אפילו פפה נגדו

לפני שהוא עוזב את ריאל מדריד, ז'וזה מוריניו יוצר שריפות נוספות בחדר ההלבשה. כבר אין שחקנים חשובים רבים שרוצים שהוא ימשיך. כבר כמה חודשים ידוע  שאיקר קסיאס, סרחיו ראמוס וגם כריסטיאנו רונאלדו אינם בקשרים טובים עם המאמן, בלשון המעטה. אך איש לא יכול היה לצפות שחיילו הנאמן ביותר, פפה, ייצא אמש לתקשורת ויבקר את הבוס ובן ארצו בגלל מסיבת העיתונאים האגרסיבית של הפורטוגלי ביום שישי, שבה תקף ללא רחמים את איקר קסיאס, מבלי לנקוב בשמו. "צריך שיהיה קצת יותר כבוד כלפי איקר. דברי המאמן לא היו במקום, איקר הוא מוסד בריאל מדריד ובעולם כולו", אמר פפה, שאולי יודע שבעוד כמה חודשים השוער ימשיך אך מוריניו לא.

מי שבשלוש שנים לא הצליח לקחת את התואר (צ'מפיונס) שבגללו פלורנטינו פרז הביא אותו, מי ש-80% מהתקשורת במדריד נגדו, מי שחדר ההלבשה שלו מתוח, יודע שתקופתו במדריד תמה. כעת נותר לו רק לזכות אולי בגביע המלך מול אתלטיקו ולהילחם על זיכרון האוהדים באשר לירושתו. כי כפי שפרשנים רבים של ריאל אוהבים להזכיר, פעמים רבות מוריניו מעדיף לדבר על עצמו ולא על ריאל. המאמן מרגיש רדוף על ידי התקשורת, ובשנה האחרונה פיתח אובססיה כלפי ההדלפות בחדר ההלבשה. להגנתו הוא טוען שעשה את המרב, כולל זכייה אחת בליגה מול "בארסה שהייתה הקבוצה הכי טובה בעשרים או שלושים השנים האחרונות".

אך מה שהכי יכאיב למאמן לא תהיה הביקורת של התקשורת, אלא בעיקר העובדה שבמדריד נשבר המיתוס שהשחקנים תמיד איתו. אפילו פפה הנאמן מעז לדבר נגדו. כפי שאמר מישהו ברדיו בספרד, "שיגיע כבר אנצ'לוטי!".

יומן אליפות צהוב-כחול (31): שבת מלכה
ליגת שוקי ההון: יש עובדים ויש עובדים

42 Comments

S&M 5 במאי 2013

חוסר הלויאליות של השחקנים הפכה את מוריניו לאנדרדוג. בפרפראזה על מה שאמרה גולדה מאיר, אני שונא את פפה על שהוא גורם לי לחבב את מוריניו.

Zak 5 במאי 2013

הייתי אומר ששחקן כמו פפה זו מצווה לשנוא בכל מקרה.

ארבם 5 במאי 2013

פפה בא לעבוד ועושה מה שצריך בשביל הקבוצה שלו ולא בשביל עצמו.
הוא משחק קשוח ומלוכלך אבל זה חלק מהמשחק.
אני לא אוהד ריאל אבל שחקנים שבאים לעבוד אני מעריך יותר מאלו שנולדו עם טונות של כשרון – פפה עדיף בעיני כמודל לחיקוי על רונאלדו שעובד קשה כמובן אבל פוגע בקבוצה שלו עם הבכיינות הכרונית שלו והדאגה הבלתי פוסקת לכבוד העצמי השברירי.

מאיר 5 במאי 2013

איזה כיף, מוריניו ייאלץ כעת להגדיל את בארסה למימדים מיתים לחלוטין כדי לנופף בהישג של אליפות אחת ב3 שנים כמשהו גדול.

אני בהחלט מצפה כבר בקוצר רוח לשמוע מהמיוחם משפטים בסגנון: בארסה היא הקבוצה האדירה הכבירה המושלמת המפלצתית החסודה הטובה הנאורה ביותר שנראתה אי פעם בגלובוס.

