סיכום עונה – חלק א'

Hapoel_Tel_Aviv_New_Logoבמבחן התוצאה

הקבוצה של שנה שעברה השיגה 58 נקודות, כבשה 47 שערים וספגה 45, סיימה במקום השלישי עם מקום לאירופה, שיחקה בשלב הבתים והודחה ברבע גמר הגביע.

אם נעשה את זה בשנה הבאה זו תהיה הצלחה מסחררת.

הקבוצה של השנה השיגה 58 נקודות, כבשה 72 שערים וספגה 47, סיימה במקום הרביעי עם מקום באירופה, הודחה בשמינית הגביע ולא הגיעה למקום בשלב הבתים.

המספרים לפעמים קצת מטעים, השנה הזו הייתה טובה בהרבה.

כמה טובה ההתקפה שלנו ? טובה אבל…

ההתקפה השנייה בטיבה בליגה, סגן מלך השערים, 72 שערים, בסה"כ ארבעה פחות ממכבי, שש עשרה  יותר מבאר שבע, אין מה לדבר, איכות.

הפועל כבשה בשמונה משחקים מספר עצום של 34 שערים שזה נפלא ומרשים ובאמת במשחקים האלה היא גם ניצחה וספגה רק שבעה שערים.

יתרה מזאת – ב-12 ניצחונות מתוך ה-16, היא כבשה מעל שלושה שערים – מצד שני 1:0 קטן זה משהו שהבחורים באדום השנה פשוט לא היו מסוגלים – וזה לא בא סתם, זו התקפה שנקנתה בכסף טוב ונבנתה כדי להיות יתרון אסטרטגי.

אבל בשאר המשחקים היא כבשה רק 38 וספגה פחות או יותר את מה שהבקיעה (40).

זאת ועוד! הגידול במספר השערים השנה לא תרם כלום לשורה התחתונה, לא במספר הנקודות ולא בכמות הניצחונות (ניצחון אחד פחות)  ובטח שלא בדירוג בטבלה.

זו התקפה טובה שבנויה על שחקן נפלא שאי אפשר להשאיר, אבל בפירוש לא טובה כפי שמספרים המספרים. זו התקפה טובה מול סוג משחק מסוים, אבל כזו שמתקשה לפרוץ הגנות חזקות ומאמנים טקטיים.

כמה גרועה הייתה ההגנה שלנו? רמז, מאוד.

לספוג כזו כמות של שערים (קצת מעל הקטסטרופה של שנה שעברה) זה פשוט יותר מדי, אחרי הכל בני יהודה ספגה שניים פחות.

מה היה צריך להיות היעד? כעשרה שערים פחות ואיפה מוצאים את הפער בעיקר? נכון. פנדלים.

י"ב פנדלים! מתוכם אומנם רק שמונה בפנים אבל זה המון. המון.

בעיות קשות במשחק האגפים וביכולת לתמוך את משחק ההתקפה, חוסר אמון שמקרין על משחק השוערים, הבלמים והקישור האחורי.

שום דבר לא עבד לפי התכנית אבל הבעיה העיקרית היו הבלמים.

כשהבלמים מייצרים חוסר ביטחון זה תוקע את כל העסק וקשה למצוא לזה פתרון טקטי, לזכות רב"ש ייאמר שההחלטה להביא את דגני השתלמה, לגנותו ייאמר שדגני הגיע להיות מגן ימני וליאור לוי שמאלי.

איפה נפלנו? חלק ראשון – משחקים מפוספסים

לקחתי מקבץ משחקים שמהם לקחנו חמש נקודות בלבד והם בעיני המשחקים המפוספסים שמצביעים על הפער שבין הציפיות (לרוץ חזק בצמרת) לבין המציאות (לשמוח עם מקום רביעי).

התיקו הביתי המאופס מול סכנין (משחק הפתיחה) ורעננה במשחקי הפתיחה – משחקים בשליטה מלאה של הפועל מול בונקר נחוש, משחקים שההתקפה הטובה בליגה הייתה צריכה להכריע, משחקים מפוספסים מול קהל ביתי – ארבע נקודות מפוספסות.

