כשאסיה ואמריקה נפגשות

התאקלמות זו מילת המפתח

משחקי החורף בעיצומם וכבר אפשר לקבל טעימה מההפקה, מהאיכות ומהשידורים. אתחיל מהקיטורים. קשה מאוד לעקוב אחרי השידורים באמריקה. המשחקים בעיקר משודרים בNBC וברשת הספורט, NBCSN. במהלך היום רוב הזמן מדובר בשידורים מוקלטים ורק בערב, בשעות הלילה המאוחרות ובשעות הבוקר המוקדמות יש שידורים חיים. וגם כן לא תמיד ולא בכל מקום. הפרש של 14 שעות משעון פיונג'צאנג מגביל מאוד את היכולת של האמריקנים לשדר בחי את המשחקים בשעות שיש בהם צפייה. למעשה, הגמרים והאירועים שמעניינים את האמריקנים נערכים מידי יום ב10:00 בבוקר שעון פיונגצ'אנג כדי שיתאימו לשעות הפריים-טיים במזרח.

בנוסף, השידורים לא אחידים. לפעמים קופצים בין אירועים, לפעמים יוצאים לפרסומות, לפעמים משדרים כתבות אולפן. בצורה מובנת NBC מתרכזת בספורטאים אמריקנים, אבל זה בא לידי ביטוי לא רק בראיונות ובפרשנות, אלא שספורטאים ממדינות אחרות לא פעם פשוט לא משודרים. כולל ישראל. מצד שני, הפרשנות נהדרת, אבל בעיקר כשמדובר באמריקנים.

אחרי שסיימתי לקטר ואחרי שהתאקלמתי, איזה כיף זה משחקים אולימפיים. שלוש שעות כל ערב בשידור ישיר ספורטאים ברגע מכונן. מצמצת, יש רוח, הרצפה עקומה, שב/י בצד ארבע שנים. הנופים מרהיבים, אבל מזג האוויר בוגדני. הרבה מאוד דחיות בקפיצות בימים האחרונים. את גמר תחרות הסנובורד סלופסטיל נשים קיצרו משלושה תרגילים לשניים. גם ככה התנאים היו הפכפכים מאוד והרוח היתה עד כדי כך בוגדנית, ש41 מתוך 50 הקפיצות בגמר נגמרו בהתרסקות.

נבחרת החורף האמריקנית מעניינת מבחינת ריבוד חברתי. ספורטאי שחור ראשון בנבחרת ההוקי האולימפית, מדליה ראשונה לגבר אמריקני בלוג' וגברים ראשונים שיצאו מהארון לפני המשחקים מייצגים את ארצות הברית. אפילו היתה התנצחות פוליטית בין המחליק אדם ריפון לסגן הנשיא האמריקני מייק פנס שלא בדיוק ידוע כחובב גדול של הקהילה.

מי שבינתיים הכי מרשימים אותי הם האסייתים-אמריקנים במשלחת. 7 מ14 המחליקים על הקרח אסייתים אמריקנים. הבולטים שביניהם הם ניית'ן צ'ן שאמור להיות הדבר הבא אבל התרסק בתחרות הקבוצתית. האחים מיה ואלכס שיבוטני שעזרו לארצות הברית לזכות בארד הקבוצתי ומיראי נגאסו, שהפכה לאישה השלישית שעשתה טריפל-אקסל במשחקים האולימפיים, גם כן כחלק מהמאמץ האמריקני למדליה.

בין אם בגלל מבנה הגוף, מסורת, יכולות כלכליות להתחרות בענפים שעולים לא מעט וגיבורות עבר כמו קריסטי ימגוצ'י ומישל קוואן, אסייתים-אמריקנים בהחלט מרגישים בנוח על הקרח וזה מתבטא יופי בפיונגצ'אנג. מי שתרתי משמע מרגישה בבית בדרום קוריאה, היא האמריקנית-קוריאנית קלואי קים, שבאמת היתה רמה בפני עצמה על הסנובורד בהאלפ-פייפ עם זכייה מאוד דומיננטית בזהב. אני עוד לא ראיתי דבר כזה שתוך כדי גמר אולימפי המתחרה המובילה מצייצת בטוויטר שהיא לא סיימה את הסנדוויץ' בארוחת בוקר ושהיא רעבה.

