רסלמניה כדרך חיים

באמריקה של טראמפ ה"אח של האנדרטייקר" מתמודד בבחירות

לא חשבתי שדונאלד טראמפ ינצח בבחירות. זה (עדיין) נראה לי הזוי מידי. יחד עם זאת, כן הרגשתי שהילרי קלינטון מאוד לא פופולרית באמריקה. ממשל טראמפ הרבה יותר גרוע מהתחזיות הגרועות ממילא שצפו לו. כבר הפסקתי לספור את כמות הסקנדלים בממשל המאוד-לא-נשיאותי הזה. קטסטרופה פוליטית רודפת קטסטרופה מדינית. מחאות מכל כיוון, פיטורים והתפטרויות בסיטונאות, רמאויות, שקרים, קונספירציות, שחקניות פורנו ופלייבוי, נפוטיזם, מלחמות לא ברורות, רוסיה, איראן, סוריה, צפון קוריאה, קריסות כלכליות ובאופן כללי תחושה של פילוג וחוסר אמון. כל פרשיה היתה מכתימה ממשל של ארבע שנים. בבית הלבן של טראמפ, כבר אי אפשר לעקוב.

כל ההקדמה הזו באה כדי לטעון שלמרות הקלאסטרפאק של ממשל טראמפ, אם מישהו חושב שהלך הרוח בארצות הברית הוא "אם רק היינו בוחרים את הילרי", הוא לא מרגיש את אמריקה. כלומר, בניו יורק ובלוס אנג'לס בהחלט כן, הם יותר קול אמריקה מאשר כל אמריקה. טראמפ הובס בקול הפופולרי, אבל אם מוציאים את ניו יורק וקליפורניה, ביתר אמריקה הוא הביס את קלינטון ביותר ממיליון קולות. ניו יורק וקליפורניה עושות הרבה מאוד רעש, אבל הן מדברות בעיקר עם עצמן, מעל הראש של יתר המדינה.

דוגמא לכך אפשר היה לקבל השבוע בפרסי הפוליצר ומי שקיבלו את התהילה על חשיפת הטרדות מיניות. החברים מהוועדה באוניברסיטת קולומביה חילקו את הפרס לחברים מהניו יורק טיימס שכתבו על החברים מהוליווד. האינדיאנפוליס סטאר ושלושת העיתונאים הגיבורים שחשפו את לארי נסאר, חזרו בידיים ריקות. לא שיש מה לגמד בחשיפת הארווי ווינסטיין וקמפיין #metoo, אבל ההישג העיתונאי של מריסה קויאטקווסקי, מארק אלסיה וטים אוואנס היה מרשים יותר הן מבחינת עיתונאות חוקרת והן מבחינת השפעה ישירה על המשפחה הממוצעת.

התחושה חמוצה משהו שפרס העיתונות החשוב בעולם העדיף את העיתון הגלובלי בניו יורק מאשר עיתון מקומי באינדיאנה. שהטרגדיה של שחקניות מיליונריות מהוליווד הועדפה על הטרגדיה של מאות נשים, נערות וילדות, שחלקן הגדול הוטרדו במישיגן. שאשלי ג'אד ואליסיה מילאנו ושחקניות נוספות מפורסמות, הועדפו על פני מגוון רחב וא-פוליטי של מתעמלות חובבניות ומקצועניות מכל רחבי ארצות הברית, מעורכת הדין הדתייה רייצ'ל דלהולנדר מקנאקי שלראשונה הגישה תלונה במשטרה נגד לארי נאסאר ועד מקיילה מרוני ואלי רייזמן שנתנו לפרשה חשיפה לאומית ובינלאומית. כך גם כשמדובר באחד הנושאים הכי רגישים והכי טראומתיים שאמריקה מתמודדת איתם, יש דרג ויש את מידל אמריקה.

עם כל ההתנשאות שבעניין, אני חושב שבשביל להבין את אמריקה חייבים להרגיש את אמריקה ואת אמריקה לא מרגישים דרך CNN או MSNBC או FOX. גם לא דרך הוושינגטון פוסט או הניו יורק טיימס או פודקאסטים מתחכמים. כלומר, לא רק. את אמריקה מרגישים דרך חדשות מקומיות, דרך תחנות רדיו ובעיקר דרך החיים והאנשים כאן. יש לאמריקה הרבה מאוד צדדים, אבל כדי להרגיש את אמריקה צריך לגור פה. לא בהכרח בטנסי כמובן, אבל גם לא בניו יורק. כלומר, לא רק בניו יורק. ניו יורק וקליפורניה הם חלק מאוד רועש באמריקה, אבל הם לא הלב.

למעשה, מאז הבחירה בטראמפ, התחושה כאן היא שניו יורק וקליפורניה יותר מטיפות לאמריקה ונוזפות באמריקה מאשר מרגישות אותה. טראמפ נשיא גרוע מאוד. נראה במיד-טרמס בנובמבר את ההשפעה של הנשיאות שלו על הבחירות לסנאט ולקונגרס, אבל גם שנה וחצי אחרי הבחירות לנשיאות אני לא מרגיש שהדמוקרטים הפנימו לחלוטין את המסר.

טנסי מדינה אדומה. אנחנו קצת דרום-לייט ביחס לאלבמה ולמיסיסיפי, אבל רפובליקנית מאוד. עדיין פה ושם מפוזרים פסלי קונפדרציה, מרטין לות'ר קינג נרצח בממפיס, ובכלל מוזיקת קאנטרי היא מוזיקה לבנה בעיקרה. פוטבול, כנסייה, משפחה, גולף, קהילה, מונסטר טראקס, נאסקאר, מטסים בתחילת המשחק והצדעות לחיילים. החדשות המקומיות כאן מתמקדות בעיקר במזרח טנסי. הרבה בזכות אוניברסיטת טנסי נוקסוויל היא העיר המרכזית במזרח המדינה, אבל ביחס ליתר טנסי היא עיר בינונית. נוקסוויל קטנה בצורה משמעותית מנאשוויל שבמרכז ומממפיס שבמערב, אבל בטח גדולה בצורה משמעותית מעשרות העיירות הקטנות שמהן מגיעים חלק נכבד מהסטודנטים שלי.

