השמיכה קצרה מידי רן – יניב פרנקו

יש פער עצום בין איך שבן שמעון רואה את הכדורגל שהוא רוצה לשחק, לחומר השחקנים שיש לו

Question_mark_(black_on_white)

 

מבאס, מבאס מאוד.

באחד אפס אמרתי לעצמי שכבר יותר מדי זמן לא ראיתי את בלומפילד ככה שמח ,לא תגידו שמחה של תואר או של משחק גדול באירופה, סתם לראות את כל הקהל שר ומבסוט .

משחק לאור זרקורים , בלומפילד מלא, יריבה גדולה , אחד אפס והקהל קופץ ושר.

הרבה זמן לא היה לנו.

גם את הניצחונות שגירדנו השנה ,גירדנו בחוץ ,במשחקים קטנים ,על החצי השני של שנה שעברה אני לא מדבר.

הרבה זמן לא היה לנו בלומפילד שמח ואדום , גם לאחר הדקה ה90.

***

על העובדה שבן שמעון הגיע להפועל בשלב מוקדם מדי בקריירה כבר כתבתי , אני שונא להגיד שאני שונא להגיד אמרתי לכם- אז הנה אמרתי לכם.

אבל קורה לי משהו איתו בדרך, אני מתחיל לחבב את הבחור.

בכלל יש לי תחושה שלאן שהפועל לא תלך ,הוא מסוגל לצמוח איתה , הוא יכול לבנות קבוצה בתקציבים קטנים יותר, ויידע בהמשך לבנות קבוצה בתקציבים הנוכחיים ויותר.

מה שכן – עד עכשיו ,העסק לא דופק והרבה בגללו.

ההפסד אתמול זה עליו- כלומר חיפה יכולה לנצח את הפועל הנוכחית גם במערכים ובסגלים אחרים – אבל אתמול זה עליו.

בקיץ מהצד היה נראה שהפועל עושה בעיקר בחירות מושכלות – בן שמעון עצמו הוא כזה, להביא זוג בלמים ששיחקו ביחד עושה שכל, לייצר תחרות בשער נשמע הגיוני, להביא קשר אחורי כמו בריאן זה הגיוני, וסיפור שכטר -הרי היו לשכטר עצמו עוד הצעות בקיץ ,כולל ממועדונים עם ניהול מקצועי מתקדם – בקיצור – היה פה הגיון.

אבל לפעמים כל ההיגיון הזה ביחד- כל התובנות הבודדות הכי נכונות לא מתחרות למשהו גדול.

לפעמים זה שיש למאמן רעיון מרכזי על איך קבוצת כדורגל צריכה להיראות – זה חסם.

לפעמים להיות יותר מדי חכם , יותר מדי פילוסוף של המשחק– זו בעיה.

לפעמים פשוט צריך לזרוק את התכנון המוקדם לפח ולהתחיל לעבוד עם מה שיש .

 אפולו 13 הסרט כזה.

***

יש פער עצום בין איך שבן שמעון רואה את הכדורגל שהוא רוצה לשחק לחומר השחקנים שיש לו.

ולהמשיך להתעקש ,מזכיר קצת ילד קטן שמנסה בכוח לדחוף את העיגול לחור של המשולש.

***

להפועל אין משחק אגפים- כי אין לה מגנים מספיק טובים וכי אין לה שיטה שמכירה בזה.

מה עושים? או שמוותרים על קונספט המגנים בכלל, או שלומדים להחביא את הבעיה דרך מערך כזה או אחר.

זו דילמה של מאמן נבחרת בדרך כלל ,מאמן שקיבל מנדט לבנות את הסגל מאפס לא אמור להיתקל בכזו בעיה, לא אמור להגיע למצב שיש לו אינפלציה של קשרים אחוריים ושוערים מובילים ואפס מגנים .

זה ברור שהיום היו משחקים אחרת עם התקציב, זה גם ברור שהתקציב לא היה בעיה בקיץ, היום הוא בעיה.

אבל זו הסיטואציה.

מאמני היציע מציעים לעבור לשחק עם 3 בלמים ולוותר על מגנים בכלל  ,חלקם מציעים שמר ליאור לוי יעבור לצד ימין וששון מלכה ייכנס לשמאל.

