בית הפועל החדש – יניב פרנקו

לבנות אולם זו רק התחלה. לרצות את האוהדים זה כבר סיפור אחר.

Ulam_drivein_hadmaia_sep2012

 

הפוסט של רייכמן הצית דיון על שאלת גיוס הספונסר שייקח על עצמו את מיתוג האולם החדש בדרייב אין. כאוהד הפועל אני קודם כל שמח על זה שיש אולם לנהל עליו דיון, כי זה הסיפור החשוב באמת. אולם חדש עם פי 3 יותר קהל מהדר יוסף זה אומר פי 3 יותר הכנסות מכרטיסים ועבור קבוצה כמו הפועל זו קפיצת מדרגה מקצועית.

במלחמה על הנרטיב האולם החדש יעשה להפועל רק טוב, הסיפור של הפועל אוסישקין שנולדה מחורבות האולם ההוא וקמה לה מליגה ב' כדי לחזור לקדמת הבמה כהפועל ת"א באולם חדש ומצוחצח הוא סיפור אדיר- ככה התקשורת תסקר את זה ובתקופה של טכסי החניכה וגזירות הסרטים תהנה הקבוצה מגל חיובי בתקשורת . מגיע לנו. מגיע לעמותת האוהדים ומגיע למאמן הנבחרת שידע להעלות את הקבוצה מהליגה הלאומית למקום שהיא נמצאת היום.

כאוהד הפועל אני אשמח אם השלט על הבניין יהיה חלק מהסיפור ,זה יכול להיות הסיפור על ענק התרבות שאהב את הקבוצה כל כך ושר לה שירים וזכה להיות מונצח בדרך יפה כל כך, וזה יכול להיות על המאמן המיתולוגי .

זו תרבות ספורט במיטבה והייתי שמח אם גם פה הפועל תפרוץ דרך.

אבל אם העירייה תמצא ספונסר אני אשמח לא פחות ,הסיפור הוא האולם,לא השלט.

אלא שאני לא רואה את העיריה מוצאת ספונסר כל כך מהר.

***

שוק הפרסום העולמי תקוע, המדיה הישנה משתנה ומדורת השבט כבר לא קיימת, בכל העולם הערוצים המרכזיים סובלים מירידה דרמטית ברייטיניג, זה לא שאנשים לא צופים יותר בטלביזיה, אלא שהם עושים את זה מתי שנוח להם ויתרה מזו  שומו שמיים, מדלגים על פרסומות.

לספורט יש חסינות כנגד התופעה הזו, צפייה בזמן אמת במשחק היא הדבר האמיתי , לליגות הגדולות בעולם יש חסינות כנגד השעון הגלובלי ,כנגד תופעת הצפייה המאוחרת ופתרון נפלא לשילוב חסויות בזמן אמת .מותגים גלובליים מבינים שבמשחק בלונדון צופים בכל העולם ולכן יש ערך שיווקי אדיר לחסות על האצטדיון והחולצה.

התופעה הזו רק תלך ותקצין וגם האצטדיונים האייקונים ביותר ימצאו את עצמם ממותגים.

ערב הסופרבול הוא לא סתם ערב הפרסומות האמריקאיות, זה הלילה היחידי בשנה שיש שכל האומה האמריקאית יושבת מול אותה תכנית ולמפרסם האמריקאי זו אופציה נדירה.

***

ישראל מפגרת אחרי העולם ב10-15 שנה במישור הזה, כל ערב בשידורי קשת משיג רייטינג של סופרבול, מדינה קטנה, שאין בעיה לכסות אותה במספר מדיות מצומצם.

זו הסיבה שהמפרסמים הגדולים לא מגיעים לקבוצות הגדולות, יש שיח ציבורי אדיר על ספורט ובשורה התחתונה לאף קבוצה גדולה בישראל אין ספונסר מרכזי- מכבי כדורגל משחקת בלי לוגו על החולצה וכמוה יש לא מעט מתקנים שפועלים באסטרטגיה דומה- אולמות כמו הקונכייה ,המושבה, אצטדיון נתניה ועוד, היכלים שמחכים יום אחד לספונסר שיגיע.

כי הנה, יש היכל נוקיה.

***

הסיפור של נוקיה הוא מורכב, היכולת של מותג להתחייב ל10 שנים קדימה(זו אורך החסות שם ביד אליהו) תלויה במשתנים רבים, זה דורש התחייבות כספית ארוכת טווח שלא כל מנהל רוצה , במקרה הזה העובדה שנוקיה ידעה שב10 שנים הקרובות מכבי תשחק 10 פעמים ביורוליג בוודאי תרמה לנושא.

מכבי נגד ברצלונה לייב פרום נוקיה סנטר זה סיפור גם בספרד, ונוקיה היא מותג גלובלי – לעסקיש היגיון כלכלי.

נוקיה היא כבר לא המותג החזק שהיה כשנסגרה החסות, למעשה היכל נוקיה הוא הפעילות השיווקית המרכזית שלו, האייפון כבש את השוק בלי פרסום מקומי וסמסונג לוקחת עוד ועוד נתחי שוק ומשקיעה בלא מעט אירועים שיווקיםדוגמאת המרתון בת"א.

ההבדל בין מרתון לחסות על היכל היא בהתחייבויות ארוכת השנים, שנה שעברה רצו בת"א תחת מרתון ג'ילט ולך תדע מי יהיה הספונסר מחר.

אבל כשאתה סוגר חסות על אולם, אתה סוגר חסות ל10 שנים, ואולי לתמיד. ולא משנה מה קורה למותג שלך בדרך.