מדינת טנסי מחולקת למחוזות, כשנוקסוויל נמצאת במחוז נוקס. במהלך השנה ייערכו הבחירות לראשות עיריית מחוז נוקס ובתחילת מאי ייערכו הפריימריז. בין שלושת המתמודדים בפריימריז מטעם הרפובליקנים נמצא גם גלן ג'ייקובס. השם אולי לא אומר הרבה, אבל השם "קיין", הדמות שהוא מגלם בWWE, מוכרת מאוד לחובבי הרסלינג. למרות שאני לא עוקב אחרי הארגון, את הדמויות שהפכו לאייקוני תרבות אני מכיר. בטח כשמכסים אותם בתקשורת המיינסטרימית או בESPN.

WWE לא כוס התה שלי, אבל יש להם הרבה מאוד דרישה ברחבי ארצות הברית. מאז שעברתי לטנסי הם ביקרו כאן פעמיים. פעם אחת אפילו הלכתי. אני יודע שלפני כמה שנים הם התרחבו ופתחו ערוץ אינטרנטי בסגנון נטפליקס, יש להם לא מעט תכניות בערוצי טלויזיה שונים כולל כל מיני תכניות ריאליטי, את אירוע השיא "רסלמניה" הם עורכים באצטדיוני ענק שארחו משחקי סופרבול ולאחרונה הם קיבלו חשיפה נוספת כשרונדה ראוזי הצטרפה לארגון. קיין, הדמות שג'ייקובס מגלם, הוא על פי העלילה האח האבוד של האנדרטייקר. הקרבות שלו אלימים במיוחד, על גבול הסדיזם, ומלווים בפירוטכניקה מרהיבה.

זה לא לחלוטין חסר תקדים שמתאבקים רצים לתפקידים ציבוריים, אבל זה לא לגמרי שכיח. מדובר בסלבריטאים מוכרים מאוד, מלאי כריזמה ויכולת לשלהב קהל. מסרים קליטים, חלוקה לטובים מול רעים מהולים במוזיקה רועשת ואווירת אלימות, לא זרים לפוליטיקאים מפלגים. ובכלל, הכל הרי מכור, לא? טראמפ בעצמו שיתף פעולה עם הWWE. למעשה, לינדה מקמהון, אישתו של וינס מקמהן הבעלים של הWWE, שהיתה בעצמה מנהלת הארגון, היא היום חלק ממשל טראמפ כשרה לעסקים קטנים או ראש הסוכנות לעסקים קטנים ובדרגה של חברת קבינט.

אני לא מספיק מתעניין בעניינים הפנימיים בנוקס קאונטי כדי להיכנס לניו-אנסין לגבי פתרונות לבעיות בטיחות, חינוך ומיסוי שמעסיקים את התושבים פה ואין לי באמת דעה מי מהמועמדים עדיף. אני יודע שגלן ג'יקובס בוגר אוניברסיטה ויש לו סוכנות ביטוח בנוקסוויל. הוא מאמין בעסקים קטנים, בהתערבות מינימלית של הממשלה והוא הבטיח שלא להעלות מיסים.

אפשר להסתכל על הדמות של ג'יקובס ולגחך על האפשרות ש"האח של האנדטייקר" יוביל מהלכים ציבוריים, אבל אפשר גם להקשיב לו. שאולי המכנה המשותף זה לאו דווקא האש והמוזיקה המפחידה והמסכה והמכות, האיומים והצעקות אלא דווקא החיבור לענייני היום-יום.עם כל הבעיות של טראמפ, אני לא בטוח שהדמוקרטים מצליחים להתקרב למידל אמריקה ולדאגה לעתיד העסק ולביטחון האישי. לא בהכרח לעניינים שברומו של עולם, לחשש מרוסיה, או צפון קוריאה או אפילו מירי המוני, אלא לביטחון שהילדות יחזרו בשלום מחוג התעמלות.

קבוצה של אוהדים
הניגון

75 Comments

רותם 22 באפריל 2018

אדיוקרטיה
Idiocracy באנגלית
ממליץ מאוד לראות
זה בערך מה שהולך להיות…

יואב דובינסקי 22 באפריל 2018

מצוין, לא שמעתי את המונח הזה עדיין. אני לגמרי גונב ממך.

אייב 22 באפריל 2018

אידיוקרטיה זה סרט קומדיה מאוד מוכר. מומלץ.

רותם 22 באפריל 2018

לא רק מומלץ מאוד אלא שם באמת הנשיא הוא מתאבק לשעבר :)

באבא ימים 22 באפריל 2018

אני מסכים עם האמירה הכללית- מי שחושב שאמריקה מתפכחת מטראמפ לא מבין את אמריה.

עם זאת, יש משהו עקום בלהציג את תופעת המתאבקים כמשהו שמאפיין את אמריקה של טראמפ- קליפורניה הליברלית בחרה כמושל את ארנולד שוורצנגר. מינסוטה את ג׳סי וונטורה.

יואב דובינסקי 22 באפריל 2018

נכון. כפי שכתבתי, זה לא לחלוטין חסר תקדים אבל גם לא משהו שכיח.

בובו 22 באפריל 2018

הוא התכוון לסרט באותו השם. סרט משעשע. לא לגמרי לא מציאותי.

בובו 22 באפריל 2018

תגובה לתגובה ל 1.

אורי 22 באפריל 2018

חכה שדוויין ג'ונסון יהיה נשיא
לא שיש לי בעיה עם זה וזה לא קשור לטראמפ – כמו שהזכירו לפני ג'סי ונטורה היה מושל, ארנולד שוורצנגר היה מושל וב"אמריקה של קרטר" שחקן קולנוע נהיה נשיא

בובו 22 באפריל 2018

מה שמצחיק זה שהכל הפוך. אובמה נכשל בחוץ והיה מוצלח בפנים וטראמפ בינתיים מסתמן להפך, בלי להכנס לסגנון המבחיל וכולי. וזה למרות שהוא רץ על הטיקט של להתמקד באמריקה. רפורמת המיסוי שלו תהיה בכייה לדורות לדעתי. כבר עכשיו חלקים מסויימים באמריקה הם עולם שלישי.

יואב דובינסקי 22 באפריל 2018

לא יודע אם הייתי קורא לזה מצחיק, או שטראמפ מצליח במיוחד במדיניות חוץ.

