קאמפ נואו מחכה למילאן ולמסי

אחרי המשחק הכי גרוע של ברסה בשנים האחרונות

לפני המשחק אמרתי לחבר שברסה היא הפייבוריטית, אך נגד שיטה הגנתית חזקה וכשצ'אבי לא בכושר, הכל יהיה תלוי במסי ובפרטים הקטנים. את הפרטים הקטנים ראינו ביד הברורה של מילאן בגול הראשון או בעבירה טיפשית של אלבס. ומסי לא הגיע אתמול לסן סירו.

האמת, ברסה כולה לא הגיעה. היא החזיקה בכדור מרבית הזמן, אך לא הצליחה למצוא את הרגע והמקום כדי להכריע. מצב הדשא והגול הלא חוקי אינם מסתירים את המשחק הגרוע ביותר של ברסה בשנים האחרונות, שהגיע ברגע הכי לא נכון. אי אפשר לשחק מצוין תמיד, אך נגד מילאן ברסה לא הציגה את הרמה התחרותית המינימאלית. Cero

פרט לפויול, השחקנים לא הציגו חצי מהאינטנסיביות שהפגינו שחקני הקבוצה האיטלקית. נכון, הם בינוניים, אך הם עובדים ושהם שמים את החולצה המפוארת של מילאן לא כדאי לזלזל בהם. בית-ספר טקטי? את זה כבר שמענו אחרי הבונקר של אינטר של מוריניו והמגה-בונקר של צ'לסי של די מתאו. במשחק נגד צ'לסי ברסה שיחקה מצוין, עם הזדמנויות רבות. אתמול, נאדה. השאלה הגדולה היא האם ברסה תיפול בפעם השלישית. לפי התקשורת הספרדית, עדיין יש סיכוי שזה לא יקרה. בבית ברסה מסוגלת להבקיע שלושה או ארבעה שערים. המפתח של המשחק יהיה האם מילאן מסוגלת לעקוץ.

כנראה שבעוד שלושה שבועות טיטו וילאנובה יחזור לקווים. כמובן, זו שטות לומר שג'ורדי רוארה אשם. טיטו הוא שהחליט שברסה תשחק רק עם שני שחקנים כחלוצים (מסי ופדרו), כי ויתר על השלישי כדי לשים את ססק באמצע המגרש.

הפעם היחידה שבה ברסה חזרה לגומלין עם 2:0 באירופה הייתה ב-1989 נגד אנדרלכט. ברסה השוותה ל-2:2 עם שערים של חוליו סלינס וצ'יקי ברגיריסטיין. בהארכה ואן דר לינדן הבקיע בדקה ה-97 וברסה הודחה.

אם מדברים על הדחות, אין ספק שארבע הקבוצות הספרדיות זקוקות למהפך רציני כדי להעפיל לרבע הגמר. לריאל מדריד, ברסה, מלאגה וולנסיה עדיין יש אפשרות לתקן את הטעויות של המשחק הראשון. אבל שיהיה ברור, האחריות העיקרית נופלת על כתפי ריאל וברסה. אם הן לא יעלו לרבע הגמר…

*

בית ספר טקטי-פסיכולוגי
זאב זאב, אבל מה סוף האגדה?

36 Comments

איתי 21 בפברואר 2013

חוץ מהמשפט "לא כדאי לזלזל בהם" לא נתת מחמאה אחת למילאן. המשמעת הטקטית אתמול במשחק הייתה בית ספר לכדורגל. מילאן עבדה מושלם בהגנה ולא נתנה לברצלונה להגיע לאף מצב שאפשר היה לומר עליו שב9 מקרים מתוך 10 זה היה נכנס. מילאן לעומת זאת הגיע לעוד מצבים מאוד קורצים, הבעיטה של בואטנג מהקרן של אל שארעאווי למשל.
מה שמילאן עשתה אתמול צריך ללמד בכל קורס מאמנים כי אין מה לעשות ברגע שאתה משחק פתוח או לא משנה את השיטה נגד ברצלונה אתה חוטף רביעייה ובניגוד לצ'לסי של די מתאו או אינטר של מוריניו אתמול שיחקה קבוצה שבאה לעמוד נכון על כל המגרש ולא רק בחצי המגרש שלהם.
שאפו ענק למסימיליאנו אלגרי.