יחד עם זאת, לא כל שילוב בין אסיה ואמריקה יוצר תמהיל מוצלח. נכון לימים הראשונים של התחרויות, אני מתקשה להתחבר למשלחת הישראלית, הן מבחינת התלות בחוק השבות והן מבחינת הישגים. אני מקווה שהיא תצליח לשנות את הרושם בימים הקרובים. בינתיים אספח לנו את מדליית הארד של אריאל גולד, גולשת סנובורד יהודיה-אמריקנית שסיימה שני מקומות אחרי קים, כשביניהן התמקמה סינית.

התיקו מול חטאפה
טוב לו במקסימום

30 Comments

אריאל גרייזס 13 בפברואר 2018

אתה חושב שלא היה כבר מישהו בפוקס שלא התמרמר על זה שהנבחרת האמריקאית מאוד מורכבת מבחינת גזע ונטיה מינית?

אסף the kop 13 בפברואר 2018

התחלת עם הפייק ניוז ?

עידן. 13 בפברואר 2018

you keep using that word, i don't think it means what you think it means

כאשר משהו הוא עובדה זה לא יכול להיות "פייק ניוז":

http://fortune.com/2018/02/10/fox-darker-gayer-different-olympic-team/

אסף the kop 13 בפברואר 2018

אתה מוכיח את ההפך.
כתוב בפירוש שפוקס מחקו את השטות.

אריאל גרייזס 13 בפברואר 2018

וואלה, אז מישהו אישר להעלות כתבה כזאת, היא היתה שם במשך יממה ואז אחרי שכל העולם ואשתו זעקו על זה הם נזכרו להוריד ואני פייק ניוז. מדהים אתה

אסף the kop 13 בפברואר 2018

אין עליך גרייזס…

אחד בודד פרסם איזו שטות ואחרי שהורידו את הקשקוש, אתה החלטת שזה בגלל שכל העולם ואשתו כעסו על Fox.

אדיסון ממציא זוטר לעומתך.

אריאל גרייזס 13 בפברואר 2018

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ביבי. אסף: פייק ניוז! הפרקליטות לא קיבלה החלטה עדיין.
אני תוהה אם אתה מאמין לשטויות שאתה כותב לפעמים

אסף the kop 13 בפברואר 2018

שיעמידו.
אם יימצא אשם שיכנס לכלא.
זה משנה ? גם בבחירות הבאות השמאל שלך יפסיד. אז תקשקשו קצת היום בזנב הקצוץ…
אתם אפילו לא פייק ניוז, סתם נו ניוז.

Matipool 13 בפברואר 2018

אל תהיה כל כך בטוח, אסף.
ביבי לא נתן לדשא לצמוח לידו. אין ממשיך דרך לשליט.
אם אכן התרחיש הנ״ל יקרה, ההשפעה שלו ביחד עם מחליף חיוור ביחס לביבי, יביאו לקריסה של הליכוד ויאיר יקבל יותר מ-30 מנדטים.

אסף the kop 14 בפברואר 2018

מאטי
השמאל הוא בדיחה.
אפילו סוס ייבחר לפני כל מועמד מהשמאל.
סביר בהחלט שלפיד ייבחר (הוא לא איש שמאל, אך גם לא בדיוק איש ימין), מצד שני, לא אתפלא אם כחלון, או גדעון סער או הנגהי פתאום יעמדו בראש הליכוד וייתנו fight.
איך שלא תסתכל על זה, השמאל יישאר בקוטנו הטבעי.

רומן 14 בפברואר 2018

אסף תגיד לא היית רוצה שאני גבאי יזכה בבחירות רק כדי לראות את הפרצופים של הקיבוצניקים שיחייכו חיוך מזויף שיתקשה להסתיר את הכאב העצום שהם יחושו שמרוקאי לקח להם את המפלגה והוביל אותה לשלטון?
לדעתי ההשפלה הזאת שווה אתה הכל.

