שיקול קר

כספי נחתך

לסטיב קר יש תדמית של איש טוב, ישר, שעומד במילה. הוא תמיד מדבר יפה ורהוט ולעניין. הוא ליברלי ונגד אפליה ויוצא נגד עוולות חברתיות. הוא גם עושה רושם של מאמן ערכי, העומד בראש של ארגון ערכי עם הכוכב הערכי סטף קארי שכבר כמה שנים הפך למאמי הלאומי עם האישה והילדים והקרבה לדת. הווריורס שילמו לחוזה קלדרון 415 אלף דולר למרות שחתכו אותו אחרי שעתיים.

הוא נותן גב לשחקנים שלו, גם שהבית הלבן מבקר. למעשה, את קר בכלל מריצים לנשיאות לצד הגורו גרג פופוביץ' – איש הצבא לשעבר שלפני כשבוע קרא לשנות את התיקון השני. אי אפשר לטעון שמדובר בעוכר ישראל. הוא בכלל זה שרצה את בלאט. מצד שני, הסטירה מאלוהים הפכה אותו לרוצח שקט. כך עולה השאלה, האם אחד האנשים עם התדמית הכי אתית בNBA, יכול לעשות מעשה קר ולחתוך את עמרי כספי?

בעקרון הדיל היה די פשוט. כספי יקבל חוזה מינימלי ובתמורה הוא יהיה חלק מהרוסטר של הווריורס בריצה לאליפות. אם יתבקש, כספי ישחק כמה שצריך ואם לא יתבקש כספי יישב על הספסל ולא יקטר. בגדול, כספי עמד בעסקה. כשהיה צריך להיכנס לכמה דקות כדי לתת לכוכבים לנוח, או כדי להעביר את הדקות האחרונות בגארבג' טיים – הוא עשה את זה. כשהתבקש לפתוח בחמישייה – הוא עשה את זה. כשהתבקש לשחק מספר דו ספרתי של דקות – הוא עשה את זה. כשהתייבש משחקים שלמים על הספסל – הוא עשה את זה. בלי לקטר, בלי מקורבים, מקצוען. בגדול זה היה הדיל וכספי עמד בו.

ככה שעולה השאלה, האם אתי לחתוך שחקן שבגדול עשה מה שציפו ממנו. מצד שני, יש שיטענו שכספי הוחתם בשביל שני דברים מרכזיים; למלא מקום כשהכוכבים פצועים ולהוסיף מימד של מטווח לשלוש כשהספלאשים נחים. אז בדיוק בתקופה שההול-אוף-פיימרים העתידיים פצועים, גם הוא נפצע. ואת השלשלות הוא החליף בחיתוך. ככה שזו לא בדיוק הסחורה שהוזמנה בחנות.

לי חבל מאוד שכספי נחתך מגולדן סטייט. ככל שחולפות השנים, יותר ויותר קשה לי להתחבר לספורט תחרותי. כמעט כל הספורטאים שגדלתי עליהם פרשו, החיבור המקומי כמעט לא קיים ובגדול ספורטאי שגדל בשכונה קשה והיום מרוויח מיליונים כדי לזרוק כדור גומי לתוך טבעת ממתכת, מחליף ספורטאי אחר שגדל בשכונה קשה והיום מרוויח מיליונים כדי להטביע כדור גומי לתוך טבעת ממתכת. זקן, גבה, מלך, כל פעם פריק אחר. אז אם יש איזה חיבור, אני נאחז בו.

פעם כדורסל היה כיף. מכפכפים את הפועל (אם הם לא באיזה ליגה נידחת), שמחים לאידה של ירושלים ששוב יורה לעצמה ברגל, כל כמה שנים חגיגה לאומית כשיש פיינל פור, לפעמים אפילו זוכים ואז יש במות בפארק או בכיכר ובכל מקרה ארוחת סיום עונה ב206. קצת מסורת, מה רע? עד שכבר היה משהו מיוחד בספורט הישראלי, גם אותו הורסים. עם מה נשארנו? נבחרת על הפנים, ליגה על הפנים, קבוצות ישראליות על הפנים, ואפילו לא יודעים מי תזכה באליפות.

גם השנה ההול-אוף-פיים בספרינגפילד לא יעשה כבוד לדת הצהובה. דינו ראג'ה נבחר להיכל התהילה על התקן הבינלאומי ובשנה השלישית ברציפות שוב דילגו על טל ברודי. אני מאמין שעוד יגיע תורו של מי ששם אותנו על המפה, אבל כרגע נצטרך לחכות. השבוע גם קראתי ראיון שבו דייב גריפין מגמד את מורשת המאמן שהחזיר את הקאבס לגמר ושהפך את דלי ומוזגוב לשחקנים.

העונה הראשונה של בלאט בקליבלנד ואחריה המעבר לארצות הברית, החזירו לי את החיבה לNBA אחרי שנים של ניתוק ריגשי. העונה אני שוב מרגיש שהחיבור הולך לאיבוד. בגדול, אני חושב שכספי הרוויח את הזכות להיות ברוסטר של גולדן סטייט ולחוות פלייאוף ואולי ריצה לאליפות. האם לחתוך אותו היה מעשה קר? כן. הוגן? תלוי איך מסתכלים על זה. בעקבות ההחלטה של קר לחתוך את כספי אני לא צופה פוסטי-מחאה כמו אחרי הפוטש. סתם אכזבה, שעונת פלייאוף שיכולה להיות מאוד מיוחדת ואישית, הופכת לקצת יותר מרוחקת.

*הפוסט פורסם מספר שעות לפני ההודעה על שחרור עמרי כספי מגולדן סטייט ועודכן בעקבות ההחלטה.

חודש של מניה-דפרסיה
אכזבה מתונה

תגובות

 • עידן.

  כספי סובל, ולא רק העונה, מחוסר מזל. בחצי הראשון הוא היה אחד משחקני הספסל המובילים של הקבוצה, אבל אח"כ הוא סבל משתי פציעות שלא היו קשות, אבל הוציאו אותו מקצב וגרמו לו לאבד מקום מרוטציה.