אחרים רוצים את שי אבוטבול בהרכב לצד בריאן ושזגורי או ספורי ישחקו על הקו .

זה לא משנה ,הרעיון המרכזי שאיתו בן שמעון בא לעונה הזו ,לא רלוונטי, זה המסר.

עכשיו הזמן לקחת את נקודות החוזקה– את 2 החלוצים , את ורמוט , את כל הסגל הגדול הזה, ולבנות לו שיטה ,שתחביא את החסרונות ותשחק על היתרונות.

היתרונות המעשיים, ולא התיאורטיים.

***

הסיטואציה הזו מזכירה לי את דן שמיר בגמר ההוא נגד מכבי , שתכנית המשחק פשוט לא עבדה ושהמאמן הסופר חכם הזה, והמתוכנן הזה , זרק הכול לפח והתחיל אלתר – זה נגמר בגביע .

לפעמים צריך לזרוק את התכנון המוקדם ולשחק עם מה שיש .

***

השמיכה קצרה מדי רן ,הסגל הזה שאתה בנית ,לא מספיק טוב לשחק את הכדורגל שאתה רוצה לשחק.

תלמד לעבוד עם השמיכה שיש , כי החורף מגיע .

***

מבאס, מבאס מאוד.

כבר לא גימיק!
יומן סוף העונה של הג'איינטס

26 Comments

אברם 25 בנובמבר 2013

אפשר לאלתר וגם אפשר להמתין בסבלנות. מדובר בקבוצה חדשה מהקופסה שצריכה להתחבר, ללמוד את השיטה ואת המאמן שלה. המטרה השנה היא כרטיס לאירופה ובניה של שלד שיהווה בסיס לקריאת תיגר על האליפות שנה הבאה. יהיו פנצ'רים בדרך ולא צריך להיות כל כך היסטריים כמו שאוהדי הפועל היום.
הפתרון שלך מעניין, השאלה אם השחקנים הנוכחיים יוכלו לשחק המערך הזה. זו בעיה שרב"ש יצטרך לפתור אם ילך על זה (אני סקפטי).

בלייק 25 בנובמבר 2013

רן בן שמעון כנראה מאמן טוב (לא כל מאמן היה לוקח אליפות עם קרית שמונה), אבל הוא קצת עקשן (ולא שהוא המאמן היחיד העקשן). יותר מידי פעמים כשהעסק על הדשא לא עובד מספיק טוב, הוא לא מצליח למצוא את האלתור הנכון, את הפיתרון היצירתי לפתוח את הפלונטר.
קשה להתווכח עם זה שלהפועל יש סגל שחקנים טוב, אפילו מאוד ביחס לכדורגל הישראלי. אבל, בן שמעון מתעקש. נניח שטועמה מבוגר מידי בשבילו, והוא לא רואה בו חלק אינטגרלי מהעונות הקרובות, אבל למה אבוטבול בקושי רואה דשא? זה לא שאלה שמשחקים באזורים שלו מצליחים יותר מידי. מה עדיף בלוקאס סאשה (אם מסתכלים על אתמול)?
הרי לפעמים שני כדורים חופשיים של ראיו זה ההבדל בין משחק שקול לבין "התפוצצות". אבוטבול מאיים מבחוץ בבעיטה ובהכנסת כדורים פנימה יותר מכל הקישור של הפועל ביחד.
לגבי המגנים – להפועל לא רק שאין מגנים, אלא יש לה יותר מידי כאלה. הם פשוט כולם די בינוניים, ובמצב כזה באמת עדיף כבר ללכת עם מלכה, לפחות לו אולי יש עתיד בעמדה הזו.

אריק 25 בנובמבר 2013

כמה דברים:
1. בן שמעון אכן בנה קבוצה טובה בק"ש עם תקציב נמוך, אבל כולם שוכחים מרכיב אחד חשוב – לחץ, שלא היה בק"ש ולכן בהפועל, שיש בה לא מעט לחץ (גוליית…?), יותר קשה.
2. אין כמעט מגנים טובים בליגה (וגם בעולם). תראה קבוצות אחרות בליגה שמאלתרות מגנים.
3. תן לרן זמן. אני בטוח שהוא יעשה משהו טוב. אתמול הפועל לא היו כל כך רעים (בטח לא במחצית הראשונה), ולא ברור לי למה חיפה כל כך שמחה על משהו מהמשחק אתמול מלבד על התוצאה.

