שחר חדש – יניב פרנקו

מי אתה שחר הירש?

1639134-18

 

מכבי חיפה כך פורסם הבוקר החתימה את החלוץ המבטיח של הפועל עפולה לחוזה בן 3 עונות.

"שחר הירש חתם היום (חמישי) לשלוש שנים במכבי חיפה ובכך הפך לרכש הראשון של הירוקים לקראת העונה הבאה. הירש, שחקנה של הפועל חיפה שמשחק כמושאל בהפועל עפולה, גדל במחלקת הנוער של הירוקים וכעת הוא סוגר מעגל בגיל 21. העונה כבש הירש 16 שערים בכל המסגרות ונחשב לשחקן מוביל בעפולה. היום הוא חתם על חוזהו במשרדי המועדון באמצעות סוכניו, גלעד קצב ואדם קידן. הירש אמר לאחר החתימה לאתר הרשמי: "זה כבוד גדול בשבילי לחזור למכבי חיפה, מועדון שגדלתי בו. כל כולי כעת הוא בהפועל עפולה ומה שמעניין אותי היא שתישאר בליגה".

על הכישרון הצעיר שילמה מכבי חיפה כ750,000 ₪ להפועל חיפה.

עד כאן עסקה שגרתית.

***

מה שאני למדתי על שחקני כדורגלישראליים ובמיוחד על כאלה במכבי חיפה זה שבשנה האחרונה של החוזה הכוח עובר לידי השחקן.

אם שחר הירש לא יהיה שחקן משמעותי כבר בשנה הראשונה, סביר להניח שחיפה לא תרוץ ותציע לו הארכת חוזה, אם הוא יעשה עונה סבירה בשנה הראשונה ועונה מצוינת בשנה השנייה הסיכוי שחיפה תוכל להכריח אותו לחתום על הארכה נמוך.

זאת אומרת שבעצם מכבי חיפה מצפה שבתוך שנה, גג שנה וחצי, שילד בן 21 מהליגה הלאומית יהפוך להיות שחקן משמעותי במכבי חיפה המתחדשת.

מילא היה חותם על חוזה לחמש שנים הייתי מבין, אבל שלוש שנים במונחי הכדורגל הישראלי זה טווח מיידי.

***

מי מכריח את מכבי חיפה להתחיל לסגור כישרונות צעירים לפני שסגרה מאמן ? לפני שסגרה מדיניות? מי עושה את ההחלטות האלה כרגע?

יש בחיפה את גוזלן ותורגמן , יש את החבר'ה מסכנין , גם חלוץ הונגרי לא רע, יש אופציות לא רעות בשוק ההעברות שכדאי לבדוק.

איפה אמור להיכנס פה שחר הירש?

מי עושה את ההחלטות האלה כרגע בחיפה?

***

להגיד שהחבר'ה בכרמל לא למדו כלום מהשנים האחרונות זה לזלזל בהם וזה לא ארגון שכדאי לזלזל בו.זה ארגון שכפי שהערכתי לא בנוי לעבודת מנהל מקצועי בגלל מבנה הבעלות שבו ולכן כפי שראינו לפני כמה שבועות בראיון ההוא של שחר, הוא לא הולך לכיוון הזה.

אבל זה לא ששחר הירש זה דמארי.

את דמארי אפשר להחתים על הראש של כל מאמן שיבוא .

***

כנראה שבמכבי חיפה כבר עובדים על התכנית לשנה הבאה, הם פשוט לא יכולים לספר על זה.

אני חושב שלחיפה יש כבר מאמן סגור לשנה הבאה, מסיבה מסוימת היא לא יכולה לדבר על זה, כנראה שלמאמן הזה יש כרגע עבודה שמונעת ממנו להיות בחזית.

 מכבי חיפה אולי החתימה היום חלוץ לשנה הבאה, הסיפור המעניין זה שכבר יש לה מאמן .

***

לכאורה.

חתלתולים - שחר דלאל
בחירתו של ג'אסטין

18 Comments

טרנטה 13 במרץ 2014

האם מדבריך ניתן להסיק שלכם אין מאמן לעונה הבאה? או אולי לבית"ר? מי מהשניים מתאים יותר לחיפה ומי צריך להיות המאמן שלכם לדעתך?
* ולא קורצקי (לא יכולתי בלי פרובוקציה קטנטונת).