בובו 22 באפריל 2018

מצחיק = אירוני משהו. בינתיים הוא חסר תועלת באותה מידה בסוריה, הוציא את הפלסטנים קצת מהסרט שלהם, נראה כיוון חיובי בצפון קוריאה והתחיל במלחמות סחר שונות ומשונות לשפר את העמדה של אמריקה בכלכלה העולמית (אולי למען חבריו כמו ברפורמת המס). חיובי יותר מאובמה הייתי אומר, וזה לא מפחית מהנזקים האחרים.

חובבן 22 באפריל 2018

למרות הרטוריקה השונה, מדיניות החוץ של טראמפ היא המשך ישיר של אובמה. המגמה היא התכנסות, מעורבות מינימאלית ונסיון להתרחק ממעורבות צבאית חדשה, ונסיון להשגים תדמיתיים בלי כיסוי אמיתי.
כמו שאובמה חתם עם איראן, טראמפ יחתום על צפון קוראה.

יריב ס. 22 באפריל 2018

גלן גייקובס היהודי הוא קיין, נחשב לאחד האנשים המשכילים והחשובים מאחרי הקלעים של ה WWE.

אפשר לראות סרטונים שלו ביוטיוב בהם הוא מעביר הרצאות בנושאי חברה וכלכלה.

yaron 22 באפריל 2018

עושה רושם של בחור רציני שמבין דבר או שניים בפוליטיקה וכלכלה.

יוסי מהאבטיחים 22 באפריל 2018

יואב, עם כל הכבוד לחשיפה של לארי נסאר, הסיפור של ווינשטיין גרם לתופעה פסיכית כלל עולמית. חברות וארגונים בינלאומיים העיפו מנכ"לים על גילויים בעקבות me too.
אין מה לזלזל באף אחד מהסיפורים, ואין מה לזלזל במליונריות שמוטרדות מינית גם אם יש להן הרבה כסף.
בהחלט שווה פוליצר, ולו בשביל האומץ להתעסק עם אחד האנשים החזקים באמריקה שעשה כל שביכולתו למנוע פרסום.

יואב דובינסקי 22 באפריל 2018

אין לי ויכוח שהסיפור של ווינשטיין קיבל תהודה עולמית רחבה יותר בעקבות Metoo וגרם ליותר שינוי, אבל מה שאני טוען זה שחשיפת נסאר היה הישג גדול יותר מבחינת תחקיר עיתונאי. הארווי ווינשטיין היה סוד ידוע בהוליווד. היו גם מערכונים על זה. לא מזלזל בניו יורק טיימס חס וחלילה, אבל זה היה פולו-אפ שהתאפשר כשהלך הרוח היה מתאים למתלוננות. נסאר הושתק. כל המערכת (איגוד ההתעמלות, הוועד האולימפי, מישיגן סטייט) השתיקו את זה. אלמלא האינדיאנפוליס סטאר, הוא היה ממשיך לעבוד, לכל הפחות באוניברסיטה. מאות ילדות, נשים ונערות. זה היה תחקיר ווטרגייטי, שהתחיל מכסתוח הטרדות של מאמן זניח ובהדרגה גדל לנסאר ולמאות מתלוננות. תחקיר שגם הקדים בשנה את הניו יורק טיימס. בעיני היה ראוי יותר לפוליצר.

יוסי מהאבטיחים 22 באפריל 2018

סוד ידוע לעיתים קשה יותר לפיצוח ופרסום.
תחשוב על הלחצים שהופעלו על הטיימס לא לפרסם את הסיפור, ואת ההתעקשות של הכתבים לשכנע סלבס לצאת נגד האיש החזק בתעשיה שלהם.

הסיפור של נסאר,מזעזע ככל שיהיה, מאד "מזכיר" את סיפורי פטרנו ואחרים בספורט נערים אמריקאי.
בסיפור ויינשטיין היתה ראשוניות בתעשיה הזו, ולדעתי זה מה שעמד לנגד הוועדה.

בכל מקרה, זה מעודד לראות שגם עיתוני מטרופולינים וגם כאלו מעיירות שדה עדיין נושכים, ומייצרים כאלו סיפורים חשובים.

יואב דובינסקי 22 באפריל 2018

אני דווקא חושב שסיפור נסאר הוא הראשוני. הכתבה על הכסתוחים בהתעמלות פורסמה באוגוסט 2016 והשם של נסאר עלה חודש אחר כך, בספטמבר. לא היה לזה שום אוריינטציה פוליטית, אבל קצת אחר כך זה השתלב באווירה מאוד פוליטית. באוקטובר 2016 הודלף הוידאו של אקסס הוליווד עם "גראב דם ביי דה פוסי", בנובמבר גבר חסר כישורים ניצח אישה בעלת ניסיון לתפקיד רם ובינואר החלו צעדות הנשים. במקביל, יותר ויותר ילדות, נערות ונשים התלוננו על ההתעללות המינית בהתעמלות, כולל מדליסטיות עבר. זה בעיני היה הרקע שהכשיר את הקרקע לשחקניות ההוליוודיות לדבר על הארווי ווינסטיין. ככה שאני חושב שלאינדי סטאר היה חלק בכתבה של הניו יורק טיימס. מצד שני, אחרי ששחקניות הוליוודיות מפורסמות דיברו על ווינסטיין וMetoo קיבל תאוצה, זה נתן את הרוח הגבית למקיילה מרוני להצטרף בפוסט בפייסבוק שמתייג metoo ואחריה לאלי רייזמן להפציץ לכל כיוון, מה שהראה שאלה לא רק מקרים בעבר הרחוק אלא מקרים שקרו בשנים האחרונות וכנראה היו נמשכים אלמלא נסאר נעצר. ככה שגם הניו יורק טיימס השפיע על פרשת ההטרדות המיניות בהתעמלות שהאינדי סטאר חשף.
האינדי סטאר לא בגודל של הניו יורק טיימס, אבל גם לא מקומון פיצי. זה עיתון גדול באינדיאנפוליס שמכסה בין היתר את הNCAA ואת איגוד ההתעמלות האמריקנית שממוקמים שם. שניהם חשובים, שניהם כנראה הצילו קורבנות נוספות. אם צריך לבחור אחד לפרס, בהתחשב בהישג העיתונאי, אני בלי היסוס הולך על האינדי סטאר. לתת לעיתונאים האלה לחזור מהפוליצר בידיים ריקות משאיר בעיני טעם חמוץ ומסר שהוליווד יותר חשובה מהיתר. זה מה שמתקשר לקו המנחה של הפוסט, שניו יורק וקליפורניה מדברות עם עצמן.