ההיסטוריה אולי נכתבת על ידי מנצחים אבל לפעמים הספונסר שלהם מגיע אחרון.

***

הינה מה שהיה למבקר המדינה להגיד על ההליך בהיכל נוקיה.

"כשלים חמורים בשלב התכנון והבנייה, תחזיות כלכליות שגויות, פגמים מהותיים בהתקשרויות עם גופים מממנים וקבלניים, הקצאה לא-שיוויונית של חלקים באולם, קשרים אישיים של מנכ"ל החברה עם גורמים פרטיים שהועסקו בפרויקט, חלוקת כרטיסים שרירותית ונטולת ביקורת לאירועי ספורט ולמופעים המתקיימים במתקניה "

זה לא כזה פשוט העסק הזה ,הנה עוד קצת .

"לצורך ביצוע הפרויקט והבטחת מימונו התקשרה החברה עם שלושה גופים: חברת יורוקום, נותנת החסות להיכל; מועדון הכדורסל מכבי תל-אביב; והמועצה להסדר ההימורים בספורט (להלן – המועצה)….

"ההליכים לבחירת נותן החסות לא בוצעו על פי עקרונות דיני המכרזים וספק אם הם עלו בקנה אחד עם סדרי מינהל תקין: כבר בסוף שנת 2000 החלה החברה לחפש נותן חסות להיכל, אולם הגורמים המוסמכים בעירייה והמוסדות המנהלים של החברה (הדירקטוריון וועדת הכספים) לא קיימו כל דיון בעניין הדרך הראויה לבחירת נותן החסות, ולמותר לציין כי לא התקבלה כל החלטה שתנחה את הנהלת החברה כיצד לנהוג בעניין חשוב זה; לחברה חסרים מסמכים המתעדים את ההליך, ולכן אי-אפשר למצוא הסבר מתועד לחלק מהצעדים החריגים שננקטו (ראו להלן), הגם שמתבקש היה שיינתן הסבר כזה בזמן אמת".

מעניין הייתי אומר, ומה לגביי בחירת החסות?

"…העובדה שבעת פרסום המכרז כבר נבחר נותן החסות, והוא אף נחשף לכל המידע הרלוונטי ובכלל זה לכל הדרישות והתנאים, נחתם עמו הסכם, ודבר היבחרו היה ידוע ברבים, יש בה חשש ליצירת מכרז למראית עין רק כדי לצאת ידי חובה; ספק רב אם פעולה זו יכולה להיחשב יזמה אמיתית לבחירת נותן חסות באמצעות הליך של מכרז. הסכום שהצליחה החברה לגייס מיורוקום – 6.6 מיליון דולר במשך 10 שנים, קטן בשיעור ניכר מהסכום שהתכוונה לגייס – 10 מיליון דולר. בהתחשב במוניטין הרב של היכל הספורט, בהיותו מזוהה יותר מכל אחד מהמתקנים בארץ עם הצלחה ספורטיבית בין-לאומית, ניתן להניח שלו הייתה החברה נוקטת הליך של מכרז פומבי, כנדרש וכמתחייב, היא הייתה מקבלת פניות נוספות והצעות גבוהות יותר… בעלי התפקידים בעירייה, מועצת העירייה והמוסדות המנהלים של החברה לא קיימו כל דיון עקרוני בשינוי שמו של ההיכל ולא שקלו האם ראוי לתת לו שם של חברה זרה או מוצר לא מקומי, ולמותר לציין כי הם לא נתנו להנהלת החברה שום הנחיה בעניין זה".

***

זאת אומרת שיש פה מכשול כפול, מצד אחד למפרסמים שלא באמת קל להביא אותם במציאות השיווקית והעסקית של ישראל 2014 להתחייב על חסות ארוכת טווח בסכומים ניכרים ומצד שני כללי מינהל תקין שדורשים איך קוראים לזה..נו…מינהל תקין.

 ***

אני לא יודע איך זה ייגמר ולא מעורב בפרטים, מה שחשוב זה האולם ,זו התמונה הגדולה, אבל הסיכוי שבית הפועל החדש יקרא על שם גיבור תרבות אדום הוא גדול. גדול מאוד.

אחרי הכול, זו תהיה פריצת הדרך הקטנה בסיפור הזה.

מקסיקו זה לא רק טקילה...
ריסטרט - שחר דלאל

66 Comments

טל בן יהודה 5 במרץ 2014

לא יודע למה זכרתי שההסכם מול נוקיה הוא ל-25 שנים.
בכל מקרה, בדיקה בוויקיפדיה העלה שזה ייקרא "נוקיה" עד 2017 (מ-2004, כך שזה יותר קרוב לגרסא שלך).

קראתי את הדברים, הם באמת הגיוניים, אז אני לא יודע אם העובדה שאני נותר ספקן קשורה להיותי צהוב, או ריאליסט.

אם לא ימצאו ספונסר על ההתחלה, אני רואה את המקרה של האצטדיון של פתח תקווה מתפתח כאן. שיעדיפו לשם לו שם גנרי, ולא לקרוא לו על שם מישהו (במקרה של פ"ת על שם נחום סטלמך), בשביל האופציה העתידית של ספונסר.

ואם זה מה שיקרה, אז זה די עצוב יש לומר.

יניב 5 במרץ 2014

אני חושב שזה ההבדל בין האקטיביזם של הפועל לבוא נגיד פתח תקוה.
העיריה תחפש ספונסר (כמו שציינתי זה הגיוני) -ואז תתקדם לכיוון גזירת הטכס.
במקביל לגזירת הטכס כל עוד לא יהיה לה ספונסר – קמפיין ציבורי נכון יעשה את ההבדל.

