הצעה לשיפור המונדיאלים הבאים

לשבץ את המשחק המרכזי בכל בית באחד משני המחזורים הראשונים

לפני כחודשיים פרסמתי מאמר בכתב העת האקדמי The International Journal of Sport and Society בו ניתחתי כיצד בייג'ין/סין ולונדון/בריטניה השתקפו ב390 כתבות שכתבו עיתונאים ישראלים שסיקרו גם את המשחקים האולימפיים ב2008 וגם את אלו ב2012. יבוא היום וגם אמצא את המקום והדרך לנתח את העבודה שלי במשחקים האולימפיים, אבל זה לא נושא הפוסט. גם לא ההבדלים בין בייג'ין ולונדון. מה שכן, הסיבה שאני מזכיר את המחקר היא שלא בהפתעה, המיקוד בעיר המארחת ובארגון היה בעיקר בימים שלפני המשחקים ולקראת סיומם בכתבות הסיכום. תוך כדי המשחקים הכתבות מתמקדות בעיקר בתחרויות, בישראלים ובשיאים כשתוך כדי מתייחסים לאווירה ופה ושם יש כתבות על מה שמסביב.

אמנם אני לא חקרתי את זה בצורה מתודית, אבל לתחושתי זה גם מה שקרה בסוצ'י ובפיונגצ'אנג ועכשיו במונדיאל ברוסיה. הכתבות על פוטין והחוליגנים והשחיתות בפיפ"א מפנות את מקומן לניתוח אליפות העולם בכדורגל, כשפה ושם מתעסקים בהיבטים פוליטיים המשתקפים מהמשחקים. למשל, חגיגת הנשר האלבני או מוחמד סלאח שלא לוחץ ידיים שחקני מכבי תל אביב באירוע חגיגי של מוקדמות ליגת האלופות אבל לא מפריע לו לקבל אזרחות של כבוד מהBFF רמזאן קדירוב, הרודן הצ'צ'ני שארגוני זכויות אדם מאשימים שרוצח ומענה את מתנגדיו.

המשחקים ברוסיה הם אולי הפוליטיים ביותר מאז ארגנטינה 1978, אבל מבחינה ספורטיבית מדובר בתחרות מצוינת שאני נהנה ממנה מאוד. בשני הסיבובים הראשונים של שלב הבתים לא היה משחק אחד שנגמר ללא שערים. בסיבוב השלישי כל יום יהיה לפחות משחק אחד שהוא מאבק ישיר על העפלה/הדחה. אם איראן תנצח את פורטוגל היא תעלה במקומה. המנצחת בין ארגנטינה לניגריה כנראה תעלה לשמינית, כך גם בין ברזיל וסרביה למחרת ובין שבדיה ומקסיקו כשביום סיום השלב הבתים יהיה מאבק ישיר בין סנגל לקולומביה. כל יום היה מרתק וכל יום יהיה מרתק.

יחד עם זאת, יש תחושת החמצה מסוימת שכמה מהמשחקים שעל הנייר היו יכולים להיות מהאיכותיים ביותר ששלב הבתים היה יכול להציע איבדו משמעות תחרותית. למשל, רוסיה-אורווגאי, צרפת-דנמרק ובעיקר אנגליה נגד בלגיה. במקום ששתי הנבחרות הכי איכותיות בבית יתמודדו בכל הכוח בידיעה שהפסד משמעותו הדחה, נכנסים שיקולים של למי צריך לתת לנוח, איפה יסיימו את הבית, אם אפשר לסגור מראש על תיקו או את מי הכי עדיף לקבל בהצלבה מהבית המקביל שהסתיים.

היות ופיפ"א במילא מתערבת בהגרלה עם דירוגים כאלה ואחרים (אני לא נכנס לקונספירציות כדורים חמים וכו'), אז למה לא להתערב גם בשיבוץ המשחקים ולדאוג שבכל בית למשחק המרכזי תהיה משמעות. קרי, לשבץ אותו באחד משני המחזורים הראשונים. הרי רוסיה-אורגוואי היה משחק פתיחה הרבה יותר אטרקטיבי מאשר המשחק מול ערב הסעודית. כנ"ל משחק תחרותי בין אריקסן לכוכבי צרפת או בלגיה מול אנגליה בהרכבים מלאים ועם רצון לנצח ולא לשמור כוחות או להישמר מפציעות.

