במבחן התוצאה – יניב פרנקו

שימון לא יחליף את שימון במשכן הנשיא למרות דמיון ותכונות משותפות.

 

אהוד ברק, אחד שמעולם לא הצטיין בניהול תהליכים ארוכי טווח, טבע בציבוריות הישראלית כמה מונחים שהנציחו את התפישה הישראלית שבעצמה לא הצטיינה בניהול תהליכים ארוכי טווח.

את מבחן התוצאה שלו כולם מכירים, במבחן התוצאה השבוע דרך אגב הצהוב ניצח, בגדול.

אבל לברק יש משל מעניין יותר, פחות מוכר, משל "פריחת הדובדבן" אותו הוא המציא בבחירות המפורסמות של 96, אז חיים רמון (שוב אתה?) וברק ניהלו את מלחמות הלשכה שלהם במהלך הקמפיין של פרס מול נתניהו הצעיר, מלחמות הלשכה נוהלו כדי להשיג את המקום הטוב ביותר לצד ראש הממשלה פרס ואת הכיסא שיתפנה כשזה (פרס) יילך, הבחירות היו מכשול קטן, משהו בסגנון מכשול פנדורי בדרך לקופה של הליגה האירופאית.

ברק טען שרמון ופרס טועים, שהם לא רואים את התמונה הגדולה, הדובדבן הוא הסביר פורח במכות קור, ממכה למכה לא נראה שינוי ואז בוקר אחד, במכה האחרונה הוא פורח במלוא תפארתו.

ביבי פורח הוא הסביר, אתם לא רואים את זה כרגע, אבל הוא כבר ממש מחוץ ללשכה של מרית.

במבחן התוצאה הזה ברק צדק.

***

בעכו הפועל הצליחה להדגים עד כמה התהליך שלה ,אינו מנוהל כתהליך , אין פה מכות קור, אין פה גיבוש סגל לפני שדרוג גדול בקיץ, בעכו הפועל חזרה חודשיים אחורה, יש שיאמרו חזרה שנה אחורה.

ערב קודם באר שבע קיבלה את השיעור שלה בצניעות ובתהליכים.

מכבי של חציון ב' עונה שעברה הייתה אחת מקבוצות הכדורגל המרשימות שנראו כאן , ומאמני היציע בבלומפילד צודקים במרמור שלהם בכל פעם שהיא בורחת מהתבניות שגובשו בשנה שעברה.

מכות הקור של העונה שעברה ,בניית הסגל המושלמת של העונה שעברה ,השימוש בשחקני סגל רבים שפרחו במכות הקור של נמני ואיוניר ,טביעת העין שהביאה את טיבי וראדי מתחת לפנס של הפועל וחיפה משל היו הם פרס המסתנוור מהסקרים.

באר שבע לא נבנתה העונה מתוך תהליך, הקבוצה שכמעט ירדה ליגה שנה שעברה לא באמת ניהלה פה תהליך מתוכנן, אלתור ישראלי מצוי, קצת מזל, בחירה נכונה של זרים וליגיונרים, טעויות גדולות של המתחרים וסיטואציה נוחה הפכה את באר שבע של שנה שעברה לשחקנית משנה במשחק העונה.

הפועל של בן שמעון לא צועדת באותו דרך, נקודות האור שלה יכסו את הגרעון בקיץ ,והקיץ מתקרב , מפחיד יותר מהחורף של משחקי הכס.

אם הכול נסתדר, השאלה האם בן שמעון לומד תוך כדי תנועה להיות המאמן הכי טוב עבור הפועל בסיטואציה הנוכחית, בסיטואציה המתהווה.

האם הוא מבין את הטעויות שלו ? האם הוא יודע להסביר לעצמו, לא לאף אחד אחר מדוע עד הדקה ה80 במשחק כל כך נרפה הוא לא עושה חילוף. ואז עושה 3 תוך פחות מעשר דקות.

זה פשוט מאוד רן, כשאתה מוביל באחד, נסה לתת את השני ,ואז את השלישי .

מבחן התוצאה של הפועל לא מעניין אותי, פלייאוף עליון, כרטיס לאירופה, הכל שטויות, מה שמעניין זה להתחיל לזהות את מכות הקור ואותם אני עדיין לא רואה.

***

מאז שהפועל סל חזרה לליגת העל, דרך המגרש, לא בכרטיס חופשי, במסע מדהים שכדאי שיוערך יותר גם פה, היא יושבת למכבי בראש, למען האמת בחלק מסוים של הנהלת מכבי. בחלק הוותיק של המכביזם.

החלק הזה לא רואה את הקבוצה הענייה, אחת העניות בליגה, לא רואה קבוצה קצרה , אחת הקצרות בליגה, הוא רואה את הפועל של שנות השמונים, את הפועל שהיא יכולה לראות, החלק הזה יודע בדיוק את ההבדל בין מבחן התוצאה לפריחת הדובדבן , והחלק הזה מפחד .

בדרבי הראשון בליגת העל אחרי שנים, הנהלת מכבי במשך הימים שלפני נלחצה כל כך שהשיא היה בזה שהקפטן הלך למסיבת עיתונאים וביקש להקפיד על תרבות הדיון והספורט.

איך זה נגמר? עדיין מתווכחים פה, על דבר אחד אין ויכוח, למותג מכבי זה עשה רק נזק.

בדרבי השני מכבי סיפקה עוד רגע אייקוני לסיפור האדום, הניצחון הראשון בדרבי מאז החורבן , ואז הגיע הסדרה בפליי אוף, שהייתה צמודה מכפי שחשבו כולם.

את השנה מכבי פתחה בעוד טעות ניהולית בדרבי הנפקדים, שגם הוא ייזכר כעוד רגע אייקוני בתהליך.

זו הסיבה ששימון רוצה ניצחון גדול, שימון זה אחד שמבין את הכוח של הסיפור, של הנרטיב, של המותג.

איפה נאומי הציונות בוירטון ואיפה הנאום הזה השבוע, באנגלית רצוצה לצד ניקולה ודיוויד הנבוכים.

והוא יודע שמכבי מנצחת במשחקים ומפסידה ברגעים האייקונים ,הוא רוצה גם ובגלל שהוא רוצה הוא טועה, הפועל יצאה בסדר גם מהמשחק הזה, קבוצה רזה מדי, גם באשמת המאמן שלה ,קבוצה עם זר אחד שכבר היה צריך ללכת וסגל ישראלי משלים שאפשר אולי היה לבנות טוב יותר , קבוצה שהגיע לשיא מוקדם מדי ,מקבלת 30 הפרש בראש ואז פותחת יו טיוב ומקבלת מתנה נוספת .

הדובדבן של הפועל עוד לא פרח, אבל הוא בדרך לשם, בדרך לאולם ביתי ראוי ,בדרך להגדלת תקציב ממכירת יותר מנויים, דובדבן מגובש, דובדבן מנוהל .

ומכבי בינתיים עושה את הצעדים שלה, מנהלת את פריחת הדובדבן שלה, עד לא מזמן הקבוצה של המדינה, היום קבוצת אוהדיה ומחר הקבוצה השנייה בלב של כל אוהד צהוב, אפילו לא המכבי הבכירה.

אתה לא רואה את זה שימון ואולי אתה רואה את זה מצוין. יותר טוב מהצעירים שעושים כמיטב יכולתם להפריע לבלאט .

**

במבחן התוצאה הצהוב ניצח בכל מגרש ,אבל הצהוב של הכדורגל הוא הדובדבן האמיתי, זה של הכדורסל מתבשם מהסקרים המטעים.

שימון לא יחליף את פרס במשכן הנשיא ,אבל יש להם לא מעט נקודות ממשק משותפות, הנה לכם אחת שלא חשבתם עליה.

