הכי לא גאיידמק – יניב פרנקו

גולהאר זה לא דאיידמק. שחר זה שחר?

200px-Moanes_Dabour

 

חלון ההעברות הזה במכבי מוכיח בצורה הטובה ביותר, עד כמה גולדהאר רחוק מגאידמק. זה לא רק איכות הניהול והסדר ששורר בקרית שלום אלא בעיקר העובדה שמכבי מנוהלת בתוך תקציב ,אומנם תקציב גבוה ומכובד, תקציב בסדר גודל של כ25% מההיקף הכולל של הליגה, אבל תקציב עם תקרה די ברורה.

הציפיות הורודות והרומנטיות היו שמכבי תנחית פה בינואר שחקנים בקליבר של זהבי ופריצה, בפועל בן בסט או חמד החליטו שעדיף להם עדיין לשחק בחו"ל.

ביברס נאתכו חתם החלון הזה על חוזה בפאוק בסדר גודל של 1.5 מליון יורו, דאבור חתם אתמול בשוויץ על כ300,000 יורו , בין שניהם נמצא זהבי והוא לצערו מרוויח קצת מעל דאבור, אבל ממש קצת.

עד שמכבי לא תביא את זהבי ודומיו לאזורים קרובים יותר למה שליגיונרים ברמה של זהבי שווים, היא לא תצליח באמת להחזיר את המיטב שבכישרונות לארץ, מצב שני היא תאבד את אלה שפה בקצב מוגבר בהרבה  לכסף הגדול בליגות היוקרתיות של בלגיה ושוויץ.

אצל גאידמק זה לא היה קורה.

***

חלק לא מבוטל בהצלחה של השנתיים האחרונות במכבי היא העבודה שאיוניר ונמני עשו בשבילם את העבודה השחורה.

מהפיכת הצעירים אפשרה למיכה ולדאבור לפרוח בתוך השיטה הנוכחית – מספיק לראות כמה קשה לגדל את מרגוליס וריף פרץ ואיזה מחירים (גביע כדוגמא) משלמים על שילוב צעירים היום כדי להבין כמה תרמה למכבי הנוכחית העבודה שאיוניר הריץ פה את הדור המוכשר ההוא .

וזה לא הצעירים –אלברמן פה בזכות נמני ,גם ברק יצחקי וחוזהו האדיר ,גם אלירן עטר בשנה שעברה – העברות גדולות , חוזים כבדים , כל מה שהניהול הנוכחי סולד ממנו , ההיפך המוחלט מההעברות החופשיות . אבל מצד שני כישרונות שמחזיקים את מכבי ומאפשרים חלק גדול מהצלחת הספרדים.

הביקורת על הפזרנות היא על השלטון הקודם, פירות ההצלחה של הנוכחי.

***

דאבור זה הספתח , למכבי יש מוקשים לא קטנים קדימה.אלברמן וראדי רוצים חוזים ארוכים בניגוד לאסטרטגיית המועדון שלא מעוניין בחוזים ארוכי טווח לשחקנים בגילם. זהבי וטיבי יהיו מלפפונים יקרים בחלון הקרוב ויחוזרו בזכות סעיפי יציאה נוחים על ידי מועדונים שיכולים לשלם הרבה יותר.

גם מכבי יכולה לשלם יותר- אבל אז מה עושים עם יצחקי ? ומיכה? ואיך מגדילים את מסגרת התקציב – וידוע שתקרה שנפרצת פעם אחת ,תיפרץ שוב ושוב.

יש פה דילמות לא פשוטות ,הציפיה לקצב שיפור לינארי היא רומנטית במקרה הטוב ,התמודדות עם קשיים בסגנון הנ"ל היא משהו שכל קבוצה ישראלית מצליחה בשנים האחרונות נתקלה בו, מכבי לא חסינה מזה ודוגמת דאבור היא הוכחה ברורה .

***

בניגוד לחלק מההערכות השנה הזו לא תיגמר ביחס הכנסות הוצאות נמוך משנה שעברה ,להיפך.

למכבי השנה סגל עמוק בהרבה, יקר יותר ,סגל אימון כבד יותר ,הוצאות תפעוליות רבות (אירופה זה גם הוצאה כבדה) , בסעיף היבוא והיצוא היא שילמה השנה הרבה יותר – מכרה פחות (למרות עטר) וקנתה הרבה יותר (בן הרוש ובן חיים).

ההכנסות לא צומחות כל כך מהר, ספונסרים לא גויסו למרות מאמצים שיווקיים כבדים , אצטדיון כמו סמי עופר לא רואים באופק והיציאה מבלומפילד היא אתגר לשנתיים הקרובות .

ובשנה הבאה יש אפשרות להגיע לצ'מפיונס בדיוק כמו האפשרות להישאר בלי כלום כולל ליגה אירופאית –הגרלות זה עולם שקשה לבנות עליו ,את זה כבר יודעים אפילו בוולפסון.

גולדהאר יכסה השנה סכום דומה למה שמימן בשנים האחרונות וכמו שאמרתי ,הוא לא גאידמק, מתישהו העסק יצטרך להתחיל ולהכניס פנימה יותר ולהוציא פחות .

ומה לגביי התוכניות של ג'ורדי ועל התחרות העתידית – אלה נושאים שאין לנו עדיין מושג קלוש מה הולך לקרות – אם כי ההימור שלי שתהיה יותר תחרות ושג'ורדי לא נשאר.

לא פשוט העסק , את מכבי הנוכחית לא בנו בשביל לקחת פה (רק) אליפויות ,למעשה גם אנגלידיס יודע שכדאי להסתפק בשליטה מקומית וריצה בליגה האירופאית לא צריך כזו אופרציה .

***

חיפה קיבלה הרבה ביקורת ובצדק על ההתנהלות בסיפור גולסה , הביקורת הייתה בעיקר על העובדה שמכל האופציות שהיו לה, היא כנראה עשתה את הכי הרבה טעויות , אבל מצד שני כמוש ראינו, אין פה הרבה אופציות טובות בסיטואציה הזו , רק אופציות רעות ורעות יותר.

מכבי פגיעה הרבה יותר ממה שהמתחרות שלה חושבות וחיפה היא זו שצריכה להוביל את התחרות, יש לה את התקציב ,הסגל, הנוער ,הדירוג האירופאי ומעל לכל הקהל והאצטדיון לתת פייט.

גולדהאר זה לא גאידמק ,השאלה אם שחר הנוכחי  זה שחר חדש.

***

מכבי איבדה אתמול שחקן, חיפה איבדה אתמול תירוץ.

דאבור - מכבי - נמני
לא ע(ו)בד - יובל לידור

80 Comments

אריק 5 בפברואר 2014

הגזמת.

רועי 5 בפברואר 2014

על סמך מה אתה מבסס את העובדה בנוגע להכנסות/הוצאות ?
יש לך מספרים ?
אם כן, אשמח לראות אותם.
ולא התייחסת לחלוטין להכנסות מאירופה.

אלי 5 בפברואר 2014

שלא נדבר על הטעות בניסוח: "בניגוד לחלק מההערכות השנה הזו לא תיגמר ביחס הכנסות הוצאות נמוך משנה שעברה ,להיפך."

יחס הכנסות הוצאות נמוך: הכנסות נמוכות לעומת הוצאות גבוהות.
לפי מה שכתבת, ההערכות השנה היו שהיחס יהיה נמוך, כלומר הכנסות נמוכות עוד יותר, אבל בפועל היחס יהיה גבוה יותר, כלומר הכנסות גבוהות יותר.
אבל אז אתה מסביר ההיפך.

הפוך, גוטה, הפוך.

יניב 5 בפברואר 2014

ההערכות השנה היו שההפרש שמימן הבעלים יהיה נמוך יותר משנה שעברה – זו היתה כוונת המשורר

אלי 5 בפברואר 2014

אם המשורר התכוון למשהו אחד אז מדוע הוא כתב את ההפך?
אולי המשורר השתמש במילים שהוא לא מכיר?
אולי הוא לא משורר בכלל?

יניב 5 בפברואר 2014

אי אפשר לפסול את ההשערה הזו

אברם 7 בפברואר 2014

איש קטן – תתמודד עם הביקורת על קבוצתך האהובה ותפסיק לתקוף את הכותב

רועי 5 בפברואר 2014

יש לי גם תחושה לא נוחה, גם עקב דברים שכתבת בפוסט אחר, שהפוסט הזה היה מוכן כבר מראש, ורק חיכית שחלון העברות ייסגר, על מנת שלא ידפוק לך את התאוריה.

יניב 5 בפברואר 2014

התאוריה שלי נאמרה מספר רב של פעמים – במכבי יש ניהול לפי תכנית ואין פה יד חופשית – המחשבה שגולדהאר יממן ללא גבול שנשמעת לפעמים היא נאיבית , הוא יעשה מה שצריך ויעמיד תקציב חלומי וגם יתקן במקרה של טעות – אבל לא סתם קרויף עובד בעיקר בהעברות חופשיות .
לי זה רק גורם להעריך מעט יותר את העבודה שנעשית שם.
מצד שני אני גם זוכר שבמבחן האבסולוטי תנאי המסגרת שלו טובים בהרבה מהתחרות .

ירוק 5 בפברואר 2014

רועי, ברשותך שאלה (מקווה שלא תיקח את זה אישית) – מה זה החוסר יכולת הזה לקבל ביקורת? אתה קופץ בכל פעם שמישהו מבקר את ההתנהלות של מכבי כדורגל/כדורסל ואני באמת לא מבין למה. זה נשמע כאילו אתה אוהד של שתי קבוצות תחתית מסכנות שהשופטים והתקשורת דופקים אותן כבר 30 שנה.