משה 21 בפברואר 2013

מדהים. כל העולם מדבר על כך שהגול כן חוקי…

דבר אחד בטוח היד לא הייתה ברורה…

כולם פה אוהדי בארסה?

דורפן 21 בפברואר 2013

סאל – לא בטוח שהייתה יד – למרות שבשידור הראשון זה נראה ברור לגמרי. אבל התמונות הללו של סקיי מראות אחרת.

http://www.101greatgoals.com/blog/handball-should-kevin-prince-boatengs-goal-v-barcelona-have-been-allowed/

אסף רביץ 21 בפברואר 2013

אכן תמונות קשות. כל הכבוד לשופט (ברמת בטחון של 90%)

קורא 21 בפברואר 2013

רונן, אני לא מבין איך הן מראות אחרת. גם הלינקים שניסו להביא אצל לוינטל. כולם מראים יד.
אבל כמו שכבר כתבתי אצל לוינטל – זה לא משנה – אם בארסה היתה משחקת טוב היא היתה כובשת שער או יותר שהיו שמים אותה בעמדה טובה לגומלין. והיא לא שיחקה טוב.
סאל, לי גם לא ברור החילוף של אלכסיס – הוא ופדרו הם אותו מודל של עבודה קשה ותנועה – לא מתאים בשביל לפרוץ מערך צפוף. לדעתי טייו (וססק שהיה חלש והוחלף) שיותר טכני ויצירתי הרבה יותר מתאים להתפתחות משחק שכזאת.

אריק 21 בפברואר 2013

אולי היתה יד ואולי לא, בונקר זה לא היה.

בן אדום 21 בפברואר 2013

מדהים איך בטלוויזיה זה היה נראה יד ברורה, ועכשיו זה כבר נראה כמעט בטוח שלא הייתה.
מזל שלא נשרקה יד, והיו לוקחים גול חוקי לגמרי שהגיע אחרי עבודה קשה של מילאן.

בן אדום 21 בפברואר 2013

אין לי מושג מי הוסיף את השורה האחרונה בתגובה שלי.. כנראה בעיה במערכת.

יריב 21 בפברואר 2013

זה לא משנה שהכדור פגע ביד (אם הוא פגע ביד). החוקה אומרת שעבירת יד היא תוצאה של מגע מכוון, והדרך היחידה שהמגע הזה יכול להחשב מכוון הוא אם זה היה מהלך מכוון של בעיטת הכדור דרך מסי. אני לא חושב שיש מישהו שטוען כך.

אם מישהו מעוניין לקרוא, בחוקי פיפ"א, סעיפי עבירת יד מופיעים בעמוד 115. מופיע שם מפורשות שהשופט צריך לקחת בחשבון את הזמן שהיה לשחקן להגיב, במיוחד במקרה של כדור מקרי (שניתז משחקן אחר).

בית"ריסט בנשמה 21 בפברואר 2013

דורפן תגיד לי אתה רציני?? טוב שאתה לא לקחת שידור חוזר מהזווית היחידה שבה היד נמצאת בקו אחד עם הראש, בכל ההילוכים החוזרים רואים שהכדור פוגע בראש, עף ליד ומשם לבואטנג, הוא היה צריך לקבל צהוב!! וגם הגיעו לבארסה 2 פנדלים על פדרו בדקות הסיום, אבל למה שמישהו יזכיר את זה? כמו שהחליטו שאשתקד שני הפנדלים היו לו חוקיים מול מילאן למרות שגם אלגרי אמר בעצמו שהיו פנדלים!

