סינדרום קאמפ נואו

לפני שנדבר על כדורגל נתחיל עם המהלכים השנויים במחלוקת. אני באותה דעה של השופט לשעבר ראפה גאררו, שהיום בעיתון "מארקה" קובע שמסצ'ראנו עשה פנדל ברור על כריסטיאנו, שהיד של אדריאנו לא הייתה מכוונת ולא היה פנדל, ושפפה דרך על ססק ועשה פנדל בדקה 51.

האיש שהכי השפיע על התוצאה הוא אינו ניימאר או השופט, אלא המאמן קרלו אנצ'לוטי, שנפל בסינדרום מוריניו (שנולד אחרי ה-5:0 בעונתו הראשונה בקבוצה). כלומר, הוא הגיע לקאמפ נואו ובמקום לשחק כמו קבוצה גדולה העדיף לשים בלם שלישי באמצע המגרש ולחכות למתפרצות. "קרלטו" טעה גם כששם את גארת' בייל כחלוץ. זה לא המקום הכי טוב בשביל בייל, שרץ עם 100 ק"ג על הגב, ומעבר לכך, ככה הוא ויתר על חלוץ (בנזמה או מוראטה).

אני לא צריך את הגול של ניימאר כדי לדעת שהוא אחד השחקנים הכי טובים של בארסה השנה. רק עכשיו, כיוון שזה קלאסיקו, וכיוון שמסי לא שיחק כפי שהוא רגיל, מדברים יותר על התרומה של הברזילאי, שלפי השחקנים בבארסה  חשוב מאוד לקבוצה. בכדורגל לא הכל נמדד לפי השערים, אך אם כבר בואו לא נשכח שהשער של ניימאר במגרש של אתלטיקו מדריד העניק בסופו של דבר לבארסה את התואר הראשון שלה, הסופר קופה.

ברמה שבארסה הציגה אמש יש סיכוי שהיא תזכה בליגה. אך זה ממש לא מספיק נגד קבוצות באירופה כמו באיירן מינכן.

הקטלאנים לא הבריקו, אך היו עדיפים על ריאל עד שאנצ'לוטי תיקן את עצמו ושם קשר בקישור ושלח את ראמוס לספסל. רק אז ריאל חזרה להיות קבוצה מאיימת, אך המשקוף וואלדס גדול מנעו את התיקו. היום לא הייתי שואל את אנצ'לוטי איפה אוזיל, כי זה מקרה אבוד. הייתי מסתפק בשאלה צנועה יותר: איפה איסקו?

המסע למילאנו - ושוב אתכם
ליגת שוקי ההון - מריאל מדריד ועד אלינו, הטווח הקצר פוגע בכולם

80 Comments

יעקב נקש 27 באוקטובר 2013

מסכים בגדול,
הייתי מציין גם את ההצבה של קרבאחל בהרכב במקום ארבלואה, שהוא לא אחד השחקנים הטובים של ריאל אבל הניסיון שלו אולי היה מונע את השער הראשון שסגירה לקויה של קרבאחל עזרה לו לקרות בעצם.
בנוסף, מעייף עניין השיפוט, זה לא רק פנדל על רונאלדו, זה גם אדום למסצ'ראנו, שהיה יכול בקלות להביא למצב שריאל גם תנצח את המשחק הזה…

באטיגול 27 באוקטובר 2013

ואדום לראמוס על 2 מרפקים לניימאר באיזור דקה 15 איפה?

ודריכה ברחבה של פפה על פברגאס בדקה 51?

אבל כרגיל- אוהדי הקבוצה שקיבלה פנדל בדקה 95 נגד אלצ'ה (איפון מדהים של פפה) מחפשים תירוצים.

חכם בלילה 28 באוקטובר 2013

+1

RM 27 באוקטובר 2013

קרבאחל עלה במקום ארבאולה כי במשחק של ברזיל נגד ספרד אלבס סיבסב אותו כל המשחק ועשה ממנו צחוק.
האמת אולי זה לא משנה בעצם כי גם אתמול הוא עשה צחוק מכולם. אם הילד ימשיך ככה עוד שנה שנתיים הוא יהיה ממש מפחיד

אופטומאט 27 באוקטובר 2013

כל הנקודות נכונות. לא יודע לגבי הפנדל על ססק. זה לא קליר קאט כמו הדחיפה על רונלדו. מה מסצ'ארנו מנסה לעשות שם? או העונה? אולי שינוי השיטה- יותר כדורגל קונסרבטיבי עם מסירות ארוכות ופחות אחזקת כדור, מציגות את מסצ'ארנו כמה שהוא, קשר אחורי שהוצב כבלם. הוא לא היה אף פעם בלם בליברפול ואני משער שגם בווסטהאם לא. וכשמשתמשים בו יותר לתפקידי הגנה מאשר להנעת כדור, זו התוצאה.

מצד שני, לא חושב שבאיזשהו הרכב כרגע יש לבארסה סיכוי מול הגרמניות, גם מול האנגליות יהיה להם קשה. עדיין לא בטוח אם זה השחקנים שחלקם בירידה או השיטה או שניהם.

מאז המשחק ההוא מול פסז' בו מסי נפצע ישנה עננה לגביו שכמובן משפיעה על המועדון. אתמול העובדה ששיחק בצד ימין היא לא פחות חשובה מהצלחת ניימאר. מאז שזלאטן היה בבארסה הוא לא שיחק בצד. האם זה כי הוא פצוע ויכול להסתתר באגף? נח השנה למונדיאל? עם כל הכבוד לניימאר, די בלתי סביר שהוא יכול להוריד אפילו חצי מנטל הכיבושים והשתלטות על משחקים כבר בעונה הזו. בלעדי היכולת של מסי השיניים החדות ותוקפניות של בארסה נהיות מתנדנדות וחסרות מטרה. אך עם אלכסיס יתעורר ויוביל מתפרצות יחד עם ניימאר, יכולה להיות עונה שונה לבארסה.

ריאל מדריד לעומת זאת, ניסו לעשות הכל כדי למנוע סינדרום מוריניו, הביאו מאמן קלאסי, ועדיין הכניסו את עצמם למצב של "קבוצה בבנייה". בלי איסקו אסור היה להם להביא את בייל ולשחרר את אוזיל. וככה זה נראה. פשוט לא ברור מה זה היה המהלך הזה. מילא רונאלדו חלוץ, גם קאקא היה משחק חלוץ בודד לפעמים אצל אנצ'לוטי במילאן, אבל ראמוס קשר זה מאוד לא ברור.

