בלומפילד

futbol

בשבת הייתי בבלומפילד במשחק בין שתי הקבוצות הטובות ביותר בליגה הישראלית.האוירה מדהימה. מחשמלת.  מה שאני עדיין לא מבין זה איך לעיר כל כך חשובה כמו תל אביב, עם כל כך הרבה אהבה לכדורגל, עדיין אין מגרש של לפחות 30 אלף איש. משהו כמו בכדורסל  יד אליהו (נוקיה ארנה), ששמו ותהילתו מוכרים באירופה. הגיע הזמן שאחד הסמלים המזוהים עם העיר יהיה אצטדיון הכדורגל, כמו בכל עיר באירופה שיש לה לפחות שתי קבוצות בליגה הראשונה.

 המשחק היה מעניין ונהניתי אף שלא היו שערים. אתם תאמרו כמובן שאינני אובייקטיבי (מי שאומר שהוא מאה אחוז אובייקטיבי לא אובייקטיבי מספיק בכדי לדבר על עצמו), אך כשהגעתי הביתה שמעתי שאוסקר גרסייה עשה את החילופים כדי לשמור על התיקו. בדקתי שוב וראיתי שדבור החליף את מיכה, גונסאלו גרסייה את זהבי, ואבוזייד את לוגסי. אם אינני טועה, דבור וגונסאלו אינם מגנים או קשרים דפנסיביים.

שחקני מכבי חיפה לחצו מהדקה הראשונה את השחקנים העייפים של מכבי תל אביב, שמבחינה פסיכולוגית ידעו שתיקו זה לא רע בכלל. אחרי שבדקתי את החילופים, שמעתי שוב את הריאיון שהעניק מאמן מכבי חיפה, אריק בנאדו המצוין, שאמר, בין היתר, שהם היו עדיפים על מכבי, ושלמכבי לא היו כמעט הזדמנויות. אז שוב הסתכלתי על תקציר המשחק, וראיתי שההזדמנות הראשונה הייתה של פריצה, שנגח לידיים של שראנוב. אחר כך עטר נתן בישול מצוין לפריצה, שבעט חלש, ועטר עשה מהריבאונד גול שנפסל בנבדל. דקה לסיום המחצית הראשונה זהבי מסר מצוין לעטר, שבעט מעל השער בהזדמנות מצוינת, ובדקה ה-90 אותו עטר בעט בעיטת עונשין מעל השער. לחיפה הייתה רק הזדמנות ברורה של אזולאי שבעט אך אניימה הגיב מצוין.

 אף שמבחינת כדורגל מכבי חיפה אולי לחצה יותר קדימה, מבחינת הזדמנויות לא ניתן לומר שהגיע לה לנצח. התיקו מוצדק. כל זה לא מפחית מהעבודה המצוינת של חיפה, ואני עדיין חושב שמבחינת שחקנים, יש לה יותר כלים מאשר למכבי תל אביב.

 כמה אנשים שאלו אותי בבלומפילד על עתידו של אוסקר. אין לי מושג. כרגע רק אומר שכל מאמן, לא משנה מהיכן הוא, בדרך כלל מקבל החלטות לפי שלושה קריטריונים: הספורטיבי, הכלכלי, והאחרון אך החשוב גם הוא, החברתי  (משפחה,סביבה, שקט…).

הצבע האמיתי של הזיעה - על מאבק הזהות של הכדורסל הישראלי
מה אנחנו, שחיה צורנית? / שחר דמרי

80 Comments

מתן גילור 1 באפריל 2013

סאל שלום,
כדאי שתשמור על עקביות.

שמעתי פרשנויות שלך (בעיקר בערוץ הספורט) אחרי משחקים של ברצלונה, בהן אתה אומר שהקבוצה השניה באה להתגונן ושיחקה על מתפרצות והצליחה ע"י כך להיות יותר מסוכנת.
האם אתה חושב שברצלונה באה לשחק על תיקו במשחקים הללו והקבוצה השניה לנצח? הרי ברור שההפך הוא הנכון.

חוץ מזה, המצב הזה של אזולאי, היה המצב היחידי בכל המשחק שבאמת היה מצב של שיעורי הבקעה גבוהים (מעל 50%). כל שאר המצבים זה שיעורי הבקעה של 20% לכל היותר.
*מדובר על הערכה שלי ולא על בדיקה סטטיסטית מעמיקה.

המלוח 1 באפריל 2013

מתן,
אני חושב שגם לאוהדי מכבי (לפחות לי) אין ספק שחיפה הייתה עדיפה, אבל אני לא חושב שאוסקר הגיע "לשחק על תיקו". אני פשוט חושב שמכבי נתקלה בקבוצה חזקה מאוד שלחצה אותה ושלטה במשחק מהשנייה הראשונה ולכן נאלצה להתגונן יותר, וזה בסדר.
לגבי האחוזים שהצגת- שכמו שכתבת מבוססים על הערכתך בלבד, אני לא מסכים איתך. אני חושב שלמכבי היו לפחות 2 מצבים (השניים שציין סאל- הנגיחה של פריצה והבעיטה שלו שהובילה לשער שנפסל) שהיו מסוכנים לפחות כמו הבעיטה של אזולאי.

ברק 1 באפריל 2013

מכבי לא "נתקלה בקבוצה חזקה מאוד שלחצה אותה ושלטה במשחק מהשנייה הראשונה".
מכבי נתקלה בגוסטבו בוקולי.

המלוח 1 באפריל 2013

צודק! הייתי מוסיף גם את קטן.

טוקר 1 באפריל 2013

אני לא אכנס לאנאלוגיה לבארסה, כיוון שיכול להיות שניסית להעביר נקודה שפיספסתי. אבל אם יש בדברים רצון להגיד שמכבי הגיעה להתגונן מול חיפה במשחק הזה, אז כנראה שראינו משחק שונה לחלוטין. או לפחות דרך "משקפיים" שונות ;) אפרופו אובייקטיביות.

לגבי המצב של אזולאי – נתחיל מזה שהוא היה בעמדת נבדל ברורה. ברורה לפחות כמו הנבדל של עטר בשער שנפסל, אם לא יותר.
אבל לקרוא למצב כזה 50% שער ? לחלוץ בליגה הישראלית שנמצא בפינת הרחבה עם שני שחקנים שלוחצים אותו ואניימה בשער, מדובר אולי ב 15% שער. אפילו שחקן ברמה של דייגו מיליטו, נניח, לא עושה שער ב 50% ממצב כזה. הבעיטה של אזולאי הייתה מצויינת.

הבעיטה של פריצה ששראנוב הדף לרגליו של עטר. זה המצב הטוב במשחק.

חוטב עצים 1 באפריל 2013

צודק, אתה לא אובייקטיבי.

שלו 1 באפריל 2013

כדי לזכור שהרבה שחקנים של מכבי שיחקו שני משחקים בזמן ששחקי חיפה(הרוב) היו במנוחה.
אני לא יודע את מידת ההשפעה על המשחק,
יהיו שיגידו ששבועיים בלי משחק פוגעים בשחקנים,
יהיו שיגידו שהשחקנים של מכבי היו עייפים.
הכל בעייני המתבונן.
מה שבטוח שעכשיו ברצף של חמישה משחקים בשבועיים לעייפות יהיה משקל.
כפסימיסט, אני חושש לומר את המילה אליפות,
אבל זה נראה די גמור.
אני מתקשה לראות את חיפה מנצחת שמונה משחקים רצוף (ויש להם גם גביע באמצע, שמבחינה ראלית הוא יותר חשוב להם…)

עייפות?! 1 באפריל 2013

אין לי מספיק אצבעות בידיים כדי לספור כמה שחקנים במכבי(חיפה) נפצעו העונה פציעות רציניות(שברים עם החלמה של חודשיים וחצי). ההגנה התחלפה לפחות 3 פעמים. השוער התחלף. החלוצים הקישור האחורי. במידה וידין וצוצאליץ היו כשירים ובכושר שלהם מלפני חודשים היינו דורסים עם הרבה יותר בטחון.

המלוח 1 באפריל 2013

איך כל זה רלוונטי למשחק המדובר?
זה לא תירוץ, אבל עד יומיים לפני המשחק לאוסקר היו חסרים 6 שחקני הרכב. עזוב את ה-"במידה ו…"..

אדום עולה 1 באפריל 2013

התירוץ של עייפות רק מראה עד כמה העונה של מכבי התנהלה בתנאי מעבדה.
תחרות בעצימות נמוכה , מיעוט בפציעות , התמקדות בליגה ללא אירופה ופרידה מוקדמת מהגביע .
הכל מוכוון למשימה העיקרית שהיא האליפות .
מעניין לראות איך יתמודדו עם אתגר אירופאי שדורש תכנית כושר אחרת (הגעה מוקדמת לשיא ) , ותחרות אחרת בליגה .
בסופו של דבר בעל נקודה שהיה קצת עומס מכבי קרסה , גם מול ביתר ואתמול (למרות שתיקו במשחק כה זה לא ממש קריסה..).

יואבי 5 באפריל 2013

איך יתמודדו? פשוט מאד,יביאו עוד חמישה שחקנים,כאדום קשה לך עם זה,אבל אותנו זה לא מעניין.

שלו 1 באפריל 2013

אני לא קבעתי מה יותר מפריע,
שהשחקנים חסרים או שהם לא משחקים משחק תחרותי במשך שבועיים.
השוער של חיפה לא התחלף פשוט בשלב מסוים היא החליטה שבלי שוער זה לא עובד, והחליטה לעלות עם שוער אמתי ולא שארית של שוער עבר.
דרך אגב, גם מכבי עברה תקופה של אליפות אפריקה בלי שוער ראשון…

בכושר של חיפה מלפני חודשיים גם מכבי לא היו גרועים, ולא זכור לי שהם דרסו איזה שהיא קבוצה העונה יותר ממה שמכבי דרסו אולי את רמה"ש.

