תנו להפועל להיות הפועל – יניב פרנקו

הפועל ניצחה בדרבי ולכולם יש תובנות.

unnamed

 

לכבוד החבר חיים רמון.

ככה עושים את זה נכון, ככה מוציאים מים מהסלע , בתקציב מינימום, המון אהבה וירידה לפרטים , מאמן עם טונה של ניסיון ומעמד יצוק מבטון שמקבל את כל הקרדיט לבנות את הקבוצה שלו .

זרים בשקל וישראלים בשנקל , קבוצה שהיא קבוצה ובית שהוא מבצר.

ראיתי את רמי כהן שבוע שעבר בגלבוע, מסתובב בין האוהדים לפני המשחק ומוחא כפיים מהיציע במהלכו, מקשיב , שומע, מחליק צ'פחות – אישיות.

עד שלא יגיע גולדהאר אדום, אז זה המודל .

שכל אחד יוציא את התובנות שלו ממה שהיה אתמול, בסוף הרי כולם מדברים מהפוזיציה ,אני אישית לא רואה את השינוי בכדורסל מגיע כל כך מהר, אולי תהיה פה קצת יותר תחרותיות , אולי קצת הרבה יותר.

בסוף שורה תחתונה , מכבי גדולה עלינו בכל כך הרבה מספרים – והפער ,למרות אתמול – לא משתנה.

אבל הדרך של הכדורסל שלנו נכונה הרבה יותר מהכדורגל שלנו – יש לנו גם הרבה מה ללמוד מהכדורגל של הצהובים, אבל קודם כל ולפני הכל , כדאי שהחברים מבלומפילד ייקחו שיעורים פרטיים בהדר יוסף.

תנו להפועל להיות הפועל!

***

רפאל נאה כתב הבוקר שחבר (נראה לי שאני יודע מי זה החבר) יעץ לו לא להגיע להדר יוסף, כי מסוכן , למה לך להסתכן הוא מספר שאמר לו החבר.

אבל רפאל לא פראייר ורפאל אמיץ, ולא מפחד, אז הוא הגיע ואפילו כתב על זה הבוקר בעיתון.

כוחות השוק ככה לימדו אותי חזקים מהכול – יש היצע וביקוש ,רק שלפעמים יש כוחות שחזקים מהשוק– יד נעלמה שמכתיבה ביקושים נעלמים.

כולם מפחדים הם אומרים, כולם מפחדים מהיד הנעלמה ,כולם חוץ מאילן השועל.

הפרובוקציה הזו זו פרובוקציה בסגנון שאול אייזנברג, וזה באמת הדבר הכי גרוע שאפשר להגיד עליה.

זו המסיבת עיתונאים של רני רהב וסיפורי הפקקטה קפה שלו.

זה עולם ישן של ספינים מבית מדרש של תקשורת ישנה , זו שמאמינה בצווי איסור פרסום ומחפשת את האחראי על האינטנרט ובדיוק כמו שרני רהב שירת את קופיקס הרבה יותר משתרם למעסיקים שלו ברולדין , ככה יזכרו את הדרבי הזה.

עוד פרק במיתולוגיה המודרנית באדום.

מעטים מול נפקדים.

***

חטפתי לא מעט בתגובות על הפוסטים שכתבתי על מכבי חיפה וסוגיית המנהל המקצועי, זה לא הסיפור עכשיו, אבל ארז אדלשטיין בשביל הפועל ת"א זה שידוך משמיים.

וזה קייס סטדי שכדאי גם ללמוד ממנו מעבר להפועל.

בכדורסל כמו בכדורגל , הניסיון האישי שלי עם מאמנים ישראליים מהסוג של ארז קצת שרוטים, קצת מצולקים, שבאים להפועל ומשקמים את הקריירה שלהם לצד בניית אבן דרך משמעותית בהיסטוריה האדומה.

כמו שגוטמן וקשטן הלכו אחרינו לנבחרת , ככה מתקרב לשם ארז, זה בכלל לא משנה אם הוא באמת מאמין בכל הלב בישראלים, או שזו ברירת מחדל .

אדלשטיין צריך להיות מאמן הנבחרת הבא.

***

קטמון מנצחת את סאסי בדקה ה92 , שלושה ימים לפני שהפועל מנצחת דרבי שכולו אדום , מקריות? לא קונה את זה.

בלי קטמון אמר מישהו בתגובות השבוע , לא הייתה הפועל אוסישקין, לא ככה , הם היו שם קודם.

הם הסיפור המרגש באמת של הימים האחרונים, אבל לא יכול להיות שזה סידור מקרי של לוח המשחקים.

***

מתי כבר פותחים את הדרייב אין ?