ליאור 5 במאי 2013

הוא אמר את מה שכולם אומרים – בארסה היא כנראה הקבוצה הכי טובה ב-20 השנה האחרונות, אחרי שהודח ב2:0 מול דורטמונד.
אבל אני ברצינות לא מבין מה אתה רוצה ממנו? הוא החמיא ליונייטד אחרי שהעיף אותם ואמר שהקדנציה שלו בריאל היא כישלון (במיוחד העונה האחרונה).
למה כל דבר שהוא עושה ישר הופך לרע כי הוא עושה את זה. אם יש טעות שיפוט נגדו אתה צועק "על זה אתה לא מתלונן, הא!?" גם הגדול מכולם (פרגוסון) מתנהג ככה.

מוריניו הוא נירון של ריאל 5 במאי 2013

סוף כל סוף הסאגה הזו מוריניו נגמרת.
האיש שחילל כל דבר קדוש לספורט, בטח למועדון ספורטיבי כמו ריאל מותיר אדמה חרוכה אחריו.
הפגיעה בקסיאס. הייבוש של קאקה. הטחת האשמות השכם והערב. הבוטות. החדרת מוטיבים של שנאה אמיתית ליריבות ספורטיבית. החדרת האצבע לעין. הריסוק של כל ערך ספורטיבי ליריבות, שהייתה לא פחות גדולה בשנים עברו, מבלי שהדברים חרגו מהטעם הטוב.
מוריניו הוא מאמן מוכשר, אחד הטובים בעידן המודרני. אני עדיין חושב שפרגוסון, אנצלוטי, היינקס וקלופ, לא נופלים ממנו. חלקם גם עולה עליו, אבל האיש פשוט גרם לאוהד ריאל כמוני משנות ה-80 ועד הגעתו לסלוד, הן מהכדורגל (ההגנתי מול יריבות חזקות) והן מההתנהגות על המגרש.
גם לגבי ההגדרה של מוריניו שבארסה היא הקבוצה הגדולה ביותר ב-20 השנים האחרונות. יש מטרה. האדרת שמו.
מעבר לעובדה שההצהרה הזו היא פשוט לא נכונה: אני לא רואה את בארסה בשיאה מתמודדת מול מילאן הגדולה. מול יובה של שנות ה-90. מול ריאל של שוקר ומיאטוביץ או ריאל של זידאן ורוברטו קרלוס.
מעבר לעובדה, שבאיירן הנוכחית הצליחה לשכלל את השיטה של ברצלונה לרמות של שלמות. החזקת כדור אמיתית ויעילה ולא סתם הנעת כדור רוחבית מתישה.
עוד עובדה שצריך לציין: הפערים בכדורגל העולמי נכון לשליטתה של בארסה היו עצומים. הליגה האיטלקית הייתה מרוסקת. הגרמנית בנסיגה. האנגלית הייתה סבירה. הספרדית הפכה לליגה של קבוצה וחצי. ההולנדית נעלמה לחלוטין מהמפה.
האם בארסה הייתה שולטת שליטה כל כך אבסולוטית בעידן של יובה, מילאן וסמפדוריה החזקות. בעידן שבו לה קורוניה של ריבאלדו, טנריפה וסראגוסה, ולנסיה, אתלטיקו מדריד וסלטה ויגו היו שוות כוחות לגדולות של ספרד ואפילו יותר.
הזיכרון של כולם קצר, אבל לפני עשור היו קבוצות גדולות באמת, כשהתחרות ביניהן הייתה שוויונית ועצומה. היו כמויות עצומות של שחקנים שנחשבו כוכבי על (רוברטו קרלוס, ריבאלדו, הנרי, קאפו, דשאן, ויירה פיגו, זידאן, רונאלדו, רונאלדיניו, דסאיי, טוראם, מאלדיני, נסטה, קנאבארו) ולא רק שני שחקני על (אחד וחצי למעשה. מסי) שמתחרים בינם לבין עצמם.
מישהו בכלל יכול להשוות בין טובי החלוצים דהיום לרונאלדו הברזילאי, לרומאריו, לגורג וואה להנרי? מישהו יכול להשוות את דסאיי, טורם, קנאבארו, נסטה ומאלדיני בשיאם לפיקה, להומלס או לליצנים אחרים בהגנה?