ההפסדים לעכו וירושלים בחוץ – משחקים בהם נרשמו דקות התקפיות נפלאות, החמצות ועוד החמצות ובסופו של דבר מפח נפש – לפחות ארבע נקודות מפוספסות.

המשחקים מול בני יהודה – הקבוצה הגרועה בליגה, בצמד משחקים בבלומפילד, הקבוצה שחילקה נקודות כמעט לכולם, לקחה מהפועל פעמיים נקודות בתיקו – ובסיכום לפחות שתי נקודות מפוספסות.

המשותף לכולם זה חוסר היכולת לפצח בונקר וניהול משחק לא מספיק טוב, הרכבים שמרנים וחילופים תבניתיים וצפויים.

חלק גדול מהמשחקים האלה שוחק עד המחזור השישי והמומנטום השלילי שנבנה שם עשה לא מעט נזקים וצבע את העונה באפור. ובסופו של דבר אלה הנקודות שחסרות כדי לעשות עונה טובה של מקום שני או שלישי – זה הפער מבאר שבע .

איפה נפלנו? חלק שני – מול קבוצות הפלייאוף.

בסופו של דבר מי שהייתה היריבה הקשה ביותר מבין החמש היא דווקא באר שבע – שבנויה נהדר מול קבוצה כמו הפועל – חזקה הגנתית כדי לבלום את ההתקפה הלא חכמה וחזקה במתפרצות כדי לעקוץ הגנתית את ההגנה החלשה מדי של הפועל.

אם בממוצע שנתי עומד שיעור ההצלחה של הפועל השנה על 53% – אז מול קבוצות הפלייאוף וסכנין פה קצת בטעות – אז שיעור ההצלחה השנתי עומד על 38% בלבד.

והיעד היה צריך להיות לפחות 50% – אולי בהתפלגות שונה של התוצאות אבל לא פחות מ-50%.

קבוצת פלייאוף עליון משחקת עשרים משחקים מול היריבות הישירות שלה לפלייאוף ורק שש עשרה מול הקטנות ולכן היא חייבת הגנה טובה יותר. חייבת.

הפרמטר החשוב ביותר הוא לא כמה כבשת מול קבוצות התחתית אלא כמה לא ספגת מול קבוצות הצמרת.

אז למה התקדמנו?

מהסגל של שנה שעברה, אולי אפשר לבוא בטענות על השחרור של מור שושן שהיה יכול להיות בלם מחליף ראוי, כל השאר היה ראוי שיוחלף.

הסגל של שנה הבאה משאיר לא מעט נקודות שאפשר לעבוד איתן ואת זה נסקור בחלק ב'.

קצב צבירת הנקודות בפלייאוף עלה מ-13% (מול אותן קבוצות) ללא פחות מ-63% וזה מצוין ומראה על חוזק מנטלי, שיפור בכושר הגופני וכן… דרך…

את המטרה הריאלית השגנו והמחיר ששולם על היערכות טקטית לקויה של מאמן והנהלה שולם בעיקר בפתיחת העונה, בדיעבד זה הגיוני.

ולמרות שבחלק הראשון ספגנו מפלות מורליות (ההפסד בטדי, הפיו פיו, רביעייה  בבית מול חיפה, רביעייה על האפס מול סכנין), ענינו מורלית בהמשך הדרך (ניצחון בדרבי, ניצחון מול טביב, רביעייה בבית מול חיפה לכיוון הנכון, ניצחונות חלקים מול סכנין).

ברמה האיכותנית שיחקנו כדורגל הרבה יותר טוב, מהרגע הראשון, גם בהפסדים הכי כואבים הקבוצה הייתה לגמרי במשחק, זה חשוב כי זו של שנה שעברה הייתה אנטי כדורגל גם בניצחונות.

חציון ב' של העונה הזו היה החציון הטוב ביותר של הפועל מאז שעברה לידיים של רמון – וזה אינדיקטור חיובי.

***

המשך יבוא…

טאטה וצ'ולו
בלאט

32 Comments

איציק 18 במאי 2014

לא קראתי עדיין, אבל צריך להיות מזה אדום כדי לעלות פוסט סיכום על הפועל בזמן גמר היורוליג עם מכבי :-)

יניב פרנקו 18 במאי 2014

החיים חזקים מהכל!