***

יהיו עוד הרבה שבועות כאלה בעתיד הקרוב, אבל מה שחשוב זה לראות דרך.

בכדורסל אני רגוע, בעכו שוב נכנסתי ללחץ.

 

דיבבולט
סוצ'י נופלת על השלג

71 Comments

איתן מסוארי 12 בפברואר 2014

1. חבל שבאמת לא נותנים פה יותר פוקוס לסיפור המופלא של הפועל כדורסל. נכון, אולי אני פואטי, אבל זה ממש "חורבן לתקומה".
2. הפועל כדורגל לא בקטסטרופה. היא לא מועמדת לאליפות כבר שנה שניה, אבל עדיין בתמונת אירופה. כבר היו זמנים קשים יותר בעשור האחרון.
3. הפועל כדורגל עוד תחזור לימי התהילה, וזה יקרה מהר יותר ממה שחושבים. בסוף יימצא רוכש שיש לו מספיק כסף, מספיק חזון וחף מליצנות. אנחנו לא נצטרך 400 מליון בכדי להגיע למכת הקור שתעביר אותנו את הסף. תספיק עונה אחת.

נץים 12 בפברואר 2014

1. לדעתי, אין שום מקום לסיפור המופלא של הפועל כדורסל כל עוד הקהל ממשיך בשלו.
2+3. זה כמו גלגל שמסתובב… פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה. בתור אוהד מכבי, אני יכול רק לקוות שהפעם הזאת תמשך כמה שיותר זמן.

אדם 12 בפברואר 2014

הקהל הזה לא אלים יותר מרוב הקהלים האחרים בארץ, הוא אלים כמוהם, כנראה למעט לה פמיליה. לעומת זאת, הקהל הזה עשה הכי הרבה בשביל הקבוצה שלו ובשביל הקהילה, אבל למי איכפת ממעשים טובים

נץים 12 בפברואר 2014

אני לא טוען שהקהל של מכבי הוא טלית שכולה תכלת, אבל אני כן טוען שהקהל של הפועל הרבה יותר קיצוני. הוא כנראה לא אלים כמו לה פמיליה אבל הוא הרבה יותר קיצוני מהם.
דוגמא לקיצוניות – השחתת קבר הוריו של חולדאי. לא זכור לי מעשה דומה ברמת הבעיתיות הערכית מאף ארגון אוהדים בארץ.

אדם 12 בפברואר 2014

על ערכים קל להתווכח – למשל – לדעתי לומר מוות לערבים היא פעולה הרבה פחות ערכית/להתנכל לשני שחקנים רק כי הם מוסלמים. אבל זה אינדיבידואלי לחלוטין.
אבל לבוא ולומר שזה נעשה מטעם ארגון האוהדים של הפועל זה כבר סילוף המציאות. פעולה של יחידים אינה פעולה של ארגון אוהדים. ההפגנה מול הבית של טביב הייתה קשורה לארגון האוהדים – ריסוס על הקבר לא. זה כמו שאני אומר שארגון האוהדים של מכבי יזם לזרוק חפץ על המרפסת באשדוד.

אורן 12 בפברואר 2014

נגיד ואוהד הפועל השחית את הקבר(הגיוני אבל לא תפסו אף אחד עדיין),עדיין באו כמה אנשים ויקו את הקבר.לקחו אחריות גם אם לא בטוח במאה אחוז שזה אוהדי הפועל.
אוהד מכבי הרביץ לקדאייב,זה הופך את כל אוהדי מכבי לאלימים?

נץים 12 בפברואר 2014

שימו לב להבדל בין אלימות לקיצוניות.
האלימים שבאוהדי מכבי אלימים כמו אוהדי הפועל ומכבי חיפה, כנראה קצת פחות מבית"ר.
אוהדי מכבי פחות קיצוניים מאוהדי הפועל. תמיד יש את הכמה אוהדים שיעשו מעשה שכמובן לא משליך על שאר אוהדי הקבוצה. אבל, המעשים שעושים הקומץ הקיצוני באוהדי הפועל, הרבה יותר חמודים (לדעתי) ממעשים שעושים אוהדי קבוצות אחרות (שוב, כנראה שפרט לבית"ר).

נץים 12 בפברואר 2014

*חמודים = חמורים :-)

ערן 12 בפברואר 2014

+1 נץים

יניב 12 בפברואר 2014

אוקי, ונניח שזו דעתך.
ונניח שדעתנו שונה.
כי אני זוכר את הימים של נמני והחולצות השחורות וזה היה מפחיד מהצד.מאוד.

זה יסיים את הויכוח, זו תחרות שבסוף מי שקיצוני פחות, אלים פחות מנצח?

אני חושב שיש פה בעית מערכתית, שמטופלת רע מאוד , אני גם חושב שההנהלות של הקבוצות צריכות לעשות יותר , כולל בהפועל.

אבל אני בטח לא מסכים עם מסע דה לגיטימציה לקהל שלם , הפועל זו בשורה לכדורסל והיא חשובה לכדורגל וכשחלקים בקהל שלה עוברים את הגבול צריך לטפל בזה , בדיוק כמו בקהלים אחרים.

תופעת בית"ר ולה פמיליה חמורה בהרבה, בכלל לא באותה סקאלה.

נץים 12 בפברואר 2014

אני מסכים איתך לחלוטין.
אני לא מסכים שצריך לתת במה ל"סיפור המופלא" (שהציע אחד המגיבים קודם) כמו שלא הייתי נותן במה לצבא של נמני. כי כששרים שירי שואה, כל היציע (שהם גיבורי הסיפור המופלא) שר.
ואני מראש אתייחס גם לתגובה שבטח תגיע – לא הייתי נותן במה גם לאלה ששרים טועמה מחבל בשער 11.

עכו"ם 12 בפברואר 2014

אני לא חושב שמישהו יכול לטעון שלכל הפחות חלקים מהסיפור של הפועל כדורסל הם מקסימים.. (גם מי שחושב שהקהל שלהם קיצוני).
לדעתי זה הדבר הכי טוב שיכל לקרות למכבי, תחרות אמתית בינינו לביניכם ולבין ירושלים וחיפה.
אולי גם פעם יהיה למכבי מותר להתחרות בלי שתי ידיים קשורות מאחורי הגב.
נ.ב- על אף העובדה שמכבי רגל עשויה לגנוב חלק מהפוקוס בשנים מסוימות, לדעתי הן יכולות להזין אחת את השנייה, אין הרבה אוהדים של מכבי רגל שלא אוהדים אותה בכדורסל ולהפך יש המון.

אורן 13 בפברואר 2014

נץים,
ומה תגיד על התהליך שהקהל עבר ועובר עם שירי השואה.לפני 10 שנים באוסישקין יציע שלם שר את שיר השואה(הייתי שם וראיתי את זה).10 שנים אחרי לא שרים,וגם אם יש 50-100 שמתחילים לשיר -ישר משתיקים אותם.אגב,הדיוק כמו אצלכם בכדורגל-וסחטיין עליכם גם.
תבין,בקבוצות כמו שלנו,הפועל ומכבי,תמיד יהיו אלה שיהיו דווקא.הרוב הבין עם הזמן שזה דבר מגעיל ומיותר ופועל נגד זה.לא רוצה לחפש כל אוהד מכבי שקורא טועמה מחבל,כמו שלא רוצה שתחפשו כל אידיוט אצלנו.
לפני 17 שנה היה את הסיפור עם הילד של אובארוב.גועל נפש ורוע לב צרוף.תאמין לי שהיה לי זוועה עם זה(אני 30 שנה במגרשים).אני בטוח שגם לך היה רע עם השירים לאבא של נאתכו.לא מתייג את אוהדי מכבי כגזענים,אך תתייג אותנו גם.

