וולקאם טו יזרעאל – יניב פרנקו

379237

 

הכותרות היום מדברות על זלזול ויהירות, אני לא חושב שזה המצב.

מה כן המצב ?

"אומר לכולכם משהו: כשאני אסיים את הקריירה, אם לא אגור בברצלונה, אני אחיה בתל אביב. עם ההצהרה הזו אני עונה לכל השאלות האלה, שלהם ושלך. ברור שהם מבליטים את הקטע שבו אני מספר על טילים, ככה מוכרים עיתונים. אבל הבית השני שלי תמיד יהיה בתל אביב. תמיד. אני לא אומר את זה כדי להתחמק, זו האמת. אם לא בברצלונה, אגור בתל אביב".

הציטוט הזה הוא מראיון שעשו בוואלה לפני כמה חודשים עם אחד, אוסקר גארסיה.

ואיך זה קשור לאתמול ? מיד.

***

מה שהיה אתמול, זה שילוב בין תרבות אירופאית, כזו שמאמינה שהליגה ואירופה חשובים יותר, כזו שנותנת כבוד לכל שחקן בסגל, כזו שנותנת הזדמנות ומצפה שייקחו אותה.

אבל התרבות הזו כבר שנה וחצי פוגשת את ישראל, ובתרבות הישראלית יש "סמוך" ויש "יהיה בסדר"  וכשזה מתערבב – זה נראה כמו אתמול.

כל מי שעשה פרויקט או עבד תקופה אם זרים שבאים לישראל מכיר את זה, החשש הראשוני לבוא לארץ , התדמית שלא מחוברת לכלום , השוני הגדול בהתנהגות ובצורת העבודה.

אבל כל מי שעבד עם זרים יודע שמתי שהוא, כל אחד בקצב שלו,הם מתאהבים פה .בתל אביב שהיא עיר פנטסטית בכל פרמטר שהוא, בתרבות הישראלית, בגישה הישירה, באוכל, באווירה. ככל שעובר הזמן גם האירופאי הכי אירופאי, נהיה קצת ישראלי .קצת הרבה ישראלי.

***

מה שהיה אתמול זה הבאג הראשון בתכנית הגדולה , כי לאורך זמן, האירופאים האלה ילמדו את המקומיים איך לנהל כדורגל, אבל במקביל יאמצו בעצמם כמה מהמנהגים המקומיים, מי שיעבוד איתם יהיה מסודר יותר, מאורגן יותר, ילמד מתודות חדשות ומצד שני האירופאים האלה ,עם הפסון יהיו הרבה יותר ישראליים.

וחלק מהצוות כבר לא עולה חדש, וחלק אחר מתאקלם במהירות, ואם אוסקר גארסיה שנראה כמו אחד שלא מתערבב בקלות מדבר ככה , אז לא פלא שלסוזה שנראה הרבה יותר מזרח תיכון זה לוקח הרבה פחות זמן.

***

ואם כבר מדברים על לקרוא, זה אחד הדברים שהוא משוויץ בהם – בישראל הוא לא קרא כמעט דבר. בניגוד לסוזה, שצורך כמעט כל חומר קריאה שנכתב אודות הצהובים, גרסיה התנתק, לא לחץ על הטרנסלייט בגוגל.טור אחד הוא זוכר. זה היה ממש לפני שנה, כשאנשים אמרו לו שיש פרשן ישראלי שטוען בחירוף נפש שחייבים לפטר אותו מיידית ממכבי. אותו אוסקר לא שוכח.

"זה ההוא שהיה נהג אוטובוס, לא?"

זה החלק היחידי שלא קניתי בראיון ההוא, אפשר לבודד את התקשורת, לחסום לה ערוצי הדלפה מסורתיים, לסגור לה את השערים, בסוף היא תיכנס , קודם תשחק לך בראש ואחר כך תלמד למצוא לעצמה ערוצים חדשים להשגת המידע.

הם יודעים מה אומרים אצל הפרימואים, הם יודעים וזה חשוב להם, הם יודעים להתעלם מזה טוב יותר מהישראלים, אבל לאורך זמן, זה משפיע.