אדם בן דוד 18 במאי 2014

חזק ואמץ. החיים ממשיכים, נרכין ראשנו עד יעבור הגל ובנתיים נתעסק במה שחשוב.
יניב, מה הסיכויים להערכתך שהשריף יחזור?

יניב פרנקו 18 במאי 2014

כל ההדלפות על דומה הם שטויות – רוצים להלחיץ את רב״ש ולא באמת לסגור עם השריף .
עקרונית עם רב״ש אומר כן זה שלו- ואני לא רואה סיבה עקרונית מבחינתו לסרב וללכת לחפש משרות באירופה -בארץ הכל סגור מבחינתו .
אני מאמין שזה ייסגר בקיצוץ של 30 אחוז בשכר תמורת לחוזה לשנתיים .

כל אופציה אחרת תהיה השריף .

יניב פרנקו 18 במאי 2014

דומב…

צור שפי 19 במאי 2014

סיכום מצויין יניב, במסגרת ההתייחסות למחדלי ההגנה היתה חסרה לי אמירה כלשהי על פינג-פונג השוערים שהמיט עלינו את ה-2-3 בדרבי ההוא וגם מי לדעתך מבין השניים צריך להמשיך (האמת שלדעתי שניהם לא טובים מספיק).
ותיקונצ'יק של הגהה – אם (ולא עם) רב"ש אומר כן זה שלו. למרות חסרונותיו (למי אין חסרונות) אני מקווה שיאמר כן, המשכיות/יציבות חשובות להמשך.

יניב פרנקו 19 במאי 2014

בחלק השני אני ארחיב על זה .
עקרונית אני רוצה לשמוע מרבש איזשהו צליל של התגייסות – וכן השכר זה חלק מזה – אתה לא יכול להיות המרוויח הישראלי מספר אחד בקבוצה כמו הפועל כרגע וזה מפתח . אם הוא נשאר בשכר מקוצץ ובתקציב מקוצץ ומבין את המצב אז אני בעדו . בגלל ההמשכיות ובגלל שאני מעדיף את המאמנים של הפועל כשיש להם מה להוכיח .

לגביי השוער כנל – אני ארחיב על זה בחלק השני – זו הייתה החלטה רעה מאוד ללכת עם שניים ואם אין ברירה אז עמוס , אם יש ברירה אז איינוגבה .

איציק 18 במאי 2014

אלו חיים???
;)

צהוב תמיד 19 במאי 2014

ערב טוב לכולם !!!

איתן מסוארי 19 במאי 2014

סיכום מעולה.
שיפור ניכר בכושר הגופני.
מאמן שמן עם תעודת בגרות.
התקפה מעולה שמבוססת על שחקן אחד וחבל.
הגנה… איך לומר… לא יכולה לפרסם קונדומים.

אלוהים הוא אדום (הוא רק מנסה אותנו).

אדם 19 במאי 2014

אני לא בטוח שהתוצאות בפלייאוף העליון מהוות אינדיקאציה. ב"ש איבדה מהר מאוד את הסיכוי לאליפות, חיפה הייתה לאורך כל העונה קבוצה מפורקת כמונו וסכנין זו סכנין. את ק"ש במשק ששינה משהו לא ניצחנו ולמען האמת היינו צריכים להפסיד.
מזכיר לך שבמשך שנים מכבי הייתה מסיימת את העונה מוקדם ולקראת הסוף פתאום משתחררת ומפיכה באוהדיה תקוות שווא לגבי העונה הבאה. החוליים שלנו עדיין שרירים וקיימים באופן כל כך בולט שכרגע אני לא מוצא סיבה להיות אופטימי לקראת פתיחת העונה הבאה.
בנוגע להתקפה – אני לא מסכים שהיא הייתה טובה, היא פשוט הייתה מורכבת משחנים מאוד טובים אבל אפילו הם, כשהיו להם הזדמנויות לנצח דרבי, לא השכילו למלא אותן.
בנוגע להגנה – אין מה לומר. ודגני אמנם עדיף בתור בלם על פני מגן ימני אבל עדיין הוא לוקה קשות במיקום.
בשורה התחתונה אני לא רואה את המצב משתפר ללא שינוי באופן הניהול או במנהל עצמו.