יניב 13 במרץ 2014

לדעתי רוני לוי להפועל של שנה הבאה מאוד מתאים – גם השריף – דעתי לא השתנתה ממזמן.
לגביי חיפה רוני לוי ובן שמעון כל אחד מהם זה סגנון אחר – בן שמעון עדיף להם .
בן שמעון צריך מסגרת כדי לפרוח – בהפועל אין כזו

איש הפח 13 במרץ 2014

חיפה לא החתימה את אבוקראט ואת גבאי כשכבר היה לה מאמן? ושניהם לא רואים יותר מדי מגרש.
חיפה מתנהגת בדיוק כפי שהיא התרגלה בשנים האחרונות: אם הם רואים מישהו שמוצא חן בעינהם הם קונים אותו ואחר כך שוברים את הראש מה לעשות איתו (ע"ע ורד, עזריאל, תמיר כהן, אבוקראט ועןד רבים וטובים). מהבחינה הזאת אין שום דבר חריג בהתנהלות של חיפה.

אבישי (הרמתגני) 13 במרץ 2014

נוטה להסכים. זה נשמע עוד אחת מהעסקאות ה"מוצלחות" של שחר, שהוא משחרר שחקן בית בחינם ומחתים אותו חזרה בסכום מונפץ. אולי הוא חשש ממקרה תומר חמד 2.

יניב 13 במרץ 2014

אני לא חושב – הם ספגו מספיק כוויות בשנים האחרונות כדי ללמוד מעט – לטעמי יש פה כישרון שמישהו הלחיץ את שחר לסגור מהר – והמישהו הזה הוא המאמן הבא (לבנאדו ואוזן אני מניח שהוא מקשיב פחות בימים אלה)

איש הפח 13 במרץ 2014

אתה מניח התנהגות רציונאלית בנוגע לרכש כאשר ניסיון העבר בנושא לא מעיד על כך.
למרות כל הטענות שנשמעו העונה, אם יש משהו שלא חסר לחיפה זה חלוצים. יש להם את תורג'מן, גוזלן כליבאת וגאדיר (ואפשר גם לספור את אבוחצירה) הירש יותר טוב ממצבת החלוצים הקיימת? אני בספק.
בעדר עדויות אחרות (ו 11 שערים בליגה הלאומית זה לא בדיוק הוכחה חותכת) קשה להאמין שהוא יהיה שחקן הרכב בעונה הקרובה, במקרה הטוב חלוץ שלישי או רביעי.
אני מתקשה להאמין שיש מאמן שרואה דווקה בו את החלוץ שיוביל את חיפה לאליפות בעונה הבאה, נראה לי יותר כמו ההמשך מדיניות הרכש של חיפה בשנים האחרונות: לנסות לשים את היד על כל שחקן צעיר שמראה רמז לפוטנציאל.
לדעתי הירש הוא הקורבן האחרון של תיסמונת יעקובו

יניב 13 במרץ 2014

אז אתה מניח שכלום לא משתנה שם .
לא יכול להיות שהם לא רואים את מה שכולם רואים -הגיוני בעיני שיש להם את השיקולים שלהם -ובעיני זו החלטה מושכלת -השאלה הגדולה היא מי לוקח את ההחלטה-שחר?לא חושב.

אבישי (הרמתגני) 13 במרץ 2014

יניב- אתה מייחס לשחר תכונות שאין לו. הוא מנהל ישראלי מצליח, ולפיכך הוא בגישת "אני יודע הכי טוב" ואף אחד לא ילמד אותו אחרת. לראיה לכך תגובתו: 'גם רוני ואלישע לוי לקחו אליפויות בלי מנהל מקצועי ו"ספרדים".'

השנים האחרונות מראות שהוא עדיין שבוי באותן קונספציות של העבר. בניגוד אליך, אני צריך לראות הרבה יותר מהחתמת שחר הירש בשביל להאמין ששחר משתנה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 במרץ 2014

כל מה שלא קוראים לו רוני לוי,דרור קשטן,אלי כהן (השריף),אברהם גרנט או מאמן זר (בדגש על מאמן ולא על מפורסם) לא יצליח בחיפה, אם בן שמעון רוצה ללמוד לנהל קבוצה גדולה או שיחזור להיות עוזר מאמן או שימשיך ללמוד על הגב של הפועל, כרגע הוא לא ברמה!

מאמנים מעניינים לעתיד- בכר ובלבול…

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 במרץ 2014

לחיפה יש סגל שרק מחכה להתפוצץ!

ערן 13 במרץ 2014

אלישע לא הצליח?

דגש 14 במרץ 2014

זה לא מוכיח. יעקב שחר יכול לבצע רכישות שנראות לו ניצול הזדמנויות גם בלי להתייעץ עם המאמן. יכול להיות גם שהירש יושאל. ההונגרי בטח הושאל לחיפה, ואני לא בטוח שהוא ממשיך.