מוריניו כבר הצליח לנפץ את הפחד של ריאל מבארסה. גם בקאמפ נואו. הצעד הזה מחזיר את ריאל אחורה כמו שנים. ממש לא היה צורך בכך, ריאל יכלו להמשיך את מה שעשו שנה שעברה, עם הפיזיות והמהירות להגיע לשטחים ריקים קרוב לרחבה של בארסה.

שי 27 באוקטובר 2013

לאלכסיס יש עונה נהדרת. הוא משחק סוף-סוף עם 100% ביטחון ולא יכול "להתעורר" יותר מזה.

עוד מתן אחד 29 באוקטובר 2013

אם הוא יהיה אהלכסיס של איטליה אז אני לא רואה שלישיה קידמית אחרת מלבד אלכסיס, מסי, ניימאר

אלי 11 27 באוקטובר 2013

מסכים עם דבריך,
נראה לי שכל מי שראה את ההרכב ואת צורתו הרים גבה. תמוה לבצע כל כך הרבה שינויים קיצוניים במשחק כ"כ קשה וחשוב ועוד בחוץ. גם ההצבה המוזרה של בייל, ההסטה של ראמוס לקישור, משחק נטול חלוצים וללא איסקו שכל העונה פותח… מילא לעשות דברים כאלו במשחקי בית נגד קבוצות נחותות שאפשר לתקן אם העסק לא דופק, אבל מול ברצלונה ועוד בחוץ? עד שקרלו התעשת כבר היה מאוחר מדי…

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

להפך, די ברור מה הוא ניסה לעשות: הגנה צפופה וקישור עם דגש הגנתי ושלושה סילונים מקדימה שיעיפו לעברם כדורים ארוכים.

מה שהיה באמת מוזר זו ההצבה של ראמוס בקישור במקום פפה (שכבר שיחק שם בעבר מול ברצלונה) או יירמאנדי.

אגב, כמה שזה נשמע מוזר, לדעתי זה היה משחק החוץ הכי טוב של ריאל העונה. לא משחק גדול, אבל שיפור לעומת גניבת הדעת שראינו מהם במשחקים קודמים.

אחד 27 באוקטובר 2013

לא רק באיירו, גם דורטמונד וצ'לסי נראות גדולות על ברסה וריאל כרגע. אבל עד אפריל הכל יכול להשתנות.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

צ'לסי? קבוצה שהפסידה לבאזל בבית? שיש לה שחקן אחד שווה הרכב בשתי הקבוצות הללו?

מה בדיוק צ'לסי עשתה? את מי היא ניצחה? קבוצה חסרת מרכז שדה או התקפה, עם הגנה בינונית שגם החלק החזק שלה (קישור התקפי) הוא לא בטופ האירופאי. טוב שלא כתבת ארסנל וזהו.

אתלטיקו מדריד קבוצה יותר טובה מצ'לסי.

גרבר 27 באוקטובר 2013

איזה כיף. כתבת בדיוק, אבל בדיוק את מה שרציתי לכתוב ולא היה לי כח. מילה במילה

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

זה פשוט הזוי.

באיירן? אין ויכוח שעד שיוכח אחרת, הם הקבוצה הי חזקה באירופה. דורטמונד היא מקרה יותר מורכב (אין מצב שהיא תנצח את ברצלונה לאורך ליגה של 38 מחזורים, אבל מפגש נוק אאוט הוא משהו אחר), ועדיין בחירה סבירה. אבל צ'לסי?

בשבוע שעבר הפכו את ארסנל לקבוצה הטובה באירופה אחרי ניצחון על נוריץ'. כמה מעט צריך לעשות באנגליה בהשוואה למקומות אחים בשביל לקבל קרדיט. זה נכון גם לגבי שחקנים וגם לגבי קבוצות.

רומן 27 באוקטובר 2013

צלסי תדרוס את ברצלונה כי היא קבוצת כדורגל מעולה. ברצלונה בדרך הנכונה להתנער מגועל הפיפי קקה, אבל זה יקח זמן, בקיץ שהם סוף סוף יזרקו את מסי וצאבי שתוקעים את המשחק שלהם אולי תתחיל להיות קבוצה שתזכיר את ברצלונה הגדולה של רייקארד, כי מרטינו באמת נראה כמו מאמן מצוין, אבל לוקח זמן להתרפא ממחלת הפיפי קקה.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

צ'לסי לא מסוגלת לדרוס את באזל או קבוצות תחתית בפרמיירליג, כך שהיא בטח לא תדרוס את ברצלונה. אלא אם כן ב"לדרוס" אתה מתכוון ללעשות בונקר. כתבתי קודם: יש לה אולי שחקן אחד ששווה הרכב בברצלונה.

אני לא הולך להתווכח איתך איזה סגנון אתה מעדיף, אבל ברמת העובדות, גם עוד 1000 שנה סגנון הכדורגל האנגלי שאתה כל כך אוהב, לא יביא את ההישגים שהביא הטיקי טאקה.
הסגנון האנגלי מת. בגלל זה האנגלים מייבאים רעיונות ושחקנים מהליגה הספרדית. מה שהיה להם כבר לא רלבנטי מזמן.

ויש לי עצה אליך. זה לא ONE פה. תעלה את רמת ההודעות שלך. לכתוב דברים מופרכים ("להעיף את מסי". את מי אתה מציע שיביאו במקומו? אולי את טורס? דמבה בה?) רק כי אתה רוצה להראות שאתה אנטי ברצלונה, מתאים לאכסניה של אופירה.

רומן 27 באוקטובר 2013

אז הנה הבטחה שלי בתור אחד שמבין כדורגל טיפה יותר ממך, זאת העונה האחרונה של מסי בברצלונה. קרויף אגב אמר כבר שנה שעברה שזמנו עבר, אולי גם הוא מתאים לאכסניה של אופירה?
באמת שאין לך מושג בכדורגל אם אתה חושב שברצלונה פייבוריטית מול צלסי. לא יודע מה זה שווה הרכב אבל אין שום שחקן ברצלונה שמוריניו היה רוצה לקחת אפילו בחינם.
אני גם לא יודע מה זה כדורגל אנגלי, אבל אני יודע מה זה כדורגל.
שנה שעברה כל השנה חזרתי ואמרתי שאני חולם שברסה תקבל את באיירן או דורטמונד..
ותזכיר לי רק מה עשה הפרעוש שלך שחאליד בולהארוז שמר עליו במדי צלסי? מה הוא עשה מול מקסס במילאן? כמה שערים הוא כבש נגד קבוצות איטלקיות, לא רגע רגע אפילו יותר טוב כמה פעמים מסי נתן גול במונדיאל? בקיצור אני אדאג להזכיר לך את ערימות השטויות שלך אחרי שברצלונה תקבל עוד שיעור מעלף מקבוצת כדורגל אמיתית.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

לא נראה לי שאתה יודע איזה שנה היום, כך שבכדורגל אתה בטח לא מבין.