אסף .ג. 19 במאי 2014

יניב הסיכום נהדר וענייני אבל בתור אוהד הפועל הדבר הכי מדאיג כרגע היא המצב הפיננסי של הקבוצה והאם יש מי שירסן בעתיד וידע להעמיד תקציב ריאלי ליכולות שלו אפילו במחיר של שנתיים-שלוש דלות מבחינת הישגים? בקיצור האם יש מישהו שיוכל לנהל את העסק לא כאחרון האוהדים? אני לא אומר חלילה שהוא לא יכול להיות אוהד הקבוצה אלא להיפך אבל זה דורש יכולות שכנראה לרמון ושות' אין. (לצורך העניין תואם רמי כהן מהכדורסל מקרה של הפרובינציה האדומה שלנו)

יניב פרנקו 19 במאי 2014

בוודאי שהשנה קדימה מדאיגה ואני מתייחס לזה בהמשך הסיכום.
אבל לפני הכול כדאי לנתח את מה שהיה.
השיקולים קדימה צריכים להיות פיננסיים ןקרים

מדרה 19 במאי 2014

תודה על הסיכום, אחלה

אני גם בעד שרבש ימשיך רק בגלל ההמשכיות והבניה שזה שם המשחק. למרות שקשה קשה לי לשמוע את רבש מתראיין אחרי משחקים. אחרי שירזי אבוקסיס ועכשיו רבש, די עם כל הפוליטיקות בגרוש האלו.. אני לא יכול להאמין למילה שיוצאת לו מהפה. מתגעגע לשריף, מאמן אמיתי, גבר, תכלס, רע, הוא עוד יחזור אלינו לסגור מעגל.

בנוגע לעננה הפיננסית,
כולנו מעדיפים בעל בית עשיר שיבוא במהרה, אבל הפועל בתכלס – לא צריכה כזה. היא כולה צריכה סדר ניהולי ובנייה מקצועית נטו.
כל מה שקרה השנה בהנהלה זה כל מה שלא צריך לקרות שנה הבאה. לא לבנות מגדלים ולא הלוואות שרק יוצרות לחץ ומישקולות על רגלי השחקנים. צריך לבנות קבוצה רעבה מאוזנת ולתת לה שקט וביטחון.
מעגל המינויים, הדירוג האירופי, זכויות השידור, וכל הנובע מכך צריך להספיק לקבוצה לרוץ יפה בצמרת. רק ניהול אחראי ושקט.

תורג׳י 19 במאי 2014

נקווה שגם בקבוצה עצמה חושבים כמוך.

דגש 19 במאי 2014

אני חושב שחציון א' של העונה הקודמת של הפועל היה טוב בהרבה. גם ניצחון בדרבי, גם אירופה וגם צמרת כשעוד יש על מה לשחק. מה שנכון זה שאז זה היה על אדים מתקופת טביב והיום זה רב"ש שחי על רמון ותקציב מאוזן יחסית.
עם שתי השקעות רציניות, עוד כמה בינוניות ורב"ש בעונה הבאה – הפועל תוכל לסיים בין 3 הראשונים.

סיכום שלי לעונה שלכם:
מקום רביעי ודרבי אחד בשנה. הפכתם לקבוצת הכדורסל.

יניב פרנקו 19 במאי 2014

בחציון א' באמת שהיו הישגים על הנייר וכמובן העפלה לאירופה – אבל תזכור שהיתה הגרלה מאוד קלה וכדורגל נורא.
קל לשכוח ששנה שעברה ההתקפה של הפועל היתה טב"ח, טוטו תמוז ודמארי + ורמוט ושוער כמו אדל וכל הסגל הזה שיחק כדורגל נורא.

עם השאר מסכים.

לגביי הפועל סל אני דווקא בסדר אם זה – גם בסל וגם ברגל גם בשנים קשות ושהמתחרה העירוני חזק אנחנו מקפידים לא לסיים עונה בלי ניצחון- לא כל שכן 4.5 שנים.