יוסי מהאבטיחים 22 באפריל 2018

ייתכן ופספסת את כוונתי.
סיפור כמו נסאר, מזעזע ככל שיהיה, "כבר היה" (פטרנו ואחרים).
סיפור ויינשטיין, למיטב זכרוני, טרם היה. בטח לא בהוליווד, בטח לא במימדים האלו.

ואגב, זה שהן מפורסמות ומהוליווד מקשה עליהן לצאת החוצה עם דברים שעברו ומקשה על עיתונאים לעשות עבודה באין מפריע (גורמים חזקים מאד ניסו להשתיק). אין לזלזל בזה, ולא צריך להפחית במאום מגודל החשיפה והעבודה העיתונאית.

אפשר היה לעשות פה מעשה ג'ייסון קיד וגרנט היל.

דוד 22 באפריל 2018

יואב, מעבר לבעיות הסגנון הבלתי נשיאותי, שלא בהכרח מעניינות כל אחד בארה"ב, אתה לא חושב שטראמפ הביא שינוי מרענן לבית הלבן?
למשל, קראתי עכשיו שטראמפ שוקל חנינה שלאחר המוות למתאגרף השחור ג'ק ג'ונסון. אפשר גם להיזכר בחנינה שהעניק לרובשקין. מי שמכיר את נשיאים בארה"ב נמנעים מפעולות פומביות כמו חנינה מתוך אידאולוגיה ש"אם לא עשו זאת לפניי, למה להיקלע למחלוקת"?
תמיד היתה הרגשה שפנייה לבית הלבן בנושא פרטי היא בזבוז זמן כי נשיא הוא מדי חשוב וכו'. אצל טראמפ זה ממש לא כך. הוא ישב בחדר הסגלגל עם עובדי תעשיות שונות ואפילו עם ילדי בי"ס מפלורידה.
גם המעבר שלו מדיבור לעשייה די מרשים לדעתי (יש כאלו שמנסים לצייר זאת אחרת ומציינים את כישלון החלפת אובמקייר. למרות שטראמפ פעל באינטנסיביות מרשימה והכישלון ממש לא רשום עליו). בקיצור זה בנאדם שמתמקד בעשייה ולא בדיבור ייצוגי (כן בדיבור בלתי ייצוגי…). לדעתי התדמית הזו ממש לא נסדקה אחרי הבחירות.

NoOne 22 באפריל 2018

כל נשיא יושב עם כל מיני תעשיות שונות וילדים , וחיילים ועובדי מדינה ושוטרים ועוד ועוד
זה חלק מהפוטואופ שהם עושים כל הזמן.

הוא ישב עם ילדים מפלורידה שעברו את ארוע הירי כמו אידיוט עם פתקים שהכינו לו מראש להיות אמפתי ולהקשיב להם.
ומייד לאחר הפגישה איתם נשבע שוב אמונים ל NRA

אין לו עוד הרבה זמן, ברגעים אלה ממש רוברט מולר עובר על כל המסמכים של עורך הדין של טראמפ שהיה תחת מעקב הרבה זמן ונעצר בדיוק כשחשבו שהוא הולך להשמיד מסמכים ותהיה בטוח שהמייקל כהן הזה לא ישב בכלא בשביל דונלד טראמפ , הוא יהיה עד מדינה בדיוק כמו כל אדם שלא רוצה לשבת בכלא 20 שנה

רטקסס 22 באפריל 2018

לגבי קיין – במשך שנים הוא היה ידוע כאדם מאוד מעורב ציבורית, משתתף בכנסים, אירועים, מתראיין בתקשורת וכו'
אני דווקא מאוד שמח שיוצאים מהפרדיגמה שמנהיגים = פוליטיקאים, ועדיף שיהיו אנשי צבא/מדע המדינה/משפטים .
יש הרבה שבלונות למנהיג טוב ולפעמים שוכחים כמה חשוב אמון הציבור. אם הבן אדם מפורסם, מכל סיבה שהיא – תקשורת, ספורט, קולנוע, אנשים מתחברים אליו אישית, מרגישים שיכולים לסמוך עליו וזה משפיע על התפקוד שלהם, על האמון שהם נותנים בתכניות שלו לטווח ארוך וכדומה.
לפעמים זו אשליה, אבל לפעמים החוליה החסרה בין מנהיגים מאוד רציונאלים ומאוד מדויקים לבין הצלחה בהנהגה הוא החיבור עם השטח. במאמר מוסגר, אולי בישראל זה לא רחוק מזה. נתניהו על פניו האיש הנכון בזמן הנכון, עם הניסיון והקשרים והמפלגה והשפה והידע הרלוונטי, אבל התהום הפעורה בינו לעם מורגשת.
להרבה ספורטאים יש כריזמה טבעית וזה הגיוני מאוד עבורי שיתמודדו על משרות.

בנוגע למה שכתבת על פוליצר, אני כמובן מסכים, ומפנה אותכם (בלי לינק, יקח זמן לתגובה לעלות!) לפרק אגדי של סאות'פארק בשם Smug alert : ישנה בעיה של סופות ערפיח (smog) באיזור, וחזאים מוציאים אזהרה שענן הזחיחות (smug) מנאום הזכייה של ג'ורג' קלוני באוסקר עשוי להשתלב עם הסופות וליצור עננת זחיחות/ערפיח אחת גדולה.

רוצים להכיר את החברה האמריקאית? רק סאות'פארק. מכסחים ליברלים ושמרנים באותה מידה

yaron 22 באפריל 2018

אכן סדרת מופת

יואב דובינסקי 23 באפריל 2018

אני מאוד אוהב את סאות' פארק. לפעמים יש להם הברקות ופרקים חזקים מאוד. היו להם גם כמה פרקים מצוינים שבהם עסקו בבעייתיות של ספורט באמריקה, בין אם השוואה בין ספורט מכללות לעבדות, זעזועי מוח בפוטבול, המחאות בהמנון ועוד. לפעמים יש להם סתם פרקים נחמדים על ספורט שעוסקים בילדים, בלי איזה מסר חברתי נוקב וגם זה נחמד. נתת לי רעיון אולי לקראת העונה הבאה אכתוב פוסט על פרקי הספורט המובחרים של סאות' פארק. יחד עם זאת, עם כל הסימפטיה למאט וטריי, עדיין מדובר בסדרה מצויירת ולא יותר.