ירוק 14 במרץ 2014

יניב – מסכים עם דגש והאחרים שמעליי הפעם.

עם כל הכבוד – זה רק שחר הירש (שאני מודה שאפילו לא הכרתי לפני כמה ימים). אני לא חושב שזה נקרא "להביא מישהו על הראש של המאמן". סה"כ שחקן צעיר ששחר חושב שהוא מבטיח ויכול להיות הצלחה כלכלית ואולי מקצועית בעתיד (ולאור השנים האחרונות זו כנראה טעות). אם מאמן לא ירצה אותו, הוא ישאיל אותו או ישאיר אותו על הספסל.

ואני מקווה להתבדות – אבל אני לא מצפה להרבה. אם הירש היה תותח, הוא לא היה בעפולה.

יניב 14 במרץ 2014

תשובה גם לדגש – הבעיה המרכזית של חיפה היא חלוצים בשנים האחרונות – לחשוב שחיפה שמה כסף על חלוץ נוסף שמכסימום יושאל לא נראית לי כזו טריוויאלית – ההחתמה קצרה מדי כדי להשאיל ובעמדה מורכבת מדי לקבל החלטות מהירות .

וזה מצטרף לשוער שבא להיבחן (מי אמור לבחון ?) ולא מעט תנועות ערות בנושאי רכש .

משהו קורה שם .

דגש 15 במרץ 2014

ומה אתה אומר, שמאמן העתיד ייכנס לכפר גלים ויתחיל לבחון שוערים בלי שדורון בן דור יעלה על זה? רואים שחושבים שם על העתיד, אבל זה לא אומר שיש משהו סגור. אם אני הייתי בעד מכבי חיפה לא הייתי טורח להיות אופטימי.

גיסנו 15 במרץ 2014

יניב,
אני מסכים עם חלק מהמגיבים לפני וחושב שאתה מייחס חשיבות גדולה מדי להחתמה לא מספיק מרכזית.

שחר הפעם מבין מספיק מוקדם שהעונה הזו אבודה לחלוטין ושמלחמה על המקום השלישי היא לא ריצה לאליפות. אז מתחילים כבר לתכנן לעונה הבאה במיוחד אם מתחלף מאמן.

באופן כללי יש לי הרגשה שבחיפה שחר הוא המילה העיקרית בנושא רכש ולא המאמן, לא משנה איך קוראים לו. בגלל זה הוא לא רוצה ולא צריך מנהל מקצועי – הוא זה שמחליט על דברים שבמכבי קרויף מתעסק איתם.

לגבי שחר הירש – היו זמזומים על עוד קבוצות שמתעניינות בו, במיוחד אחת צהובה, ובימינו זה כבר נהיה טריגר מספיק גדול כדי למהר ולהחתים. הרי גם כשראיוס חתם נאמר ש"חיפה הקדימו את מכבי במירוץ", בעוד בפועל לא נראה בכלל שמכבי התעניינה בו (עד שנפטרו מגונזאלו גארסיה, להביא עוד אחד כזה?).

יניב 15 במרץ 2014

אם ככה – ואם המגיבים צודקים ואני טועה – חיפה מתכננת את העונה הבאה בלי הצוות המקצועי .
שחר הוא בעל בית דומיננטי ולא יכול לעבוד גם אם מנהל מקצועי וגם אם מאמן – הוא תמיד חי מהפינג פונג ומנהל מקצועי במודל קרויף היה לוקח לו את זה ומשאיר אותו בתפקיד הארנק .
זה ההבדל בין לעבוד בלי מנהל מקצועי – אבל להתחיל לתכנן את מכבי חיפה החדשה בלי מאמן זה קצת יותר מדי – וכמו שתיארתי יש עוד פעולות כמו השוער הדני שבא למבחנים .

לגביי ראיוס אני דווקא כן חושב שמכבי התעניינה והפסידה בקרב הזה – הוא היה כוכב ביוון וקרויף מכיר היטב את הליגה ובתפקיד שלו יש לו מה לעשות במכבי – העובדה שמכבי לא מדברת ופתוחה לתקשורת משחקת פה (שוב) לטובתה- אבל ככל הנראה היה עניין רב .
המצחיק פה שלדעתי אם ראיוס היה מגיע לקבוצה המסודרת של מכבי הוא היה פורח .

הקורא בפוסטים 16 במרץ 2014

מכבי לא משלמת כאלה סכומים על זרים כבר שנתיים.
שוב אתה בונה תילי תילים על כלום.

Comments closed