אורן 13 בפברואר 2014

אך=אל

ירושלמי 12 בפברואר 2014

כמנהגם של אוהדי הפועל הם מנסים להסיט את הדיון כלפי קבוצות אוהדים אחרים על מנת לתת לגיטימציה למעשיהם.

פוסטים על התנהגות אוהדי ביתר ולה פמיליה בפרט (בין אם אני מסכים איתם או לא) כבר נכתבו לא מעט.
עכשיו מדברים על אוהדי הפועל, ומה אתה עושה? מנסה להתחמק מלתת תשובה ובורח מאחריות.

אני מגיב לך באותה רמת תגובה ירודה.
פשוט התנהגות טיפוסית של אוהדי הפועל.

אדם 12 בפברואר 2014

מישהו הבין למי או למה הוא התייחס ומה הוא רוצה?

DeVito 12 בפברואר 2014

בלי קשר לפוסט, אינני מבין את כל המתלהמים שחושבים שסוזה לא תופס מדור מיכה.
במשחק האחרון קיבלנו הוכחה עד כמה הוא חשוב לסוזה, שהעלה אותו כקיצוני היחיד בהתקפת מכבי וכל ההתקפות עברו דרכו.

טרנטה 12 בפברואר 2014

הפועל כרגע במקום הרביעי עם 5 נק' הפרש על אשדוד שבמקום השביעי ו8 על הפועל חיפה (ואני מניח כאן הנחות בלתי מבוססת כלל שסכנין וקריית שמונה שבמקומות 5 ו 6 יהיו בפלייאוף והפועל חיפה לא).
המשחקים הבאים של הפועל עד לפלייאוף:
1. בני יהודה (בית)
2. מכבי חיפה (חוץ)
3. קריית שמונה (בית)
4. אשדוד (חוץ)
5. דרבי (בית)
סדרת משחקים קשה מאד לכל הדיעות. למזלכם היריבה שלכם היא אשדוד שתשחק את המשחקים הבאים:
1. הפועל חיפה (חוץ)
2. רעננה (בית)
3. ביתר (חוץ)
4. הפועל (בית)
5. עכו (חוץ)
אני צופה קרבות קשים ומעניינים מאד על הכניסה לפלייאוף.

יואב 12 בפברואר 2014

״והיום קבוצת אוהדיה״.
כמה כיף לקרוא את החלק הזה במשפט.
זה מה שרציתי תמיד. וזה יספיק לכל השאיפות והאתגרים.

אחלה פוסט ואנלוגיה יפה.

יניב 12 בפברואר 2014

תודה יואב.
לדעתי הסטטוס הקיים טוב למכבי סל, וטוב לתחרות .
הכדורסל מתקן את עצמו והולך למקומות חדשים.

גיל שלי 12 בפברואר 2014

אהבתי ומסכים שמה שקורה בכדורסל אצלכם מאוד מיוחד, במיוחד מסכים לגבי מה שקורה בכדורסל אצלנו

אורן 12 בפברואר 2014

תחושת סוף דרך לכדורגל.שילוב מהמצב הרעוע שלנו והמצב המצויין של מכבי,הופך את הייאוש ליותר נח,אך עדיין יאוש.
הכדורסל מעורר רגשית.ניהול נכון ושפוי,בלי הרפתקאות כמו הכדורגל,ועדיין מוכר הרבה מנויים(יחסית לכדורסל).רק שארז(אין עוד מלבדו) יחליף את קאונסיל!!
לפני תגובות הצהובים-מדובר על דעת אוהד הפועל בלבד.

יניב 12 בפברואר 2014

אני דווקא מעדיף את הייאוש על פני התקווה הלא ריאלית.
אנחנו צריכים אחד מהשניים :
החלפת בעלות במישהו שמבין כמה זה יעלה ומוכן לזה.
או
תקופת בנייה, היא לא חייבת לקחת שנים, אפשר לעשות הרבה מאוד בזמן קצר יותר.

אולי פשוט שרמי כהן ייקח גם את הכדורגל .

אורן 12 בפברואר 2014

יניב,
לגמרי בעד עונת בנייה.אני הסכמתי איתך מלה במלה בתחילת העונה(ולכן לא הגבתי),שבכלל הייתי מעדיף את השריף על רב"ש(שהוא אחלה מאמן).השריף בדיוק המאמן שהפועל צריכה כדי להמציא את עצמה מחדש.
כדי להירפא צריך להכיר בבעייה.והבעיה היא שאנחנו רודפים מרדף חסר סיכוי אחרי מכבי של גולדהאר,בלי כלים בכלל(הלוואות שמשאירות חובות).
בתור אוהד מזוכיסט,השנים הכי טובות שלי היו תחילת-אמצע שנות ה90.
יוסי מדר,שגיב אליהו וניסו אביטן היו שיא האפרוריות החיננית של הפועל.רבים לא יסכימו איתי.גם מי שלא מסכים עם האהבה לאותם שנים אפורות יודע שהגיע הזמן לבנות מחדש.

יניב 12 בפברואר 2014

בגלל זה לא איכפת לי באמת מה יקרה במבחן התוצאה ,אני משוכנע שאם השריף היינו עכשיו במקום גבוה ואם קבוצה בריאה בהרבה , אני עם בן שמעון נע בקוטביות בין בוא נלך איתו לעוד עונה לבין עזוב מה הטלפון של השריף .

אני פשוט לא רואה גרף שיפור באף מערך לאורך העונה , כן רואה מקומות שבהם הסיטואציה מכריחה אותו להתעקש קצת פחות ואז רואים מה הסגל הזה שווה התקפית .

מצד שני אולי יש גם צד שני .

עדי אבני 12 בפברואר 2014

משתדל להגיב בכל פוסט שלך, אבל הפעם עשית לי את זה קשה. השארת אותי עם "צודק" וזהו בערך :)

ערן 12 בפברואר 2014

בלי להיכנס כלל לתוכן של הפוסט, אני חייב לאמר שברגע שראיתי את התמונה עם חיוכו מדושן העונג של אהוד (״בוא נקנה עוד 5 דירות בתל אביב ונאחד, כי אם כבר נובו ריש אז עד הסוף״)- קיבלתי חלושס.

יניב 12 בפברואר 2014

אהוד ברק הוא הגרסה של הפוליטיקה לבואו נאמין שבאמת קניתי חצי דמארי במיליון וחצי יורו – במקרה שלו זה מי שמאמין שמהרצאות ופנסיה צבאית עושים כזה הון .

IDO 12 בפברואר 2014

יניב – לא נעים להגיד אבל דובדבן פשוט פורח באביב. (אין קשר למכות הקור רק למכות החום שמביא האביב)

אהוד ברק אהב לסבך כל דבר שרק התקרב עליו לכן גם אמת פשוטה זאת נעלמה ממנו.

יניב 13 בפברואר 2014

יפה , למדתי .
מסכים מאוד על השורה האחרונה – לדעתי מהרגע שיצא לניהול מערכות גדולות (אחרי היחידה) , התגלה כמנהל בעייתי ולא הפנים מעולם את ההבדל בין ימי הסיירת העליזים לשוטף .

גיל שלי 13 בפברואר 2014

אולי בגלל זה הוא רצה צבא קטן וחכם

יניב 13 בפברואר 2014

או בגרסתו לשינוי ארגוני בכדורגל – שחר של יום חדש.