אסף the kop 22 באפריל 2018

לא ברור לי במה טראמפ כל -כך גרוע, אבל ניחא, שיהיה.
שהוא ייבחר שוב תעמיד פני מופתע.

אגב, המצב דומה לישראל, הנודניקים מת"א ומהתשקורת שונאים את ביבי. גם הם יצטרכו להעמיד פני מופצעים שבבחירות הקרובות ביבי והליכוד יקבלו 35 מנדטים.

גל 22 באפריל 2018

זה לא שונה גם ממרבית אירופה, המרכזים העירוניים הם ליבראלים יותר נוטים לשמאל והפריפריה נוטה לימין.

ההבדל המהותי מישראל שבארה"ב הדור הצעיר וכן בקרב אוכלוסיה שלא מצביעה התמיכה המסורתית נוטה לדמוקרטים – בישראל הרוב לימין הוא מובהק

אסף the kop 22 באפריל 2018

כן… שמתבגרים מקבלים גם שכל… (-:

גל 22 באפריל 2018

:-)
אתה יודע, הימין האמריקאי "הקלאסי" (ללא מסיבת התה ושות') הרבה יותר ליבראלי מהימין והשמאל הישראלי, כך שההשוואה בעיתית בכל מקרה

גל 22 באפריל 2018

ועל זה נאמר – "אם לא היית סוציאליסט (קומוניסט) בגיל 20, אין לך לב; אם אתה עדיין קומוניסט בגיל 30, אין לך שכל"

אסף the kop 22 באפריל 2018

מדויק

צור שפי 22 באפריל 2018

כמה שאני לא מאוהדי ביבי, ההשוואה לטראמפ עושה לו עוול.
בלי קשר לקטע של הרסלינג, הפוסט שם אצבע על נקודת התורפה של ניו יורק וקליפורניה וזו ההתנשאות.
מצד שני, אמריקה הולכת ונהיית פחות לבנה ככה שאוכלוסיות לבנות מהמעמד הבינוני הנמוך שהצביעו בהמוניהן לטראמפ, כמו אלה שבוחרות בנוקסוויל, גם כן הופכות להיות פחות ופחות מראת ייצוג של אמריקה האמיתית.

אסף the kop 22 באפריל 2018

למעלה מ-50% מהנשים הלבנות בארה"ב הצביעו לטראמפ… כנראה שהצ'יזבטים על היותו מטרידן מיני לא עשו עליהן רושם

צור שפי 22 באפריל 2018

הבעיה של הרפובליקנים היא שמספר הלבנים בירידה ככה שבפעם הבאה שיעורי הצבעה כאלה בקירבה/ן עלולים/עשויים שלא להספיק.

יואב דובינסקי 22 באפריל 2018

אני חושב שהבעיה המרכזית של הרפובליקנים זה שהם תקועים עם נשיא לא רפובליקני, לא שמרן, שמבייש את המפלגה ואת המדינה על בסיס כמעט יומי. לקרוא תיגר על קדנציה נוספת יראה לא טוב כלפי פנים, לתמוך בו ייראה רע מאוד כלפי חוץ. דמוקרט פחות מעורר אנטגוניזם מהילרי או פחות מהפכן מסאנדרס לוקח בפער אסטרונומי, אבל הדמוקרטים צריכים להתחיל לייצר מנהיג שמדבר עם מידל אמריקה. עד כמה הנזק שטראמפ עושה לרפובליקנים גדול, נדע במידטרמס בנובמבר.

צור שפי 22 באפריל 2018

ועוד הערה, רק לשם העניין וההימור – אני חושב שהליכוד לא יגיע ל-30 מנדטים בבחירות הקרובות.

Fluttershy 22 באפריל 2018

אני מסכים עם צור, אין מקום להשוואה בין ביבי לטראמפ. אף אחד לא חושב שאין לביבי מספיק ידע/ניסיון/אינטליגציה/יכולת/כישורים להיות ראש ממשלה. יש בעיה עם הדרך, הכיוון והסגנון.

טראמפ זה פשוט טרול שנבחר לתפקיד של האיש החזק בעולם, אין דרך אחרת להגדיר את זה. זה הדבר הכי הזוי שקרה בהיסטוריה האנושית, כנראה. הזמנים משתנים, אולי זה באמת אידיוקרטיה ואולי משהו אחר, זמנים יגידו. הנצחון של טראמפ, לדעתי, זה הדבר הכי משמעותי שקרה בינתיים במאה ה-21, יותר ממגדלי התאומים והתפתחות הטכנולוגיה (גוגל/פייסבוק/אמזון/אילון מאסק וכד').

אסף the kop 22 באפריל 2018

על מה שהוא עשה בפחות משנה מגיע לו פרס נובל לשלום.
בטח ביחס לכישלון שהוא החליף.

Fluttershy 22 באפריל 2018

על מה, על זה שכתב בטוויטר "לנו יש יותר גדול מצפון קוריאה"?

אסף the kop 22 באפריל 2018

תזכיר לי על מה אובמה קיבל ?

צור שפי 22 באפריל 2018

הוא עוד לא עשה אבל יש מצב שיגיע לו. זה בלי קשר לפרס לאובמה ששבר שיאי גיחוך.

Fluttershy 22 באפריל 2018

מה שעשית נקרא whatabouitism, זה לא רלוונטי.

טראמפ קיצץ בצורה דרסטית את התקציב של משרד החוץ, ישנן הרבה מדינות, בהן מדינות מפתח, שאין לארה"ב שגריר אצלן, וטראמפ חוטף על זה הרבה ביקורת גם מהצד הרפובליקאי. והוא מינה את החתן שלו, בין השאר, להיות אחראי על הבאת שלום למזה"ת, מישהו בלי שום ידע או נסיון בתחום, ואחרי שגילו שהיו כמה מדינות (ביניהן ישראל) שהתכוונו לנצל את הבורות והתמימות שלו כדי לזקוף רווחים בזירה הבינלאומית, הוא איבד את הסיווג הבטחוני שלו.

