חשיבותו של הקונספט – יניב פרנקו

אם מכבי רוצה להיות מותג, היא צריכה קונספט. אחר כך באזל.

 

לפני ככה וככה שנים כשעוד הייתי בצד של אלה שעושים פרזנטציות ללקוחות, סיימתי אחת ממש מושקעת ללקוח גדול עם כיוון חדש ומרתק שעבדנו עליו תקופה , הדעה במשרד הייתה שיש לנו פה בוננזה אמיתית ביד ואנחנו רק צריכים שהלקוח יפגין אומץ, בימים האלה חשבתי שכל מה שעושים שם אצל הלקוחות זה לחכות למצגות שלנו, כדי לתת אור ירוק ולצאת גדולים.

המצגת עברה טוב, אף אחד לא התבלבל ,המחשב היה תקין והלקוח פירגן לעבודה הקשה תוך שהוא פוסל אותה באותה נשימה. מאחר שהייתי קצת מבואס וראו שלקחתי ללב, נקראתי להישאר בחדר אחרי שכולם יצאו, אותו סמנכ"ל שיווק שכבר אז היה מוכר וחשוב בענף פינה לי את הזמן והסביר לי אמת אחת חשובה על לקוחות.

הסיפור בתפקיד שלי הוא אמר זה לדעת לפסול בדיוק את הרעיונות האלה, כי החוכמה זה לדעת את הגבולות שלך ואת המקום שלך ואת המותג שלך. למותג חזק יש גבולות גזרה וקונספט ברור.

***

אנטבי לא היה רע אתמול, אבל אנטבי זה רעיון שצריך להיפסל אצל לקוח חכם.כי בניגוד לאנטבי צ'קול זה כנראה העתיד, הוא אולי לא עתיד ורוד, אבל הוא העתיד ואנטבי לא.

גם דני עמוס זה לא ובכלל התיאורייה שלי לגביי בעיית השוער בהפועל הולכת ככה, קליימן סינדל את הפועל בשנה שעברה ורב"ש לא רצה ללכת לעונה מלאה עם שוער צעיר אבל מצד שני לא היה לו את הרצון והיכולת להודיע לקליימן שהוא לא בתוכניות. אז יצאה פשרה. רעיון טוב שסורס.במקום להביא שוער בכיר וזר הלכו על עמוס וקונספט התחרות בשער .

זה לא שעמוס זו הבעיה כמו שעמוס זה סימפטום לשורה של רעיונות טובים, אבל מחוץ לקונספט.

***

אבל החלק הכייפי של השבת היה ביום חמישי שם מכבי פגשה קבוצה עם קונספט ברור ומהודק, אני לא מומחה לכדורגל שוויצרי, אבל כשאתה רואה קבוצה שרצה חזק בליגה המקומית שלה, עושה קמפיין מכובד בליגת האלופות, מוכרת שחקנים בסכומים שהם לא פחות ממדהימים לקבוצות הכי גדולות באירופה ועל הדרך נותנת שחמט ברור במפגש כפול שני מול קבוצה טובה (ומכבי היא לגמרי סוס שחור במונחי הגרלות באירופה), אתה צריך לפרגן.

מכבי היא סיוט ההגרלות לקבוצות כמו באזל בדיוק כמו שבאזל היא הסיוט שלה, כשאתה מדורג כל כך גבוה אתה מצפה לפגוש בלא מדורגות קבוצות כמו קריית שמונה מישראל, לא קבוצה עם בעלים מיליארדר ושמות כמו קרויף וסוזה על הקווים.

***

זה נורא קל להיכנס בסוזה על סיפור אלטמן ויש לא לא מעט בחירות שנויות במחלוקת בתקופה האחרונה. אבל בעיני הסיפור זה קרויף ואם צריך להיות מדויקים יותר- האסטרטגיה של קרויף.

כבר פרגנתי וכתבתי לא פעם על כמה שהתהליך במכבי מרתק, ועד כמה שאני חושב שלא כל מה שקורה שם זה כסף. אז נסו להתעלם מהעובדה שישבתי ביום חמישי עם צעיף כחול אדום .

כ10 שחקנים הצטרפו כבר השנה לסגל במכבי – כמה מהם הם הצלחה? ההצלחה הכי גדולה זה ברק יצחקי (החלמה מהירה!) וברק יצחקי נרכש בסכום שיא ובחוזה שיא על ידי השלטון הקודם באסטרטגיה שונה – אחריו אפשר לציין את בן הרוש ובן חיים שגם הם לא באו בחינם, השאר קצת פחות מוצלח.

מדיניות "ההעברות החופשיות" יכולה להביא את מכבי רחוק מאוד בליגה המקומית, למרות שגם פה יש מחירים . בבאזל אפשר היה לראות לדוגמא עד כמה הצמד אלברמןראדי לא מספיק טוב לרמות האלה, או את ההבדל בין אניימה לקולינאס והרמות האלה זו קבוצת הייחוס של הפרויקט במכבי.

וכדאי להיות הבאזל החדשה- מכבי תצטרך לגדל לעצמה את הטאלנטים שלה, במדיניות השכר ואטרקטיביות הליגה הישראלית זה יהיה בלתי אפשרי למצוא תשובות למאצ' אפ שישימו קבוצות באיכות הזאת מול מכבי כשזה יהיה במפגשי הכל או כלום.