יניב 25 בנובמבר 2013

אני גם מתחיל להשתכנע שבסוף הוא יעשה מהפועל קבוצה טובה.
חבל שהוא מתעקש ונופל בקטנות- אבל לדעתי בסיבוב הבא הפועל תהיה קבוצה טובה יותר.

לגביי מגינים- כמובן שהבעיה רחבה יותר- אבל לפני העונה אפשר היה להביא לפחות לעמדה אחת מגן זר- בחרו שלא.
כרגע ליאור לוי בעיני כמגן שמאלי זה פתרון פחות טוב מאותו ליאור לוי בימין שזו הרגל הטבעית שלו- לפחות שעמדה אחת תקבל את הפתרון הכי נכון.
דרך אגב למירב הבנתי קולין שיחק בקפריסין מגן- אולי זו גם אופציה.
ואפשר גם לשחק עם 3 בלמים -5 קשרים ו2 חלוצים – שזו לדעתיה אופציה הכי טובה- אבל אני בסוף יושב עם הגרעינים ביציע

רועי 25 בנובמבר 2013

כמובן שלא הזיק לדן שמיר באותו גמר, שירושלים הלכו לקו 48 פעמים, מתוך זה ברבע האחרון יותר מ 20 זריקות עונשין.
הייתי חייב :)

אר 25 בנובמבר 2013

מסכים לגבי רן. צריך להגיע לאירופה שנה הבאה ולבנות קבוצה שתוכל להתמודד עד הסוף. הוא נראה שיכול לעשות את זה.
הפועל השנה קבוצה מוגבלת. הבעיה בקישור ובהנעת הכדור.
איליץ' בלם טוב מאוד. ולמרות הטענות על המגינים, דגני, לדעתי הוא פוטנציאל שיכול להגיע לרמה מספקת.
גורדנה לא ברמה וורמוט מעולם לא היה זה שהכל עבר דרכו, גם בעונות הטובות שלו. חסר קשר שינהל את המשחק. אבוטבול לא מספיק טוב בשביל להוביל קבוצת צמרת. אף פעם לא היה. טועמה יכול לשחק עשרים דקות וגם ההרמות שלו ובעיטות העונשין רחוקות משיאן.
דבר נוסף, ההצבה של החלוצים לא נכונה. לכולם זה ברור. שכטר צריך לשחק בצד. אפשרות נוספת, להוריד את דמארי לשחק מאחורי החלוצים (אם היו…). לדעתי זה תפקיד שתפור עליו. הוא מצויין עם הפנים לשער. ויכול לעזור בייצור המצבים ולהיכנס פנימה. גם זגורי.

אר 25 בנובמבר 2013

ועוד דבר, מעבר לטקטיקה, ובהמשך לפוסט של "יותר מציאות ופחות אידיאל", נראה שעד כה רן רך מידי עם השחקנים. אתמול, כמו גם בעונה שעברה, השחקנים לא הראו נחישות, ריכוז והבנה של המעמד ומה מצופה מהם. הגיע הזמן להפסיק להתייחס לשמות וכוכבים ולהתחיל ליצור תחרות אמיתית על ההרכב עד שייתייצב למשהו סביר. המחצית הראשונה מול פאנדורי, כשעל המגרש היו ספורי וזגורי, הייתה מחצית מצויינת.
זו גם המשמעות של לשחק עם מה שיש. ועם מי שיש. יש מצב שאמול נפל איזשהו אסימון.

יניב 25 בנובמבר 2013

מסכים- דרך אגב במחנה אימונים ההרכבים עם ספורי וזגורי היו גם מעניינים- וזו היתה גם התחושה האופטימית שיצאה משם – ולא רק הם.
רק יודע לבחור שחקנים מליגות נמוכות- הוא הביא כמה שמות מאוד מעניינים – רק שהוא נעול ומפחד קצת מהכוכבים.

התחושה שלי היא בדיוק זו – שאתמול האסימון נפל.