ירוק 12 בפברואר 2014

אחלה פוסט, יניב. ובנתיים רק שתי תגובות על קריאות שואה וכו' – הישג לא רע :)

לגבי רב"ש – בתור אחד שמאד רצה שהוא יגיע אלינו בתחילת העונה, אני נוטה להסכים איתך בעניין הדעות המשתנות לגביו. אני באמת כבר לא יודע מה אני חושב עליו.

מתי משבצת קבועה?

יניב 13 בפברואר 2014

רב״ש יהיה טוב בחיפה , אני רואה כמוך את הדלפות בעניין וחושב שרבש ובנאדו יהיו מצוינים ביחד .
הבעיה איתו השנה זה שהוא בנה עקום את הפועל , לא נשאר לו כסף לתקן באמת והוא עקשן מדי .
בחיפה הוא יעבוד בתוך מסגרת פחות כאוטית , עם יותר כישרון קיים ויש עם מי לעבוד ברמה הניהולית .

גם בהפועל אני חושב שהוא מסוגל להצליח , רק שנדמה לי שהוא פשוט מסרב להפנים את הסיטואציה , הפועל של היום דווה קרית שמונה , שווה קבוצה שצריך לגדל לה את השחקנים והוא כבר רוצה לרוץ בצמרת .

לדעתי לחיפה עדיף רב״ש ובנאדו על פני רוני לוי – למרות שאם רוני לוי יישאר בביתר שנה הבאה אנחנו נראה ביתר אחרת , הכי קרובה לבאר שבע של השנה .

דגש 13 בפברואר 2014

הדבר הכי גרוע שהפועל יכולה לקבל זה את רב"ש לשנה. והדבר הכי פחות מתאים עכשיו למכבי חיפה, שחייבת הישגים דחוף לפני שהיא תתחיל לאבד אוהדים, הוא עוד "דרך" של רב"ש.

יניב 13 בפברואר 2014

אני ודגש מאוד חלוקים פה.
בעיני אם בהפועל יצליחו למזער את הכאוס באופן יחסי "ורק לאבד את דמארי" ולאפשר לרב"ש לבצע מספר שינויים אז כן , בהחלט ייתכן שהדבר הכי נכון להפועל זה עוד שנה של רב"ש.
אבל לדעתי הפועל כנראה תאלץ למכור הקיץ את כל מי שהיא יכולה למכור,לא תצליח להשתחרר מיותר מדי חוזים שרב"ש אחראי להם וכמות הכסף שתהיה לה לחיזוק תהיה נמוכה- במקרה הזה אתה צריך מאמן שיודע לעבוד עם מה שיש- רב"ש השנה הראה כמה וכמה פעמים שהוא מתעקש על השיטה שלו, גם כשאין לו את השחקנים לזה.

זה לגביי הפועל.

לגביי חיפה סיטואציה הפוכה לגמרי – הסגל הקיים, כמות המושאלים והיכולות התקציביות המשופרות של שחר (בהשוואה להפועל, לא למכבי) יאפשרו לו לבנות קבוצה טובה יותר .
אני חושב שבהפועל השנה תהליך הבנייה נדפק גם כי הוא בנה הכול מאפס וגם כי היה לו דד ליין של אירופה.
לא רואה הרבה אופציות טובות יותר לחיפה – ואלי כהן ורוני לוי יתקשו שם.
רב"ש לדעתי ישחה פוליטית נכון בין שחר ושאר הכוחות שם.

ועוד נקודה – עד היום הקריירה של רב"ש קצרה, אבל אפשר לראות דפוס, בקבוצות כאוטיות כמו מכבי של אז והפועל של היום- הוא הולך לאיבוד, בקבוצות מנוהלות כמו לרנקה שאחרי ג'ורדי וקרית שמונה הוא פורח.
חיפה הרבה יותר מסודרת מהפועל ויכולה לאפס אותו .

ירוק 13 בפברואר 2014

נוטה להסכים עם יניב. דגש – עזוב אותך מדרך לא דרך. מה שמכבי חיפה צריכה זה מאמן טוב. שיוציא 100% (רצוי יותר, אבל אני מוכן להתפשר על מאה..) מהשחקנים. שיביא זר או שניים שישדרגו אותנו. ויעשה רכש חכם (וזה ממש לא צריך להיות מוגזם). ובעיקר שיקנה שיטת משחק ברורה ושישאיר טביעת עין של מאמן, בניגוד למקריות שיש אצלנו כבר יותר מידי זמן.
אם זה ייגמר רק במאבק על התואר + מקום שני (או משהו בסגנון) בעונה הראשונה, אבל נשחק טוב ברוב הזמן – אני מבטיח לך שלא תהיה שום בעיה עם האוהדים.

האם זה יקרה עם רב"ש? בתחילת העונה חשבתי שכן. עכשיו – אין לי מושג. אבל אני לצערי גם לא רואה אלטרנטיבה טובה יותר (כולל רוני לוי).

דגש 13 בפברואר 2014

ואתה הרגשת העונה שרן בן שמעון הוציא 100% מהשחקנים שלו? חוץ מדמארי. מול סכנין הפועל השיגה תיקו 0 ותבוסה 4:0, מול עכו הפסד ראשון בהיסטוריה. יש לה התקפה טובה, אבל בשליש מהמשחקים היא לא כבשה בכלל. אפשר ללכת אחורה להפסד ביתי שהדיח אותה מאירופה.

רן בן שמעון מאמן טוב, אבל הוא צריך זמן חסד לפני שהוא מוציא 100 אחוז ממישהו. לחיפה אין זמן חסד. יש לה חדר הלבשה קשוח, יש לה מסורת, יש לה לחץ, יש לה סמי עופר למלא.

מה הפיתרון? אני לא יודע, אבל לדעתי הדבר הכי מיותר שאפשר לעשות עם רן בן שמעון זה לקחת אותו לשנה ואז לשחרר.

דגש 13 בפברואר 2014

(המשך)
ואם רב"ש יגיע לחיפה, התרחיש שבו הוא לא ימשיך לשנה שנייה וישוחרר קודם לכן הוא סביר.

ירוק 13 בפברואר 2014

יש הרבה הגיון במה שאתה אומר. אני מניח שהתקווה התיאורטית שלי היא שעם ניהול יותר מסודר ועם קצת מזל, הוא יצטרך פחות זמן חסד. ושוב אני אומר – מספיק שנשחק טוב ונתמודד על האליפות בעונה הראשונה. לא צריך יותר מזה. מצד שני, אני מסכים שהוא היה רחוק מלהשיג את זה בהפועל השנה.

הבעיה העקרית דגש (לא בשביל מכבי שלך כמובן :)), שבגללה אין לי ממש תשובה טובה בשבילך – היא שאני באמת לא רואה אלטרנטיבה אחרת. היתה אחת כזו, אבל אבי לוזון העדיף אותה על פני נמני/אוחנה…

דגש 13 בפברואר 2014

זה נכון. לבכר (אחלה התקפה) ולבלבול (הגנתי, 10 משחקים מתוך 21 סכנין לא ספגה) אני חושב שיש פוטנציאל.

לדעתי חיפה חייבת להשקיע יותר משאבים בצוות הניהולי. מספיק עם משחק הכיסאות הזה. מאמן מצליח בקבוצה קטנה/נוער, מגיע לחיפה, נותן 0-2 עונות טובות, עונה הבאה הקבוצה מידרדרת, המאמן מפוטר, מגיע מאמן אחר מקבוצה קטנה/נוער.

להיסחף ברכישות, שחר יודע, אין סיבה שלא להציע לגרנט חצי מיליון יורו בעונה. שיוריד את זה מתקציב הרכש. לא הרכש הוא הבעיה של חיפה. אם גרנט לא מסכים לבוא, אז שיביאו זר מנוסה ומוכח. אפשר לחפש ברומניה, בבלגיה, בהולנד, בשבדיה, בקפריסין, ביוון, בשווייץ. לא רק ישראלים יודעים לשחק כדורגל.