המונדיאל יסתדר
מונדיאל בלי סקנדינביות. בעליית היוונים אתנחם

35 Comments

סתמאחד 19 בנובמבר 2013

מה יצא לקשטן וגוטמן מהליכה לנבחרת למעט עוגמת נפש ושנאת ההמונים ?
איזו סיבה יש לאדלשטיין ללכת לנבחרת ?
מי שממתין לגולדהאר האדום צריך לשאול את עצמו מה יהיה ההבדל בין גולדהאר הצהוב שבנה סגל של שכירי חרב וקונה אליפויות בכסף לגולדהאר האדום שיבנה סגל של שכירי חרב ויקנה אליפויות בכסף.
אם הפועל תהיה דומה למכבי אז היא תחדל להיות הפועל

יניב 19 בנובמבר 2013

מה יצא להם ? לפעמים אתה צריך לעשות תפקיד רק כדי שתוכל להגיד לעצמך שניסית , קשטן יצא משם מאמן אחר , גוטמן אם יעשה עוד קדנציה יכול עוד לעשות שינוי .

JOSH 19 בנובמבר 2013

גולדהאר עשה "קצת" יותר מלקנות שכירי חרב שיביאו אליפות.

יואב 19 בנובמבר 2013

מונס, דור, עומרי,שרן,ברק,ג א ל, מושיקו.
שכירי חרב בתחת שלי.
הפועל לעומת זאת היא שכירי חרב לגמרי-אבל מאדדד בינוניים.
מיטשענק….

אריק 19 בנובמבר 2013

שכירי חרב??? אליפות בכסף???

אני עייף מדי בשביל להגיב ברצינות למה שכתבת…

דגש 20 בנובמבר 2013

אחים צהובים יקרים,
אתם צריכים להכיר את המנטליות והתסביכים הקומוניסטיים של הפועל בשביל להבין את הדברים בפרופורציה הנכונה. אני אעשה לכם סדר אחת ולתמיד במה שקורה בראש האדום. זהירות! גילויים קשים, הקריאה אסורה לצהובים מתחת גיל 18.

הפרופורציה הנכונה היא:
1. הקבוצה היחידה שיש לה נשמה היא הפועל תל אביב, לכן כששחקן אדום מגיע להפועל הוא נותן את ליבו ומתחבר לקבוצה עם הנשמה, אמנם הוא מקבל כסף, אבל התפקיד של הפועל הוא רק להשוות את ההצעה כדי ששחקנים לא *יפסידו* מזה שהם משחקים שם, אבל לא, חס ושלום, כדי שהם ירוויחו.
2. מכבי תל אביב היא קבוצה חסרת נשמה, היא ההפך מנשמה, היא מכונה קפיטליסטית שפוגעת בקבוצות עם נשמה, ולכן הסיבה היחידה ששחקן יבוא לשחק בה הוא כי הוא שכיר חרב תאב כסף. שחקן בית במכבי תל אביב הוא שכיר חרב שהיה שכיר חרב עוד מנעוריו ושיחק בקבוצת נוער של שכירי חרב אחרים.

3. אסור לקבוצה לנצל יתרון תקציבי ולנצח קבוצות עם תקציב קטן יותר. אם היא עושה את זה היא חזירה קפטילסטית.
4. אז תשאלו איך חיים עם זה שהפועל מנצחת קבוצות פחות טובות, כמו הפועל עכו והפועל חיפה?
בהפועל מצאו פתרון לבעיה המוסרית הקשה הזו: מחלקים את קבוצות הליגה לשתי רשימות: רשימת הקבוצות העשירות ורשימת העניות.
ברשימת העניות נמצאות כל הקבוצות שיש להן תקציב נמוך מזה של מכבי תל אביב. ברשימת העשירות נמצאת מכבי תל אביב. לקבוצות עניות מותר לנצח קבוצות עניות אחרות, כי הן עניות (גם כשקבוצה ענייה אחת היא הפועל עם תקציב של 40 מיליון והקבוצה השנייה היא עכו עם רבע מהתקציב הזה). אבל כשאחת מהקבוצות העשירות מנצחת קבוצה ענייה, זה ניצול ברור של יתרון כלכלי שהופך לחזירות קפיטליסטית דוחה. גם כשהיא מנצחת את מכבי חיפה שיש לה 60% מהתקציב של מכבי תל אביב.

אני לא צוחק. כלומר, אני כן צוחק כי זה מטומטם. אבל זה גם אמיתי. לא ככה, יניב?

דגש 20 בנובמבר 2013

בשנת 2011 להפועל היה תקציב יותר גבוה מלמכבי תל אביב, לכן רגע לפני שהפועל והקונספציה קרסו לתוך עצמן הם העיפו את טביב.