פרופסור 25 בנובמבר 2013

קצת פירגון לגבי בניית הסגל.
אם בקיץ הזה או הקודם היו שואלים אותי:
* ורמוט או זהבי? הייתי לוקח את ורמוט.
* שכטר או ברדה? הייתי בוחר שכטר.
והייתי טועה. ובגדול.
ועדיין, הכוונות היו טובות.

יניב 25 בנובמבר 2013

ועדיין אבסולוטית ורמוט שכטר שחקנים שאפשר ללכת איתם דרך יפה , אבל הם לא קוסמים – בשיטה ובמערך נכונים יותר אפשר להוציא מהם הרבה יותר .

אבל בוודאי שהיום זהבי וברדה שחקנים משפיעים בהרבה .

גיסנו 25 בנובמבר 2013

להפועל יש 3 בעיות עיקריות:

1) הסגל על הנייר נראה הרבה יותר טוב ממה שהוא באמת. לדוג': מגן מוכשר ומוצלח מקרית שמונה, מגן העתיד של הנבחרת שפשוט לא קיבל צ'אנס ראוי במכבי חיפה, בלם הולנדי מנוסה, ילד הפלא מהפועל ר"ג, צמד הכוכבים שזכו בדאבל לפני 3 וחצי שנים בעונה מופלאה.

2) כבר כתבתי את זה – ההיאחזות בעבר. מלבד הויתור על טועמה הפועל עדיין מנסה יותר מדי לשחזר את הסגנון והמבנה מעונת הדאבל. אבל שכטר וורמוט של היום הם לא מה שהיו אז וספק אם גם יהיו (מדברים על התלות של מכבי בזהבי, אבל איך נראית הפועל כשורמוט לא בעניינים?), שי אבוטבול למרות לא מעט עונות מאוד בינוניות נחשב עדיין למושיע, טועמה שאפילו הבעיטות החופשיות שלו כבר לא מהלכות אימים על היריבות כמו בעבר הופך למושיע שלא סופרים אותו, וכו' וכו'. הפועל לא באמת התקדמה עדיין בפן המחשבתי.

3) מכבי ת"א. ההצלחה של מכבי מחרפנת את הפועל. אחרי כל נצחון מדברים על "להתחרות במכבי" ו"אנחנו שווים לרמה של מכבי", אחרי כל הפסד "מעולם לא אמרנו שהמטרה היא להתחרות במכבי, רוצים לבנות לטווח ארוך". כשמדובר במועדון די קפריזי גם ככה, ההצלחה של מכבי זורקת את המאניה דיפרסיה וחוסר המודעות העצמית לשיאים חדשים.

יניב 25 בנובמבר 2013

אני מסכים חלקית .
סעיף 1- הבעיה בסגל היא לא ההגדרות – ילד הפלא מהפועל רמת גן הוא שחקן אבסולטי טוב , אפשר להוציא ממנו הרבה יותר – גם מכוכבי הדאבל , וגם מכוכבי העבר כמו אבוטבול – הבעיה בסגל היא הבחירות שהביאו את הפועל להיות מאוד לא מאוזנת .
סעיף 2 – נכון , יש קצת רומנטיקה ונוסטלגיה בהחלטות – אבל טועמה לא באמת שחקן רלוונטי , ואבוטבול לא מושיע – הם בסגל , שורפים כסף שיכל ללכת למקומות אחרים ועדיין זו לא הבעיה העיקרית .
יש גם עתיד – קליימן , מלכה , ספורי ,גורדנה , לא הכל שחור .
הבעיה היא התמהיל והבעיה היא ביכולת לבנות מה תמהיל הקיים משהו שרלוונטי לתמהיל – אם כבר סגנון הדאבל אז קדימה איפה ה4-4-2 של גוטמן ואיפה הסגנון של שלושת הקשרים של בן שמעון – אצל גוטמן בשיא היו 3 קשרים שיודעים להניע כדור – וידין גרזן אחד – היום זה בדיוק ההיפך .
סעיף 3 – צודק , זה מטריף , וזה לא נעצר ביציעים .

