יותר מרגש בטלויזיה

חווית המארץ' מאדנס בנאשוויל נחמדה, אבל באולם חלק מהקסם מפוספס

הסיבוב הראשון של מארץ' מאדנס היה נהדר. שתי מדורגות ארבע עפו. אריזונה בכלל קיבלה בראש מבפאלו והודחה בבושת פנים. וויצ'יטה סטייט הפסידה משחק צמוד למארשל. היה גם באזר ביטר נחמד של לויולה-שיקגו. סירקיוז עשתה את הדרך מהפירסט פור לסיבוב השני. אה כן, וגם לראשונה מדורגת 16 הדיחה מדורגת ראשונה.

את סוף השבוע אני מעביר בנאשוויל. מארץ' מאדנס הגיע לעיר אז נסעתי לבדוק הכצעקתה. שמונה קבוצות, ארבעה משחקים (סינסינטי-ג'ורג'יה סטייט, נבדה-טקסס, אקסבייר-טקסס סאות'רן ופלורידה סטייט-מיזורי). על הנייר גם מדורגת ראשונה (אקסבייר) וגם מדורגת שנייה (סינסנטי) אמור להיות שיבוץ סבבה. רק שזה לא בדיוק שמות גדולים. רציתי כזאת דיוק או צפון קרוליינה וכמובן את טנסי שלי, אבל יוק. בכלל, יצא שהלו"ז של הוולז והליידי וולז התנגשם עם תכניות קודמות. קצת קארמה לא משהו בכל הקשור לשיבוצים בטורניר הזה, אבל זה מה יש.

על הנייר, נאשוויל יעד די סבבה לכזה אירוע. האולם נמצא במרכז העיר והיה נחמד להסתובב בחוץ בין כל המסעדות השונות שמשלוות להקות קאברים ושידורי כדורסל. יחד עם זאת, זאת לא היתה האווירה בקליבלנד במהלך גמרי הNBA שהייתי בהם, כשהאירוע השתלט על מרכז העיר. זאת גם לא התחושה של גמר פוטבול המכללות באטלנטה לפני שלושה חודשים. סוף שבוע כדורסל, אבל לא תחושה של מגה אירוע שנאשוויל מחכה לו.

המשחקים בערים שמארחות את שני הסיבובים הראשונים מחולקים לשתי הצגות כפולות. גם המשחק של סינסנטי באחת בצהריים שעון מקומי וגם המשחק השלישי, של אקסבייר ברבע לשבע נפתחו מול אולם ריק ברובו ובאווירה מנומנמת. מפמפמים את הטירוף של מרץ ובאמת זה נהדר לראות בטלויזיה. כשהאולם של הפראדטורס מכיל כ20,000 מקומות, לפחות בהתחלה הקהל נבלע. זה גם לא שהקהל צבוע בצבעי האוניברסיטאות. פה ושם יש מובלעות של סטודנטים, אבל הרוב אוהדים נייטרלים או כיסאות פנויים. ככל שהמשחק התקדם האולם התמלא יותר. המשחק של סינסי היה צמוד עד לאמצע המחצית השניה ככה שהיה סוג של מתח בנמנום. המשחק של אקסבייר הוכרע במהלך המחצית הראשונה והמדורגת ראשונה ירדה להפסקה ביתרון של 22 נקודות. המחצית השנייה היתה לפרוטוקול.

נבדה וטקסס לעומת זאת נתנו תמורה לאגרה. כל מה שרציתי לראות במשחק מארץ' מאדנס קיבלתי שם. מאמן עם שם שאני מכיר (שאקה סמארט), שחקן מוכר עם שם חמוד (מוחמד במבה), מעודדות יצירתיות בתלבושות קאובויז, תזמורת עם רפורטואר חביב, קמע שרוקד מייקל ג'קסון, קהל מעורב ומשחק דרמטי. טקסס הכתיבו את הקצר לאורך כמעט כל המשחק, הובילו ב9 במחצית, עלו ליתרון 14, אבל משום מה הפסיקו להיות אגרסיבים ואיבדו כדורים מטופשים. היו שם רצפי דאנקים מכובדים, מטווחים משלוש ובעיקר דרמה. 4 שניות לסיום, במבה קיבל עבירה חמישית, נבאדה קלעה רק 1 מ2 ואחרי עוד איבוד של טקסס והחטאה עם הבאזר של נבאדה, המשחק הלך להארכה. "אנחנו שבורים מההפסד" אמר סמארט במסיבת העיתונאים. טקסס לונגהורנס נראיתה עייפה בהארכה, נבאדה עמדה אחרונה. את מסיבת העיתונאים פתח מאמן נבאדה אריק מאסלמן בהתנצלות על כמה אף-בומבס ששיחרר בחדר ההלבשה בשידור חי בטלויזיה. הוא צודק, היה פאקינג משחק.