בקיצור מה שהולך בארה"ב זה קרקס, והנזק שטראמפ עושה הוא עצום וישאיר סימן לדורות.

אבל תכלס מה אני עונה לך בכלל, מה זה יעזור. חוזר לשחק ב- path of exile.

BRT 23 באפריל 2018

רק להחליף את
המילים אצלך
בביבי וישראל
וזה גילום הבועה הישראלית,
בלי להבין הרבה בארה"ב
אבל איך שטראמפ נבחר לעומת הפרשנויות הדומות לשלך, ומיהודים/ישראלים שגרים/גרו שם (שהם לא מהבועה שפה)
טראמפ נשמע אחלה נשיא שעומד במילה שלו פי כמה מכל נשיא קודם
(בדיוק כמו שביבי פה ,אבל זה בערך
משהו כמו הוצאה להורג לומר כזה דבר פה)

אסף the kop 23 באפריל 2018

מה שעשיתי נקרא הסתכלות למציאות בעיניים.
אם אובמה קיבל נובל על כלום אז לטראמפ מגיע נובל, פוליצר, איגור נובלו ומפתחות העיר רמתיים.

Fluttershy 23 באפריל 2018

אדון בי אר טי

אני לא מדבר על ביבי וישראל, ביבי מועמד ראוי מטעם הימין לראשות הממשלה, טראמפ הוא איש עסקים די כושל, שאין לו שום מושג ושום רצון ללמוד מה קורה בארה"ב ובעולם. חוזר ואומר – הבחירה שלו זה הדבר הכי הזוי שקרה בהיסטוריה האנושית.

חוץ מזה, מה זה המושג הזה, "בועה"? כל מי שלא שותף לדעותיך נמצא בבועה? ביטוי לא הוגן לדעתי. לא נראה לי שיש דבר כזה בכלל. חוץ מזה, אני לא גר באזור ת"א וכל המשפחה שלי הם מצביעי ימין (אני שייך לעלייה הרוסית של תחילת שנות ה-90). אז גם אם יש בועה, אני לא חלק ממנה.

דוד 23 באפריל 2018

אגב צריך לומר שקיצוץ תקציב מחלקת המדינה זה צעד חשוב מאוד שהיה צריך להיעשות מזמן.
אני לא חושב שהצעד נובע מזה שטראמפ "לא יודע מה הוא עושה". הוא הבטיח שוב ושוב בדלנות, ובמובן הזה הוא יודע מצויין מה הוא עושה. מחלקת המדינה היתה חור שחור בממשל האמריקאי. לא ברור לי למה דיפלומטים שבחיים לא ניהלו משא ומתן על משהו אמיתי והגישה שלהם זה ללכת בעדינות בין הטיפות ייקבעו את מדיניות החוץ בשביל הנשיא. למה שהדיפלומטים של איראן וצפון קוריאה לא יגידו לנשיא שלהם ללכת בין הטיפות?
הצעד הבא שלצערי (כאזרח אמריקאי) לא נראה באופק: עזיבה מלאה של אפגניסטן, תימן וסוריה. הבנאדם משקיע כמו מטורף בהגנה, בלי לשים את האצבע על מה מנפח את צרכי ההגנה של ארה"ב: הנוכחות של כוחותיה במקומות שהיא לא צריכה להיות בהם.
תחזיר אותם הביתה, יהיה מספיק כסף לחומה עם עודף לתשתיות.

Fluttershy 23 באפריל 2018

זה בגלל שאירן וצפון קוריאה הן דיקטטורות. אם אתה רוצה שגם ארה"ב תהיה כזאת, אז בטח, למה לא, למה בכלל צריך דיפלומטיה, צריך רק להפציץ כשמעצבנים אותנו!

עסק שחור 23 באפריל 2018

דוד – אבל בנתיים טראמפ הגדיל את תקציב הבטחון ב 10% למרות שהתקציב בטחון של ארה״ב הוא פי 4 יותר גדול מהמדינה עם התקציב השני הכי גדול. ואם אתה חושב שזה דבר חיובי שלא הצליחו למלא תפקידים קריטיים במשרד החוץ אז לא יודע מה להגיד לך. כנראה הספינים של מקור הפייק ניוז מספר אחד (אדון טראמפ בכבודו ובעצמו) עובדים עליך.

דוד 23 באפריל 2018

עסק שחור,
אני מזמין אותך להיענות לאתגר ולהתחרות ב"פייק ניוז", ולשכנע אותי למה זה דבר נורא ואיום שהממשל לא ממלא את התפקידים שהתפנו. אתה יכול למשל להתחיל למנות את הנזקים שקרו כתוצאה מזה. לגבי הוצאות הביטחון- כתבתי על זה בעצמי ולא הבנתי מה באת להוסיף.
fluttershy, לא הבנתי את תגובתך כלל… בגלל שצפון קוריאה היא דיקטטורה אז צריך להתנהל מולה בעדינות? ואם לא עושים זאת הופכים לדיקטטורה?
דרך אגב כתבתי כאן בעבר את דעתי האישית, שהגיע הזמן שארה"ב תפסיק "לדאוג לעולם החופשי". זה ממש לא התפקיד שלה. מבחינתי זו זכותה של כל מדינה לפתח נשק גרעיני, וזו לא זכותה של שום מדינה להתערב. וגם אם תיתן לאיראן או לצפון קוריאה 100 שנה הם לא יתחילו להתקרב לכדי יכולת לאיים על כוחה הצבאי והביטחוני של ארה"ב.
אבל את מדיניות ההתערבות קובע הנשיא בלבד (כל עוד הוא לא מבצע פעולה מלחמתית נגד מדינה ריבונית-כמו סוריה- כי בלי אישור הקונגרס זו הפרה של החוקה).
אתה קורא לזה דיקטטורה, יש אשר יכנו זאת "משילות".

עסק שחור 23 באפריל 2018

דוד – לגבי החלק על ההוצאות הצבאיות אתה צודק – לא הוספתי כלום. אז אנחנו מסכימים שלהגדיל את תקציב הבטחון זאת טעות?