גיסנו 25 בנובמבר 2013

הכוונה שלי בסעיף 1 לא הייתה בעניין ההגדרות, אלא פשוט להראות שעל הנייר הדברים נראים מבטיחים יותר מבפועל. ממעט המשחקים של הפועל שראיתי, שכטר עדיין מתנהל במגרש כאילו כל הליגה שטיח לרגליו. זה עבד נגד רמה"ש, שאר הזמן לא ממש. זגורי מוכשר אבל הוא סובל מסימפטום הפמפום התקשורתי – גם הוא עצמו משוכנע שהוא הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת. דגני, קולין וליאור לוי עם כל הכבוד פשוט בינוניים (מינוס). ולגבי ורמוט – עונת הדאבל הייתה בערך היחידה שבה הוא היה יציב. הבעיה היא בעיקר מנטלית גם אצל השחקנים וגם במערכת כולה – תפיסה לא נכונה של המציאות.

לגבי סעיף 2 – נכון שיש 3-4 צעירים מוכשרים בהפועל (למרות שלדעתי קליימן היחיד שיש לו פוטנציאל להיות כוכב גדול באמת) אבל הם כרגע עדיין די בשוליים (שוב, מלבד קליימן) על אף הדקות שהם מקבלים. גם כשמכניסים שחקנים כמו ספורי ומלכה במשחק כמו אתמול כשהם צריכים להיות על תקן מושיעים, זה עלול רק לפגוע בהם יותר.
אפשר לקרוא לזה רומנטיקה ונוסטלגיה – אבל זו פשוט קונספציה שגויה. תראה מה קרה למכבי ת"א שנים כשרק ניסו למצוא אבי נמני חדש. תראה מה קורה מאז שהוא הועזב סופית מהמועדון ושינו לגמרי את התפיסה. אפילו העונה של איווניר ולוין שהסתיימה בכשלון – הונחו בה כמה יסודות שהיום מתחילים לקצור עליהם פירות (דור מיכה, דאבור, לוגסי, ההסבה המקצועית של ייני).

סעיף 3 – אין לי מה להוסיף. וכל מה שכתבתי זה פחות או יותר ציטוטים של בן שמעון והשחקנים, לא של אוהדים.

יניב 25 בנובמבר 2013

תראה צריך פה להפריד – ורמוט , שכטר , זגורי הם כולם שחקנים טובים בהרבה מהממוצע בליגה – לדעתי הפועל צריכה להתנהג איתם בדיוק כמו שמכבי עשו עם קולאוטי ויצחקי – לנטרל את תלושי השכר ופשוט לנסות להוציא מהם את המירב – לדעתי יחד עם דמארי הם רביעיה מאוד מסוכנת התקפית שהפועל ובן שמעון לא מפעילים נכון – שכטר מקרין קצת שחצנות ואולי במקרה שלו קצת יד קשה נחוצה , אבל במאקרו הם שחקנים טובים – בוודאי מול תחרות שהיא לא מכבי .

דגני , ליאור לוי ,סאשה – זו בינוניות , אין דרך אחרת לתאר – אלה שחקנים שהם לא מספיק טובים להרכבים של קבוצות אמצע טבלה אחרות והגיעו בהפועל בגלל טעויות בניהול הסגל להרכב הראשון – פה גם הביקורת שלי , אתה לא מביא שוער נבחרת בהרבה כסף כדי שיתחרה עם הכישרון הכי גדול שלך כשאין לך כסף למגן שמאלי- ברמה הכי פשטנית , במקום דני עמוס ועבדורחימי היה צריך להביא מגן שמאלי ויש בליגה קבוצות שהביאו זרים נחמדים מאוד בכסף סביר .

פה מאמן נבחן – ביכולת שלו לסדר שיטה והיררכיה – להבין איפה יש יותר מדי בינוניות שצריך להחביא במערך מתאים ואיפה נקודות החוזקה ולשחק עליהם .

לגביי הצעירים אני פשוט לא מגובש – אבל יש פה פוטנציאל , להכניס את ספורי אתמול זה לא לצפות ממנו שיהיה מושיע , להיפך הוא נכנס בלי לחץ , הקבוצה בפיגור , הבקיע גול משטות וצבר קצת ניסיון , לא נורא .