גיסנו 19 במאי 2014

גם מכבי וגם הפועל עשו בעבר רצפים ארוכים של 4-5 שנים בלי הפסד בדרבי. תמיד בין לבין יש תקופת ביניים בהם שני הצדדים מצליחים לנצח (מי יותר ומי פחות). ולפי הכוון שנושבת בינתיים הרוח…

יניב פרנקו 19 במאי 2014

תראה בגדול אנחנו זוכים בדאבלים בתחילת כל עשור.
עד אז הרוח נושבת למקום בעייתי..אין ויכוח..עוד 5 שנים ויהיה בסדר…

דגש 19 במאי 2014

"מקפידים לא לסיים עונה בלי ניצחון בדרבי" זה יעד טפשי. כלומר, בכדורסל אין לכם הרבה ברירה כי כל תואר תלוי רק במכבי, אבל בכדורגל הפועל צריכה לשאוף לשלושת הראשונים + תואר (גביע/אליפות/השתתפות באירופה) בכל עונה. דרבי זה חמוד, אבל זה לא באמת תואר ולא באמת מחזק את המועדון. מכבי הפסידה העונה לכל קבוצות הפלייאוף העליון פעם אחת. חוץ מחיפה, וגם זה באדיבות ידידנו בויאן.

יניב פרנקו 19 במאי 2014

קודם כל זה יעד באמת טיפשי.
וזה נאמר בציניות.

אבל מה זה לשאוף כל שנה.
יש מציאות ובתוך המציאות צריך להיות ריאליים.

דגש 19 במאי 2014

זה ריאלי. אם ק"ש לקחה אליפות גם הפועל יכולה לחלום. (מה שהיה פה בשנתיים האחרונות כל כך חזק שצריך להשתמש במשפט הזה???) כשמכבי על 80 ו84 נקודות בעונה זה באמת קצת רחוק, אבל תרחיש שמכבי תרד ל70-75 הוא סביר.

גביע בטח שריאלי, אם ההגנה תשתפר (וגם קצת אופי). אירופה גם בטח שריאלי. 3 הראשונות, ברור שריאלי.

יניב פרנקו 19 במאי 2014

אז לפי ההיגיון הזה מכבי צריכה לשאוף לצמפיונס אבל עדיין אי אפשר לחלץ הצהרה כזו מקרויף .
לשאוף זו מילה יפה .
אליפות אינה ריאלית עבור הפועל בשנה הבאה שתהיה שנה רזה יותר נטולת דמארי ועוד .
כל השאר הוא בטווח הריאלי .
מעבר לזה אנחנו בספורט והכל אפשרי אבל השאלה מה אתה מגדיר כיעד לשנה הבאה , מה מוגדר כשלון ועוד .
במציאות הנוכחית הפועל יכולה לסיים שנה במקום החמישי ועדיין לראות בשנה כזו שנה סבירה .
כנל במאזן הדרבים .

להערכתי 75 נקודות יספיקו שנה הבאה לאליפות ו65 יבטיחו מקום באירופה אבל אני לא רואה את הקבוצה הנוכחית שכבר שנתיים עושה 58 מתקרבת לאזורים האלה .
גביע זה בכלל לוטו .

דגש 20 במאי 2014

בראיון בהולנד ג'ורדי ענה לשאלה אם הוא עוזב את מכבי במשהו כמו 'עדיין רוצה להגיע עם מכבי למפעל אירופי גדול'. הוא נשאר רק בשביל להופיע בצ'מפיונס עם מכבי. זאת גם הסיבה שהוא רב עם מיטש, הוא לא רוצה להישאר בקבוצה שלא ראויה לצ'מפיונס. אבל בשביל זה אתה צריך לעבור בהגרלה וזה לא תלוי בך. זאת הסיבה היחידה שמכבי לא אומרת שזה היעד. כי היא תלויה בהגרלה.

לא אמרתי שהפועל צריכה לשאוף לאליפות, אמרתי שעונה מוצלחת זה מקומות 1-3 יחד עם תואר (שהוגדר: השתתפות באירופה/גביע/אליפות). מקום שלישי בלי אף תואר זו לא הצלחה, זו עונה סבירה. אולי מקום שני בלי שום תואר זו הצלחה.

מקום רביעי בעונה הבאה בלי שום תואר עם רב"ש זה בזבוז של מה שאפשר לעשות עם הפועל. אלא אם שלוש קבוצות אחרות יצליחו בענק והיא תקבל הגרלה קשה בדרך לאירופה.

