הופעה לברונית

המתנקש דוראנט שוב הכריע את האליפות. סוגיית הMVP עדיין פתוחה

הסדרה ב2015 הסתיימה כשבקליבלנד תוהים מה היה קורה אם קיירי ולאב היו כשירים. הסדרה ב2016 הסתיימה כשבגולדן סטייט תוהים מה היה קורה אם גרין לא היה מורחק. שתי סדרות נפלאות, 13 משחקים בסך הכל. קווין דוראנט שם לזה סוף. הוא שובר השוויון. אמנם גולדן סטייט כבר לא ג'אמפ שוטינג טים אבל כשמשחק בידודים נוסף לארסנל המגוון גם כך של סטיב קר, זה לרוב לא כוחות. שלשת דאגר במשחק השלישי בעונה שעברה הכריעה את האליפות אשתקד והשנה הצגה פנטסטית, בשוב במשחק השלישי בקליבלנד, כנראה והכריעה שוב.

זו שנה שלישית ברציפות שנסעתי לקליבלנד לגמר הNBA. ב2016 קניתי כרטיס למשחק השלישי ובשנתיים האחרונות כעיתונאי מטעם כלכליסט. כמובן שהסיפור הגדול של משחק מספר שלוש היה ההופעה של קווין דוראנט, לצד הופעה חלשה של הספלאש בראדרס כשבכל זאת זה מספיק.

לא קל לגולדן סטייט בQ. בכל שלוש הסדרות הקודמות משחקים 3 ו4 התפצלו בין הקבוצות. קליבלנד מחוברת יותר בבית, הקהל דוחף, הוידאו-ארט שלהם מרהיב והציטוטים, הקליפים מנאומי ספורט בסרטים וההטרלות יוצרים אווירה מיוחדת. בכל סדרה היה לזה אפקט על גולדן סטייט. אפקט שלא הספיק מול קווין דוראנט.

לברון ג'ימס קרא לדוראנט "מתנקש". לברון כבר מדבר עליו במונחים היסטוריים, של אחד השחקנים הכי טובים שהוא שיחק נגדם ואחד השחקנים הכי טובים ששיחקו את המשחק. דוראנט, כמו במשחק גם במסיבת העיתונאים, היה מאוד שקט ורגוע. הצניעות שלו מאוד מורגשת ביחס לאחרים. סטף קרי ודריימונד גרין מתבדחים, לפעמים על חשבון עיתונאים. שניהם אגב אמרו שהם צעקו והתלהבו מהשלשה המכריעה של דוראנט כי הוא לא הראה שום רגשות. "אל תבינו לא נכון, כל פעם שאני קולע זריקה בNBA אני מתרגש, פשוט כלפי פנים", דוראנט אמר, "אבל המשחק לא היה גמור".

מעבר לשלשה שמעבר להרי החושך שלמעשה שוב הכריעה את האליפות, דוראנט דיבר על האגרסיביות בריבאונד. הוא אמר שהוא לא התעכב יותר מידי על שלא סגר את ג'י אר סמית' לריבאונד במשחק הראשון, אבל שהוא ידע שהוא צריך להשתפר כי קליבלנד מנסה לנצח אותם בריבואנדים והריבאונדים שהוא לקח היו ריבאונדים רכים, של כדורים שנפלו לידיים שלו. אבל בכל מקרה, אותו ריבאונד של ג'י אר סמית' לא הטריד אותו.

גם לברון ג'ימס התייחס למעבר המנטלי ממשחק אחד לשני במהלך סדרת גמר. הוא אמר שהוא לא יודע מתי הוא ילך לישון כי המשחק ימשיך להפריע לו, שלמחרת המשחק יעסיק אותו כי הם יעברו על הוידאו, אבל שביום שישי הוא יהיה נעול על מה צריך לעשות במשחק מספר ארבע.