לגביי העונה של איוניר – בעיני עונה נהדרת בראייה של כמה שנים אחורה – שילם מחיר עבור העתיד של המועדון , גם פה מאמן צעיר שלא הבין לגמרי איך להתנהל אבל הניח יסודות חזקים – העבודה שמכבי עושה בנוער מאוד מרשימה , אבל רק מאמן שלקח החלטה לשלב ככה צעירים איפשר פה תהליך כזה , זה שמכבי ממשיכה לשלב צעירים אומר הרבה עליה ועל היכולות שיש שם – לקנא אין ספק , מה שכן המחלקה הדי מושמצת בהפועל מספקת באופן עיקבי שחקנים לא רעים לבוגרת , הכוכב הכי גדול היום במכבי התחיל כשחקן לא מבריק בהפועל בשנים הראשונות….

עקרונית כאוהד אין לי בעיה שהפועל תשלם מחיר על ספורי ומלכה וקליימן – התחושה שלי שבן שמעון לא מוכן לשלם מחיר אישי על תרומה עתידית – הוא לא רצה להיות איוניר ובעיני שגה גם בתקשור בניפוח הציפיות וגם בבחירות -אבל הוא עוד יכול לתקן .

עוד מתן אחד 25 בנובמבר 2013

איך שאני רואה את זה להפועל חסר מנהיג על המגרש.
בעונת הדאבל היו לפחות שלוש מנהיגים על המגרש (ידין,דה סילבה,אניימה).
שוורמוט היה נירדם דה סילבה וידין היו מעירים אותו ששכטר היה מתחיל לעשות שטויות היה מי שיעיר לו על המיגרש כשצריך היה להעיר את ההגנה ולסדר אותה או לדחוף קדימה אניימה היה שם!

אתם יכולים לדמיין את דגני (היה הקפטן של מכבי נתניה שכולם היו צעירים לידו והיה מאוד מוצלח בזה) צועק על וורמוט? אולי את גורדנה הפישר? סשה 0.0 ? דמיינו את דמארי צועק על שכטר או אולי ראמזי? עכשיו דמיינו את קליימן צועק על ההגנה שלו (לא הצלחתי) או מוצי מתפרצת (אין מספיק בטחון/ נוכיחות).

מה שחסר להפועל זה בעל בית על המגרש מנהיג אמיתי שיצעק ויעודד, אי אפשר להצליח עם שחקנים מובילים שצריכים משהו שידחף אותם ובנוסף הוא גם לא נימצה…

נ.ב:

עוד מתן אחד 25 בנובמבר 2013

-מתנצל על טעויות הכאיב זה מה יש…

אר 25 בנובמבר 2013

אין ספק שהעזיבה של ידין לא מפסיקה להשפיע עד היום. ידין בהפועל היה הקשר האחורי הטוב בארץ (לא הזיק שאניימה ודאגלס דה סילבה היו מאחור…)

פשוט 26 בנובמבר 2013

עד הדרבי רן לא ישנה כלום, או כמעט כלום.
איכשהוא, יש הרגשה שכל השנה הזאת רן מכוון לדרבי, הוא יודע שמכבי קבוצה הרבה יותר איכותית וחזקה, והוא יודע שאסור לקבוצה שלו להראות בדרבי כמו שהיא נראתה בדרבים בעונה שעברה- רופסת,חלשה, קבוצה שלא מסוגלת להעביר שלוש מסירות, ובעצם מחכה שמכבי תחליט כמה היא רוצה לתת לה באותו משחק. זה המסר הכי חזק שהוא מקבל מהאודים בכל שבוע, גם אחרי ההפסד הלא נעים לחיפה בבית, ואני מאמין שזה המסר שעובר גם במסדרונות בוולפסון, גם אם לא מדברים עליו בגלוי.
קצת דומה למה שריאל ניסתה לעשות קודם כל כדי לפרק את ההגמוניה של בארסה- להפסיק לקבל ממנה בראש באופן כל כך חד צדדי.
עכשיו בכלל לא בטוח שזה יצליח, ועוד דרבי יגיע ומכבי תעבור אותו ללא כל בעיה, אבל התחושה שלי שלשם רן מכוון כל העונה, קבוצה שתדע להניע כדור, ולתת להגנה, שגם ככה לא חזקה יותר מדי, מנוחה מלחץ ממושך.
אם המערך הזה לא יצליח גם בדרבי אני מאמין שרן יתחיל לשנות יותר ולנסות יותר..עד סוף הסיבוב הוא עוד ייתן למה שקורה כרגע צ'אנס.
ובלי קשר, גם במצב היום, עם כל הבעיות של המיגנים, קבוצה שמשחקת לרוחב, חוסר בשחקן שיכול לבנות משחק בנוסף לוורמוט שתמיד נראה עייף מדי מוקדם מדי, וחוסר של עומק בשפיץ, זאת קבוצה עדיפה על האחרות שראינו בשנים האחרונות תחת מאמנים כמו אבוקסיס/שירזי וכו'. יש איזושהיא דרך לפחות.