יניב 20 בנובמבר 2013

בגלל שאנחנו כבר החלפנו דיעות לא פעם אני אתייחס הכי ברצינות .
בוודאי שיש לנו כקבוצה אישיו עם כסף – נקודת הייחוס של הפועל היא הקבוצות הגדולות , לאורך השנים בכדורגל הפועל היתה המועדון היותר חלש כלכלית – בטח אם בודקים את זה בפריסה רב שנתית , על הכדורסל אני בכלל לא מדבר .

כדורגל וכדורסל בהפועל חוו בעלים שגנבו מהקבוצה כסף , ממש כך , גם שאול וגם טביב .
אני כאוהד שילמתי כסף לעמותה בכדורסל כדי שתהיה לי קבוצה ושילמתי כסף כדי לשחרר אותה מבעלים שגנב ממנה כסף בכדורגל – אתה לא .

אני בניגוד למגיב פה לא חושב שבמכבי הכל זה שכירי חרב ומאוד מעריך את מה שקורה שם , אבל לפעמים בתגובות ההתנשאות שמגיעה מהצד הצהוב היא כזו ששוכחת שבכל המקצוענות שם , יש יסוד חזק של כסף .

את שמעון גרשון מאוד אהבתי ואת ערן זהבי אהבתי יותר – הם היו עוגנים בקבוצות וברגעים גדולים – הם הלכו לקבוצות יותר עשירות וזה אף פעם לא כייף , אני מניח שגם כשקנינו את שכטר מנתניה זה לא היה תענוג לאוהדים שלהם , אבל היו לי כאוהד יותר רגעים כאלה מלך – בכדורסל זה בכלל היה נוהל עוד משנות השמונים – מרסר זוכר ? .

אני מאוד אשמח שיהיה לנו גולדהאר .

דגש 20 בנובמבר 2013

אנחנו לא שוכחים שגולדהאר עשיר ומוציא מלא כסף והתקציב גבוה, ואת האמת? אנחנו לא רוצים לשכוח. אין סיבה לשכוח דבר טוב וחיובי כמו תקציב גבוה (קצת פחות טוב שהבעלים צריך להוציא כי אין הכנסות שיכולות לממן אותו). אבל כמו שאתה כתבת במקומות אחרים, מזמן למדנו שכסף רחוק מלהיות העיקר בכדורגל. צריך הרבה יותר, ומההרבה יותר אנחנו מתפעלים יותר מהכסף.
הגיוני שאתם (וכמותכם בקבוצות אחרות) תרגישו שזה לא הוגן שיש לנו יותר כסף לאורך השנים, שזה נקודת פתיחה אחרת עוד לפני שהמשחק החל, אבל אנחנו מתייחסים ליתרון הכלכלי כחלק לגיטימי לחלוטין מהמשחק ולא מתביישים להשתמש בו כדי להשיג יתרון. בדיוק כמו שהכישורים הניהוליים של הברון, אנגלידיס וג'ורדי הם חלק מהמשחק ואנחנו דווקא גאים בהם. וכשמתייחסים אל הכל כאל חלק מהמשחק, גודל התקציב כבר לא כזה חשוב, כמעט כמו נאני בנבחרת פורטוגל.

אני יודע שאתה תשמח שיהיה לכם גולדהאר, אבל אתה מסכים איתי שיש לא מעט אנשים בהפועל שחושבים דברים דומים למה שכתבתי?

יניב 20 בנובמבר 2013

כמו שרשמת , לא חושב , כמו שרשמתי יש פה אישיו עם כסף .
ויש פה אישיו עם הכסף של מכבי שלאורך שנים העביר יותר שחקנים מאדום לצהוב מאשר הפוך – זה דבר אחד לקחת כוכב וסמל אדום ודבר אחר לקחת שחקן שמכבי ויתרו עליו .
אבל בסוף גם זה נכנס לפרופורציה .
לדעתי הסיפור הוא שונה בין כדורסל לכדורגל – בכדורסל הפערים כבר לא הגיוניים ולא נתפשים ,התחרות כבר לא הוגנת , היא לא הוגנת כבר יותר מדי שנים וכמו שרשמתי גם בפוסט בשורה התחתונה מכבי גדולה עלינו בכמה מספרים .
ואז גם פרובוקציות כמו שהיו השבוע מרתיחות יותר וגם הבכי על חוק רוסי כזה או אחר .
במצבכם אין לכם יותר מדי סיבות להתבכיין ,למרות שכמו כל אוהד אתם מוצאים את הסיבות , בקטע הזה כולנו דומים .

בכדורגל הסיפור הרבה יותר הוגן ,הפער הוא כזה שניתן לסגור את חלקו דרך ניהול טוב יותר וזו הציפיה שלי מההנהלה שלי .
ותאמין לי שעל כל אוהד שלא רוצה שיהיה פה גולדהאר , יש עשרה שכן רוצים , מה שכן אחרי שאול וטביב רוצים לוודא שזה באמת גולדהאר ולא עוד פעם טביב .