בחייאת – מה לא בסדר בלהעביר ביקורת על מכבי ת"א (על ג'ורדי, על ישראלים במכבי סל, וכו' וכו')? למה אנשים צריכים להתנועע בחוסר נוחות בכסא כשהם עושים דבר נורא שכזה?

מכבי ת"א כדורגל מתנהלת מדהים בשנתיים האחרונות. הלוואי על הקבוצה שלי. עם כל הכבוד, זה לא אומר שהם עושים עבודה מושלמת. שלא לדבר על האחות מהכדורסל, ששנים נהנתה מתמיכת התקשורת/הממסד, ששלטה כאן ביד רמה, ועכשיו אתה פתאום מתלונן שעיתונאים הזויים, אבוי, מבקרים אותה.

יניב מבקר המון את הקבוצה שלי בזמן האחרון – עם הרבה אני מסכים (לצערי), עם חלק לא. זה לא אומר שאני חושב שיש לו איזו אג'נדה דמונית לסלק את יענקל'ה מכסאו.

ק. 6 בפברואר 2014

+1 (לירוק). זה באמת בולט ולא תורם לשיח באתר (גם אם אין ניבולי פה , קללות וכו'…)

משה 6 בפברואר 2014

אם לא שמת לב טל בן יהודה עושה מהגישה הזו קריירה.

שרון לוינסון 5 בפברואר 2014

יניב , התקציב השנה עומד על 97 מיליון שקל . ההכנסות הטבעיות שנה שעברה עמדו על 41 מיליון שקל . השנה הסכום הזה צפוי לגדול כי רק מאירופה הכנסנו 20 מיליון שקל וזה בלי הבונוסים העתידיים {אולי} מהליגה האירופית ומשחק בית נוסף אחד לפחות.

יניב 5 בפברואר 2014

אני אגיב לך פה אבל גם לרועי – שנה שעברה מכבי רשמה שנה חריגה במונחי הכנסות ממכירת שחקנים – קאנוטה ב2 מליון יורו ועוד כמיליון על החלק שלה בעסקת מאיוקה .
אל מול זה היא רשמה שנה לא פחות חריגה בהוצאות שחקנים ורכש במונחים שלה – זהבי וטיבי היו התשלומים היחידים ושניהם ביחד זה הרבה פחות מעסקת מאיוקה – היא החזיקה סגל קצר מאוד בחצי הראשון ושילמה על זהבי ופריצה חצי עונה – שניהם מהשחקנים הכי מרוויחים בכדורגל – את אניימה היא הביאה בעסקה מהאגדות כשליל משלמת את רוב השכר ועשתה מהלך דומה עם ברק יצחקי שרוב החוזה שולם על ידי הקפריסאים .
השנה היא רכשה שחקנים (בן הרוש,בן חיים ואייננבדר) ביותר ממה שמכרה (עטר ודאבור )- הוצאות השכר שלה גדולות בהרבה השנה – הסגל גדול משמעותית וכל שחקן במכבי אינו זול במיוחד , על קולינאס משלמים מלא , גם על יצחקי , בן חיים הכפיל את שכרו ומקבל דומה לעטר (ללא הסכים לא היתה עסקה ) וכך הלאה .
גם הוצאות הצוות המקצועי גדולות יותר – סוזה וצוותו יקרים יותר מאוסקר וצוותו – זה מחיר הניסיון .

עד פה הבדל משמעותי בהוצאות שנה מול שנה וגם בהכנסות מרכש .
לפי אירופה – מכירת כרטיסים השנה דומה בכמות (בבלומפילד מלא) אבל על מנויים מרוויחים פחות – אין הכנסות מהספונסרים ובאופן כללי אין שינוי .

ההבדל הוא אירופה – פה בהחלט יש הכנסות בשיעור שציינת – אבל אירופה זה גם הוצאות – בהפועל לדוגמא זה תמיד היה בערך חצי – אירופה זה אומר עלויות תפעוליות של יציאה למשחקים , אירוח , מענקים וכיוצב .

כמו שאמרתי בפוסט – הפער בין ההכנסות להוצאות במאקרו אינו דרמטי – להעלות רק את שורת ההכנסות זה לא מספיק – צריך לטפל גם בהוצאות – לא שיש פה בעיה פיננסית – אבל אותי לא מפתיע שבמכבי יש תקרה ואין יכולת להגשים כל פנטזיה

גיל מזימבבואה 5 בפברואר 2014

בלי מספרים (מוצהרים על ידי אינגלידיס) כל התיאוריות שלך שוות כמו של כל אחד אחר.
מאיפה אתה יודע משכורות, דמי העברה וכ"ו?
רק גולדהאר, אינגלידיס וקרויף יודעים בדיוק את המספרים. כל השאר ממציאים מספרים לאשש את התיאוריות שלהם.

יניב 5 בפברואר 2014

גם הגישה הזו לאט לאט מתפוררת – מכבי לא מייצרת מוצר בנוסחת ייצור סודית – מבנה הוצאות של קבוצת כדורגל אינו מורכב ועולם ההכנסות הוצאות שלו גלוי ושקוף לעיני כל – כמובן שכל עוד מכבי לא בוחרת לתת בשקיפות מלאה את מבנה ההוצאות שלה יש פערים ברמת אחוזים בודדים לכל כיוון – את טענת הפוסט אחוזים כאלה לפה או לשם לא משנים .

מכבי משחקת בליגה ישראלית – עוברת בקרה כמו כולם – משלמת ועושה העברות עם קבוצות ישראליות שמדווחות על הכנסותיהן ממנה – מוכרת כרטיסים באצטדיון ובמחירים שקופים ומשחקת באירופה לה יש מחירון ברור לכל שלב .

כמו שטענתי בפוסט אחר – אפשר לנקוט בגישה של מידור מסוים לגביי מהלכים בקבוצה – אבל מפה ועד גישת אין לכם מושג מה קורה במועדון זה מוגזם .

גיל מזימבבואה 5 בפברואר 2014

גם על ניימאר חשבו שהכל שקוף…

יניב 5 בפברואר 2014

לדעתי חלק לא קטן חשבו שמשהו בעייתי שכזה כוכב מגיע בכזה סכום ולרבים לא הסתדרה העובדה שברצלונה יודעת לעשות רכש בכללי משחק שונים מכולם (והנה לקח חצי שנה וזה יצא החוצה).
כמו שאמרתי זה עסק בעצימות תקשורתית שאין דומה לו – ולכן המידור הוא מאוד מוגבל .

הרבה יותר קל לחסום הדלפות מחדר ההלבשה במיוחד שמדובר בעובדי מועדון בסוף וניתן לנהל אותם – אבל את עולם ההוצאות והכנסות שרובו מתנהל מול גורמים חיצוניים אין דרך באמת לחסום ברמה שלא ניתן להסיק מסקנות מאקרו כמו שהסקתי .

אנונימוס 5 בפברואר 2014

למה שיפריע לגולדהאר להמשיך להפסיד כסף בקצב הנוכחי? הוא מיליארדר. בדולרים. כמה הוא מפסיד פה בשנה? 10-15 מיליון דולר? קטן עליו. ואם מעפילים לליגת האלופות גם זה יצטמצם.

יניב 5 בפברואר 2014

בדיוק הפוך – הוא קודם כל איש עסקים – בשנים האחרונות הוא הוציא אותו דבר ושיפר את התוצאות המקצועיות – אז או שהוא יידע להמשיך להשתפר בתוצאות באותו כסף – או שינסה להביא את אותם תוצאות בפחות .
דווקא בגלל שהוא אמיד מאוד הרדיפה אחר ליגת האלופות אינה אובססיבית ולכן הוא לא יביא בעיני שחקנים רק למשימה הזו .
בכלל הטיעון שהוא צריך להשקיע יותר כדי להגיע לליגת האלופות כדי להחזיר את ההשקעה של השנים נופל אצל אדם עם יכולות כאלה .

ככה אני קורא את הסיטואציה – גאידמק רצה הון פוליטי ולכן מבנה השיקולים שלו היה מטורף לגמרי – אצלו זה תחביב ואהבת הקהל שהוא מקבל שווה המון – אבל האם יאהבו אותו פחות אם ישקיע מעט פחות או מעט יותר ? האם הוא חייב לקחת כל שנה אליפות ? לא נראה לי .

אנונימוס 5 בפברואר 2014

אם גאיידמק היה מטורף אז מה גולדהאר? זה גולדהאר מדבר יפה, ולא מנסה לרוץ לעיריה אומר שהמניעים שלו יותר הגיוניים?
איך שלא הופכים את זה יש פה מיליארדר מהצד השני של העולם שהחליט שמה שבא לו פתאום זה לזרוק כמה עשרות מיליוני דולרים וחקל נכבד מזמנו הפרטי על קבוצת כדורגל ישראלית.
למה? ככה. אין שום סיבה הגיונית אחת טובה לזה.
ואני לא רואה שום סיבה שהדבר הלא הגיוני הזה יפסיק פתאום. לא היה בו היגיון, למה ששנה הבאה יהיה בו היגיון?

יניב 5 בפברואר 2014

אין לי ספק שחלק ממדיניות המידור היא הרצון לשמר בקרב המתחרים את תחושת המטורף הלא הגיוני שאי אפשר לצפות את תגובותיו – לך תתחרה בזה ? אבל אחרי כמה שנים אפשר לזהות דפוסי פעולה – המכבי הזו זה הדבר הכי הגיוני שיש בליגה ועובדת הכי שיטתי פה – הכי רחוק מגאידמק כפי שכתבתי .