  הפציעה הנוכחית בכלל הגיעה בזמן רע- בדיוק כשכל הכוכבים היו פצועים וכספי היה אמור לקבל דקות משמעותיות ולנסות לקנות את מקומו. נראה שהפציעה גם הסתבכה, כי אחריה דיברו על היעדרות של שבוע ומאז עברו יותר משלושה שבועות והוא עדיין לא חזר לשחק.

  מה שכן, כל זה ממש לא הבעיה של הווריורס .כספי בסופו של דבר שחקן מוגבל, שומר בינוני מאוד ומשום מה הפסיק לחלוטין להוות איום משלוש- דבר חשוב מאוד בשיטה של גולדן סטייט.

  ברור לגמרי שקוק הולך לקבל מקום ברוסטר ולכן גולדן סטייט חייבת לשחרר מישהו. סטיב קר לא "חייב" משהו לכספי שהוא לא "חייב" לכל שחקן אחר.

 • דיזידין

  אחלה פוסט.
  לדעתי הציונות העבירה אותך על דעתך. כושר השיפוט הולך פייפן כשבסיפור מעורבים ישראלים וקבוצות אמריקאיות.
  אם צריך - חותכים. מה השאלה.

  • יואב דובינסקי

   לא העבירה אותי על דעתי בכלל. מחפש חיבור. זה לא שמקאו וג'אבל היו סטודנטים שלי. וכן, הצבעתי לכספי ולTJ לאולסטאר. לא נבחרו. קורה.

   • דיזידין

    הרגת אותי.

    האמת גם אני מחפש חיבור.
    בחרתי בלברון כשהגיע לליגה, מאז אני איתו באש ובמים (ויש כמה שנואים לאיזון, עיין ערך דוראנט והארדן).
    עכשיו אני מודאג מה יהיה ביום שאחרי. אין חיבור.
    חשבתי על לילארד, אולי וול, כיום אני נוטה ליאניס, אבל אני מאוד מודאג.

    אני בדרך הבטוחה להפוך לאבא שלי. רואה כל יום שעתיים בייסנול, נהנה מהטכניקה, מהדאבל פלייז, אבל לא מתרגש.

 • NoOne

  שיבוא כספי לפילדלפיה , יכול להחליף בלי בעיה את זה שמגיש צ'יזסטייקס במזנון

  • יואב דובינסקי

   כל פוסט תהיה איזה הטרלה מטופשת?

   • NoOne

    התשובה בגוף השאלה

    • אלון

     יכול לשחק בדלוור 87 או איך שקוראים להם עכשיו

 • איציק

  אף אחד לא חייב כלום לכספי... כספי הראשון שיודה בזה. משחק מי שהמאמן חושב שהכי מתאים לאותה תקופה. אם קר יחשוב שהוא עם החיתוכים והניסיון בליגה, אז הוא יהיה. אם קר יחשוב שמישהו אחר יותר מתאים, אז כספי יחתך. לא יהיה כעס או אי הבנה, רק עצבות ואולי בסוף גם טבעת (גם לבלט יש טבעת למרות שנחתך, אז אולי תהייה עוד אחת כזאת).

  • יואב דובינסקי

   אני לא הייתי במשאים ומתנים בקיץ, אבל לפי מה שקראתי (בין אם זה ספין סוכנים או לא, אין לי מושג) היו לכספי אופציות שבהן היה מקבל חוזה שהוא מעבר לחוזה המינימלי עבור שחקן בוותק שלו. ככה שהיתה הקרבה כלכלית מצידו והוא השאיר כסף על השולחן כדי להיות חלק מהרוסטר. יש תחושה חמוצה משהו שגם לא מיקסם את הפוטנציאל הכלכלי, גם נופה מג"ס רגע לפני הפלייאוף, גם הוא שוב פצוע אז לך תדע מי יהמרו עליו עכשיו ובעיקר שלי יהיה פחות כיף לראות NBA בחודשיים הקרובים.

   • איציק

    הכל נכון, אך כספי מבין את החוקים וידע את הסיכונים. הוא לא השחקן הראשון שעושה זאת ב-GM (איגודלה למשל וליוינגסטון). זה שם המשחק שם, אכזרי, ללא סנטימנטים. גם אני רציתי אותו בפלאי-אוף, אך מבין לגמרי למה הוא נופה. כספי שחקן נחמד שעשה קריירה הרבה מעבר למצופה ממנו, וכנראה הרבה פחות ממה שיכל להשיג ללא הפציעות. בכול אופן, הרבה זה עניין של טיימינג והיה לו מספר פעמים טיימינג עם הרבה בייש מזל. מבחינת יכולות באופן אובייקטיבי, הוא צריך להיות אמצע/סוף ספסל של קבוצה ללא סיכוי לפלאי-אוף. כול דבר מעבר זה בונוס.

 • רן הנרגן

  יואב אתה מפספס את הנקודה. זו בכלל לא שאלה של האם כספי קים את חלקו בעסקבה או לא - הוא עשה זאת באופן חלקי

  בעקבות הפציעה של קרי, הירידה ביכולת של ליוינגסטון והתמורה החלקית מאד שיאנג מספק נוצר הכרח להחתית גארד נוסף - קוק.

  עכשו השאלה היא את מי חותכים. כאן יש תערובת של שיקולים לזמן הקצר והארוך. הם מערבים יכולת, כסף ותמיד של הארגון.

  החיסון הגדול ביותר של כספי היא העובדה שהוא כל הזמן נפצע. כרגע כלל לא ברור מתי יחזור לשחק.

  היתרון הגדול ביותר שלו שהוא מסוגל ליצר נקודות טוב יותר מרוב שחקני הספסל של ג"ס.