דגש 20 בנובמבר 2013

מקבל, אני לא מכיר מקרוב את אוהדי הפועל (תתפלא או לא, בנגב אין הרבה מאלו, מכבי, חיפה ובית"ר – כן) אבל קראתי בכל מיני מקומות כאלו שקידשו את העוני, וחיברו את זה עם הסוציאליזם ההוא.
*
החוק הרוסי הוא לא באמת סיפור חשוב. מכבי והרבה אוהדים לא הזדהו עם התלונות של הישראלים עוד בעונה שעברה, וגם ממילא לא מרוצים מההישגים שלהם. אבל מכבי שיחקה בחוק רוסי עוד כשכולם היו עם 4 זרים, וזה בטח לא תרוץ ליכולת חלשה ולא חושב שניסו לתרץ אותה כך. אולי ניסו להסביר את ההבדל מהיורוליג, וזה באמת אחד ההבדלים מהיורוליג.
*
בכדורסל החוקים ואוכפיהם במשך שנים היו לא הוגנים אבל לטובתנו, עכשיו הם לא הוגנים לרעתנו.

כל הדיבורים האלו על זה שרוצים מאבק אליפות זה שטויות. לא נמאס לאנשים מזה שמכבי לוקחת אליפויות בלי מאבק, נמאס לאנשים מזה שמכבי לוקחת אליפויות נקודה. הם רוצים שגם אחרות יקחו. לגוון. שיהיה להם מעניין, ומעניין זה לא מאבק אליפות, מעניין זה אליפות של קבוצות אחרות. מכבי הכי טובה? אז דואגים שגם לקבוצה הפחות טובה יהיה סיכוי טוב להצליח מדי פעם למרות יכולת פחות טובה. *זה* לא ספורטיבי. בספורט הטוב מנצח, ואליפות אמורה לסכם יכולת של שנה שלמה. לקצר משחק מול דג'וקוביץ' למשחקון אחד כדי שיהיה סיכוי. זה לא ספורטיבי אז הוא יקרע את המדורג 200? שיקרע.

לומת זאת היתרונות הכלכליים העצומים של מכבי הם ספורטיביים לחלוטין. הם, שוב, חלק מהמשחק, מכבי הרוויחה אותם ביושר בהמון המון המון שנים של עבודה, לחץ והשקעה, ובעיקר בזכות היכולת של מי שהיה (והיום זה נראה שרק היה, מת לטעות) אחד מהמנהלים הגדולים בספורט האירופי. אז יש פער. בספורט יש פערים. זה ספורטיבי שברצלונה מנצחת את הפועל ב"ש 7:0? כן.
*
את האמת? השטויות שיוצאות מהנהלת מכבי בזמן האחרון באמת נראות עלובות. ואני מדבר על סיפור נעימי (למרות שהחוק בנושא מיסודו דפוק) והאוהדים בדרבי. אם רוצים לוותר על אוהדי היריבה בדרבי – שקודם יסכמו. שלא ינסו לקבוע עובדות בשטח כי היום כבר אין להם את הכוח. פעם היה.
*
ומשהו אחרון: מכבי לא מנסה לברוח לליגה, היא מנסה להתקרב לאירופה. לכן קבוצות שרוצות להיות טובות כמו מכבי, צריכות לנסות להתקרב לאירופה ולא לסגור את הפער ממכבי. אחרת הן תמיד תהיינה בצילנו. עוד הפועל ירושלים נצחית.

דגש 20 בנובמבר 2013

ההערה האחרונה נוגעת למכבי תל אביב בכדורגל.

יניב 21 בנובמבר 2013

בכדורגל אני מסכים – מכבי רצה הכי חזק ונכון שהיא יכולה וזה תהליך בריא לכדורגל , אני רוצה שהפועל תנוהל טוב ושיהיה לנו בעל בית חזק ואם אין בעל בית כזה אז שהיור שלנו יעבוד כמו בכדורסל – אם הדירוג של הפועל , הקהל והיכולות אפשר לבנות קבוצה נהדרת .
הפועל בכדורגל לוקחת אלות פעם ב… אבל יש עוד דברים חוץ מאליפות .
בכדורסל זה דיון אחר לגמרי – מכבי הגיע למעמד מסוים בגלל המון סיבות , לא בא לי להיכנס שוב לוויכוחי רשות השידור , זה כבר לא מעניין , יש שלב שזה מפסיק לעניין מה היה בעבר ומתחיל לעניין מה עושים כדי שתהיה פה תחרות , יש הרבה עבודה שהמועדון צריך לעשות בעצמו והוא עושה – בכדורסל המועדון הרים את עצמו מהרצפה ואם קראת את דסקל אתמול על האקדמיה לנוער אז אתה יכול לראות שעובדים בכל השרשרת .
אבל צריך גם לאפשר קצת יותר תחרותיות וקצת לטפל בחוקי המשחק ומה שעושים עם החוק הרוסי וכיוצב זה התחלה – מה שעושים בדרבי אין זה הכיוון , רק שזה קרה מאוחר מדי ופה שוב התסכול , כי הפועל עם אולם ביתי היא יותר תחרותית מלשחק בבית מכבי או בהדר יוסף .