לגבי התפקידים במשרד החוץ, אם זה היה נעשה מתוך אידיאולוגיה אז עוד אפשר להתווכח אם זה טוב או לא. במקרה הזה זה נעשה מתוך חוסר אונים מוחלט. טראמפ מנסה לצייר את זה כאידיאולגיה בעיקבות הכשלון למנות אנשים לתפקידים קריטיים. אני יכול לנסות להסביר למה זה נזק פוטנציאלי עצום כשאין אנשים בתפקידים קריטיים אבל ג׳ון אוליבר כבר עשה זאת אז אני אחפש לינק (מאוחר יותר).

דוד 23 באפריל 2018

עסק שחור
מסכים לחלוטין לגבי תקציב הביטחון.
לגבי משרד החוץ, היתה אידאולוגיה ברורה בהתחלה עם טילרסון. הוא בכוונה קיבל את מכתבי ההתפטרות (השגרתיים עם חילופי הממשל) של בכירים רבים במשרד והוסיף עוד כמה בעלי תפקידים. למרות שממש לא היתה רשימה נאותה של מחליפים. סגלים דיפלומטיים רבים נשלחו חזרה הביתה. אתה יכול לא לאהוב את האידאולוגיה אבל זה בהחלט היה נראה מכוון.
לא קראתי את ג'ון אוליבר. אומר רק זאת: תקצר היריעה בפשעים, מחדלים, מלחמות יקרות ומיותרות שבוצעו במחלקת המדינה ובאחריותה לאורך השנים. גוף מנופח, יקר ומושחת שלאזרח אין מושג מה קורה בתוכו. (אתה יכול למשל להסביר לי למה אני צריך לממן תכניות הזויות של המשרד מחוץ לארה"ב, שאין להם דבר וחצי דבר עם דיפלומטיה?
https://www.paul.senate.gov/news/sen-rand-paul-exposes-2-million-state-department-project-sending-filmmakers-worldwide-promote)

עסק שחור 23 באפריל 2018

אני נגד בזבוז סתמי אבל יש תפקידים שהם חשובים (כמו שגרירים). לא מצאתי את הלינק לג׳ון אוליבר אבל הנה דוגמא לתפקידים חשובים שחסרים:
https://www.cnbc.com/2018/03/13/the-state-department-is-riddled-with-key-vacancies.html

אם אתה מתלונן (בצדק) על בזבוז הכספים שלך על דברים לא חשובים אז תזכור שטראמפ מבזבז מלא כספים על חופשות (יותר מכל נשיא אחר), טיסות לאחוזות בבעלותו, אבטחה של המשפחה שלו (למה אני צריך לשלם כי מלניה לא רצתה לעבור מיד לבית הלבן או לטיסות של הילדים שלו לכל מיני מקומות) וכבר דווח על מספר אנשים מהממשלה שמבזבזים מיליונים על מותרות כמו טיסות פרטיות. הממשלה הזאת לא פועלת בשבילנו!

דוד 23 באפריל 2018

לא מסכים לגבי הוצאות הנשיא. לא כאן ולא בישראל.
לא הייתי רוצה שהציבור יידחף את האף למה הנשיא אכל היום, איזה רכב/מטוס היה מיותר וכו'. הוא נשיא ארה"ב, תנו לו לעבוד. נקודה.
הוצאות של משרדים זה משהו אחר. הם מקבלים תקציבים של טריליונים שלפעמים מלכתחילה הולכים לדברים שאינם אינטרס של האזרח. הוצאות הבית הלבן הן אפסיות ואינן בנות השוואה למה שקורה שם.
בעיניי ממשלה מנופחת (משרות מיותרות)=שלטון מושחת.

עסק שחור 23 באפריל 2018

לא מסכים לגבי הבזבוזים של הנשיא (בארץ אני לא בקיא בפרטים). רציתי להגיד שאני אשמח אם טראמפ באמת יעבוד (במקום להיות בחופש כל הזמן) אבל במחשבה שנייה עדיף שהוא יהיה בחופש:-) אותי חינכו אחרת – לא מבזבזים כספי ציבור כשלא לצורך. ואבא שלי היה בפוליטיקה הישראלית לתקופה קצרה והוא גם התנהג ככה.

אני בעד ייעול של משרדים ממשלתיים אבל אני לא מסכים שבזבוז = שחיתות. מבחינתי שחיתות זה ההגדרה המילונית לטראמפ – ממנה חברים וחברי משפחה לתפקידי מפתח, משכן דיפלומטים במלונות בבעלותו, נוסע לחופשות במקומות בבעלותו (כך שהציבור בעצם משלם לו כפליים על הנופש), מנסה להשפיע על חקירות נגדו ונגד מקורבים, מנסה להשתמש ב fbi לצרכים פרטיים והרשימה עוד ארוכה. איכשהו יוצא שהפוליטיקאים שכביכול מנסים למנוע בזבוז ממשלתי בעצם מנסים לדפוק את האוכלוסיות החלשות. רנד פול בהחלט אחד מאלו (התגובה ללינק שצירפת קודם).

דוד 23 באפריל 2018

אתה סוציאליסט? למה לא אמרת…
אני ליברטריאן. ראה את הוויכוח הבא בינינו כמבוצע…
מה שאני כן יכול לומר זה שאני לא מתעסק באופי של הנשיא. לא זה (האופי) ולא הוא (האיש) מעניינים אותי- כל מה שמעניין אותי זה עד כמה הממשל שמרני, לעומת כמה חירויות הוא גוזל ממני.
במדדים האלה אני נותן לו בינתיים ציון 6.
אני מרשה לעצמי להעיר שאני אישית לא אוהב שמתעסקים באישיות במקום באג'נדה, בעיקר בגלל שזה מזכיר לי משטרים של מונרכיות וכאלה, ראיית המנהיג כמין "מלך" מודרני. האיש לא "המנהיג שלי" ומצדי הייתי מצביע להיטלר אם הוא הייתי אוהב את האג'נדה שלו ומאמין שהוא יבצע אותה.

BRT 23 באפריל 2018

קודם כל בועה,
זה להתנשא ולשלול באופן מוחלט דעות ואנשים
על בסיס ההצבעה או ההשתייכות הפוליטית שלהם,
מבלי בכלל להתעמת איתם אידואולוגית.
והניסיון שלך להציג את טרמפ כטיפש גמור היא בעיניי כזו,
ולא התכוונתי שהינך איש שמאל פה בארץ,
(לא היה לי מושג מה או מי או מהן דעותיך פה)
אלא שזה ממש דומה
אופן הכתיבה למה שעושים לביבי פה.