  הנקודה המכריעה לדעתי לחובתו היא העובדה שהוא לא זורק ולכן גם לא קולע משלוש ולכן לא יכול לשחק בעמדה 3 עבור ג"ס

  הוא נהנה מאהדת האוהדים, הרבה יותר מאשר יאנג למשל - אבל זה לא פקטור בהחלטה :-)

 • אבשה

  תודה יואב.
  פוסט מאוד לא רציונלי, טוב שעוד כותבים כאלו

 • עסק שחור

  עכשיו דיווחו שהוא שוחרר. באסה.

 • שמעון

  נחתך כבר, צריך גם מזל בחיים, הפציעה הרסה לו

 • רטקסס

  קצת כמו השחרור של קולינאס ממכבי...
  שמאז כמובן מכבי בלי תואר.
  אמן גם לגולדן סטייט :-)

  • dk

   לקחו השנה את גביע השוקו ;/

 • ואן גוך

  חחחחחחחחחחחחחחחח.
  אגב בלי להבין כלום בכלום אמרתי בתחילת השנה כשקראתם לו גדול הלגיונרים, בוא נחכה שישחק דקה בפלייאוף.
  אז ככה, נבא זה 80 משחקים לפרוטוקול כדי למכור נקניקיות.
  ויותר מהכל זה מראה עד כמה עם מגעיל זה האמריקקים, הם ימכרו את אמא שלך ויחייכו לך בפרצוף, אנשים שאין להם שום משמעות למילים שיוצאת להם מהפה, תרבות של שקרנים מלשינים ואגואיסטים שדוקרים בגב.
  איכססססססססס

  • אלון3131

   שמע מגעיל מגעיל, אבל כספי מקבל את כל הכסף שלו ואם היה לו חוזה ארוך יותר היה מקבל את כל הכסף שלו גם שם.

   בניגוד לקבוצתי האהובה מכבי חיפה(באמת) עם כל קבוצות המנודים למינהן והסחיטה של שחקנים לוותר על החוזה שלהם.

   • ואן גוך

    אבל למה לשקר כל השנה?
    אני לא רואה כדורסל, אין לי מושג מה קורה שם. אבל בכל הראיונות המאמן שלהם נשמע כאילו כספי זה איזה נכס מטורף. אז מה שוות כל המילים שלהם?
    לי יש כלל בעבודה, כשמדברים איתי אמריקאית, אני מכבה את המח, אין שום משמעות למילים שהאנשים האלה אומרים. אין להם טיפה של כבוד עצמי.

    • ירושלמי

     זה ממש לא מה שסטיב קר אמר עליו בראיונות.
     הוא אמר שהוא עושה עבודה טובה, ולתקופה בה קרו הראיונות זה באמת היה נכון.
     עכשיו הוא פצוע והוא כבר לא נכס, והתרומה שלו נמדדת נכון לעשיו ומה לעשות שמישהו צריך לשלם את המחיר והפעם יצא שזה הוא.

  • אסף the kop

   רומן... אם האמריקאים מגעילים מה נאמר על רוסיה ?
   ד"ש לאסד וההפצצות הכימיות.

   • ניינר/ווריור

    רומן, הטראומה שיש לך מארה"ב זה משהו שדורש טיפול פסיכולוגי.
    חוץ מזה, אין ספק שעדיף להיות חייל/שחקן בצסקא או באיזה בלוף סובייטי אחר מאשר שחקן באן בי איי

   • ואן גוך

    מה נאמר? למה צריך להגיד עליהם משהו? אחד הדברים שאני הכי אוהב ברוסיה, זה שאם מישהו מחייך אליך זה אומר שהוא מחבב אותך.זה יותר נחמד לחיות כשאנשים אומרים את האמת.

    • אסף the kop

     עכשיו אני מבין למה הם לא מחייכים...

     • ואן גוך

      בדיוק, בעיני זה יפה. לחיוך ומילה טובה יש משקל.

      • NoOne

       אחד הדברים שאני אוהב ברוסיה....אהההה....אני מצטער אין שום דבר שאני אוהב שנמצא ממש ברוסיה.
       אני אוהב זונות רוסיות אבל יש פה הרבה כאלה

  • shadow

   אחד המביכים שלך רומן. לא ברור אם אתה באמת כזה אידיוט או שאתה עושה את עצמך במסווה של טרול.
   כך או כך הייתי ממליץ לך ללכת לטפל בתסכולים שלך כי אני מניח שאתה כבר לא ילד וזה פשוט פתטי לקרוא דברים כאלה מאדם בוגר.

   • ניינר/ווריור

    עוד קורבן של שטיפת המח הסובייטית שעוד לא הפנים שברז'נייב ועמיתיו כבר מזמן לא בשלטון. בטח יש לו פוסטרים של סטאלין ופוטין מעל המיטה

  • matipool

   רומן - אתה תאהב את "האמריקאים".
   אם אתה לא מכיר - סדרה שמתרחשת בשנות השמונים, קצת לפני נפילת מסך הברזל ועוסקת בזוג מרגלים רוסים שנשלחו לארה"ב בגיל צעיר, מקימים שם משפחה והופכים ל"אמריקאים" לכל דבר ועניין למראית עין כשבפועל הם מקבלים ומבצעים משימות שמגיעות ממוסקבה ומהמפעילים שלהם.

   • ואן גוך

    אין לי ממש זמן לראות סדרות.
    הפרמייר ליג, זאת בערך הסדרה היחידה שאני רואה :-)

  • למאר

   צודק עדיף שיחזיקו סגל חלש יותר בשביל לצאת בסדר עם כספי.
   שתנהל חברה אל תפטר מישהו ואל תגייס מישהו טוב יותר נכון?
   חי בסרט אדום.

 • אריאל

  מתבאס בשבילו וכן יש משהו בתחושה שלא מגיע לו להיחתך אבל סך הכל העונה הזאת עשתה לו טוב. הוא קיבל במה מצוינת והראה שהוא שחקן לגיטימי עדיין ובטח עסקה טובה ביחס למחיר.