מכבי תצטרך בשנים הבאות למצוא את הדרך להשאיר בארץ כישרונות כמו מיכה ודאבור ריקן וניר ביטון ולהפוך אותם למחמוד סאלח שלה. זה תהליך ארוך ויקר אבל זה הקונספט היחידי שיכול להביא אותה למקומות האלה והקונספט היחידי שיש מאחוריו גם היגיון כלכלי .

יש הרבה רעיונות טובים באוויר – החוכמה הגדולה זה לבחור את אלה שמתאימים לך.

***

ובפינת התחזית לשנה הבאה – הפציעה של יצחקי והעזיבה של דאבור מקרבות את שכטר ופלט למכבי (כן, אני חושב שקרויף לא מחליף אסטרטגיה).

דברים שרואים משם - יוחאי שטנצלר
בייסבול ביפן - אמיר אשכנזי

52 Comments

פורנוהוליק 3 במרץ 2014

הקונספט אמנם לא עבר את באזל, אבל הוא כן העלה את מכבי לשלב הבתים, ואפילו העביר אותה את שלב זה.

כרגע מכבי עם אחוזי הצלחה גבוהים מהשנה שעברה דומני, עם הצלחה והכנסה גדולה באירופה. נכון שכמה מהשחקנים המשמעותיים בהצלחה (עד כה) השנה ובשנה שעברה הם ירושה של מאמנים קודמים, אבל גם במסגרת הצוות המקצועי הנוכחי יש כמות נכבדה של שחקנים שהם בינגו (זהבי, פריצה, גונזלס, ראדי, טיבי). אני מאמין שברק בדש יצליח גם הוא במכבי.

למעשה שתי הסיבות היחידות עד כה לדעתי שהעונה לא מקוטלגת כעונה לפנתיאון הן:

1. העונה הפנומנלית של הפועל ב"ש, שלדעתי יכולה להשתפר עוד השנה ולהעביר הילוך. ב"ש חזק חזק במרוץ האליפות. קצב צבירת הנקודות של הגמלים הוא נדיר לקבוצה במקום שני. וההתלהבות והרומנטיקה (המוצדקות) מההצלחה של ב"ש וברדה ובוזגלו קצת מעמעמים את ההשגים של מכבי ת"א.

2. מכבי לא דורסת כמו בשליש האחרון של השנה שעברה. היא עושה לפעמים את המינימום כדי לנצח. אבל 3 נקודות הן 3 נקודות ולעבור את שלב הבתים באירופה זה הישג שלא קורה כל שנה בארץ.

יניב 3 במרץ 2014

שים לב – אסטרטגיה או קונספט הוא תהליך גניש שצריך להתעדכן עם הזמן והשינויים בשוק – למשימות של השנתיים הראשונות האסטרגיה של קרויף בתחום הרכש הוכיחה את עצמה – אבל העסק דינמי והאתגרים משתנים .

אדם בן דוד 3 במרץ 2014

1. חוסר הקונספט בהפועל והקונספט הברור במכבי ויותר מכך בבאזל שתיארת הם בדיוק ההבדל בין חשיבה לטווח ארוך לבין חשיבה לשבוע הבא.
2. הפועל היו צריכים לשחרר מטענים כואבים, לתת במה לצעירים מוכשרים (כאלה שיבואו מקבוצות אחרות כי ניתנת להם ההזדמנות לשחק במועדון גדול) ובעיקר לעשות תיאום ציפיות הגיוני.
3. איך זה שאתה עדיין לא מוגדר ככותב קבוע?

JOSH 3 במרץ 2014

לגבי הסעיף השני – חדשות רעות להפועל.
הצעירים המוכשרים מהקבוצות הקטנות הם ברובם מושאלים צעירים ומוכשרים מקבוצות גדולות.

יניב 3 במרץ 2014

לא מדויק – יש מספיק כישרון שניתן להביא בדיוק על מה שאדם ציין – ההזדמנות לשחק במועדון בחשיפה כזו .
בעצם הפועל וביתר יושבות על הקלף הזה – אצל ביתר לשחקן צעיר זה אומר לתת לטביב לנהל לך את הקריירה .
העניין זה מינון – 3-4 צעירים בסגל על חשבון אחרים והעסק יקבל צורה אחרת (זה ומדיניות דומה בקרב זרים ).

JOSH 3 במרץ 2014

אני לא רואה איך אפשר להשיג כישרונות צעירים מספיק טובים בלי להוציא הרבה כסף.
פרט לבן רייכרט לדוגמה, יש בעיקר שחקנים שמושאלים ממכבי או חיפה לקבוצות אחרות (סטייל ריאן, לוגסי, בן יאיר וכו'), השאר יעלו המון כסף (הכישרונות של בני יהודה, גם אם ירדו, וגם אלה מקריית שמונה), או שלא יהיו ברמה מספיק גבוהה. אני לא מאמין שהפועל תיקח שחקנים רבים מהלאומית (שגם שם הכישרונות הם שחקנים של הקבוצות הגדולות בעיקר, כולל הפועל).

יניב 3 במרץ 2014

לא צריך הרבה .
צריך לבחור נכון .
צריך לבנות סגל מאוזן .
צריך הפנמה ברמת מי שבונה את הסגל שזה המצב ואם זה צריך לנצח .

ועדיין בסופו של דבר מקום בהרכב של הפועל שווה ללא מעט שחקנים הרבה .