עסק שחור 24 באפריל 2018

דוד,
אני שופט את הנשיא על סמך ״האם המעשים שלו גורמים לארה״ב להיות מקום יותר טוב לחיות בו״. כרגע הוא מקבל ציון 0.
אני כן חושב שהאישיות וההתנהגות של הנשיא חשובים. הוא הבן אדם המשפיע בעולם וככזה אני מצפה ממנו להיות חכם, שקול, חרוץ ובעל אידיאולוגיה שתשפיע על העולם לטובה. אני באמת חושב שטראמפ נכשל בענק בכל אלו. אני חושב שהוא טיפש, מטורף, עצלן, ובן אדם מחורבן. לעולם לא שנאתי מישהו כמו שאני שונא אותו. זה מביך ומדאיג אותי שבן אדם בעל רמה כל כך ירודה יכול להשפיע כל כך הרבה על החיים של האנשים בעולם.

דוד 24 באפריל 2018

זו דעתך וזה סבבה.
לדעתי זו גישה אמוציונלית שיכולה לשמוט את הקרקע מתחת לכל טיעון- אתה פשוט שונא את הבנאדם, לא משנה מה יעשה.
נ.ב. אני בנובמבר סתמתי את האף והצבעתי לטראמפ. לא מתחרט על זה לרגע. שיפור עצום מבחינתי ביחס ל-4 הנשיאים הקודמים.

אסף the kop 23 באפריל 2018

כמו רוסיה ?

Fluttershy 23 באפריל 2018

כמו רוסיה מה? לאיזה תגובה אתה מגיב?

Fluttershy 23 באפריל 2018

אם אתה מדבר על דיקטטורה – אז רוסיה ממש לא רחוקה מזה, אולי לא דיקטטורה פר אקסלנס, אבל אוטוקרטיה כן, לגמרי. למה, אתה חושב שאם אני רוסי אז אני תומך ברוסיה ופוטין? ממש לא.

אסף the kop 23 באפריל 2018

אני לא חושב שאתה רוסי.

אסף the kop 23 באפריל 2018

אין לי פייסבוק…

Fluttershy 23 באפריל 2018

לא קריטי. אתה יכול לראות לפי השם.

אסף the kop 23 באפריל 2018

מזכיר את זה של סבא שלי.
הוא היה ישראלי…

Fluttershy 23 באפריל 2018

נו גם אני ישראלי, עליתי לארץ בגיל 10, אני לא מבין אותך.

אוהד 22 באפריל 2018

קורא את כל הכתבות שלך על אמריקה.
אתה כותב בצורה נפלאה ומעניינת
תודה!

Srtest - ארטסט 22 באפריל 2018

אתה רשמית הכותב האהוב עלי בכל הזמנים בדה-באזר.

אפרופו זלזול, אנשים שמזלזלים בקיין הם אותה אלה שזלזלו בקרבה של נשיא ארה״ב הנוכחי לרסלינג ומה שהוא למד שם לגבי היכולת להבין קהלים ולהניע באמצעות פסיכולוגיה של קהל או של חברה. קיין אולי נראה כמו מפלצת אבל בעולם של הרסלינג אתה גם הכותב של עצמך… אז אולי מה שמפלצתי בו הוא היכולת לשרטט את הצעדים הבאים בזירה ובסיפור בעצמו ולצפות תגובות מראש כי אף אחד לא חשב שהאיש יגיע להצלחה שהוא הגיע אליה בתחום אחרי שקודם לכן נכשל פעמיים עם שני גימיקים נוראיים. גם כן מזכיר מישהו שנבחר למשרד לאחרונה ואמרו עליו שנכשל ופשט רגל.

מה שדפוק בגלן ג׳ייקובס לצערי אלה העמדות המנותקות שלו ועדיין הוא יוצא יותר אנושי ממרבית המועמדים והמועמדות לתפקיד.

Srtest - ארטסט 22 באפריל 2018

https://www.youtube.com/watch?v=hqHEfvsD4Ao

תגידו לי אם ברט הארט כאן הוא לא סוציולוג ופסיכולוג חברתי בגוף של מתאבק ונראה אם תזהו כמה דברים מהאקלים הפוליטי האמריקאי.

עסק שחור 23 באפריל 2018

פוסט מצויין!

אני גר בסלט לייק סיטי וזה לא עוזר לי להבין את אמריקה ואת התופעה ששמה טראמפ. 99% מהאנשים שאני מכיר חושבים שהוא אידיוט מוחלט. אני ממש רוצה להכיר מישהו שתומך בטראמפ שיוכל להסביר לי למה. אני ממש מבולבל איך מיליונים של אנשים לא רואים את מה שאני רואה – נוכל, אידיוט, ומטורף מוחלט. אני לא מסוגל לחשוב על דבר חיובי אחד בבן אדם הזה. אפילו אחד. הייתי חושש לתת לו לנהל דוכן בננות.

ו idiocracy סרט שחובה לראות לאור האירועים האחרונים. הרעיון של הסרט גאוני אבל הסרט עצמו בינוני פלוס.

Fluttershy 23 באפריל 2018

Second that!

אבל סולט לייק סיטי היא לא עיר כזאת ליברלית, לא? אמורים להיות שם די הרבה תומכי טראמפ.

עסק שחור 23 באפריל 2018

סלט לייק סיטי, כמו כל עיר גדולה בארה״ב, היא יחסית ליברלית. דגש על יחסית. אבל זה מה שאני לא מבין – איך כמעט כל בן אדם שאני מכיר חושב שהוא אידיוט מוחלט ועדיין הוא נבחר? ואיך 40% חושבים שהוא עושה עבודה טובה? אני מרגיש שאני חיי ביקום שונה מאותם אנשים.

אסף the kop 23 באפריל 2018

אתה לא מכיר מספיק

עסק שחור 23 באפריל 2018

כנראה נכון. משהו פה מוזר סטטיסטית, לא?

אני מעוניין לדעת למה אתה חושב שהוא בסדר.

Comments closed