– מסי זכה שלוש פעמים בליגת האלופות (יותר ממוריניו), אם הוא יישאר בריא הוא כנראה יהפוך השנה למבקיע בכל הזמנים בתולדות המפעל בגיל 26. מה אתה מבלבל את המוח על בולורוז ומקסס? אתה יכול לתת לי בבקשה דוגמה שעשה יותר ממסי בליגת האלופות? אולי זלטאן המהולל?

– מצחיק שאתה מזכיר את המונדיאל כחיזוק לטענה שלך, בזמן שהטיקי טאקה זכה במונדיאל ובשני היורויים האחרונים. גם לוגיקה פשוטה גדולה עליך אני רואה.

– ברור שמוריניו לא היה לוקח אף שחקן של ברצלונה בחינם. הוא מת על התקפת העגלות שיש לו ועל מארז השדה החלש. מי צריך את מסי או ניימאר שיש לך את טורס ואטו בגיל 700?

– צ'לסי קבוצה שנראית סביר רק ביחס לחולשת המתחרות שלה בליגה. תמצא לי סוכנות הימורים אחת ששמה עליה גדול משל ברצלונה לזכות באלופות. העיקר ש"רומן" מ"דה באזר" החליט שהיא פייבוריטית ברורה.

– קרקויף לא אמר "שזמנו של מסי עבר", הוא אמר שקבוצה לא יכולה לתפקד עם שני כוכבים ראשיים כמו מבי וניימאר. שאפשר להתווכח על זה, אבל זה בטח לא קשור למה שאתה כתבת.

קשה להתווכח עם מישהו ברמה כל כך נמוכה, מצב שבו מציאות והזיות מקבלים מקום בדיון כאילו יש להן משקל שווה.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

קרקויף= קרויף, מסי= מסי.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

אגב, אם ה"טיקי טאקה" הוא הבעיה, אני מניח שהיא תדרוס את באיירן. הרי אבי השיטה הזו מאמן אותה.

רומן 27 באוקטובר 2013

7-0 זה פחות או יותר מסכם את כל הדיון פה, בנגיחות בפצצות מרחוק, בכדורי רוחב ואיך לא?
ומה עשה מסי הגדול מול הקבוצה של יופ היינקס? ליקט פטריות ליד קו החוץ.
צמפיונס ליג אעלק, פרינגס לא שורק 4 פנדלים מול צלסי, בתצוגת השיפוט השעורייתית בהיסטוריה.
חולשה של הליגה האנגלית, ואתה קורא לי הזוי?? אין לך מושג בכדורגל, מסי לא מבקיע 10 גולים בעונה בליגה האנגלית, יקבל איזה מרפק לצלעות ילך הביתה לשחק פליי סטיישן, או שעדיף יזחל חזרה לליגת הברביות שלכם לעשות דריבלים מול אלמריה.

חכם בלילה 28 באוקטובר 2013

אני אזכיר לך שמסי היה פצוע מול באיירן ומציע לך לשתות מים ולהרגע.

אחד 28 באוקטובר 2013

אני מסכים איתך שמסי בריא שווה שער או שניים אפילו מול ההגנה של באיירן. אבל גם 7:2 או 7:3 זה ניצחון משמעותי.

חכם בלילה 29 באוקטובר 2013

הוא התייחס בעיקר למסי ועל זה עניתי. מסכים איתך שגם עם מסי ב-100% ברצלונה כנראה היתה מפסידה בחצי גמר הזה, אבל לא ככה.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

שמע, אתה באמת כותב ברמה שלא מתאימה לאכסניה הזו. בוא נצא למסע מופלא בעולם שהוא הלוגיקה שלך".

– לא "7-0" לא מסכם את הדיון הזה מכוון שהוא לא מוחק מה שהיה לפני העונה שעברה ובטח בכל הנוגע למסי שבכלל לא היה כשיר להתמודדות הזו (שיחק פצוע במשחק הראשון ולא שיחק בכלל במשחק השני). למעש זה מוכיח בדיוק את ההפך- כמה ברצלונה תלויה במסי. מה אה רוצה לטעון בעצם? ששלוש זכיות ומלכות שערים לפני גיל 217 שווים פחות מאפס זכיות ומאזן שערים גרוע?

– ברור שמסי לא יבקיע 10 שערים בליגה האנגלית. הרי זה לא שבאנגליה מככבים אינספור שחקני דרג ב מהליגה הספרדית. איך מסי יבקיע 10 שערים שבה אגואורו מבקיע בקצב שבו הוא מעולם לא הבקיע בספרד? בליגה שבה שחקן מחליף בברצלונה הוא שחקן מרכז השדה הטוב ביותר?

אגב, מצחיק שאתה מזלזל בהגנות של קבוצות תחתית בספרד. איפה בדיוק אימנו לאודרופ ופוצ'טינו המהוללים? הרמה הטקטית בספרד כל כך הרבה יותר גבוהה מבאנגליה.

יאללה, קישטה, לך לONE.

רומן 27 באוקטובר 2013

7-0
תנגב את הקצף מהפה

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

אתה חתיכת חייזר. אף אחד לא הכחיש שבאיירן ניצחו בצדק. אתה יודע, כדורגל- לפעמים מנצחים ולפעמים מפסידים. מה זה רלבנטי לטענות המופרכות שלך ולרמה הנמוכה של התגובות שלך?

רומן 27 באוקטובר 2013

כל היום חופרים פה בארץ על ליגת הברביות הספרדיות, כאילו הם המציאו את הכדורגל.
בכלל ברצלונה רגילה לקבל שביעיות מקבוצות כדורגל אמיתיות, זה בטח היה עוד לפני שנולדת אבל ב99 גם דינמו קייב דחפה להם שביעיה.
ואיך אפשר לשכוח את קבוצת הטיקי טקה הראשונה שקיבלה רביעיה ממילאן הפנטסטית בגמר הצמפיונס.
קיצר יאללה אין לי כח אלייך יותר, אני אדאג למצוא אותך אחרי שברצלונה תאכל עוד פעם השפלה נגד איזה אימפריה אירופאית אמיתית.
בהצלחה נגד לבנטה.