השוק כמו כל שנה מחביא לא מעט אפשרויות – אני כל הזמן זוכר שגוטמן הגיע להפועל במשבר כלכלי במקום האחרון ומצא כשרונות מתחת לאף .

מה שבטוח ואת זה אני מקווה שלא יעשו – לא יהיו בית גידול לשחקני בית של מכבי ומכבי .

אבישי (הרמתגני) 3 במרץ 2014

יניב, אני מסכים שהעונה מכבי מיצתה את הפוטנציאל שלה בשתי הזירות, מבחינת הסגל הקיים הוא מתמודד יפה על האליפות והשיג את המקסימום באירופה.
ההצהרות מדברות כל הזמן על ביסוס הקבוצה בליגה, וכל שנה להתמודד על האליפות (כרגע ללא מטרות מוצהרות באירופה). ולשם מדיניות ההעברות החופשות מכוונת. אני מאמין שאם קרוייף יישאר, ומכבי תזכה העונה ובעונה הבאה באליפות, אז יהיה שינוי במדיניות וישחררו יותר מזומנים בשביל קפיצת המדרגה.

לגבי ההימור שלך על שכטר ופלט:
פלט- לא. פריצה חתם לעוד שנה, וגם בדש עדיין יהיה שם בעונה הבאה. אלה שחקנים עם אותו סגנון משחק.
שכטר- כנראה שכן. ג'ורדי מת עליו, לא שאני מבין למה, אבל שיהיה. כמובן שתלוי כמה שכטר ידרוש ובלחצים מצד האוהדים.

פורנוהוליק 3 במרץ 2014

אבישי, למה אתה חושב שקרויף מת על שכטר?
הוא הזכיר אותו, אמר משהו לגביו?

אבישי (הרמתגני) 3 במרץ 2014

אני זוכר מסיבת עיתונאים אחת בתחילת העונה שקרויף אמר על שכטר בנימוס אירופאי שהוא שחקן מאוד מעניין, וכנראה שרצה שהוא יחתום בקיץ. מעבר לזה אני מנחש.

איש הפח 3 במרץ 2014

מדיניות ההעברות החופשיות נועדה על מנת להתגבר על המחזור במזומנים. בניגוד לרושם שמנסים ליצור בתקשורת גולדהאר לא שופך כסף בלי הבחנה, הוא משקיע הרבה כסף, אבל בתוך גבולות ברורים.
אני מעריך שכשההכנסות יעלו גם ההשקעה ברכש תעלה. לליגה הגישה הנוכחית מספיקה ואני לא רואה את גולדהאר משתגע רק כדי לעלות לליגת האלופות.

יניב 3 במרץ 2014

איש הפח אתה צודק . גולדהאר לא שופך סתם כסף . אבל עובדתית הוא נאלץ להשקיע המון ובניגוד להרבה מחשבות מכבי לא מתייעלת כלכלית .
לכן הוא חייב מנגנון שמכניס כסף – איצטדיון לא יהיה בקרוב – אירופה זה מנוף כלכלי שתלוי במשתני מזל – גידול שחקנים הוא ענף נכון יותר .

ג'וש 3 במרץ 2014

1.מכבי לא סוס שחור באירופה מבחינת הגרלה- מאיפה הבאת את זה?
2.הרמטכל אשכנזי אסר על מצגות. למה אתה ממשיך עם זה?!

JOSH 3 במרץ 2014

לרגע חשבתי שהגבתי פה כבר.
גדול.

יניב 3 במרץ 2014

יצאתי ילד וגם באתי מגולח .
בתוך קבוצת הלא מדורגות השנה מכבי היא מה הגרלות הקשות יותר .
וזה חלק מהמשחק באירופה – המדורגות באות עם היררכיה די ברורה – בלא מדורגות יש מישמש בין קבוצות חלשות יחסית לבין פרויקטים כמו מכבי .

דגש 3 במרץ 2014

אני מסכים אתך על כל השלבים מלבד ההגרלה האחרונה. הפעם היו קבוצות קצת יותר טובות בין הלא מדורגות. יובנטוס לדוגמה.

אבל בכל השלבים הקודמים אתה בהחלט צודק. אגב, מהבית של מכבי עלו פרנקפורט ומכבי שדורגו 3 ו4. בורדו שדורגה ראשונה סימה אחרונה.

JOSH 3 במרץ 2014

אלבראדי*
יש להם שם רשמי לגמרי.

ואני לא חושב שפלט יגיע למכבי כי פריצה חתם לעוד עונה ואין טעם. אני כן חושב שאחמד עאבד (כישרון באמת גדול והשחקן עם השם הכי קליט בארץ חוץ מתומר חנצ'ינסקי) יגיע. גם כי החממה שג'ורדי הכי אוהב היא ק"ש (ממש לא הפועל בניגוד למה שרבים חושבים), וגם כי זה שחקן שיכול להשתלב מצוין.
שכטר אולי, למרות שאני חושב שיש סיכוי להביא את בן בסט בכל זאת.

ואני חושב שאי אפשר להגיע אי פעם לרמה המקצועית של באזל, ככה שמכבי לא תהיה "באזל החדשה". אחת הסיבות המרכזיות לכך היא ששווייץ כמדינה היא מדינת כדורגל הרבה יותר מפותחת ומפתחת.