אסף the kop 14 בפברואר 2018

על אף הפיתוי, התשובה היא לא.
גבאי עוד צריך להשתפשף.

austaldo 13 בפברואר 2018

קלואי קים מדהימה, יש לה את התכונה הזו של ספורטאי על, שכל מה שהם עושים ניראה טיבעי וקל. אגב, בתחרות המוקדמת של האמריקאים לפני סוצ׳י היא השיגה מקום, רק שהיא לא יכלה להשתתף באולימפיאדה בגיל 13.
זו שסיימה במקום השלישי עלתה בקושי מהמקום האחרון במוקדמות, רק לקבל מושג כמה הספורט הזה הפכפך.

ודבר אחרון – העיניין הזה של תנאים ורוחות זה לא ״תירוצים״, זה קושי אמיתי ובמיקרים מסויימים הופך את כל התחרות לקראפשוט חסר ערך ספורטיבי

יואב דובינסקי 13 בפברואר 2018

לחלוטין לא התכוונתי שהרוחות זה תירוצים. מזג האוויר מקשה מאוד. כש41 מתוך 50 מתרסקות רמת התחרות נפגעת מאוד.

austaldo 13 בפברואר 2018

אוקיי, לא הבנתי נכון.
אגב, זה לא רק במישחקים האלו. גם בסוצ׳י נדחו תחרויות והיו תלונות על התנאים, ובוונקובר בכלל היו תחרויות שנהרסו בגלל התנאים (עצרו תחרויות באמצע והמשיכו ביום אחר וככה חלק מהמתחרים קופחו)

אריאל גרייזס 13 בפברואר 2018

בוא נגיד שאם האולימפיאדה הזאת היתה ברוסיה היינו שומעים הרבה יותר תלונות קשות מאשר שומעים עכשיו.

איציק 13 בפברואר 2018

בו נומר שאם היו עורכים את התחרויות בקייץ, לא היה צריך לדחות כל-כך הרבה.

7even 13 בפברואר 2018

יואב – יכול להיות שבדומה לכדורגל, מעבר לעניין השעות, האמריקאים לא מסקרים את זה בצורה רחבה כי זה עוד אחד מהתחומים הבודדים שבהם הם לא הכי טובים בעולם?

בכללי, לא בדקתי, אבל גם באולימפיאדת החורף, בדומה להיא מהקיץ, יש שליטה אמריקנית בתחום המדליות או שזה שמור למדינות קפואות יותר כמו איזור גרינלנד, קדנדה, רוסיה וכו'?

ושאלה אחרונה – מה קורה עם רוסיה? מופיעה עם הדגל האולימפי או שהועד האולימפי השתפן מול פוטין?

austaldo 13 בפברואר 2018

ממש לא. יש ענפים שהאמריקאים לא פקטור בכלל (ביאתלון, קרוס קאנטרי, קפיצות…)

רוסיה מופיעה תחת הדגל האולימפי

אריאל גרייזס 13 בפברואר 2018

רוסיה תחת הדגל האולימפי. דווקא nbc פחות או יותר מקדישים את כל ימי השידורים שלהם לאולימפיאדה הזאת. אבל צריך להכיר את המסורת של השידורים שלהם מאולימפיאדה בכלל כדי להבין כמה כל העסק הוא פיגור פה. אפילו מריו הם שידרו את הכל בשידור דחוי כדי שזה יהיה בפריים טיים. לא ברור לי למה זה אבל כנראה ככה הם התרגלו.
אין שליטה אמריקאית כללית, יש תחומים שבהם הם חזקים מאוד ותחומים שבהם הם כמעט ולא קיימים. כמובן שיש התמקדות באתלטים אמריקאים. היום הם שידרו שוב ושוב את קלואי שלקחה את הזהב בהאלף פייפ. אני מניח שהם לא שונים מכל מדינה אחרת בהקשר הזה (בארץ יש לנו "מזל" שאין לנו יותר מדי אתלטים ואז השידורים מאולימפיאדה פחות מושפעים מזה)

7even 13 בפברואר 2018

ומה היתה רמת העניין ?
זתומרת…האם יש מישהו באורגון שיקטע את מה שהוא עושה עכשיו כדי לצפות בפריימטיים באולימפיאדה?