זה מסנטה פה 5 במאי 2013

חביבי…

זה נחמד שאתה חושב שבארסה בשיאה לא יכולה להתמודד מול מילאן הגדולה אבל זה לא אומר הרבה מלבד זה שהבנתך בכדורגל לוקה בחסר.

גדולים (בהרבההה) ממך בכל הקשור לענף הכדורגל כבר אמרו את כל מה שצריך להגיד על בארסה של לפני שנתיים.

שינתה את הענף.

מלבד זאת הודעה נחמדה

סוס זקן 5 במאי 2013

+1

ניק 5 במאי 2013

+100

פאקו 5 במאי 2013

יופי של תגובה.

ליאור 5 במאי 2013

כלומר, אתה ממורמר על מוריניו (לא יודע למה) וכל מה שהוא עושה זה ישר דבר רע, או מכוון לרוע. (תראה מה שכתבתי ל-2)
אני מסכים שקשה להגיד שברצלונה היא הכי גדולה ב-20 השנה האחרונות (למרות שבאמת כולם אומרים את זה) כי תראה את מילאן 2003-2007 (לצורך הדוגמה). היא הגיעה ל-3 גמרים ב-5 שנים כשהייתה רחוקה טעות שיפוט מלהגיע לעוד גמר כפייבוריטית והייתה רחוקה שתי מהפכות היסטוריות (ליברפול בגמר ולה קורוניה ברבע) מלהגיע ואולי לזכות אפילו 4 פעמים ב-5 שנים, כך שההישג של ברצלונה לא נראה כזה מרשים ליד זה.
גם ריאל מדריד שהזכרת (1998-2002) יכלה לעשות את אותה היסטוריה…

אמנון 6 במאי 2013

אני אמנם שונא את ברצלונה יותר מכל דבר אחר, ואפילו אוהד את מילאן, אבל ההבדל הדק הזה שבין 2 זכיות ב-3 שנים לבין (אולי) 4 זכיות *פוטנציאליות* שהיו בעצם זכייה אחת ב-5 שנים, הוא בדיוק מה שהפך את ברצלונה לאחת הקבוצות הטובות בכדורגל.

ואת מילאן לאנדראצ'יברית.

מעבר לזה שכל התגובה של הבחור מעליי מבוססת על נוסטלגיה לעידן אחר. אין לי מושג מי יותר גדול, הנרי, איברהימוביץ', זידאן או צ'אבי, טוטי או פירלו, מאלדיני או פויול וטרי וכ'ו. אבל אי אפשר לבטל את הדור הנוכחי בכדורגל בכזאת סתמיות. ומוריניו הוא המאמן הדומיננטי ביותר של הדור הזה, בזה אין ספק.