ויקטור מורוז 3 במרץ 2014

פלט לא יגיע, גם לא בן בסט, כל עוד הוא מקבל דקות בצרפת, וכל שכן מבקיע שערים. לדעתי את חמד יש סיכוי גדול יותר להחתים. לגבי באזל הישראלית, תחת חוקי זרים קשיחים כמו בליגה הישראלית זה בלתי אפשרי, כי רמת הישראלים שמשחקים בארץ, למעט כמה חריגים בודדים, היא די זהה.

יניב 3 במרץ 2014

אני אענה פה על פלט ושכטר – בניגוד לעאבד להם אין סעיפי שחרור גבוהים – פלט זה ממש בחינם ושכטר זו בעיה של חוזה (אני מניח שאת שכטר אפשר לשחרר בהפועל במחיר נמוך ומכסימום החלפת שחקנים ).
דאבור ויצחקי אלה מכות קשות – אני לא קונה את הפאסון בקשר לדאבור , במקרה של יצחקי זה ברור .
מכבי צריכה להגיע לאוגוסט מוכנה עם סגל מוכן לקראת משחקי הדו קרב לליגת האלופות כשגם הליגה האירופאית לא בכיס – ובלא מעט עמדות היא תצטרך לעשות מקצי שיפורים .
מדיניות ההעברות החופשיות טובה לינואר – או לסוף חלונות העברות – הקיץ מתנהג אחרת , מי שזמין ונגיש הופך להיות אטרקטיבי בהרבה .

איש הפח 3 במרץ 2014

אני לא רואה את שכטר מגיע למכבי בזמן הקרוב אלא אם הוא יקצץ דרמטית את השכר שלו. מדובר בשחקן שעד העונה בערך שלוש שנים לא שיחק וגם העונה לא ממש הבריק, כך שאלא אם יהיו לו שלושה חודשים סנסציוניים בנאנט אני לא רואה שום סיבה להביא אותו.
בנוסף אם הוא מגיע, אז הוא הולך לשבת על המשבצת של בן חיים ושל מיכה (אני לא רואה אותו משחק במרכז, מצטער) שאותם ללא כל ספק יש למועדון אינטרס גדול יותר לקדם.
או אם לסכם את זה: שחקן ספסל, שהבקיע 14 שערי ליגה (פלוס כמה שהוא יבקיע בנאנט) בארבע השנים האחרונות ב 300 אלף דולר לעונה לא נראה לי כזה תסריט סביר.
גם בנוגע לפלט אני לא ממש אופטימי, קשה להאמין שהוא יישאר בב"ש בעונה הבאה (לא סתם הוא חתם לעונה אחת) אבל אני מאמין שיש סיכוי גדול יותר שהוא יחזור לאירופה מאשר יעבור למכבי תל אביב.

איש הפח 3 במרץ 2014

אם כבר אלברמן, אחרי הירידה הצפוייה העונה יש סיכוי מצויין שהוא יחזור לארץ.

JOSH 3 במרץ 2014

זה מחמיא שאתה מתייחס למכבי כחו"ל, אבל לא רואה אותו חותם בקבוצה אחרת.

דור 3 במרץ 2014

מה זה הירידה הצפויה העונה?
המשחקים היחידים בהם אלברמן ירד מהרמה הרגילה שלו היו מול באזל.
הוא עדיין ביי פאר הקשר האחורי הכי טוב בליגה, יש לו חיבור מצוין עם האוהדים והשחקנים ואני לא רואה שום סיבה שהוא לא יפרוש במכבי.

שנה הבאה אני מאמין שהוא ישחק בעיקר במשחקי הליגה ויביאו קשר צעיר וחזק יותר בשביל אירופה בין אם הליגה האירופית או הצ'מפיונס.

איש הפח 3 במרץ 2014

יצאתי קצת חומוס, התכוונתי ארביטמן

בלייק 3 במרץ 2014

אני חושב שבתהליך שעובר על מכבי מאז מינוי קרויף מכבי נמצאת הרבה ותר גבוה מהתכנון. אליפות 1 בכיס, מקום 1 העונה עד עכשיו + מעבר של שלב הבתים באירופה.
אני לא יודע מה התכניות ארוכות הטווח של קרויף, אבל כדי להצליח באירופה מכבי צריכה כנראה להביא את הישראלים הטובים ביותר או זרים ברמה גבוהה. קשה לי להאמין ששחקנים כמו מליקסון, רפאלוב, חמד ובן בסט יוותרו על אירופה, יתפשרו בשכר ויגיעו למכבי. אולי אחד, אם ייקלע לסיטואציה לא נוחה מבחינתו באירופה או שגוטמן יבהיר לו שישיבה על הספסל תוציא אותו מהנבחרת.
לגבי זרים, תמיד אפשר לתפוס מציאה פעם בכמה שנים. מוזר, אבל כל הקבוצות בארץ כנראה עובדות עם אותו סקאוט, שאפילו קרויה על שמו שיטה – מצליח. זרים כמו יעקובו-רוסו-פראליה-ז'וטה קשה מאוד לפתות להגיע לארץ היום בלי כסף גדול.
אני מאוד מעריך את קרויף על העבודה שהוא עושה במכבי, אבל אם משווים את הסגל של מכבי של העונה שעברה לזה של העונה אז נראה לי שמכבי התחזקה רק לרוחב – יותר שחקנים איכותיים ביותר עמדות, אבל אין עמדה אחת (טוב, אולי אחת) שמכבי התחזקה בה. במקרה הטוב – הרמה נשארה. חלק לא קטן מהסגל הם שחקנים די ותיקים כך שגם אצלם יש ירידה מעבר לאופק (אם היא לא התחילה כבר).
חואן פאבלו במקום אניימה? בן חיים במקום עטר? גם אם זה יצחקי במקום עטר או יצחקי ובן חיים במקום עטר, התפוקה של עטר גבוהה יותר משל שניהם ביחד.
המקום היחיד שכנראה שודרג הוא עמדת המגן השמאלי – את מראבל עוד לא ראינו מספיק, אבל לדעתי גם בן הרוש טוב יותר מזיו.
כמובן, שכל מה שנכתב זאת דעתי, אבל אני אשמח לשמוע אם יש מישהו שחושב שיש עוד עמדה בה מכבי התחזקה העונה.
אגב, יש לזה גם יתרון. מכבי עוד יכולה להשתפר מאוד בעונה הבאה.