ירוק 13 בפברואר 2014

מסכים, אבל אני מניח שאתה יודע שיותר קשה לבצע את זה בפועל מלהגיד את זה.

בטוח שיש מאמנים זרים שיכולים לשדרג אותנו – הבעיה היא שצריך לעשות בחירה טובה בין כל המבחר. כשיש את ג'ורדי, כנראה יותר קל לעשות את הבחירה הזו (בנתיים 2 מ-2).

יניב 13 בפברואר 2014

דגש אנחנו כל כך חלוקים בקשר לחיפה – מאמן זר ייכשל שם , צוות מלא זר לא יגיע כי זה עולה הון .
חיפה צריכה שפיות , מאמן מנוסה ככל האפשר , השקעה גבוהה ברכש והגדרת מטרות ריאליות .
מספיק עם מי שלא מביא אליפות בעונה ראשונה הולך (הימים האלה נגמרו).

רב״ש עונה על ההגדרות האלו – הפועל זה מקרה אחר ושונה .

עדיף לחיפה רב״ש ורכש של 2-3 שחקנים מהרמה הכי גבוהה שאפשר להביא (ישראלים) מאשר מאמן זר ושחקני סגל ב של נבחרת ישראל ביום טוב .

חיפה זקוקה לשוער , בלם , קשר אחורי (לא ידין) וחלוץ – לפחות 2 מהם צריכים להיות ישראלים .

ואז אולי היא תהיה מספר 2 חזק בשנה הבאה .

יניב 13 בפברואר 2014

רק כדי לחדד – נגיד שמגיע מאמן זר שצריך לבנות את העסק מחדש , להגיע לאירופה במידה ויש כרטיס , להתמודד עם האצטדיון החדש , לנטרל את בעיית קטן (שהיא בעיה מורכבת ), ואחרי כל זה גם לרוץ חזק מול מכבי .
וזה במועדון שאף מאמן שלא לקח אליפות בשנה הראשונה שלו כמאמן לא נשאר שם לעונה שניה , אף אחד מאז הימים של גרנט וכולל גרנט .
מאמן זר , לבדו , במערכת מורכבת , עם תקשורת חיפאית לוחצת , עם שחר ופרצופי הכעס שלו ועם הצוות הנוכחי שבטוח שהוא אירופה .
כמה שינוי יהיה לו? כמה ימי חסד?

לדעתי אין לו סיכוי .
או שחיפה יביאו צוות שלם כמו מכבי – והסיכוי לזה אחרי השנים האחרונות והגירעונות שהם יצרו הוא אפסי .

או שעדיף מאמן מקומי , רב״ש חיפאי דרך אגב, מכיר את העסק מצוין , אם יש מישהו שיכול לאכול לקטן את הראש זה הוא – רק על זה (ולא רק) הוא צריך להיות אופציה אמיתית .

דגש 13 בפברואר 2014

בדבר אחד אנחנו מסכימים: שחיפה צריכה שינוי בתפיסה.

אתה אומר "מספיק עם מי שלא מביא אליפות בעונה ראשונה הולך (הימים האלה נגמרו)."

אני אומר שצריך להתחיל להוציא כסף על אנשי אימון ופחות על רכישות של שחר.

ההבדל בינינו הוא שאתה אומר: האוהדים ינשכו את הלשון ויחכו שהקבוצה תתגבש. אני אומר: שחר ינשך את הלשון וייתן סמכויות וכסף לאנשים מנוסים אחרים שמבינים בכדורגל. השאלה מי ינשך את הלשון.

מה יקרה בפועל? שחר יעשה מה שהוא רוצה. אבל מה טוב לחיפה?

דגש 13 בפברואר 2014

באליפות, אני מתכוון מאבק רציני על האליפות. לאו דווקא זכייה שכמובן לא תלויה רק בחיפה.

ירוק 14 בפברואר 2014

יניב, אני מסכים בגדול אבל זה גם לא כזה פשוט. לגבי מאמן זר – אני לא בטוח שהוא ייכשל. זה לגמרי תלוי במאמן – יהיו כאלו שייכשלו ויהיו כאלו שללא ספק יכולים להצליח. שוב – ממש לא חייבים לקחת אליפות בשנה הראשונה. מספיק להאבק כמו שצריך. לתת קצת הצגות מול הקטנות. לשחק טוב. שיראו קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה ולא מבוססת על מקריות. מאבק ראוי מול הצהובים. זה יהיה מספיק לקהל בשנה הראשונה, גם אם לא ניקח אליפות. ואז יהיה אפשר לשדרג עוד קצת, עם אותו המאמן, ולעלות מדרגה.

אגב, זה לא ממש הוגן לטעון שמי שלא לוקח אליפות אצלנו בעונה הראשונה לא נשאר. שום עזב כי הוא רצה לעזוב ליוון, אחרת הוא היה נשאר. לגבי עטר – זה לא שהוא סיים מקום שני ופוטר. הוא פשוט נכשל טוטאלית. כנ"ל לגבי בנאדו השנה (וזו גם לא העונה הראשונה שלו, והוא עדיין לא פוטר).

דגש 14 בפברואר 2014

חשבתי בעיקר על אלישע לוי ורוני לוי. הנקודה שלי היא לא מדיניות הפיטורים, אלא שבסך הכל מגיעים מאמנים באותה רמה פחות או יותר, מרקע דומה, והם לא באים והולכים רק על סמך כישורים אלא בעיקר על סמך תקופות טובות. אין הבדל מהותי או שינוי בתפיסה. פשוט מקווים שההוא יצליח יותר, ולפעמים הוא באמת מצליח.

יניב 14 בפברואר 2014

אני אנסח את זה כה – בחיפה יש ציפיה להתחרות כל שנה על האליפות וגם לקחת אותה .
הפער בין הציפיות ליכולת הזאת הולך ומתרחק בשנים האחרונות .
בחיפה יש גם סיטואציה לא כסו בריאה – חלק מתופעת עטר היה באחריות המערכת ושחקנים מובילים – חלק מהצלחת בנאדו זה כי הוא איש של המערכת .
אני חושב על אוסקר גארסיה כזה – מגיע לבד עם עוזר אחד – בלי מנהל מקצועי שדובר את השפה ומגבה אותו בכל דבר – בלי צוות מאמני כושר – ועם אירופה על הראש ותחרות כמו מכבי (לאוסקר היתה תחרות נוחה בהרבה).
זה כמעט בלתי אפשרי .
למאמן זר קשה להצליח בלי מערכת תומכת מלאה – במקרה הזה עדיף בעיני מאמן ישראלי מנוסה .
ולגביי הכסף – זה נראה מהצד שאם לא יושקע סכום משמעותי בשיפור רמת הסגל , יהיה קשה להגיע לתחרות ראש ראש עם מכבי רק דרך שיפור רמת האימון (שהיא לא טובה כרגע ).

דגש 14 בפברואר 2014

לגבי חיפה: הסגל שלה בעונה שעברה היה יותר טוב מהסגל של מכבי, מאז מכבי השתפרה קלות בעוד כמה ישראלים שהעמיקו את הסגל (בן הרוש, איינבינדר במקום לוגסי, אלטמן + מיטרוביץ') וחיפה נשארה בערך במקום (למרות שההונגרי הזה נראה אחלה). מאמן טוב היה יודע לאזן שם את הסגל. הפערים ממש לא כאלו גדולים בסגל. חוץ מזה הנושא של חיפה הוא לא מכבי תל אביב. מול מכבי תל אביב היא תשחק 4 משחקים בשנה, מול יתר הקבוצות 34. זה יותר חשוב. עונה כמו של באר שבע היא שיפור עצום ממה שמכבי חיפה עושה, אבל הסגל של חיפה עדיף בהרבה על של באר שבע הוא הכי טוב בליגה מלבד של מכבי, אבל האימון הוא במקום 10 בערך. עם מאמן טוב המקום השני שלה. לקחו בישראל אליפויות עם 87 נקודות. מכבי בסה"כ בקצב של 90 וזה עוד לפני הפלייאוף.