JOSH 5 בפברואר 2014

קצת תיקונים:

1. מכבי מחזיקה בתקציב של 90 מיליון ש"ח, וזה ממש לא כרבע מכלל התקציבים בליגה. לחיפה יש תקציב של כ-55 מיליון לפי פרסומים, להפועל בערך 40, וכבר הגעת לתקציב של מכבי. עכשיו תוסיף את ב"ש שתקציבה סביב ה-35 מיליון, בית"ר שתקציבה הוא כ-25 מיליון, ק"ש עם כ-20 מיליון, אשדוד עם בערך 17 מיליון ועוד כל קבוצות הליגה שמתנהלות עם תקציב של לפחות 12 מיליון, ותבין שזה לא מדויק בעליל.

2. זהבי לא מרוויח קצת יותר מדאבור, אלא דיי הרבה יותר – בערך 80 אלף יורו יותר.

3. ריף פרץ עלה לפני מיכה ודאבור לבוגרים, הוא פשוט החסיר בערך שנתיים מהקריירה בגלל פציעות. התקופה הטובה ביותר בקריירה שלו הייתה תחת איווניר בפלייאוף, אז הוא שיחק כבלם שלישי.
מרגוליס בן 19. בגיל 19 גם דאבור וגם מיכה לא בלטו, זה תהליך, ויתכן שתוך שנתיים, כשיהיה בן 21 (כמו מיכה היום), ידברו על מרגוליס במונחים אחרים לגמרי. באופן טבעי, כי בנוער הוא שלט בליגה ללא עוררין.

4. אלברמן דווקא כן מייצג באופן מסוים דווקא את המדיניות של היום (והוא גם הוחתם, בגדול, ע"י גולדהאר עצמו). למיטב ידיעתי הוא הגיע בהעברה חופשית, והחוזה שלו נע סביב ה-300 אלף יורו. דיי מזכיר את פריצה בעניין הזה. החוזים היום במכבי דיי כבדים במונחים מקומיים, רק שמשלמים פחות על העברות, כאשר גם זה לא כ"כ קשיח – רק זרים באים בהעברה חופשית, הרי טב"ח הגיע בהעברה שדומה לזו של עטר בעבר.

5. מכבי, גם השנה, יוצאת מאוזנת, אם לא ברווח, בשוק ההעברות, בניגוד לטענה בטור.
עומרי בן הרוש הוא לא באמת העברה יקרה – בתקשורת פמפמו את הסכום 2.5 מיליון, רק שזה בשקלים, והמרה פשוטה מגלה שזה סכום לא ממש יוצא דופן, בערך חצי מיליון יורו. שחקנים כמו אנדלובו וחן עזריאל הגיעו בבערך מיליון ש"ח יותר למכבי חיפה, וחן עזרא, למשל, עלה בערך פי 1.5 מזה.
מכבי מכרה השנה את עטר בכמיליון וחצי יורו, את דאבור בכ-325 אלף יורו לפי מה שהבנתי מפירסומים ואת מדוניאנין בבערך 250 אלף יורו, ומנגד רכשה את טב"ח ב-1.125 מיליון יורו, את בן הרוש בחצי מיליון יורו ואת בדש בחצי מיליון שקל.

6. ההכנסות כן צומחות. למכבי יש את המנויים היקרים בליגה, והיא מכרה השנה 11,500 כאלה. ובנוסף יש הכנסות מאירופה ומרצ'נדייזינג.

גולדהאר הצהיר, אחרי שהחתים את ג'ורדי קרויף, שהוא מתחיל תהליך של כ-7-8 שנים במכבי. כרגע התהליך נמצא בשנה השנייה, כאשר מכבי זכתה באליפות אחרי עשור, דוהרת לעוד אחת, כנראה, וגם הגיעה לראשונה לשלב נוקאאוט באירופה (שוב, כאשר בליגה היא מצוינת, נוגד את המיתוס הידוע) – זו התקדמות נהדרת.
בתום התהליך מכבי אמורה להיות גדולה בהרבה. צריך להבין שבמקום תרבות האינסטנט הישראלית, מתפתח פה משהו קצת יותר רציני.

שרון לוינסון 5 בפברואר 2014

בקשר לרכש , מדוניאנין נמכר ב-700 אלף יורו , רוברטו פונצ'ץ ב-300 אלף אירו , והיו עוד כל מיני העברות קטנות של שחקנים {גיא חיימוב בחצי מיליון שקל , השאלות של שחקנים כמו רפי דהן , אלירן ג'ורג' , אורי שטרית וכו'}.

JOSH 5 בפברואר 2014

חיימוב לא עבר במסגרת העסקה על איינבינדר (ששכחתי)?
בכל אופן – אתה מחזק את הטענות שלי והוספת הרבה, תודה.

יניב 5 בפברואר 2014

השאלות יש במכבי כל שנה – בכל מקרה שימו לב שכולם שחקנים שנמני הביא – ועכשיו מוכרים אותם וממלאים את הקופה.
שזה קצת סותר את גישת ההעברות החופשיות – מכבי מוכרת היום נכסים ישנים – אז מה יהיה בשנים הבאות – יש לך ארגון שהתרגל לייצר מכירות שחקנים ועכשיו יפסיק ? ימכרו את פריצה ואלברמן או את זהבי וטיבי ? ואם ימכרו את מי שימכרו האם יוכלו להשיג את אותם תוצאות ספורטיביות ?
זו הדילמה ?

עדיין גם לאחר השחקנים שציינת שרון ההכנסות השנה לא מזכירות את שנה שעברה וההוצאות דווקא כן .
וזה חוזר לטענת הפוסט – היחס בין הוצאות להכנסות במכבי לא השתנה משמעותית השנה – הבעלים הוא עדיין חלק מרכזי במודל הכספי – ככל הנראה בכ50% מהמחזור .

לאור זה ולאור העובדה שעוד אין הרבה קאנוטה ומדוניאנין בסטוק – ולאור העובדה שאירופה היא פרמטר שקשה לבנות עליו (הלו רמון) אז החלטות כמו אתמול נלקחות כמו שהם נלקחו .
וזה ההבדל בגישות בינינו – מקצועית האתגר הכי גדול של קבוצה ישראלית מצליחה זה להחזיק שלד גדול ויציב ולא להחליף אותו כל שנה – חיפה והפועל מכרו המון שחקנים כי לא היתה להם כל אחת משיקולי יכולת להחזיק אותם פה – התיאוריה שגולדהאר כל כך חזק ויהיה מוכן להשקיע כל סכום היא זו שעומדת למבחן פה .

שרון לוינסון 5 בפברואר 2014

לגבי מכירות שחקנים , למכבי יש אופציה גדולה שהיא:
מחלקת הנוער-תקציב מחלקת הנוער של מכבי בכל שנה עומד על קצת פחות מ-10 מיליון שקל . זה בשביל שלמכבי יהיו עתודות שחקנים שישתלבו בקבוצה או שימכרו לקבוצות בארץ.

יניב 5 בפברואר 2014

מחלקת הנוער של מכבי היא יתרון אסטרטגי – אבל המעבר מנוער לקבוצה הבוגרת של מועדון שמכוון למקומות שמכבי מכוונת הוא על סף הבלתי אפשרי .
בהפוך על הפוך אם במכבי יצמצמו את ההשקעה – התרומה של המחלקה תגדל ואז אפשר יהיה גם באמת לקטוף את הפירות – אבל היום למכבי יש את אחת הקבוצ׳ות הבוגרות המבוגרות בליגה ולהערכתי המבוגרת ביותר – כל זה ליד מחלקת הנוער הטובה ביותר .
מתישהו העסק יהיה חייב להתחבר טוב יותר ברמה האסטרטגית ולגבש החלטה מה באמת עושים עם על הטוב הזה .

שרון לוינסון 5 בפברואר 2014

בגלל זה יש למכבי שתי "קבוצות בת" {רמה"ש והכח , שם במהלך העונה היו לנו בשתי הקבוצות לפחות 4 שחקנים מושאלים שלנו}.
אם נמכור את את השחקנים הלא רצויים מתקופת נמני ואיווניר {יצחקי מחזיק בחוזה כבד מדי , בן יאיר יכול למלא את החלל בצד ימין , אלירן ג'ורג' ואורי שטרית שצריך למכור אותם} יתפנה מקום גם לשחקנים חדשים ממחלקת הנוער.
הנה דאבור הלך , יש את דור ג'אן בנוער ויש את קהינדה שבסוף השנה חוזר מהשאלה מהלאומית.
תשים לב שלאט לאט השחקנים עם החוזים הכבדים או עזבו {נגמר החוזה או שוחררו} או חתמו על חוזה חדש בשכר נמוך יותר מזה שחתמו עליו בהתחלה {יואב זיו}.
חוץ מזה , בקשר לשחקנים המבוגרים , אחת הסיבות שג'ורדי מחתים שחקנים מבוגרים זה בשביל ללמד ולחנך את הישראלים הצעירים {פריצה וקרלוס גרסיה}.

יניב 5 בפברואר 2014

הסיבה שקרויף מחתים את קרלוס ופריצה זה כי הם שחקנים פנטסטיים ומהווים יתרון עצום על הליגה – כל השאר זה אפילו לא סיבות משניות .

לגביי הצעירים – כישרון יש – אבל זה בוסרי מדי – חלק מסוים יגיע לעבות את הרוטציה – להערכתי חלק קטן .

גיסנו 7 בפברואר 2014

קרויף אמר כמה וכמה פעמים שהוא מעדיף זרים מבוגרים ומנוסים, כי הרמה פה לא מספיק טובה להשביח זרים צעירים. העלות הכוללת שלהם בשכר גבוה יחסית אך בהעברה חופשית יוצאת בערך כמו לשלם דמי העברה גבוהים ואז שכר קצת פחות גבוה.