יניב 3 במרץ 2014

מכבי אכן התחזקה לרוחב ונחלשה ביחס לאניימה ועטר .
הנקודה שצריכה להיות על השולחן זה השוואת מקבץ הזרים במכבי ביחס לבאר שבע לדוגמא – כמקבץ אני חושב שלבאר שבע יש מקבץ טוב במעט .
וזה פרמטר שהם ינסו לשפר .

דגש 3 במרץ 2014

פלט, שכטר, בדש ופריצה? נראה קצת צפוף מדי, לא?

יניב 3 במרץ 2014

לא חריג – מה שכן להערכתי יהיו עוד הרבה שחרורים מהסגל הזה של מכבי בקיץ .

דגש 3 במרץ 2014

זה בזבוז כסף. לחיפה יש אינטרס גדול יותר לקנות את פלט. זה לא שהוא רונלדו. היתרון שלו על פני יתר החלוצים הוא בעיקר 10 ס"מ. לדעתי יש סכנה של בריחת שחקנים בסוף העונה מבאר שבע, אם תהיה – בטח גם הוא יעזוב. אם לא הוא יישאר שם כנראה. את שכטר תמיד כדאי למכבי לקנות כי בניגוד לפריצה ובדש הוא צעיר יחסית והוא גם ישראלי.

לגבי הקיץ, יש היום 20 שחקנים בסגל:
פריצה, בדש, מיכה, טב"ח, אלטמן, קרלוס, ברק לוי, זיו, איינבידר, ייני, בן הרוש תחת חוזה וכנראה יישארו = 11
לראדי ואלברמן אין חוזה לעונה הבאה, אבל כנראה שיחתמו, אין קבוצה שתסכים לשלם להם יותר ממכבי ולא כדאי להם לעבור = 13
יצחקי בטח לא יעזוב מיוזמתו, נקווה שחוזהו יוארך = 14
מרגוליס עם חוזה לעוד ארבע שנים, אבל לא משחק. אולי יושאל = 15
חואן פבלו, מיטרוביץ' ומארבאל הזרים מסיימים חוזה, לא יודע אם יישארו, אבל גם אם יילכו – לא בטוח שהפרידה תהיה כזאת קשה = 18
זהבי וטיבי, שני שחקני נבחרת מובילים שכמובן שווים אירופה ויש להם סעיף שחרור נמוך. אולי יעזבו. ככה זה, עד שנהיה ריאל מדריד (אף פעם) תמיד יהיה חשש שהשחקנים הטובים יעזבו = 20

אז כנראה שכן, צפוי קיץ מעניין, מכבי תצטרך להביא לפחות 4-5 שחקנים חדשים, ומן הסתם לפחות 3-4 לא ימשיכו איתנו.

יניב 3 במרץ 2014

בשחקנים שתחת חוזה אני חושב שחלק יעזבו .
חשבתי שמכבי תגיע לקיץ יותר שלמה ולא תעבור עוד קיץ כזה .

בגלל זה אני חושב שמי שפנוי וזמין יהיה אופציה ראשונה על שכטר אני משוכנע .

פלט מחזיק בסעיף יציאה מאוד נמוך – יש לו אטרקטיביות גבוהה הקיץ .חיפה לדעתי תרדוף אחרי החלוץ של רעננה וגם איש המספרת מעכו רלוונטי (עכו לחיפה זה רמהש לכם )

במסגרת ההימורים אני מוסיף גם את שיר צדק ועוז ראלי (שעליו יש שמועות מבוססות).

דגש 3 במרץ 2014

מי נראה לך? מיכה תמיד אומר שהוא רוצה להישאר במכבי – ואני מאמין לו (לפחות בשלב הזה, הוא לא ילמד גרמנית בשביל לשחק בגראסהופרס, ביום שתבוא הצעה רצינית הרבה יותר אולי הוא יעזוב). גם ברק לוי מכביסט והוא לא ימצא קבוצה טובה יותר, אם ירצה דקות משחק בטח יושאל. ייני באמצע תואר, הוא מתקדם וטוב לו במכבי. קרלוס גם נשמע מאוד מרוצה. זיו, פריצה ובדש – לא ימצאו טוב יותר.

נשארנו עם אלו שהגיעו השנה: איינבינדר, אלטמן, בן חיים ובן הרוש.