טימי 26 בנובמבר 2013

אני מחזיק מרב״ש. ואם זה תלוי בי אני מחתים אותו לעשר שנים. נותן לו לבנות קבוצה, דרך, שיטה. שילמד ויטעה, שינסה וינסה עד שנעלה על הגל. גם לפרגי לקח זמן להפוך את יונייטד למה שהיא. נכון שיש כמה שחרנים בינוניים כמו סשה, וציוותים שלא עובדים ( שכטר ודמרי) אבל לא נורא אם נעבור ל 4-3-3 או משהו דומה עם גרזן(צ׳יץ) באמצע+ גורדנה,גיליי טיפה מעליהם, זגורי בשמאל, ספורי בימין וחלוץ בודד. נראה לי הרבה יותר יעיל.. המגינים סבירים לגמרי לליגה. הבלמים גם..

עדי אבני 26 בנובמבר 2013

אני חושב שיש הרבה בדבריך, אבל אני לא בטוח שזה רלבנטי במשחק מול חיפה:
א. אני בהחלט מסכים שצריך לתת לרב"ש זמן, במיחד כשנראה שהוא מנסה ללמוד מהטעויות שלו, אבל יש לציין שרב"ש בא עם הרבה קונספציות מהבית, וכולן קורסות אחת אחרי השנייה-
1. ההתעקשות שלו על 4:3:3 כשברור שהסגל של הפועל זועק ל4:4:2 או אולי 3:4:3, כפי שכתבת.
2. שארבעה מתוך חמשת ה"באנקרים" ברכש שלו לא מוכיחים את עצמם (עמוס, גרזיצ'יץ' וליאור לוי שהוא מכיר מקריית שמונה, קולין שהוא עקב אחרין שנה. רק איליץ' סביר).
3. הוא מתעקש על מיקומים לא נכונים של שחקנים: דמארי וגורדנה אינם שחקני אגף ימין (דמארי בגלל מחסור בטכניקה וראיית משחק וגורדנה בגלל מחסור במהירות), ורמוט נתן את העונות הטובות שלו דווקא באגף, בראיין תוקע את הנכת הכדור, מלכה נתן את המשחקים הטובים שלו באגף שמאל אבל מתופקד שוב ושוב בימין, לוקאס הוא קשר אחורי ולא קדמי ועד ועוד…
4. עוד קונספציה שנכשלה היא סכמת הנעת הכדור שלו. המחשבה שורמוט לבדו יתקן את זה הוכחה כשגויה, ואנחנו רואים שוב ושוב מסירות ללא תוחלת בין הבלמים לקשרים האחוריים, כשהקשרים הקדמיים לא ממש פקטור בהנאת הכדור, ואם הם כבר יורדים לאחור הם מצטופפים במרכז.

ב. אבל כל זה לא היה רלבנטי ליום ראשון. ביום ראשון חיפה באה בשביל לקבל בראש. זה היה ניכר במחצית הראשונה, כשהם לא העזו לתקוף. אבל שחקני הפועל שבו והזמינו אותם לתקוף כשלא תקפו בעצמם, וכשהם ראו שחיפה עדיין מהססת הם נתנו דוגמא אישית עם שער עצמי. בסופו של דבא, רק שחקני הפועל החזירו את חיפה למשחק, כשהם הוכחו שלא רק שהם מזמינים התקפות חיפאיות, אלא שהם גם לא מסתדרים עימם ולא מנסים לנצל אותם להתקפות מתפרצות

יניב 26 בנובמבר 2013

לא יודע על יום א – אין לי ספק שהמשחק הזה החל מהדקה ה30 בערך יכל להיגמר בכל תוצאה ושזו ממש לא תבוסה בנוק אאוט כמו שהתוצאה מרמזת .