הגישה שלי שלא צריך להגביל את מכבי בכלל , אבל שהאיגוד וגופים ציבוריים בממשלה ובכיריה היו צריכים מזמן להניע פה תהליכים שיעודדו תחרותיות כמו מענקים למי שמשתף יותר ישראלים , בניית אולמות , השקעה בנוער ועוד – התחילו לעשות וזה קצת מאוחר אבל תמיד אופטימי .
לא הכל זה אנטי מכבי , אבל יש הרבה קולות למי שרוצה פה ליגה תחרותית יותר .

יניב 21 בנובמבר 2013

ורק כדי להדגיש – אני לא מת על החוקים הנקודתיים האלה שכל שנתיים מתחלפים אבל ברור לי למה הם מגיעים , ברור לי שכל עוד לא תהיה פה רפורמה עמוקה אז הצד הצהוב ירגיש שעושים לו דווקא וצדדים אחרים ירגישו שזה לא מספיק .

אני בעד שיחקו את זליכה ויעשו זליכה 2 וישיבדקו לעומק וישיהיו הכי אובייקטיבים שאפשר ושיחזרו עם תשובות והמלצות ושמישהו יילך לעבוד ביישום שלהם .

שישבו מומחים לדיני הגבלים עסקיים ,ומומחים לעבודת רשות מוניציפלית , ומומחי ספורט בכל מיני ענפים ויעידו בעלי קבוצות ומאמנים מהווה והעבר , ושיביאו ויבדקו איך זה עובד באירופה ובמקומות אחרים , ושתשב ועדה הכי אובייקטיבית שאפשר ושייצא עשן לבן ושפעם אחת תצא פה רפורמה שתעשה שינוי ושתהיה מקובלת על כולם .

דגש 21 בנובמבר 2013

אני לא מבין מה יש פה לחקור. מכבי תל אביב היא קבוצה בטופ האירופי בכדורסל. כמו מילאן בכדורגל. מה היה קורה עם מילאן הייתה משחקת בישראל? בדיוק.

לדעתי מכבי בכדורסל דווקא יצרה המון תחרות, עימתה כל הזמן את הקבוצות בישראל עם רף שבכדורגל לעולם לא יהיה להם, והכפילה ב100 את הערך והמשמעות של תארים בכדורסל בישראל עבור כל קבוצה שהיא לא מכבי. אבל הבעיה היא אחרת, קבוצות מיואשות ומתוסכלות כי הסיכוי שלהן לזכות בתואר כלשהו הוא נמוך מאוד. לכן רוצים להגדיל את הסיכוי הזה בדרכים לא הוגנות ולא ספורטיביות. זה לא "אנטי-מכבי" מתוך קנאה, לא טענתי לרגע שזה כל הסיפור. אלא לאנשים נמאס שמכבי זוכה בכול ואחרות לא. והם עושים דברים לא הוגנים ולא ספורטיביים כדי לחלק תארים גם לקבוצות אחרות.
יותר מזה שמבאס אותי שמפסידים אליפות, מבאסת הידיעה שגם אם נבנה קבוצה מושלמת שטובה פי אלף מהאחרות ותגיע לפיינל פור של אירופה עדיין נוכל להפסיד את האליפות בגלל ערב אחד לא מוצלח. כבר לא משנה כמה אנחנו טובים בכדורסל, וזה לא ספורטיבי.
*
בכדורסל האפשרות של קבוצות ישראליות אחרות להעמיד מילאן יותר גדול, כי בכדורסל מושקע הרבה פחות כסף מבכדורגל, אבל לא נראה שיש מי שרוצה להשקיע את הכסף שכן צריך. ושוב אני חוזר לאותה נקודה של הכדורגל, תהיו יותר טובים בכדורסל, אל תסתכלו כל הזמן עלינו. הנה, אדון פיב"א הבטיח יורוליג להפועל ירושלים אם תהיה המשכיות. לא חייבים להסתכל רק על מכבי, זו קנאה שפוגעת בכם, וגורמת לכם לפגוע בנו.