אם הישראליות היא חיידק- פרימו זה מגה חיידק.

***

זה מה שהיה אתמול ,כי לאורך זמן כשהתחרות בליגה קצת יורדת, כשברור שתכנית הבסיס עובדת, כשאתה רואה מקרוב מי זו ההפועל הזו שאמרו לך שאי אפשר לנצח, או החיפה ההיא שקראת שהיא מועדון אירופאי, לאורך זמן כשהכול הולך כל כך חלק- הישראליות מתחילה לדבר .

***

לאורך זמן ,יהיה בלתי אפשרי להמשיך להשתפר בקצב של השנה וחצי האחרונות, לאורך זמן יהיה בלתי אפשרי לנעול את השערים בפני הישראליות, על הדברים הטובים שבה ועל הפחות טובים.

לאורך זמן יהיה בלתי אפשרי לשמר את הריגוש של ההתחלה, את האליפות הראשונה והשנייה ואולי השלישית, יהיה קשה להפריד בין העולמות, יהיה קשה להחביא את העובדה שבסוף זה הכדורגל הישראלי וזו התחרות וזה העולם וזו מ.ס אשדוד וזה המגרש הביתי שלה ושם – מכבי לא מנצחת העונה.

***

חוץ מזה, לבכות על פנדלים ,זה אפילו לא ישראלי, זה רק במועדון אחד בארץ עושים ,למכבי יש DNA  אחר – לא ככה?.

לך תדע אולי בתל אביב יש חיידקים נוספים.

האחראים לפגיעה בהילה של גביע המדינה
עונת המלפפונים 29: שדרים בלי קווים

46 Comments

בני תבורי 29 בינואר 2014

קראתי את הכותרות והבנתי שאין אפילו סיכוי קלוש לקבל משהו שאינו רדיפה חסרת מעצורים אחרי רייטינג. אין אפילו צדיק אחד בסדום התקשורתית שייתן לגארסיה איזשהו קרדיט על מחשבות קודמות, אולי האליפות היא הדבר החשוב, אולי יש שחיקה אצל שחקנים וחשוב לתת להם לנוח ולפתח שוב את הרעב, אולי פציעות. הכי מגוחך זה לראות איך פרימו הפך משוליים למיינסטרים. מהפרינג' למרכז ומודל לחיקוי. מצד שני, זה לא חדש וזה לא הולך להשתנות. זה הדיאלוג שלנו בין אדם לחברו, בין אדם לסביבתו ומשפחתו. ככה אנחנו.

יניב 29 בינואר 2014

האם הוא טעה אתמול – כנראה שכן – האם הוא חיפש לוותר או זלזל אני מניח שלא – בטוח שלא .
התקשורת שמניחה שהכל זה שחור ולבן מגיע למרות חדשות .
הוא נכשל בשורה התחתונה ואת האמת גם אתמול הוא היה קרוב לנצח – היה פה רצף החטאות מדהים – אבל הנחת העבודה שהטעות מגיעה מזלזול – ולהניח את זה מאדם שזכה פעמיים בצמפיונס והשיג כל כך הרבה זה אנטי עיתונאות .

אריק 29 בינואר 2014

יניב, במה טעה אתמול? את מי (באמת) הייתה משנה בהרכב? ואם מכבי היו שמים אתמול עוד גול מים המצבים שהיו לה והייתה עוברת, האם גם אז זה טעות? כדורגל זה משחק שלא תמיד הקבוצה הטובה מנצחת.

יניב 29 בינואר 2014

מכבי הגיעה לים מצבים אחרי החילופים שעשתה בחצי – אז כן – ניתן להגיד שההרכב בחצי השני היה הרבה יותר נכון – והרכב כזה היה מאפשר עוד אופציות התקפיות בהמשך .
אבל אתה צודק – כדורגל זה משחק לא מדויק – הפתעות קורות .

אריק 29 בינואר 2014

אל תשכח שסוזה צריך לחשוב גם על המשחק מול סכנין, באר שבע ובאזל שכל אחד מהם פי אלף חשוב מהגביע.