תוהה בדרכים 28 באוקטובר 2013

אתה פארודיה על עצמך. ומכוון שאתה לא בדיוק העיפרון הכי מחודד בקלמר, מציע שתקרא לאט מה שאני כותב לך.

– ברמה האישית זכותך לאהוב איזה סגנון כדורגל, קבוצה או שחקן שאתה רוצה.

– ברמת העובדות, שבספורט בכלל וכדורגל בפרט זה הישגים, הכדורגל הספרדי הוא בפער עצום הכדורגל המצליח ביותר בעולם בשנים האחרונות. ולהבדיל מהכדורגל האנגלי הוא לא עושה את זה באמצעות כסף זר ושחקנים זרים, אלא באמצעות גידול שחקנים.

נכון, לפעמים מפסידים, אבל בסך הכל מנצחים הרבה יותר מכל אחד אחר.

– הכדורגל האנגלי לעומת זאת מת, לא רלבנטי. כל מה שהוא יכול לעשות זה לייבא שחקנים ומאמנים מתרבויות כדורגל אחרות, בעיקר ספרד. אתה יכול לבלבל את המוח כמה שאתה רוצה העובדות הן שהאנגלים מנסים לחקות את הספרדים ולא להפך.

– אף אחד לא חופר על כדורגל ספרדי בארץ. משדרים את המשחקים מי שיש לו את הזכויות, בדיוק כפי שקורה עם ליגות אחרות. ברמת התכנים, הכדורגל הספרדי הוא כדורגל הכי מבוקר ביחס להישגים המדהימים שלו. יש על הליגה הספרדית הרבה יותר כתבות שליליות מעל כל ליגה בכירה אחרת.

– העובדה שאתה חסר מושג, מתבטאת בהערה האחרונה שלך על לבנטה. הרי היא רומזת על שני דברים:

1. הכדורגל הספרדי, זה שזכה ביותר גביעי אלופות מכל ליגה אחרת, שהליגה שמייצגת אותו היא ברמה העובדתית המצליחה ביותר במפעלים האירופאיים בשנים האחרונות למרות נחיתות כלכלית עצומה וזכה בשלושה טורנירים רצופים ברמת הנבחרות ובכל העולם מנסה לחקות אותו, עובד רק מול לבנטה.

2. לבנטה היא קבוצה מאד חלשה ביחס לקבוצות קטנות מליגות אחרות, דוגמת כמו נוריץ' או קריסטל פאלס. קשקוש- לבנטה קבוצה יותר טובה מהן ובעונה שעברה אפילו עשתה קמפיין נהדר באירופה. מוריניו המהולל שלך ניצח אותה בחוץ רק במשחק אחד מתוך ארבעה, משער דקה 86.

אתה פשוט לא מתאים ברמה שלך לאתר הזה, לך ךONE, שם מקומך.

רומן 28 באוקטובר 2013

אתה יודע בלי להכיר אותך אני מוכן להמר שתואר שני מהטכניון אין לך, כך שאני מציע לך להיזהר כשאתה מבקר את הלוגיקה שלי.
אתה כמובן מתדיין ברמה שאתה מסוגל אליה, שקופה בינונית ולכן נוטה לזלזל בדעות אחרות כי פשוט אין לך את המוח להבין, אז אתה מתחבא מאחורי ססמאות עלובות כמו לך ל ONE.
יש עובדות אחרות שיסבירו את אותם התוצאות שדיברת עליהם.

ההצלחה הספרדית בתחום הנבחרות נובעת למשל מהעובדה שרוב השחקנים הספרדים משחקים באותה קבוצה, כשכל שאר הנבחרות הם אוסף שחקנים,
הם משחקים יחד כל השנה, ברור שיותר קל להם לזכות במונדיאל, למרות שסגנון המשחק שלהם נחות זה עדיין יותר טוב מקבוצה לא מתואמת בכלל.

ברמת הקבוצות? נו באמת זה כבר טיעון מגוחך, אם אתה מדבר על ההצלחות בליגה האירופית אל תשכח שקבוצות איטלקיות ואנגליות עולות עם הרכב שני למשחקים האלה. בליגת האלופות? תסלח לי אבל אני לא יכול להחשיב את אחת הזכיות של ברצלונה, המשחק ההוא בסטנפורד ברידג, נו באמת אתה באמת מאמין שזה היה תמים??

משאיר אותנו עם זכיה אחת, לא בדיוק סימן לקבוצה הגדולה בהיסטוריה.

ועוד בר אני בטוח שאם נוריץ עולה בהרכב ראשון נגד לבנטה היא דוחפת לה שלישיה.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

לנקות שירותים בטכניון לא נחשב לתואר. אתה בן אדם טיפש מכוון שהתגובות שלך הן טיפשיות בנוסף לרמת הניסוח והכתיבה הירודה. לוגיקה פשוטה.

כל טכניקת הדיון האינפנטילית שלך מתבססת על קביעה כ"עובדה" של דברים שבפועל אין להם שום סיס עובדתי, מתוך הנחה שברגע שתכתוב משהו בנחרצות זה יהפוך למשכנע יותר.

בוא נצא למסע בין שני התאים האפורים שיש לך.

"נוריץ' תתקע ללבנטה שלישיה". על בסיס מה? ריאל מדריד עם מוריניו המהולל ניצחה את לבנטה בחוץ רק במשחק מתוך ארבעה, קבוצות טובות באירופה התקשו מולה, למה שקבוצת נגרים תתקע לה שלישיה? כי רומן משירותי הטכניון החליט?

"סגנון נחות". בעולם של "רומן" מדה באזר הצלחה ספורטיבית לעומת כישלונות מתמשכים, חסרי משמעות. הכדורגל האנגלי שאפילו האנגלים עצמם נטשו הוא עדיף על כדורגל ששולט באופן מוחלט בכדורגל העולמי בשנים האחרונות. למה? כי רומן החליט. העובדות מראות שהאנגלים מנסים לחקות את הספרדים ולא להפך.

מה שכן, אני בטוח שאם כל האנגלים היו משחקים בקבוצה אחת אנגליה הייתה קורעת את הטורנירים הבינלאומיים.

מעבר שתירותי ההרכב השני שקריים, הקבוצות הספרדיות גם מצליחות בהרבה מהאיטלקים והאנגלים בליגת האלופות. 7 קבוצות בחצאי גמר בארבע שנים לעומת שתיים של אנגליה ואחת של איטליה. כאן שוב באה לידי ביטוי רמת הדיון הירודה שלך: אתה כותב דברים חסרי בסיס או קשר למציאות מתוך הנחה שלכותב מולך אין מושג בעובדות.