יניב 21 בנובמבר 2013

קודם כל תופעה של דומיננטיות כזו אין בשום מקום אחר – אז כנראה שיש פה משהו חריג .
אבל הכדורסל לא ממצה פוטנציאל בלי קשר למכבי , לא ברמת נבחרות , לא ברמת קבוצות דרג ב שלא מגיעים למפעלים אירופאים להצלחות שהגיעו בעבר ולא לרמת הדומיננטיות של סטארים כחול לבן במכבי .ה
אז ברור שאפשר יותר .

ואני אגיד משהו שלדעתי כאוהד מכבי יש לך אינטרנט לא פחות ממני לתיקון ושינוי -ולו כדאי שחוקים כמו חוק רוסי ופינל פור יחוקקו פחות פה .

בתור אוהד הפועל מאוד שמחתי מההפסדים שלכם בגמרים לגלבוע וחיפה , אבל תכלס זה לא ספורטיבי , חולון בעיני היתה מנצחת אתכם בסדרה וחיפה היתה נותנת פייט ראוי – זה עדיף .

אני חושב שיש דרך שהכדורסל כולו ירוויח משינוי , גם מכבי , לא מאמין בניסיונות להגביל את מכבי , אבל גם לא מאמין בלוותר למכבי על כיבוש החוק (נעימי לדוגמא ) ולא חושב שעושים פה מספיק כדי לרבע את המעגל .

אסף .ג. 19 בנובמבר 2013

ההבדל בין הכדורגל לכדורסל הוא שבכדורסל ההתנהלות שקטה ושפויה לא קופצים מעל הפופיק, לא מוציאים חצי תקציב על שחקן וחצי,
לא מתנהלים בהחתמות מתוך היסטריה ומרדף אחרי קבוצות אחרות פשוט בונים את העסק במסגרת המגבלות ועם מחשבה לעתיד (החתמות של צעירים מבטיחים, המשכיות של הגרעין הישראלי המוביל וכו'..)
לא מכיר תקדים לקבוצת אוהדים בבעלות מלאה של האוהדים שהגיע להישגים כמו הפועל בכדורסל תוך זמן קצר יחסית, הפרויקט הזה כולה קיים זה השנה השביעית וכבר התבסס בליגה הראשונה, היה בחצי גמר גביע, פאקינג אוהדים שהשיגו לעצמם אולם חדש במקום הבית שנהרס ובתקווה שיהיה מוכן לפתיחת העונה הבאה.
ובקשר לאדלשטיין מאמן עצום שכנראה תפור למועדון הזה כמו כפפה ליד, אין מאמנים במעמדו שהיו באים לקבוצה בליגה השנייה ובטח לא הרבה שהיו מצליחים להוציא מה שהוא מצליח להוציא מסגל שמאוד מוגבל מבחינה תקציבית וחלקו גם מקצועית, מבחנתי שיישאר אצלנו עד שיחליט לפרוש מאימון.

יניב 19 בנובמבר 2013

גם מבחינתי אם זה לא ברור , מה עוד שאני חושב שבכדורסל אין סיבה שמאמן נבחרת יאמן רק נבחרת

גיא 19 בנובמבר 2013

למה בכדורגל יש בעיה ובכדורסל אין ???

יניב 19 בנובמבר 2013

כי בכדורגל המשימות קשות יותר ורוב שחקני ההרכב משחקים מחוץ לארץ , לא שזו אבחנה חד משמעית , אבל אם בלאט הצליח לאמן את רוסיה ולהצליח במכבי שמשחקת ב2-3 מסגרות , אז לאמן נבחרת וקבוצה מקומית זה בהחלט ישים – בכדורגל זה נראה לי קצת יותר מורכב .

דגש 20 בנובמבר 2013

בכדורסל ההתנהלות שפויה כי הציפיות הרבה יותר נמוכות. אם בכדורגל הקהל היה דורש דברים כמו לעלות לליגה הראשונה, להגיע לפלייאוף העליון או לסגור דרבי אחד בשנה בלי להפסיד גם בכדורגל היה אפשר לשמור על ניהול שפוי.

קצת יותר קשה לשמור על ניהול כזה כשדרישות האוהדים הן לשחק באירופה, להיאבק בצמרת ולזכות בתארים. בכדורגל יש קבוצה אחת עם ניהול שפוי וקוראים לה הפועל רעננה.

אריק 19 בנובמבר 2013

יניב, להפועל עם אדלשטיין אין מה להפסיד, ולכן ניתן לו הקרדיט הגדול והסבלנות.
נכון, יפה מאוד מה שהפועל כדורסל עושים, והגברת התחרות גם כן טובה.
אבל, הפועל בסה"כ מספר שנים בודדות בליגת העל (בגילגול הזה) והמבחן האמיתי של כל האוטופיה שם יימדד לאורך שנים.