יניב 29 בינואר 2014

לא שוכח . לוקח בפרופורציה . יש לו סגל מספיק עמוק כדי לבנות רוטציות נכונות יותר .
אבל זו בעיני הגישה שצריך לשפוט – יש לו מכלול של שיקולים – הוא קיבל החלטות – בעיני מוטעות – קרה מה שקרה וקדימה לאתגרים הבאים .
לשים על זה פרמטרים של זלזול , התנשאות ויהירות זה משהו שלא צריך להיות חלק מהשיח .

אריק 29 בינואר 2014

אנחנו בהסכמה מלאה על זה.

Bertram Griffin 29 בינואר 2014

The bigger the lie, the more they believe

its all in the game

ערן 29 בינואר 2014

בלי קשר כרגע לשאלה הרחבה יותר- האם הישראליות מחלחלת אפילו לאירופאים המובהקים ביותר- במקרה הזה לדעתי, כמו גם בגביע בשנה שעברה, מכבי סבלה מעודף אירופאיות וחוסר הבנה לנפש האוהד (ושחקן) ישראלי:
בחלק מהליגות האירופאיות (כמובן שלא באנגליה) הגביע הינו זניח למדי, ולא נחשב הרבה יותר מגביע הטוטו אצלנו. בישראל הגביע הינו בעל חשיבות רבה יותר, ובמיוחד כשהוא חלק מהחבילה הנוצצת ביותר בכדורגל הישראלי: זכייה בדאבל. דאבל תמיד נרשם כעונה גדולה יותר, מוחצת יותר, חד משמעית יותר, זכורה יותר.
הוויתור של הצוות האירופאי על שאיפה לדאבל הינו אכזבה קשה כבר שנתיים לאוהדים אשר את חשיבותם ותמיכתם המועדון מכיר ומוקיר.

אריק 29 בינואר 2014

לא אכזבה ולא נעליים!!!
זו הייתה התפיסה של הישראלים, אבל תחשוב שבמקום גביע יהיה אירופה (לא גביע אירופה, אבל ריצות קבועות). אני יודע, מניסיון, שלאוהדי מכבי קצת קשה לחשוב אירופה, אבל אחרי כמה עונות רציניות באירופה הגביע יראה כמו משהו זניח.

ערן 29 בינואר 2014

אשמח אם תסביר: איך בדיוק היתה עלייה עם הרכב הגיוני אתמול יכולה לפגוע בקמפיין לאירופה?

אריק 29 בינואר 2014

זה לא מה שאמרתי. באסה לעוף מהגביע, אין ספק. אבל אירופה יותר חשוב מהגביע. יותר מזה, הגביע פשוט לא חשוב כל עוד אתה במירוץ לאליפות ובאירופה.
אתמול סוזה חשב לא רק על באזל, אלא גם על סכנין ובאר שבע, שכל משחק כזה חשוב יותר מהגביע.
היה ניסיון לתת לשחקנים שלא מקבלים דקות באופן קבוע את ההזדמנות, ומדובר בשחקנים טובים מאוד, בטח טובים משל אשדוד. הייתה אכזבה אתמול, אבל לא מסוזה.

ויקטור מורוז 30 בינואר 2014

במילה אחת: פציעות.

אריק 29 בינואר 2014

הרסת קצת עם הסוף…
בגדול, "ישראלים" שאתה מזכיר, זה איך שתקשורת הספורט בארץ הרגילה אותנו לצרוך תקשורת ספורט. הם הופכים את הסיקור (וכך גם את הראייה שלנו) לקונספט של תכנית ראליטי (להבדיל מהמציאות), וככה רוב הכתבות (בעיקר בוואן וספורט 5, שאגב כבר יותר גרוע מוואן) מבליטות משפטים שהוצאו מהקשרם במקרה הטוב והומצאו במקרה הרע על רכילות זולה, ניסיון ליצור משברים (כי אחרת הם יצטרכו באמת להבין בספורט כדי לסקר) וספינים של סוכנים על שחקנים.
כתבת יפה, אבל אני לא מסכים איתך שהלכלוך של התקשורת יפגע בהתנהלות ובעבודה של צוות זר. זה כן יכול להשפיע על רגשותיהם, במידה מסוימת, אבל הם לא יפעלו על סמך זה.
לגבי אתמול, פשוט מזל רע, ולמרות ההתלהמות בתקשורת כל אוהד מכבי שפוי יודע שהגביע זה המפעל הפחות חשוב מבין השלושה שמכבי משתתפת כיום.