לדעתי האישית הוא צריך לעבור ל3 בלמים -חמישה קשרים ו2 חלוצים .
בקשרים הוא צריך לדאוג ש3 ידעו להניע כדור (לא 3 נגרים במרכז) וששניים מתוכם ילכו לאגף .
אני .י פרנקו מאמן היציע הייתי פותח עם :

קליימן בשער בשביל העתיד
דגני – קולין – איליץ כבלמים
בריאן וגורדנה קשרים אחוריים
זגורי וספורי באגפים
ורמוט באמצע
ושכטר ודמארי כחלוצים

מכסימום במשחק כמו הדרבי מוותר על חלוץ אחד לטובת עוד נגר .
זה משאיר לו על הספסל מספיק פתרונות וזה מחביא חלק מהבעיות .

אר 26 בנובמבר 2013

נועז.
הבעיה בהרכב הזה היא גורדנה. עדיין תהיה בעיה להתחיל את ההתקפות. ובהגנה, תמיד נדמה לי שהוא לא מבין היכן הוא צריך להיות. זה יוצר בור גדול במרכז.
בכל מקרה, כמו שקרה עם גוטמן בזמנו, היה רגע, נדמה לי נגד סלטיק, שירד לו האסימון והוא הבין שיש לו קבוצה התקפית. ועדיף לתת שלושה גולים ולקבל שניים מאשר להמשיך ולשחק זהיר מידי כשאין לך את הכלים לזה. הפועל השנה צריכה לחשוב התקפה. שם נמצאים היתרונות.

יניב 26 בנובמבר 2013

זה לגמרי מזכיר לי את המשחק נגד סלטיק, הזהירות הורגת את רן וגורמת לו לפתוח עם בהרכב הגנתי מול סכנין ורעננה בבית ולאבד נקודות וקרדיט .
גורדנה זו אכן אבן בעייתית – יש מצב שאבוטבול או סאשה בהרכב כזה יעשו יותר ויהיו יותר מאוזנים .
אבל בסגל של הפועל – מרובה הכישרון ההתקפי והקשרים מצד אחד ובמיעוט המגינים ובעיית הבלמים – זה עדיף לדעתי – חזק את חוזקותיך .
ה4-4-2 המסורתי דורש מגינים שיודעים לתמוך בהתקפה .

עדי אבני 27 בנובמבר 2013

מעניין, גם אני חשבתי היום על נפילת האסימון הזאת של גוטמן, והמעבר שלו לשחק עם לאלה ושכטר ביחד

עדי אבני 27 בנובמבר 2013

ההרכב שלי לפי ה- 3:5:2 הוא מעט שונה, משמאל לימין:
קליימן. קולין, איליץ׳, דגני. זגורי/ מלכה, אבוטבול/ בראין, סשה, גורדנה, ורמוט. דמארי, שכטר.

כמו במכבי זאת שיטה שיכולה בקלות להתגמש ל4:4:2 עם דגני ומלכה כמגנים, ושיש בה מרכז שדה מעובה מצד אחד אבל גם משחק אגפים (ורמוט ליד שכטר באגף!!) מצד שני. ההרכב שכתבת הוא היפר- התקפי. אולי הרכב שהייתי מעלה בפוטבול מנג׳ר.

יניב 27 בנובמבר 2013

אנחנו לא כאלה שונים בבחירות – אבל התובנה דומה , להפועל כלים התקפיים טובים בהרבה מהכלים הגנתיים – אולי אבסולוטית זה לא נותן קבוצה מושלמת , אבל הבחירה של רן לשחק הגנתי מדי עם הסגל הזה היא טעות – את הבחירות האלה הוא היה צריך לעשות בקיץ ואולי בנה על יכולת גבוהה יותר של שחקנים כמו בריאן וסאשה .

אני לא מת על השילוב המשולש של סשה -גורדנה – בריאן בהרכב , בכל סיטואציה , אחד מהשלושה צריך להיות בחוץ ואולי האמת אבוטבול צריך להיכנס במקום אחד מהם .
אבל בגדול זה הכיוון .
ומסכים מאוד על על ורמוט ליד שכטר באגף – זה השילוב הכי נכון לשניהם וזה שילוב שגם בכושרם הנוכחי אין להרבה קבוצות .

Comments closed