גם בדוגמאות של סמי עופר ושל נוקי-בחירת הספונסר נעשתה בשלב מקדים של הפרויקט – בגאנט הנוכחי הסיכוי למצוא פתאום חברה מסחרית שתשים את הסכומים הכבדים האלה הוא נמוך.

זו דעתי.
אבל אני מסכים איתך- אם בשביל הסיכוי הקלוש יהיה פה עוד קונכיה זה יהיה עצוב – כי לא יהיה כסף ולא תרבות ספורט .

ודרך אגב כן שיפוץ בבלומפילד או לא- אם אפשר להוציא את האיצטדיון לחסות- שיעשו את זה ויורידו מהקבוצות את העלויות שימוש- האחים בלומפילד קיבלו מספיק בשביל ההשקעה שלהם.
אבל הסיבה שלא עושים את זה זה פשוט כי אין לזה ביקוש.

טל בן יהודה 5 במרץ 2014

האמת, שבניגוד למקרה שם פ"ת…

גם כוחו של הקהל של הפועל, וגם הכוח של השם "אריק איינשטיין" (קונצנסוס שפטירתו עדיין טרייה) מול סלטמך (דמות מיתית שיאן הרבה צעירים שמכירים או יודעים בכלל מי זה… יכולים לעשות את ההבדל.

הלוואי וזה יצליח. "אולם אריק איינשטיין" יכול להיות נחמד.

יניב 5 במרץ 2014

אני לא מכיר את הפרטים לגמרי.
אבל נראה לי שיש הבדל בין המקרים- עיריית ת"א מסיימת את השנה בעודף תקציבי עצום- הפרויקט של הדרייב אין מכוסה ונוהל (לפי הדיווחים) בתוך מסגרת התקציב.

במקרה של פתח תקוה- החבר'ה הסתבכו שם, מדובר באיצטדיון יקר וגדול שאין לו הצדקה כלכלית, דיברו בהתחלה על שימושי משנה באירועים והופעות ותכל'ס זה לא קורה.

איצטדיון סטלמך היה יכול להיות נהדר- אבל זה אומר שראש העיר צריך להודות שהוא כבר לא יגייס ספונסר ושהגרעון בפועל גדול יותר.

אוהד 5 במרץ 2014

הסיבה האמיתית לכך שלא קרו לאיצטדיון המושבה על שם ראש הזהב היא מעורבותו ואף הרשעתו בהטיית משחק כמאמן הפועל חיפה- אקט שיש בו משום הטלת רבב ענק על מורשתו.
סיבה נוספת אני מניח כי הראיסים החדשים של מלאבס, קרי "המשפחה" הם ממכבי ככה שלא מתאים להם שיקראו לבית שלהם על שם גיבור היריבה העירונית.
כאוהד הפועל אשמח כמובן אם יקראו לאולם על שם דמות המזוהה עם המועדון אולם משיקולים קרים נראה לי עדיף כי דמויות מעבר המועדון יזכו לאזכור ביציעים קרי יציע ע"ש אריק איינשטיין, יציע ע"ש רוזין, יציע אוסשיקין, יציע ע"ש שלף עמי וכו'. גם נותן כבוד יותר גדול וגם משאיר פתח למשוך ספונסר ראשי גדול. הרי בסופו של דבר יקראו להיכל בשמו המסחרי/גנרי כמו שכבר עכשיו קוראים לאיצטדיון עופר ולנוקיה וכו'.

red sox 5 במרץ 2014

אני עדיין לא מצליח להבין מה הבעיה בשם "אצטדיון המושבה על שם נחום סטלמך". לא "ראש הזהב" המליצי ולא "המושבה" הסטרילי.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2014

אני לא בטוח מה האינטרס שלך, כאוהד הפועל, שימצא ספונסר לאולם הזה. הרי הכסף לא ילך להפועל תל אביב אלא לעירייה, שבנתה אותו. אז שלא ימצאו ספונסר, בעיה שלהם

יניב 5 במרץ 2014

אני אשמח מאוד אם זה יהיה אולם איינשטיין או אולם רוזין.

אבל עקרונית להפועל דווקא כלכלית כדאי שזה יהיה אולם ממותג – הסבירות לגייס את הספונסר שייקח על עצמו חסות גם על הקבוצה עולה ברגע שזה ביחד.
משהו בסגנון ארסנל והאמירויות.

בסכומים של חסות בהפועל (בניגוד לעלות האדירה של אלקטרה) זה סביר.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2014

יש בזה משהו, אם כי מצד שני זה גם יכול להיות עלות גדולה מדי מבחינתו וככה תפסידו ספונסר פוטנציאלי. אולם איינשטיין, נשמע טוב

יניב 5 במרץ 2014

כמו שניתן להבין -אני לא רואה את זה קורה.
מפרסמים בסדר גודל בינוני יהיה קשה לגייס להרפתקאה הזו- אם כבר יגיע מפרסם גדול -ואז הדלתא על חסות להפועל היא נמוכה יחסית.

אולם איינשטיין יהיה נהדר.

איציק 5 במרץ 2014

אולם אריק איינשטיין, כיוון שרק איינשטיין יגרום לחלק מבאי האולם להתבלבל בנוגע לאיזה איינשטיין מדובר, ואולי יהיו כאלו שירחיקו לכת ויחשבו על מאיר… ;)

red sox 5 במרץ 2014

יניב, אנחנו חיים באירוני-סטאן. באירוני-סטאן קוראים לאולם העירוני החדש על שם ראש העיר שבנה אותו והלך לעולמו במפתיע. ברוכים הבאים לאולם הפועל על שם רון חולדאי.