יניב 29 בינואר 2014

השאלה זה עד כמה המערכת הסטרילית תישאר כזו – בעיני זה חלק גדול מההצלחה – אנשים מקבלים החלטות על סמך הרבה משתנים ביניהם רגשות והסביבה העוטפת – בעיני כמו שציינתי זה באג במערכת – והכוונה שלטווח בינוני יהיה קשה לשמור על העקרונות של ההתחלה .
וכן אתמול היה גם הרבה מזל רע .

אריק 29 בינואר 2014

ברור שזה ישפיע, אבל בצורה ממש מינורית, ולא כמו היום שהתקשורת קובעת דה פקטו את היחס לענף והשיח בתוכו.

יניב 29 בינואר 2014

אני דווקא חושב שזה בהחלט ישפיע – אבל אין לי דרך להוכיח את זה .
אל תשכח שהיום מכבי היא מועדון סופר מצליח – אבל השאלה על ציר זמן שבו היא ״תיפתח״ יותר למעגלים השונים מסביבה לצד כישלונות – איך זה יפגוש אותה , את מי בדיוק ,ואיך תגיב .
אני חושב שגולדהאר מצא לפני שנה וחצי את הנוסחה – אבל החיים דינמיים .
מצד שני את זה אני לוקח בפרופורציה – הפערים כרגע בינה לבין התחרות עצומים .

ויקטור מורוז 30 בינואר 2014

קח בחשבון שברגע שקרויף יעזוב וימשיך הלאה, יגיע לו מחליף שימנה צוות אימון חדש שבו אף אחד לא יכיר את הישראליות. ואז הנוסחה מלפני שנה וחצי תחזור על עצמה.

יניב 30 בינואר 2014

ויקטור, אני לא בטוח שזה יעבוד באותה עוצמה.
השחקנים לפני שנה וחצי הגיבו בצורה מסוימת לצוות זר- אפקט הוואו הראשוני עובר.
המערכת שמסביב חלקה ישראלית שלומדת לעבוד עם הזרים.
גם התקשורת .

גיסנו 1 בפברואר 2014

ברור שגרף השיפור הוא לא ליניארי, ולאט לאט יתקרבו לרף המקסימום של מה שאפשר להוציא מסגל נתון. כמו למשל בדיאטה – בהתחלה יורדים המון ומהר, ולאט לאט התהליך מתמתן ונראה שמגיע לאיזה סטטוס קוו, ואז הגיע הזמן לתת עוד פוש או לעשות איזה שינוי קטן שיתניע את השיפור מחדש.

מצד שני, כידוע בארץ קבוצה מצליחה מתקשה לשמור על אותו הסגל לאורך זמן ועונה או שתיים מוצלחות במסגרת המקומית ובמיוחד באירופה יכולה לנשל קבוצה ישראלית מכל נכסיה החשובים.

כאן נכנסת לתמונה המערכת, שאם היא עובדת נכון היא יכולה למצוא להם תחליפים, ולשמר את הרמה של הקבוצה או אפילו להשתדרג הלאה.

גם אם הפרסונות בצוות ישתנו, כל זמן שרמת הדרישות מלמעלה (אפס סובלנות למדליפים, משמעת יחסית נוקשה, מעקב אחרי הכושר וכד') תשאר דומה אין סיבה שתהליך לא יימשך או ישמר את התוצאות שלו.