המשחק שסגר את הערב בנאשוויל היה בין פלורידה סטייט למיזורי. לדעתי זה היה המשחק היחיד בסיבוב הראשון שבו הלכתי נגד קבוצת SEC. יש דיון נרחב בארצות הברית לגבי קמעות של אינדיאנים. הדוגמא הכי מוכרת זו כמובן וושינגטון רדסקינס והבעייתיות בכינוי שמציין את הקרקפות מלאות דם שהובאו לצורך דרישת הפרס על הרג אינדיאנים. אבל יש גם שמות הרבה פחות מפלגים, ביניהם גם ווריורס או ברייבס שעדיין מפריעים לסקטורים מסוימים מהקהילה האינדיאנית כי הם מצויירים כקריקטורות ולא כאנשים. לפני כמה שנים הNCAA אפילו דרש מאוניברסיטאות לשנות את השם ואת הקמעות. פלורידה סטייט סמינולס תמיד מוזכרת כדוגמא לאוניברסיטה שקיבלה אישור משבט הסמינולס להשתמש בשם וחולקת עם השבט חלק מההכנסות.

כשהסתיים המשחק של אקסבייר, שהיה חסר כל מתח, הרגשתי שאחרי שלושה משחקים כדורסל וכעשר שעות באולם, אני די מנקר. היות והטיפ-אוף עוד שעה ונותרו עוד כמה משחקים שרציתי לראות, העדפתי לחתוך לפני פלורידה סטייט-מיזורי, ככה שאספיק לראות אותם ואת המשחקים האחרים מהחדר במלון, במיזוג, אחרי מקלחת טובה. אם הייתי נשאר, הייתי כנראה תקוע מול משחק בו פלורידה סטייט הובילה ב20 הפרש במחצית והייתי חוזר באיזור שתיים בלילה. במקום, צפיתי בהתרגשות בסנסציה הכי גדולה בהיסטוריה של הטורניר. לא רק שUMBC ניצחה את וירג'יניה, היא השפילה אותה. הדקות האחרונות היו תענוג מתמשך. היה נחמד במגרש (במשחק בין נבאדה לטקסס ממש נהניתי, משני האחרים די השתעממתי), אבל הזפזופים האלה מאפשרים אקשן נון-סטופ וזה חלק מהקסם בעיני.

כמובן שעוד לפני סיום הסיבוב הראשון לא נותרו בראקטים מושלמים מבין עשרות המיליונים שמולאו באתרים הגדולים. גם הבראקט שלי ספג מהלומה קשה כשאיבדתי פינליסטית. ועדיין, אם יתר קבוצות הפיינל פור שלי יתנהגו יפה, מסתמן שאהיה אלוף הדה-בראקט.

אין אינטרס לשנות את השיטה
חודש של מניה-דפרסיה

תגובות

 • NoOne

  בתור שונא כדורסל מכללות(לא את השחקנים , שונא את המאמנים והכדורסל המגעיל שהם מכתיבים לשחקנים) זה די משעמם לשבת במשחק כדורסל מכללות , אני מעדיף לצפות במקסקיני שצובע לי את הבית.
  אבל ואבל גדול אם אתה בוגאס לשבוע הראשון של הטורניר אין דבר יותר טוב מאשר לבלות כל היום בספורטס בוק עם עשרות מסכים ענקיים ומאות מהמרים שמתים כל משחק מחדש ומייד קמים לחיים עם המשחק הבא

 • אלון

  פעם אחת הייתי בארבעה משחקים ביום. זה כיף אבל ממש מתיש. לפחות שזה במרכז העיר אתה יכול לצאת בין הסשנים ולאכול משהו נורמלי. בגרינסבורו הייתי צריך להוציא את האוטו ולנהוג.
  אני מניח שאנשים הבינו שוירגינה בדרך להפסיד הם הפסיקו לראות את מיזורי ועברו למסכים באיצטדיון.

  • יואב דובינסקי

   במשחקים האולימפיים יש כמות כזו של משחקים ביום באותו מקום. זה די מתיש. יכול להיות שבסיבובים המאוחרים במארץ' מאדנס זה אחרת כשאין עוד הרבה משחקים במקביל, אבל לדעתי אם אתה לא אוהד של הקבוצה שמשחקת, סיבוב ראשון יותר כיף לראות בניחותא בטלויזיה.

   • אלון

    אתה כנראה צודק. חוץ מהפעם שנפלתי על סטפן קארי קולע 28 נקודות במחצית המנצח את גורגטאון

 • Kirma der faux

  וואו, מה זה היה הסל הזה שהפיל אתכם?

  • יואב דובינסקי

   מחווה לבוגר טנסי אלן יוסטון.

 • מיימון מהמכולת בפג׳ה

  עדיף בטלוויזיה. יש כמה מחקרים נחמדים על זה. האחרון ב2014

Comments are closed.