ליאור 7 במאי 2013

אני גם אוהד את מילאן, ובגלל זה לקחתי דווקא את הדוגמה הזאת. דבר ראשון – 2 זכיות (2003, 2007), אבל זה לא העניין.
לקרוא למילאן אנדאצ'יברית זו תהיה הגדרה מצויינת (במיוחד בעידן אנצ'לוטי) אבל זה עדיין מרחק של טעות שיפוט ו-2 משחקים מלהיות "הקבוצה הכי גדולה בהיסטוריה" ו"המאמן הכי גדול בהיסטוריה", אתה לא חושב שזה קצת דרסטי להכריז על ברצלונה כ"הכי גדולה"? במיוחד כשבשנים 2003-2007, מנצ'סטר יונייטד, יובנטוס, ליברפול, ארסנל, צ'לסי, ברצלונה, מילאן (כמובן) תמיד היו מגיעות לשלבים מאורחים במפעל הזה והיו נחשבות לקבוצות שיכולות פחות או יותר להדיח רק את עצמן. שלא לדבר על הפתעות שהיו בדמויות של פורטו, לה קורוניה ומונאקו…אתה פשוט רואה שאירופה הייתה הרבה יותר תחרותית ממה שהיא הייתה בעידן ברצלונה וזה לא בגלל עלייה ביכולת של ברצלונה בלבד.
הקלצ'יאופולי תפס את מילאן ויובה עם המכנסיים למטה, אינטר החלשה השתלטה על הליגה האיטלקית, ירידתם של ליברפול, ארסנל וצ'לסי מהטופ המוחלט של אירופה ביחד עם טעויות שיפוט קטנות ושניש שחקנים ענקים (צ'אבי ומסי) שעושים הרה מהעבודה = אופוריה.
לא הייתי כותב את התגובה הזאת בזמן שלטונה של ברצלונה כי ידעתי מה יהיו הפידבקים וידעתי שתהיה חוסר התייחסות מוחלטת כמעט, אז החלטתי לחכת עם זה.
נ.ב: אני יודע שאנשים יגידו לי שבאיירן וריאל חזרו לטופ ושאפילו פרגוסון אמר על עונת 201011 שהיא הגדולה בקריירה שלו ושצ'לסי היא עדיין אלופת אירופה ככה שאי אפשר להגיד שהיא ברחה מהטופ, אז אני אגיד כמה דברים.
יונייטד הפכה לדעתי לפחות טובה אחרי העזיבה של רונאלדו ו הסוג-של-ירידה-בכושר של רוני; צ'לסי באה כאלופת אירופה לגמרי כאנדרדוג, גם בשנת 2011 ולדעתי גם ב2010 (אז הודחה על ידי אינטר של מוריניו) היא לא הייתה פייבוריטית לזכות בתואר; החזרה של באיירן לא כל כך מרשימה אותי, כי למרות שני גמרים ב-3 שנים (לא כולל השנה) היא לא היתה הקבוצה הכי טובה באירופה כשהיא הגיעה לגמר ההוא, גם ריאל הייתה יותר פייבוריטית ממנה ואני חושב שגם המנצ'סטריות היו מנצחות אותה בגמר (למרות שבאיירן עברה את סיטי בבתים). אז השליטה של ברצלונה לא מרשימה אותי כמו שהיא הייתה אמורה כנראה…

שלו 5 במאי 2013

התקופה של מוריניו בריאל יותר מעידה על ריאל מאשר על מוריניו,
מוריניו לא הצליח שלוש שנים לזכות בתואר, כי לפני כן זכו כול שנה…
מוריניו הוא מאמן של כדורגלנים (ואני לא נמנע עם חסידיו) אבל בכל מקום שעזב השאיר בעיקר שחקנים שמעריכים אותו, וכנראה שלוש שנים בריאל לא שינו את ה DNA של המועדון ה"קצת" שחצני.
אני אוהב את קסיאס, ועדיין נראה לי שהוא לא מבין שכל הפרשה תפגע לו בקריירה.
וכמו ראול שגרש את ההיירו לחיים יש דרך מצחיקה לסגור מעגלים.
מוריניו הולך כשלכולם ברור שהוא הבעיה הכי קטנה בריאל…

אביאל 5 במאי 2013

בדיוק.

ליאור 5 במאי 2013

לגמרי מסכים

יותם 5 במאי 2013

לי זה איכשהו נראה כאילו המהלך האחרון שלו בריאל זה לאחד את חדר ההלבשה-נגדו. או שאולי פפה באמת התעצבן…

ג'רמייקל רוג'רס 5 במאי 2013

איקר קסיאס=אבי נימני

בני תבורי 5 במאי 2013

אם יש אלוהים היא תשלח את מוריניו למנצ'סטר יונייטד. אבל אין אלוהים, אז בהרס צ'לסי ניוחם.

אופיר 5 במאי 2013

פשוט לא נתפסת הסאגה הזאת עם קסיאס. אין כאן שום עידון או סאבטקסט, פשוט תיעוב ישיר, הדדי וגלוי.

ההישג הגדול ביותר (ובעיני המפוקפק ביותר) שמוריניו יכול להתגאות בו בריאל הוא שהוא צבר מספיק כוח כדי להעלות על הדעת כאלה צעדים מבלי לעוף יום למחרת.

קובי 5 במאי 2013

בתור אוהד ריאל הספסול של קסיאס בלתי נסבל.
השוער המחליף עושה עבודה לא רעה,אבל לא להחזיר את אחד מ-3 שוערים הכי טובים בעולם לשחק רק בגלל אגו,ואז עוד לבוא ולומר שהוא עשה טעות שלא הביא שוער מחליף קודם זה פשוט חוצפה,
אין לו בושה לשחצן הזה.
גם ההתעלמות מקאקא 3 שנים,בלי לשחררו,פשוט נורא.
פשוט לאגו שלו אין גבולות.