טרנטה 19 במאי 2014

ביום שמח שכזה אתן לך הצהרה אופטימית.
היעד שלכם לעונה הבאה יהיה להכנס לפלייאוף העליון.
אם השמן עוזב אז תעדכן אותו להשארות בליגה.

7even 19 במאי 2014

באמת תודה על הפרשנות המעמיקה

טרנטה 20 במאי 2014

האמת שאתה צודק. הנה לך גרסה מנומקת:
קראתי לא מעט פעמים השנה את יניב מונה את השחקנים שלדעתו יישארו בעונה הבאה וניתן לבנות עליהם. לדעתי האישית הסגל של הפועל השנה היה גרוע ממש במרכז המגרש ובהגנה. גם השנה לא היה רחוק שהפועל לא תעפיל לפלייאוף העליון והסיבה העיקרית שהיא היתה שם היא כי היא נאבקה מול רכיכה כמו אשדוד. למרות הפלייאוף הטוב של הפועל את המקום באירופה היא השיגה בחסדי ק"ש ולא בעצמה. כאוהד מכבי הרשה לי לא להתרגש מהפלייאוף שלכם "במאני טיים של העונה" כשכולם כבר בים.
עכשיו בוא ונביט לעונה הבאה בהנחת העבודה שלפחות דמארי הולך וכל האחרים שכבר הודיעו שהם משוחררים. הסגל נחלש ואני לא רואה מי מגיע במקום העוזבים. מי שנשאר היא דווקא ההנהלה הכאוטית שלכם שהיחיד שנשאר להחזיק את החלקים במקום הוא בן שמעון. לכן נראה לי שהמטרה ההגיונית שלכם תהיה העפלה לפלייאוף העליון. אם בן שמעון ילך כל מאמן שיגיע במקומו יתחיל מאפס ובסיטאציה מסוימת אתם יכולים להסתבך בתחתית.
זוהי כמובן הזוית שלי כאוהד מכבי ודברים יכולים להתגלגל בכל מיני כיוונים בכדורגל, אבל אלו לא תרחישים מנותקים מהמציאות.
מקוה שנימקתי מספיק. תהנה בקיץ.

טרנטה 20 במאי 2014

יניב – תגובתי עדיין ממתינה לאישור

7even 19 במאי 2014

סה"כ עונה סבירה בהתחשב בכל הנסיבות.
כיווםן שהפועל קבוצה עם מסורת, גם השנה למרות הכל הצלחנו להיכנס לאירופה.
שאפו.

עדי אבני 20 במאי 2014

סיכום קצר שלי מהאייפון:
בחירת שחקנים: רב״ש העדיף לבצע את רוב הרכש המקומי משחקני ק״ש, ואת הזר מקפריסין שם אימן, כולל הרכש המשמעותי בינואר. זה לחלוטין מובן ומקובל- שחקנים שהוא מכיר, שהוא אימן ובוטח בהם. העניין הוא שזה לא עבד. לא עם הכושר המזעזע של עמוס בתחילת השנה, לא עם גרזיצ׳יץ׳ שנראה אחרי שנה כשחקן שלא יודע לתת פס קדימה או לנהל משחק, דברים שהם מאסט מקשר אחורי מודרני, לא מצמד הבלמים שהביא מקפריסין ולא מליאור לוי, שדווקא השתלב לא רע כמגן ימני אבל הובא כשמאלי.
הבעייה שלי עם זה היא כפולה: ראשית, כל כך הרבה נפילות ברכש שאמור להיות בסיכון נמוך אומרות דרשני על ההבנה של המאמן ביכולת לבנות פאזל בקבוצה יוזמת (להבדיל מק״ש וגם מהקבוצה הקפריסאית שלו שהיו קבוצות מגיבות באוריינטציה שלהן) ועם פרופיל תקשורתי גבוה. שנית, ביכולת שלו ללמוד מהטעויות שלו- בריאן נשאר ברירת מחדל עד הסוף. כך גם עמוס למרות חילופי השוערים במהלך העונה שהסתיימו בטעות הראשונה של בוריס וכך גם איליץ׳. אל הטעויות הללו ניתן להוסיף את הטעויות בחודש ינואר, בו הקבוצה למעשה נחלשה מבחינת סגל, ולא רק בגלל עזיבת שכטר. המטרה בחלון היתה להתחזק במגן שמאלי ובחלוץ במקום שכטר, כשבפועל הובאו מגן ימני ומחמם ספסל. גם היחס ליתר הרכש היה תמוה. עבדורחימי התחיל כפלוף, הפך בינואר פתאום לתקווה הלבנה הגדולה וסיים כמחליף שלישי- רביעי. פדידה יובש במשך רוב העונה רק בשביל להפוך לפתע לשחקן הרכב בגארבג׳. רן יצחק יובש גם הוא רק בשביל להפציע משחק אחד, לכבוש בו ולעשות כותרות, ומאז יצא מהסגל.