א.ב 13 בפברואר 2018

יש לי בעיה קשה עם אולימפיאדת החורף,
הספורטאים כמובן מדהימים ועל אנושיים אבל רוב המוחלט של הענפים נקבעים על ידי שיפוט שהוא דיי סובייקטיבי..
קראתי כתבה שבוע שעבר ודיברו על כך ש ששון ווייט קיבל 100 ב X GAMES לפני חודש, והמתחרים שלו התלוננו שבעוד שרוב המתחרים צוברים נקודות לשון וייט רק מפחיתים נקודות.
עכשיו אני יודע ששון וייט מדהים אבל לפעמים בתחרויות זה נראה שאוטומטית הוא יקבל ציון יותר גבוה.
ספורט אולימפי לדעתי צריך להיות דבר מדיד כמעט אבסולטית , הרי כל המטרה היא לגשר על פערים פוליטיים בין מדינות ולהשכין שלום ולהתייחס רק לספורט.

יואב דובינסקי 13 בפברואר 2018

אני לא חושב שספורט אולימפי חייב להיות מדיד אבסולוטית, אבל אני מסכים שבמשחקי החורף יש מינון גבוה מאוד של תחרויות שנקבעות על ידי שופטים. גם לי זה מאוד מפריע.

איציק 13 בפברואר 2018

אתה מציע לסלק את השופטים?
איך יחליטו אז?

יואב דובינסקי 14 בפברואר 2018

קטונתי מלהציע, בטח בספורט חורף שהמושג שלי בו בסיסי מאוד. אבל אני מסכים שיש יותר מידי ענפים שבהם התרגיל נגמר ואתה מחכה הערכה של שופטים, במקום לראות תוצאה מדידה. אבל צעירים אוהבים אקס גיימז והוועד האולימפי רוצה לפנות לצעירים.

א.ב 14 בפברואר 2018

לא אמרתי להוריד את הענפים, אבל צריך לשנות משהו.
אישית אני מעדיף הרבה יותר את ה X GAMES מאשר את האולימפיאדה , אבל שם באמת יש יותר אלמנט של שואו וחבריות והתוצאה משנה אבל לא מייחסים לה חשיבות כמו באולימפיאדה.
באולימפיאדה בגלל הפן של ייצוג מדינה כל התחרות הופכת לפוליטית וכל שיפוט סובייקטיבי הוא מאד מאד משמעותי.

רענן 13 בפברואר 2018

ולנו יש 5 ערוצי יורוספורט hd
אין תלונות , מגוון בלתי נתפס של שידורים , מראים תחרות מהתחלה עד הסוף . אכן תחרות המוכרעת בהחלטת שופטים היא בעייתית אבל זה גם במשחקי הקיץ בעייתי

איציק 13 בפברואר 2018

האם מישהו יכול להסביר לי את ההבדל במאמץ בין החלקה על השלג לריצה מבחינה פיזיולוגית. אני רואה עכשיו ספרינט. קצת יותר מ-3 דקות כל מקצה. הם עושים רבע, חצי וגמר תוך פחות מ-3 שעות. שזה משהו כמו 1500 מטר ריצה. האם מישהו חושב שרצים מסוגלים לעשות 3 ריצות כאלו ב-3 שעות? אפילו לא קרוב, אז למה על השלג זה בסדר?

קקדילא 14 בפברואר 2018

אסף הקוף אתה מטומטם ברמות שאין כאלו. תלך לאתר אחר אפס

אסף the kop 14 בפברואר 2018

איך שאגמור לזיין את אחותך
מבטיח

Comments closed