אביאל 5 במאי 2013

קובי – מוריניו למד מפרגסון שאין שחקן גדול ממאמן, בטח לטווח הרחוק. המועדון מכל לכל, אחרי זה המאמן ואז השחקנים.

ריאל מדריד (שאני אוהד שלה) עוד תתגעגע למוריניו. בניגוד לכמה אוהדים אחרים אני זוכר טוב טוב את המצב של ריאל לפני הגעתו של מוריניו, תוצאות מבזות מול ברצלונה, אפס תארים (אפילו לא את הגביע) ושלא נדבר על הביזיון המתמשך בליגת האלופות, זה פשוט פתטי.

וסאל, אני לא רוצה להעליב יותר מדי, אבל רואים שהצד הקטלוני שלך נותן כאן משקל, זה נראה בדיוק כמו כתבה מתורגמת מאחד מעיתוני הספורט של ברצלונה.

ליאור 5 במאי 2013

לגמרי נכון, רק שלפרגוסון לקח זמן כדי לבסס את מעמדו כ-Big Man ודייויד בקהאם הוכיח את זה לעולם. אולי פה המאסטר פלאן של מוריניו נכשלה, אבל קשה להגיד שזה באשמתו.

דניאל אחר 5 במאי 2013

סאל, כאוהד ברסה יותר מעניינות הבעיות בחדר ההלבשה בברצלונה: מה עם העקיצה של טיטו כלפי פיקה? יכול להיות שההרמוניה בחדר ההלבשה מתערעת?

קורא אדוק 7 במאי 2013

ותר מראש דניאל, לצפות מהכותב שיגיב לגבי משהו שהוא אפילו טיפה אנטי בארסה זה כמו לצפות מערוץ חמש (או האתר או חדשות הספורטיציע העיתונות) שיגיב על הבזיון הפשוט בלתי נתפס ששמעון מזרחי הוא פתאום יו"ר איגוד הכדורסל

גיסנו 5 במאי 2013

דבר ראשון, אתחיל בכך שמוריניו ללא ספק מאמן מצויין והביא שחקנים רבים ליכולת שיא תחתיו.

אבל:

מה שעבד בפורטו, צ'לסי ואינטר מראש לא יכל לעבוד בריאל.

השיטה של מוריניו של איחוד השחקנים בגישת "העולם כולו נגדנו" ולהוציא מהם מקסימום ראבאק לא יכלה מעולם לעבוד במועדון כמו ריאל. בפורטו הוא בא משום מקום. ולשחקנים היה מה להוכיח. כנ"ל בצ'לסי אותה הוא הביא לגדולה (קצת יסודות של ראניירי פלוס בעזרת הכסף שם יד על כשרונות על סף פריצה שכל אירופה רצתה כמו דרוגבה ואסיין). אינטר נהנתה מחוסר תחרות מקומית בתקופתו לאחר הקלצ'יופולי. והוא בנה אותה לאט לאט, שוב – משחקנים טובים שדרכו נתנו עונות שיא, כמו סניידר, מיליטו, מאיקון, טיאגו מוטה וז'וליו סזאר. וזה בסוף עבד.

באף אחד מהמקומות האלה לא היו אייקונים כמו בריאל. בשום מקום לא היו שחקנים שכבר אז נחשבו לטופ של הטופ. מלבד כריסטיאנו רונאלדו, כל שחקן גדול אחר נחשב לאיום ולאורך התקופה הוא נכנס בכל מוקד כוחבריאל ראש בראש. את קאקה הוא גמר במשך 3 שנים. הוא ניסה לבנות בריאל משהו דומה למה שהיה לו בצ'לסי ואינטר – עם שחקנים מבוקשים ועל סף הפריצה הסופית כמו אוזיל, חדירה, די מריה, מודריץ', קואנטראו. אבל בריאל דבר כזה לא יכול לעבוד.