בלי טיפת ציניות, אתה פשוט לא מספיק חכם ובעל ידע בשביל להשתתף בדיונים פה. עדיף שתמצא לעצמך אכסניה שיותר מתאימה ליכולות שלך.

רומן 31 באוקטובר 2013

טוב אני מבין שתואר שני מהטכניון ומשרת מתכנת בכיר כבר לא ערובה לשכל באתר המצוין הזה, אתה כנראה סוג של פרמה או קאנטור אם אתה קורא לי טיפש.
גם 25 שנה של צפיה ומשחק כמעט על בסיס יומויומי בכדורגל כנראה לא זיכו אותי בידע הנדרש בשביל להגיב פה.
אתה בינוני כל חייך תעבוד בעבודה בינונית ותקבל שכר בינוני.
אני מכיר את הטיפוס שלך מצוין, מה לעשות אלהים לא בירך בכשרון, לא נרא לפחות אפשר לזלזל באחרים זה תמיד נחמד, בהצלחה עם זה, אם אתה רוצה כמה שקלים שלח מייל, אני אתרום לך.
לגבי ההבנה שלך בכדורגל אז היא אפילו פחות מבינונית, להגיד שאף שחקן של צלסי לא שווה הרכב בברצלונה זה על גבול המגוחך. אפילו אהבל כמוך אמור להבין שגם טרי וגם איבנוביץ פותחים בהרכב של הרקדניות מקטלוניה עם גבס על הידיים. גם רואים שבחיים לא שיחקת כדורגל שהוא לא במחשב, אתה פשוט לא מבין מה זה כדורגל.

אחד 27 באוקטובר 2013

רציתי לרשום גם את ארסנל, אבל אז נזכרתי בתצוגת הנפל שלהם אתמול.
ואתה צודק, שכחתי את אתלטיקו. גם היא יותר טובה מבארסה וריאל.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

אני שוב שואל, אני חושב שברצלונה או ריאל במשחק הכי גרוע שלהן יפסידו (בצדק) לבאזל בבית? ברצלונה לא הייתה מביסה את הקבוצות פח אשפה שהן ניצחו?

אין לארסנל שחקן אחד ששווה הרכב בברצלונה, להוציא אולי, אולי אוזיל.

פאןפאן 28 באוקטובר 2013

תמשיך לעוף על עצמך תוהה, שלא נפריע לך בדרכים

גרבר 27 באוקטובר 2013

כמו רוב הכתבים הישראלים – הטור הזה נוזף יותר מידי בריאל ופחות מידי נותן קרדיט לברצלונה.

ראשית, נקודה משמעותית שלא ראיתי ולא התייחסות אחת אליה – עומס משחקים. ברצלונה היא קבוצה של סגל די קצר שרוב שחקניה הם הפקטורים המשמעותיים ביותר בנבחרת שלהם. אני לא בטוח שיש באירופה עוד קבוצה שעל שחקניה יש עומס עד לרמה כזאת.

שנית, ההכשלה של מסצ'ה על רונאלדו היא שריקה הרבה(!) פחות בטוחה לפנדל מאשר הדריכה של פפה על פאברגס. שהענק הירוק ששמו רונאלדו יפסיק לעוף כאילו הוא פקק של שמפניה או במטריקס. חבל, שחקן ענק. אם מתחילים לשרוק על דחיפות ברחבה אני לא בטוח שזה עובד לטובת ריאל.

שלישית, נקודה חשובה שאתה מפספס לדעתי היא השינוי האסטרטגי שמוביל המאמן של ברצלונה, והוא זניחת האידיאולוגיה של "מנצחים ומפסידים באותה הדרך". טאטא מכין את המשחק לפי היריבות. ואם צריך אז גם יורדים להגנה ומעיפים כדורים. אז נכון, זאת לא תמיד ברצלונה המלכותית עם הכדורגל היפה בכל הזמנים לדעת רבים, אבל זה טבעי בהתחשב בתוחלת החיים של קבוצה גדולה. ייתכן גם שזה שלב מעבר לקראת גדילה של שחקנים נהדרים כמו סרג'י רוברטו וברטראה, ניימר, פאברגס כעושה משחק וכדו'.

רביעית, ההזדמנויות לשער אתמול היו 6-5 לטובת ריאל, כאשר אם נעבור על הזדמנויות טובות לריאל היו 3 מסוכנות (המשקוף, הסמי חדרה ורונאלדו בבעיטה מצד שמאל) ולברסה היו 4 (את הגול, האחד על אחד של מסי, ו2 נהדרות של אלבס).

חמישית, מישהו יודע מה עובר על מסי? אני רוצה להגיד שברסה ניצחה אתמול בעשר שחקנים, אבל זה יותר מזה. הוא "בישל" לרונאלדו את הבישול לחסה. הוא גם היה נראה חלש מאוד ואפילו הרגשתי לרגע כאילו הוא עומד להקיא (בעליה מהמחצית) האם זו הפציעה הטורדנית. האם זו פרשת המיסים? סתם שפעת? מטריד.

שי 27 באוקטובר 2013

א- פברגאס כפליימייקר זה רעיון שכבר נוסה באנגליה…
ב- לי יש תחושה שגם ניימאר עובר על מסי – הוא כאילו מנסה להזכיר שגם הוא היה פעם הילד שעובר את כולם כשמתחשק לו.

קורא 27 באוקטובר 2013

כולם, אבל כו-לם, מתעלמים מהסיפור הגדול שמאפיל על המשחק האחד הזה:
מאז הפציעה, ליאו מסי נעלם. הוא לא חוזר לעצמו כבר כמה משחקים. פשוט נעלמו הקסם, הדריבל, המהירות, והמעורבות במשחק. הוא לא נראה ככה מאז תחילת הקריירה. נדמה כאילו ברצלונה מניחה אותו על המגרש כדי להפחיד את היריבה. אבל הוא פשוט לא מסוגל. גם מול מילאן (למרות השער), ובמיוחד אתמול.
סאל – האם בארסה מסתירה כאן משהו גדול?

גרבר 27 באוקטובר 2013

נכון, כתבתי על זה בתגובה שלי. זה ניראה כאילו מה שאפיין אותו יותר מהכל, ה"זן" , כבר לא שם. ואני – בתור אחד שחזר לאהוב את המשחק בגלל מסי (ולא אכפת לי מה אומרים) – מרגיש רע עם זה מאוד.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

"מאז הפציעה" ולפני הפציעה החדשה, מסי שיחק משהו כמו חמישה משחקי ליגה (שמונה שערים) ומשחק אחד בליגת האלופות (הבקיע שלושער). אחרי הפציעה הוא שיחק שני משחקים מלאים. אני יודע שבעידן האינטרנט הפרספקטיבה מתקצרת, אבל בחיית.