דגש 6 במרץ 2014

red sox
כשאתה אומר את זה ככה, מותו לא נשמע כזה מפתיע.

אנונימוס 5 במרץ 2014

האינטרס היחיד של הפועל שיהיה ספונסר לאולם זה הפוטנציאל שזה יוריד את עלויות התפעול של האולם, וכתוצאה את התשלומים של הפועל לעירייה עבור שימוש בו.
אבל כמובן שיכול להיות שזה לא ישנה דבר, והעירייה פשוט תיקח את הכסף מהספונסר לתקציב הכללי ותדרוש מהפועל את אותן עלויות שכירות

רועי 5 במרץ 2014

אני לא מבין מה הבעיה בלמשל:
"היכל סמסונג ע"ש אריק איינשטיין".
ספונסר + כבוד.

יניב 5 במרץ 2014

המשתנה החסר פה זה הספונסר- כמו שתיארתי זה לא קל למצוא וייתכן שזה יהיה תנאי שהוא לא יהיה מוכן לו.

אם יהיה ספונסר שיסכים למהלך כזה – כולם יברכו.
ואלי גם יהיה מחיר טוב לחבילת רינגטונים מיוחדת…

איציק 5 במרץ 2014

קודם כל בכבוד על האולם החדש, ועם זה מספר דברים:
1. ההנחה שבניית אולם גדול פי שלוש יגדיל את ההכנסות פי שלוש היא יומרנית, אלה אם תעלו בצורה רצינית את מחירי הכרטיסים. כמובן יהיו מקרים של סולד-אווט, אבל רוב הזמן אני מניח שזה לא יהיה ככה. באולם קטן כל יותר להשיג סולד-אווט רוב הזמן.
2. קצת קטנוני אבל מציק לי שיגעון הגדלות של אוהדי הפועל תל-אביב במשפט כמו "זו תרבות ספורט במיטבה והייתי שמח אם גם פה הפועל תפרוץ דרך." משפט זה מניח שהפועל תל-אביב כבר היתה במשהו פורצת דרך, ותחושה זו היא בהחלט שיגעון גדלות. אתם קבוצה חשובה לליגה הישראלית. לא יותר ולא פחות.
3. אם כבר, לזכר הימים הטובים היתי מצפה ששם האולם יהיה על שם מועצת הפועלים. אולי על שמו של ירוחם משל או אוברקוביץ'. הם אלו שעשו את הפועל תל-אביב הגדולה, לפני שהתפרקה בעזרתו האדיבה של ה"צדיק" איזנברג (לא בגלל הפרוק כמובן כי אם בגלל מה שהוא מספר על עצמו).
4. בכניסה לאולם היתי מציב פסל של מר כדורסל. מגיע לו.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2014

אני לא מבין איך אתה יכול לזלזל בפריצת הדרך של הפועל תל אביב, בזה שהיא קבוצת האוהדים הראשונה בכדורסל הישראלי (ויחד עם קטמון, הראשונים בספורט הישראלי בכלל). העובדה שיש קבוצה שמנוהלת על ידי אוהדים שמשחקת בליגה הראשונה בכדורסל ואפילו משחקת שם טוב היא פריצת דרך עצומה, לא רואה שום סיבה לזלזל בזה.
ובשביל הרקורד – אני ממש לא אוהד הפועל

איציק 5 במרץ 2014

לצורך דיון זה מונת לדובר אוהדי הפועל.
עד כמה שאני זוכר גם ברצלונה קבוצה של האוהדים וצליחה לא פחות מקטמון ומתקרבת להשגים של הפועל תל-אביב. אני לא מזלזל במה שהם עושים. אני מעריך אותם, אך לא רואה בזה פריצת דרך. בישראל הקיבוץ עבד כך עשרות שנים בהצלחה. אני מאחל להם הצלחה רק לא מוכן לקבל הגדרה של פריצת דרך…

יניב 5 במרץ 2014

איציק- זה בדיוק מה שתיארתי.
בעוד כמה חודשים התקשורת החיובית סביב הפועל הולכת לשבור שיאים.
זו פריצת דרך עצומה ואחד מסיפורי הספורט הגדולים בו (בוודאי בעיניים תקשורתיות)- אני יכול להבין איך בעיניים צהובות זה מעורר חשש.

הכי טוב זה להוציא את בית ברנר מהאוב ולדבר על השירים.
הסיפור של הפועל (נרטיבית) הוא סיפור נהדר .

איציק 5 במרץ 2014

יניב,
אתה מתבלבל בין הערכה לפריצת דרך. אני מאוד מעריך את מה שהאוהדים עושים ומוריד בפניהם את הכובע, רק לכנות זאת פריצת דרך זו הגזמה.
בית ברנר היתה עקיצה, ואם זה לא יותר, מה נשאר…
על אילו שיאי תקשורת אתה מדבר אני לא יודע, אבל אני לא כל-כך מחטט בה לא בהקשר של הפועל ולא בהקשרים אחרים, אז אולי אתה צודק.

יניב 5 במרץ 2014

איציק
הפועל זה מועדון שמוכר בכדורגל 8000 מנויים- בכדורסל פחות מ1500.
מספר חברי העמותה (שמשלמים) הוא כפול ממספר המנויים (מתקרב ל2500).
בחצי גמר הגביע הפועל הביאה 6000 צופים (מכבי הביאה פחות).
אתה יכול להסיר דאגה – ההכנסות של הפועל (בניגוד לירושלים בארנה או שחיפה בסמי עופר) הולכות לצמוח משמעותית.