היות ושום קבוצה לא חזרה מפיגור 3:0 ולמרות שהיו שני משחקים צמודים, פערי האיכות ניכרים. כך שהאליפות ככל הנראה הוכרעה. סוגיית הMVP קיבלה תפנית מעניינת עם משחק הנפל של סטף קרי לעומת ההתעלות של דוראנט. בתקשורת האמריקנית גם מתחילים לתהות האם יש גם קייס ללברון ג'ימס, למרות הסיכוי שקליבלנד תודח בסוויפ. מצד אחד סטף שעדיין לא קיבל והיה מצוין בשני המשחקים הראשונים אבל נעלם בשלישי. מצד שני דוראנט שהיה בסדר אבל רך בראשון והיה טוב מאוד בשני הבאים כשבשלישי היה רוצח. מצד שלישי ג'ימס עם פלייאוף נדיר וסטטיסטיקות בלתי נתפסות כשהקבוצה בפיגור בלתי מחיק. גם אם האליפות למעשה סגורה, המאבק הזה עדיין פתוח.

שאלת אלפא
כמה מלים על אופורטוניזם – צור שפי

13 Comments

איציק 7 ביוני 2018

אני אגיד כך, המספרים של לברון מפלצתיים, אבל יגיע לו MVP למרות ההפסד רק אם ההפסד יהיה בשבעה משחקים, והסיכוי לכך, לפחות אור להיום, לא מאד גבוה. לגבי משחק גרוע של סטף, לא הייתי מגדיר זאת כך. הייתי אומר יום קליעה גרוע, ואם כל זאת הוא שיחק טוב (לא טוב מאד, לא מצוין, אבל היה גורם חשוב במשחק ההתקפה וגם בהגנה היה בסדר, כולל ריבאונדים חשובים שזה בטח מאד מרשים לשחקן בגובהו ובתפקידו). אם הוא יחזור לכושר קליעה טוב במשחק 4 ו-GS ינצחו, אני חושב שהוא יהיה זה שראוי ל-MVP. אם יהיה הפסד, נחשוב לפני המשחק החמישי.

דובינסקי 7 ביוני 2018

אני גם מתקשה לתמוך בטיעון ללברון אם קליבלנד עפה בסוויפ או בחמישה. אם הוא מחזיר את הסדרה לקליבלנד (קרי 6 משחקים), אז אני בסדר אם יקבל גם במידה ויפסידו. מצד אחד היו שני משחקים מאוד צמודים שהיו יכולים ללכת לכיוון לקליבלנד ככה שיש סיכוי מסוים לשני ניצחונות של הקאבס. מצד שני, ג"ס עדיין לא נתנה משחק אחד שבו כולם בהילוך רביעי ככה שלא הייתי בונה על זה. מסכים שזה יותר בין קרי לדוראנט. המשחקים הבאים יכריעו.

אלון3131 7 ביוני 2018

משחק 2 הם היו בהילוך חמישי כולם, תצוגה התקפית מושלמת וגם הגנתית טובה מאוד.

זינק 7 ביוני 2018

בחירת ה mvp מהקבוצה המנצחת זה סתם קיבעון מחשבתי.
אף פעם לא ממש התחברתי ללברון ולצורה שבה הוא משחק, למרות שתמיד היה ברור לי שהוא שחקן ענק.
מה שהוא עושה בפלייאוף ובמיוחד בסדרת הגמר, זה בלתי נתפס בעיני. אני פשוט מתפעל מהיכולת שלו לעשות הכל על המגרש, בכמות דקות פסיכית. משחק אחרי משחק הוא מתעלה לרמה הכי גבוה. ויצר התחרותיות והרעב שלו עולים על כולם. אסור לשכוח שקליבלנד נראו מפורקים לפני הפלייאוף ולא הרבה נתנו להם סיכוי להגיע לגמר, כשגם בגמר אני חושב שהרוב הופתעו מהם.
אם ייתן משחק ארבע לפנתיאון ויפסיד בנקודה – למה שלא יהיה mvp?

איציק 7 ביוני 2018

שחקן ששיחק נפלא, עשה סטטיסטיקות נפלאות והפסיד על האפס לא יכול לקבל MVP כי בסופו של דבר הוא לא הביא שום value ממשי. גם ניצחון אחד זה לא הרבה value. להפסיד עם 2 או 3 ניצחונות זה כבר בעל value שניתן להתחשב בו עם הסטטיסטיקה של המפסיד חריגה.

יואב דובינסקי 7 ביוני 2018

כי אם אתה מכניס את דובינסקי במקום לברון והתוצאה של הסדרה זהה, אז כנראה שההשפעה שלו לא היתה מכריעה. לדעתי הוא צריך לפחות שני ניצחונות כדי לקבל כמפסיד.