המשחק בין פורטוגל לספרד היה כמובן קלאסיקה. אם המשחק הזה היה משובץ במחזור השלישי, כנראה שגם הוא היה מתפספס. על הנייר היו לפחות עוד שלושה משחקים עם פוטנציאל דומה שהפכו למשחקים לפרוטוקול או קרוב לכך. המשמעות גם היתה ששלושה מתוך שמונה בתים לא היו מוכרעים עוד לפני המחזור האחרון ויותר נבחרות דרג ג' לא היו מודחות כבר אחרי שני משחקים אלא מגיעות למחזור ההכרעה כשהן תלויות בעצמן.

אם כבר אני מציע איך לשפר את המונדיאלים הבאים, אז הנה עוד אחת בחינם ככה, על הדרך. לא להגדיל את אליפות העולם בכדורגל ל48 נבחרות. להודות בטעות זו מעלה, לא חיסרון.

כשאין ייצוג במונדיאל
מסי לא משפר שחקנים

תגובות

 • כח הגברה

  לא תמיד ברור מראש מה המשחק המכריע בבית (לפני תחילת הטורניר, אורוגוואי-מצרים נראה יותר מבטיח מאורוגוואי-רוסיה), וזה בעייתי לקבוע את סדר המשחקים ככה, יש נבחרות שיראו את עצמן נפגעות.

  יש לי הצעה לשינוי השיטה, כדי למנוע משחקים מכריעים בהשתתפות נבחרות שהמשחק לא חשוב להן, או שלשתי הנבחרות מספיק תיקו. אבל:
  1. השיטה שלי, כנראה, בלתי אפשרית לוגיסטית. אוהדים לא יוכלו לקנות מראש כרטיסים למשחק הנבחרת שלהם אחרי הסיבוב הראשון.
  2. לא הרצתי סימולציות כדי לבדוק אותה לעומק.

  שיטה חדשה לשלב המוקדם במונדיאל 32 נבחרות:
  אין חלוקה לבתים.
  בסיבוב הראשון מתקיימים 16 משחקים ע"פ הגרלה.
  מנצחות הסיבוב הראשון (שמקבלות 3 נקודות) מוגרלות למשחק שני ביניהן (אם יש מספר אי-זוגי של מנצחות, אחת המסיימות בתיקו מוגרלת לשחק איתן. אפשר גם הגרלה רק בין מסיימות התיקו רב השערים ביותר).
  המסיימות בתיקו בסיבוב הראשון (שמקבלות נקודה אחת) מוגרלות למשחק שני ביניהן.
  המפסידות בסיבוב הראשון (שמקבלות אפס נקודות) מוגרלות למשחק שני ביניהן (אם יש מספר אי זוגי של מפסידות, אחת המסיימות בתיקו מוגרלת לשחק איתן. אפשר גם הגרלה רק בין מסיימות התיקו דל השערים ביותר).
  מבין המנצחות בסיבוב הראשון, מי שניצחה (בסיבוב השני) עולה ישירות לשמינית הגמר. מי שסיימה בתיקו מקבלת 2 נקודות, מי שמפסידה מקבלת נקודה אחת.
  מבין המסיימות בתיקו בסיבוב הראשון, מי שמנצחת (בסיבוב השני) מקבלת 3 נקודות, מי שסיימה בתיקו מקבלת נקודה אחת, מי שמפסידה מקבלת אפס נקודות.
  מבין המפסידות בסיבוב הראשון, מי שמנצחת (בסיבוב השני) מקבלת 2 נקודות, מי שמסיימת בתיקו מקבלת נקודה. מי שמפסידה מודחת מהטורניר.
  בין הנותרות (שלא ניצחו פעמיים ולא הפסידו פעמיים) מתקיים סיבוב שלישי בהגרלה חופשית (אם נשאר מספר אי זוגי של נבחרות, המפסידה פעמיים עם הפרש השערים הטוב ביותר מצורפת לסיבוב השלישי).
  בסיבוב השלישי - 3 נקודות לניצחון, נקודה אחת לתיקו, אפס נקודות להפסד.
  לאחר הסיבוב השלישי, נערך דירוג.
  המנצחות פעמיים מדורגות מהמקום הראשון ומטה, לפי הפרש שערים.
  הקבוצות ששיחקו בסיבוב השלישי מדורגות מהמקום הבא (אחרי המנצחות פעמיים) ועד למקום ה- 16, לפי ניקוד (והפרש שערים, אם צריך).
  שמינית הגמר משוחקת לפי דירוג: מקום ראשון נגד מקום 16, מקום שני נגד מקום 15 וכו'.