דור 29 בינואר 2014

לא יודע לשם מה היה החלק בסוף על הפנדלים, אני לא זוכר שראיתי היום אפילו גוף תקשורתי אחד שדיבר בכלל על הפנדל וגם סוזה עצמו לא דיבר על הפנדל. עכשיו תיקח את זה ותשווה למה שהיה עם הפועל לפני חודשיים…

ויקטור מורוז 30 בינואר 2014

נכון. לא רק לפני חודשיים, גם היום.

חדש בשכונה 29 בינואר 2014

כאוהד דווקא קיבלתי את הגישה שצריך לתת לשחקנים שמשחקים מעט דקות ואחריות. אנחנו רוצים ששחקני בית ישפשפו, לא? הטענה היחידה מבחינתי שההרכב חסר היה איש מטרה המכונה גם חלוץ למשל יצחקי או דאבור, אבל להערכתי לא היה פה זלזול, לא התנשאות ולא שום דבר ממה שמייחסים לו הפרימואים, השרפים והברקוביצים אנשי הביצה. דווקא מאליעזר לחנה שאני לא ממש מחזיק ממנו כעיתונאי משהו שמעתי הבוקר משהו שפוי. הוא אמר שסוזה הוא עיסקית חבילה, משמע, כאוהד, אתה לא יכול לקבל רק את ההצלחות שהוא מביא בהרכבים שלו אלא גם את הגישה שלפעמים לא נראית לך.
ולנושא הפנדלים. מסכים שבזמן האחרון מכבי נהנתה מפנדל או שניים שניתן היה להימנע מלהצביע עליהם. אבל איכשהו יש שופטים שמרגיזים בהתייחסות שלהם ואתה מצפה להתרגז מהרגע הראשון של המשחק, אחד מהם הוא אלון יפת והשני להבדיל שי שטרית. הפנדל השני שכולם מדברים עליו כמפוקפק, עוד נסבל כי השחקן היה בכוון השער, בראשון זה היה ניצול ציני של מגע אפסי כשהכיוון הוא אל מחוץ לרחבה כשהבלם בכלל לא ראה את החלוץ. נו באמת, זה ממש היה הזוי.

דגש 30 בינואר 2014

לא הבנתי. מה הבאג? מכבי האטה את ההתקדמות? מה רצית מפנדלים? פשוט לא הבנתי.

אתה מתכוון שמה שקורה זה שהצוות הגיע למקום ברמה שנמוכה מהרמה שלו והוא מוריד את עצמו לרמה אליה הוא הגיע, ואתה מסיק את זה מההפסד לאשדוד? אני מקווה שלא.

יניב 30 בינואר 2014

לא יורד ברמה , אלא שמשהו בתהליך ההחלטות הנקי שאפיין אותם בהתחלה מתחיל להתערבב מהחיבור שלהם לאנשים המקומיים ולתקשורת כאן .
הגדולה בעיני של צוות זר זה שהוא בא נרי ואורח לרגע רואה כל פגע – ויש הרבה פגעים במכבי הישנה ובכדורגל הישראלי -כשהאורח נשאר לתקופה הוא נעשה ישראלי בעצמו על הטוב והרע .

מישהו פעם אמר לי שכשקולטים עובד חדש כדאי מאוד להקשיב לו בחודשים הראשונים – אחר כך הוא כבר מתיישר עם התרבות הארגונית החדשה .

יניב 30 בינואר 2014

בא נקי…

דגש 30 בינואר 2014

איפה אתה רואה את זה? באילו החלטות?

יניב 30 בינואר 2014

קודם כל בכל תהליך ההחלטות לגביי המשחק באשדוד- זו היתה הנקודה הבולטת.
מעבר לזה הקבוצה בעיני "חשופה" יותר לתקשורת השנה משנה שעברה – גם "פתוחה" מרצון.
יש מעורבות גדולה יותר בכל המתרחש בכדורגל הישראלי – אנגלידיס לוקח חלק פעיל יותר ,ג'ורדי מוכן לעזור לנבחרת וכיוצב- אם קודם זה היה פרויקט סגור – היום זה תהליך פתוח יותר ל2 העולמות.
ומאחר והחלון של ינואר עוד לא סגור אז נחכה לסופו- אבל גם פה משהו מרגיש(זו תחושה) שינוי קל.