 • אופיר מ

  הבעיה שלי עם גולדן סטייט היא בעצם בכלל לא עם גולדן סטייט אלא עם הNBA שזנח אפילו מראית עין של ספורטיביות ומתנהל בדיוק כמו שהוא - מוצר בידורי טהור.
  מה הטעם לאהוד קבוצה אם אין אפילו מראית עין של ערכים שמלכתחילה מביאים אדם לאהוד אותה או את הקונספט של ספורט תחרותי? המשחק כולו כבר לא משוחק בשביל טבעות ולא בשביל היכל תהילה אלא בשביל חוזה סופר בורג' חליפה מקסימום.
  אני מאוד מקווה שיחלפו עוד כמה שנים טובות ואהיה מבוגר מספיק לוותר על הכדורגל האירופי לפני שגם הוא יאבד את עלי התאנה האחרונים שלו ויגיע למקום העצוב הזה. אם זה המצב כבר עדיף לראות שידורים חיים מהבורסה, שם לפחות אין פסקי זמן מעיקים / התחזויות שמפסיקות את המשחק ודיבורים גבוהים על ערכים.

  • ואן גוך

   מה עם המעבר של קוטיניו? זה לא רקבון מתקדם?

   • אופיר מ

    כי ליברפול בטח מפרישה מעשרות מהרווחים על סאלח ויונייטד שלך בטח הביאה את פוגבה בהתנדבות. די להתעלק על ברצלונה בחייאת רומן, אתה יכול להיות הייטר אבל כשזה מעוור אותך מלהגיב ולהתייחס ברצינות אין טעם לדיון.. חוץ מזה אמרתי לא מעט שאני מאמין שאחרי הפרישה של מסי שתסמן את סוף דור הנפילים המיוחד של ברצלונה אני אקח פסק זמן משמעותי מכדורגל.

    • ואן גוך

     אז כנראה שאתה לא באמת אוהב כדורגל, אם זו אהבה שתלויה רק במסי.
     אגב תמיד עניין אותי במסורת היהודית הענין של.
     "לא תעשה לך פסל וכל תמונה" זה דיבר מעשרת הדיברות, ומשום מה מכל הדברים בתורה דווקא פה חכמינו אשכרה בחרו פשוט ללכת פשוטו כמשמעו עם מה שכתוב. עם הפירוש של "לא תאכל גדי בחלב אמו" הרחיקו עד אינסוף, ופה? אתה לא חושב שהכוונה באמת היא, לא תעריץ אף אחד? ובהקבלה לכדורגל, מסי גדול ככל שיהיה הוא עוד פרק של המשחק שיכמיס אותו לפנתיאון כי שם מקומו, וימשיך קדימה לרגש את העולם. :-)

     • אופיר מ

      נו מה אתה רוצה שאני אגיד לך, אתה נהנה להתעלק על אנשים ולהגיד להם מה הם אוהבים ומה לא. שיהיה... אין לי עניין להמשיך לשוחח איתך על הגיגך הלא מעניינים.

      • ואן גוך

       חבל

 • עסק שחור

  מאכזב מאוד ששיחררו אותו.
  הדבר הכי מבאס במשחק שלו השנה זה המחסור באסרטיביות בהתקפה. בהגנה הוא תמיד היה חלש-בינוני וזה לא השתנה השנה. בהתקפה לעומת זאת, כשהוא משחק עם בטחון, הוא ספק נקודות לגיטימי מהספסל. השנה הוא היה הרבה יותר פסיבי בהתקפה ובלי היכולת לקלוע הרבה בזמן קצר אין לו שום ערך מוסף. לא מובן איך שחקן שלא מזמן קלע 9 שלשות במשחק אחד קלע השנה 10 שלשות בעונה שלמה. ועוד בקבוצה שחסרה קליעה מהספסל.

 • ניינר/ווריור

  הדבר שהכי מאפיין את קריירת האן בי איי של כספי זה ביש מזל והחלטות גרועות

 • איתמר

  אולי למירי רגב נותר מקום פנוי לעוד מדליק משואה ואפשר יהיה לפצות את כספי.
  אגב, בכל מדינה נורמלית סיפור כזה לא מגיע לכותרות הראשיות ולא מעורר יצרים כה עזים.

  • אסף the kop

   עושה לך את זה רגב, אה ?

   • matipool

    למי היא לא עושה את זה?
    או שאתה בעדה או שנגדה. אין אצלה באמצע.

    • אסף the kop

     אני באמצע.

     • matipool

      יחיד סגולה.
      אני לא יכול לשמוע אותה / לראות אותה / לקרוא מה היא אומרת.

      • איציק

       אתה צריך לשמוע אותה שרה (כהטיה של המילה שיר).

      • ישי

       גם אני באמצע. יש דברים שאני לא אוהב (כמו אצל כל פוליטיקאי) ויש דברים שכן. וזה לא שהיא איזו יחידת סגולה מהפוליטיקאים בהתנהגות מגעילה.

    • Matipool

     לא משחררת האשה הזו. עזבי אותנו כבר עם טקס המשואות. ביבי ויולי הגיעו לפשרה והיא דואגת להמשיך להצית את האש ולקושש מצביעי מרכז ליכוד.
     הכי ילדת כאפות שיש. נודניקית ברמות על.

     • אמיתי

      אתה נשמע מאוהב..מהידועות שהיא סקאוזרית

      • matipool

       אפילו אם הייתה סקואזרית, עדיין אותן תחושות לגביה.

  • אביאל

   האמת שהציעו לו, הוא הסכים כמובן אבל גולדן סטייט לא הסכימה לשחרר אותו בתאריכים המתאימים למרבה האירוניה.

   מדינות נורמליות אה ? כאלו שמציגות במהדורות המרכזיות שריפת חולצות ומעשי וודו לשחקן שעובר קבוצה ? או מדינות בהן מגיש מועבר בשידור בגלל שיש לו את אותו שם כמו גנרל בצבא הדרום מלפני מאתיים שנה ולמרות שהוא ממוצא אסייתי בכלל ? או מדינות שבהן טרוריסט איסלמי כורת ראש בחנות של איקאה וכל המהדורות מציגות את זה כרצח יום יומי ? בוא ספר לנו על מדינות נורמליות.