אז הוא התחיל לעשות את מה שהוא עושה כל פעם לפני שהוא עוזב מועדון – רב עם כולם ומשסה אתכולם נגד כולם, בתקווה שהוא יצליח לעקר את המועדון הזה לשנתיים-שלוש הקרובות לפחות. כך השם שלו גדול יותר, ותהיה לו פחות תחרות ביעד הבא.

זה מה שהוא עושה כל פעם וימשיך לעשות פעם אחר פעם.
כי בניגוד לפרגוסון, אני לא רואה מצב שהוא יישאר במועדון אחד כ"כ הרבה שנים. ימשיך לעשות סיבובים ברחבי היבשת. לא אתפלא אם בשנים הקרובות הוא ינסה לסמן וי גם על גרמניה וצרפת, איפה שישלמו לו מספיק. בטח ובטח אם גווארדיולה יצליח בבאיירן.

שלו 6 במאי 2013

גיסנו באינטר היו לו פרסונות לא פחות קשות,
סטנקוביץ', קמביאסו, סמואל, זאנטי.
כל אחד מהם שם לא פחות גדול מכמעט כל שחקן של ריאל.
כל אחד מהם פוטנציאל לבלאגן.
הרי אם הוא היה נוגע רק בשיער של זנטי (או קמביאסו…),
היו יכולים לעוף גיצים…
והמלצר הספרדי ראה מה קורה …
ועדיין הוא בחזקת אל אצל האוהדים וגם השחקנים מחזיקים ממנו.
הוא אפילו עשה מאטו מגן וזה עבר בשקט.
אטו שהוא פרימדונה לא קטן ורק בגלל כבוד עזב את ברצלונה.

PG4 6 במאי 2013

אתה באמת משווה בין הקפטן של המועדון הגדול בעולם, אלופת העולם ואירופה לדז'אן סטנקוביץ' או אסטבן קמביאסו???

הבעיה של מוריניו עם שחקן כמו קסיאס (ולענייננו גם ראמוס או כריסטיאנו) היא שלא משנה לאיזה הישגים יביא אותם, הם לעולם לא יהיו חייבים לו את תהילתם. זאת בניגוד לדרוגבה / טרי-למפארד / סניידר וכו'.

קסיאס היה הראשון להבין שמוריניו מנסה לקחת קרדיט שלא מגיע לו ולהעמיד ענק כמוהו בצל, וכמובן שסירב לכך.

לו אני אוהד ריאל, מוריניו הוא הבעיה הקטנה שלי. פלורנטינו פרז חייב לעוף על זה שנתן למאמן לעשות כרצונו במועדון האדיר הזה. מה עוד, שללא הצלחות מיוחדות.

שלו 6 במאי 2013

יחסית לקבוצה שלא הייתה בגמר אירופי כבר עשר שנים לפחות,
קצת מגזימים בגדולתה של ריאל.
היא קבוצה עם היסטוריה עשירה אבל בשנות שליטת אינטר בליגה האיטלקית, ריאל הודחה שנה אחרי שנה בשלבים מוקדמים של ליגת האלופות, אפילו רומא שלי הדיחה אותה באחת השנים כאשר הליגה האיטלקית הייתה בהידרדרות…

גיסנו 6 במאי 2013

דבר ראשון, אינטר עניינה הרבה פחות אנשים בעולם מאשר ריאל. הוא הגיע לשם בתקופה שהליגה האיטלקית הייתה בשפל גדול שרק עכשיו בעיקר בזכות החזרה של יובה לקדמת הבמה היא מתחילה לצאת ממנו.
קמביאסו, סמואל וסטאנקוביץ' הם שחקנים נהדרים אבל ממש לא סופרסטארים. כולם קצת נתקעו נשכחו באינטר והיה להם מה להראות ומה להוכיח כדי לחזור לקדמת הבמה ולהראות שיש להם עוד כדורגל ברגליים. בדיוק מה שמוריניו אוהב.
זאנטי הוא כמו מאלדיני של אינטר. ועושה רושם שמעבר לזה שהוא מצויין הוא גם אחד השחקנים הנוחים למאמן, מקצוען מדרגה ראשונה (אחרת איך הוא יכול להמשיף לשחק נהדר בגיל 40?) שלא עושה בעיות אף פעם ומסתדר עם כל מאמן שינחיתו עליו. והוא לא מרכז אליו כוח כמו ראמוס או קסיאס בריאל.
אטו תמיד היה פרימדונה שקטה. עושה מה שמבקשים ובו זמנית רותח מבפנים אבל משאיר את זה מאחורי הקלעים. עד שלא נסגר המעבר שלו לאינטר, כמה אנשים ידעו שאף אחד לא סובל אותו בברצלונה ומחפשים להראות לו את הדלת? יש לי הרגשה שלא רק השכר המופרך שלח אותו למחצ'לקה.