איציק 7 ביוני 2018

ואם עם דובינסקי איכשהו ישיגו ניצחון אחד יותר, מה זה יומר לנו???

זינק 7 ביוני 2018

אתם מתעלמים מהבדלי הרמות בין הסגלים.
לג״ס ארבעה אולסטרים בחמישיה, ללברון יש את… ג׳יי אר + לאב שבאמת עושה את המקסימום אבל בכושרו וככל הנראה במצבו הנפשי רחוק מתקופתו כאולסטאר.
ברור שלנצחון יש משקל עצום, אבל אני לא פוסל תרחיש שלברון נותן עוד משחק ענק, קארי ודוראנט יתנו משחק סביר ויצאו מנצחים. ואז מה? חייב לבחור אחד מהם?
זה כנראה סובייקטיבי אבל בעיני ההופעה היוצאת דופן שלו בסדרה, שווה לא פחות מנצחון ואני לא רואה סיבה לפסול אפשרות כזאת.

איציק 7 ביוני 2018

השאלה היא היכן ה-value לקבוצה יותר גבוה, תצוגת ענק והפסד, או תצוגה בינונית וניצחון. עם כל הכבוד הבינוניות מנצחת במקרה זה. ולאב משחק כאול-סטאר. הוא תמיד נשפט ללפי ההתקפה והריבאונדים. הגנה גדולה אף פעם לא הייתה לו, וגם באסיסטים כשרונו לא התבלט.

ישי 8 ביוני 2018

ובהנחה שבלי דוראנט גם ג"ס לוקחים (כמו ב-2015) אז מה הוליו שלו? זה לא נראה לי טיעון סביר. לברון עושה דברים מטורפים, ואם הוא מפסיד בגלל מי שמסביבו זה לא אמור להשפיע (אבל אפשר לטעון שהעובדה שמסביבו אין כלום היא באשמתו ואז זה טיעון טוב). נדמה לי גם שכל אחד אחר שהיה עושה את מה שהוא עושה בסדרה היה מקבל MVP גם בתור מפסיד, ורק מלברון מצפים לפרוץ את הגבולות של עצמו כדי לקבל. נגיד שבוסטון הייתה עולה לגמר ועפה בסוויפ, אבל עם משחקים צמודים שטייטום נותן בהם מספרים לברוניים, לא ברור לך שהוא היה מקבל MVP?

יוסי 7 ביוני 2018

אין הקבלה בין 2015 ל2016. ב2015 קליבלנד היו פצועים מאוד עם שחקנים מספר 2 ו3 שלהם בחוץ כמעט כל הסדרה. ב2016 השחקן השלישי בחשיבותו הפסיד משחק אחד, ביג פאקינג דיל. הם הפסידו איתו את שני המשחקים האחרונים בעבודת צ'וקינג לתפארת. מאז, כולנו סובלים מההשלכות.

איברה 7 ביוני 2018

גם אני רחוק מלהיות פריק של ג'יימס, אבל כמובן שהשאלה היא מהו value ואיך הוא נמדד.
אם מודדים באמריקאית סטטיטסטית, וגם במרכזיותו של שחקן לקבוצה, אז אין לי ספק שג'יימס מדהים וראוי לMVP.
הוא באמת מדהים.
יחד עם זה יכול להיות שצורת העבודה שלו לא היתה נכונה בבנית הקבוצה, דומיננטיות יתר, לא אסתטי וכוחני, וכו וכו'. לכן זה לא מספיק נגד הטובים יותר. אבל האיכות האישית שלו יציבה וגבוהה יותר מן האחרים באופן ברור. יציבה כבר אמרתי?
אחרי כל זה, תאר אידיוטי במשחק קבוצתי.

ברלה 8 ביוני 2018

אם לא נתנו לג'יימס באליפות הראשונה של ג"ס והעדיפו לתת לאיגי כי הוא "עצר" אותו על 30 נקודות, אני לא רואה סיכוי שיתנו לו השנה בסדרה לא תחרותיות (גם אם חלק מהמשחקים צמודים). היה ברור שיתן את המספרים שלו ונתן משחק אחד היסטורי אבל הגמר הוכרע כבר בסוף המשחק הראשון

Comments closed