 • מתן

  מתלבט אם יש פה יותר פרובינציאליות בנושא כספי או יותר יהירות בנושא מכבי. הבחירה קשה, אעדכן.

  • אמיתי

   השני

  • אורן השני

   מה בכלל ההבדל בין מכבי להפועל, שכאן יש ג'קסון ושם יש ג'ונסון? את מי האוהדים מעודדים בדיוק בליגת הזרים הזו?

   • מתן

    שלהפועל יש ארבעה זרים ומתאזרח אחד מתוך בחירה של העמותה ולמכבי חמישה זרים (יש יותר בסגל אבל לליגה נרשמים רק חמישה בעקבות החוק הרוסי) פלוס שלושה מתאזרחים ואף אחד מהישראלים שלה הוא לא פקטור בקבוצה (מוזמן לבדוק את מספרי הדקות והנקודות שלהם). יכול להיות שמבחינתך זה לא הבדל מהותי, אבל לדעתי זה לגמרי כן.

 • אלעדכ

  שיקול מקצועי ומובן.
  אבל גורם להעריך עוד יותר את היכולת לשרוד 9 שנים בליגה הסופר תחרותית הזאת. כל רגע צץ איזה קווין קוק כזה, שיש כמוהו אלפים בארה"ב, ותופס לך את המקום. זו מלחמת הישרדות יומיומית.

 • עמית זילברבוש

  א. לא הבנתי מה הצורך לכל ההקדמה בנושא קר. איך זה שהוא איש עם ערכים, מדבר רהוט, פנים טובות לליגה קשור לעובדה שצריך להחליט על לחתוך מישהו וחותכים את מי שמקצועית הכי פחות יתרום להבנתם?
  ב. לדבר על "האם זה אתי לחתוך מישהו שעשה מה שדרשו ממנו" זה קצת מוזר בעיני לאור כל כך הרבה מקרים אחרים בהם חתכו אנשים שעשו ככ הרבה מעבר מה שציפו מהם, למשל לעלות לשחק משחק פלייאוף מיד אחרי מות אחותך, ואז לעוף בטרייד ולהפוף את כל הקריירה שלך.

  • איציק

   הוא לא ישראלי!!!

  • יואב דובינסקי

   הייתי יכול לפתוח בפסקה על מאמן מלבנון שמנפה ספורטאי ישראלי ולקשר את זה לדיווחים על העיוולת בעולם הטקוואנדו, כשלא מאפשרים לישראלים להתחרות באליפות העולם לנוער בטוניסיה, שהיא קריטריון לאולימפיאדת הנוער. העדפתי לפתוח בפסקה על התדמית האתית של קר. יש לציין שהפוסט נכתב כמה שעות לפני ההודעה על השחרור, ככה שאולי אם הייתי מחכה עד הלילה אולי הייתי מקבל החלטת עריכה אחרת.

   • עמית זילברבוש

    אני לא ככ מרגיש שהתשובה עונה על השאלה שלי אבל כנראה פספסתי משהו.

    • יואב דובינסקי

     הפוסט נכתב במהלך משחקי שבת בערב. הערוץ שששידר ג"ס-פליקנס לא היה פתוח עבורי, אז ראיתי בעיקר יוסטון-אוקלהומה בזמן הפוסט. המיקוד של הפוסט היה האם אתי לחתוך את כספי. למעשה הכותרת הראשונה היתה "ההחלטה", כשהפוקוס הוא על מאמן שלפחות תדמיתית מזוהה עם אינטגריטי ואכפתיות לשחקנים כשמולו עומדת החלטה שבה הוא למעשה מתנער מההסכם הלא כתוב שיש עם שחקן שגם עשה הקרבה כלכלית כדי לשחק במועדון וגם מקצועית עשה מה שביקשו ממנו. כמה שעות אחרי הפוסט וכשעה אחרי שהמשחק של ג"ס נגמר, יצאה ההודעה הרשמית. כך שבסביבות 1:00 בלילה שעון מזרח, רק שיניתי כמה פעלים ללשון עבר ואת הכותרת. לכן הפתיח על התדמית האתית של הלבנוני.

 • קורא בין השורות

  עצוב לי מאד בשביל כספי.
  אני מקווה שהוא לא יתייאש ויישאר בnba בעונה הבאה. ויקדיש את הזמן להחלמה ושיקום פיזי ומנטלי של הגוף ושל הבטחון בקליעה שלו...

 • נדבושקה

  הסיפור מאד פשוט וסתם עושים ממנו משהו מורכב כי זה כספי:

  - כספי היה סביר בתחילת העונה, מאז הוא היה בינוני מינוס(כשלא היה פצוע) וסירב לספק את הנשק המרכזי בגללו הובא לג"ס - השלשות.
  - כספי פציע מאד, ובקבוצה שהכוכבים שלה סובלים מםציעות רבות במהלך העונה - אני מניח שהדבר הראשון שנדרש משחקן רוטציה הוא...להיות בריא וכשיר.

  - כספי לא התעלה מעל אף שחקן רוטציה אחר, ו3 החודשים האחרונים שלו טשטשו את הסנטימנט החיובי שהיה כלפיו בגלל פתיחת העונה.

  - בבדיקת מומחה שלשום גילו לכספי דלקת ברגל(כמובן שעיתונאי ארצנו לא פרסמו זאת), זה מה שעיכב את החזרה שלו למגרשים. אני מניח שהבינו שאפילו להמשך הפלייאוף הכשירות שלו בספק.

  - למרות הכל, הוא נשאר בחוץ רק בגלל סיטואצית הקצה אליה נקלע וההצטיינות המפתיעה של קוק.

  נ.ב לגבי ההתיייחסות ל"הוגנות" המהלך- לא מבין את העניין בכלל.
  נשמע מאד פרובינציאלי גם אם זו לא הכוונה שלך.