ג'וני 1 באפריל 2013

ה0-0 בן מכבי חיפה למכבי ת"א משקף את הרמה העלובה של הכדורגל הישראלי.
זה בערך הרמה של ליגה הלאומית שלנו בכדורסל

אם מכבי ת"א לא תתחזק בכמה ישראלים ליגיונרים איכותיים ו5 זרים תותחים אין לה מה לחפש באירופה לטווח קצר ובטח לא ארוך.

נאור 1 באפריל 2013

אני חושב שהפוסט במקום אבל הוא לא נוגע בדבר הבאמת חשוב שההתמודדות הזו הביאה איתה. בשורה. בשורה לעתיד דווקא. האליפות כבר הוכרעה והיא תהיה של מכבי ת"א ששמרה על יציבות לכל אורך העונה והוכיחה שהיא ראויה לאליפות הזו. מצד שני, לאור השינוי המהותי שחל במכבי חיפה (ראוי לציין שאני אוהד מכבי חיפה ) מאז לכתו של ראובן עטר ההתמודדות הזו בין 2 המועדונים הכי גדולים בכדורגל הישראלי הביאה איתה בשורה שזו חוזרת להיות ה-התמודדות בשנים הקרובות בין השתיים.
מכבי ת"א תהיה שם בגלל הכסף הגדול והאפשרות הבלתי נגרמת לשנות תוך כדי תנועה כשלא הולך( רםיצה וזהבי בינואר זו הוכחה מספיק טובה ), ומכבי חיפה תהיה שם מעצם היותה מועדון הכדורגל המסודר ביותר והמנוהל בצורה הטובה ביותר בכדורגל הישראלי והכי חשוב בגלל שהיא הרוויחה יותר מכל תואר אחר העונה – מאמן כדורגל ראוי . גם רובן עטר וגם אלישע לוי לא היו מתאימים למערכת ואילו אצל אריק בנאדו אני מזהה את אותן תכונות שהיו לרוני לוי , עבודה יסודית, קבוצה מאומנת היטב , והכי חשוב, הבנה של השחקנים מה רוצים מהם ואיך לישם את הדברים בשטח. כרגע מה שחסר לבנאדו זו הכנה של הקבוצה מתחילת העונה, כי הוא קיבל שחקנים שאני בטוח שהוא לא רוצה אותם במועדון. לכן, יהיה מעניין ביותר דווקא בעונה הבאה שבה 2 הקבוצות יתחילו מאותה נקודה .

יואבי 5 באפריל 2013

יקירי,הניהול במכבי היום לא פחות טוב מבחיפה,אם לא יותר טוב. לגבי בנאדו,עוד נראה.

פרלה 1 באפריל 2013

משום מה בכל התקצירים השמיטו את הבעיטה של שלומי בסבוב שהבהירה שאינו חמד ואת ההזדמנות של משום מה ששכח שהוא ימני

גיסנו 1 באפריל 2013

מכבי הייתה חלשה ולא מדוייקת, חלק בגלל הלחץ הטוב של של חיפה ומשחק מעולה של בוקולי, וחלק מסיבות שנשגבות מבחינתי, אולי עייפות אולי הכנה לקויה בשל משחקי נבחרות ואולי סתם יום בינוני.
אבל היו גם דקות שמכבי הפעילה לחץ וחיפה בקושי עברה את החצי. המצב הטוב במשחק לא הסתיים בכלל בבעיטה לשער, אלא בדריבל ראש בקיר של דאבור כשפריצה עומד חצי דקה חופשי לגמרי במרכז הרחבה ומתחנן לכדור.
ודרך אגב, בין כל הסופרלטיבים המוצדקים לבוקולי נעלם איכשהו משחק מדהים של אלברמן.

המצב של אזולאי הגיע גם מנבדל בערך באותו עומק של הנבדל של עטר בשער שנפסל (בצדק), ובמחצית השנייה המצב היחיד של חיפה הגיע אחרי מהלך מגעיל במיוחד של טוואטחה שעבר את ייני בעוד האחרון צולע ומתחנן לשופט שיעצור. אני מסכים שיש הרבה מקרים בהם לא צריך לעצור כשברור ששחקן מנסה למשוך זמן וחא באמת נפגע, אבל כששחקן נופל בתוך הרחבה שלו ובקושי עומד על הרגל, ואז קם על רגל אחת בקושי כי השחקן התוקף מולו מתעלם – זה די מגעיל. זה נשמט מהשידור ולכן כנראה לצופה בבית לא היה ברור למה טוואטחה זכה לבוז אדיר בכל פעם שנגע בכדור בחצי השעה האחרונה. עוד יאשימו אותנו בגזענות.

סה״כ זה היה קרב חפירות שקול שבו כל קבוצה הפגינה עליונות לפרקים. התיקו מאוד משקף ולומר שמאמן אחד עשה בית ספר לשני זה קצת גניבת דעת או שכנוע עצמי. מכבי לא שיחקה על תיקו אבל תיקו פועל לטובתה בסוף. בסוף המשחק הייה אכזבה שלא ניצחנו, אבל כשנרגעים מהאדרנלין וחושבים מתמטיקה – אנחנו יכולים לחיות עם התיקו הזה בשלום.

ד״א איפה כל מי שהבטיח הפרש 7 בסוף המשחק?

סחבק 1 באפריל 2013

כמדומני מכבי היא זו שכבשה העונה שערים כשליריבה היה שחקן שרוע על הדשא, והיה מי ששיבח את אוסקר על ההוראה החד משמעית שלא עוצרים אם השופט לא שורק לעצור.

ככה זה צריך להיות, ועם כל הכבוד לקפט ה"פצוע" שלכם, לא זכור לי שייני, ש"צלע והתחנן מהשופט לעצור" – ביקש להתחלף כשהמשחק אכן נעצר.

קשה לקחת ברצינות טענה לפציעה של שחקן שמלכתחילה עולה למגרש עם פלסטר :)

גיסנו 1 באפריל 2013

אני לא אתחיל להכנס לניתוח נקודתי למה יש מקרים שלגיטימי לא לעצור ויש מקרים שזה פשוט יריקה בפרצוף לספורטיביות, אני אציין רק שזה מגעיל להעיף כדור החוצה כששחקן שלך שוכב מחוץ למגרש בכל מקרה כדי שהיריבה לא תצא להתקפה, ע"ע שאראנוב פעמיים. וגם במקרים האלה השחקן לא ביקש חילוף מיד אחר כך…

בכלל כל הטיעוני מוריניו האלה, כאילו שחקן שמקבל טיפול במהלך משחק צריך או לצאת עם שתי רגליים שבורות או לא לומר כלום. קורה שחוטפים מכה שמשתקת קצת ל 2-3 דקות אבל לא מוציאה אותך מהמשחק, בשביל זה יש צוות טיפול. יש מקרים של הצגות, יש שחקנים שמחכים לאלונקה כדי לצאת מהקווים ואז באורח פלא קמים כאילו רק השניה התחיל המשחק. וזה לא ממש היה המקרה.

תולעת 1 באפריל 2013

שער אחד, אבל לא נהיה קטנוניים.

יש הבדל בין שחקן שמשחק בקבוצה שמבזבזת זמן מהשניה הראשונה, ושפציעתו בהתקפה אינה מורידה או מעלה מיכולת קבוצתו להתגונן לבין שחקן הגנה שפציעתו היא שיוצרת את המצב מלכתחילה.

סתם אחד 1 באפריל 2013

"ד״א איפה כל מי שהבטיח הפרש 7 בסוף המשחק?"

הם ביחד עם כל אלה שהבטיחו נצחון צהוב עם 3 חתיכות,
מחפשים כדור בדולח חדש.

יואבי 5 באפריל 2013

צודק!

עופר 1 באפריל 2013

אנשים,חלאס לגנוב דעת!
בנאדו לקח את אותו סיכון שעטר לקח לפני כמה שנים שאימן את בית"ר והפסיד באותו משחק 4:0 להפועל, שהייתה אז כמו מכבי היום.
אם באנדו מצליח-שאפו. אם לא היה מצליח-התקשורת הייתה יושבת לו על הווריד בטענות של חוסר אחריות ושאוסקר תותח.
בנאדו לא הצליח ולא נכשל,למה? כי החלוצים שלו לא פוגעיםף,אבל חוץ מזה הקבוצה שיחקה לפי הוראות המאמן,נדיר בכדורגל שלנו אגב.
הטענה כי אם צוצאליץ וידין היו משחקים אז חיפה הייתה מנצחת-גם גניבת דעת. צוצאליץ משחק בהגנה,שהצליחה לבלום את מכבי גם ככה.
ידין כן יעשה הצגות ויכסח,אז היה סוחט לכם כמה עברות באזור מסוכן (במשחק האחרון בין הקבוצות הוא ומשומר עשו הצגות שכבר רציתי לבכות).
בקיצור,מכבי יותר מסוכנת,חיפה עושה לחץ בלי רגל מסיימת.מה לעשות…

ג'וני 1 באפריל 2013

ת"א עיר של כדורסל ולא של כדורגל ולכן אין שם מגרש של לפחות 30 אלף איש .בשביל מה? הרי אין קבוצות כדורגל בת"א ובכלל בכדורגל הישראלי שמשחקות בצ'פיונס ליג ובדר"כ אפילו לא במפעל השני בחשיבותו .
רוב האנשים בת"א ובכלל במדינה לא מכירים אף שחקן של מכבי והפועל ת"א בכדורגל
אני מקווה שעכשיו אתה מבין זה איך..

יואבי 5 באפריל 2013

קשקשן!

אזי 1 באפריל 2013

בתור אחד שצופה מאותה נקודה בדיוק במהלך כל העונה בכל המשחקים של מכבי, אין ספק בכלל שהמשחק הזה היה ברמה הכי גבוהה by far מכל המשחקים שראיתי. עם כל הכבוד ל0-0.