בכל מקרה זה מרגיש לי כאילו כבר כמה חודשים, למרות השיפור ברמת המשחק של הקבוצה, מוריניו עושה כל מיני סאבוטז'ים קטנים כדי להבטיח שייקח למועדון שנתיים-שלוש להתאושש (בטח ובטח כשפיטרו את כל הצוות המקצועי וריכזו הכל אצל מוריניו, ועכשיו יצטרכו להתחיל הכל מאפס). כמו שהוא עשה תמיד ויעשה כנראה בכל מקום אליו יגיע.

PG4 6 במאי 2013

כאוהד בארסה, אין לי ספק שהשנים של מוריניו בריאל הם הגורם העיקרי למעמד הנוכחי של בארסה.

אנשים שוכחים שעד לא מזמן בארסה לא הייתה בכלל חברה במועדון הגדולות באמת של אירופה (משהו כמו ארסנל), ולא היה בכלל מה לדבר על השוואה של ממש בינה לבין ריאל.

מוריניו, בשיטתו הידועה של "אנחנו נגד העולם", הביא את ריאל להביט מלמטה על בארסה ולחגוג ניצחון עליה כהישג בפני עצמו, דבר שמאז שאני אוהד את הקבוצה לא היה כמוהו.
אפילו ב 6-2 המפורסם, עדיין התרגשתי כמו אנדרדוג שלרגע הצליח להביס את הענק. היום, אחרי 3 עונות של מוריניו, התחושה היא הפוכה ממש ויקח זמן לריאל להחזיר את המצב הטבעי בכדורגל הספרדי.

יונתן 6 במאי 2013

מוריניו עוד צעיר. רק בן 50 וכבר אימן שלוש (וחצי?) מהקבוצות הבכירות ביבשת. הוא מחליף קבוצה כל שנתיים-שלוש, ואין לי ספק שתחת אברמוביץ' חסר הסבלנות והקהל הלא פשוט בצ'לסי, מוריניו לא ישאר גם שם יותר משלוש שנים. מה שמעניין זה האם גם שם הוא ישאיר את האדמה חרוכה (אולי ג'ון טרי יעשה את אשתו ובכלל יהיה שמח).

אני מאמין שכמו שנכתב, הוא ימשיך במסע שלו. לכן אל תתפלאו אם עוד עשרים שנה תראו שהוא הספיק לסמן וי על קבוצות כמו באיירן, מילאן, יובנטוס, מנצ'סטר יונייטד, סיטי ופ.ס.ז' (אם ימשיכו להיות קבוצות עם הרבה כסף) ובסוף יגיע לעשות סיבוב פרידה בברצלונה, כי מי הרי זוכר מה היה לפני כל כך הרבה שנים. יציינו את זה שהוא היה העוזר של בובי רובסון.
בכל מקרה, מוריניו לדעתי יהיה בסופו של דבר המאמן שאימן הכי הרבה קבוצות גדולות ביבשת וספק אם מישהו אי פעם ישיג אותו.

גיסנו 6 במאי 2013

קשה לי לראות את מוריניו עובר אי פעם ביונייטד. כשפרגוסון יתלה בסופו של דבר את המסטיק אני מאמין שיחפשו שם מישהו שימשיך את דרכו לשנים ארוכות, ושיאמינו שם ביותר סבלנות כלפי מנג'ר אחרי שגם פרגוסון לא הביא תוצאות מזהירות בחילת דרכו. אלא אם איכשהו יונייטד תקלע לתקופה שחורה ממש, לא רואה אותם מביאים מאמן של הצלחות אינסטנט כמו מוריניו בשום שלב.