  הגב
  • דובינסקי

   אני מקבל את מה שאתה כותב על הבית של רוסיה, ששם אולי מצרים סומנה כפייבוריטית לעלות או שלא היתה פייבוריטית ברורה ואז באמת אי אפשר לדעת. עדיין, לשים את רוסיה-סעודיה כמשחק פתיחה זה לא משחק תחרותי. אבל זו לא הנקודה המרכזית. שני המשחקים הכי אטרקטיביים שסומנו בשלב הבתים היו ספרד-פורטוגל שהבטיח וקיים ואנגליה-בלגיה שאיבד עוקץ בגלל סדר השיבוץ. מצב דומה קרה גם ב2006 עם הולנד וארגנטינה שסומן כמשחק גדול בשלב הבתים, אבל היות ושתי הנבחרות נפגשות בסיבוב השלישי שתיהן כבר הבטיחו את ההעפלה והמשחק היה סתמי וחסר חשיבות. במידה פחותה משהו ברזיל-פורטוגל ב2010 שהיו יכולות לסגור על תיקו. אלה דברים מבאסים. בבית ג' למשל גם יש משחק אחד שבולט, צרפת-דנמרק וגם בו הקבוצות יכולות לסגור על תוצאה מראש. אז במקומות האלה אפשר לשבץ בצורה כזו שלמשחקים תהיה חשיבות ספורטיבית.

   הגב
  • Dr. van nostrand

   כח הגברה,
   מודה לך על הרעיון המעולה והיצירתי.
   תודה ששיתפת אותנו.
   לא יודע איך לעזאזל מקדמים דבר כזה אבל להתעניין ולפרגן לא עולה כסף ובהחלט היה שווה את הזמן.
   בהצלחה עם זה.

   הגב
   • כח הגברה

    תודה.
    אני "מציע כורסא" - יש לי כל מיני הצעות, שאני לא עושה איתן כלום.
    החביבה עליי: למגיש בטניס יהיו רק 3 הגשות שניות עד לשוויון הראשון, ועוד הגשה שנייה אחת בכל שוויון. אחרי הגשה ראשונה פסולה, המגיש בוחר (ומסמן לשופט וליריב) אם להגיש הגשה שנייה או להפסיד את הנקודה (במידה שנשארו לו הגשות שניות).
    מתנצל על האוף טופיק בפוסט על המונדיאל.

    הגב
    • Dr.van nostrand

     גם זו הצעה מעניינת ד"א.
     הייתי שמח לו לפחות היה איזה משחק מחשב בו יכולנו להנחיל כל מני הצעות, היה יכול להיות ממש מגניב.
     יכולת לבחור אם לשחק בחוקים הרגילים או בחדשים לפי בחירה והתאמה.

     הגב
  • יריב

   בכל מקום שאני ראיתי רוסיה דורגה כעדיפה על מצרים לפני הטורניר. למשל, 538 (אפשר לבחור בתחתית בתחזית לפני תחילת המשחקים):
   https://projects.fivethirtyeight.com/2018-world-cup-predictions/?ex_cid=rrpromo
   כל המקרים של משחק שחשיבותו לקבוצות המובילות נמוכה בסיבוב השלישי נתפסו בתחזית הזו, ואני חושב שגם באחרות. בכל מקרה, גם אם הרווח הוא רק בהקטנת שיעור המשחקים האלו, זה עדיין רווח. הייתי מציע אפילו את שיטת המשחקים הבאה:
   מחזור ראשון, שתי המדורגות ראשונות במשחק אחד ושתי המדורגות אחרונות במשחק שני.
   מחזור שני, שתי מנצחות המחזור הראשון במשחק אחד, ושתי המפסידות במשחק שני (במקרה של תיקו, המדורגת הבכירה בתפקיד המנצחת).
   מחזור שלישי, מה שנשאר.
   זה יבטיח שלא יהיו מקרים של שתי קבוצות עם 6 נקודות. מצבים כמו של צרפת ודנמרק עדיין יהיו אפשריים, אבל רק עם הקבוצה הרביעית בדירוג, או בלי הראשונה בדירוג. החיסרון הוא לוח משחקים שנקבע תוך כדי הטורניר, אבל אני לא חושב שזו בעיה כל כך קשה, ממילא זה מה שקורה מסוף שלב הבתים.