למכבי יש שני סוגים של מושאלים – אלה שפחות או יותר רוצים לדפדף הלאה אבל אין הרבה ביקוש (אלירן ג'ורג', רפי דהאן למיניהם), ושחקנים שמקווים שיש להם עתיד אבל יודעים שאין להם כרגע מקום בקבוצה הבוגרת (לוגסי, בן בן יאיר, קהינדה וכד'). אחרי שחקנים אלו מתנהל מעקב ואנשים מטעם המועדון עוקבים אחריהם באופן די תדיר, מגיעים למשחקים ומדווחים. כך שמחלקת הנוער לא מוזנחת ומתבזבזת, ואני מאמין שמי שיהיה טוב בהשאלה יקבל צ'אנס במכבי לכשיחזור.

שחקנים כמו איינבינדר, בן הרוש ובן חיים הם אלו שנקנים כהשקעה לעתיד וסיכוי לקצור רווח מהשבחה שלהם, במקום זרים. מדברים שסיכמו למשל עם בן רייכרט מרמה"ש, על אותו עקרון. ומי חשב לפני שנתיים שאיתן טיבי יהיה הבלם הטוב בארץ במדי מכבי ת"א? העולם לא מתחיל ונגמר בטיבי וזהבי.

ואגב זהבי, זו הוכחה שכשקרויף מאמין ששחקן מספיק טוב ושווה את הכסף, אז הוא גם ישולם. כנראה שהוא חשב שדאבור לא שווה כרגע את הסכומים שהוא דרש. זה ממש לא פסיקה של גולדהאר למכור אותו כי הוא לא מוכן להשקיע. אם בשלב כזה או אחר קרויף (או יורשו בתפקיד בבוא הזמן) יאמין שהפתרון היחיד למכבי יהיה להביא את בן בסט או חמד בדמי העברה גבוהים ובשכר של מעל לחצי מליון יורו לעונה, אז הוא גם ידע לשכנע את גולדהאר שזה מה שצריך וגולדהאר ישים את הכסף.

יניב 5 בפברואר 2014

בשנה שעברה הליגה גלגלה כ400 ומכבי כ100 השנה הליגה מוציאה קצת פחות (בוודאי בחיפה והפועל) ככה שהנתון של רבע הוא ככל הנראה הכי קרוב למציאות – אחוז לפה או לשם .

על ציר שיש פה את נאתכו שמרוויח מה שמרוויח זהבי מרוויח קצת מעט מעל דאבור – בשבילי שמונים אלף יורו זה הרבה כסף אבל זהבי מודד את זה כנראה אחרת .

לא אמרתי שעומרי בן הרוש זו העברה יקרה (למרות ש2.5 מליון שקל זה לא גרעינים ) אלא שבן הרוש פלוס בן חיים + בדש+ איינבנדר שווים בהוצאה להכנסות שהיו השנה ו על עטר לדעתי גם העבירו משהו לבני יהודה .
בכל מקרה סעיף הרכש והמכירות השנה שונה משמעותית משנה שעברה .

בתום התהליך מכבי יכולה להגיע לפסגות – אבל זה עוד רחוק מאוד ויש עוד לא מעט מכשולים בדרך – האירוע אתמול רק מחדד חלק מהקשיים .

יניב 5 בפברואר 2014

תגובה לגוש

JOSH 5 בפברואר 2014

ברור שתמיד יהיו קשיים, אבל זה חלק מהעניין.
מהטור אפשר להבין שנוצר מצב בעייתי במכבי ועצם זה שגולדהאר הוא לא גאידמק יכול גם להזיק לתהליך, אבל זה ממש לא נכון.

דאבור לא עזב כי מכבי נרדמה בשמירה או שהיא לא יכולה לשמור על שחקנים כאלה, אלא כי היה לו סעיף שחרור נמוך (שנחתם לפני הגעת קרויף) והוא רצה להתקדם לאירופה. התנהל איתו מו"מ, שלא צלח בעיקר בגלל זה. זה מקרה חריג יחסית.

יניב 5 בפברואר 2014

דאבור עזב כי גם למכבי יש גבול ותקציב – זה לא מקרה חריג – מתוך כ5-6 שחקנים שהם היום באנקרים – חלק לא קטן יעזבו .

JOSH 6 בפברואר 2014

פה הטעות שלך – דאבור עזב כי הוא רצה לעזוב (או לפחות סבו רצה), וכי היה לו סעיף בחוזה שאיפשר לעשות את זה בקלות. הוצע לו חזה חדש שכל התנאים עליו היו מוסכמים, פרט לסעיף השיחרור. יתכן שאפילו הציעו לו משכורת בסיס גבוהה יותר ממה שירוויח בגראסהופרס.

המדיניות, כמו שהוכח במקרה עטר, היא לא למנוע משחקן להתקדם.

אהד 5 בפברואר 2014

אתה מדבר על כך שמכבי צריכה להגדיל את סעיף ההכנסות, אבל לדעתי חשוב יותר הוא הקטנת סעיף ההוצאות. ברור לכולם שטב"ח לא שווה את הסכום ההזוי ששילמו עבורו. עכשיו מדברים על רכישה של תומר חמד/בן בסט בקיץ הקרוב בסכומים מטורפים. קרויף וסוזה אמורים למצוא שחקנים זולים, טובים ובלתי מוכחים ממז' אירופה ומדרא"מ. זה גם יקטין את סעיף הרכש, גם את סעיף המשכורות וגם יגדיל בהמשך את סעיף המכירות.
בינתיים נראה שקרויף לא מוכן להמר וחבל למכבי.

JOSH 5 בפברואר 2014

מכבי מקטינה הוצאות עם הזמן. תקציב הרכש של הקבוצה (מבחינת דמי העברה), נמוך בשנתיים האחרונות משל הפועל וחיפה.
הסכום שתמורתו הגיע טב"ח לא כ"כ הזוי, 1.125 מיליון יורו, בערך כמו חן עזרא למכבי חיפה. אלה הסכומים היום.

אי אפשר להביא שחקנים זולים וטובים מדרא"מ ומזרח אירופה. זו טענה שמתאימה לתחילת העשור הקודם והעשור שקדם לו. מועדוני כדורגל בליגות כמו הבלגית ומעלה מפעילוןת מערכות סקאוטינג אדירות ברחבי העולם – באפריקה טיפה פחות, ואולי שם מומלץ לחפש (ואכן עושים את זה במכבי – מאיוקה, קונטה, קהינדה ששיחק בנוער והושאל להכח, ועכשיו שחקן בשם מאוויס צ'יבוטה, שבשל חוקי פיפא לא יכול לשחק בנוער עד שימלאו לו 18, אבל בטורניר בתום העונה הקודמת, יחד עם נערים א', כיכב, סיים כמלך שערים, וגרר התעניינות ממועדוני בונדסליגה). מעבר לכך כמעט בלתי אפשרי למצוא שחקן זול ולא מוכר.

יניב 5 בפברואר 2014

קרויף לא אמור לעבוד בהשבחת שחקנים – הוא צריך למכסם תקציב מכובד במונחים ישראליים וקטן עד בינוני במונחים אירופאים כדי לבנות קבוצה ישראלית שתהיה כוח אירופאי של ממש .
אם הוא לא יצליח לבנות כוח אירופאי מוביל (באזל ישראלית ) – אני מניח שלא יגדילו לו את התקציב אלא שיקטינו לו את היעד .

מפה והלאה האתגרים יהיו קשים יותר .לפרטים נוספים דברו עם בלאט .

אהד 5 בפברואר 2014

ג'וש – כנראה שגדלנו באזורים אחרים. מיליון ורבע יורו על שחקן כמו טב"ח שהוא לא שחקן מוביל בקבוצה (אלברמן, זהבי, יצחקי למשל הרבה יותר חשובים) זה הזוי. גם הסכום על חן עזרא היה יקר, אבל הוא לפחות השחקן הטוב ביותר השנה בחיפה. יש לו ערך מוסף.
לגבי מערך הסקאוטינג – אוהדי מכבי תופסים את הקבוצה כאירופה, אם כן מה מונע מקרויף לפתח מערך סקאוטינג מפותח במדינות הללו. אני חושב שאתה גם נתפס בקלישאות – רק בשנים האחרונות הביאו קבוצות ליגת העל שחקנים מאוד טובים מרחבי העולם. שצ'פוביץ', אניימה, אג'ידה, גלבאן, דה סילבה וגוסו הם שמות שקופצים לי כרגע לראש. זאת, כאשר לקבוצות הללו אין מערך סקאוטינג משוכלל, אלא שכונה אחת גדולה וחוסר במשאבים. כך שאם רוצים ומסתכנים, אפשר.
עוד קלישאה היא שלכל הקבוצות באירופה יש מערך סקאוטינג ענף בברזיל וקולומביה והן שואבות כל שחקן טוב וצעיר משם. ברור שזה לא נכון. רוב הקבוצות בפועל מסתמכות על סוכנים וקלטות וידאו בדיוק כמו דמאיו ושירצקי. לא כל אחת באירופה היא פורטו.

יניב – קרויף אמור למקסם רווחים עבור מכבי, ובמקביל הוא אמור לקדם אותה מבחינה מקצועית. מציאת שחקנים צעירים (במידה, כמובן) שיוכלו להתקדם בקבוצה ולהימכר בהמשך ברווח זה תהליך שאמור לענות על שתי המטרות הללו. קח למשל את מקרה המגן מאנה. במקום להביא בסכום לא מבוטל שחקן כזה, מדוע מכבי לא יכלה להחתים מגן צעיר ומבטיח (כמו שק"ש עשתה בחלון ההעברות הזה). כנל גם מיטרוביץ' – אם ממילא הוא שחקן רוטציה, מדוע לא להביא שחקן צעיר שיוכל להשתפשף בקבוצה במקומו?