איציק 5 במרץ 2014

יניב,
המשיכה של הכדורגל גדולה מזו שבכדורסל ולכן 8000 פוטנציאלים הם לא כאלו שתוכל לממש. אני מאחל לכם לא רק להשליש הכנסות כי אם מעבר לכך. אני רק טוען שנגד הרצליה או ראשון אין בעייה למלא את הדר יוסף, אך אני לא בטוח שניתן למלא את האולם החדש. מול מכבי או ירושלים אני מניח שגם אם יוסיפו שורות של כסאות וספסלים, עדיין יהיה ביקוש.

יניב 5 במרץ 2014

הפועל צריכה למכור 3000 מנויים (השאר זה 10% ששומרים לקבוצות יריבות)- זו משימה הגיונית.
במונחיים כספיים יש פה גם אפשרות למכירת כרטיסים יקרים יותר ובכלל אופציות שיווקיות נוספות.
לייצר פי שלוש הכנסות מהאולם החדש זה סביר- זה חוק המספרים הקטנים.

איציק 5 במרץ 2014

הלוואי ואתה צודק, למרות שהעלאת מחירי כרטיסים זה לא משהו רצוי. אחת הבעיות בארץ אלו מחירי הכרטיסים.

יניב 5 במרץ 2014

המחיר יעלה אפקטיבית כי באולם החדש יש אפשרות למכור יותר כרטיסים למכובדים כאלה ואחרים – אני לא מאמין שהכרטיסים הרגילים יעלו .
באצטדיון החדש יש הרבה אפשרויות פרנסה שאין בהדר יוסף

שחר ד. 5 במרץ 2014

רק צריך למצוא את הפסל. אני כבר מדמיין את הפסל – מחזיק מחברת ביד אחת ומשרוקית בשניה כשהוא גוער על שחקן שעשה טעות.

בארץ לא יהיו פסלים, יש לזה קונוטציה שלילית בתרבות שלנו…

איציק 5 במרץ 2014

בבית חולים סורוקה יש פסל של בן-גוריון ואין עם זה בעיה. לא חושב שתהייה בעיה עם פסל של רוזין. דווקא הוא היה סוג של קונצנזוס.

שחר ד. 5 במרץ 2014

גם בראשל"צ יש פסל של בן גוריון ובבית הנשיא פסלים של כל הנשיאים הקודמים. עם זאת, אני אישית לא חושב שזה משהו שישתרש אצלנו במדינה…

אריה לייב טרוצקי 5 במרץ 2014

"היכל סמסונג ע"ש אריק איינשטיין" חברה מסחרית דווקא תשמח לקשור את שמה עם אייקון ישראלי, הטעם לפגם הוא דווקא בקשירת זכרו של איינשטיין עם מותג מסחרי, לא נראה לי שדעתו הייתה נוחה מזה אם יש ספונסר אז רק ספונסר ושיהיה יציע על שמו. אם הולכים על הנצחה אז עד הסוף..בלי פשרות של עסקנים

הקורא בפוסטים 5 במרץ 2014

למה אתה קורא לאולם בית הפועל?
הפועל שמו אגורה שחוקה שם?
למה שיקראו לו איינשטיין ? זה אולם עירוני וכמו שיד אליהו לא נקרא בית מכבי או ע"ש משיהו מכביסט כך גם אולם.

כל כך מתאים לאדומים המשוקצים לשכתב היסטוריה בעזרת (איך קראת לזה…) לחץ ציבורי.גל תקשורתי???

הדבר היחיד שהפועל היקרה שלך פורצת דרך היא במניפולציות תקשורתיות בלתי פוסקות שלא עובדות על אדם שמתעסק עם עובדות ולא עם "נרטיבים" עלק.

שחר ד. 5 במרץ 2014

גם "בית מכבי" בראשון לציון לא שייך למכבי ראשל"צ. הם התחילו את ההקמה, פשטו רגל והעירייה שילמה החזירה להם את כל ההשקעה וסיימה את בניית האולם. באופן מפתיע הוא עדיין נקרא "בית מכבי".

השם נקבע עפ"י הייעוד שלו. אם המבנה בדרייב-אין יוקצה לאגודת הפועל בלבד (עפ"י התכנון), אין שום מניעה לקרוא לו בית הפועל.

(ולא, אני לא אוהד הפועל ת"א)

הקורא בפוסטים 5 במרץ 2014

אגודת מכבי לא קיבלה חזרה אגורה שחוקה ובמסגרת ההסכם התנתה את שם האולם עקב ההשקעה הכספית העצומה שירדה לטמיון והשנים המבוזבזות שהאולם עמד נטוש.
מה זאת אומרת אולם עירוני שיוקצה לאגודת הפועל בלבד???
זה אולם עירוני שכל קבוצה יכולה לשחק בדיוק כמו שהפועל "השתלטו" על הדר יוסף שבו באופן מסורתי שיחקו קבוצות הכדורעף וה כדוריד של מכבי ת"א.
ממתי שם נקבע עפ"י היעוד ?
לפי זה יד אליהו מזמן היה צריך להקרא בית מכבי ,בלומפילד בית הפועל וכן הלאה…
אל תשנה עובדות זה אולם עירוני והפועל לא השקיעה בו אגורה שחוקה.
ולא מגיע למקום להקרא בית הפועל.