המשחק של מסי נהיה מכוון שערים מאז גווארדיולה העביר אותו לאמצע. טוב, רע, אפשר להתווכח, אבל זה לא משהו שהתחיל העונה.

רון 27 באוקטובר 2013

קצת הגזמת לא?
אוסאסונה ב30 דקות לא עשה הרבה, קורה.
מילאן שהסתגרה מאוד טוב ולא הצליח לעשות הרבה ובכל זאת כבש.
וריאל שהיא קבוצה חזקה, זהו.
כולה 3 משחקים כששתי מהמשחקים היו מאוד קשים (נגד אוסאסונה היה קשה אבל אי אפשר להשוות אותה לריאל ומילאן) הגזמת בקיצור.

SAL 27 באוקטובר 2013

I wrote today in ISRAEL HAYOM why Messi is not Messi.

גרבר 27 באוקטובר 2013

תוכל לכתוב בכמה מילים למי שלא יקרא ישראל היום היום?

גרבר 27 באוקטובר 2013

או.קיי , קראתי.

"רונאלדו יוכל להפוך למלך השערים של הקלאסיקו אם מסי יחליט לפרוש ולטפל בבנו טיאגו"?
או שזו ציניות שאני לא מזהה (כי אתה לא רגיל להשתמש בה), או שזה משפט לא מובן לגמרי. מסי צעיר מרונאלדו. למה שהוא יחליט לפרוש ולטפל בבנו. הוא חולה? (הוא סך הכל בן 26!)

לגבי ההצבה בצד ימין – אני בכלל לא מסכים איתך. לא ניראה לא מציאותי שפורמה שלו, מסי יקבל הוראה ממאמן "להתקע" בצד המגרש. הוא פשוט בורח מהכדור. ניתן היה לראות את זה בכלכך הרבה מקרים. גם בהמצאות שלו עמוק עמוק מאחור, באמצע המגרש (לעומת צ'אבי ואינייסטה למשל).

לדעתי מסי עובר משבר נפשי רציני, ואפילו ניתן לראות עליו דיסאוריינטציה או חוסר התקשרות לסביבה. אולי זה התחרות הבלתי פוסקת מול רונאלדו, אולי התמיד ההולכת ונסדקת, פרשת המיסים, אולי עניין משפחתי, לא יודע. מסי, לפחות כרגע, יצא מהזון המפורסם שלו.

שי 27 באוקטובר 2013

סאל כתב גם שמדובר בחוסר ביטחון מאז הפציעה – "מבחינה פיזית הוא מרגיש שכבר אינו חסין". יש בזה משהו, כי צורת המשחק של מסי בשנים האחרונות הייתה אמורה גם לשמור עליו מפציעות מיותרות.

הפרשן 28 באוקטובר 2013

מסי חילץ 7 כדורים בקלאסיקו , יותר מפפה וראמוס . לפני הפציעה האחרונה הבקיע משהו כמו 11 שערים ב 8 משחקים .

ממש משבר נפשי , מספיק לראות כיצד הוא חגג את השערים עם ניימאר כדי להבין שלפעמים כדאי להסתכל על המשחק והשחקנים בלי ראייה מאקרו-ית , מסי היה נפלא אתמול , נלחם ורץ כמו שהוא מזמן לא רץ כולל לפני הפציעה נגד פ.ס.ז' , המאמן רצה להבקיע ושם אותו באגף , מה שכל אוהד בארסה ביקש שיקרה מזמן במשחקים גדולים , בגלל ההצבה שלו באגף , מרסלו (המגן השמאלי הטוב בעולם מבחינה התקפית) לא העיז לעלות לתמוך ברונאלדו אפילו פעם אחת , ולכן רונאלדו לא עשה כלום במשחק . (שיבושם לו הבישול בתוספת הזמן) .

זה היה ניצחון טקטי של טאטה , ומסי היה שותף מלא בו . דרך אגב , נכון שאחרי החילופים של אנצ'לוטי ריאל יזמה , אבל אחרי הכנסת אלכסיס וסונג , בארסה חזרה לשלוט ומדריד לא הגיעה להזדמנויות .

תוהה בדרכים 28 באוקטובר 2013

אני לא בטוח אם לא היה משהו יזום בשליטה של ריאל מצדו של מרטינו.

אם תשים לב, ב15-20 "דקות השליטה" שלה במחצית השנייה, ריאל בסך בכל ייצרה מצב אחד, מבעיטה של בנזמה מ25 מטרים. דווקא אחרי השער השני שברצלונה הייתה באופוריה ועלתה למעלה במטרה להשיג את השלישי, היא ייצרה שני מצבים מצוינים במתפרצות כולל השער. הגול השני של ברצלונה אגב, היה במתפרצת.

ריאל הרבה יותר מסוכנים במתפרצות מאשר במצב שבו הם "שולטים" כביכול.

גרבר 28 באוקטובר 2013

טוב, אם תשים לב – זה בדיוק מה שכתבתי בתגובה שלי לפוסט עצמו למעלה. השינוי באסכולה שמביא מרטינו. פתאום קורה לפעמים ברצלונה נותנת לקבוצה השניה להחזיק בכדור ו"לשלוט" במשחק. אני די בטוח שזה היה יזום. מרטינו, כמו שכתבתי – בשונה מפפ – אוהב להגיב ליריבות שלו.

חכם בלילה 28 באוקטובר 2013

דיבר יפה טטה. אהבתי במיוחד שבתשובה לשאלה "מה אתה עושה שמוציא מאלכסיס יכולת כזאת?" הוא אמר שאלכסיס שחקן גדול וליכולת שלו "אין שום קשר אלי". תודה על הלינק.

דניאל אחר 29 באוקטובר 2013

בשמחה. זאת ממש הצצה ליקום מקביל בו עיתונאי ספורט שואלים שאלות מקצועיות על המשחק והמאמן עונה לעניין.

גרבר 28 באוקטובר 2013

טוב. קודם כל, אני לא חושב שמרסלו הוא המגן השמאלי התוקף הטוב בעולם :)

שנית, ראיתי שחגג. כל הכבוד וזה היה יפה. אז מה?

הוא ברח מהכדור בצורה לא אופיינית, ודקות הסיום טעה טעות קשה שהובילה לגול.