מה שאתה אומר זה בדיוק הטענה (היחידה שלי) כלפי קרויף. הרעיון ללכת על שחקנים מוכחים שאתה יודע בדיוק מה תקבל מהם (לרוב) הוא רעיון סולידי ובטוח. זה יכול להוביל את מכבי ת"א – בצירוף רכש ישראלי מאוד יקר – להשתתפויות באלופות אחת לכמה שנים (תלוי הגרלה) ובאירופה. אבל.. איפה החזון, איפה הסיכון, איפה ההברקות? כדי להפוך את מכבי לקבוצה בסגנון באזל היא צריכה גם לחפש שחקנים כמו סאלח ולקחת אתם סיכון. אז כן, זה הימור, ואולי שלמה שרף וברקו ימתחו ביקורת על הפלופ שהבאת, אבל כדי להשיג יציבות כלכלית ולהקטין את השתתפות הבעלים במימון הקבוצה, זה אמור להיות היעד.

יניב 5 בפברואר 2014

מנהל מקצועי מגיע בכל מיני פורמטים – גולדהאר יכל להביא מישהו שינהל את מכבי מהנוער ועד לבוגרים בפריזמה של חמש שנים .
אבל אז אחד כמו קרויף שרוצה לבנות את עצמו לא היה מגיע .
קרויף בא לטווח קצר – ולכן הוא פועל בדרך שהוא פועל – פה גם הבאג בעיני כרגע ,כי במקום לבנות את הקבוצה של עוד 3 שנים הוא בונה כאן ועכשיו – קבוצה ישראלית שתבנה קצת מעבר יכולה להשיג המון (חיפה 2015?) .

נראה לי שהדרך שלו מקובלת על הבעלים ועובדת בשבילם כרגע -אבל כן , הם לידית יצטרכו לשנות חלק ממה שעובד כרגע – כי בניגוד למה שהיה עד עכשיו – כדי לעשות את הקפיצה הם צריכים לשנות חלק מהטקטיקה .

יניב 5 בפברואר 2014

דרך אגב – מבחינת סקאוטינג למה שאמרת – מכבי יכולה הרי להביא שחקנים צעירים – להשאיל אותם לתקופה לקבוצות בת כמו רמהש ואולי ליהנות מהם בעתיד .
אבל זה פוקוס ואנרגיה שכרגע מעדיפים לשים בטווח המיידי – זה חוזר בעיני למה שכתבתי למעלה – הכסף במכבי אינו ללא הגבלה – וקרויף מעדיף לשים את מירב המזומנים על מה שיביא מכסימום תפוקה היום .

JOSH 6 בפברואר 2014

מערך סקאוטינג משובח עולה המון כסף, שלמכבי אין.
הנטייה בארץ היא לחשוב שמכבי סופר עשירה, אבל בפועל לקבוצות כמו באזל, שמאוד אוהבים לציין, יש תקציב גבוה פי 2-3, וגם תשתית טובה יותר מלכתחילה (ההבדל בין ישראל לשווייץ). אין הבדל תקציבי גדול בין מכבי לקבוצה נחמדה שמתמודדת על מקום רביעי בליגה אירופית נורמלית.
בכלל, תפסיקו להשוות לבאזל – זה מועדון הרבה יותר גדול שבנה את עצמו ממצב דומה לשהיה במכבי, למועדון פאר, תוך 6-7 שנים, כאשר לא היו להם הרבה מקלות בגלגלים והם אפילו יכלו לרכוש לעצמם אצטדיון (כלי אדיר להגדלת הכנסות). באזל מוכרת היום שחקנים במחירים שדומים לכל התקציב של מכבי. מכבי בסה"כ בשנה השנייה של התהליך. שחקן כמו סלאח לא היה מגיע לבאזל ב-2003, לצורך העניין.
השחקנים שאתה מציין הם לא ממש דוגמאות טובות – שצ'פוביץ' הגיע כשחקן מוכשר שנחשב לפרוספקט מצוין בפרטיזן, אניימה הגיע לארץ ב-2005 והוא גם אפריקאי (בשוק הזה דווקא הליגה שלנו סבבה לגמרי, כולל מכבי), אג'ידה גם ניגרי ורבים שוכחים אבל הוא היה עד העונה שוער לא יציב בעליל, גלבאן דיי יוצא דופן ואני גם לא חושב שהוא ברמה של מכבי היום, דה סילבה הגיע לפני עשור, וגם גוסו היה פה לפני 7 שנים (פספוס ענק של מכבי). עולם הכדורגל השתנה בחמש השנים האחרונות באופן דיי קיצוני.
לקבוצות הליגה הבלגית יש מערכות סקאוטינג לא רעות בכלל, ולאלה שאין יש את יתרון המוניטין של הליגה, וגם יתרון כספי. שחקן יעדיף ללכת למרכז טבלה בבלגיה, ברוב המקרים, מאשר להגיע למכבי. זו המציאות. השוק המזרח האירופי יקר מאוד כיום (בניגוד לימים שבהם באו משם כוכבים לישראל), והדרא"מ בעייתי מאוד (הרבה בגלל אופי השחקנים).
לגבי מאנה – הוא הגיע בהעברה חופשית עם שכר ממוצע לזר במכבי, ושוחרר ללא כל פיצוי (סעיף שנכנס לחוזה של כל שחקן זר במכבי קובע שאפשר לשחרר אותו בינואר ללא התחייבות כספית). ההבאה שלו זולה בהרבה מהבאה של מגן צעיר ומבטיח (כזה אמור לעלות הרבה כסף), ועל פניו היא גם הבאה טובה, כי מדובר במגן לגיטימי בליגה הספרדית. מיטרוביץ' לא שחקן מבוגר, הוא בשיא הקריירה ובא בהעברה חופשית, ובחוקי הזרים בישראל עדיף להביא זר מוכח מאשר צעיר.

יניב – אין דבר כזה בעולם אדם שאחראי על הכל מהנוער עד הבוגרים, חוץ מבשניים-שלושה מועדונים באנגליה (וגם זה הולך ונכחד). קרויף עובד בשיתוף פעולה עם ניר לוין, ובינתיים זה עובד לא רע בכלל. איך תביא למועדון כמו מכבי מישהו ששווה משהו ולא רוצה "לבנות את עצמו"?
ומכבי כן מביאה שחקנים צעירים – יש סקאוטינג נרחב ברחבי הארץ, ובמגוון מדינות באפריקה. שנה שעברה הביאו לנוער חלוץ בשם לנרי קהינדה (שהושאל להכח השנה), והשנה הגיע שחקן שבשל חוקי פיפא עוד לא יכול לשחק בליגה לנוער (מאוויס צ'יבוטה), אבל נחשב לפרוספקט עצום, ומועדוני בונדסליגה התעניינו בו בקיץ, אחרי טורניר מסוים של נערים א'. בנוסף יש כעשרה מושאלים צעירים שעוקבים אחריהם.
רק צריך לבדוק לפני שכותבים.

אהד 5 בפברואר 2014

האמת שרציתי לכתוב שהיא יכולה להשאיל שחקנים צעירים לקבוצות אחרות, אבל אז נבהלתי מאורך דבריי, כך שהחלטתי לוותר. אני הנאיבי חושב שאם אכן קרויף חושב קודם כל על קידום עצמו ועושה זאת על חשבון מיץ', מכבי ואוהדיה, הוא פשוט צריך לעוף. לא היינו מקבלים מאמן שעושה זאת ואין סיבה שנקבל מנהל מקצועי מסוג שכזה.

JOSH 6 בפברואר 2014

תבדוק כמה שנים לקח לבאזל להפוך למה שהיא (וגם היום היא מכונה להשבחת שחקנים, רק לדרג גבוה יותר), זה חלק מתהליך.
רק לפני שנתיים מכבי הייתה מועדון כושל, תנו לזה זמן.

יניב 6 בפברואר 2014

אני נותן לזה זמן. זו בגדול הטענה שלי.
מכבי מנוהלת להצלחה בטווח הארוך, בתוך מסגרת ברורה של תקציב – אם היא תעבוד מסודר היא בסופו של דבר תבקיע את הדרך.
היא לא תחפש לעגל פינות, היא לא תחפש לעשות בשנה אחת קפיצה שעושים בשלוש קבוצות.
לכן היא לא תשתגע ברכש, לא תשתגע במשכורות, אסור לה להשתגע עבור שחקן אחד כי אז הכל ייפרץ , גם במחיר של עזיבה.

זה הכי רחוק מגאידמק.
העניין הוא שבגלל שזה פרויקט לטווח ארוך ופרויקט עם תבנית מאחוריו- למתחרים שלה אין את התירוץ להוריד את הראש ולחכות שזה יעבור.

יעבור זה לא שגעון של כמה שנים זה גם לא. רציונלי זה הרבה יותר ממה שחושבים – המקרה של דאבור בסך הכל מוכיח שלמכבי יש חולשות ושלמתחרה ראוי כדאי לנצל אותם.

אם בשנתיים שלוש הקרובות לא יקום לה מתחרה חזק יהיה בלתי אפשרי לעצור אותה לאחריו- אם יש זמן לעצור אותה זה עכשיו – העסק עוד רחוק מלהיות בלתי מנוצח.

JOSH 6 בפברואר 2014

אולי זה אני, אבל זה לא מה שהבנתי מהטור. אתה צודק, ואני לא חושב שמישהו טען אחרת.

ג'וני 5 בפברואר 2014

זה לא סוד שמכבי ת"א מועדון קטן ללא מסורת באירופה.
ועכשיו בא איזה דאבור אחד שאף אחד לא שמע עליו לפני כן וחתם בחשאי בקבוצה קטנה בשוויץ .בקיצור עשה בית ספר לניהול הגאוני של גולדהאר וחברו ההולנדי.
זה רק מחזק את העובדה כמה שאף אחד לא סופר את מכבי ת"א
מסתבר שמסורת זה דבר הרבה יותר גדול וחזק מהכסף והניהול של גולדהאר.