זה תהליך כמו שציינתי- אי אפשר להגיד שהחלטה איקס מושפעת בבירור .-
למקדונלדס ישראל לקח תקופה עד שהיא שכנעה את המטה העולמי לשנות חלק מהתפריט ולמכור מוצרים יותר ישראליים ובגדלים ישראליים.

דגש 30 בינואר 2014

1. אני לא יודע אם ראית, וגם ראית אתה לא זוכר, אבל המשחק מול אשדוד היה טוב בהרבה, פי מאה, מהמשחק מול בית"ר בו הודחנו שנה שעברה. בכל מקרה, הגישה הזכירה לי, כמו בטח גם לך, משחקי גביע שראינו באירופה. ארסנל שיחקה מול צ'לסי בלי אוזיל ובלי ז'ירו שחיכו על הספסל. אז לקרוא לזה ישראליזציה? לא נראה לי.

2. סוזה הוא אחר מאוסקר, הוא פטפטן, הוא חובב תקשורת. הוא צורך את התקשורת, הוא נהנה לחנך את התקשורת (אני ממליץ לך לראות פעם בלייב מסע"ת ולא להסתפק בתקצירים, שם תוכל לראות אותו בין היתר דורש מפשכצקי, שטען לפני שבועיים וחצי שאשדוד דומה לקריית שמונה, למנות את קווי הדמיון בין הקבוצות. הראיון המשעשע עם עידו גור הוא המשך ישיר של זה). האם זה פחות אירופי? זה יותר ישראלי? לא ממש. הוא עדיין לא מתקרב להונגריה שם הוא נגח בעיתונאי ושלח אותו לבית חולים. לי זה דווקא מזכיר את האגרסיביות של מוריניו, רק שסוזה מגן בתוקף על השחקנים והמועדון. זה אחר מאוסקר, אבל זה לאו דווקא ישראלי יותר. גם גוטמן יודע לשתוק. אז מה?
3. על חלון ההעברות – לא נדע עד שנדע.
4. למה לומר שהבנת המצב בישראל והתחברות אליו כוללת גם קבלה של הסטנדרטים הנמוכים?

מכבי השתפרה העונה בהרבה מהשנה שעברה. גם מהחלק האחרון של העונה שעברה. אז היה את הרעב שיש העונה לבאר שבע, עכשיו כל ההישגים זה ממקצוענות נטו. זה מה שנדבק. אם יש האטה בקצב ההשתפרות אני לא רואה אותה.

יניב 30 בינואר 2014

תפריד בין התהליך למה שאמרתי .
בכוונה ציינתי באג בתוכנה – מכבי חזקה מאוד – הזמן מחזק אותה יותר והתחרות רק נחלשת .
אבל לדעתי חלק ממה שעובד היום ישנה כיוון – אם יידעו לעכל את זה – זה ייבלע בתוך שורת החוזקות – אבל אם לא – יש פה פוטנציאל לנזק משני .

דגש 30 בינואר 2014

עכשיו אני מבין את מה שאתה אומר.
אז דעתי-
אתה חייב להיות מחובר לישראליות של מכבי. מכבי היא חלק מישראל. ישראל היא חלק ממכבי. חייבת להיות הבנה וחיבור למקום כדי להטמיע את השיטה והישגי ג'ורדי וסוזה לא יילכו ביחד איתם. מסכים שזה מוקש, אבל אם מפרקים אותו נכונה יש פוטנציאל לרווח עצום, כי עם פירוקו השיטה תחלחל ליותר אנשים במועדון ויותר לעומק.

גיסנו 1 בפברואר 2014

מכבי חשופה יותר השנה כי ככה רצו. ועדיין הפרימואים בוכים שקרית שלום הפכה ל"מחנה צבאי".

כנראה שמלמעלה הגיעו למסקנה שהנגע הגדול הוסר, ואפשר לספוג קצת יותר פתיחות (ועדיין זה מרחק שנות אור ממה שקורה בקבוצות הצמרת האחרות) כלפי התקשורת, בלי שזה יפגע בשחקנים ובקבוצה.

חוצמזה כמו שציינו, סוזה שונה מאוסקר וצריך סביבת עבודה ואינטראקציה עם התקשורת שונות ממה שאוסקר רצה והיה צריך.

סניור 30 בינואר 2014

הספיק לשמוע אתמול במחצית המשחק את "שליימה" שוצף וקוצף על כמה ש"מגיע לו לשחצן הזה" (בפיגור 1-0 מפנדל ממש בירידה להפסקה) כדי להבין מה יהיה הלך הרוח בתקשורת היום.

נולי 30 בינואר 2014

השילוב של גסות רוח וצרות עין בהצלחתם של אחרים הוא שילוב קטלני. השידור אתמול מאשדוד אכן היה ירוד באופן שלא מתאים לנדב יעקובי ולעומרי אפק (נדבקו מפרימו ופשכצקי?) אבל גם בנאדו ורב״ש ובעצם כל המאמנים והקבוצות נקטלים בגסות כשלקבוצה שלהם לא הולך. האם זה משהו שמאפיין רק את תקשורת הספורט בארץ?

פורנו-הוליק 30 בינואר 2014

שייע פייגנבויים כותב היום שסוזה הוא הסיבה שמכבי רק בפור של 3 על ב"ש (15 ניצחונות מ 19 משחקים למכבי), שההרכבים שלו משונים, שמאמן ישראלי היה כבר מפוטר.

פרימו לא לבד.

יניב 30 בינואר 2014

שייע כותב טור דיעה זו בעיה מערכתית .

יואב 30 בינואר 2014

הייתי באשדוד. נסעתי לראות את מכבי, לא את ערן, או ברק. את מכבי.
ההרכב אפילו ריגש אותי. לראות שחקנים מוכשרים שמקבלים הזדמנות במאני טיים.
נקודתית, סוזה אולי טעה בהיקף כי התקפית זה כלל לא עבד(הגנתית, מכבי יכלה לשחק בלי שוער), כי המערך היה שונה והיה חסר איש מטרה. אבל אני חי בשלום ובהרמוניה עם הטעויות של סוזה.
75 הדקות הבאות, היו מהטובות של מכבי העונה, שם היא ייצרה כמות מצבים שלכל קבוצה אחרת היו מספיקים לארבעה משחקים. בוודאי הטובות ביותר של מכבי מול אשדוד מתוך שלושת המפגשים(כאשר ההרכב הראשון הוציא שם 0-0 וכמעט לא סיכן את השער).

יניב,
אוהדים יכולים לרטון על פנדלים. מהמערכת לא נשמעה מילה. איך זה בכלל קשור לבכי האדום?

יניב 30 בינואר 2014

זה שאתה קורא לזה בכי אדום זו הנקודה שבה אנחנו חלוקים – כי אני ראיתי באשדוד קהל שמתפרע , מאמן שכמעט הורחק בשלב מסוים , שחקנים שמדברים עם השופט וגישה צינית בראיונות כלפיי השיפוט .
מכבי קבוצה שגם מנוהלת תקשורתית מצוין וגם מנצחת – ככה שבשנה וחצי האחרונות הפאסון שלה גדול יותר – זה הכל .

זה כדורגל , זה חלק מהתגובות שבו , כל תיאורי הדנא שבאו אחרי הדרבי ולא מעט מהגישות המתנשאות היום זה נחמד – אבל כל מי שקצת ותיק זוכר גם בקהל הצהוב וגם אצל שחקנים וקבוצות כאלו ואחרות לאורך ההיסטוריה התנהגויות דומות.

לקח לכם עשרות שנים להפסיק ״לבכות״ מערכתית על היד של לנדאו בגביע – כשמנצחים בוכים פחות .זה הכל .