ליאור 21 בפברואר 2013

אני ספרתי 0 פנדלים שהגיעו לברצלונה, לא יודע איך הגעת ל-2. יש הבדל בין עבירה בתוך הרחבה ומחוץ לרחבה כששתי העבירות לכאורה לא היו שוות פנדל. סתם תירוצים כדי לשכוח את העובדה שברצלונה הגיעה למצב טוב אחד(!) בכל המשחק!!!! מעניין שהוא היה דווקא מבעיטה מרחוק וברצלונה עשו את זה רק פעם אחת…

גילעד 21 בפברואר 2013

די. מספיק.
אתה רוצה שנגיד שהייתה יד? אוקיי. אז הייתה יד. אם זה מה שמשמח אותך. צהוב? על מה????
פנדלים?!?!?! די. מספיק.
הבעיה עם אנשים שמלקקים יותר מדי דבש, שהם פשוט לא מוכנים לקבל את העוקץ הנלווה מפעם לפעם.

גילעד 21 בפברואר 2013

אני באמת לא מבין את הטיעון הזה של ברצלונה לא הגיעה למשחק. ניחא, אם שחקן X, Y או Z חווה משחק רע, אפשר להגיד שהוא לא הגיע למשחק. לכולנו זכור רונאלדו האמיתי בגמר 98'. אבל שכל השחקנים קולקטיבית לא הגיעו למשחק?
לא. במקרה כזה צריך לתת את הקרדיט ההולם ליריבה.
גילוי נאות, אני אוהד את היריבה, אז כנראה שדעתי משוחדת.

אבל בכל זאת, ברצלונה שכולנו מכירים לא הגיעה אפילו לחצי מצב אתמול, והדבר הכי מסוכן היה בעיטה חופשית של צ'אבי ובעיטה של אינייסטה משבריר שנייה שהוא הצליח למצוא זמן לבעוט.

מילאן הראתה מה שיובנטוס הראתה מוקדם יותר העונה – לקבוצות איטלקיות אין שום בעיה, פסיכולוגית או פיזיולוגית, לסבול כל הדרך אל הניצחון. לא עשה רושם שלמישהו מ85,000 האוהדים בסן סירו אתמול זה הפריע. להפך, הם חגגו בגרון ניחר ואפילו שמעתי צעקות "אולה" לקראת סיום המשחק אתמול עם כל מסירת כדור.

ליאור 21 בפברואר 2013

אני חושב שאני זוכר אותך. אתה התראיינת לערוץ הספורט לקראת הדרבי בין מילאן לאינטר בעונת האליפות האחרונה שלנו. המשחק הסתיים ב3-0 מוחץ עם שער של פאטו, של רוביניו ופנדל של קסאנו (שגם קיבל אדום). העניין הזה מוביל אותי לתוכן האמיתי של התגובה. ביום ראשון, שוב איצטדיון סן סירו, שעה 21:45 שעון ישראל, אינטר תארח את מילאן למשחק קשה מאוד שכנראה יוציא את אינטר מהמירוץ למקום השלישי אם תפסיד או תיתן לפיורנטינה (ואינטר – רק אם ינצחו) כרטיס חזרה למירוץ ביחד עם לאציו שכמובן שווה במספר הנקודות למילאן שכרגע מתמקמת שלישית.
רציתי להזכיר שהמשחק אמש מאוד הזכיר לי את המשחק נגד יובנטוס שניצחנו 1-0. מילאן יודעת לעשות הגנה אך לפעמים היא יכולה לחטוף רביעייה תוך שעה בסאדיו אולימפיקו ברומא.
רק תאשר לי האם אתהה באמת אותו אחד שהזכרתי בפסקה הראשונה.

גילעד 22 בפברואר 2013

אני לא…
ומילאן יודעת לעשות הגנה כשזו המטרה העיקרית שלשמה באה. מול רוב הקבוצות שהן לא בארסה, מילאן לא יודעת לעשות דבר.

תומר חרוב 21 בפברואר 2013

אתה יודע, זה ממש מצחיק אותי שאחרי משחקים כאלה שבאים ומגנים את צורת ההתגוננות האיטלקית, מצפים שחובבי הז'אנר יגנו על המשחק האיטלקי ויתקיים דיון כזה של האם היה או לא היה בונקר וכאלה.
לא רק שזה לא יפריע לאף אחד, יש בי גאווה מאוד גדולה כשקבוצה איטלקית משחקת ככה ושרק לאיטלקים יש תשובה ראויה למשחק של בארסה. הדבר היחידי שיש להצטער עליו זה שבגמר היורו האזורי לא שיחקו בצורה דומה והיו הרפתקנים מידי, מה שעלה לנו ביוקר. בכדורגל וגם בחיים, אתה צריך לעשות את מה שאתה יודע הכי טוב, בעיקר במצבים קיצוניים, וזה מה שהאיטלקים יודעים לעשות הכי טוב.