יניב 5 במרץ 2014

לא משנה איך יקראו לו – הוא יהיה הבית החדש של הפועל .
לפיכך הוא בית הפועל החדש – בית במובן של בית – הפועל במובן ההיפך ממכבי – החדש במובן של במקום הישן שהרסו .

ככה זה – גם לאדומים משוקצים מגיע .
ואני מציע לך לנשום – בחודשים הקרובים אתה תקרא בפוסטים ובעוד מקומות רבים על סגירת המעגל הנפלאה הזו .

הקורא בפוסטים 5 במרץ 2014

מגיע גם מגיע.
רק לא לשכתב ההיסטוריה בבקשה – אולם עירוני שבו תשחק הפועל תל אביב.
לא שייך לה , לא יקרא על שמה לא ע"ש אחד מסמליה…
ואל תדאג אני נושם.

יניב 5 במרץ 2014

השלם את המשפט – טדי הוא הבית של …? סמי עופר הוא הבית של …האריה החדשה בירושלים הוא ההיכל הביתי של…?

ולגביי שכתוב ההיסטוריה – קביעת השם היא פעולה בעתיד הקרוב – נהיה חכמים לאחריה , לך תדע אולי תאכל איזה כובע . ועם לא , נסתפק בקיים .

הקורא בפוסטים 5 במרץ 2014

כן אבל אף אחד לא נקרא "בית XXXX".

יניב 5 במרץ 2014

נהיה חכמים עוד מעט

איציק 5 במרץ 2014

כאוהד מכבי בכדורסל אברך אם אולם הכדורסל יהיה על שמו של אריק איינשטיין. אין שום סיבה למה לא. זה שהוא היה אוהד הפועל, לכל אחד יש את האהדות שלו. מעבר לאהדתו להפועל איינשטיין תרם רבות לתרבות הישראלית בכלל וגם לתרבות הספורט. הוא ראוי לכך, ואם זה אולם עירוני שבה תשחק הפועל תל-אביב (לפחות בינתיים) אז אין סיבה למה לא.
השינאה העיוורת הזו ממש מיותרת, מצא פורקן אחר.

הקורא בפוסטים 5 במרץ 2014

אני לא ארד לרמה של פורקן ושנאה רק אציין שזה אולם ספורט ויש אנשים שעשו המון למען הספורט וראויים יותר כמו הענק רלף קליין.

אריק איינשטיין הוא סמל אדום וזמר ולא סמל ספורט.

אתה לא מבין עם איזה נב*** אתה מתעסק , רק תנסה לקרוא לאיזה אולם ע"ש אושייה צהובה ותראה איך "מכתיבי הנרטיבים" רצים עד בג"צ.

לגבי אהדתך למכבי – הרשה לי להטיל בה ספק – אם שמעון היה שומע אותך היה מתפחלץ.

הקורא בפוסטים 5 במרץ 2014

אך אבוי רלף צהוב.

איציק 5 במרץ 2014

הספק שלך ממש לא מזיז, גם הבג"צ-ים. זה שמשהו אחר יריץ בג"צ-ים (ואני ממש בספק אם האדם ראוי כמו רלף קליין), לא אומר שאני צריך להיות כמוהו. כשיהיה סוף סוף בית למכבי תל-אביב אשמח שיקרא על שמו של רלף. גם בוינגיט ראוי שקורס המאמנים יתקיים באולם על שמו של רלף. ועוד דבר, העובדה שיש עוד אנשים ראוים לא פוסל את אריק איינשטיין.
נ.ב.: אם שימעון היה קורא את מה שאתה מגיב, הוא כנראה היה מרגיש ממש לא טוב, אז אל תכתיר לעצמך כתרים לא לך… קצת צניעות ודרך ארץ לא תזיק

הקורא בפוסטים 5 במרץ 2014

כשהפועל יבנו לעצמם בית בכספם ובאדמתם שיקראו לאולם איך שרוצים.
עד אז שיתנו לעיריה להחליט בעצמה מי ראוי לקרוא אולם ס פ ו ר ט על שמו ולא יפעילו לחץ תקשורתי כמו שהם יודעים טוב כל כך לעשות.

איפה בדיוק אתה רואה בדבריי אי צניעות?
או חוסר דרך ארץ?

ועם מה אתה חושב ששמעון לא היה מסכים?

לא מזיז ןמצא פורקן כן מעחדחם על דרך ארץ?
צבוע כאחרון האדומים..

יניב 5 במרץ 2014

אני רק אצטט את רלף קליין מ2006 -״הרס אוסישקין הוא פשע תרבותי וחייבים לעצור אותו״- רלף הוא אישיות עצומה שראיה להנצחה והפרק שלו באדום היה מרגש .
אבל הנצחה היא תלוית הקשר – אני לא חושב שזה יהיה נכון .
אני כן חושב שזו פרובוקציה זולה מצידך – כי עכשיו הדיון הוא על האיש – והאיש ראוי ,מעטים ראויים כמוהו .

עיריית תל אביב בנתה אולם שייעודו העיקרי הוא להיות בית לקבוצת הכדורסל הפועל תל אביב – לקבוצה יש מוסדות ציבור והיא תנהל מול העיריה דיון (בכלים ציבוריים נורמטיביים) – קבוצה זו קהילה ולקהילה הזו יש רצונות וכמו שרשמתי כל עוד הדיון יהיה על מי יונצח (ולא על שאלת הנצחה וויתור על הכנסה) – לדעות של הקבוצה ומוסדותיה יש משקל .