יניב 19 בנובמבר 2013

עד כה עמדו יפה בכל המבחנים , מליגה ב ועד עכשיו , לא לקחו כרטיס חופשי , לא שקעו בחובות , עשו את המכסימום ובנו את העתיד קדימה .
הרבה מעל ציפיות כולם ומשם האוטופיה .
אבל אתה צודק , אם לא תהיה לזה המשכיות ואם להמשכיות לא יתווספו הישגים נוספים זה לא מספיק .
השלב הבא מבחינתי זה לעלות כיתה בהכנסות , להתייצב בארבעת הראשונות וללכת למסגרת אירופאית .

אדום 19 בנובמבר 2013

אחלה כתבה רק שיש לך טעות בפרט אחד די גדול, הפועל אוסישקין הייתה לפני קטמון, עם כל הכבוד לקטמון ויש כבוד.

עדי אבני 20 בנובמבר 2013

יניב, לצערי, ולמרות שאני אוהד הפועל רגל הרבה יותר מסל (במשחק הכדורסל האחרון שהייתי בו הסתובבו על הפרקט ג׳ון דנזל וקרל איימוס), הפועל רגל לעולם לא תצליח להיות מה שהפועל סל יכולה ועושה בפועל. זה קשור למספר משתנים:
א. המגרש הקטן יוצר מהאוהדים קבוצה הרבה יותר מלוכדת ומגובשת, ולכן גם הומוגנית. אין ״שער 2 לעודד״. אין ויכוחים מהותיים. אין מקום (פיזית) לטרמפיסטים. גם עם המגרש יגדל (בעזרת מפלצת הספגטי הקדושה) בעוד אלף חמש מות מקומות בשנה הבאה, אני לא רואה את זה משתנה בצורה דראסטית.
ב. בשביל להעמיד קבוצת כדורסל ראוייה בליגה שלנו צריך תקציב הרבה יותר קטן מאשר בכדורגל. זאת הסיבה לכך שכמה מאות משוגעים לדבר שנותנים 400 שקל כל שנה פלוס כמה ספונסרים יכולים להעמיד קבוצה בתקציב סביר מינוס בליגת העל, ואם אכן יצטרפו עוד כמה מאות לאחר בניית הדרייב אין, אפילו תקציב סביר פלוס. בכדורגל הסכומים האלה לא מגרדים את ההתחלה של תקציב המינימום לליגה השנייה. לא כל שכן לקבוצת צמרת בליגת העל. זאת החומה שקטמון עומדת להתנגש בה, וזאת החומה שתמנע מהפועל ת״א. אלה הסיבות שבגללן קשה לקחת שיעור מהדר יוסף וליישם בוולפסון

יניב 20 בנובמבר 2013

לא מסכים .
בכדורגל יש הרבה יותר מקורות תקציביים , בשנה שעברה הפועל הכניסה למעלה מ40 מיליון שקל והשנה תכניס 25 .
ועדיין היא מסיימת בגירעון .
הסכומים שציינתי זה לפני השקעות הבעלים .
ועדיין היא מסיימת בגירעון .

ומילא הגירעון , תחלופת המאמנים שנה שעברה , הגדרת המטרות הלא ריאליות , מרדף אחרי כוכבים וניסיון לא ריאלי להתחרות תקציבית בטייקון כמו מיטש .

הפועל של גוטמן והפועל של ארז מאוד דומות – סגל מאוד ישראלי , זרים שבאו בכסף קטן וגדלו לכוכבים , קבוצה שמוציאה הרבה יותר מסגל שחקנים ,וכך הלאה .

רמון וחבורתו לא התיימרו להיות ספונסרים נדיבים , איש לא ביקש את זה אחרי טביב , גם רמי כהן לא עושה את זה , אבל הניהול בכדורסל הוא ניהול ריאלי וצנוע , הכדורגל בשנה שעברה ובקיץ האחרון חרג מהדרך הזו , ואם לא יגיע רוכש בקרוב הוא יצטרך בכוח לחזור לדרך הזו – יש מצב שזה בדיוק מה שאנחנו צריכים .

כריסטי ברטו 20 בנובמבר 2013

בקטמון כבר התנגשנו בחומה הזו. התקציב שלנו בגדול זה 460 חברי עמותה שנותנים 1200 ש"ח כל אחד+ תרומות מאוהדים אמידים+ חסויות+ כסף ממכירת כרטיסים ומנויים+ הכסף שיום אחד אולי עוד יגיע מהטוטו. כלהסכומים האלו יחד מאפשרים לקטמון להחזיק קבוצה בינונית מאד בליגה הלאומית, קבוצה שככל הנראה עכשיו לא תרד אבל גם לא תתמודד על העלייה מול מפלצת כמו נתניה עם תקציב יותר מפי שניים. בלי בעל הון זה המצב, זה מה שאוהדים יכולים להשיג, מקום עשירי בליגה הלאומית בכדורגל.