דנידין 21 בפברואר 2013

אין הרבה קשר בין המשחק אתמול לבין המשחק מול אינטר וצ'לסי. "האוטובוס" חוסם את השער ולמרות עשרות ניסיונות הבונקר לא נפרץ. אתמול מילאן פשוט שיחקו מעולה וזה לא היה בונקר, הם הצליחו למנוע בכלל את הניסונות של ברסה, הם שיתקו אותם. אי אפשר רק לתלות את זה ביכולת של ברסה, מילאן פשוט עשו להם בית ספר.

אורי 21 בפברואר 2013

גם המשחק הראשון מול אינטר, ה3-1, ממש לא היה בונקר אלא הצגה של קבוצה שפשוט מחצה את בארסה ויכלה לסיים גם 5-1, אבל את זה אף אחד לא זוכר, נכון?
אתמול מילאן היו פשוט יותר טובים, איך שלא יסובבו את זה, והמשחק התפתח והתנהל בדיוק כפי שאלגרי רצה.

ליבר מהאייפון 21 בפברואר 2013

להגיד שאינטר של מוריניו עשו בומקר נגד בארסה זה עיוות המציאות.
במשחק באיטליה אינטר שיחקו מצויין וסניידר נתן להם ניצחון מוצדק.
בגומלין בוסקטס עשה הצגה ואינטר נשארו עם 10 שחקנים מדקה 30 בערך. אז לא הייתה להם ממש ברירה.

סתם אחד 23 בפברואר 2013

יש לך ד"ש מסמואל אטו בעמדת המגן הימני.

צור שפי 21 בפברואר 2013

מצטרף לאריק ודנידין, זה ממש לא היה בונקר (ואני לא אוהד מילאן ומעדיף שבארסה תעלה אבל ההגינות מחייבת).

אסף THE KOP 21 בפברואר 2013

לגמרי לא ברור לי מאיפה הביטחון של כותב הטור שלא הייתה יד.
הנושא לחלוטין בספק וכפי שכל אוהד מתחיל יודע, במקרה של ספק יש ללכת עם ההתקפה.

יתרה מכך, ברצלונה היא הקבוצה האחרונה בעולם שיכולה לבכות על שיפוט (תשאלו בנורבגיה).

אני מאוד מקווה שמילאן תלמד את ברצלונה מס' הלכות כדורגל גם בקמפ-נואו. אם אפשר, אז מגול ניצחון בנבדל.

כוכב עליון 21 בפברואר 2013

אני חושב שלאור הנסיבות ואם נזכר גם בפנדל ההוא במונדיאל 98 לנורבגיה, אין מנוס אלא שהשופטים יעזרו בצילומי סטילס!

D! בארץ הקודש 21 בפברואר 2013

הפעם היחידה שבה ברסה חזרה לגומלין עם 2:0 באירופה הייתה ב-1989 נגד אנדרלכט. ברסה השוותה ל-2:2 עם שערים של חוליו סלינס וצ'יקי ברגיריסטיין. בהארכה ואן דר לינדן הבקיע בדקה ה-97 וברסה הודחה.

זה הדבר הכי מרתק בפוסט הזה – פעם היה כדורגל באירופה ולא רק בשתיים וחצי מדינות.

גילעד 22 בפברואר 2013

אולי צריך להאשים את בוסמן

אופיר 21 בפברואר 2013

מילאן שיחקו מעולה מבחינה טקטית, והלוואי שכל קבוצה תשחק ככה נגד בארסה. לכל רעל יש את הנסיוב שלו, ואלגרי הדגים את זה בצורה מושלמת עם קבוצה בינונית למדי. כמה פאתטי מצד אוהדי בארסה ל כ ע ו ס שמילאן העזה לשחק באופן שיפריע לשטף המשחק שלה.