עידוקוליס ליפשיץ 5 בפברואר 2014

בקיצור, לאף אחד כאן אין מושג אמיתי לגבי הסכומים (תקציב, קניות, מכירות, השאלות, שכר) וכל כך הרבה ממכם פשוט ממציאים/מסלפים/מביאים נתונים מסוימים שהם ראו איפשהו בלי להבין/להסביר לעומק את פרטי הסכומים, שכמו שהתעקש להגיב פה בעבר מתן גילור, הם סכומים עמומים בעלי הרבה אותיות קטנות מתחתיהם.

הכי חשוב לא לשכוח לבקר את שאר העיתונאים בשקל שעושים ספינים, דוחפים מספרים כדי לייצר כותרות ומנסים לנהל מו"מ דרך אמצעי התקשורת.

יניב 5 בפברואר 2014

כבר עניתי גם אז למתן בעבר וגם קודם – זה אולי לא מדויק על השקל אבל במאקרו זה עסק פשוט ומבנה הוצאות הכנסות פשוט .
זה עולם שזו רמת השקיפות בו וזו רמת החשיפה התקשורתית ובין חוסר השקיפות המובנה לבין רמת החשיפה ניתן בהחלט להבין מגמות .

זה לא דיון חשבונאי ולא בחינת roi – זה דיון על כיווני פעולה ולדיון הזה המספרים הגלויים מספיק טובים – מצד שני אולי כדאי שלא נלך להצביע בבחירות הבאות כי כמה מאיתנו באמת בדקו לאן הולך כל שקל במערכת הביטחון ויש להם יכולת להחליט בנושאים כאלה מורכבים?

oded 5 בפברואר 2014

מסכים לגמרי
ויותר מכך, סוף סוף נמצאה הסיבה לתקוף את קרויף – הוא לא בונה את מכבי לשנים קדימה אלא מחפש רק את הטווח המיידי.
סלחו לי אבל זה קשקוש, במכבי יש הרבה שחקנים צעירים טובים, חלקם מושאלים לקבוצות אחרות. חוץ מזה, כדי לבנות קבוצה שתתמודד באירופה צריך לייצר מסורת וכדי לייצר מסורת צריך שחקנים מנוסים.

יניב 5 בפברואר 2014

למה לתקוף ? כל מי שלא נופל ומהלל כל פעולה זה לתקוף – איפה אנחנו סותרים אחד את השני – מכבי משקיעה את הכסף בשחקנים במקום שהיא חושבת שישרת אותה הכי טוב – הטענה שלי שהכסף מוגבל בסופו של דבר ולכן הבחירות של קרויף באות מתוך טקטיקה מסוימת.
אבל כן – קרויף בקדנציה שלו ישים טווח קצר במוקד ויבנה את הקבוצות שלו בתקציב הנתון בדרך הכי טובה לנצח בטווח קצר .

אהד 6 בפברואר 2014

עזוב יניב. חבל לך על הזמן לדעתי. בבלומפילד כבר בונים פסל לכבוד קרויף על זה שהפך את מכבי לאירופה. מה שהכי פרובינציאלי לדעתי זה ההתלהבות המוזרה של חלק מאוהדי הקבוצה לא מהאליפויות אלא מהשיק האירופאי שהוא כביכול מביא.

JOSH 6 בפברואר 2014

אתה לא בונה דברים רק לטווח קצר או רק לטווח ארוך, משלבים בין הדברים.
את תכניות הטטוח הקצר אתה רואה בפועל יותר כרגע, כי זה בולט יותר, אבל יש הרבה עבודה גם בטווח הארוך. תציץ במחלקות הנוער.

JOSH 6 בפברואר 2014

טווח*

פורנו-הוליק 5 בפברואר 2014

טור מצויין פרנקו.

דגש 5 בפברואר 2014

1 זה לא נראה לך רע שמיץ' הוא לא גאידמק, נכון? זהבי ופריצה היו שתי הזדמנויות שנוצלו מצויין. הפעם כנראה לא היו הזדמנויות כאלו.

2 שים לב שהעונה מכבי לא משלמת את מה שהיא שילמה לקולאוטי וסטרול. ברור לכולם שגם החוזה של יצחקי יקטן כשהוא יסתיים, או שגם הוא יעזוב.
3 דיברת על היתרונות שנתנו הרכישות של עטר, יצחקי ושות' בעידן הפרה-ג'ורדי. אז ברור שהם שחקנים טובים, אבל הסגל שנבנה לא היה מאוזן, והמחירים היו מופרכים (צריך לציין גם את בוזגלו ושוב, קולאוטי וסטרול). השיטה של הישראלים המוכשרים והיקרים לא הפסיקה בעידן של ג'ורדי ואתה יודע את זה מצוין. מול ראדי והזרים שהגיעו ב(כמעט) חינם ניצבים זהבי-טיבי-בן הרוש-בן חיים וכו'.

יניב 6 בפברואר 2014

זה מצוין שמיטש הוא לא גאידמק – מצוין למכבי ומצוין לליגה .

עכו"ם 6 בפברואר 2014

משעשעת אותי האכזבה מחלון העברות הנוכחי.
זו אכזבה כתוצאה מציפייה שמה שקרה בעונה שעברה יקרה גם העונה.
אני חוזר, יש לנו עונה אחת ואנחנו מנסחים על בסיס זה חוקי טבע.
אני מתחבר למה שדגש כתב, שנה שעברה היו הזדמנויות, השנה לא.
גם המצב בשנה שעברה היה שונה מהשנה.
שנה שעברה מכבי עוד הייתה צריכה לשכנע שהיא "על אמת" ביומרות שלה.
השנה הצורך הזה קטן (לא התבטל אבל קטן).
אני מעריך שכתוצאה מכך מכבי מרגישים שזה פחות אקוטי ל"שבור" את השוק בשביל לשבור שיווין.
יש להם דברים שמדורגים קודם בסדר העדיפויות שלהם (שמירה על רמת חוזים לקראת פקיעת חוזים של שחקנים בכירים בקיץ לדוגמה) כמו שיניב כתב לדוגמה.
זה לא אומר שהם בהכרח לא יהיו מוכנים לשבור את העיקרון הזה, הם רק צריכים להניח (לדעתי), שזה שווה את המחיר הנלווה.
דאבור כנראה לא היה שווה אותו לדעתם (או שהוא פשוט היה נעול על לצאת לאירופה, יכול להיות שלמכבי בכלל לא הייתה היכולת להשאיר אותו).
בכל אופן, יניב צודק, מי שחושב שמכבי תגרוף תארים בהליכה טועה. יחד עם זאת, היא בהחלט המועמדת הבכירה לקחת אליפות כל שנה, זה לא מעט.
אגב הנושא שאני מקווה שיניב שוגה בו הוא הטיעון שגולדהר לא ימשיך באותה רמת הוצאות.
זה עשוי להתברר כנכון, אבל להערכתי מבוסס יותר על משאלת לב מעל קריאה נכוחה של המציאות (האמת היא שפשוט אי אפשר לדעת).

יניב 6 בפברואר 2014

המשאלות לב שלי לגבי גולדהאר זה שהוא יעבור להשקיע בהוקי קרח קנדי ולא שרק יישאר כמשקיע ברמה הנוכחית.

קפטן קוקי 6 בפברואר 2014

הטור הזה הוא בעיקר wishful thinking ולא פרשנות המבוססת על עובדות. תילי תלים של פרשנויות והתפתלויות ניסוחיות שתלויות על מסמר קטן מאוד, גרגיר מתוך המציאות בשטח.
זה טוב ויפה, אבל זה בסך הכל עוד מאותו דבר שמאביסים אותנו כל מיני פרימואים וחבריו.

אר 6 בפברואר 2014

בהנחה שהמטרה של מכבי היא להיות רוזנבורג / באזל, אזי חלון העברות הזה מדליק נורה. בשביל להיות חברה סבירה בשלב הבתים של ליגת האלופות, מכבי חייבת להיות מסוגלת להביא אליה את הישראלים הבכירים ולקלוע בול עם הזרים (ומן הסתם להגדיל את המכסה).
מכיוון שמערך הסקאוטינג שמביא כשרונות בזול הוא דבר שנבנה לאורך זמן, הזרים יעלו לא מעט. מה שראינו בחלון ההעברות הזה, שהישראלים הבכירים, גם אם כמעט לא משחקים בליגות הבינוניות באירופה, עדיין בוחרים לא להגיע. כמו כן, שחקן בית מעדיף קבוצה שוויצית. זה מה שצריך להדאיג.
שאלו את נתכו לפני חודשיים אם הוא חושב לחזור לארץ. התגובה היתה חד משמעית לא. לא קשור לכסף. הוא מעדיף את השקט ואיכות החיים בחו"ל אפילו בליגות לא הכי טובות.

ויקטור מורוז 6 בפברואר 2014

באזל לא נבנתה ביום אחד, וגם לא בעונה וחצי. אם אני זוכר נכון היא אלופת שוויץ כבר 7 עונות ברצף.

דגש 6 בפברואר 2014

בטח שעם נאתכו זה לא קשור לכסף. כי גם מכבי הציעו לו מיליון וחצי יורו לחצי עונה, והסטייל בסאלוניקי? איפה זה בכלל תל אביב? ובמכבי תל אביב אין שקט, אומרים שייני כלל הזמן מחטט לך באייפון. חוץ מזה חייבים להילחם על הרמות הכי גבוהות. עם כל ההכבוד לאירופה ליג של מכבי, פאוק הייתה העונה, אה גם אירופה ליג.

הכל בסדר בחלון ההעברות הזה. גם דורטמונד ומנצ'סטר נדפקו בגלל סעיפי שחרור שלא תוכננו מראש. את תרומתם של בדש ומארבאל נבחן אחרי שהם ישחקו עבור מכבי. בינואר לא בונים קבוצה, אלא מנצלים הזדמנויות (ושוב, כך זה בכל העולם). עונה שעברה היו הזדמנויות, העונה כנראה שקצת פחות.