יונתן 6 במאי 2013

נסתרות דרכי הכדורגל.
האם מישהו האמין שכשפפ יקבל את בארסה היא תהפוך מהר מאוד לקבוצה הטובה ששיחקה כדורגל ב20 שנה האחרונות? האם מישהו האמין שהוא יעזוב אותה באמצע הריצה הזאת?
האם מישהו האמין שונגר יישאר כל כך הרבה שנים בארסנל? האם יש הרבה שמאמינים שהוא יישאר שם גם אחרי קיץ 2015?
האם מישהו האמין לפני שנתיים שרוי הודג'סון יאמן את נבחרת אנגליה ביורו 2012? האם יש למישהו איזושהי הערכה מתי הוא יעזוב?

לא סתם לא כתבתי את מנצ'סטר ראשונה, ולא סתם הזכרתי שיש למוריניו עוד לא מעט שנים לתת בכדורגל. דברים משתנים, פרגוסון לא יאמן את מנצ'סטר לנצח (למרות שגם אני לפעמים תוהה אם זה באמת נכון) ויכול מאוד להיות שאחריו תהיה חוסר יציבות. יכול להיות שימונה איזה מאמן שלא יצליח לעמוד בלחץ ובציפיות, ופתאום משום מקום מנצ'סטר לא תגיע לליגת האלופות ותיכנס לאיזשהו סחרור. הכל אפשרי והכל דינאמי, איכשהו האפשרות שמוריניו יאמן אי שם ב2025 את מנצ'סטר לא נראית לי בכלל מופרכת.

גיסנו 6 במאי 2013

ברור ששום דבר לא סגור וידוע, ועוד 15 שנה דברים יכולים להשתנות. רק ספציפית במקרה של יונייטד מרגיש לי כאילו פרגוסון חרט משהו בד.נ.א של המועדון הזה (שבזכותו הגיע למעמד של אחד המועדונים הגדולים בעולם) שצריך הרבה מאוד זמן ו/או טראומה ממש רצינית כדי שזה ייפסק, ובאמת שקשה לי לראות את זה קורה בעתיד הנראה לעין.

wazza 6 במאי 2013

דיוויד מויס!

אמנון 6 במאי 2013

הסיפסול הבלתי מוצדק של קאקה? תגידו, אתם אמיתיים?
קאקה היה נוראי בעונה הראשונה שלו בריאל, מילא, לא נורא.
אבל אח"כ הגיעו די מריה ואוזיל, והם היו מצויינים. אפילו מעבר למצויינים. ואז קידמו את קאייחון והוא הפך פרץ מהספסל בעונת האליפות. אז סליחה באמת שלא שמרו לקאקה מקום בהרכב על סמך השם, אלא אילצו אותו לעבוד קשה בשביל להשיג דקות משחק.

ליאור 7 במאי 2013

זה לא העניין. מוריניו בעונתו הראשונה הביא את אוזיל על מקומו של קאקא כי הוא ישר לא בטח בו. דווקא במשחקים שקאקא כן שיחק הוא היה לא רע בכלל, אבל הוא גם נפצע.

אמנון 7 במאי 2013

נו, אוקיי, ו…?
הוא חייב משהו לקאקה? הוא הביא רכש נפלא וצעיר שהיה שנתיים רצוף מלך הבישולים בליגה לדעתי. אחרי מונדיאל 2010 כל העולם רדף אחריי אוזיל. אז אתה מתלונן שמוריניו הביא אותו לריאל כי "זה לא מכבד" את קאקה?

יואב 7 במאי 2013

המיוחד מאמן נפלא, יסודי, כריזמטי.
לקחת מהברצלונה הזאת אליפות זה הישג גדול. גם למועדון ענק כמו ריאל.
הטיימינג של עזיבתו את מדריד כנראה תטרפד את החלום הגדול שלו-לרשת את פרגי.

קורא אדוק 7 במאי 2013

עוד טור מביך
לפני כמה ימים על טור אנטי בארסה של מתן סלע רצו לצלוב אותו ואת לוינטל שבכלל נתן לו במה

Pingback: carmen yellow

Comments closed