היה משעשע לראות קבוצה מבולבלת בלי plan B, ולחפש את מסי במשחק היה כמו בפינת "מצא את הילד בתמונה" מהעמודים האחרונים בעיתון.

שלו 21 בפברואר 2013

גם אם תרשמו 200 פעם הבונקר של אינטר, אני כל פעם אזכיר,
ההמשחק הראשון בסן סירו נגמר 3-1 מתצוגת התקפה של אינטר,
ובמשחק השני היא הראת שגם במשחק ההגנה שלה היא עדיפה.
מי שחושב שקבוצה ביתרון שני שערים עם הרחקת שחקן, תשחק פתוח,
הוא שגיא כהן.

יעקב נקש 22 בפברואר 2013

המשפט האחרון מעולה… שגיא כהן, חחחח

גילעד 22 בפברואר 2013

+1

D! בארץ הקודש 22 בפברואר 2013

כל שקר שיחזרו עליו מספיק פעמים יהפוך אמת בעבור הרוב המסומם/מטומם

– וזה שוב מוכח.

ולצערינו אנחנו עוד נשמע על "גדולתם" עוד הרבה זמן הקרוב

סתם אחד 21 בפברואר 2013

בארסה חייבת לגוון את המשחק שלה מול צפיפות: בעיטות מרחוק, פריצות מהאגפים ונסיונות להשיג מצבים נייחים וקרנות. כל אלה לא היו אתמול. זו בעיה של בארסה כבר מתקופת פפ, התעקשות להיכנס פנימה עם הכדור דרך הצפיפות במרכז. לא תמיד זה עובד, קבוצה
בסדר הגודל הזה חייבת לגוון בהתקפה.

אביאל 21 בפברואר 2013

סאל אתה עיתונאי תדייק בעובדות, במשחק הראשון (גם בסן סירו) אינטר פירקה את ברצלונה עם 3-1 להזכירך, אכן היה בונקר במשחק, אבל במשחק השני שיש מטרה מול העיניים והיא להגיע לשלב הבא אין שום דבר פסול בכך.

בקשר ליד, הביאו בבלוגים כאן מספיק לינקים וסרטונים וגם יריב נתן הסבר משכנע פה למעלה.

תורג'י 22 בפברואר 2013

עוד לא הבנתם שלאוהדי בארסה יש מציאות משלהם?
נגד אינטר זה היה בונקר.
נגד צ'לסי השופט לא השפיע על המשחק.
ואתמול הייתה יד ושני פנדלים שלא נשרקו.

SAL 22 בפברואר 2013

אני הראשון שנותן מחמאות למילן, קבוצה מאוד מסודרת ומועדון מפואר ביותר.

SAL 22 בפברואר 2013

אני הראשון שנותן מחמאות למילאן, קבוצה מאוד מסודרת ומועדון מפואר ביותר.

תגובתכם ממתינה לאישור

רוני 23 בפברואר 2013

בכיינים.

מילאן זו אימפריה ומסי פגש את הכדורגל האמיתי והאכזרי.

זו לא הליגה הספרדית, זה הבמה של הגדולים והאכזריים. כמו במונדיאל.
מסי הוא עדיין, ואולי תמיד ישאר, ילד קטן שלא מדגדג את הגדולים באמת – מראדונה, רונאלדו, זידאן, רומאריו, ריבאלדו, מתיאוס, בקנבאואר, קרויףֿ, דינו זוף, פאולו רוסי…. הגדולים שהביאו גביע עולם.

מסי ענק אבל בינתיים חובת ההוכחה עליו – הליגה הספרדית זה פח אשפה אחד גדול. מול קבוצות איטלקיות מסי לא מצליח.
זו עובדה !

כל פסטיבל השיאים סביב מסי רק מקטין אותו – 38 משחקים בלי שהוא חיטט באף, 126 משחקים בלי שגירבץ, 40 משחקים בלי שהיה גשם במדריד, 37 משחקים בלי שציחצח נעליים וכו' – שיאים מטומטמים של גן ילדים….מונדיאל יש לו? לא @!!! אז מסי הוא עדיין ילד קטן בכיתה א'

Comments closed