איינבינדר ואלטמן עוד לא הוכיחו את עצמם (0 שערים 0 בישולים), וכנראה לא יקבלו הרבה הצעות עדיפות ממכבי. בן חיים ובן הרוש הם שחקני נבחרת ואולי יש סיכוי שיעזבו לעזוב, אבל אני לא דואג. הם עוד רחוקים מלממש את הפוטנציאל, ויש להם עוד חוזה ארוך וכנראה סעיף שחרור שהוא גבוה יותר מהשורשים שהם נטעו בקבוצה. הם לא השאירו חותם וג'רדי לא ירגיש מחוייב לתת להם לפרוש כנפיים אחרי עונה כמו שהוא נתן לעטר אחרי 3.

יניב 3 במרץ 2014

זיו לדעתי לא יישאר – עדיף לו לעזוב עכשיו ולסגור חוזה לשלוש שנים בקבוצה אחרת (אשמח שיבוא להפועל…).
הוא נראה לי מתוסכל מהסיטואציה .
אייבנדר כנראה יושאל או יהיה חלק מטרייד – בן רייכרט כזה כנראה יגיע על המשבצת שלו .
ברק לוי יצטרך לחפש קבוצה להיות בה שוער ראשון.
אלטמן סימן שאלה .

לגביי מיכה ובן חיים – זה ברור שהם כישרונות אדירים והחשיפה במכבי השנה לאירופה גבוהה – את נאתכו הפועל איבדה לקאזאן אחרי המפגש בדיוק בשלב הזה באירופה (בהפסד חוץ 3:0 ותיקו מאופס בבית).
לא יפתיע אותי אם אחד מהשניים יעזוב .

זו בעיני אחת הסיבות שבדש קיבל חוזה ופריצה קיבל הארכה – ההבנה של קרויף שהוא הולך לקיץ מורכב מאוד .

דגש 3 במרץ 2014

לפני שאני נכנס לפרטים: אל תשכח שמכבי היא לא הפועל, או ליתר דיוק שגולדהאר הוא לא טביב. אם באמת המצב יהיה שהמון שחקנים חשובים יקבלו הצעות, והשלד של הקבוצה יהיה עלול להיפגע, גולדהאר יהיה מסוגל להגיד 'לא' גם ל2.5 מיליון יורו.

זיו פתח בשלושת המשחקים האחרונים והוחלף רק באחד מהם. אין לו שום סיבה להיות לא מרוצה. הוא שיחק ברוב המשחקים העונה. וגם אם הוא יחכה עוד שנה הוא יקבל חוזה בקבוצת ליגת על. ובכלל, מכבי לא תשחרר אותו בחינם, ואף קבוצה לא תשלם עליו סכום משמעותי בגיל 33. הפועל? למרות ששיחק אצל חיפה, בית"ר ומכבי, נראה לי שזיו לא ישלים גראנד סלאם אצל 4 הגדולות.

אני לא מסכים לגבי איינבינדר. אתה קצת מצחיק, את כל השחקנים הטובים אתה מוכר לחו"ל ואת כל אלו שפחות טובים אתה משאיל. עם מי נישאר? חואן פבלו? קצת סבלנות. הוא משחק, משתפר ואין טעם להשאיל אותו בגיל כזה (25) אם לא מחליטים לוותר עליו סופית. רייכרט, אם באמת יגיע, אולי יושאל, אולי יגיע במקום מיטרוביץ'.

מיכה לא יעזוב העונה. הוא לא נאתכו. הוא גדל במועדון, והוא רוצה להישאר. מן הסתם עוד יגיע היום של הצעות מפתות, אבל אנחנו עדיין בתקופה שמה שהוא יכול להשיג בחוץ זה שיפור של 80 אלף יורו לשנה. לא עוברים בשביל זה מדינה אם לא חולמים על זה. וכאמור, אם תהיה בעייה גולדהאר יוכל לשפר הצעות.

על טב"ח אמרתי, מכבי קנתה אותו בשווי של 1.5 מיליון יורו. לא הגיוני שסעיף השחרור שלו נמוך מ2.5. במחיר כזה זה לא יהיה אסון למכור אותו לקבוצה טובה יותר. אבל בכל מקרה נראה לי שהוא יישאר.

יניב 4 במרץ 2014

לא אמרתי שכולם יעזבו – ממש לא .
אלא שרבים כולל אלה עם חוזה נמצאים בסיטואציה שיכולה להוביל אותם החוצה .

יש גם שחקנים שמכבי כבר סימנה ותביא ברמת ודאות גבוהה – הם יבואו על חשבון .
אני לא אומר שלמכבי תהיה בעיית כישרון שנה הבאה – רק מלאכת הרכבה מחדש .

דגש 4 במרץ 2014

כן כמו תמיד, מתחילים לחכות לחלון ההעברות כדי לראות את ג'ורדי בפעולה. תמיד מעניין.
בפרק הבא: ג'ורדי מתמודד עם עניין אירופי והצעות קורצות לשחקנים.

ירוק 3 במרץ 2014

יניב – מעניין כרגיל.

מסכים איתך שעוד יהיו לצהובים הרבה אתגרים, כבר משנה הבאה (ומי יודע, אולי גם השנה אם אפשר לחלום ולתלות תקוות בב"ש – אבל אני לא באמת מאמין בזה).

מצד שני, לצערי נראה שהם בכיוון הנכון. ועוד יותר לצערי – נראה שהיריבות שלהם (ואחת שאני מתעניין בה במיוחד, נו אופנס להפועל שלך) לא מצליחות למצוא את הדרך הנכונה. וכשהתחרות חלשה יחסית, יותר קל להשיג את המטרות שלך ולהתקדם (אנחנו עשינו את זה בעבר).