יניב 20 בנובמבר 2013

אני לא בקי במספרים של קטמון ומקורות המימון של קבוצה בסדר גודל הזה.
אבל בליגת העל התקציב שהפועל יודעת לגייס ממקורות עצמאיים צריך ויכול להספיק לאחד משלושת המקומות הראשונים ולבניית קבוצה תחרותית.

עדי אבני 20 בנובמבר 2013

הפועל יכולה להכניס עצמאית בין 20-25 מליון שח בשנה, בתנאי שהיא היתה בצמרת בשנה קודם (מענקי מיקום), בתנאי שרפ המינויים ימשיך לעמוד על 8000 פלוס מינוס ובתנאי שהטוטו יעביר הקצבות. זה תקציב של אמצע טבלה בערך. אירופה יכולה להוסיף עוד 10, אבל כפי שראינו השנה קשה לבנות על זה תקציב. בשביל להיות קבוצת צמרת צריך עוד לפחות 10-15 מליון, וזה בהנחה שאתה מוותר לחיפה ובטח למכבי על האליפות מראש. ובשביל ה10-15 האלה צריך פילנטרופ.

יניב 21 בנובמבר 2013

פה אנחנו חלוקים כבר אמרתי – הפועל זו קבוצה שיחסית קל לה להגיע אחת לשנתיים לליגה אירופאית ואני זהיר – מה שקרה השנה זה שאחרי שנה נוראית היא החליפה סגל מלא – היא לא היתה צריכה להגיע לזה בכלל אם היא היתה מנוהלת נורמלי בשנה שעברה – אבל קורה .

פעם בשנתיים אירופה -פעם בשנתיים לגדל שחקן ולמכור אותו במיליון וחצי יורו ופעם בשנתיים למכור שחקן בחצי מיליון יורו – יעדים ריאלים לחלוטין לקבוצה כזו ויש לך תקציב ממוצע של 35 מליון שקל .

די והותר לבנות קבוצה טובה – שאם היא מאומנת טוב היא שווה צמרת גבוהה – שכטר וורמוט אלה הרפתקאות – עסקאות דמארי והן חיים כנל – כל החיים לא היה פה פילנתרופ – אם יהיה אני מאוד אשמח – כל עוד אין , ניהול ריאלי זה המינימום .

כוכב עליון 21 בנובמבר 2013

יפה. אבל השאלה עם אוהדי הפועל ברגל יקבלו את העובדה שיסיימו 8 את העונה? זה מתחיל בציפיות, משם אפשר לבנות הכל. בוא נקח לדוגמא את הפועל ירושלים בסל, במצב רגיל של עונה כמו שיש להם, הפסדים לכל מיני סופיות באירופה ותבוסות של 30 הפרש לנס ציונה, היו כבר מקבלים כתבות חוזרות ונישנות על משבר, רק שיש להם בעלים חדשים שמכריז מראש שיש פה תהליך והנה לך כל כתבות המשבר הרגילות והאהובות נעלמות. אם כל קבוצה הייתה מדגישה מטרות בתחילת עונה, אולי כל תוכניות יציע העיתונות שמשתלטות לנו על החיים היו נעלמות.

יניב 21 בנובמבר 2013

הכל מתחיל בציפיות -אתה לגמרי צודק , רמון קיבל את הפועל כשכולם רק שמחו שאין טביב , ולקח סיכונים מיותרים , דווקא טביב הגאון הנמיך ציפיות והנה קהל כמו ביתר שהוא לפחות דור שני כמו הפועל זורם אם זה יופי .

דנה 21 בנובמבר 2013

לאוהדי מכבי. אני שואלת את השאלה הזו שוב ושוב ועדיין לא קיבלתי אף תשובה.
למה פיינל פור הוא רעיון נוראי בליגה ורעיון הגיוני ביורוליג. ברור לכולם שאולימפיאקוס לא היתה לוקחת אליפות באף אחת מ-2 השנים האחרונות אם היו סדרות. אין סיבה שקבוצות שמובילות כל העונה כמו צאסק"א או ברצלונה יפסידו אליפות במשחק אחד.
איפה ההבדל? (כמובן שביורוליג אין פערי תקציבים כמו בליגה שלנו.

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 22 בנובמבר 2013

אז מישהו אמר בתחילת השבוע, ותיקנתי אותו. ואתה מצטט אותו עכשיו, וגם אותך אני אתקן. הפועל אוסישקין הוקמה לפני קטמון. הפועל אוסישקין כבר נרשמה לעונת המשחקים של ליגה ב' ביום שבו שירצקי רק הודיע על כוונתו להקים את המיזם של קטמון.

יניב 22 בנובמבר 2013

צודק.

Comments closed