  קל לשכוח שבסיום העונה שעברה היה בכלל ספק אם כספי יהיה בליגה. זה היה הלם שג"ס החתימו אותו אחרי עונה גרועה ומלאת פציעות(כרגיל...)

  כך שאולי כספי בכלל צריך להגיד תודה למי שנתן לו את ההזדמנות לטבעת ולקדמת הבמה.

  זה שכספי לא ניצל אותה- זה חבל מאד אבל באשמתו המלאה.

  • דמוסתנס

   התגובה קצת מנותקת מין המציאות. לפני 2 עונות כספי נתן תרומה של שחקן חמישייה לגיטימי לחלוטין בnba עם 12 נקודות למשחק יחד עם יכולות ריבאונד לא רעות בכלל. לא היה כל ספק בין יודעי דבר בnba שכספי ימצא קבוצה לשנה הבאה והיו לא הצעות נוספות מלבד זו של גולדן סטייט שאף היו גבוהות יותר מבחינה כספית, מה ששולל את הטענה שלך שהיה ספק אם ימשיך בליגה בכלל.

   סך הכל כספי סבל מחוסר מזל די קיצוני ואין מה להאשים אותן או את אף אחד אחר- בטח לא את קר שתפקידו לבחור מקצועית איזה שחקן יתרום בפלייאוף, וכרגע זה לא כספי.

   חוץ מזה, כל הסיטואציה בפלייאוף הזה עם קיירי, קאזינס, הייוורד, לאונרד וקרי מוציאה קצת את החשק

   • נדבושקה

    תחזור שוב אחורה ותבדוק...אני עוקב אחרי הליגה ברמה היומית.

    אחרי העונה שעברה הזוועתית (בקושי שיחק בגלל פציעות ובעיות עם ייגר ואז הפציעה בפליקנס והיכולת הגרועה במינסוטה) היה ספק רב שימצא חוזה.

    זה שבדיעבד התברר שהיו לו הצעות, לא שולל את הטענה שלי...

    מעבר לכך אני מסכים שאין קשר לסטיב קר ושזו החלטה מקצועית מתקבלת על הדעת, ואף האידיאלית עבור הווריורס במצבם

    אני לא אומר שלא היה מוצא, אבל זה היה ממש לא בטוח.

   • ירושלמי

    בדיוק כמו בקיץ האחרון, יכול להיות שהוא ימצא קבוצה חדשה ויכול להיות שלא.
    יכול להיות אפילו שהוא יחזור לג"ס או לקונטנדרית אחרת בעונה הבאה, אבל יכול להיות שבסוף הוא ימצא את עצמו באירופה או אפילו ח"ו במכבי!

    כספי הוא בסך הכל שחקן רוטציה משני (ופצוע) נכון לעכשיו, וכמו כל שחקן אחר בדרג זהה, כל חוזה עתידי שלו תלוי בהרבה דברים כמו סיטואציה \ ביקוש \ סוכנים \ ובעיקר מזל!

    את היכולת של כספי ואת מה שהוא מביא לקבוצה כולם כבר מכירים, אם תהיה קבוצה בעונה הבאה שתצטרך רול פלייר מהסוג הזה אני בטוח שהשם של כספי יעלה כאופציה, אבל זה לא שמשהו דרסטי צפוי להשתנות במעמדו בליגה.

 • MOBY

  קצת פרובנציאלי,
  אם יש לך עסק שצריך להגיע לשיא בחודש/חודשיים הקרובים ואתה יכול לרשום מספר מצומצם של שחקנים לתקופה אתה תיקח את הטובים ביותר והבריאים ביותר (ואם אתה חושב שהטובים ביותר יהיו בריאים עוד חודש אתה משקלל עלות תועלת).
  כספי חסר מזל, אבל ההופעות הטובות שלו בקבוצה מועמדת לאליפות נותנת לו נקודת פתיחה טובה יותר לשנה הבאה.

  • נדבושקה

   לא מסכים לגבי הפסקה האחרונה.

   כמה הופעות טובות באמת הוא נתן העונה?
   אם מפחיתים משחקים סולידים של נניח 11 נק ו4 ריב' שבתקשורת הישראלית הופכים ל"הצגה/כספי חישמל את הארנה/כספי מועמד לאולסטאר".

   יש ערימות של שחקנים שיתנו לך 5-6 משחקי דאבל דאבל בעונה ולא ימצאו חוזה בליגה.

   מעבר לכך, העונה הזו פגעה בו לטעמי.

   שחקנים משלימים כמו כספי ממותגים בצורה שאמורה לאפשר להם להתבדל.

   עד העונה, קבוצה שחשבה על קלעי שלשות זול מהספסל לקחה אותו בחשבון ברמה התיאורטית.

   העונה המימד הזה נעלם מהמשחק שלו.
   ואי אפשר למתג את עצמך על חיתוכים לסל.

   הבסט קייס שלו יהיה קבוצה כמו יוטה או דנבר שיקחו אותו כsf שלישי בהיררכיה.

   הסביר הוא שימצא חוזה כsf מחליף ראשון או שני בקבוצת לוטרי .

  • ישי

   אוי ואבוי, פרובינציאלי. זה ממש נהיה קללה אצל חלק מהמטרופולויטנים הקוסמופוליטיים בשנים האחרונות.

 • Amir A

  שתי שאלות למביני עניין:
  1. מה באמת הרמה של כספי ביחס ל-NBA?
  2. איך גל מקל מצא את עצמו בקבוצת NBA?

  • למאר

   שחקן נבא חלש.
   לא יודע איך מקל. סוכן טוב וכנראה כושר ממש טוב לשבוע וחצי

  • אלעדכ

   ביקשת מביני עניין ונענית שהוא שחקן נ.ב.א חלש....

   לא יודע עד כמה אני מבין עניין, אבל נתון שאולי יאיר את עיניך - קריירה ממוצעת של שחקן נ.ב.א אורכת 5-6 שנים (לפני שהוא נפלט מהליגה ומגיע לשחק במתנס של ראשון). כספי מסיים עכשיו עונה 9. אז כנראה שהוא שם בזכות ולא בחסד.

