נשאר "סוד" עם כאלה מאסות. איך אף בת לא סיפרה לאמא שלה שהלכה למנהל וכו'. אבל כנראה שאלה דברים שגבר לא יבין…
לא בשביל להסתייג מהדברים, אלא כ"הפניית תשומת הלב" בלשון רואי החשבון, אני רק רוצה להעיר על הנתון שכל סטודנטית רביעית או חמישית מותקפת. שזה כבר שנוי במחלוקת כי השאלה מה גבולות התקיפה וכו'. ראה למשל מה שכריסטינה הוף-סאמרס מציינת בערך אמצע הקטע שאני מצרף
https://www.youtube.com/watch?v=3TR_YuDFIFI

שמעון 30 באוקטובר 2017

מבטים כנראה חלק מתקיפה ואז כן זה כנראה 4 מתוך 5 סטודנטיות.

מה שנקרא בולשיט אחד גדול הנתונים האלו או בשפה יותר עממית פייק ניוז.

אצלי בהגדרה מה שלא תקיפה פיזית או מילולית גסה מאד ומתמשכת לא נכנס להגדרה. גבר יכול לזרוק לאישה משהו גס היא יכולה לענות לו סתום את הפה שלך אידיוט ברוך השם יש להן לשון. אם הוא ממשיך להטריד ולהציק אז צריך להביא אותו קצת לדרום ת"א לתחנה המרכזית לשיעור חוויתי מה שנקרא

יואב דובינסקי 30 באוקטובר 2017

בהחלט מאתגרים את המספרים האלה ואת המתודולוגיה. ועדיין, זה צוות עבודה שמונה על ידי הבית הלבן לערוך מחקר בנושא ולא איזה שלושה מאסטרנטים שכתבו עבודה סמינריונית.

נתי 30 באוקטובר 2017

טוב, אבל מחקרים ממשלתיים תמיד חשודים בעיניי…

באבא ימים 30 באוקטובר 2017

אני מתקשה להאמין ש – 20 או 25 אחוז מן הנשים חוות תקיפה מינית במהלך הלימודים. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (ארה"ב) 0.4% מן הנשים בגין 18-24 נאנסות.

גם אם הרבה נשים לא מתלוננות וגם אם "תקיפה מינית" כוללת מגוון רחב מאוד של התנהגויות שאינן מהוות אונס, המחשבה שדווקא בקולג'ים – מעוז הליברליות וזכויות הנשים בארה"ב – המספרים גדולים פי 50(!) ביחס לקבוצת הגיל המקבילה באוכלוסיה (שמורכבת מנערות חסרות השכלה באיזורים הרבה פחות ליברליים – על פניו מטרות מובהקות יותר לתקיפה מינית) נשמעת לי לא הגיונית.

אביאל 30 באוקטובר 2017

באבא – זה בסופו של דבר נופל להגדרות, אם נרחיב את ההגדרה של תקיפה מינית אז יכנסו אליה הרבה מאוד מקרים וככה, כמו שהדגמת, היא תאבד את האפקטיביות שלה, זו בעיה ידועה שדנים במושגים.

שמעון 30 באוקטובר 2017

זה כבר מזמן איבד את האפקטיביות, הכל זה בכאילו.

באבא- הנשים האלו לא הותקפו מינית רק סיפרו להן שהן הותקפו אז הן דמיינו את זה וענו כן בסקר. או שמיהו המציא נתונים-2 הדברים הגיוניים באותה מידה.

איזה תקיפות מיניות אתם מדברים, הייתם במסיבת קולגים במיאמי פעם? מי שמותקף מינית שם זה הגברים.

אלעד כץ 30 באוקטובר 2017

השאלה היא מה זה בדיוק תקיפה מינית.
אם זה מה שנקרא בארץ מעשה מגונה, כלומר נגיעה או ליטוף אינטימי אז לא יכול להיות שזה מבוצע פי 50 ממקרי אונס? לא יודע אבל ננשמע לי הגיוני.

איציק 30 באוקטובר 2017

לא הגיוני שזה מבוצע בקמפוסים הרבה יותר מאשר בשכונות עוני.
גם לא נראה לי שיחס של 1 ל-50 הגיוני. אם היו אומרים הטרדה אז אולי, אבל תקיפה, קשה לי להאמין גם לפי הפרשנות שלך.