מוטי בננה 6 במרץ 2014

לאולם החדש ביבנה יקראו על שם רלף קליין.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 5 במרץ 2014

מה רלבנטי הציטוט הזה לענייננו?
זה אולם עירוני נקודה.
כמו שײייעודו המרכזיײ של יד אליהו הוא משחקיה הביתיים של מכבי תײא ועדיין קוראים לו יד אליהו ולא בית מכבי כך במקרה זה.
או לצורך העניין בית דני או הדר יוסף או תיכונט וכן הלאה.
הוא שייך לעירייה ויכול לצורך העניין לשרת את כל קבוצות העיר -לכן כל ניסיון שלך לנכס אותו להפועל תל אביב לא יעזור.
הוא בסהכ ישמש כמגרשה הביתי של הפועל תײא ולא יותר מזה וזאת כיוון שהעמותה פורצת הדרך לא שמה שם לירה סורית דפוקה אך כמיטב הבולשביזם מנסה לנכס, זאת לײקהילהײ.
כל שאר ההתפלפסויות לא רלבנטיות כי זה פשוט מאוד לא שלך.
תבין.
תפנים.
לא שלך.

יניב 5 במרץ 2014

לא יודע ,לא השתכנעתי .

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 5 במרץ 2014

לא נורא.
זה עדיין לא שלך.

ירוק 5 במרץ 2014

קורא – מכבי ת"א השקיעה כסף ביד אליהו?

ירוק 5 במרץ 2014

מכבי ת"א השקיעה כסף בבניה של יד אליהו/נוקיה?

יניב 6 במרץ 2014

ירוק לא תקבל ממנו תשובות – כנס לגוגל ותחפש את דוח מבקר המדינה על ההליך – חלק ממנו ציטטתי פה – תראה את הביקורת על הניצול של כספי הציבור לטובת מועדון אחד , את החריגה העצומה (מ29 מיליון עלות ראשונית למעל 200), את הביקורת על ההתנהלות ועוד ועוד .

מכבי לא השקיעה לא בבניה המקורית ולא בשיפוץ , ועשתה לא פעם בכספי ציבור מה שהיא רוצה – מזל שיש בית ברנר ואת הפעלים משוקצים בשפה העברית כדי לתקוף כל דבר שהוא לא אדום .

ירוק 6 במרץ 2014

כן, האמת שלא ציפיתי לתגובה. לא נורא. בכל אופן, אני מסכים איתך לגמרי. שונא את ההתקפות האוטומטיות והשנאה העיוורת – יש דברים יפים ולא יפים גם בקבוצה שלך, גם בשלו, וגם בשלי. אפשר להיות (או לפחות לנסות) להיות ענייניים.

איציק 6 במרץ 2014

תודה, הרגעת אותי, לרגע חשבתי שההוא צודק ואני לא אוהד מכבי ;)

ירוק 6 במרץ 2014

תבדוק את עצמך איציק! :)

ירוק 6 במרץ 2014

ואגב, משוקצים זו לא התקדמות מטינופות?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 6 במרץ 2014

השקיעה /לא השקיעה.
השתמשה בכספי ציבור?באמת? כל המהות של הפועל תײא במשך שנים הייתה כספי ציבור…
אבל מה עניין זה לעניינו נגיד השקיעה /לא השקיעה עדיין לא קוראים למקום בית מכבי או על שם איזה אושייה צהובה אז למה שיקראו לאולם שהפועל בוודאות לא שמה שם אגורה בית הפועל?

יניב 6 במרץ 2014

שום כמו שציינתי- לא יקראו לו בית הפועל- אבל הוא יהיה בית הפועל.
כמו בית הפנקייק רק בלי השלט.

ההבדל בין הפועל למכבי בעניין כספי הציבור זה שהימים שהפועל נהנהתה מהם חלפו ועברו וכבר חל עליהם תוקף התיישנות, מכבי משתינה מהמקפצה בימינו אנו.
ולא רק שמשתינה מהמקפצה, לא רק שבנתה את האימפריה שהיא על כספי ציבור אלא שאוהדיה ועסקניה נהנים לנפנף בדגל ימי ההסתדרות עד קץ הימים.

נאמר זאת כך – אירועי היכל נוקיה הם שערוריה ציבורית, קומבינה זולה על חשבון כולנו – עדיף לנו כאוהדי ספורט נייטרלים אולם ציבורי עם בקשה שקופה להתחשבות ברצון אוהדי הקבוצה שהיא המשתמש העיקרי- בקשה שקופה ומנומקת – מקומבינה במחשכים סטייל נוקיה.

הקורא בפוסטים 6 במרץ 2014

אל תערבב מין שאינו במינו.
הדבר היחיד שהוא יהיה זה מגרש ביתי להפועל.
זהו.
שלם שכירות.
תשתמש.
אל תנסה לבנות נרטיבים על כספי ציבור.
לגבי נוקיה נבדוק ונראה הכצעקתה.
יש לי תחושה שלא אבל אבדוק.

יניב 6 במרץ 2014

אתה תבדוק . וניפגש בספטמבר הטכס גזירת הסרט. ונראה .

ירוק 6 במרץ 2014

כמו שיניב כבר ענה לך – הוא לא טען שצריך לקרוא לאולם החדש "בית הפועל". אבל זה פשוט יהיה הבית של הקבוצה. זה כמו שתשאל אנשים מה הבית של הקבוצה שלך הם יגידו יד אליהו/נוקיה, וכשתשאל מה הבית של הקבוצה שלי, הם יגידו קרית אליעזר/רוממה (תודה לאל שהראשון הולך להשתנות בקרוב…).