גם אני לא אובייקטיבי (עוד יותר מסאל) וגם אני לא חושב שחיפה היתה טובה יותר. אני חושב שזה היה אופטי.
חיפה אכן שיבשה את המשחק של מכבי ושלטה במרכז המגרש (גם בגלל שראדי המצויין לא היה שם), אבל רוב ההתקפות שלה היו עקרות. ההגנה של מכבי, שכמעט והיתה מובטלת במהלך העונה, הצליחה לבטל את ההתקפה של חיפה.
אז חיפה תקפה יותר, באחוזי הצלחה יותר נמוכים, ומכבי תקפה פחות אבל באחוזי הצלחה יותר גבוהים.
לי המשחק הזה נראה שווה כוחות.

אין ספק שמבחינת תוצאה ונקודות, התיקו הזה טוב לי.. אבל חבל לי שנגמר תיקו. בטח ש 0-0.

אבל מתן, נאחס זה נאחס :)
נתראה בקריית אליעזר (אם יציע החוץ המחורבן שלכם נחשב עדיין בקריית אליעזר ולא בעכו)

מתן גילור 1 באפריל 2013

כמה תגובות (שכל אחד יחליט מה בשבילו):
1. למכבי חיפה מאץ-אפ מצוין מול מכבי ת"א, ולכן, על אף שמכבי ת"א קבוצה טובה יותר, ב-3 המשחקים מכבי חיפה היתה עדיפה. הפעם, בעיקר מהסיבות הבאות:
א. קינן יותר חזק מפריצה ומבטל בנקל את היתרון שיש לו על שאר בלמי הליגה.
ב. משומר יותר מהיר מעטר עם יציאה לא פחות טובה מהמקום. לא לחינם עטר מתקשה מולו בכל המשחקים. ניתן היה לראות בבירור שכאשר דגני נכנס, עטר היה נראה טוב בהרבה.
ג. בוקולי הרבה יותר נחוש מאלברמן ולוגסי. רק ראדי ברמת הנחישות הזו, אבל לציין שהוא לא שיחק ולהתעם מידין בצד השני זה קצת בעייתי.
2. גם אני לא אהבתי את מה שטאלב עשה (אני מניח ש-5 שניות אח"כ גם הוא ידע שהוא שגא). עם זאת, זכור לי פוסט של טב"י שאמר שלא עוצרים בגלל שחקן פצוע. כן אהבתי לראות שהוא נופל ישר שבאו לריב איתו וכך נמנע הריב (ניתן לראות שהוא לא מתפתל מכאבים כדי לנסות לסחוט כרטיס ליריב).
3. למרבה ההפתעה, השחקן שמכבי ת"א הכי התקשתה איתו היה אנדלובו, שלדעתי (תולעת – לבדיקתך) זכה בהכי הרבה כדורים במשחק או לפחות באחוזים הגבוהים ביותר במאבקים בהם היה שותף.
4. בנאדו טעה כאשר לא זיהה את נקודת התורפה של מכבי ת"א (יואב זיו) וכמה חן עזרא יכול לחגוג עליו. אזולאי לא עשה מולו הרבה וגם לא סגר אותו בהגנה. אפילו שעזרא נכנס זה היה לצד השני.
5. לא הבנתי את ההגיון הפנימי במשפט. למה ששארנוב יוציא החוצה בשביל למנוע התקפה של מכבי ת"א? אני הייתי בטוח שהוא השוער שלנו, כלומר אם הכדור אצלו הוא מונע בעיקר התקפה שלנו.
6. אזי, אני יודע שלא מלמדים אוהדי מכבי ת"א על רוחות השמיים וקטבים מגנטיים ;) אבל היציע הזה בדרום, כך שהוא ממש לא קרוב לעכו. להפך, תגיד תודה שהוא ממש קרוב אליך הביתה :)
7. מכבי חיפה ניצחה גם את ר"ג ואשדוד בהפרשים יותר גדולים, אבל זה באמת לא משנה ולא אומר שום דבר.
8. מהרגע שקטן התעייף ואוסקר כן חיפש תיקו (דקה 70) המשחק באמת היה חסר תכלית. זה מראה כמה כפיפות ביצים גולסה צריך לעשות בקיץ.
9. ספקולציה – אם מונס פותח במקום מיכה, ת"א מנצח. להגנה האיטית של מכבי חיפה קל הרבה יותר להתמודד עם פריצה מאשר עם הכניסות לאצמע של דאבור.

גיסנו 1 באפריל 2013

הכוונה במשפט שלי שאליו הגבת בסעיף 5 שלך, הייתה שלמרות ששחקן שכב בחוץ ועל פניו אמורים להמשיך לשחק כרגיל, השוער בחר להעיף החוצה כדי לעצור טוטאלית את המשחק ולמנוע אפשרות של התקפת נגד מול 10 שחקנים.

לגבי 1, לא חושב שקינן יותר חזק מפריצה. מאץ' אפ שקול פחות או יותר. אבל קינן ופיליאבסקי יחד בהחלט כן. בלי הצטרפות בלתי פוסקת של קשרים מאחור, מה שראדי עושה בד"כ, שני הבלמים יכלו לטפל יחד בפריצה כל הזמן וזה ניטרל את העוקץ שלו. עטר גם הצליח להתמודד עם משומר כמה וכמה פעמים, האגף השמאלי של מכבי היה תקוע כי יואב זיו שכח את כל מה שהוא למד העונה ונתן משחק איום ונורא בשני צידי המגרש. ולגבי בוקולי כבר אמרתי שהוא נתן משחק מעולה, אבל אלברמן בצד השני לא נפל ממנו וחיפה על השוק שלוגסי שקע בו במחצית הראשונה, החזיק את הקישור לבד ולדעתי חילץ הכי הרבה כדורים מבין שחקני שתי הקבוצות.

לא מסכים לגבי 8, וזה מצביע קצת גם על 9. המצב הכי טוב של מכבי במחצית השניה היה באזור הדקה ה80 כשדאבור נכנס מהאגף, פריצה התחנן לכדור לבד לגמרי ברחבה ודאבור עם הראש בקיר לא ראה אותו. זה מה שמחרפן אותי בדאבור – הוא משחק יותר מדי כמו עטר של לפני שנתיים, רק שאין לו את אותו הכשרון ברגליים.

רועי 1 באפריל 2013

האנוכיות של דאבור בולטת עוד יותר כשרואים את המסירות המעולות שהוא מחלק במדי הנבחרת הצעירה.

yaron 2 באפריל 2013

ההבדל בין מכבי תל אביב למכבי חיפה השנה – על מכבי אומרים שהם נתנו משחק בינוני (במקרה הטוב) ולחיפה אומרים "כל הכבוד"…
בנוסף – זה שמכבי הסתפקה בתיקו – מובן
זה שחיפה הסתפקה בתיקו (לפחות במחצית השניה) – לא מובן.
יכול להיות שבנאדו העדיף לא להפסיד מאשר לקחת צ'אנס ולנצח? לפני עשרה מחזורים הוא הצהיר שלא יסתפק במקום השני…
אני לא פוסל את ההחלטה לשמור על יציבות ולהתרכז בגביע ובהגעה לאירופה, ואפילו לחשוב על החוזה לעונה הבאה (מה הוא צריך להיכנס לסחרור עם הפסד…), אבל עם כל הכבוד, מכבי חיפה לא נראתה קבוצה שחושבת אליפות בבלומפילד. היא נראתה כמו קבוצה שחושבת "היינו עדיפים"…

תולעת 1 באפריל 2013

פריצה לא שיחק בשני המשחקים הקודמים מולכם. לגבי עזרא – החלטה מוזרה של בנאדו. באופן עקרוני לא ברור לי מה הופך את אזולאי לחלוץ בקבוצה שרצה לאליפות, אבל אולי לא ראיתי מספיק משחקים שלכם.

מתן גילור 1 באפריל 2013

1. לכן כתבתי "הפעם, בגלל הסיבות הבאות".
2. מבי חיפה לא רצה לאליפות. עכשיו השאלה היא האם לאזולאי יש חלק בזה או לאו. רוצה לומר, שפעם שהוא בקבוצה היא לא רצה לאליפות ואז לא מתקיימת הסתירה. ולשלב לטיעונים לעונש – כרגע, הוא עדיין עונד טבעת אליפות.

תולעת 1 באפריל 2013

אוקיי, גם אם נניח שלא. ובכל זאת מה יש בשלומי אזולאי? לא בקטע של זלזול (שיחק אצלכם גם ב-10/11 לא? אז יש לו 2 אליפויות).

מתן גילור 1 באפריל 2013

תולעת, אני חושב כמוך.
לשלומי אזולאי אין מקום במכבי חיפה בין אם היא נאבקת על האליפות או על הישארות בליגה.

משה 2 באפריל 2013

אם לאנדלובו יש אז גם לאזולאי יש. בכלל, הייתי ממנה את משה דמאיו לשר האוצר, האיש גאון פיננסי שלקח מיליונים משתי הקבוצות על שחקנים בינוניים כמו אנדלובו ואבו זיאד.

יואב 1 באפריל 2013

פריצה התמודד בחייו מול בלמים ״קצת״ יותר טובים מקינן.
אני לא יודע מול מי קינן התמודד כי לא משדרים ליגות מילואים או אימונים.
להזכיר את ידין כפקטור זה מעבר לגניבת דעת(מגוחך!!) בהתחשב בזה שהבחור כבר קרוב לשנתיים נתן אולי חצי שעה ראויה.בוודאי אם משווים את חסרונו של המועמד מספר אחד לשחקן העונה(ביחד עם עטר).
המספרים המוחלטים של כיבושים, הפרש שערים ומספר נצחונות מדברים בעד עצמם.

מתן גילור 1 באפריל 2013

כרגיל יואבי, אני אוהב שאתה עונה לעניין (נכתב בציניות, אם זה לא היה ברור).
מה הקשר אם קינן טוב או לא? אמרתי שלפריצה קשה להתמודד עם הכוח שלו.
הרי לרונאלדו היה קשה עם השמירה האישית במשחק בין הנבחרות. כמובן שאתה לא מסכים עם זה, כי הוא התמודד בחיו עם שחקנים יותר טובים מייני ושפונגין.
איכשהו תמיד החסרים אצלכם יותר משמעותיים מהחסרים אצל היריב…התגובה שלך מראה על חוסר הבנה של תפוקה שולית. ראדי בשולי חשוב למכבי ת"א כפי שידין בשולי חשוב למכבי חיפה וזה לא משנה שהוא טוב יותר העונה. זה הנזק שנגרם לקבוצה בינו לבין המחליף (שאין לו!!!). לדוגמא, צ'וצאליץ', לדעתי, הבלם הכי טוב בליגה, אבל היות וקיים פילאבסקי, חסרונו פחות משמעותי מאשר אם לק"ש חסר שיר צדק. שוב, זה לא מי יותר טוב, אלא הנזק לקבוצה! אתה יכול לא להסכים שהנזק לנו יותר גדול מלכם, אבל לפחות תתייחס באופן רלוונטי.

MOBY 1 באפריל 2013

פספוס פספסנו פוספס חבל.
היה כיף היה יכול להיות יותר כיף.
עכשיו לבקש טובות מהצפוניים והאדומים? אבוי.
האופטימיות נפגעה

גיל מזימבבואה 1 באפריל 2013

לבנאדו לגרסייה אותם אחוזי הצלחה, משום מה זה מצטייר כאילו בנאדו עשה דברים שלא ייאמנו. ולגרסייה 10 משחקים יותר!!!
כל הזמן אני שומע על אם בנאדו היה מתחיל את העונה וכ"ו…
ושוכחים שבנאדו הוא מכאן בעוד שלגרסייה הכל חדש ולא מוכר ולכן מה שגרסייה עושה עם מכבי BY FAR הרבה יותר מרשים ממה שבנאדו עושה.
אם השחקנים של חיפה לא היו עושים לעטר סבוטאז' אני לא יודע אם חיפה היתה פותחת את העונה כמו שפתחה.
אני קורא כאן על התנהלות לדוגמא של חיפה – איך כולם שכחו שבנאדו הובא רק לשבת אחת עד שבן שמעון יסכים לחתום?
גם במשחק עצמו היה אפשר לראות שמכבי יותר קבוצה מחיפה, חיפה היו בנויים על התלהבות ורעננות, השחקנים של מכבי התחילו לחשוב ולהיתכונן למשחק רק ביום ששי!! וגילו שראדי פצוע. ברגע שהם זכו בכדור (הרבה בעיקר חוסר דיוק של מכבי) הם לא ידעו מה לעשות איתו.
מה ההתלהבות מבוקולי, הוא בסך הכל עשה מה שהוא צריך, לדעתי אלברמן עלה עליו.

מתן גילור 1 באפריל 2013

לא שזה משנה, כי אי אפשר לשפוט, בשל מספר משחקים שונה, אבל:
גרסיה: 63 נק' מתוך 84 אפשריות = 75% הצלחה.
בנאדו: 46 נק' מתוך 57 אפשריות = 81% הצלחה.

אדום עולה 1 באפריל 2013

זה אותו דבר . ההבדל באחוזים מתקזז בגלל השוני בכמות .
2 הקבוצות עם התקציב הגדול בליגה והניהול הרגוע והמסודר משיגות תחת 2 מאמנים צעירים אחוזי הצלחה דומים וסבירים התייחס למקורות העומדים בפניהם .
זה רק מוכיח שהליגה מאוד חלשה ושרמת התחרות השנה נמוכה ביותר .
כשנסתכל על העונה בעוד כמה שנים נקבל עליה פרופורציה .
דרך אגב פרדי דוד 12 נקודות מ18 אפשריות 66 אחוז

תולעת 1 באפריל 2013

לא יותר נמוכה משנים עברו. ובשנים קודמות לא היה פלייאוף כ"כ אינטנסיבי של שני סיבובים ואפשר היה לקחת אליפות מול עכו וב"ש.

אדום עולה 1 באפריל 2013

בואי נגיד שקרית שמונה לקחה אליפות שנה שעברה מול חיפה בעונה יציבה יותר והפועל טובה יותר מהשנה .
חיפה שנה קודם לקחת אליפות מול הפועל של ליגת האלופות .
היריבות בין הפועל לחיפה של השנים האחרונות היו אינטנסיבייות בהרבה ממה שמכבי עברה השנה .
והיה פלייאוף של סיבוב אחד וקיוז שזה קשה יותר מהשנה .
הפועל של גוטמן לקחה דאבל מול חיפה מצוינת ועשתה ריצה בליגה אירופאית (מקום ראשון בבית ) .
למכבי העונה היה את הפועל שוויתרה על הסיבוב השני וחיפה שוויתרה על הסיבוב הראשון .
חיפה , הפועל וקרית שמונה החליפו מאמנים . זה קצב גבוה .

תולעת 1 באפריל 2013

קרית שמונה לקחה אליפות בליגה של 16 קבוצות, כשסכנין, אשדוד ונתניה מקדימות את חיפה בעונה הסדירה ה"יציבה" שלה. הפועל לקחה בעונה שעברה 49 נקודות ב30 מחזורים (סוף הליגה הסדירה) והשנה עומדת על 48 ב28.

היריבות בין הפועל לחיפה היתה אינטנסיבית כי לא הייתה אף קבוצה שלישית שהיא פקטור בליגה. אחוזי ההצלחה הגבוהים של שתי הקבוצות בעונות קודמות מעידות על ליגה חלשה מאד. הפועל ר"ג שהייתה האחרונה בטבלה 10/11 לקחה 12 נקודות בלבד בסוף העונה הסדירה (30 מחזורים). סכנין מעליה לקחה 25 נקודות ואשקלון 26. השנה אחרי 28 מחזורים לאחרונה בטבלה יש 27 נקודות.

ואיך קיזוז זה "יותר קשה"? נדמה לי שלכם זה דווקא עשה את הדברים קלים יותר… ללא קיזוז חיפה היתה לוקחת אליפות בלי ספק בכלל.

הפועל וחיפה "ויתרו" כל אחת על סיבוב (כמה נדיב מצידן. בטח שאין לזה קשר ליציבות של מכבי או לניצחונות של מכבי עליהן) כמו שמכבי ובית"ר של השנים הקודמות ויתרו על הליגה.

אדום עולה 1 באפריל 2013

אני מאוד אוהב את הניתוחים שלך . אבל בשורה התחתונה את טועה ומטעה כרגע.
היריבות של הפועל וחיפההיו אינטנסיביות בליגה של 16 קבוצות עם קיזוז וסיבוב פלייאוף אחד . במידה וזו הסיטואציה השנה אתם לא מגיעים לפליי אוף עם 10 הפרש אלא במצב אחר לגמרי .
הפועל ומכבי חיפה התישו אחת את השניה ועשו במקביל קמפיינים ארוכים וקשים באירופה .
הם גם הצליחו להגיע מדי שנה לגמ גביע ולהחזיק את השלד של הנבחרת , הסגלים להם סחטו מעצמם הרבה יותר ממה שהסגל הנוכחי במכבי נדרש אליו במאמץ תחרותי .
יכול להיות שהקיזוז עזר לנו , אבל השוואה היא לשיטה ולעוצמת התחרות .
שלוש השנים של הפועל ומכבי חיפה היו מאופיינות בהצלחות אירופאיות , יריבות צמודה על הפסגה ,וכדורגל טוב שהוציא מאסת שחקנים ישראליים לחול כמו שלא חווינו מעולם .
היציאה הזו אחראית לרמת תחרות נמוכה בליגה כי כמות הכשרון פה מוגבלת .
אתם וקרית שמונה (קצת פחות ) קיבלתם את הליגה במצב הכי נוח שלה מזה שנים .

תולעת 1 באפריל 2013

תודה. לא חושבת שניתן "לטעות" או "להטעות" בדיון תיאורטי. דעתי היא שבליגה של 16 קבוצות עם הפועל ר"ג, הפועל אשקלון, הפועל ראשל"צ וכו' – מכבי שנתנה רצף מעולה של משחקי בית מרסקת גם אותן והשינוי היחיד הוא הפרש השערים שלה (ושל הפועל וחיפה). הקיזוז זו באמת שיטה קשה מאד אבל לא בטוח שקשה יותר מאשר פלייאוף של שני סיבובים עם קרית שמונה טובה יותר משנים קודמות ושלוש גדולות. מכבי נכנסה לפלייאוף הזה כשהיא צריכה לקחת 21 נקודות מעשרה משחקים כדי להיות תלויה בעצמה – אם היה קיזוז וסיבוב אחד היא הייתה צריכה לקחת רק 10 מחמישה.

אתה טוען שהליגה פחות מוכשרת ולכן פחות קשה – אני לא מסכימה עם הטענה הזו ברמה העקרונית, אבל גם תיאורטית זה דווקא הופך את הליגה לקשה יותר (גם אם איכותית פחות), כשאין הבדל משמעותי בין ישראלים בקבוצות השונות.

אדום עולה 1 באפריל 2013

אני טוען שהליגה התרוקנה מכשרונות . זו עובדה , אנחנו נמצאים בשנתיים האחרונות עם מספר הליגיונרים גבוה ביותר לדעתי בתולדות הכדורגל הישראלי .
מכבי חיפה שהפסידה לפועל את הדאון מכרה בקיץ לאחר הטראומה את בירם כיאל , תומר חמד , רפאלוב ,ודקל קינן .
קבוצה שחוטפת ככה עוברת טראומה , הפועל מכרה שנה אחר כך את כל השלד .
בכל העולם בליגה שמרבית כישרונותיה המקומיים יוצאים להרוויח שכר גבוה מחוץ לים נוצר ראש חץ של 2-3 גדולות , בישראל מאחר והתהליך היה חד הגדולות שאיבדו את הכשרונות לא הספיקו לשאוב את הכשרונות מקבוצות הביניים נוצר מצב שבו לכוחות חדשים יש הזדמנות .
בשנה שעברה ניצלה את זה קרית שמונה וזה היה רגע מיוחד שלא יחזור בקרוב.
כשחיפה והפועל מאבדות כל כך הרבה כישרון , דור שלם זה משפיע על רמת תחרות . ולכן למכבי היה יחסית קל השנה .
עדיין עשו הכל נכון ואם דרך ותהליך , אבל מול מועדונים בטראומה .
ולכן בסופו של היום , כאשר נירגע קצת וננתח את ליגה במאקרו נגיד שהקבוצה העשירה ביותר , לקחה פה אליפות יפה בעונה עם תחרות בעצימות נמוכה .

אדום עולה 1 באפריל 2013

דאם יו אייפד והאוטו קורקט שלך .

תולעת 1 באפריל 2013

תמיד יש מועדון בטראומה. גם חיפה לקחה פה אליפות בזמן שבית"ר בטראומת גאידמק ומכבי בהפרעות פסיכולוגיות שונות גם כן. האם זה הפך את האליפויות לקלות יותר?
לגבי עניין הכשרונות אולי אתה צודק (הכשרונות האלה כוללים שחקנים כמו רועי בקל, מאור בוזגלו ודודו ביטון – שחקנים שההשפעה שלהם על הליגה היתה אפסית במקרה הטוב. זה נכון גם לגבי שחקנים מוכשרים יותר כמו נאתכו, בן בסט ומליקסון ולכן אני מתקשה להסכים איתך) אבל זה לא אומר שהליגה פחות תחרותית. אולי פחות מוכשרת, מה שדווקא הופך אותה ליותר תחרותית – ההבדל בין דמארי לקדוסי קטן מההבדל בין שכטר לשריקי.

נכון ששחר מנסה להציג את הרכש שלו כפילנתרופיה טהורה, אבל זה עדיין מסע רכש שמטרתו לשאוב כשרונות. גם אם הכשרונות הם עזרא, ימפולסקי ודגני.

אדום עולה 1 באפריל 2013

מה זה תמיד? תמיד קבוצה כמו קרית שמונה לוקחת אליפות ? או שזה לא אינדיקציה מספיק ברורה לחולשה של הליגה .
אני לא ראיתי הפועל כל כך חלשה כב שנים והנה זה מספיק למקום שלישי …
מכבי תחגוג אליפות בפער גדול , אם אתם רוצים באלבומי ניצחון לתאר אותה כאחת מהאלופות הקשות והמאותגרת , תבורכו .
אבל עד שלא נראה את מכבי הנוכחית רצה מול יריבה עונה שלימה (אולי חיפה , אולי הפועל משתקמת , אולי קרית שמונה ) ותוך כי נראה את מכבי עושה את זה גם באירופה , אין לנו , אלא שמסתכלים מהצד יסוד לוגי לחשוב שהיתה פה אליפות היסטורית .
שוב , אליפות שהושגה בצדק , בזכות ניהול מסודר , סגל רחב , תקציב יפה ו…תחרות נמוכה .

תולעת 1 באפריל 2013

בשביל שמכבי תהיה במצב שבו היא מתחרה על אליפות שעומדת בפרמטרים שלך לאליפות "קשה" ו"תחרותית" היא הייתה צריכה להפסיד עוד פעמיים שלוש. או לא לנצח בדרבי. או לא לנצח את חיפה.
מעניין מה היית כותב על קבוצה שנמצאת במקום הראשון עם 8 הפסדים לפני תחילת הפלייאוף העליון (שבו מכבי עוד תפסיד).

אדום עולה 1 באפריל 2013

כל מה שהיא תצטרך זה לקחת אליפות מול יריבה שתיתן פייט עונה שלימה .
יש עונות שהעסק מוכרע במחזור אחרון , יש כאלה שיותר .
מה שהיה השנה זו סביבת תחרות נמוכה . יש גם עונות כאלה
אבל אני בטוח שאם תרצי תוכלי לנתח באופן מסודר ולהוכיח לי שאני טועה . או שמה…?

גיסנו 2 באפריל 2013

אדום עולה, להזכירך חלק נכבד מהעונה הפועל רצה ראש בראש עם מכבי ואף עברה אותה בטבלה מדי פעם. ניצחתם בדרבי הראשון. מכבי ידעה להתאושש מזה. גם כשהתחלתם לאבד נקודות ברצף תיקו מול קבוצות התחתית, מכבי לא ששה לנצל את ההזדמנות (תיקו מול בית"ר וק"ש, הפסד לחיפה) והשאירה אתכם במירוץ. הפער ממכבי חיפה ירד ל 5 נקודות לא הרבה זמן לפני הפלייאוף ואז חיפה איבדה ברצף 5 נקודות בעוד מכבי מנצחת.

התחרות הייתה קיימת לאורך כל העונה, גם אם הפועל הייתה חלשה היא עדיין צברה נקודות (הרבה בגלל שהפועל בנתה לעצמה כוח הרתעה בשנים האחרונות, ושהסגל שלה נראה מפחיד על הנייר) ועדיין נצמדה למכבי בטבלה עד לרצף ההפסדים שבשיאו הדרבי שגמר לה את העונה. חיפה ניצלה את הפספוסים של מכבי כדי להגיע עד למרחק של 5 נקודות רגע לפני הפלייאוף, ואז נתנה לו לצמוח חזרה ל 10.

אתם טועים כשאתם מסתכלים על העונה של דאבל הקיזוז בתור הכלל. העונה הזו היא אנומליה גם מבחינת תחרותיות בליגה (ואגב, עד לתחילת הפלייאוף נראה היה שהסיפור גמור, הפער היה גדול מאוד ואז חיפה הפסידה כמה נקודות פלוס קיזוז והפער בתוך שלושה שבועות ירד מאזור ה 10 נקודות ל 3 בתחילת הפלייאוף) וגם מבחינת העובדה שבקבוצה ששיחקה לאורך זמן באירופה גם הצליחה בליגה. בכל שנה אחרת הקבוצה ששיחקה באירופה (בין אם זו הפועל ת"א או חיפה) מתישהו נכנעה לעייפות, איבדה נקודות ונתנה ליריבה לפתוח פער, והמחזורים האחרונים ו/או הפלייאוף היו יחסית לפרוטוקול.

אני לא אומר שהאליפות הזו היא הכי מרשימה שנעשתה פה מעולם. היסטורית? אולי בפרספקטיבה יותר ארוכה, אם מכבי אכן תצליח ליצור רצף של הצלחות ותציב רף מקצוענות חדש בליגה שיעזור לקדם עוד קבוצות שירצו לעמוד בקצב.
אבל אין שום סיבה לזלזל באליפות הזאת בטענה ש"הליגה חלשה" לעומת אליפויות אחרות בשנים האחרונות, כאשר כמו שאמרתי עונת הדאבל של הפועל היא אנומליה בתוך כל זה.

אדום עולה 2 באפריל 2013

גיסנו . אף אחד לא מזלזל . להיפך . מפרגנים לתהליך וגם לתוצאה . אני מדבר ברבים כי אני שומע את זה מרבים .
אבל בפרופורציה זו אליפות בעונת תחרות שבה הפועל היתה חלשה להחריד , תוצאה של קיץ מבולגן וסגל רע.
אם אתה מתייחס להפועל של השנה כיריבה העיקרית ולא לחיפה אז בוא קח את הנתונים האלה בחשבון , סגל לא מאוזן , מכת פציעות , מאמן אחד שהלך בגלל מחלה נוראית , מאמן שני שהגיע באמצע והלך בגלל תוצאות , קושי ביכולת להכיל את קונספט קבוצת האוהדים בשנה הראשונה, רצף הזוי של טלנובלות (הרחקת תמוז ) ועוד.
זו לא שנה שגרתית לאדומים ואם זו היריבה העיקרית אז נסה לקבל את הלוגיקה בטיעון של תחרות בעצימות נמוכה.

המלוח 2 באפריל 2013

אדום עולה,
לדעתי להגיד שלהפועל יש סגל רע, או שהיא נבנתה רע, זה לא מדויק.
אם תחזור לרגע לקיץ, אני בטוח שדמארי, תמוז וטל בן חיים נשמעו טוב יותר מדאבור, עטר וגונסאלו גארסיה. גם דג'מבה דג'מבה, ורמוט וגורדנה נשמעו לא פחות טוב מאלברמן, ראדי, לוגאסי ורפי דהן. אפילו נקודת התורפה כביכול של הפועל- ההגנה, הייתה נראית לי עדיפה על זו של מכבי.
בקיצור, אני חושב שאתה אומר שהפועל נבנתה רע בדיעבד, ושהפועל נראית כמו שהיא נראית (וגם זה, כמו שציינו פה, ממש לא מתחילת העונה) לא כי יש לה סגל רע.

גיסנו 2 באפריל 2013

אין ספק שהעונה שעוברת על הפועל מזעזעת, הדבר היחיד שאני יכו לומר שהוא אובייקטיבי לחלוטין הוא העניין של ניצן שירזי. כל דבר אחר הפועל הביאה על עצמה "בלב שלם" מה שנקרא. אבל הפועל למרות עונה מזעזעת בחלק הראשון של העונה עד הקריסה הגדולה, למרות יכולת לא טובה ניצחה את מכבי בקרב הישיר הראשון וצברה נקודות בקצב דומה. כשהפועל קרסה מכבי חיפה כבר הייתה בשיא המומנטום וצמצמה את הפער למרחק "תחרותי" מאוד, מה שהיה יכול להלחיץ את מכבי ולעזור לחיפה להתקרב אפילו יותר ובפועל עשה ההיפך – חיפה התבלבלה מהפער הריאלי מאליפות ואיבדה נקודות בעוד מכבי המשיכה בשלה וניצלה חזרה את המעידות של חיפה (אחרי שחיפה ניצלה את המעידות של מכבי). אז כל טיעוני ה"אילו ואם" בצד, למכבי לפחות מבחינה מתמטית בטבלה הייתה תחרות יחסית צמודה לאורך חלק לא קטן של העונה והיא עמדה בה בכבוד. להגיע למצב של יתרון 10 נקודות, תצוגה חלשה יחסית ב"משחק העונה" כשהקבוצה השניה קוטפת עשרות מחמאות על שהשיגה 0-0 – זה לא דבר של מה בכך, בטח שלא בשביל מועדון שסבל כ"כ הרבה כמו מכבי.

הרי התחרות היא לא כל שבוע מפגש ישיר בין שתי המועמדות לכתר. התחרות היא בטבלה, כשכל קבוצה חוששת למעוד ולהשאר מאחור. אז קבוצה שמשחקת רע אבל עדיין מנצחת ונשארת קרוב מאוד בטבלה היא עדיין תחרות באותה מידה כמו שאותה קבוצה הייתה מחלקת שישיות על ימין ועל שמאל.

לצורך העניין הפועל הייתה טובה יותר בעונה שעברה לעומת השנה, אבל היוותה פחות תחרות לקרית שמונה כיוון שהפועל איבדה אפילו יותר נקודות מאשר העונה למרות יכולת עדיפה רוב הזמן.

אז הפועל חלשה וזה מספיק למקום שלישי. בני יהודה לא פחות חזקה משנה שעברה וזה יספיק לה למקום חמישי הפעם, ככל הנראה. לא חושב שקרית שמונה חלשה בהרבה ממה שהייתה בעונה שעברה והפעם זה מספיק לה למקום רביעי ככל הנראה.

כמו שאמרתי מלבד הדאבל של הפועל, מאז האליפות האחרונה של מכבי שהוכרעה במחזור האחרון, האלופה נקבעה בכל שנה באופן סופי ורשמי כבר 4-5 מחזורים לסיום. זה אומר שבעצם תמיד הליגה נורא חלשה? או שזה פשוט אומר שכל שנה יש קבוצה אחת שיודעת להתעלות מעל כל השאר ולהיות יציבה יותר, בעוד האחרות "מרשות" לעצמן לפשל פה ושם ולאט לאט להתרחק (למשל הפועל ת"א שנה שעברה) או פשוט להתפרק טוטאלית באמצע העונה (תפקיד שהיה שמור רוב הזמן למכבי ת"א).

אדום עולה 2 באפריל 2013

נכנעתי .
האליפות השנה הושגה בליגה תחרותית ומאתגרת .
מאבק צמוד ומתיש כוחות מול 2 מועדוני העל של הכדורל הישראלי שהפגינו יציבות רבה , בנוסף להם כ4-6 קבוצות אמצע טבלה איכותיות .
לא זאת ונוסיף כי הסגל הצעיר והתפרן של מכבי שדרג את עצמו מול מכונת המזומנים האדומה .
ברכות .

ליברפוליסט 1 באפריל 2013

סאל אצלינו יש בטלנים שמנים כמו משה פרימו ששונאים זרים- זה הכל. פרימו גיבור על זרים לכן אין לו בעיה לפטר את גרסיה אבל נראה אותו מתעסק עם קשטן או נמני. לנמני פרימו ליקק למרות שנמני שרף מאות מליונים ואת מכבי. רק נמני נבעט ופרימו הגבר ירד על איוניר כאילו איוניר היה במכבי 10 שנים.
אז מה אם כבי הגיעה ליותר מצבים מסוכנים. את התקשורת שונאת זרים זה לא מעניין. הם יקדמו את יקירם בנאדו וכמובן משחר הם רועדים.

יואב 1 באפריל 2013

מתן,
לנתח את ״הקושי״ של פריצה על סמך משחק אחד בכזאת החלטיות-זה פשוט מצחיק. על אקסיומות כאלה קשה לענות אחרת.
ידין כבר שנתיים הוא עול לקבוצתו. זאת עובדה. לא פנטזיה מבית היוצר שלך.
ראדי הוא השחקן החשוב ביותר במכבי-עובדה.
הבנתי את המשחק(תפוקה שולית ושאר ירקות שגיא כוהניות ) לא זקוקה לאישור שלך. אני יודע עם מי אני רוצה לצאת לקרב במשחק החשוב ביותר. לך אין מושג מה תקבל מידין(גם לידין אין). אני יודע.

ניתאי 2 באפריל 2013

ידין עד הפציעה שלו היה עמוד התווך בקישור ההגנתי (ובחוליית ההגנה) של מכבי. היכולת ההגנתית הייתה דרגה אחת יותר טובה איתו. לכן הוא גם היה השחקן שאריק סמך עליו. וזה מול בוקולי.

י. בז'ז'ק 1 באפריל 2013

נו באמת.
היכולת של מכבי השנה היא בינונית (ביחס לאלופה ישראלית) במקרה הטוב. את חושבת אחרת תולעת?
אני בכל מקרה ראיתי אותם שלוש פעמים מול חיפה השנה ובשלושת המקרים הם לא היו יותר טובים מחיפה החלשה של העונה.

עכשיו, אם אלופה בינונית כזו פותחת פער של 10 נקודות, זה אומר משהו על רמת התחרות שהיתה לה.

תולעת 1 באפריל 2013

אמרו את זה על חיפה בשלושת האליפויות של רוני לוי (כשהתמודדה פחות או יותר נגד אויר – זה שיצא מהבלון של מכבי), אמרו את זה על בית"ר (שלקחה אליפות כשהפועל ומכבי משחקות נגד הירידה), אמרו את זה על חיפה המשעממת של אלישע לוי וכמובן על הפועל שנעזרה בקיזוז וקרית שמונה.
לא מזמן הייתי בבית אריאלה וקראתי עיתון ספורט ישן מעונת 2004/5. היה שם טור דיעה של אביעד פוהורילס (נדמה לי) שחתך את הליגה העלובה על רמתה הנמוכה, חוסר האטרקטיביות שלה לקהל ואלופתה הבלתי ראויה (משום שלא היתה לה מתמודדת). בכל עונה ועונה אומרים שזו העונה הכי חלשה והאלופה הכי חלשה והרמה הכי נמוכה. אז אומרים. אחר כך נזכרים בערגה במה שהיה "פעם"-גם אם ה"פעם" הזה הוא אלופה עם פחות מ-50 שערי זכות.

אדום עולה 1 באפריל 2013

טוב עם הפרשנים המכובדים זה האינדיקציה שעליה נבסס את הדיונים אז את צודקת .
עובדתית אני לא זוכר עונה שמקום שני היה במקום אחרון אחרי סיבוב ראשון , כזה עוד לא היה וזה סימן די ברור לכמה תחרות היתה פה השנה .

תולעת 1 באפריל 2013

זו אינדיקציה כי הטיעונים שאתה מעלה לגבי איכות הליגה ורמת התחרותיות בה תמיד עולים (ברמה דיונית כזו או אחרת).
לא הבנתי מה סימן ברור (גם עובדתית זה לא ממש מדויק אבל לא משנה). אם חיפה הייתה מנצחת משחק יותר אצל עטר ומפסידה משחק אצל בנאדו זה היה מעיד על יותר תחרותיות?

בקיצור, שכל אחד מאיתנו יסדר את הנתונים איך שמתאים לו לאג'נדה.

אדום עולה 2 באפריל 2013

אבל היא לא הפסידה אצל בנאדו והפער 10 שיש היום זה לא חוק טבע שהיה קורה בכל סיטואציה .
רמת תחרותית נקבעת בדיוק על הפרמטר הזה. את מניחה שחיפה היתה עושה את אותה עונה בכל מקרה רק בסדר אחר ומזה את מניחה שהיתה פה ליגה נורמטיבית .
ההנחה שלי זה שאם חיפה עושה סיבוב ראשון בסטנדרטים של חפה שזה בין ארבעת המקומות הראשונים על מבנה הליגה היום היה נראה שונה .
מועדון כמו מכבי הוא מועדון לחוץ בהגדרה , אני לא יודע ואת לא יודעת איך היה נראה סיר הלחץ שם בנגיד 3 הפרש כרגע .
אחוזי ההצלחה של מכבי מעידים שה10 הפרש הם יותר תולדה של חולשת המתחרה הראשי בסיבוב הראשון מאשר על קצב נדיר של אלופה שריסקה את הליגה .

עופר 2 באפריל 2013

אדום עולה-אולי התולעת לא שמה לב אבל כאחד שנבחן היום במתמטיקה אני שמתי לב:
הפרש תלוי בשני גורמים!!! אז ברור שהפרש גדול נובע מחולשת מתחרה, מצד שני מכבי הייתה יותר חזקה ממנה. מכאן נובע גם שאם המדד שלך לחוזק יריבה הוא הזאתי המעפנה במקום השני, אז גם הראשונה חלשה-בולשיט! זאת גנבת דעת מהסוג הגרוע ביותר!
מכבי לא אשמה שהיריבות שלה לא לוקחות נקודות במאני טיים.
חיפה הפסידה 2 נקודות בדרבי. אגב הספרה 4 מוכרת מאיפשהו?
מכבי משחקת בשביל עצמה,לא היה אכפת לה מהשאר כל עוד המתחרות לא הראו נחישות-בעיקרון כל העונה הסדירה.
בז'ז'ק, מתוך 13 קבוצות ליגה יריבות,מכבי פירקה 9 קבוצות,כאשר בית"ר,חיפה ורמה"ש לא חטפו מאיתנו בראש,למרות שלחטוף 3 שערים בחצי שעה זה פירוק מארץ הרובוטריקים.
נגד בית"ר סטטיסטית במשחקים אין יותר מ-2 שערים בשנים האחרונות, ומול חיפה שהיא קבוצה חזקה ועם הגנת ברזל,טבעי שלא תפרק אותה, במיוחד לאור הנסיבות בהן שוחקו המשחקים:
מחזור ראשון-קבוצות לא מחוברות.
משחק חוץ של מכבי- טבעי שלא תשחק פתוח כמו בבית.
משחק בית על אליפות- שלא דחוף לך לנצח והיריבה חייבת לנצח-די הגיוני שלא נפרק.
בקיצור-מכבי העונה בינונית רק מול קבוצות שיכולות לשחק פתוח ומחזיקות בהגנות ברזל. וזה טבעי, אוסקר פה בקושי 7 חודשים,צריך זמן עד שנראים טוב.להפועל הגדולה לקח 3 שנים וזה היה עם 5 שחקנים חינם מכפ"ס,ששווים כמו כל המשכורות של כל מכבי במשך שנתיים.
איך אומרים החכמים-אליפות לוקחים מהקטנות, מקום שני כי מקבלים קטנות(תרתי משמע והמבין יבין).