שמעון 30 באוקטובר 2017

חח בעולם הפמינסטי תאר לך איך מדבר דריישון עם שניקוואה במקרה כזה כל השחורים נראה לי היו בכלא או באיזה טקסס בויד עם גינה

אלעד כץ 31 באוקטובר 2017

אם חפינת ישבן למשל ודברים דומים מוגדר כתקיפה אני חושב שהגיוני שזה קורה הרבה הרבה יותר מאונס. פי 50? לא יודע אבל יכול להיות.
אם נבין מהי ההגדרה של תקיפה מינית יהיה לנו ברור יותר.

איציק 31 באוקטובר 2017

אם חפינת ישבן זו תקיפה מינית, אז גם אני הותקפתי. ואני לא.

אלעד כץ 31 באוקטובר 2017

תספר… נשמע מעניין

איציק 31 באוקטובר 2017

זה רק בהדגמות… אתה מוזמן להגיע.

איציק 30 באוקטובר 2017

שימו לב, יואב כתב פוסט חשוב וכואב לגבי הרופא האנס של נבחרת התעמלות נשים. נוסיף לכך את בראינה סטוארט, וגם את מעללי המפיק, רומן פולנסקי שמצא מקלט. אפשר ללכת למקרי כפייה מינית גם באקדמיה הישראלית, מורות שמקיימות ייחסי מין עם תלמידים בכול מיני מקומות. אלו מקרים שלא יעשו ומאד חשוב להביא לתודעה. העונשים צריכים להיות משמעותיים מאד והטיפול אסור שיהיה מקל. ואז… באות אורנו בנאי עם הסיפור ההזוי בחדר המיטות שלה, קרן נויבך שטוענת שהנשים מרגישות מוטרדות כשמסתכלים עליהן כשהן הולכות לבד, הבדיחה עם אדם סנדלר (לא אוהב אותו כשחקן אבל לעשות מזה הטרדה… באמת). לוקחים וממלאים את הכל בשטויות שמרוב העצים לא רואים את היער. בטח מחר שנים שבוהים אחד בשני יגישו תלונת הטרדה של אחד נגד השני. לוקחים נושא חשוב מאד ומרדדים אותו (כמעט כתבתי מזנים).

שמעון 30 באוקטובר 2017

בדיוק מה שאני אומר הופכים דבר רציני לבדיחה

איציק 30 באוקטובר 2017

שמעון, סליחה, ממש לא הופכים אותו לבדיחה. ממש לא מצחיק מה שעושים עם זה. אני מבין שזו לא הכוונה שלך במילה "בדיחה," אבל זה עצוב מאד מה שעושים עם נושא כה רציני.

אריאל 30 באוקטובר 2017

+1

אריאל 30 באוקטובר 2017

דרך אגב הטקסט של אורנה בנאי הוא סתם משעשע. החמור הוא שיש כתב ועורך שהביאו את זה לדפוס, מה שמראה על פחד טוטאלי. אני מתאר לעצמי שגם הם גירדו בראש כששמעו אותה אבל הפחד לא לצאת שובינסט או מיזוגן היה גדול עליהם.