יניב 3 במרץ 2014

זה נכון שהם בכיוון הנכון – אבל המרחק ביניהם לבאזל ישראלית (כוח אירופאי ,אינספור אליפויות רצופות) – רחוק מהמרחק שביניהם לקבוצה שלך .
השאלה מי באמת יעבוד חכם בתוך אסטרטגיה ברורה .
התחרות בעיני מפה והלאה תהיה להם קשה בהרבה .

ירוק 4 במרץ 2014

הגבתי לך למטה בטעות.

ירוק 4 במרץ 2014

אני בהחלט מסכים שמכבי ת״א רחוקה מאד מלהיות באזל. גם מסכים איתך שהמרחק שלהם ממכבי חיפה קטן יותר מהמרחק שלהם לבאזל. ולכן אם התחרות (לנו יש תשתית טובה יותר, אבל גם לכם יש פוטנציאל אם יגיע קצת סדר ומשקיע) תצמצם את הפער, אין סיבה לדאגה.

לצערי, אני לא כל כך שותף לאופטימיות שלך בעניין התחרות הזו – על מה אתה מבסס את זה? יש אינדיקציה כלשהי ששחר יפתח טיפה יותר את הכיס? שהתנהלות הרכש שלנו תהיה חכמה יותר? שיגיע מאמן שיוכל לממש את הפוטנציאל של הסגל ולשדרג אותנו? אני לא ממש רואה את זה. אני מקווה לטוב ותמיד יכול להיות שזה יתחבר, כי פוטנציאל ותשתית יש – אבל אני נוטה לפסימיות. ג׳ורדי לא מושלם, אבל הם לאט לאט מתנהלים נכון עם יותר החלטות נכונות מטעויות. אנחנו לא (ובטח לא אתם).
מה שמתסכל הוא שבאמת לא צריך כאן המון. אני מעריך מאד את מה שעושים בקרית שלום לאחרונה, אבל מסכים איתך שעם קצת מאמץ אפשר להדביק את הפער. אם נמשיך ככה, אולי עוד 3 שנים כבר יהיה יותר קשה.

כל הדברים הנ״ל לא תקפים אם אתה מסדר לנו את קלופ כמו שביקשתי פעם קודמת :)

קצת חנופה בשולי הדברים – ממש כיף לקרוא את הטורים שלך. וגם את התגובות של דגש – אני מקווה שבקרוב נוכל גם לראות אותו מגיב כשהוא קצת פחות מרוצה…

יניב 4 במרץ 2014

בוא נעבור על התחרות .
חיפה תהיה טובה מחיפה של השנתיים האחרונות – ולו רק כי יהיה לה מאמן מנוסה – הסגל בחיפה מוכשר מאוד .
ביתר תהיה טובה יותר – אם רוני לוי ימשיך זה יקרה בוודאות .
הפועל תהיה טובה יותר – אני יודע שזה נראה רע , אבל שנתיים של כאוס כזה זה יותר מדי – הפועל לא תעשה את טעויות הקיץ האחרון ולו בגלל שנגמר לה הכסף והמציאות תכריח אותה להתנהל נכון .
באר שבע במומנטום .

מכבי תהיה טובה מכולם – אבל הולכת לפגוש הרבה מכשולים ופירטתי חלק בפוסטים קודמים – רוצה לומר שיש מצב שיעברו על דגש ימים לא קלים , אבל תזכור שהכדורגל הוא גלגל ומה שעבר על דגש במשך עשור אני לא מאחל לנו .

אבישי (הרמתגני) 4 במרץ 2014

אתה מציג פה דעות ללא ביסוס. לא הגיוני שעונה הבאה יהיו 6 קבוצות שירוצו לאליפות. ובכלל לא הזכרת את קרית שמונה.

דגש 4 במרץ 2014

מסכים עם אבישי. סיכוי גבוה שהפועל באר שבע לא תרוץ לשנה הבאה לאליפות, בטח אם הם יעפילו לשלב בתים אירופי. הגיוני שהפועל תל אביב רק תיפגע בקיץ. מכבי חיפה עוד לא עשתה כלום, לבית"ר עדיין אין התקפה של צמרת.

בכל מקרה, ככל שיהיו יותר קבוצות טובות זה רק ייטיב עם מכבי. מכבי הרבה יותר טובה מהפועל באר שבע, אבל עיקר הנקודות (עד כה) נצברות נגד מכבי פתח תקווה, בני סכנין, הפועל רעננה והפועל עכו. ובמשחקים כאלו פחות בא לידי ביטוי הפער בין רמת הכדורגל בין מכבי לבאר שבע. כשיהיו יותר אתגרים במשחקי הליגה יהיה יותר קשה לשמור על נקודות ואז תיבחן הקבוצה הטובה. לכן הפועל באר שבע (או מי שלא תרוץ בצמרת) תיפגע אם הפועל תל אביב ומכבי חיפה יהפכו לטובות לא פחות ממכבי תל אביב.

אם השוויתם לשווייץ: לבאזל יש 63 אחוזי הצלחה בליגה והפרש שערים +19, למכבי יש 83 אחוזי הצלחה והפרש שערים +38, אבל בכל זאת שתיהן מוליכות את הטבלה בפער של 4 נקודות. כי העובדה שבשווייץ יש יותר תחרות פוגעת ביאנג בויז, גראסהופרס, פ.צ ציריך ולוצרן לא פחות משהיא פוגעת בבאזל.

