עונת הכדורסל היתה תמונת מראה לעונת הפוטבול. לקראת הסתיו היו ציפיות לעונת פוטבול חלומית, סיכוי להגיע לגמר הSEC ומי יודע מה הלאה. כל אלה התרסקו בסדרה של הפסדים מביכים ובעונה הגרועה בהיסטוריה של טנסי וולס בקונפרנס. לעומת זאת, מעונת הכדורסל לא היו ציפיות בכלל. למעשה, ציפו שנסיים במקום ה13 בSEC. התחזית היתה רחוקה מהמציאות, לא פחות מהפוטבול.

עונת הכדורסל החלה בגיבושון באירופה ובמשחקי ידידות נגד קבוצות צעירות בספרד וצרפת. לאחר כמה משחקים יחסית נוחים בפתיחת העונה, הקבוצה יצאה לטורניר בג'מאייקה, שם סיימה במאזן 1:2, כשהיא מנצחת את פרדו, מפסידה לווילאנובה ומנצחת את צפון קרוליינה סטייט. אחרי עוד סדרת ניצחונות מחוץ לקונפרנס בתחילת דצמבר הגיע ההפסד הביתי הראשון, מול האלופה צפון קרוליינה בחמש הפרש. אף אחד לא חשב על אליפות בשלב הזה, אבל היתה אופטימיות זהירה שלטנסי תהיה קבוצה תחרותית מספיק כדי שהמשחקים בSEC יהיו צמודים.

עונת הSEC דווקא נפתחה בצורה מאכזבת. הפסד בהארכה בארקנסו ואז הפסד ביתי לאובורן. זה יהיה רצף ההפסדים היחיד של טנסי כל העונה. מאותו רגע דברים החלו להתחבר. ניצחון ביתי דו ספרתי על קנטאקי, שנה שלישית ברציפות, פתח את התיאבון. למעט שלושה הפסדי חוץ נוספים, טנסי ניצחה את כל יתר משחקי העונה הסדירה, כולל בקנטאקי. שם למעשה נקבע – אם לא תהיה איזה התרסקות טנסי תהיה במארץ' מאדנס.

רק שלאחר הניצחון הגדול בקנטאקי הגיעה התרסקות – תבוסה באלבמה ב28 הפרש. סצנריו כדור השלג כבר החל להתגלגל. רק ששוב, הבחורים הפתיעו. ריק בארנס מועמד חזק מאוד למאמן העונה בNCAA, החזיר את הקבוצה לתלם. הוולס סיימו את העונה בארבעה ניצחונות רצופים כשהחל חולקים את פסגת הSEC עם אובורן (מאזן 5-13).

לא יעזור, אני לא מבין את שיטת הניקוד והדירוג במכללות. למרות שאובורן ניצחה את טנסי ראש בראש ולמרות שלאובורן מאזן כללי טוב יותר מאשר לטנסי (6-25 לעומת 7-23), מסתבר שיש דבר כזה אליפות-משותפת לעונה הסדירה. כלומר, אובורן ניצחה את דרום קרוליינה וגזרה רשתות ב17:30 ושעתיים אחר כך טנסי ניצחה את ג'ורג'יה, וגזרה רשתות אף היא. דווקא למשחק האליפות לא הלכתי.

היות ואני מתכוון לזכות בדה-בראקט העונה אני לא אחשוף יותר מידי מידע לגבי מי עומדת לקחת את הטורניר, אבל אכתוב כמה דברים לגבי טנסי. מדובר בקבוצה טובה ומאומנת, אבל גם בכזו שנתקעת ושלפעמים מתקשה לקלוע סל. הSEC מחוז מצוין עם יתרונות ראש בראש מול קונפרנסים אחרים, אבל אין שם קבוצת על. קנטאקי בכלל בעונת שפל.

היו לי כמה סטודנטים שמשחקים בקבוצה, אולם אתעכב על שני שחקנים שקיבלו את הכינוי פינאט-באטר וג'לי. הכוכב הגדול שלנו הוא הפורוורד גראנט וויליאמס המכונה חמאת בוטנים. שחקן נהדר עם כ15 נק' למשחק שקטלני מאוד בפוסט-אפ. יחד עם זאת, השחקן האהוב עליי ושאני רואה בו פוטנציאל עצום הוא הסנטר עם השם המחייב אדמירל סקופילד. הוא קיבל את הכינוי ג'לי. לא יודע למה לתת כינוי לשחקן עם שם מחייב כמו אדמירל. הנוכחות שלו, גם על המגרש וגם בראיונות מאוד מרשימה. הוא מתנסח בצורה מאוד דייויד רובינסונית, אבל דווקא מזכיר לי יותר את המשחק של פטריק יואינג, רק עם קליעה לא רעה משלוש. היו לו כמה משחקים שבהם הוא היה חלש, אבל כשהוא טוב, הוא מהפנט בעיני.

לפני מארץ' מאדנס יש לטנסי עוד את טורניר הSEC. שם אובורן מדורגת ראשונה ואנחנו שניים. אנחנו מתחילים ברבע הגמר מול המנצחת בין LSU ומיסיסיפי סטייט. את שתיהן ניצחנו בלמעלה מ20 הפרש העונה. אם לא יהיו תקלות, יש מצב טוב שנדורג במקום הרביעי בNCAA. הבראקט כמובן תלוי בדירוגים ושיבוצים, אבל סוויט סיסקטין נראה כיעד ריאלי. מצד שני, בלי עומק בעמדות הגארדים, קשה להאמין שנגיע מעבר. יחד עם זאת, כפי שציינתי בהתחלה וכפי שטנסי הוכיחה השנה פעם אחר פעם, אי אפשר באמת לסמוך על התחזיות.

לתפארת מדינת ישראל*
אין אינטרס לשנות את השיטה