יש שחקנים, ולא רק ישראלים, שיעדיפו להיות בליגות עשירות בהרבה וזה בסדר. כי גם לנו יש שחקנים מצוינים. גם לנו יש מה להציע, יש מספיק שחקנים שיעדיפו להיות במכבי על פני קבוצה מהליגה הצרפתית.

יניב 6 בפברואר 2014

אין ספק שנאתכו לא ראה את החזרה לארץ כאופציה בגלל פערי השכר, מה שאני רשמתי בפוסט זה שמבחינת יכולת זהבי לא נופל ממנו בהרבה- זהבי קרוב יותר ליציאה לאירופה מאשר נאתכו לחזרה.
זה מה שמדליק נורה אדמדמה.

אני חושב שהתכניות של מכבי היו לצאת מהחלון הזה עם יותר- בוודאי שאם דאבור לטווח של שנה הבאה ועם חלוץ ישראלי כמו דמארי או בן בסט- הנסיבות הביאו את מה שהביאו.

בעיני היו למכבי 2 משימות עקרוניות בחלון הזה ועד הקיץ.

לשמר מכסימום שחקנים וחלקים בצוות המקצועי (את זה נבחן בעיקר בקיץ).
לנסות למצוא מכסימום הזדמנויות לחיזוק לשנה הבאה.

דגש 6 בפברואר 2014

זו הייתה תגובה ל"אר".

הקטע לדעתי, וזה מורכב, הוא שמכבי צריכה לשפר את עצמה כמוקד משיכה בהדרגה. ובינתיים לא לפחד מזה שאנשים עוזבים אותה/לא רוצים לבוא אליה.

נכון, כל מה שאתה אומר נכון, זהבי יכול להרוויח בחו"ל יותר, למכבי יש אותו לזמן מוגבל. מכבי יודעת את זה, זהבי יודע את זה. בכל זאת הוא כאן כי בינתיים יש לו יתרונות כאן, הבן שלו נולד, המשפחה שלו כאן, אלו יתרונות. בעיניו הם כנראה שווים יותר מ300 א' יורו שהוא יכול להרוויח יותר בחו"ל.

בעתיד, אולי מכבי תרצה להיות מסוגלת לשמור על זהבי. להיות מסוגלת לשלם לו, להיות אטרקטיבית, להיות בעלת שם. ששחקנים ירגישו שלהיות במכבי זה הישג לא פחות מלהיות בבורדו.

זה עדיין לא ככה. אבל עדיין מכבי מסוגלת לתת סיבות לשחקנים לרצות להישאר אצלה, לגמור אצלה את הקריירה. קרלוס רוצה את זה, מיכה, ייני, פריצה, אלברמן, ראדי, ברק לוי (אני מנחש, אם הוא ישחק יותר), אפילו בדש כנראה חולם על זה. יש שחקנים שחולמים על יותר ממה שמכבי נותנת להם, וזה בסדר. זה תמיד יהיה כי מכבי לעולם לא תהיה ריאל מדריד, באיירן מינכן או מנצ'סטר סיטי.

החוכמה היא לדעת להיות מסוגל להעלות את הרמה של השחקנים שרוצים להיות אצלך. אצל באר שבע זה היה ידוע מזמן, אבל היא נאבקה (והפסידה) לתל אביביות, החיפאיות, קרית שמונה. אצל מכבי תל אביב המתחרות הן גראסהופרס, פ.צ ציריך, ריימס, טולוז, צ'רלטון, בוורן, אפואל ניקוסיה, אלמריה, רוזנבורג.

יום אחד ננצח את אלו, ונפגוש יריבות קשות יותר.

JOSH 6 בפברואר 2014

+542897

דגש 6 בפברואר 2014

תודה

עכו"ם 6 בפברואר 2014

יניב- הסברתי את עצמי לא נכון. הטענה שלי היא שאי אפשר לדעת מה גולדהאר מתכוון לעתיד רק לנחש.
במקרה הזה הניחוש הוא באפלה, כמות המידע שיש בכדי להפוך אותו לניחוש רציונלי היא מועטה מאוד, זה יכול להיות ככה ויכול להיות אחרת…
אר- זה לאו דווקא מדליק נורה, זה אומר שהתהליך הזה הוא ארוך ושצריך לו אורך רוח.

יניב 6 בפברואר 2014

למה ניחוש באפלה? גולדהאר יושב עם כדור בדולח ומחליט באופן ספונטני על התכנית שלו.

או שאתה מאמין שמכבי "מתגלגלת" או שאתה מאמין שהיא מנוהלת בתוך תבנית – לדעתי היא מנוהלת, זה הכוח שלה.

מאחר ואין סיבה שמכבי תצא לתקשורת ותפרט בדיוק את התכניות שלה- הדרך הכי טובה לנסות להעריך אותם זה מהפעולות – והפעולות שלה מאוד שיטתיות ועקביות – במיוחד מאז שהספרדים הגיעו.

עכו"ם 6 בפברואר 2014

הכל טוב ויפה, אבל אנחנו לא יודעים מה התכניות לעתיד, מתי אם בכלל גולדהאר רוצה להגיע למצב שהוא משקיע פחות, אולי מכבי הניחו שבשביל ליגת האלופות הם צריכים הגרלה טובה ולצבור נקודות דירוג? אולי הם פשוט רוצים להיות בעמדת פריצה? אולי הם חושבים שמוקדם מדי ויומרני מדי לצפות להתבסס באירופה?
אולי הם רוצים לשמור על מסגרת כדי שלא יהיה מחירון מכבי? יכול להיות שהם "יתפרעו" כשהם יניחו שהתועלת גדולה על הנזק? למה אתה מניח שאפשר לקחת את הליגה בפחות? כלומר ברור שאפשר, אבל זה מעלה את אי הוודאות.

יניב 6 בפברואר 2014

הנחת העבודה שלי שלמכבי יש אתגרים גדולים בשנים הקרובות והם לא פתירים כל כך בקלות , היא מתבססת על העובדה שעד כה מכבי לא שברו שום תקרת זכוכית – בדילמות שהם נתקלו עד כה נתקלו גם קודם והמקרה הנוכחי מראה שאין להם פתרונות קסם – לפעמים וחלק מהמגיבים פה יצטרכו לקבל את זה , לפעמים הארנק של מיטש לא יוכל /לא ירצה לפתור כל דילמה דרך הכסף .

מכבי עוד לא עלתה על דרך המלך שמובילה למקום שבאזל נמצאת בה – היא עדיין רחוקה והעסק עדיין שברירי ותהליכים כאלה לוקחים זמן וזמן אי אפשר לקנות בכסף .

גיסנו 7 בפברואר 2014

זמן אי אפשר לקנות בכסף, ומשום מה נראה שהעובדה שמכבי עדיין לא זכו בצ'מפיונס בעונה וחצי האלה היא מחדל עולמי.

המצב לא כ"כ שברירי, אי אפשר לשפוט כלום לפי חלון העברות של ינואר, בטח שאי אפשר לשפוט את איכות הרכש שהגיע עוד לפני שדרכו על הדשא במדי הקבוצה. עם דאבור זה הגיע לנקודה כזו שלא נותרה ברירה, זכר לחוזה שקרויף קיבל כנדוניה ולא הצליח לשנות.

תכניות ומדיניות אפשר להעריך לפי החלטות בקיץ. כמו שאמרו הרבה פעמים לפני – ינואר זה ניצול הזדמנויות. והחורף הזה הביא הרבה פחות כאלה מהקודם לו. ואולי פתאום בחורף הבא, אחרי פתיחת עונה לא מוצלחת, פתאום בן בסט או חמד כן יגיעו כמו שזהבי הגיע? אולי מכבי תמצא עצמה בליגת האלופות שנה הבאה?

בראיונות כאלו ואחרים קרויף אמר שגולדהאר לא קמצן ולא בזבזן. כשאתה מבקש ממנו כסף אתה צריך לדעת טוב טוב למה אתה רוצה להוציא את הכסף הזה. זה לוקח זמן אבל מכבי בעמדה טובה למצב עצמה כיעד מועדף לישראלים מובילים, בדרך אל או בחזרה מאירופה. ואם היא תגיע להגדלה בטור ההכנסות (אצטדיון, ליגת אלופות וכד') אז גם הגדלת טור ההוצאות בהתאם זה לא בשמיים.

יניב 7 בפברואר 2014

נניח שמכבי מגיעה שנה הבאה לליגת האלופות -מה זה אומר מבחינת הגדלת תקציב? לא הרבה ,גם כי אין סיבה להגדיל משמעותית את התקציב :הוא מכובד גם ככה , וגם כי חוזים בכדורגל חותמים לכמה שנים וצמפיונס זה שנה אחת .

מכבי כבר היום היא יעד למי שרוצה לחזור לארץ -היא משלמת הכי טוב ובפער משמעותי ובטח בסיטואציה נכון להיום -הסיכוי שלה להחזיר את אלה שלא מצליחים באירופה גבוה ,כמו במקרה זהבי וזה בהחלט יכול להתגלות כמאוד אפקטיבי -כדאי להחזיר את השחקנים שוברי השיוון היא צריכה לפתוח את הכיס .להערכתי זה לא יקרה -גם אם היא תעשה צמפיונס פעם אחת (תעשה כמה פעמים ואז אתה בתסריט באזל).

והמצב שברירי בכל הקשור ליכולת להמשיך להשתפר ולהגיע לפסגות חדשות -בתוך חצי שנה מכבי יכולה לאבד את טיבי וזהבי ולקבל הגרלות קשות ולהישאר בלי אפילו ליגה אירופאית (וגם לאבד את קרויף) ובאותה נשימה היא יכולה באמת להגיע לצמפיונס .