  • איציק

   כספי שחקן מאוד מוגבל בכישרון אך עם מוסר עבודה מאד גבוה ויחסי אנוש מאד טובים להבנתי. זה לא מעט בכלל ומחזיק אותו כבר 9 עונות בליגה. כנראה שעם הזמן יכנס לחידוני טריוויה.
   גל מקל הוא יהיה באמת רק לעכברי הטריוויה. הוא מה שנקרא טעות סטטיסטית. קורה...

   • יואב דובינסקי

    מה שכתבת על כספי מבחינת המוגבלות ומוסר העבודה נכון גם למקל. כספי גם מגבה את זה ביכולת פיזית ואתלטית ולכן מחזיק מעמד הרבה שנים. בדיעבד, לדעתי טעה שלא לקח חוזה מובטח לכמה שנים בברוקלין במשכורת גבוהה יותר. אני לא חושב שהוא נתן עונה רעה, אבל אני לא יודע כמה קבוצות ירצו להמר על הכשירות שלו.
    מקל הוא לא טעות סטטיסטית. הוא גם שחקן די מוגבל שהוציא מעצמו הרבה מאוד בזכות עבודה קשה. היה מוכן לעשות הכל כדי להיות בNBA. מאמנים אוהבים את זה. יש דוגמאות של שחקני נשמה כאלה בשולי הרוטציה שפה ושם קיבלו הזדמנויות ואפילו היו שותפים באליפויות. כזה ג'י ג'י בריאה או מתיו דלבדובה. לכן קיבל צ'אנס. הוא לא היה מספיק טוב כדי לשרוד, אבל מקל זכה ביושר בצ'אנס שקיבל.

    • איציק

     כספי צדק שהלך ל-GS. הוא רדף אחרי החלום ונכשל, חלקית שלא באשמתו. אם לא היה מנסה לממש את החלום, לא היה סולח לעצמו. עדיף לנסות ולהיכשל מאשר שזה ירדוף אותך כל החיים עם השאלה: ואולי...
     לגבי מקל. כתבת נכון על מקל עצמו, אבל הבחירה של אחרים בו היא השגיאה הסטטיסטית. הוא לא היה קרוב בשום שלב לא לג'י ג'י בראה ואפילו לא לדלבדובה, למרות שהאחרון גם מאד מוגבל, אבל הרבה פחות. הוא מצידו עשה את כל שיכל כדי להגיע לשם וצדק שניסה לרדוף אחרי החלום. אם מכבי (גם במצבה הנוכחית) היתה מוכנה להחתים אותי, אני הייתי צודק אם הייתי הולך, לא כי יש לי סיכוי אלה כי יש לי חלום. הם מצידם היו יותר מטומטמים מהחתמת רודני ביופורד או וילפורד קינג.

     • אדם בן דוד

      אני מניח שאתה היית יודע שכאשר הקבוצה שלך קולעת את הסל לא אתה זה שמוציא את הכדור

      • איציק

       :-)

    • ישי

     אתה שופט את ההחלטה של כספי כנראה במדדים אחרים משלו. אתה אומר שהיה מרוויח עוד כסף ועוד עונות NBA. סביר מאוד שהוא היה מוכן לוותר על עוד עונות ב-NBA תמורת פלייאוף וטבעת. אולי בסוף לא יקבל כלום, אבל מבחינת הנתונים שהיו בזמן ההחלטה, אם באמת זה היה השיקול שלו, לא נראה שטעה.

 • אנונימוס

  רגע, אם הוא חוזר לארץ הוא הולך למכבי א' עם הזרים, או מכבי ב' עם הישראלים?

 • אמיתי

  לדעתי כפשרה צריך לתת לו להדליק משואה. או לשיר עם עדן בן זקן

  • איציק

   במקום או ביחד עם גלי עטרי?

   • אמיתי

    עם הולוגרמה של שושנה דמרי

  • Matipool

   צחוק צחוק אבל מסתבר שהוא היה מועמד מוביל להדלקת משואה ורק בגלל שגולדן סטייט לא הסכימה לשחרר אותו לכמה ימים במהלך הפלייאוף, הוא נאלץ לוותר.
   הו האירוניה.

   • אמיתי

    וואלה.. קצת נהיה זול העניין הזה של המשואות. חוץ מדופק וארבע גפיים מה הדרישות?

    • איציק

     לדעתי הוא צריך לתבוע את GS. לא על הניפוי כי אם על מניעת הדלקת המשואה. זו עוגמת נפש הרבה יותר גדולה. הפיצוי החלקי היה הפלאיי-אוף, ועכשיו נשאר בלי משוואה ובלי פיצוי ולו חלקי.

 • למאר

  כספי שחקן קצה ספסל בנבא.
  לקבוצה עם יומרות אין לו כלום לתת.
  עוד שנה או פחות הוא במכבי על חוזה שמן

 • אלון

  יש גם את הצד השני של המטבע וזה שחקנים כמו קוק שעברו 4 שנים בקולג פלוס 3 שנים ב גי ליג. עבד על המשחק שלו בשביל להגשים את החלום שלו ולא בחר באופציות הקלות שיש מעבר לים. אני מאושר שהוא לקח את המקום של כספי בעיקר כי אני נהנה לקרוא את אוהדי מכבי מתבכיינים על זה שאין צדק בספורט.