מה שעולה מניתוח הרכש הזה זה כשלון גדול. מלבד דגני וליאור לוי שהיו סבירים, שניהם לא בתפקיד אליהם יועדו מלכתחילה, וסשה, שהיה יציב בבינוניותו, כל שחקני הרכש האחרים היוו סוג של כשלון, ובקבוצה שנבנית על פירוק הישן והחלפתו בחדש, כשלון כזה הוא הרסני.

אר 20 במאי 2014

יניב, תודה שאתה קיים.
כמה הערות:
1. עכו וירושלים זה שש נקודות. הייתי בעכו, משחק מייצג. מחצית ראשונה הם לא עברו את החצי מה שגרר עלייה מנומנמת מאוד למחצית השניה. סוג של שחצנות וחוסר מודעות לפגיעות של הקבוצה. היה ברור מדקה חמישים שצריך שינוי מהספסל. רב"ש הבין את זה בעשר הדקות האחרונות.
2. לא מסכים עם החלוקה של שחקני הגנה והתקפה. הבעיה היא בשיטת המשחק ובמשחק ההגנה של כל הקבוצה. העובדה היא שאחרי הדרבי הנורא, משהו השתנה. לא בהרכב, בהבנת המגבלות ובמשחק הזהיר. רב העונה,בחלקים גדולים מהמשחק הקבוצה הניע כדור באופן סתמי כאשר הקו האחורי נמצא במחצית המגרש. כל איבוד חסר אחראיות 40 מטר מהשער הפך למתפרצת קטלנית. בשיטת משחק מחושבת יותר, איליץ' ודגני, יחד עם לוי זו הגנה סבירה לליגה.
3. הבעיה בקישור הדגימה את קוצר השמיכה. עליה עם אבוטבול וסשה טובה התקפית אבל בור הגנתי. הרכב עם גרזיצ'יץ' בקישור הפך את הנעת הכדור לסתמית לחלוטין.
4. שוערים: רב"ש לא עמד בלחץ וגמר על שניהם העונה. שני השוערים טובים!!! אף אחד לא קיבל מיליגרם של ביטחון וככה נראתה כל ההגנה. אחרי הדרבי, עמוס הבין שנגמרה הנדנדה וניתן היה לראות את השיפור המיידי לאורך כל הפלייאוף. קליימן שוער טוב ועם הכוונה נכונה יהיה שוער מצויין. מי שיהיה אמיץ ויהמר עליו יצליח.
5. לרב"ש עקומת לימוד איטית. הוא יהיר ומקובע. לקראת הסוף הוא הפנים. ועדיין, ברגעי הלחץ הוא עושה שטויות של טירון. לדוג' המשחק האחרון מול ב"ש. כל הטעויות האפשריות. השעיה של שי, שינוי תבנית הרכב (פדידה) והשיא לזרוק פנימה את גוארדנה במשחק ראשון אחרי פציעה של עונה שלמה.
6. שכר הלימוד של רב"ש עלה העונה בנקודות וכסף (אירופה). רק בשל כך הוא צריך להוריד במשכורת…

אר 20 במאי 2014

ועוד דבר. זגורי ודגני אלו שניים שניתן וצריך לבנות עליהם להרבה זמן. אשמח מאוד אם יצליחו להחזיר את ידין. כשהוא בכושר ובסביבה הנכונה, הוא הקשר האחורי הטוב בארץ.

Comments closed