לגבי זר – מילת המפתח היא גמישות: ג'ורדי וסוזה לא מאותה מדינה. לא צריך להיות מקובעים על השיטה של מכבי. עם קצת גמישות, רוח בינלאומית וגיבוי עיוור וקשר טוב מצד ההנהלה (למה רק את בנאדו אפשר לגבות ככה) ועוד עוזר מאמן ומאמן כושר שבקשר טוב עם המאמן זה יכול להצליח.

הבעיה שבישראל (חוץ ממכבי, יש!) העולם מחולק לשניים – ישראלים ולא-ישראלים. על ישראלים סומכים גם כשפחות הולך, על סמך העבר והעתיד, ומזרים דורשים תפוקה בלתי נגמרת ובלתי מתפשרת. בעוד החלוקה צריכה להיות – אנשי מקצוע טובים ואנשי מקצוע לא טובים.

יניב 14 בפברואר 2014

דגש – כמה שחקנים מחיפה נכנסים היום לסגל ולרוטציה הריאלית במכבי ?
טווטחה שתיכף נכנס לסיטואצית גולסה , גולסה שלא רלוונטי , עזרא בודאי ,ראיוס גבולי (בעיני כן) ומשומר (גבולי).
מצד שני כמה היו עושים את הדרך ההפוכה?
כמה מבאר שבע נכנסים היום להרכב של חיפה ?
לא מעט (בוזגלו ,ברדה, 2 הבלמים ,דיווידזאדה גבולי ,אגידה בוודאי , פלט ) – ולסגל יש עוד.

הסגל של חיפה טוב כדי להיות מספר 2 – אבל יש הבדל גדול בין מספר 2 לא מובהק לבין מה שאנחנו מדברים שזה מספר 2 חזק שיש בינו לבין שאר הליגה פער והוא מסוגל להתחרות גם במכבי באופן מכובד יותר וגם לרוץ באירופה .
אשליית הסגל בחיפה מעט מטעה – הוא מלא כל טוב בשחקנים משלימים ושחקני נוער מוכשרים – חסרה בו איכות .

לגביי הזרים – אתה קורא אותי לא טוב ,לזר כשהוא בא לעשות תפקיד (רילוקיישן) יש חבלי לידה לא קלים , לנהל צוות בעייתי (ובחיפה יש אתגרים ) ולעשות את זה כשאתה זר הרבה יותר קשה – גורדי ואוסקר שנה שעברה – באו מאותה אסכולה , עבדו מול הנהלה זרה וגיבו את עצמם בצוות שלם דובר ספרדית .

דגש 14 בפברואר 2014

מכבי הייתה לוקחת מחיפה לפחות 2 בלמים (להזכירך כשקרלוס נפצע מיטרוביץ' היה בלם, אם היה בלם טוב אחר אולי הייתה רוטציה גם בעמדה הזאת גם בשני בלמים ולא רק בשלושה). עמאשה בעבר וכיום ההונגרי נראים בסדר. אבל הדוגמה הכי טובה שלי היא אבוחצירא וגבאי שני שחקני נבחרת, כששיחקו בק"ש נראו מספיק טובים למכבי. תחת בנאדו הם דועכים. אז גם זה עניין של מאמן.

הרבה מהשחקנים במכבי נראים הרבה יותר טוב רק כי היה להם מאמן יותר טוב. תראה את לוגסי: כשהוא היה במכבי היה ברור לכולם שכל הליגה צריכה להיאבק על שירותיו, ובבית"ר לא ברור בכלל שהוא ישחק. אם ידין היה במכבי אני בטוח שהוא היה משחק (לא פחות מאיינבינדר). על אלברמן מדברים כאילו הוא הבוסקטס הישראלי, אבל לפני בוא הספרדים זה לא היה ככה. ועוד לא דיברנו על ייני שעכשיו היכולות שלו בכל עמדה בהגנה ובקישור האחורי הופכת אותו אולי לשחקן ההגנה הכי טוב בישראל. גם השיפור המנטלי שהיה במכבי הוא גם עצום.
לדעתי עם כמה חיזוקים כאלו, טקטיים, מקצועיים ומנטליים, חיפה יכולה להשיג התקדמות עצומה. ולא צריך להסתכל רק על הליגה המקומית, עם השיפורים האלו חיפה עוברת שלב בליגה האירופית בסגל הנוכחי בקלות עם 12 נקודות לפחות.

דגש 14 בפברואר 2014

ולא אותך אני קורא לא נכון, אני חושב ששחר הוא זה שלא מסוגל לתת גיבוי כזה לזר. הוא לא יעיף את קטן כי זר יגיד לו.

יניב 14 בפברואר 2014

בגלל זה אמרתי רוטציה ריאלית . לוגסי שיחק קצת שנה שעברה כשהסגל היה מצומצם , אבל השנה לא ראה מגרש .
זה נכון ששחקנים במכבי נראים טוב יותר ממה שהם באמת – אבל עדיין ההרכב הקלאסי של מכבי – הוא כזה שהיום מעט מאוד שחקנים מחיפה יכולים להיכנס אליו .
מכבי היתה צריכה לנצח תחרות פשוטה יותר – חיפה צריכה לנצח את מכבי , אם מאמנים טירונים זה לא יעבוד, מאמן מנוסה ומוביל זה הכרח , אבל בלי השקעה משמעותית בכישרון מוכח ואיכותי (לא פוטנציאל ) אין לה סיכוי .

ירוק 14 בפברואר 2014

סליחה על הנטישה – הפרשי שעות (וגם ככה השיחה הזו מדכאת אותי…) :)

אני נוטה להסכים כאן עם דגש – נכון, הסגל שלנו פחות טוב, אבל לא באופן נורא משמעותי (פחות ממה שיניב מצייר). יש שחקנים מעולים במכבי, אבל גם יש הרבה שהם פשוט שחקנים טובים עם פוטנציאל, שהמאמנים וההתנהלות במכבי ת"א ידעו להוציא מהם הרבה. יש כאלו גם אצלנו, לא מעט. צריך חיזוק, אבל זה ממש לא בשמיים. עם מיצוי הפוטנציאל של הסגל הקיים + שיטת משחק נורמלית היינו מאד קרובים למכבי ת"א. מיצוי כזה הוא מספיק לגמרי כדי לנצח את רוב הקטנות ברוב המשחקים.

לגבי זר – מסכים עם שניכם. צריך לפגוע בול בבחירה, וצריך לתת לו גיבוי מוחלט. אגב, האחרון שהגיע אלינו (אוהרין) אמנם לא לקח אליפות, אבל נתן עונה מדהימה באירופה. הוא לא היה כשלון מוחלט.
בקיצור, שחר צריך לקבל כמה החלטות אמיצות ובעיקר נכונות. האם הוא יעשה את זה? לצערי אני לא יודע..

גיסנו 13 בפברואר 2014

לגבי מכבי כדורסל – אם שימון היה עדיין בעמדת הכוח שהייתה לו בקבוצה לפני שהפועל בגלגולה הקודם התפרקה, אני בספק עם להפועל היה עד עכשיו נצחון בדרבי. בטח שלא שניים.