לא מבין מה הבעיה כאן. בעניין השם – לא חושב שמישהו היה מתנגד לקרוא לנוקיה "היכל נוקיה ע"ש רלף קליין" או משהו כזה, למרות שזה אולם עירוני ומכבי לא השקיעה בו. מי שהיה מתנגד לזה היה צבוע. אותו הדבר בדיוק לגבי האולם החדש שהפועל תשחק בו.

הקורא בפוסטים 6 במרץ 2014

א.הוא כן טען שצריך לקרוא לאולם כך.
ב.ואם היינו מנסים לקרוא לאולם ע"ש מיקימוטי…. האדומים היו מזדעקים לשמיים.
ג.מכבי כן השקיעה ביד אליהו.
ד.הפועל אל השקיעה אגורה.

יניב 7 במרץ 2014

איפה ראית את זה ? אני מעדיף אולם רוזין ואיינשטיין וממש לא בית הפועל .

אם הייתם מנסים לקרוא לאולם על שם אייקון צהוב – זה היה מייצר דיון ציבורי – התוצאה ככל הנראה היתה שלילית והדיון בפרובוקציה היה מוציא את האנשים רע ואת מכבי – ההכרעה אינה ניתנה , הרשות להגיש פרובוקציות עדיין אפשרית .
מכבי לא השקיעה ביד אליהו (היא השקיעה בתאי צפיה) – היא יזמה את השיפוץ שנגמר בחריגות ענק עליה לא לקחה אחריות ונהנתה רק מתוספת פדיון עצומה כתוצאה מתאי הצפייה -השיפוץ בנוקיה הוא פיאסקו במונחי מינהל תקין .
כלכלית התכנית העסקית של השיפוץ שירתה את האינטרס הצהוב – לא היתה ריאלית מעולם והחריגה העצומה גולגלה על הציבור – ההכנסות של מכבי מהשיפוץ הם עצומות .
מבקר המדינה אמר את דברו בנושא .

הפועל לא השקיעה אגורה בתשתיות ואינה אמורה לעשות כן .
עיריית תא לא השקיעה כלום בהפועל .

יניב 7 במרץ 2014

דרך אגב אם הפועל רוצה לשחק מחר עונה מלאה בנוקיה ולמכור את תאי הצפייה – היא לא יכולה כי הם ניתנו למכבי בבלעדיות – גם על זה הביע מבקר המדינה תמיהה גדולה – איך הפך נכס ציבורי לשימושה הבלעדי של מכבי .

הקורא בפוסטים 7 במרץ 2014

אה היית רוצה…גם אני הייתי רוצה הרבה דברים העניין שזה לא ראוי ולא מגיע להפועל.
ועכשיו ל"אי דיוקים" שלך (ביטוי עדין לשטויות ורמאות).
מכבי יזמה השיפוץ?
מכבי צריכה לקחת אחריות על חריגות הענק?היא הקבלן המבצע?היא בעל הבית? באיזה עולם אתה חי?
התכנית הכלכלית שירתה את האינטרס דאז של בעלי האולם קרי חברת היכלי הספורט via עיריית ת"א.
מכבי השקיעה בתאי הצפיה אך לא השקיעה בנוקיה?זה מעניין..
מכבי קיבלה בלעדיות על 20/24 ל-10 שנים וזאת בתמורה לכסף שהיא השקיעה.
עסקה כלכלית טובה גרידא.

מה הפועל השקיעה? בבכי נהי וש.ש.ל.

יניב 8 במרץ 2014

כדי שתבין – אחד אם היא חלק מהיזמים – היא חלק מיוצרי הגרעון .
שתיים – אם היא לא אז מדוע נמתחה עליה ביקורת חריפה בדוח מבקר המדינה – אולי שוב שימון לא ידע .

החריגה בשיפוץ נוקיה גדולה מכל העלות המצטברת של בנית האולם בדרייב אין (בית הפועל ).

הנה עברנו לבכי ונהי וש.ש.ל – עוד מעט נתקוף בעוד כינויים כי הרי מה יש לכם נגד דיונים בנושא מלבד זה – השורה התחתונה פשוטה ונאמרה כבר קודם – הבקשות של הפועל מהעירייה הם שקופות לעיני כל , תרצה העיריה להתחשב בהם נשמח ,לא תרצה או תוכל גם בסדר .

אבל אצלכם שם בצהוב אין בקשות – יש עסקאות ושימוש בקופה הציבורית כקופת המועדון – שיפוץ נוקיה כמו לא מעט פרשות אחרות בעשור האחרון הוא דוגמא לניהול רקוב – שאם כל זה אפשר לחיות – רק שהצדקנות אוי הצדקנות .

אלון רייכמן 9 במרץ 2014

מצטרף קצת באיחור לדיון הסופר מעניין הזה, ומסכים עם השורה התחתונה של הפוסט – קודם כל, טוב שיש אולם חדש. השם הוא באמת פחות קריטי.
אבל אם כבר – מנקודת המבט של אוהד – תמיד עדיף שם "אמיתי" ולא שם של ספונסר. אפילו רק בשביל שניתן יהיה להגיד: "חכו, כשתגיעו לאיינשטיין/רוזין ניתן לכם בראש". להגיד "חכו שתגיעו לסמסונג" זה קצת פחות מסתדר.
איך שלא יהיה – הפועל היא לא פתח תקווה. זו עמותה פורצת דרך, שנאבקת ונלחמת על עקרונות – ויהיה קשה לעירייה לתת לאולם שם ג'נרי סטייל המושבה, במידה ולא יימצא ספונסר.

Comments closed