   הגב
   • כח הגברה

    אני חושב שלוח משחקים שנקבע תוך כדי הטורניר הוא בעיה מהותית, שמפילה, למשל, את ההצעה שלי.
    שים לב שכיום רק רבע מהמשחקים לא נקבעים מראש. ורק במחצית השנייה של חודש המונדיאל.
    אבל זה לא פוסל את ההצעה למחזור ראשון, כפי שהצעת (על בסיס ההצעה של יואב), ומחזור שני ושלישי מוגרלים מראש.
    יש לזה פוטנציאל, וגם קשה להתלונן על חוסר הוגנות (למרות שברור לי שתהיינה תלונות), כי דירוג פיפ"א ידוע מראש, והנבחרות יודעות מה עליהן לעשות כדי להתקדם בדירוג בשנים שלפני המונדיאל.

    הגב
 • 7even

  מוחמד סלאח איים שיפרוש מהנבחרת המצרית לאחר שקיבלת טונות של חיצים על הצילום עם הרודן ההוא.
  אני באמת לא יודע מה אעשה עכשיו, איך אתגבר על זה שבחור שתומך ברצח של פלשתינאים כלפי יהודים, ותומך ברודן רוצח נוסף, רוצה לפרוש מהנבחרת שלו.

  מאחל לו פציה מסיימת קריירה ואמרו אמן.

  הגב
  • matipool

   איים לפרוש מהנבחרת בגלל שההתאחדות המצרית הכריחה אותו להצטלם עם קדירוב.

   הגב
  • דובינסקי

   נוגע לי ללב שסלאח מאיים לפרוש מהנבחרת אחרי שהיא הודחה ולאחר מעשה. אני אוהד ליברפול יותר מאשר שאני סולד ממנו, אז כל עוד הוא בקבוצה אני מקווה שיבקיע. הוא שחקן כדורגל טוב אבל מעבר לזה, הוא בלשון המעטה לא כוס התה שלי.

   הגב
  • ערן (המקורי)

   מאיפה כל ההצהרות שתמך ברוצחים מאיפה?
   קשקוש, כמו שמסי אינו שונא ישראל היום, ולא היה שונא פלשתינים לו היה מגיע לישראל ומצטלם בכותל, לא עלינו.
   חשיפה עצומה, רשתות חברתיות, עיתונאים מתלהמים, ציבור ששותה פורובקציות= מתכון לכך שספורטאי מפורסם נשפט פומבית על כל הפלצה, ולעתים, הנפצה

   הגב
  • צור שפי

   פעילה מסיימת קריירה זה משהו שלא הייתי מאחל לאף אחד, יהיו דעותיו נלוזות ככל שיהיו.

   הגב
   • צור שפי

    פציעה

    הגב
 • Fluttershy

  קראתי שסלאח כועס על ההתאחדות המצרית בגלל מה שקרה בצ'צ'ניה, ואפילו כתוב שהוא שוקל פרישה מהנבחרת. אז אולי מהנבחרת הוא לא יפרוש, אבל BFF של קדירוב הוא לא.

  הגב
 • אחד העם

  לעניות טעמי, הגדלת המסגרת ל 48 קבוצות תפחתי את העניין בשלב הבתים במונדיאל. מאידך, השתתפות של הרבה מדינות חיובית לכשעצמה, מעצם העובדה שהוא הופך את האירוע למעין "משחקים אולימפים" של הכדורגל.
  הצעתי לשינוי: מונדיאל של 64 קבוצות , שיכלול משחקי נוק אאוט בלבד. השיבוץ למשחקים , בשני הסיבובים הראשונים יהיה לפי דרוג של פיפ"א לרמת הקבוצות (המדורגת ראשונה מבין המעפילות נגד האחרונה , שניה נגד הלפני אחרונה וכו', ובסיבוב השני מנצחת 1-64 נגד מנצחת 32-33 וכו') . ניתן לנצל את הקידמה הטכנולוגית כדי לקבוע כללים המעודדים קבוצות לא להתבנקר. הצעותי: 1. מתמודדת שהחזיקה בכדור פחות מ 30% ולא בעטה אפילו פעם אחת למסגרת (שני התנאים ביחד) , תודח במקרה של תיקו ללא צורך בהארכה. מתמודדת שלא בעטה פעם אחת למסגרת ב 120 דקות, תבעט פנדל אחד פחות בבעיטות ההכרעה.
  אני סבור ששינוי זה יעצים את המונדיאל כהפנינג בינלאומי , תוך שמירה על מתח מובנה לאורך כל שלביו (לכל משחק עולות שתי קבוצות ובסיומו אחת עפה הביתה), ללא הגדלה בכמות המשחקים ביחס להיום (היום יש 64 משחקים ובשיטה המוצעת 65. לכשיוגדל המונדיאל ל 48 נבחרות, י, אם ירצו לשמור על כמות משחקים דומה. יאלצו לבנות 16 בתים של 3 שרק אחת עולה מכל בית, עם כל המשמעויות של בתים לא זוגיים על תכנית המשחקים ושל עולה אחת על איכותם ורמת העניין בחלק מהם.).
  הרעיון לא חף ממגבלות. רמה נמוכה של הקבוצות החלשות ומחצית מהקבוצות שבאות רק למשחק אחד. אבל בפראפרזה על דברי הברון דה קוברטאן: לא אורך ההשתתפות הוא העיקר אלא עצם ההשתתפות. גם באולימפיאדה רוב המדינות המשתתפות לא זוכות במדליות.