לגבי מכבי כדורגל – הקבוצה עדיין בתהליך של שינוי וכרגע היא נראית יותר יעילה ממבריקה או מרשימה, והתוצאות לא דורסניות כמו בחלק מהמשחקים שנה שעברה. אבל אני עדיין לא חושב שמאמני היציע צודקים. עשינו השנה דברים שלא עשינו שנה שעברה (אירופה, שתי שלישיות לחיפה, למשל), ולהיפך.

לגבי הפועל כדורגל – צודק בהחלט. הבעיה הכי גדולה כרגע היא המניה-דפרסיה. 2-3 נצחונות ושחקנים מספרים ש"אנחנו הכי טובים בליגה", הפסד אחד וכולם צריכים ללהגיע לכתת יורים. מי כמונו יודע שעם מניה דפרסיה אין תהליכים.

לגבי הפועל כדורסל – יש שם תהליך יפה וסיפור גדול לצד כמה תופעות מכוערות מאוד. וזה לא הוגן להתייחס רק לאחת ולבטל לחלוטין את השנייה, משני צידי המתרס.

גיסנו 13 בפברואר 2014

*בספק אם

ליברפול 13 בפברואר 2014

קל מאד להתחבר להפועל כדורסל ואני אומר את זה בתור אוהד צהוב. עדיין מפריע לי שאוהדי הפועל הם כמו גמל שלא רואה את הדבשת שלו. הדרבי בכדורסל היה חשוב מאד ולא נראה משונה שהיור נכנס ומרביץ קצת מכביזם בשחקנים לפני המשחק. זה לא דבר שלא קרה לפני גם בכדורגל וגם בכדורסל. האהבה של שמעון מזרחי למכבי היא עצומה ואף אחד לא ייקח לא את זה גם שמולם עומדת קבוצה רזה וקצרה. למה אף אחד מאוהדי הפועל לא חשב שאדלשטיין התבכיין אחרי המשחק על החוק הרוסי. מכבי הפסידה אליפות שנה שעברה רק בגלל החוק הרוסי ולמה אף אחד לא דיבר על העבירה של השוודי החמוד על לנדסברג. מי יודע מה היו אומרים אם זה האיש שאוהדי הפועל הפכו לצורר ישראל

יניב 13 בפברואר 2014

בוודאי שדרבי חשוב ובוודאי שזה בסדר להרביץ ציונות .
אבל כל העולם ראה שמכבי בנוקיה מול הפועל בלי נאור ולימונד זה ניצחון בטוח .
נראה לי שהיה פה בעיקר תרגיל יחצני של היור .

לדעתי רק פה בדה באזר על העבירה של השוודי דיברו בכמה פוסטים – בתגובות העירו לכותבים שהיתה גם עבירה לא פחות מכוערת של אינגלס (אפרופו גמל ודבשת ) ובכל מקרה זה דרבי ויש פה אמוציות .

כאוהד הפועל באתי למשחק בלי ציפיות ויצאתי בלי הרבה מרמור ותכלס הרגשתי שגם לחבריי הצהובים זה הרגיש כמו משהו מאולץ.

דגש 13 בפברואר 2014

אז מה אם הייתה עבירה של אינגלס? שולדבראנד "עשה קריירה" מתקרית פניני. גיא פניני ביצע 3 עבירות גסות, מזעזעות ונוראות שהרסו את אמון הציבור ביושר המין האנושי: הפאול על אליהו, הנאום לשולדבראנד והתפיסה על מאריץ.

אז אינגלס הוא שכיר חרב זר ומכביסט שגונב דקות לישראלים, וברור שהוא עושה עבירות נוראיות, אבל איך נתמודד עם הידיעה שגם הקורבן הטהור, התמים, הנקי והספורטיבי חבר במועדון? נצדיק אותו "כי יש אמוציות" (ולהפועל ירושלים אין אמוציות כשמשחקים נגד מכבי).

מכבי לא מיהרה להעלות את הסרטון רק בגלל ההטבעה של לנדסברג אלא בגלל העבירה. אחרת היא היתה מחכה עוד קצת לסוף השבוע שבו היא עושה את תחרות הלייקים של 'מהלך השבוע'.

לגבי ה"ניצחון בטוח": זה ספורט וזה דרבי ויש משחק וצריך לשחק ולהיראות טוב, והנסיבות המקלות הן בעצם מחמירות. אם התוצאה היתה 12 ומטה היינו שומעים ש"עם נאור ולימונד הפועל היתה מנצחת גם בנוקיה" אז כשזה 32 אנחנו שומעים ש"כל העולם ראה שמכבי בנוקיה מול הפועל בלי נאור ולימונד זה ניצחון בטוח".

יניב 13 בפברואר 2014

אני אגיד לך מה שאמרתי לטל בן יהודה – פניני בעיני זה יוסי אבקסיס.
שחקן חזק שאתה רוצה אותו אצלך בקבוצה.
אם פניני אין לי בעיה וכמובן לא אם העבירה הנוראית של השוודי – דרך אגב אם סופרים עבירות גסות לאורך השנים מצהוב לאדום, אז יש כמה בצהוב שהם ממש מיתולוגיות.
אבל – הבעיה של מכבי אם פניני היא ניהולית, מי ששלח אותו לפני הדרבי לדבר על תרבות הספורט , זה מי שהדיח אותו מתפקיד הקפטן וזה מי שהחזיר אותו עכשיו.
כל סיבוב כזה פוגע במותג של מכבי.
ניסיון להשוות בין השוודי לפניני- יפגע הרבה יותר במכבי, כל עיסוק כזה, מוציא מהאוב את העבירות הקודמות של פניני ואת העבר שלו ולמותג של מכבי זה עושה נזק.

לגביי הסרט של מזרחי, קודם כל זה שואו אוף מתוכנן, זה היה ברור שיהיה פה משחק חד צדדי וזה קצת מזכיר את מסיבות העיתונאים של ביבי בזמן הסופה, עאלק תדרוך שגרתי.

ושוב אני אגיד – אין יועץ שיווקי שיגיד לך שאפשר לצאת טוב מסיטואציה של חזק מול חלש כשהחלש מגיע פצוע,שוב אין מה להתווכח על נכון או לא.
הסרטון הזה עושה טוב למכביסטים,ולדעתי לא לכולם, מחוץ למכבי הוא מספר סיפור שונה .

דגש 13 בפברואר 2014

לגבי הסרטון – אני דיברתי על זה של לנדסברג מטביע ושולדבראנד מוריד אותו.
אני יודע שאתה חושב ולא אוכל סיפורים בקלות, אבל היו שכן השתדלו למכור את סיפור שולדבראנד התמים ההמום מול האכזריות הגסה של פניני והסיפור הזה קצת הולך לאיבוד מהמהלך של שולדבראנד.

שמעון מזרחי בד"כ מדבר לפני משחקים חשובים, למה את זה העלו ליוטיוב? אני לא יודע, ולא יודע מי החליט להעלות ולמה.

שינוי שיטת האליפות ואיבוד האליפויות בגללו פגע מאוד מאוד במעמד של מכבי. בגללו ליאור אליהו לא מפחד לעזוב, בגללו להיות במכבי זה כבר לא החלום של כל כדורסלן ישראלי צעיר. מקל והNBA בכלל סיבכו אותנו. זה כמובן גם חיזק את הקבוצות האחרות: הפועל ירושלים אולי לא זכתה מעודה באליפות, אבל חיפה, גלבוע וחולון מאוד מעודדות אותה. גם העיתונאים שפתאום קמים בבוקר כדי לזרוק רפש זורמים על אותו הגל.