גיסנו 8 בפברואר 2014

אז אנחנו מסכימים שאי אפשר לדעת. ושזה תלוי בהרבה גורמים.

למכבי כבר עכשיו עוד לפני התוצאות מול באזל, סיכוי סביר להיות מדורגת בהגרלות שנה הבאה עד שלב הפלייאוף במוקדמות הצ'מפיונס. זה מעלה בכמה עשרות אחוזים את הסיכוי להגיע לליגה האירופית. מה גם שעוד עונה מוצלחת, בצירוף הגעה (אפשרית) של עוד קבוצה ישראלית לליגה האירופית – יכולה להעלות את דירוג הליגות ולאפשר גם למקום השני להגיע לליגת האלופות בעוד כמה עונות. מה שכמובן יהיה קשה עד בלתי אפשרי במסלול הלא אלופות, אבל זה עדיין טורף קצת את הקלפים.

מה שאני בטוח, זה שכרגע המערכת במכבי מתייצבת, ומכבי גם ערוכה הכי טוב למצב החדש בכדורגל הישראלי – שבו עונה טובה שודדת ממך כמה עמודי תווך מהסגל. כך שגם אם מכבי מאבדת בקיץ את טיבי וזהבי, למשל, הקבוצה תוכל להתאושש מזה. אולי זה יגרור עונה קצת פחות טובה בזירה המקומית, אבל אני משוכנע שמכבי תתאושש מזה ותמצא תחליפים.

זה ברור שגרף השיפור הוא סוג של אקספוננציאלי הפוך – קםיצה גדולה מאוד בהתחלה והאטה בשיפור עד לרוויה מסויימת. אני מאמין שכשבמכבי יאמינו שהגיעו לרוויה הזאת, יפרצו גבולות חדשים במסגרת התקציב. כרגע למטרות לטווח קצר-בינוני במכבי אין סיבה לשבור את השוק ולהביא שחקן כמו בן בסט או חמד בשכר של 600 אלף יורו לעונה ודמי העברה של מליון וחצי יורו וצפונה. אולי בהמשך זה ישתנה. כמו שאמרת – צריך עוד כמה שנים עד שמכבי תוכל אם בכלל להגיע למשהו שדומה לקבוצה כמו באזל למשל. די בטוח שיהיו קצת מהמורות בדרך ולא הכל יהיה ורוד ומוצלח כל הזמן, אני מאמין שהמערכת שנבנית במכבי תהיה מספיק חזקה כדי להתמודד עם זה. גם כאשר קרויף ימשיך ליעד הבא שלו, אני בטוח שהוא עצמו יעזור למצוא לו מחליף ראוי, ושגולדהאר ישאף לשמר את המבנה הנוכחי ככל יכולתו.

עכו"ם 6 בפברואר 2014

מסכים במאה אחוז

מעיין אוהד מכבי 9 בפברואר 2014

גולדאהר בנה החל מיומו הראשון, ועודנו בונה, את מכבי לטווח הארוך.

זה מתבטא בכך שההשקעה המרכזית הראשונית שלו הייתה במחלקת הנוער (שמחזיקה היום בתקציב שקרוב לתקציב המינימום לקבוצה בליגת העל).
התקופה של נמני כמאמן הייתה ניסיון לקיצור דרך, שלימד את גולדאהר המון וחיזק את המועדון. אם הוא לא היה כאן לטווח הארוך הוא היה מקצץ ובורח.

השאיפה במכבי היא להיות חברה קבועה בשלב הבתים של ליגת האלופות. רואים את זה גם בקשר ההולך ומתהקד עם מחלקת הכדורסל (פוסטים משותפים בפייסבוק ועוד).

בסופו של דבר גולדאהר מבין שהכסף הגדול נמצא בליגת האלופות. מכבי מתקרבת לתקרת הזכוכית מבחינת הכנסות (עבודה מדהימה במכירת מנויים, במרצ'נדייז ועוד).
אחרי יצירת מסורת בליגת האלופות יהיה קל יותר להביא שחקנים בעלי שיעור קומה ולמכור שחקנים שגדלו במחלקת הנוער (בה כאמור מושקעים סכומים גבוהים).

השלב הבא לאחר מכן יהיה איצטדיון מכבי או איצטדיון גדול יותר שיוכל להכיל את הביקוש ולייצר מקורות הכנסה נוספים (תאים פרטיים למשל).

בעיניי החזון הוא שבתוך חמש-שש שנים ההרכב של מכבי יישען על שחקנים שגדלו במחלקת הנוער (ויש כמה וכמה כשרונות מבטיחים שישתלבו, להערכתי), יופיע בשלב הבתים של האלופות וישחק באיצטדיון בבעלות הקבוצה / גדול יותר מבלומפילד.

בלייק 9 בפברואר 2014

לא רוצה להעמיק בנושא התקציב שכבר טוקבק ונענה מעל הזויות האפשריות (רק אציין שגם לי החישוב שלך נראה מוטעה: ההוצאות קטנו, בפועל תקציב מכבי היה 90 מיליון ש"ח עד הפגרה הנוכחית, על פי פרסומים בתקשורת שהובאו לטענתם מהבקרה. ההכנסות כנראה גדלו לא במעט בגלל אירופה והמנויים – איצטדיון מלא בכל משחק בארץ ובאירופה לא היה למכבי השעונה שעברה).
אני גם לא חושב שהטור שכתבת הוא "טור ביקורת" על מכבי תל אביב, גולדהאר ו/או קרויף, ככה שתגובות וכחניות מצד אוהדי מכבי (על העובדות והפרשנות) הן רק המשך הדיון, לעומת אלו שמגיבים להם פבלובית בתגובות כמו: "אסור לבקר את מכבי?" או "אסור להגיד מילה רעה על קרויף?" שלא ממש מוסיפים לדיון.
אוהדי מכבי רבים מתעקשים כל הזמן להסתכל על התמונה הגדולה, וכן גם מגנים על קרויף, עושים את זה בגלל שמכבי באמת נבנית לעומק ולא רק בהסתכלות על העונה הזאת ועוד אחת קדימה. השינוי המבני-ארגוני, ההשקעה בנוער ובמתחם האימונים, השאיפה והניסיונות לרכוש איצטדיון, ההשתתפות הפעילה בנושא המנהלת והתקציב מהטוטו (בעבר מכבי השאירה את הזירה הזאת לאנשי המרכזים, והיחיד שהביא כסף מבחוץ והיה לו say היה שחר), שינוי שיטות האימונים ועוד.
נכון שמכבי מביאה תוצאות לא רעות כבר עכשיו, כולל האליפות בעונה שעברה, אבל זה רק מראה שאפשר "גם וגם" ואצלנו לפחות גם די מהר.
אני קורא לא מעט על המטרות של מכבי בתקשורת, וגם בדיון הזה הנושא עלה. שמעתי כבר שקרויף נכשל בתחילת העונה כי "המטרה של גולדהאר" היתה רק ליגת האלופות. אחר כך קבעו בתקשורת שהמטרה זה שליטה של שנים בליגה ולהפוך למעין "באזל ישראלית" (אם יש משהו שמכבי של גולדהאר תרמה לכדורגל בישראל זה שבאזל הפכהה להיות המודל לכל דבר, פסגת השאיפות של קבוצה ישראלית). כל הקובע מטרות למכבי עושה זאת על דעת עצמו כנראה, כי הקולות ממכבי (גם בריאיון הזכור של אנגלידיס עם קופמן בתחילת שנה שעברה, וגם בריאיונות בודדים נוספים איתו, וכמה ריאיונות עם קרויף) מדברים על מטרות של בניית מועדון כדורגל עם התנהלות מודרנית על פי סטנדרטים אירופאיים.
אז אפשר להגיד שהם מחרטטים, והכי קל לשים מטרות לא מדידות וברורות, אבל ההתנהלות של מכבי היא כל הזמן בשני מישורים, וההתקדמות מבחינה ארגונית-ניהולית במועדון (וזה כולל את האימון, שיטות האימון, ציוד, מגרשים וכו) היא קבועה ומורגשת.

אגב, מה המטרות ארוכות הטווח של מכבי חיפה? הפועל תל אביב? בית"ר? ק"ש? ב"ש? יכול להיות שזה אני, אבל מידי פעם, ולא מעט, אני מוצא טור או כתבה על המטרות של גולדהאר, כן עוזב או לא עוזב, כן ישקיע סכומי עתק או לא, רוצה איצטדיון או לא, מסתדר עם קרויף או רוצה להחליף אותו ועוד סוגיות. לעומת זאת, אין כמעט כתבות/טורים כאלה על קבוצות אחרות (ואני לא מתכוון ל"התעניינות של שחר ברב"ש לעונה הבאה". אגב, מדבר עם מאמנים ושחקנים תחת חוזה או לא?). יכול להיות שלקבוצות אחרות אין עתיד? אולי, בגלל שההווה של מכבי כל כך טוב, אז מחפשים לנגח את מכבי על העתיד???

יואב 10 בפברואר 2014

1-מכבי לא מנסה לקנות ראשות עירייה, אלא ליצור מכונת כדורגל.
2-ארקדי היה גייאדמק בסך הכל שנתיים. מיטשענק פה להרבה זמן וכדי לנצח.
3-השתלבות בשלב הבתים בליגת האלופות יעלו את רף המשכורות וסכומי העברה. אין ספק בכלל.
4- אתה לא יודע מה קורה בגזרת הספונסרים, אולי תופתע. מכבי לא מתפשרת ויש לזה סיבה.
5-הטיפול בנושא דאבור היה מקצועי ונכון וישתלם למכבי בעתיד.
6-חיפה הולכת לאיצטדיון החדש כאשר האירגון שם משדר שובע ופאסיביות. הם נדרשים להוצאה גדולה מידי כדי לעמוד בקצב.

Comments closed