  הגב
  • כח הגברה

   ההצעה שלך למונגיאל נוק-אאוט של 64 נבחרות סובלת מבעיה לוגיסטית דומה להצעה שלי - אי אפשר לדעת מראש מה יהיו המשחקים אחרי הסיבוב הראשון (אם כי אצלך הסיבוב הראשון הוא של 32 משחקים - מחצית מכלל המשחקים).
   באופן יותר כללי, גם אני חשבתי על ההבדל בין אוהדים באולימפיאדה לאוהדים במונדיאל. באולימפיאדה, נראה לי, שהאוהדים באים בעיקר להפננינג הספורטיבי הכללי, ופחות כאוהדים של ספורטאי או נבחרת ספציפית. במונדיאל זה שונה. אני לא רוצה לחשוב מה עובר על אוהד ארגנטיני, שבזבז את כל חזכונוץיו כדי להגיע לרוסיה, אם ארגנטינה תפסיד לניגריה ותודח.

   הגב
   • כח הגברה

    *למונדיאל *חסכונותיו

    הגב
   • אחד העם

    לכן קבעתי את שני הסיבובים הראשונים בהתאם לדרוג פיפ"א, שאמור לשקף איכות. אם ארגנטינה תפסיד לניו זילנד בסיבוב הראשון, אוהדיה שטרחו ובאו יקבלו את הזכות להשתתף בלינץ' שיעשה בנבחרתם בשדה התעופה

    הגב
  • ליאור

   אין שום סיבה שהמונדיאל יהיה "המשחקים האולימפיים של הכדורגל". אלה שני אירועי ספורט בעלי אופי שונה לחלוטין - ואחד ההבדלים הבולטים הוא הגישה של "הזכות לייצוג": להבדיל מהאולימפיאדה, אחד מהמאפיינים הבולטים של המונדיאל הוא שאין לך "זכות" להשתתף - אתה צריך להרוויח את ההשתתפות. וטוב שכך.

   הגב
 • שחר

  מסכים שצריך לדעת מראש מי משחק איפה ומתי, כי האוהדים מגיעים מרחוק וצריכים לדעת מה התאריכים של משחקי נבחרתם. כמו כן להגיע מקצה העולם למשחק אחד זה גם פחות טוב, אז צריך כנראה בתים מוקדמים של 3 משחקים.
  אולי עדיף ששתי הקבוצות המדורגות 1 ו 2 בבית ישחקו במחזור הראשון, זה רעיון טוב.

  הגב
 • שחר

  לגבי הפוליטיקות וההגרלות, נהיה ריאליסטים...
  רוסיה "הגרילה" את ערב הסעודית וכו' ועוד במשחק הפתיחה, כדי שסיכוייה לא יפגעו (לא חשבנו שהיא תוגרל לבית מוות כזה או אחר). סלאח נפגש עם רודן שרוצח את מתנגדיו כי זה מה שההתאחדות המצרית רצתה כנראה, לא נראה לי שזה מה שיש לו לעשות בזמנו הפנוי. אגב, כל הנבחרות במונדיאל נפגשות עם רודן שרוצח את מתנגדיו, אז אין מה להתמם...הרודן מצ'צ'ניה הוא סה"כ בן חסותו השולי של הרודן האמיתי.
  הרעיון של אירוח המונדיאל ברוסיה (עם שוחד כבד ושחיתות כמקובל בפיפא) הוא בשביל למרק את התדמית של המדינה ולהעצים אותה, הרודן הנוכחי שרוצח את מתנגדיו, לא המציא את זה, זה טריק ידוע ולא מאתמול....
  חוץ מזה המונדיאל באמת טוב, הרבה שערים, רמה טובה, מתח. טורניר בסדר גמור בינתיים