יואב 30 בינואר 2014

על היד של גילי אני עדיין כועס. לא בוכה. הייתי שם וזה לא משהו ששוכחים בעיקר לאחר החזרה ל2-2.
יש הבדל בין כעס של הספסל בזמן משחק לבין ראיונות עם מאמן(אבוקסיס בעיקר) שלא מפסיק לדבר על זה.
הציניות נחמדה יותר. בעיני.
אגיד לך יותר מזה, רב״ש במכבי, פוטר לאחר המון טעויות שיפוט לרעתו, שלקחו לו לפחות שש נקודות עד מחזור שמיני. זה היה פשוט נורא ורציף.

יניב 30 בינואר 2014

גם בעיני הציניות עדיפה , גם אני מעדיף מאמן שיחזיק קצת יותר פאסון .
אבל זה אוניברסלי , זה גם בא בגלים , ולמעשה חלק מהדמויות בסהכ מחליפים חולצות .

אתמול שמעתי את מוריניו ״בוכה״ על הקבוצה מולו שעשתה בונקר 90 דקות ויצאה עם תיקו …

המלוח 30 בינואר 2014

התחברתי למה שכתבת בהתחלה- לפי דעתי סוזה חושב שבעונה בה רצים לאליפות ומשחקים בשלבי נןק אאוט באירופה ליג, גביע המדינה הוא פחות חשוב. לא בלתי חשוב, אבל פחות. יכול להתחבר לזה.
בכלל, כמו שכבר קראתי שכתבו פה, הדבר היחיד שהיה בלתי שגרתי בהרכב היה החלק הקדמי- הציוות של טב"ח, מרגוליס ואלטמן.
הדבר היחיד שהציק לי זה שאני מת שמרגוליס יתחיל לקחת את הצ'אנסים שהוא מקבל מסוזה. בינתיים אין ספק שזה לא קרה. גם הפעם כמעט לא הורגש לדעתי, בטח לא בחצי הראשון.

אזי 30 בינואר 2014

לדעתי סוזה לא טעה, אלא זלזל.
זלזל במפעל הגביע (ולא באשדוד).
סוזה החליט שהוא עולה עם שחקנים מחליפים בלבד למשחק הזה.
הייתי עוד מסכים לקבל את ההחלטה שלו אם היה עולה עם מחליפים בתפקידים שלהם. אבל לעלות עם אלטמן ובן חיים בתור חלוצים מראה שקודם הוא בחר שחקנים ואז הלביש אותם על שיטה.

אני לא מקבל את הטיעון על עומס משחקים. גם בזמן הליגה האירופית היה עומס משחקים וסוזה מצא את ההרכבים שיכולים לשחק בשתי מסגרות.
סוזה פשוט עשה סדר עדיפויות ושם את הגביע נמוך ברשימה.

ולא הבנתי מה רצית מהפנדלים.
שני פנדלים מוקרצים משום מקום ועוד פנדל שלא נשרק לטובת מכבי ולא ראיתי 11 שחקנים של מכבי רצים לצעוק על השופט.
תסתכל פעם איך היריבה העירונית מגיבה לשריקות נגדה.

יואב 30 בינואר 2014

בעיני האדום של זיו הוא ההחלטה המגמתית מכולן. ואני מאד עדין.

תורג'י 31 בינואר 2014

אתה חייב פוסט של Bienvenue en France

ערן לוי 2 בפברואר 2014

אם זה הכדורגל הישראלי ואם מ.ס אשדוד זה הכדורגל הישראלי אז בואו נחזיר את כולם לקופסה ולאורווה ולימק"א, גם זה כדורגל ישראלי, ואף אחד לא יטען אחרת.
יאללה, להתקדם, לראות דברים בצורה מודרנית מעט יותר, הרגשות שמועלים אחרי ההפסד של מכבי (זלזול, יהירות) מצליחים להצחיק יותר מאשר לעצבן.
וכן, ה"טור" של שייע הצליח להתעלות על כל בקטריות התקשורת. אפילו פרימו, הוויליאם בראיין של משפט הגרסיה, יכול ללמוד משייע לאן לא להידרדר.

Comments closed