יניב 4 במרץ 2014

אני לא אומר שכולם ירוצו לאליפות לדעתי חיפה תצטרף למירוץ.
אבל אחוזי ההצלחה המטורפים של מכבי (ובאר שבע השנה) נובעים גם מחולשת יריבות .
דעתי (הלא מבוססת…) היא ששנה הבאה התחרות תתגבר וזה פחות נוח למכבי.

ברור שזה יוריד את אחוז ההצלחה של כולם- אבל יש הבדל בהתנהלות שאתה יודע שהמאבק הוא בין שלוש ולא דו ראשי- ולדעתי תחרות עם מכבי חיפה מלחיצה מערכת כמו מכבי יותר מבאר שבע.

לגביי הפועל – אני בטוח שנהיה קבוצה קשה יותר לקבוצות הגדולות מאשר השנה- למעו השם אחוז הצלחה נחות כמו שהיה השנה מול קבוצות פלייאוף עליון לא יחזור עוד (גם בחצי מהתקציב).

אבישי (הרמתגני) 4 במרץ 2014

אני גם מאמין שחיפה תהיה יותר דומיננטית עונה הבאה, ודי בטוח שמכבי וב"ש לא יצליחו לשחזר את אחוזי ההצלחה של העונה. היתרון שיהיה לאחרונות על השאר בעונה הבאה זה השלד הנוכחי שייאלץ אותן לבצע שינויים ושיפורים קטנים יחסית לאחרות שיירצו להיבנות מחדש, ייתכן גם בעקבות חילופי מאמנים.
בלי קשר, כל השיח הזה מזכיר לי שיש לי חבר אוהד חיפה שחייב לי ארוחה בג'ירף בגלל שהתערבנו עונה שעברה מי תסיים מעל מי בטבלה :)

חדש בשכונה 4 במרץ 2014

גם בשנה שעברה לקראת סופה לא האמינו שחיפה בעונה הקרובה, דהיינו זו שאנו בעיצומה, תהיה כזו אנמית. זה מה שעושות שנים של הצלחות. הריטואל מוכר מאצלנו (מכבי), שבכל תחילת שנה מטפחים ציפיות, פעם עם קבוצה חדשה, פעם עם חיזוק נקודתי וזה מתפוצץ מלחץ. זו כבר שנה שלישית שחיפה לא מהווה פקטור משמעותי וההרתעה נשחקת. גם בתחילת עונה זו, להזכירכם, עם שמונה אפס באירופה וצירוף של ראיוס הרבה חשבו שהם חוזרים ומה יצא מזה, כולם רואים. לכן, אני לא צופה להם עתיד ורוד (ויש לומר, טוב שכך).
לגבי הפועל, אם בכלל יהיה שם שקט תעשייתי, בן שמעון יבין שהוא חייב לחזק את כל החלק האחורי של הקבוצה ורק במידה ויעשה הפוקוס פוקוס עם חיזוק במעט הכסף שיהיה, הם יהיו בצמרת הגבוהה בזכות החלק הקדמי עתיר הכשרון.
באר שבע וקריית שמונה תשארנה למעלה בזכות הבעלות היציבה שלהן והניהול המקצועי, אבל לא נראה כי יהוו קנדידטים למאבק האליפות.

חפרתי מספיק, אבל האליפות השנה, אחרי טראומת יצחקי, עזיבת דאבור והעייפות מאירופה עדיין לא סגורה, אך לפחות אם תהיה , היא תהיה מתוקה כי יהיה מאבק.

ירוק 4 במרץ 2014

אני מסכים בגדול, רק חושב שהמתחרים עושים מעט מידי ולאט מידי. בגזרה הירוקה אני עדיין לא רואה את המאמן שיביא שינוי רציני – הלוואי ואתבדה.

מסכים שדגש וחבריו סבלו הרבה ומגיע להם להנות קצת – רק שלדעתי שנתיים זה מספיק.. בשבוע הזה אני מתנחם בחגיגות העשרים ל- 5:0 בקרית אליעזר. לצערי אני לא צופה בעתיד הקרוב שיובל בנאי יחזור פעם נוספת מחיפה עם הפנים בין הרגליים.

יניב 4 במרץ 2014

גם 1:0 זה מספיק- ובמקרה שלכם (וגם שלנו)- בוא נתחיל שהיריב יחזור מחיפה עם הראש בין הרגליים אחרי תיקו אפס מעצבן.

ירוק 4 במרץ 2014

אפשר 2-2 רווי שערים? :)

ירוק 4 במרץ 2014

רווי אירועים כמובן..

דגש 4 במרץ 2014

אני לא יודע אם אתם עדיין זוכרים איך זה, אבל 12 מחזורים לסיום העונה ליריב לא אכפת להפסיד את כל המשחקים ולצאת עם התואר.

*חוץ מדרבי

יניב 4 במרץ 2014

אתה אומר את זה עכשיו – אבל אחרי שמנצחים שלוש או ארבע שנים ברציפות זה גם מתחיל לקבל פרופורציה .

#מניסיון

דגש 5 במרץ 2014

אתה מתכוון לדרבי? זה הקטע, שעכשיו אנחנו חייבים להחזיר לכם ברצף. יש לנו כבר שנה אחת. מקווים לא להתחיל ספירה נוספת העונה.

Comments closed