תראה, אני לא נכנס לו לראש. גם לא מבקר אותו יותר מידי. רק אומר שהוא ניראה לי קצת מוזר. קרוב לודאי שאתבדה בקרוב (ואני אחד מאלה שישמחו מאוד להתבדה פה. כן?)

דניאל אחר 28 באוקטובר 2013

נראה לי שאתם די מסכימים: בגלל התיפקוד באגף מסי עשה יותר עבודה הגנתית מבדרך כלל, ולקראת הסוף באמת נראה די עייף.

פאןפאן 28 באוקטובר 2013

גרבר אני איתך לחלוטין
זה היה המשחק הראשון שלי בחיים שראיתי את מסי ככה
אנמי, לא מתקשר, לא זז,לא פותח למסירות
לא שמח באמת בגול של ניימאר! (למי שרשם שכן – תסתכל שוב)
משהו נפשי או אפילו מריבה עם שחקנים בקבוצה תיתכן בהחלט
אפילו המהנדסים (צ'אבי ואינייסטה) הזרימו את משחק ההתקפה במסלולים עוקפי מסי וזה משהו נדיר ביותר בברצלונה של ה6 שנים האחרונות.
מעניין אם זה היה חד פעמי או שקורה כאן משהו ענק

ארצי בן יעקוב 27 באוקטובר 2013

מה יקרה אם בייל ימשיך להיות חלש עוד חודש או חודשים ,יתכן שפלורנטינו פרס ישלם בתפקיד על מכירת אוזיל?

ק. 27 באוקטובר 2013

לדעתי יש פה היסחפות בנושא מסי. זה נכון שהוא נעלם מול ויאדוליד וסלטיק (לא שיחק).
עד הפציעה השנה הוא היה מצוין (כולל לנצח משחקים – סביליה, ולנסיה). נסיון ההפתעה הטאקטית של טאטה ע"י איום כבד משני האגפים לא עבד באופן מושלם. הוא לא היה כזה נורא אתמול. לא רק זה – שימו לב שמרסלו כמעט ולא עלה לתמוך בהתקפה – מה שבדרך כלל מהווה איום בלתי פוסק להגנות שמול ריאל. יכול להיות שיש לזה סיבה?…
קצת סבלנות – שני משחקים בינוניים אחרי פציעה וכבר מספידים אותו? ואם דני אלבס מבקיע אחרי הכנה מושלמת שריתקה 4-5 שחקני הגנה בדקה ה-90, אתם מדברים אחרת?

גרבר 27 באוקטובר 2013

אתה צודק, אני לא מספיד את מסי. המבצע שלו באמת היה מדהים. אני לא חושב פתאום שהוא שחקן "בינוני" או "בלוף" או שטות כזאת. אני גם לא מתייחס להבקעת או אי הבקעת שערים. משהו בו משדר פחד מהמשחק. זה כל מה שאני אומר

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

– לגבי ניימאר, מתקיימים שני יקומים מקבילים. היקום הראשון הוא יקום המציאות שבו ניימאר מצוין מתחילת השנה, להוציא משחק-שניים. היקום השני הוא יקום ערוץ הספורט שבו ניימאר לא מוכיח את עצמו.

הזוי איך אותם מספרים בדיוק (לפני הקלאסיקו) מספיקים לאוזיל בשביל להיות "השחקן הכי חם בעולם" ןלניימאר בשביל להיות מוגדר כאכזבה.

– מה זה "קבוצות באירופה כמו באיירן מינכן"? יש עוד קבוצות באירופה ברמה של באיירן?

דורטמונד היא מקרה מורכב, מכוון שהיא קבוצה שאין לה כישרון אישיברמה הגבוהה ביותר או אותה יציבות לאורך עונה, אבל בגלל סגנון המשחק, האינטנסיביות, ההתלהבות, רמת האימון, היא מץ' אפ מאד קשה לקבוצות גדולות.

חוץ משתיהן, מה נשאר? הקבוצות האנגליות או האיטלקיות? בחיית זומזום. כמו שכתבתי בתגובה קודמת, אתלטיקו מדריד כיום יותר חזקה מכל קבוצה אנגלית או איטלקית.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

רק הבהרה לגבי ניימאר.

אני לא קובע לאיזה רמה הוא יגיע בעתיד ואני אפילו לא קובע במיליון אחוז ששנתיים מהיום הוא יחשב לרכש מוצלח מבייל. אני כן קובע שנכון להיום הוא עמד בכל הציפיות ויותר מכך. פשוט הזוי בעיני ששחקן אחר של 50 מיליון יורו כמו אוזיל, על יכולת לא יותר טובה, יכול לקבל כל כך הרבה מחמאות, בזמן שאת ניימאר מבטלים.

גרבר 27 באוקטובר 2013

מי זה "כולם" ? 3 פרשנים בשקל פה בארץ? בספרד ובאירופה בכלל (אל תדאג זה לא מקרה אלון מזרחי) לא מפסיקים להלל אותו

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

אני חי בישראל, אז זו נקודת ההתייחסות שלי.

גרבר 28 באוקטובר 2013

חי בישראל, אבל צורך ספורט בינלאומי.

S&M 28 באוקטובר 2013

כל מי שצוחק על אלון מזרחי הוא אידיוט.
ספרד, צרפת ואיטליה יושבות על הלוח האפריקאי שנסחף לכיוון אירופה.
לכן "ספרד או אירופה" היא לא טיפשות אלא חכמה נסתרת, שמי שלא מבין אותה הוא אידיוט בעצמו.
בקיצור, תתנצל. ;-)

גרבר 28 באוקטובר 2013

קודם כל, אם אלון מזרחי או מישהו מטעמו נפגע אני מתנצל, בשיא הרצינות. הכל בחיבה :)

שנית, יפה. עכשיו נותר לך למצוא חכמה נסתרת רק בעוד 7498 משפטים שלו

בהצלחה :9

אופיר 27 באוקטובר 2013

תוהה, אני חושב שזה שילוב של ביקורת על השיקולים הלא-עניניים של ריאל בנושא קנייתמכירת שחקנים עם ההלם מכך שארסנל קנתה שחקן בקאליבר הזה, יש שמחה אותנטית לאיד מצד הרבה אוהדים ניטרליים. דווקא מחמיאים לניימאר בסיטונאות.

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

אופיר,

אני מבין את הטענה שלך מזווית של אוהד ארסנל ביחס שלו להחתמה של אוזיל. רק שניימאר הוא לא צד בענין הזה. השוואות הללו רלבנטיות לבייל (או איסקו).