  הגב
 • ליאור

  ההצעה שלי למונדיאלים הבאים:
  להשאיר את הפורמט המעולה הנוכחי בדיוק כפי שהוא, מלבד ביטול המשחק על המקום השלישי.
  סדר המשחקים זה משהו שעשוי להיות משמעותי לסיכויי העפלה של נבחרות, ולכן ראוי מבחינה ספורטיבית לקבוע אותו בהגרלה, אפילו אם מדי פעם יהיו בתים שיסגרו לפני המחזור האחרון. הגישה שמעדיפה עניין לצופים בכל מחיר ע"פ הגינות ספורטיבית לא מובילה למקומות טובים. לראיה, במונדיאל הנוכחי ניתן להבחין בכך ששופטים נמנעים משליפת צהובים במחצית הראשונה על כל דבר שהוא פחות מנסיון לרצח - מה שמוביל למשחק מלוכלך למדי במקרים רבים (בלט במיוחד המשחק של ארגנטינה מול קרואטיה). הרחמנות הזו נובעת כמובן מהוראה של פיפ"א - מן הסתם כדי להקטין את הסיכון לאדום מוקדם, שיהפוך את המשחק לפחות "אטרקטיבי" (כי ברור שעדיף משחק שבו שחקן זורק לרצפה כל שחקן יריב שעובר אותו ויוצא נקי).

  הגב
 • ירושלמי

  ההצעה שלי:
  טורניר ההזדמנות האחרונה.
  מודה שגנבתי את הרעיון מהאח החורג והפחות מוצלח.
  עפ"י ההצעה, כ3-4 שבועות לפני המונדיאל מכנסים כ16 נבחרות (עפ"י קריטריונים כמובן) ומשחקות בהצלבה.
  כאשר בסוף הטורניר נבחרת אחת או שתיים עולות למונדיאל.
  כך למשל היינו יכולים לקבל נבחרות טובות שנשארו בחוץ, כמו איטליה, הולנד, צ'ילה.

  הגב
  • דובינסקי

   אני מאוד לא אוהב את שיטת המוקדמות. הייתי שמח אם היו יותר הצלבות פלייאוף ביניבשתיות.

   הגב
 • אמיתי

  כל ההצעות לא לוקחות בחשבון את האוהדים.

  מאות אלפים מוציאים חסכונות ומגיעים כדי לעודד את הנבחרות שלהם. איך אפשר לבטל להם משחק על מקום שלישי? מה עם בתי המלון, טיסות, כרטיסים?

  מה עם פרנסה לעיתונאים, צוותי צילום, סדרנים, נהגים?

  מאוד קל באבחת מקלדת, לחתוך משחקים, לשנות סדרי הגרלות, אך לפחות בשלב הבתים זה חייב להיות קבוע מראש בגלל הסיבות הנ"ל.

  הגב
  • כח הגברה

   ההצעה של יואב (משחק בין שתי המדורגות ראשונות במחזור הראשון) לא משנה לוגיסטית דבר. גם ההצעה מפוסט אחר (הגרלה חופשית של שמינית הגמר בין הראשונות בבתים לשניות בבתים) לא משנה הרבה.
   שאר ההצעות (לפחות ההצעה שלי) הן יותר תרגיל מחשבתי.
   בשורה התחתונה, אם כל נבחרת שאין לה על מה לשחק תשחק כמו מרוקו אתמול, כנראה שאין שום בעיה עם השיטה הנוכחית.

   הגב
 • צור שפי

  ארגנטינה בהחלט יכולה לנצח את ניגריה ולהישאר בחוץ. מספיק שאיסלנד תנצח באותו הפרש את קרואטיה. ניגריה תילחם על העלייה, קרואטיה כבר נחה לקראת הסיבוב הבא.

  הגב
 • איאן ראש

  אכזבת במה שכתבת על סלאח, ממש כאחרון הטוקבקיסטים. לפי מה שהבנתי, מגיעה שיירה של מכוניות לאיצטדיון באימון שאף אחד מהבטחון לא עצר, יוצא רוצח ההמונים שמחסל את מתנגדיו ואתה רוצה שסלאח יתנגד ל''בקשתו'' לתמונה משותפת. נסיים כאן

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *