בורוסיה

 

שאלוהים (מסי) וסגנו (רונאלדו) יסלחו לי, אך הלוואי שבורוסיה דורטמונד תזכה בצ'מפיונס. נכון, באיירן מינכן היא הקבוצה הכי חזקה ונמצאת בכושר גופני מדהים, אך לדעתי בורוסיה היא הקבוצה שמתחילת המשחק שיחקה יותר התקפי מאשר שלושת האחרות. בנוסף, בניגוד לשלושת הגדולות, בורוסיה לא מגיעה לחצי הגמר באופן תדיר, וכשהיא עושה זאת, לרוב היא מאבדת אחר כך את כוכביה.

 כתבתי אך אולי לא הסברתי טוב, שבריאל שמחו על ההגרלה. זה מה שכתבו הפרשנים החשובים במדריד, ורמזו לכך אפילו שחקנים כמו חדירה. בעצם, אחרי ה-4:1 פפה אמר: "חשבנו שזה יהיה קל יותר". כפי שכתבתי, אם ריאל לא תעשה שני משחקים גדולים, יהיה לה קשה מאוד. אך אני עדיין חושב כמו מוריניו וכמו חלק מהתקשורת במדריד, שסבורים שה"רמונטדה" אפשרית. לא קלה אך אפשרית. הכל תלוי בהגנה של בורוסיה (הומלס הוכיח, עם כמה טעויות, שהוא "מתאים" להגנה של ברסה) ובכשירות של כריסטיאנו רונאלדו.

כן כן, חשבתי גם שאי אפשר לקבור את ברסה לפני המשחק. אף שכתבתי שלומר שבאיירן תגיע לגמר זו אמירה רציונאלית מאוד, חשבתי כמו אנשים רבים בברצלונה, שהקבוצה ובעיקר מסי הגיעו למינכן במצב טוב יותר ממה שנראו. מעבר לכל הפקטורים שדיברו עליהם (מבחינת כושר גופני, ההבדלים עצומים,מסי K.O, הגנה,  משחק  גובה …)  יש גורם אחד פשוט מאוד. באיירן הייתה טובה יותר.

כדורגל זה חלק מהתרבות, וחובה להתייחס אליו גם עם  הומור, כפי שניתן לראות בתמונה הזו.

:El Clásico en la final

אני מוטרד
התיקו בארסנל

17 Comments

פרננדס 28 באפריל 2013

מצויין

הקורא האדוק 28 באפריל 2013

הכתבה מצוינת, אבל החשוב: התמונה פשוט מעולה

קיש 28 באפריל 2013

מדהים, הזוי ובעיקר יהיר בעיני, העובדה שבספרד (וכמובן גם בקטלוניה) בכלל חושבים על רמונטדה…
גם אם איכשהו זה יקרה – ותהיה רק גרמניה אחת בגמר (או בכלל לא) – זה לא משהו שצריך להגיד. לחשוב, לקוות, להתפלל – מותר, להגיד בקול רם – אסור.
הרי בשני המשחקים לא התוצאות היו הדבר העיקרי – אלא המשחק עצמו, הדרך, השליטה, המצבים, הכול. אם שני המשחקים היו נגמרים ביחס של 12-1 במקום 8-1 לגרמניה – אי אפשר להגיד היום שזו הייתה הפתעה. שוב, לאור המשחקים עצמם כמובן.
מבחינת בארסה (ריאל לא מעניינת אותי מהבחינה הזו) יש דווקא כמה נקודות אור בתבוסה הזו – אם עד עכשיו חשבו שם שיהיה בסדר ושאפשר להסתדר בהסתמך רק (כמעט) על לה-מסיה – הסתבר להם שלא כך, ושחייבים להעמיק את הסגל ולרענן אותו. 3-4 שחקנים, לא פחות, ברמה העולמית הגבוהה ביותר – חייבים לנחות בקטלוניה, בשביל שאפשר יהיה לצמצם את פער האליפויות ממדריד עוד קצת, ובעיקר בשביל להתחרות בפפ בצ'מפיונס.
אחרי הכול, המשימה הגדולה ביותר של בארסה, גם אם אף אחד עוד לא חושב על זה בכלל כרגע, היא להגיע לפני מדריד ל"DECIMA"…

זה מסנטה פה 28 באפריל 2013

+1

מסכים לגמרי עם מה שכתבת חוץ מאשר מה שאמרת על המשימה שהיא להגיע לדסימה, זה קצת יומרני ומגלומני.

המשימה היא להציב קבוצה עם כדורגל של בארסה, וזה לא קורה כרגע.

בנוגע לWAKE UP CALL, אני שמחתי שבשבת לא ניצחנו את בילבאו למרות שהגולאסו של מסי דרש ניצחון. שמחתי מפני שכל עוד טיטו לא רגוע אני רגוע ולהיפך.

טיטו הביע לאחרונה בראיון שלו שלוות נפש מעוורת כזו שממחישה שהוא לא ממש רואה את הליקויים, או בוחר לא לדבר עליהם. ההשענות על מסי, הבחירה הנוראית של פדרו בהרכב (לדעתי פדרו לא מתאים לשבת על הספסל, עם כל הסנטימנטים, אובר רייטד מטורף) הגנת הנייר טואלט שיש לנו – לא באשמת טיטו בלבד.

כל הדברים האלה זועקים לשינוי ושינוי יעשה בקיץ. כרגע מה שנשאר לקבוצה לעשות זה לשחק בצורה מכובדת ולא לקפוץ מעל הפופיק עד שזה ריאלי (ועד שזה לא 3:0 לבארסה, מה שלא יקרה לדעתי זה לא ריאלי) אם בכלל.

ודבר אחרון,

אני לא מסכים עם ההשתפכות הזו בנוגע לבאיירן מינכן. משום מה אני חושב שעם כל זה שהיא עולה השנה על רוב מתחרותיה, עם כל הכדורגל הנפלא שיש לה, עדין במשחק שנגמר פאקינג 4:0 לטובתה – בארסה היתה יותר חלשה משבאיירן היתה חזקה.

baaaaaaa 28 באפריל 2013

נראה לי קצת מצחיק שאתה טוען שאסור לריאל להצהיר שהיא יכולה לנצח 3-0 בגומלין (והיא בהחלט יכולה, למרות שאני לא רואה את זה קורה), ובאותה נשימה מצהיר שהמטרה של בארסה היא לזכות 6 פעמים (!) בצ'מפיונס לפני שריאל יזכו פעם אחת.

משה 28 באפריל 2013

מופרך לגמרי שבארסה תזכה 6 פעמים לפני שריאל תזכה באחת.

קיש 28 באפריל 2013

ברור שזו פנטסיה, תירגעו. אבל, אם נפליג רגע בדמיון – לפני שמוריניו הגיע לריאל – הם לא עברו 6 שנים את שמינית הגמר, ובאותה תקופה בארסה הביאה 3 פעמים את הגביע עם האזניים הגדולות. ברור שיש יותר סיכוי לקלאסיקו ספרדי בגמר מאשר שבארסה תגיע לעשר זכיות לפני מדריד, אבל אם זה יקרה, רק אם…
בכל מקרה, לא זו הייתה הנקודה של התגובה…
עדיין אני חושב שזה יותר מהכול יהיר להצהיר שיש סיכוי לניצחון ומהפך בשני המשחקים, בכלל בלי קשר לתוצאה. זו הייתה הנקודה, גם אם בסוף קצת נספחתי…

זן נדיר 28 באפריל 2013

תפליג, נסחפת.

ויכסלפיש 29 באפריל 2013

רק פעמיים, היה חצי גמר ביניהן ב-2011

ליאור 30 באפריל 2013

ל'קיש',
אתה קצת מגזים עם "בארסה מסתמכת רק על לה-מסיה". הם הביאו את סונג, פברגאס, וייה, סאנצ'ז, זלאטן, מסצ'ראנו, פיקה ועוד…רק מאז שפפ הגיע.
נכון שזה מוגזם שששקחן כמו ברטרה משחק במשחק הכי חשוב של העונה, אבל הם לא לגמרי מסתמכים, אלו פשוט רכישות שרובן הסתברו כגרועות וזו כבר בעיה אחרת.

רומן 28 באפריל 2013

תזכירו לי רק מי זה מסי.
זה ההוא שכש 1897 שערים בעונה נגד קונוסים?
גם אני בגיל 13 כבשתי 2567 שערים בשנה על האספלט מתחת לבית שלי.

D! בארץ הקודש 29 באפריל 2013

תמונה נהדרת.

Red Islington 29 באפריל 2013

אנשים נסחפים קצת בהתייחסות לניצחון של דורטמונד על ריאל . מדברים על שני המשחקים האלה כעל יחידה אחת של גרמניה מול ספרד וזה עושה עוול למציאות . בניגוד למשחק של באיירן מול בארסה , שהיה חד צדדי לחלוטין , בדורטמונד היה משחק עם אופי שונה לגמרי . דורטמונד היה טובה יותר , בעיקר בניצול המצבים , ובעיקר בזכות חלוץ חד ורעב שהיה לו יום מצויין , מול בלם שהיה לו יום לא מצויין בכלל . הביתיות באצטדיון הכי ביתי באירופה הקנתה לבורוסיה את הפייבוריטיות בכל מקרה והפסד בהפרש נמוך יותר היה נחשב תוצאה טובה עבור ריאל . כריסטיאנו היה פצוע ושיחק עם כאבים , וחדירה ואוזיל קיבלו המון "אהבה" מהקהל לאורך כל המשחק . במדריד , שני גולים במחצית הראשונה וההתמודדות פתוחה לגמרי . כל מי שחותם בביטחון על גמר כל גרמני רותם כרגע את העגלה לפני הסוסים . בארסה לא תהיה שם כי היא פשוט לא משחקת מספיק טוב כרגע והיא צריכה לנצח 5-0 . דורטמונד פייבוריטית בגלל תוצאה נהדרת בבית אבל היא עדיין לא בגמר .

סתם אחד 29 באפריל 2013

שכחת שבבית המוות ריאל לא ניצחה את דורטמונד.
זה לא מקרי, דורטמונד יודעת להתמודד עם ריאל והיא שווה לפחות שער חוץ אחד. קשה לראות את ריאל עושה מהפך.

נועם 30 באפריל 2013

זה לחלוטין לא היה יום מצויין של לוונדורבסקי, זה היה יום טוב אם בא לך ממש להחמיא לריאל. אני אוהדת שאלקה, לא קל לי לחלק מחמאות שכאלה, אבל כקבוצה הם פשוט מאוד יודעים מה ה עושים. והכי חשוב – הם עושים את כקבוצה. גם אחרי ששאהין עזב, וגצה היה פצוע, הם ניצחו ושלטו במשחקים בלי הרבה קושי.

נר הלילה 29 באפריל 2013

סאל,
יופי של טור.
איך אתה מסביר את חוסר החילופים במשחק של בארסה, מילא חוסר אמון בטיו וטיאגו וכל השחקנים בדרג הזה שגם הוא נראה לי בעייתי, אבל כשאתה צריך גול ויש לך על הספסל את ססק ודוד ויה, שחקנים מוכחים במעמדים גודלים, מוזר לא?

SAL 29 באפריל 2013

thanks!
אני מאוד בעד דוד ויה ו כריסטיאן טייו

Comments closed