זה הבסיס להידרדרות בתדמית של מכבי, הרבה יותר מפניני כזה או אחר. השינוי בתדמית הוא עצום כי מכבי היתה (אם לשאול מהקטלונים) הרבה יותר ממועדון. עכשיו היא הפכה רק למועדון. המועדון הכי מצליח, שמשחק ברמות הכי גבוהות ונמצא כמה רמות מעל הליגה, אבל עדיין – רק מועדון, שגם הוא יכול להפסיד את הכל. רק השינוי הזה אנשים מצאו מקום לערער על הזכות שלה להיות "מכבי" ועל הזהות שלה (ואז מתחילים לצוץ סיפורי פניני וסיפור הזרים-ישראלים).

השאלה שנשארה היא איך הנהלת מכבי תיאבק בשינוי המעמד הזה (כי מותג זה דבר חשוב) ואם היא תלך לאיבוד במהלך המאבק.

גיסנו 15 בפברואר 2014

דגש,
אני לא בטוח שאבדן התארים הוא מה שפגע במכבי. אם האליפויות של חולון וגלבוע היו יחסית מקריות ולא יצרו שמץ של המשכיות, אז דווקא חיפה שיש לה משקיע רציני כבר כמה שנים נראה שכן שומרת על הגחלת, המשקיעים החדשים בירושלים, והעובדה שיש אולם רציני בחיפה ובקרוב יהיה אחד בירושלים ועוד אחד בת"א עוזרים לתחייה של הענף.

הסיבה שמכבי היא כבר לא פסגת השאיפות של כל כדורסלן ישראלי נובעת משתי סיבות לדעתי: האחת, השוק נפתח בדומה לכדורגל – הדרך של שחקנים ישראלים לקבוצות יורוליג באירופה הרבה יותר קלה כיום מבעבר. גם ה NBA פתח את שעריו לאירופאיים כבר לפני כמה שנים, וזה מגיע גם לישראל. וב NBA לא תמיד אכפת להם מאיזה קבוצה הגעת. הזרועות של הסקאוטים שלהם מגיעות לכל מקום.
הסיבה השנייה היא שילוב של מכבי עצמה והגישה בתקשורת – ישראלים מגיעים למכבי ולא מצליחים, מבחינת התקשורת תמיד רק מכבי תהיה אשמה ולא חלילה שהשחקן לא מספיק טוב. אז כשעכשיו אפשר לקבל משכורות טובות באירופה או בירושלים, והתקשורת תמיד תיתן לך רוח גבית – אפשר להסתדר גם בלי להגיע למכבי.

ואני לא בטוח שזה רע כ"כ, גם שהליגה פה סוף סוף ברמה סבירה ויש תחרות, וגם שמכבי פחות מושכתאת האדם הנייטרלי הממוצע, אולי תהיה פחות תמיכה כלל ארצית אבל סיכוי טוב שזה יחזיר את הנשמה ליד נוקיהו.

ליברפול 13 בפברואר 2014

יניב
את שמעון מזרחי לא ממש מעניין איך הפועל הגיעו ואם קשרו לשחקנים שלהם את הידיים או כל תירוץ אחר לכך שמכבי פירקה ברבע האחרון את הפועל ולא עצרה עד שנגמר הזמן. לצערה של מכבי יש לה כח הרתעה לשקם ואם אפשר להתחיל עם הפועל הרי זה מבורך.
רחמים על השוודי הענק ( למעלה מ2 מטר ולהערכתי קרוב ל100 קילו ) שממגע קל של אינגלס הוא נופל כאילו הוא בתרגיל בצבא וצעקו אז"ר.
העבירה שלו הייתה לפצוע והגיע הזמן להפסיק להיות צבועים כי הוא שיחק עם אמוציות או שמר על הכבוד.
חסרה לי ההתייחסות שלך לראיון של אדלשדיין שבו כמעט ותרמתי לו כסף רק שלא יהיה לו עוד תירוצים( אני סטודנט אז נאלצתי לוותר על כך ). פציעות זה חלק מעונה ארוכה ואי אפשר לצפות תמיד למזל שהפעם זה לא יקרה לך

יניב 13 בפברואר 2014

אם אתה סטודנט ולא היה לך כסף לתרום אז אתה בטח יכול לקבל את זה שלפעמים יש הבדל בין רצוי למצוי.

אר 13 בפברואר 2014

לגבי הפועל בכדורגל, הייתי במשחק בעכו, הפועל נתנה מחצית ראשונה ללקק את האצבעות. נראה לי שורמוט בכושר הכי טוב שלו. למעט חורים מסויימים במערך (מגינים) הבעיה היא בעיקר מנטאלית וחוזרת על עצמה כל העונה. במחצית השניה הפסיקו לשחק. אין מנהיגות על המגרש ורן לא מצליח להשרות וינריות במילימטר. הוא גם ישן כל המחצית (מה שמראה שהבעיה מתחילה בו). זו נקודה שהלוואי ואפשר היה לתקן.

לגבי קהל הכדורסל, הייתי בחצי הגמר, הקהל נתן הופעה מרשימה. עידוד נטו. בלי שנאה, עם הרבה כבוד לשחקנים והבנה שלקהל יש תפקיד במשחק והוא בא לעבודה. כמה עוד אפשר לדבר על שירי השואה. זה מגוחך. במינוס 25 הפרש הקהל דחף וגרם לשחקנים לחזור ברבע הרביעי. קהל מתוזמן, שחי את המשחק ותומך ללא עוררין. אפשר להמשיך לדבר על חולדאי ושירי השואה. נראה לי, שלפחות בכדורסל, מטפלים בזה יפה. המגמה היא מאוד חיובית (כפי שכתב יניב).

ג'וני 14 בפברואר 2014

אין בכלל מה להשוות בן הקהל של הכדורגל לכדורסל
זה כמו לההשוות לרמה של כל הענף שזה כולל שחקנים ומאמנים.

הקהל בכדורסל הוא חי את המשחק ומבין עניין והוא יודע לעודד ולתת אווירה של אירופה ולכן הכדורסל הישראלי בטופ של אירופה כולל הנבחרת שמעפילה בקביעות לאליפות אירופה.
היתרון של הכדורסל הישראלי הוא המגרש הבייתי שהיא יודעת לשמור עליו.
הקהל של הכדורגל חובבן משעמם ולא מבין את המשחק
רק מקלל ומלכלך כדי להצדיק את הכרטיס קנה ולכן הכדורגל לא מגיע לכלום.
עצם זה שנבחרת הכדורגל לא מסוגלת לנצח בבית אף נבחרת מלבד נבחרות מהדרג של לוכסמבורג זה מראה למעשה מה שווה הקהל בכדורגל הישראלי.
היתרון הוא באיכות ולא בכמות.

פ איתמר 15 בפברואר 2014

יניב,
בקשר למשל, ערבבת את ההיסטוריה:
אהוד ברק טבע את הביטוי "ניצת הדובדבן" במהלך שנת 99 עת היה יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה. הוא פיגר בסקרים אחרי ביבי רוה"מ דאז ועלו קריאות בגוש המרכז שמאל להחליפו במועמד פופולרי יותר. ברק טען שלמרות שהדבר לא נראה כעת הוא ינצח את ביבי והדבר ישתקף בסקרים רק זמן קצר לפני הבחירות כמו הדובדבן שמניץ לפתע בלי סימנים מוקדים.

יניב 15 בפברואר 2014

ברק השתמש בביטוי מספר פעמים , זה עבד לו והוא ניסה לאנוס כל סיטואציה למשל – הדובדבן היה אמור לפרוח לאורך הקריירה הפוליטית של ברק ובלא מעט מקומות מחכים עדיין להבטחות .

Comments closed