גיל מזימבבואה 2 באפריל 2013

אדום אתה יודע מה הבעיה שלך? אתה יורה איזה תיאוריה ששמעת באיזה שייח וסביב התיאוריה הזו אתה בונה ערמה של תירוצים למה צריך להוסיף כוכבית במידה ומכבי יזכו באליפות (ממרום שנותיי אני יודע שזה לא גמור עד שזה לא גמור…).
אלופה היא הקבוצה שצברה הכי הרבה נקודות!! והיא לא צריכה להיתנצל כי יש איזה קבוצה עם טראומה של מאמן שהוכשל או קבוצה אחרת שמושפעת ממשחק שרוכים.

אדום עולה 2 באפריל 2013

אין כוכביות . מכבי היא האלופה כי היא היתה הכי טובה לאורך השנה .
אבל גם מנכ״ל קשת יודע לדוגמא שמאסטר שף השנה היתה תוכנית עם רייטינג מדהים גם בזכות העובדה שערוץ 10 היה בהקפאה ושידר רק שידורים חוזרים .
אם מסתכלים על טבלאות הרייטינג בלבד מאסטר שף היא התוכנית הכי אהובה בכל הזמנים , אם מנתחים רגע מה הסיבות ויודעים להפריד עיקר ותפל מבינים שהסיפור מורכב יותר .
זה חשוב במיוחד למנהלים ופחות לאוהדים , אני כאוהד שמח גם על אליפות משער לא חוקי בדקה ה86 אבל אני מניח שגורדי יודע שאחת הסיבות שהפרויקט הזנה הצליח זו רמת התחרות ולצערי אני מניח שהוא מתכונן בהתאם

שלו 2 באפריל 2013

ואולי ליגה יותר חזקה עם חיפה נושפת בעורף הייתה מוציאה ממכבי עונה עוד יותר טובה,
אולי חיפה נחנקה מהציפיות בתחילת העונה ורק כאשר זה היה אבוד היא השתחררה (למכבי בעונות גרנט המאוחרות זה קרה כל עונה כמעט…).
הפועל לאורך כל החלק הראשון של העונה הייתה רלוונטית ועד ה 4-0 גם נחשבה עדיפה על מכבי בכל מפגש בינן, (יש אוהדי חיפה שעדיין בונים על זה ואוהדי מכבי שפוחדים מזה…).
בקיצור ישנן מציאויות מקבילות שבהן קורים דברים אחרים, במציאות הזאת, מכבי מקום ראשון כי במאבק מול חיפה בשלושה משחקים היא בשוויון נקודות 4 לכל קבוצה, מול הפועל היא בשוויון 3 נקודות, ומול כל השאר היא הוציא יותר.

אדום עולה 2 באפריל 2013

ובגלל זה זה הכל "ואולי".
אבל כמו שאמרתי ברמת המאקרו זו אליפות עם מספרים הגיוניים לאלופה , אבל ללא קמפיין אירופאי ועם כישלון יחסי בגביע.

הויכוח הוא לא רק סמנטי , אנחנו מבלבלים בין רמת ליגה נמוכה לרמת תחרות נמוכה.

אנחנו לא יודעים באמת מה היה קורה אילו . אולי אם חיפה היתה צמודה יותר שחר היה בחלון ההעברות עושה מהלך או שניים דרמטיים (מנחית בחיפה חלוץ סטייל פריצה לדוגמא) , זה הכל בכאילו .

לעונה יש דינמיקה ולעונה הזו היתה דינמיקה של תחרותיות נמוכה, עונה שבה סיפורי הטלנובלות לקחו את הפוקוס ממאבק צמוד.

שורה תחתונה- מכבי תהיה פה אלופה.וכמו שאמרתי כמה פעמים, גם אלופה בצדק.

אבל המשחק בין חיפה למכבי מראה שהפערים האמיתיים בין 2 המועדונים היום הם זניחים בהרבה ממה שהטבלה מראה. כן . לפעמים הטבלה קצת משקרת .

אם בעונה הבאה חיפה מגיעה בכל הכוח והפועל מגיעה מאורגנת (מאמן מוביל וסגל מאוזן ), האתגר של מכבי יחד עם אירופה הוא שונה לחלוטין.

אחרי ה4:0 אני יצאתי בתחושה שמכבי הולכת לעידן צהוב מובהק , שמעכשיו הכסף של גולדהאר על התשתית הזו תסגור את הליגה.
בפרספקטיבה קצת יותר מושכלת אני זוכר היום ששבוע לפני הדרבי קיבלנו 3:0 מנתניה, זו שהיום במקום האחרון.

מה שחיפה של בנאדו עשתה וזה מה שיפה וזה מה שמריץ את הדיון זה עצרה שניה את "החשש" מפני שושלת צהובה, וראייה מושכלת אומרת , זו קבוצה מסודרת , עם הרכב ראשון טוב, עם ספסל בעייתי ועם הר של לחצים שהשקט התעשייתי השנה ריסן .
לחלוטין לא משהו שאי אפשר להתמודד איתו במציאות של היום.

עופר 2 באפריל 2013

אני אוסיף על דבריו של גיל:
לא קבוצות לוקחות אליפות-אלא מועדונים.
כל המועדון באותה סירה: אם מכרת את כל התותחים הכבדים ללגיון האירופי בחו"ל, וואלה בעיה שלך שאתה מתנהל כמו משביח סוסים.
אם אתה ממנה מאמן רק כי הקהל קופים שלך רוצה קצת תלתלים-וואלה בעיה שלך שהוא התנהג לשחקנים כמו רס"ר מגמגם ואם הקבוצה שלך פותחת חלש-המועדון שלך בבעיה, הוא זה שאשם באובדן אליפות-כמועדון.
מכבי במידה ותקח זה יהיה בזכות התנהלות מועדון מופתית: ניהול כלכלי-ארגוני-מקצועי-קבוצה-סגל אימון.נקודה.
להגיד שבמקרה ועטר לא היה פותח חלש המצב היה שונה-נכון. אבל מי אמר שלטובה?! פעם רביעית שאוהדי הפועל וחיפה גונבים דעת,וזה עוד מתגובות של כתבה אחת!
בדיוק כמו שמביאים שחקנים לא טובים-כך אותו כנ"ל עם מאמן.
שמכבי הפסידה אליפויות,היא אמרה שאם שחקנים ומאמנים יותר טובים היו היא הייתה לוקחת אליפות-ברור שכן! אבל בחיים לא הפילה זאת על היריבות שלה,כי יש דרך לנהל מועדון והיא להביא את המועדון לידי מצב בוא הוא מתמודד לגיטימי לאליפות. בטח שלא להיות אוהד גונב דעת שקיבל סחרחורת מהכרמלית!

עכו"ם 2 באפריל 2013

בשנים האחרונות כשמכבי תל אביב רצתה שחקן שהפועל או חיפה רצו היא הייתה צריכה לשלם יותר מהן (באופן משמעותי יותר).
מה לדעתכם יקרה כשמכבי תל אביב תחשב למועדון מסודר. כזה שמשפר את השחקן הישראלי (כל ההילולה התקשורתית סביב הצוות האירופי והכושר הגופני ה"עילאי"), מאפשר לו לשחק באירופה ובעתיד גם לצאת לאירופה? האם מכבי לא תעשה דרכה לפסגת שאיפותיו של השחקן הישראלי? האם זה לא יחליש בהכרח את המשיכה של חיפה והפועל? הפועל

אדום עולה 2 באפריל 2013

אולי .
אבל בשורה התחתונה זה שמכבי שילמה פרמיה של 15% לטענתך על שחקנים לא עצרה לא אותה ולא את השחקנים שרצתה . זה אולי יפנה כסף בתקציב אבל אני לא חושב שזו הבעיה כרגע של מכבי.

מאוד יכול להיות שמכבי תנצח בקרבות הרכש מול חיפה (בטח מול הפועל) ותביא את השחקנים שהיא רוצה.
מה זה אומר? לא הרבה.
אני אתן לך דוגמא . אתה יודע למה איתי שכטר הגיע להפועל ? כי יובל אבידור הלך למכבי , וזו היתה אופציה ב'.
כנ"ל אניימה שהלך להפועל כי ביתר של גאידמק רצתה את קאלה.

בהפועל אין כזה כאוס כרגע. יש האשמות וכעסים שנובעים מחוסר הצלחה, יש בסיס להעמיד בשנה הבאה תקציב של כ30 מליון שקל בדרך כזו או אחרת (או אירופה, או למכור את דמארי לדוגמא) .
זה תקציב סביר ונאה שמאמן כמו רוני לוי או רן בן שמעון יכול לבנות קבוצה קשה, אני לא אומר מועמדת בכירה לאליפות אבל קבוצה קשה.

ולחיפה גם אחרי גולסה וטווטאחה , בטח אחרי מכירה יפה יש הרבה משחק .
בנאדו זה לא גווארדיולה , אבל הוא יודע לעבוד שם בתוך המערכת וזה מה שחשוב להצליח בחיפה , יש שם הגנה חזקה לשנה הבאה (שוער שבניגוד אליכם כנראה נשאר שנה הבאה, בלמים חזקים וקישור אחורי טוב) , מפה ועד להעמיד קבוצה חזקה המרחק קצר.

אז כן. מכבי תיקח את מי שתרצה , תחזיר עוד ליגיונר ותבנה סגל עמוק, אבל רגע? סגל עמוק זה גם חדר הלבשה מורכב יותר ? ואירופה זה לא בדיוק גן של שושנים, והקהל מצפה הפעם לקפיצת מדרגה.

בקיצור העתיד הצהוב נראה חיובי, אבל לא סרט כתוב מראש של הצלחות.

2013 היתה אחלה עונה , לכל מי שאוהב סיפורי ספורט טובים, אני מאמין שגם הבאה תהיה מעניינת.

עכו"ם 2 באפריל 2013

אני לרגע לא אומר שלא, אני אפילו לא שמכבי כבר לקחה (אני אחגוג אם וכש..) אבל יחד עם זאת המגמה הולכת ומתחדדת ואני לא מדבר על העונה הבאה בלבד.
אגב, אני לא מדבר על שליטה טוטאלית של מכבי, רק על חזרה לרלוונטיות. על תחרות כמעט כל שנה ואליפות אחת למספר שנים בודדות. זה לבד עשוי להפוך את מכבי למועדון האהוד בארץ ללא עוררין (היום יש שטוענים שמכבי, יש שגורסים שחיפה ויש שאומרים שבית"ר). אתה צריך לזכור (אני מניח שהבנת את זה כבר) שאני כותב כאוהד מכבי ומתוך חוויה של חוסר רלוונטיות במשך שנים. יחד עם זאת מה שאני כותב הוא לא בלתי סביר.

אדום עולה 2 באפריל 2013

תראה. בוקולי לדוגמא הוא סיפור מצוין. כי הוא כבר היה סגור במכבי ת"א ואז שחר לקח אותו לחיפה וקיבל שנים רבות של תמורה.
אבל זה לא הגיע ממקום של חוסר רלוונטיות וגם לא של כסף.
פשוט נאיביות וחוסר יכולת של לוני לסגור עסקאות.
את החלק הזה לדעתי הצוות הנוכחי כבר השלים, כשמכבי רוצה שחקן היא יכולה לסגור אותו , אבל זה לא שהדוגמאות של בוקולי הם נדירות.
קולאוטי מהודגמא השניה הוא דוגמא לשחקן שהיה מגיע למכבי גם תמורת חוזה הרבה פחות מוטרף ממה שגולדהאר סגר איתו , לא היה לו שום הצעה שהתקרבה לזה, ועדיין גולדהאר עלה על מטוס ונסע לגרמניה כדי להביא אותו.
מכבי זה מועדון עם מאסת אוהדים רחבה, וגם פה אין חדש.
רק הפיכת מכבי לכוח אירופאי שגם שולט בליגה הישראלית תשנה פה את תמונת המצב , בלי זה אליפות לפה או אליפות לשם, בסרטים האלה כבר היינו.
להפוך לכוח אירופאי זה תהליך של כמה שנים , בניגוד למה שראינו השנה שבהינף קיץ אחד מסודר וכמה החלטות שקולות אפשר היה לקחת את הליגה.
ההבדל בין 2 התהליכים נעוץ גם בחולשה של הליגה השנה.

עכו"ם 2 באפריל 2013

לדעתי אתה טועה בנוגע לחשיבות של אליפויות מזדמנות במועדון כמו מכבי תל אביב.
אומנם ראינו את זה בשנות ה-90, אבל לתקופה קצרה מאוד בסופו של דבר (פחות מעשור).
זה יהיה מאוד משמעותי אם התקופה תהיה של עשרים או שלושים שנה. שוב, אני לא מדבר על שליטה מוחלטת, רק על דומיננטיות.
ברור שזה בר שינוי ולא חקוק על שום אבן או סלע. לדוגמה אם מחר בבוקר אדם עשיר כקורח לוקח את הפועל, בית"ר או סתם בני-יהודה התמונה תשתנה (שוב לאורך זמן, לאו דווקא בטווח הזמן המידי).
העובדה היא שחיפה לא התחרתה לאורך זמן עם מועדון שהתנהל בסטנדרטים דומים לשלה מבחינת ניהול וכסף.
שנתיים שלוש כמו הפועל (שנניח שהן פועל יוצא של ניהול) או בית"ר(גאידמק) הם לא הרבה זמן.
השנה הפועל נפגעת בגלל שאין לה בעל בית עשיר והיא נסמכת על היכולת הכלכלית שלה. באופן טבעי במקרה כזה שנה- שנתיים בעייתיות (הדחה מאירופה בשלב מוקדם, מכירת שחקנים בשביל לצמצם עלויות) פועלות כמכפיל סיכון.
יכולת המשיכה של שחקנים חדשים יורדת, הסיכוי להישגיות פוחת, זיכרון ההצלחות מתעמעם וכדומה.. בעל בית עשיר (כמו שחר) מאפשר לשרוד גם תקופות קשות. אבל אם גולדהאר ימשיך בכיוון שהוא התחיל (כמה ספקולציות) אז שחר תמיד יהיה בעמדת נחיתות תקציבית (לפחות מבחינה פוטנציאלית) ויתכן שגם מבחינת הקהל מול מכבי.
מנגד, הפועל לא תוכל ללא בעל בית עשיר לחזור להיות הישגית כמו בשנים האחרונות. הישג מזדמן ברור שאפשרי, במיוחד כשיש לה עוד הרבה כלים להתבסס עליהם (שחקנים טובים לקבוצה או מכירה, הרבה קהל וכדומה).
אבל כמה קהל אתה חושב שיבוא למשחקים שלה או יקנה מינויים שלה אם בחמש- שש שנים הקרובות היא לא תהיה מועמדת לאליפות או לירידה? מה זה יגיד על פוטנציאל ההכנסות שלה? על יכולתה לגייס אוהדים בסדרי הגודל הקיימים?
ואני רוצה להזכיר, חיפה היא לא הפועל בסנטימנט הבסיסי שלה, חיפה שואפת להיות מכבי כדורסל, את זה היא לא מסוגלת להשיג שמכבי רלוונטית, ובלי הסנטימנט הזה חיפה מאבדת הרבה מהמעמד והיוקרה שהיא קנתה לעצמה בעמל רב בשנים האחרונות וחוזרת להיות קבוצה מאוד טובה מהצפון ולא הקבוצה של המדינה, זאת אומרת, שהסיכוי שילד לא מאזור חיפה יתחיל לאהוד את חיפה יורד (כי היא מתחרה מול מכבי על אותו "פלח שוק"), זאת לא תהיה דעיכה וודאית, בטח שלא מהירה, אבל בהחלט אפשרית (אגב, בניגוד לבית"ר או הפועל שמתחרות על סגמנט טיפה שונה).
ואחרי כל זה, די משעשע שאני כותב את זה כשמכבי עוד לא לקחה אליפות ואי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד.

עכו"ם 2 באפריל 2013

הפועל בכאוס ניהולי, חיפה צריכה להתמודד עם זה שהיא כבר לא המועדון "המסודר בארץ" אלא רק אחד משניים (העני מבין שניהם).
חיפה תמיד ידעה להביא את השחקנים שהיא רצתה (בין השאר בגלל משיכה גדולה יותר). מכבי לא בהכרח תשלוט בליגה בשנים הקרובות, אבל מה אם כן? למכבי יש את אחד מבססי האוהדים הגדולים בארץ וזה לאחר 10 שנים ללא אליפות וזמן דומה לפני כן. מה יקרה לדעתכם אם היא תתחיל לקחת אליפויות בפרקי זמן קרובים יותר? מה זה יעשה לבסיס האוהדים שלה ושל קבוצות אחרות?

עכו"ם 2 באפריל 2013

יש אנומליה במועדון הספורט של מכבי תל אביב, יש לא מעט אנשים שאוהדים את קבוצת הכדורסל אבל לא את קבוצת הכדורגל, מה יקרה לדעתכם אם היא תחזור להיות משמעותית במאבקים על אליפות? אולי נראה הלימה גבוהה יותר בשיעור האהדה בין שתיהן?

עכו"ם 2 באפריל 2013

האסון הפוטנציאלי הגדול ביותר לחיפה, הוא בעצם חזרתה של מכבי למרכז הבמה (גם אם לא לשליטה ללא עוררין).
זה ימנע ממנה לממש את האספירציות של להיות "מכבי תל אביב כדורסל". חיפה לא הצליחה להיות מכבי תל-אביב לאורך כל השנים שהיא שלטה ללא עוררין בליגה (לראיה שיעור האוהדים הגדול של קבוצות אחרות), מה הסיכוי שהיא תוכל לעשות את זה כשמכבי תל אביב רלוונטית?

עכו"ם 2 באפריל 2013

אגב בנוגע לדיבורים על זה שחיפה "מצאה מאמן", ששנה הבאה תהיה תחרות, שאם מכבי חיפה הייתה פותחת ככה את העונה ודברים מסוג זה.. אף אחד מאיתנו לא יודע מה יהיה שנה הבאה- איזה שחקנים יעזבו את חיפה, מכבי והפועל.
ניתן לשאול גם שאלות כמו מה יהיה אם טוואטחה וגולסה נניח יעזבו? מה יהיה אם דאבור ועטר יעזבו? או דמארי ובן חיים. הדבר היחידי שניתן להניח הוא שבשנה הבאה מכבי לא תהיה בעמדת נחיתות בהכרח בעת גיוס שחקנים. דבר כזה יכול להקשות על ההתעצמות של חיפה והפועל. ובנוגע להצלחות של בנאדו- אני לא יודע אם אתם זוכרים אבל מכבי חיפה זאת קבוצה עם סגל שחקנים מעולה, אולי הטוב בליגה.
הוא ללא ספק נחשב לפני פתיחת העונה לטוב משל מכבי. ניתן לטעון שבנאדו בסה"כ משיג את מה שהאיכות שחקנים שלו אמורה להשיג לו. בנוסף, עטר הגיע לחיפה כמו משיח בן דוד וראינו איך זה נגמר. אתם צריכים לשאול את עצמכם האם למאמן מכבי חיפה (כל מאמן) יהיה קל כבעבר לקחת אליפויות עם מכבי חיפה כשמכבי חיפה לא פועלת מעמדת יתרון ניהולית או כלכלית.

Comments closed