אני שומע בכל שידור של ברצלונה שאומרים שניימאר "לא מבריק עד עכשיו". אני שומע את זה בכל דיון עליו. כאילו מה, כל שחקן שלא מבקיע במספרים של מסי לא עומד בציפיות? להזכיר איך שחקן כמו זלטאן נראה בברצלונה? ראבק, כפי שאתה רואה בדיון הזה, אפילו מסי כבר לא עומד בציפיות ובסטנדרטים של מסי.

3 שערים ושבעה אסיסטים בשבעה משחקים בהרכב (עוד שניים כמחליף לחצי שעה) זה אדיר לילד בן 21 בקבוצה כמו ברצלונה.

שי 27 באוקטובר 2013

בכל זאת אוזיל קשר וניימאר חלוץ. רק אחד משניהם הובא כדי לבשל. יכולת המסירה של ניימאר מפתיעה לטובה – בעיקר כי במשחקים הראשונים הוא התעקש על דריבלים מיותרים – אבל באחד על אחד הוא לא הבריק כמו שמצפים ממנו וכמו שהוא יכול.

ולדורטמונד יש שחקנים נהדרים; עוד קצת ניסיון וטיפה עומק אסטרטגי בספסל והיא תהיה טובה אפילו יותר.

תוהה בדרכים 28 באוקטובר 2013

שי,

– ניימאר הוא שחקן קו בברצלונה, לא שחקן אמצע. גם מסי לא הבקיע במספרים המטורפים שלו במצב שבו הוא שיחק בצד. קצב של 12-14 שערים ב35 משחקים, בלי לבעוט פנדלים, זה מצוין.

– לגבי הדריבל, אני לא מסכים. ובעיקר תזכור שברצלונה משחקים מול צפיפות מטורפת. הרבה יותר קשה לכדרר במצב כזה לעומת נבחרת ברזיל שמשחקת על מתפרצות מול ספרד.

– לדורטמונד יש שחקנים נהדרים, אין ספק. אבל הם עדיין קבוצה שמייצגת שלם שהוא יותר מסכום חלקיו. תראה איך נראים שחקנים מובילים שלה בקבוצות אחרות.

דניאל אחר 27 באוקטובר 2013

אפרופו אתלטיקו, אוליבר טורס לראשונה בהרכב מול בטיס, עכשיו. שחקן ענק.

הארכיון 27 באוקטובר 2013

פשוט חוכמולוגים
השיפוט היו מוטה בבירור לטובת ברצלונה ולמרות האנטיגוניזם שריאל ראויה לו בגלל הגישה שלה בשנים האחרונות, שום דבר לא יטאטא את העובדה הזו.
כל אוהד כדורגל אובייקטיבי יצא בתחושה נוראה אחרי הפנדלים הברורים שלא נשרקו לטובת ריאל ובטח שהבדיחה כאילו היה פאול ברור על פברגס לא מצחיקה.
עם הרמה החלשה של שתי הקבוצות זה רק סימלי שמדברים אחרי משחק על שיפוט במקום על כדורגל וחבל…
נ.ב
עם הגנות של פטפטנים (ראמוס ופיקה) ששתי הקבוצות לא יתפלאו עם הגרמניות יחוררו אותם שוב בדרך לפיינל בצ'מפיונס…

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

אתה אמיתי?

היה פנדל אחד במשחק הזה, של פפה על פאברגאס.

http://www.youtube.com/watch?v=WR7ZFyI1i4E

הארכיון 27 באוקטובר 2013

כמו שציינתי, חוכמולוג

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

איזה ליצן. אתה חושב שתקבע משהו מנותק מהמציאות ותקבל אישור על זה?

קבל את התמונה העומדת:

http://www.insidespanishfootball.com/84386/la-liga-highlights-pepe-takes-out-cesc-fabregas-in-the-penalty-area/

סטיבי וונדר יכול לראות פה פנדל ברור.

גרבר 28 באוקטובר 2013

מה עם שני אגרופים של ראמוס תוך דקה לפרצוף של ניימאר, גם זה שיפוט מוטה?

הארכיון 27 באוקטובר 2013

clear penalty- הכוונה תיקול נקי ללא פאול

חכם בלילה 29 באוקטובר 2013

זו אולי הכוונה שלך, אבל באנגלית Clear penalty זה "פנדל ברור". וזה מה שרואים בוידיאו.

שי 27 באוקטובר 2013

סגנון המשחק והמהירות של ריאל גוררים הרבה נפילות ברחבה. הכסחנות שלה בקלאסיקו בשנים האחרונות גוררת שיפוט נקמני. אנצ'לוטי ומוריניו לפניו ידעו את כל זה, או שהעדיפו להתעלם.

ניק 27 באוקטובר 2013

אנצלוטי בהחלט עשה מעשה הזוי אתמול כשהציב 3 שחקנים בעמדות שהם לא שיחקו בהם בחיים- ראמוס קשר אחורי, בייל בימין ודי מריה חלוץ (לפחות בחלק מהמשחק)… אבל ככה זה כשמפילים עליך שחקן שלא רצית ובמקרה הוא עלה כמה גרושים יותר מדי אז אי אפשר לספסל אותו.. עד שריאל לא תפסיק עם ההתנהלות הזאת היא לא תגיע לכלום

תוהה בדרכים 27 באוקטובר 2013

השאלה פה היא למה הוא לא וויתר על די מאריה (או אפילו קדירה) אלא על אוזיל, כאשר בייל משחק בדיוק על אותה משבצת.

אמנון 28 באוקטובר 2013

מוזר מאוד לדעתי שאנצ'לוטי עשה את אותן טעויות בדיוק של מוריניו מהמפגשים הראשונים שלו עם ברצלונה, ולא היה שם אף אחד שיעיר לו.

הייתי מוסיף שהמפגש הזה ובכלל החודשים מאז פתיחת העונה מבהירים שההנהלה של ריאל מנותקת מהקהל. הקהל רוצה לראות שחקני בית, הוא שמח בהצלחתם, אבל בשביל פרז ואנצ'לוטי הם נדמים כסרח עודף. אולי הגול של חס'ה ישנה במעט את כיוון החשיבה. ריאל, ולדעתי גם בייל ובזנמה שבינתיים על הכוונת, יכולים רק להרוויח מזה.

תוהה בדרכים 28 באוקטובר 2013

לא מדויק. מוריניו במפגש הראשון שלו מול ברצלונה שיחק את המשחק הרגיל שלו וחטף חמישייה. דווקא את שיטת הקישור המעובה הגנתית עם פפה / ראמוס הוא שיחק לראשונה (בהצלחה) בגמר הגביע.

Comments closed