שמעון 30 באוקטובר 2017

ברוח הדברים פה.. הזכיר לי נשכחות

https://www.youtube.com/watch?v=NNzPEcDOVeI

תהנו

עלק אינגליש 31 באוקטובר 2017

הדבר שהכי כואב לי משיחות עם ידידות שלי על מקרים כאלו זה הפחד שהן אומרות שהן חשות. תמיד יש פחד, אצל הרופא לבד, במועדון, ברחוב חשוך, במגרש חניה והרבה בעבודה. אז הפחד הזה מזה שמשהו יקרה גורם להן לנסות לזהות סימנים מקדימים, ולפעמים מבטים ממושכים הופכים להיות מפחידים, בשבילי זה נשמע מוזר אבל בשבילן זו המציאות. אחת מהן אמרה לי שמבחינתה לצאת למועדון זה קצת כמו ללכת בשכונת פשע, היא רק מנסה לא להתבלט כדי לא למשוך צרות, שהרבה פעמים מגיעות גם ככה. אנחנו חבורה של גברים שדנים פה על הנושא כשתמיד היינו הצד החזק, שלא מפחד ונראה לי שאנחנו לא יכולים באמת להבין את הפחד הזה.
ובדיוק בגלל הפחד שהן מרגישות, תגובות היסטריות ( סליחה, אין דרך אחרת לתאר אותן) כמו של כמה מגיבים על זה שתיכף לא נוכל להסתכל אחד על השני מצחיקות אותי. אם אתה מתנהג כמו בנאדם לא יפחדו ממך ואתה יכול להסתכל כמה שאתה רוצה, להגיד כמעט כל מה שאתה רוצה ואף אחת לא תעלב, וממש לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין מתי לגעת במישהי זה לא לעניין.
*מתגובות קודמות של המגיבים הנ״ל הנחתי שהם כנראה כבר לא יוצאים הרבה כדי להתחיל עם בנות המין השני, אז אם אפשר הפניה למקורות שלהם לגבי הפחד הזה אשמח, ושיכלול מדד פלוס מינוס שימדוד האם הדיבורים והמבטים התרחשו כששמעון היה איתן על המגרש

שמעון 31 באוקטובר 2017

אתה עם הידידות הלא נכונות אחינו.. נשמע שהן ממש במסור 4.

איציק 31 באוקטובר 2017

אני גר בבאר-שבע, והבת שלי יוצאת עם החברות (גם בלי חברים) מספר פעמים בשבוע ולא שמעתי ממנה תגובות כאלו. אולי כי היא בבאר-שבע ולא באיזה חור בתל-אביב. כן, יש מקומות מפחידים ולא נעימים, אז לא כדאי ללכת לשם, גם לגברים. גם באחלה מקומות יכול לקרות משהו לא נעים. ונכון גם אצל רופא ובעבודה יכולה להיות בעיה, עדיין הדמוניזציה שאתה מתאר רחוקה מהמציאות לאלו שהולכות למקומות "נורמליים," מתעניינות לאיזה רופא כדי ללכת ועד… (גם אני שואל על רופאים לפני שמפקיר את עצמי בידם). אני מסתובב בקמפוס ורואה סטודנטיות חייכניות, שבכייף מפטפטות עם סטודנטים, מחייכות למרצים ושואלות לשלומם, ואף קופצות בביקיני למתקני מים מתנפחים בימי כייף שאנו מקיימים.
כל מה שכתבתי אינו אומר שאין מקרים כאלו כפי שתארת, אלה רק שאתה מגזים בגדול.

עלק אינגליש 31 באוקטובר 2017

אני לא מגזים בעצמי, אני אומר מה שאמרו לי. אני גם חושב בעצמי שיש מצב שזה מוגזם אבל הן באמת מרגישות ככה, למה להן לשקר לי? אבל אולי אני באמת צריך לפגוש ידידות חדשות, שהחיים עוד לא כיסחו אותן

איציק 31 באוקטובר 2017

לך על זה

אנונימוס 31 באוקטובר 2017

העיקר מתלוננים שמעמד המאמן וסמכותו מידרדרים בישראל. אבל אף אחד לא מדבר על הצדדים החיוביים!

עופר פרוסנר 31 באוקטובר 2017

אני זוכר מקרה במחלקת הנוער של הפועל חיפה (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4084421,00.html) – אבל אני לא יודע כמה מקרים כאלה יש. מצד שני – אני חושב שהורים מעורבים בעניינים האלה מגיל צעיר אז כשקורה משהו זה יוצא מהר יותר החוצה.
בכללי – זה די נורא להיות אישה, ואני מבין כמה זה נורא ככל שאני חי יותר ויותר עם אחת.

אמיתי 31 באוקטובר 2017

תחשוב מה זה עם שתיים..

goamit 2 בנובמבר 2017

ההשוואה הלינארית שאתה מנסה לעשות בין ספורט בארה״ב לספורט בישראל פשוט לא עובדות ולכן אתה מקבל כ״כ הרבה תגובות מגכחות.

בארה״ב ספורט זו דת. תרבות. משהו שגדלים עליו, בנים ובנות.
בישראל המקבילה זה צה״ל (לצורך העניין צה״ל מקביל גם לקולג׳ים, ואף להוליווד). ובצה״ל לא חסרים מקרים של הטרדות ואונס, מדווח ולא מדווח.

זה הכל, לנו אין נאסר, יש לנו בוכריס.

Comments closed