 • דונאדוני

  תגידו מה זה חוג כדורסל במתנ"ס השכונתי?
  כן ממש קר יסכן את הסיכויים שלו לאליפות בשביל לצאת גבר עם כספי.
  לפי מה שאתה אומר אז כל שחקן שחותם על חוזה נמוך ממה שהציעו לו אמור להיות בטוח במקומו בסגל.
  משתמע מהדברים שלך שכספי עשה טובה לגולדן סטייט.
  כספי עשה מה שהוא חושב שנכון בשבילו, וסטיב קר עשה מה שהוא חושב שנכון לגולדן סטייט. כל השאר זה לא רלבנטי ולא מעניין.
  אגב, הדיל הוא לא רק לגבי הדקות של כספי... גם צריך שכספי יתרום מקצועית. אז לא בטוח שהוא עמד בדיל, לפחות לא בעיני המאמן.
  אשמח שתענה על שני הדברים הבאים:
  1. אם כספי בחוזה מינימום ונותן תפוקה כפי שציפו ממנו, למה חתכו אותו? מי חותך שחקן שתורם לקבוצה בחוזה מינימום?
  2. את מי כן היית חותך? שים לב שהמועמדים האחריל הם צעירים וייתכן שגולדן בונה עליהם לעתיד, אם בקבוצה ואם כחלק מטרייד. אז את מי היית חותך?

  • יואב דובינסקי

   כספי קצת בצומת הזו שאתה לא ממש בטוח אם הוא נופה כי הוא לא עשה מה שרצו ממנו (שלשות), כי היה צריך גארד (קרי פצוע) או ענייני כשירות לקראת הפלייאוף (פציעה שלא ממש ברורה מה החומרה), או קצת מהכל. אני לא בטוח שאם הוא לא פצוע הוא משוחרר, אני לא בטוח שאם קרי בריא הוא משוחרר ואני לא בטוח שאם הוא לא קולע עוד 50 שלשות העונה הוא משוחרר. לגבי השלשות עולה השאלה גם מה היו ההוראות של קר. דווקא לאורך כל העונה גם קר וגם השחקנים שיבחו את כספי על התאמה למערכת ולשיטה. לא שמעת קיטורים: "למה הוא לא זורק?". זה לא בלאט בקליבלנד שכל יומיים היו שמועות ומקורבים. סך הכל לאורך העונה היה נראה שכספי בתפקיד למידותיו ומתאים את עצמו לציפיות. כנראה בסיטואציה שנוצרה, זו ההחלטה שמשרתת ביותר את סיכויי האליפות של ג"ס. זה לא מוריד מזה שהלבנוני היה מודע להקרבה הכלכלית של כספי וקיבל החלטה שההשלכה שלה היא שכספי די נפגע מכל כיוון (גם חוזה נמוך ממה שהיה יכול לקבל לפני העונה, גם מחוץ לפלייאוף וגם סימן שאלה לגבי הכשירות שלו לקבוצות עתידיות).

   • נדבושקה

    זה כמובן שילוב של הכל, כאשר הפציעה של קארי היוותה גורם מרכזי בצורך ברכז נוסף.

    מצד שני, כנראה שאם כספי היה משחק טוב יותר לאורך העונה ולא היה פצוע כל שבועיים- היה קשה יותר לוותר עליו.

    הוא די גרם לג"ס לחיים קלים כשבאו לקבל את ההחלטה

   • ישי

    מאמצע העונה היו פרסומים בתקשורת שמאוכזבים מזה שהוא לא זורק.

    • יואב דובינסקי

     בטור של מארק סטיין בניו יורק טיימס הוא מצטט את כספי שאומר שהיה מדבר עם קר על האם לזרוק יותר מ3 וקר היה אומר לו להמשיך לשחק כפי שהוא משחק. ככה שאם הוא ממלא הוראות מאמן, זה בעיקר על קר.

     https://www.nytimes.com/2018/04/08/sports/omri-casspi-warriors.html

     • איציק

      איזה חרה הקר הזה, בכוונה הכשיל את כספי. זה בגלל שהוא עוכר ישראל.

 • אריאל ה.

  כספי הוא אחד השחקנים המוגבלים ביותר בליגה, עם בעיית פציעות חוזרות ונשנות, אין שום סיבה לקר להשאיר אותו.

 • רותם

  שחקן ללא קליעה נורמלית לא יכול להיות חלק מקבוצה שמבוססת על יכולת קליעה אבסולוטית…

  הוא שחקן בינוני ומטה ומקומו לא בגולדן סטייט

 • Blue Devil

  שתי הערות קטנות:
  דבר ראשון - אני שמח בשביל קווין קוק שמצא את מקומו בליגה (גם אם זה לצערי על חשבונו של כספי)
  דבר שני - למיטב הבנתי בניית הסגל היא לא באחריות המאמן, בשביל זה יש ג'נרל מנג'ר, אז אני לא בטוח שכל התזה לגבי סטיב קר בכלל רלוונטית במקרה הזה

  • יואב דובינסקי

   אתה צודק לגבי ההערה השנייה. אני יוצא מנקודת הנחה שלסטיב קר כמאמן אלוף והול-אוף פיימר עתידי וכג'נרל מנג'ר לשעבר יש אמירה בהחלטה את מי להחתים או לשחרר. ואם לא, אז קל יותר להאשים את הלבנוני מאשר את היהודי.

   • Trailblazer

    אני מניח שזה בצחוק,אבל סטיב קר לבנוני כמו שדומיניק וילקינס צרפתי או השחקן רוגבי האירי ההוא טברייני

    • NoOne

     רק עכשיו נפל לי האסימון למה הוא התכוון , חשבתי שהוא מתכוון ל-לבנוני במובן של לבן חיוור
     בהתחשב במיוחד במה שקרה לאבא של סטיב קר זאת אחת ההערות המטומטמות שנכתבו פה ואת זה אומר אחד שכתב חלק גדול מהן

     • יואב דובינסקי

      אתה צודק. עד התגובה שלך בכלל לא ידעתי שאבא שלו נרצח שם. רק ידעתי שהוא נולד בלבנון כי ההורים שלו עבדו שם (חשבתי שאבא שלו היה איש צבא או שגריר, אבל עכשיו אני רואה שההורים היו אנשי אקדמיה). אז הכינוי הלבנוני היה סתם הוצאת קיטור. בכל מקרה, לשם שינוי פה אני מקבל את ההערה.

Comments are closed.